لحظه  بروز رسانی 
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

ماموپلاستی چیست ماموپلاستی نوعی جراحی سینه است که

 لینک

ماموپلاستی چیست

ماموپلاستی نوعی جراحی سینه است که در این جراحی، معمولا افتادگی سینه را ترمیم کرده و سایز سینه ها را کاهش می دهند. همچنین، ماموپلاستی روشی برای حذف چربی، بافت و پوست اضافی از سینه است. اگر تصمیم دارید عمل جراحی ماموپلاستی انجام دهید، توصیه می شود که با یک جراح پلاستیک حرفه‌ای و معتبر در این زمینه مشورت کنید. شما باید پیش از ماموپلاستی در مورد تمام خطرات و عوارض احتمالی اطلاعاتی به دست آورده و انتظارات واقعی خود را با پزشک در میان بگذارید. جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند در بهبود وضعیت ظاهری و توانایی شما برای شرکت در فعالیت‌های بدنی موثر باشد.


ماموپلاستی چرا انجام می شود؟

جراحی ماموپلاستی یا کاهش سایز سینه برای خانم هایی که دارای سینه های بزرگی هستند و می خواهند برخی از مشکلات مربوط به آن را حل کنند، انجام می شود. این موارد عبارتند از:


اقدامات قبل از ماموپلاستی

پیش از ماموپلاستی جراح پلاستیک شما احتمالا موارد زیر را بررسی خواهد کرد:

ارزیابی سابقه پزشکی و سلامت کلی
مشورت در مورد انتظارات شما پس از جراحی ماموپلاستی
احتمال بروز زخم و احتمال از دست دادن احساسات
بررسی وضعیت و اندازه سینه ها
گرفتن عکس از سینه های شما برای پرونده پزشکی
توضیح نوع بیهوشی مورد استفاده در جراحی
قبل از عمل ماموپلاستی توصیه می شود موارد زیر را رعایت کنید:

تکمیل آزمایشات آزمایشگاهی مختلف

دریافت یک ماموگرام پایه

قبل و بعد از عمل، از کشیدن سیگار جلوگیری شود

اجتناب از مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی، برای کنترل خونریزی در طی عمل جراحی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

عمل جراحی لاپاراسکوپی چیست؟ لاپاراسکوپی (به انگلیسی: Laparoscopy)

 لینک

عمل جراحی لاپاراسکوپی چیست؟

لاپاراسکوپی (به انگلیسی: Laparoscopy) یک نوع تکنیک عمل جراحی است که جهت انجام آن جراحی، برش‌های کوچکتری نسبت به عمل باز بر روی بدن انجام می‌شود که موجب بهبودیابی هر چه زودتر زخم شده و به میزان بالایی از بیماری‌های عفونی جلوگیری خواهد کرد. این عمل به صورت دو کاربردی بوده یعنی همزمان دکتر می‌تواند با تشخیص بیماری به درمان بیماری نیز کمک کند. در چندین سال گذشته که بیشتر عمل‌ها به صورت باز انجام می‌شد زمان عمل جهت برش توده‌ای باید قسمتی از بدن شکافته می‌شد تا بتوان به توده مورد نظر دسترسی پیدا کرد اما عمل لاپاراسکوپی می‌تواند در این شرایط به پزشک کمک کند تا بدون این اتفاق تنها با برش بخشی کوچیک بررسی و عمل انجام شود. ابزاری که در این روش استفاده می‌شود یک لوله باریک و بلند بوده که بر سر آن دوربینی قرار دارد و می‌تواند با وضوح بالا به حفره شکم و یا رحم وارد شده و تصاویری را از شکم و یا لگن برای پزشک ارسال کند تا پزشک بتواند بیماری فرد مراجعه کننده را تشخیص دهد. عمل لاپاراسکوپی با کمک دست و یا با کمک ربات انجام می‌شود و هر یک دارای تفاوت‌هایی نسبت به دیگری است. این جراحی معمولا زمانی انتخاب می‌شود که پزشک شما موفق نشود با استفاده از ایکس – ری بیماری را به صورت 100 درصدی تشخیص دهد.

عمل لاپاراسکوپی

کاربرد لاپاراسکوپی در جراحی

عمل آپاندیس
عمل کیسه صفرا
عمل کبد
عمل لوزالمعده
عمل روده کوچک و روده بزرگ
عمل طحال
عمل معده
عمل اصلاح فتق
عمل لگن یا اندام های تولید مثل
کاهش وزن به روش اسلیو و بای پس
بستن لوله های رحمی
مشاهده تومور در شکم
مشاهده شکم برای یافتن منبع خونریزی در شکم
و غیره

جراحی لاپاراسکوپی چطور انجام می‌شود؟

جراحی لاپاراسکوپی در حالت دراز کشیده انجام می‌شود؛ قبل از جراحی نیز از بیهوشی عمومی بر روی شما استفاده می‌شود تا عضلات شکمی شما به هنگام جراحی، ریلکس باشند و از درد جلوگیری شود. بعد از اینکه همه چیز آماده شد و بیهوشی اثر کرد، پزشک جراح یک برش کوچک کنار ناف شما ایجاد می‌کند. قبل از اینکه لاپاراسکوپ از طریق این برش وارد بدن شود، شکم شما را باد میکنند تا بتوانند اعضای بدن را به شکل واضح‌تری ببینند. دقت کنید که لاپاراسکوپ ممکن است علاوه بر تجهیزات فیلمبرداری، به تجهیزات نمونه برداری نیز مجهز شده باشد. نکته دیگر در رابطه با جراحی، این است که احتمال ایجاد یک برش دیگر بر روی شکم شما وجود دارد! چرا که در بعضی موارد، پزشک جراح نیاز دارد تا از ابزار دیگری نیز استفاده کند.

ممکن است بعد از جراحی لاپاراسکوپی، احساس ناراحتی داشته باشیم؟

مانند همه جراحی‌های دیگر، پس از جراحی لاپاروسکوپی نیز ممکن است دچار ناراحتی‌هایی شویم. این ناراحتی‌ها می‌تواند شامل موارد زیر شود.

ممکن است شکم شما تا چند روز پس از جراحی متورم باشد.
ممکن است دچار گلو درد شوید.
ممکن است دچار حالت تهوع خفیف باشید.
ممکن است بیشتر از حالت عادی، باد معده داشته باشید.
ممکن است تا 24 ساعت در ناحیه گردن، احساس ناراحتی بکنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

بهترین متخصص پستان چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین

 لینک

بهترین متخصص پستان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین متخصص پستان باید ویژگی های مشخصی داشته باشد. مهم ترین نکته این است که باید در زمینه انجام انواع جراحی های پستان ( چه زیبایی و چه درمانی ) تجربه بالایی داشته باشد. به بیان دیگر تعداد زیادی جراحی انجام داده باشد. از سوی دیگر متخصص پستان خوب از بروزترین دستگاه ها و تکنیک ها برای انجام جراحی بهره می برد. با مسائل پزشکی روز آشنایی دارد و می داند که چه روشی بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. در این مقاله در دو بخش به جراحی های پستان به منظور درمانی و زیبایی پرداخته ایم.

متخصص پستان در تهران

درباره سرطان پستان

سرطان پستان ، رایج ترین نوع سرطان و یکی از علل شایع مرگ و میر زنان در سراسر دنیاست. این سرطان در نتیجه تغییر و اختلال در سلول های بافت پستان رخ می دهد و با توجه به گرید بندی و شدت درگیری بیمار می تواند عوارض و علائم مختلفی داشته باشد. عوامل زیادی می توانند سبب ابتلای یک فرد به سرطان پستان شوند که از این دلایل می توان به عوامل ژنتیکی و سابقه خانوادگی، پرتودرمانی و قرار گرفتن در معرض اشعه های خطرناک، و همچنین سبک زندگی ناسالم اشاره کرد. اصلی ترین علامت سرطان پستان، تشخیص یا لمس توده یا توده های منسجم در بافت پستان است که در موارد پیشرفته به راحتی توسط متخصص سرطان پستان تشخیص است. در کنار آن، در برخی از موارد مبتلا به این عارضه ترشح مایع و گاهاً خون از نوک پستان ها مشاهده می شود. سرطان پستان در موارد متاستاز یا مراحل بسیار پیشرفته می تواند سبب بروز علائمی چون درد استخوان، ورم غدد لنفاوی، تنگی نفس و زردی شود.


جراح سرطان پستان

افرادی که به سرطان پستان مبتلا می شوند، به یک متخصص سرطان پستان ارجاع داده می شوند. جراح سرطان پستان با توجه به میزان درگیری پستان ها، از تکنیک های مختلف جراحی بهره می برد. در برخی موارد می توان تنها با برش اندکی از بافت پستان، به درمان سرطان پستان کمک کرد. ولی در برخی موارد نیاز است که تمامی بافت پستان و غدد لنفاوی تخلیه شوند. جراحی سرطان پستان می تواند به روش های مختلفی انجام گیرد. برای مثال در برخی موارد، سرطان تنها در نوک سینه هاست که می توان با جراحی مناسب، با حفظ بافت پستان، برش تنها در نوک سینه ها ایجاد شود. در برخی موارد سرطان پستان به غدد لنفاوی نرسیده اند و تنها بخشی از پستان و یا حتی یک پستان را درگیر کرده است که می توان برش بخشی از پستان را انجام داد. ولی در مواردی که سرطان پستان تمام بافت پستان ها را درگیر کرده است، نیاز است که کل بافت سینه ها تخلیه شود و در صورت لزوم غدد لنفاوی هم تخلیه گردند. به همین منظور است که پزشکان توصیه بر این دارند که معاینه پستان ها در منزل و در فواصل زمانی مشخص انجام گیرد. هرچه سرطان پستان سریع تر تشخیص داده شود می توان به درمان امیدوارتر بود.

بعد از جراحی سرطان پستان، نوبت به انجام شیمی درمانی و پرتودرمانی می رسد که با توصیه پزشک انجام می گیرد. به این ترتیب پروسه درمانی تکمیل می شود.

بهترین جراح ماموپلاستی

این روزها دیگر سرطان پستان یک بیماری ناشناخته نیست و روش های جدیدی برای درمان آن کشف شده است که عوارض کمتری به همراه دارند و می توانند در کنار تأثیر بالا، زیبایی و اعتماد به نفس را در بیماران حفظ کنند. البته آگاهی در مورد این بیماری و تلاش در تشخیص به موقع سرطان در مراحل اولیه هنوز مهم ترین عامل در درمان قطعی این بیماری است. یکی از مهمترین عوامل در درمان مؤثر سرطان سینه، انتخاب بهترین متخصص جراحی سرطان پستان است. فردی که در طول فرایند درمان شما را همراهی کند و با ارائه مشاوره دقیق و تخصصی، خیال شما را از بابت تأثیرگذاری اقدامات درمانی راحت کند.

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

دکتر فرهاد موسی زاده ، یکی از بهترین متخصصین جراحی پستان می باشند. ایشان فارغ التحصیل جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 1384 و دارای مدرک فلوشیپ تخصصی از دانشگاه تورنتو کانادا هستند. در طول مدت پانزده سال فعالیت تخصصی در زمینه جراحی های داخلی، جراحی زیبایی پستان و جراحی سرطان پستان، دکتر موسی زاده با موارد متعددی از بیماران مختلف روبرو شده اند و تجارب بسیار ارزشمندی کسب کرده اند. برای دریافت مشاوره و آگاهی از روش های نوین درمان سرطان پستان می توانید به صفحه اینستاگرام دکتر موسی زاده مراجعه کنید و یا با مطب ایشان تماس بگیرید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

جراحی پروتز سینه در تهران همیشه خانم ها

 لینک

جراحی پروتز سینه در تهران

همیشه خانم ها برای داشتن هیکلی خوش فرم تر و جذاب تر بسیار تلاش می کردند و به دنبال روش های مختلفی برای رسیدن به این ایده آل بودند تا به واسطه آن اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. یکی از این روش ها، انجام جراحی پروتز سینه در تهران است که می تواند جذابیت را در بانوان دو چندان کند. گاهی بر اثر افزایش سن در خانم ها و یا عوامل دیگری مانند بارداری و شیردهی، سینه ها دچار افتادگی و عدم تقارن می شود و یا حتی در برخی دیگر به دلایل ارثی بافت ماهیچه ای کمی در این ناحیه دارند، از این رو به دنبال روشی کم خطر برای افزایش سایز سینه خود و یا اصلاح فرم آن را هستند.


هزینه عمل پروتز سینه در تهران چقدر است؟

قیمت پروتز سینه مانند سایر جراحی ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: هزینه بیهوشی، تجهیزات بیمارستان و جراحی، آزمایشات تجویز شده توسط پزشک، داروهای تجویز شده و دستمزد جراح و…..


مهارت و تجربه بهترین جراح سینه

اگر افرادی که متقاضی انجام روش زیبایی پروتز سینه هستند قبل از انجام این جراحی در مورد دکتر و جراح مد نظر خود همچنین در رابطه با چگونگی انجام عمل پروتز سینه تحقیق کنند به طور حتم نتایج بهتری را از عمل خود به دست خواهند آورد زیرا با مشاهده نمونه کار های دکتر ورضایت مراجعه کنندگان قبلی عمل‌های زیبایی ارائه عکس، فیلم و ویدیو لایو و زنده از جراحی نتایج بهتری را در بر خواهد داشت.در نتیجه مشاهده نمونه کارهای متعدد یکی دیگر از نشانه‌های بهترین دکتر جراحی سینه است. پزشکی که مرتب با بیماران خود در ارتباط است و از روند جراحی و درمان مراجعان خود تصاویر و ویدیو زنده منتشر می‌کند، در واقع مهارت و اعتماد به نفس خود را نشان می‌دهد. در این زمینه سلیقه مراجعه کنندگان یه امر کاملا متفاوت و متغیر است شاید یک مراجعه کننده از یک حالت و فرم سینه جراحی قبلی رضایت نداشته باشد و این را بیان کنند که این جراح زیبایی اصلا در این زمینه تجربه ندارد. باید بیان کنیم که خیر، به این صورت نیست، جراحی زیبایی برای هر فرد معیار های متفاوت و متغیری را دارد که باید شما قبل از مراجعه به دکتر و آماده شدن برای جراحی باید یک جلسه معاینه و مشاوره را با پزشک خود انجام دهید تا به نتیجه برسید که چه فرمی را مد نظر دارید. در واقع باید توجه کنید که تا حدی درک ما از زیبایی، نسبی و سلیقه‌ای است.

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

اگر شما برای انجام این جراحی زیبایی نزد یک پزشک مجرب و متبحر مراجعه کنید باید به این نتیجه برسید که هر عمل جراحی زیبایی باید به رعایت اصول دانش زیبایی‌شناسی و تناسب اندام، شرایط بدنی و خصوصی هر بیمار، خواست ذهنی و انتظار هر فرد از عمل خود و دیگر شرایط نیز توجه کند. انتخاب یک پزشک به عنوان بهترین جراح آن هم بدون داشتن نمونه جراحی‌های قابل قبول و رضایتمندانه، کار ساده‌ای نیست! بهترین دکتر جراح سینه بدون شک تعداد زیادی از جراحی‌های مشابه را به صورت موفقیت‌آمیز پشت سر گذاشته است. شما می‌توانید با مراجعه به حساب‌های کاربری پزشک در شبکه های اجتماعی و یا وب سایت او، نمونه جراحی‌ها و نیز نظرات دیگر کاربران را بررسی کنید. عضویت در انجمن‌های تخصصی مرتبط، گواهینامه‌ها، داشتن بیمارانی از خارج کشور و… همگی دال بر توانمندی پزشک است.


پروتز سینه چقدر ماندگاری دارد؟

پروتز های سینه که امروز مورد استفاده قرار می گیرند می توانند به صورت طولانی مدت استفاده شوند. این پروتز ها مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند که نیاز به تعویض داشته باشند. ولی در گذشته پروتز ها تاریخ انقضا داشتند و بعد از مدت زمان مشخصی باید تخلیه و تعویض می شدند. برخی زنان ممکن است که بعد از 10 سال نیاز به جراحی داشته باشند و این مورد به دلیل ایجاد مشکلی مربوط به پروتز است که نیاز به تعویض آن را ایجاد می کند.

بهترین جراحان پروتز سینه در تهران

انتخاب بهترین جراح در این زمینه یکی از مهم ترین فاکتورهای رسیدن به نتیجه عالی از این جراحی زیبایی است. یک جراح خوب در تهران کسی است که سلامت بیمار خود را در اولویت قرار می دهد و بعد از آن به ظاهر و زیبایی توجه می کند. بیمار می تواند با جراحی نزد یک پزشک با سابقه و ماهر در این زمینه بدون هیچ استرسی عمل خود را انجام دهد و به نتیجه مطلوب از آن دست یابد. پزشکان بسیاری هستند که در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند، به همین دلیل پیدا کردن یک جراح حاذق کاری دشوار وزمان بر است. ما در ادامه مطلب لیستی از بهترین جراحان پروتز سینه در تهران آورده ایم و بیوگرافی مختصری از آنان را نیز بیان نموده ایم.

مهمترین عامل در کسب نتیجه مطلوب از عمل های زیبایی به خصوص عمل های زیبایی سینه ، دقت در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه است. بررسی سوابق پزشک و پرس و جود از بیمارانی که قبلاً زیر نظر پزشک مورد نظر شما این جراحی پروتز سینه را انجام داده اند می تواند در انتخابی آگاهانه به شما کمک زیادی کند. یک انتخاب مناسب ، شما را از مراجعه های بعدی برای انجام عمل های اصلاحی یا برطرف کردن عوارض احتمالی این عمل بی نیاز کند. برای مشاهده نمونه کارهای پروتز سینه دکتر موسی زاده می توانید به صفحه ایشان در اینستاگرام با آدرس @drmoussazadeh مراجعه کنید.

مشاهده همه ی 1 نظر
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

تغذیه مناسب افرادی که شیمی درمانی میشوند شیمی

 لینک

تغذیه مناسب افرادی که شیمی درمانی میشوند

شیمی درمانی یکی از رایج ترین درمان ها در بیماران سرطانی است که از ترکیبی از داروهای مختلف برای مقابله با سلول های سرطانی فرد استفاده میشود. شیمی درمانی میتواند عوارضی نظیر خشکی دهان، تغییر در حس چشایی و کاهش قدرت چشایی بیمار، تهوع، استفراغ و خستگی در بیمار ایجاد کند که هرکدام از این عوارض میتواند غذا خوردن را برای بیمار بسیار عذاب آور کنند. عادت های غذایی مناسب در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی میتواند تا حدود زیادی از بروز این عوارض در این بیماران جلوگیری میکند، هدف از نوشتن این متن ارائه نکاتی است تا از بروز این عوارض تا حد امکان جلوگیری کنیم.

تغذیه در شیمی درمانی


عوارض بعد از شیمی درمانی

دوره شیمی درمانی برای هرکس ممکن است متفاوت سپری شود و این به قوای اولیه فرد، میزان پیشرفت سرطان و نوع سرطان بستگی دارد؛ اما چیزی که برای همه افراد صادق است، دشواری این دوره به دلیل عوارض بعد از شیمی درمانی است که سبب می‌شود افراد از نظر جسمی ضعیف و آسیب‌پذیر شوند. علائم شایع شامل عوارض بعد از شیمی درمانی در خون، پوست و دستگاه گوارش است. یکی از عوارض شایع استخوان درد بعد از شیمی درمانی است که می‌تواند در تولید انواع سلول‌های خونی اختلال ایجاد کند. در اثر شیمی درمانی میزان گلبول‌های سفید خون و پلاکت‌ها کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل افراد متحمل سختی‌هایی می‌شوند که به دلیل کاهش سیستم ایمنی بدن است و عوارضی همچون عدم توانایی در جلوگیری از بروز عفونت و ناتوانی در لخته‌سازی خون را در پی دارد. همچنین با توجه به آسیبی که به مغز استخوان وارد می‌شود، احتمال کم‌خونی بعد از شیمی درمانی بالاست. ریزش مو و ایجاد کبودی و خونریزی در سطح پوست، از علائم شایع دیگر است. دستگاه گوارش نیز می‌تواند علائم متفاوتی را از خود بروز دهد. شایع‌ترین عارضه‌ی بعد از شیمی درمانی، تهوع است؛ همچنین اسهال، یبوست و بی‌اشتهایی از سایر علائم دستگاه گوارش هستند.

از سایر عوارض بعد از شیمی درمانی می‌توان به تب، خستگی، خشکی و زخم دهان، کاهش وزن، درد نوروپاتی، اختلال در حافظه، بی‌خوابی، مشکلات باروری و مشکلات جنسی اشاره کرد. در این دوره می‌توان با مشورت با یک متخصص تغذیه و دریافت رژیم غذایی بعد از شیمی درمانی، می‌توان از شدت این علایم کم کرد و سریع‌تر این سختی‌ها را پشت سر گذاشت.


اصول تغذیه در شیمی درمانی

چنانچه بیماران سرطانی با یک متخصص تغذیه مشورت نمایند، انواع رژیم های شیمی درمانی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود که برای کاهش عوارض بعد از شیمی درمانی به آن‌ها کمک می‌کند. نکاتی که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم برای بهبود وضعیت بیماران سرطانی مشترک است و از زبان یک متخصص تغذیه برای رژیم غذایی بعد از شیمی درمانی گفته شده است.

اصول تغذیه در شیمی درمانی به خصوص در سرطان سینه، مربوط به مصرف سبزیجات خام و میوه است. بعد از شیمی درمانی از مصرف سبزیجاتی که به‌طور صحیح گندزدایی نشده‌اند، باید پرهیز کرد. همچنین چنانچه تعداد گلبول فردی کمتر از ۵۰۰ است، نباید به هیچ‌وجه از سبزیجات خام و میوه مصرف کند.
با انجام شیمی درمانی، به‌خصوص در سرطان روده، به طور معمول باکتری‌های فلور نرمال موجود در دستگاه گوارش از بین می‌روند و یا تعداد آن‌ها بسیار کم می‌شود. به همین دلیل بهتر است بیمار در این دوران از مواد پروبیوتیک استفاده کند تا التهاب، مشکلات گوارشی و همچنین تهوع او بهبود پیدا کند.
یکی از مسائل مهم در انواع رژیم های شیمی درمانی استفاده از میوه‌های دارای آنتی اکسیدان است؛ یعنی مصرف میوه‌های قرمز، بنفش و نارنجی باید افزایش یابد.
بهتر است با توجه به عوارض بعد از شیمی درمانی افراد از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های دارای کافئین خودداری کنند و حتی چای سبز را جایگزین چای سیاه نمایند.
یکی از عوارض بعد از شیمی درمانی در بیماران سرطانی، تغییر سطح هورمون‌های خون است. به همین دلیل افراد باید نه‌تنها تحت نظر پزشک، آزمایش‌های مداوم انجام دهند؛ بلکه از مصرف مواد غذایی دارای فیتواستروژن همچون سویا، شیرین بیان، شنبلیله، کنجد، سبوس گندم و نعنا خودداری کنند.
با توجه به کاهش گلبول‌های خون، این افراد نیازمند مصرف پروتئین بیشتر هستند و بهتر است این پروتئین را بیشتر در مواد غذای گیاهی مصرف کنند؛ اما استفاده از پروتئین حیوانی نیز اشکالی ندارد.
یکی از نکات مهم در رژیم غذایی بعد از شیمی درمانی، اجتناب از مصرف غذاهای دارای چربی زیاد، نشاسته و نمک است. به همین دلیل بهتر است بیمار، مصرف فست فود را به یک‌بار در ماه کاهش دهد. نان سفید نیز در رژیم غذایی بعد از شیمی درمانی منع مصرف دارد.
فلفل دلمه‌ای، زردچوبه، انواع کلم، چغندر، لبو و هویج از سبزیجاتی هستند که دارای آنتی‌اکسیدان فراوان بوده و همچون چای سبز، مصرف آن‌ها در رژیم غذایی بعد از شیمی درمانی توصیه می‌شود.
در رژیم غذایی بعد از شیمی درمانی باید از مصرف گوشت خام و همچنین تخم مرغ خام پرهیز نمود؛ تخم مرغ باید به صورت کامل پخته شود.
فردی که دچار سرطان می شود باید بداند که در طول روندهای مختلف درمان شامل پرتودرمانی، جراحی و شیمی درمانی ، رعایت رژیم غذایی و توصیه های تغذیه ای می تواند تا حد زیادی به روی فرایند درمان و کاهش عوارض ناشی از آن تأثیر گذار باشد. بنابراین، توصیه می شود از جراح خود بخواهید شما را به یک متخصص تغذیه ارجاع دهد تا توصیه های غذایی لازم در طول فرایند درمان را به شما ارائه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرطان پستان، جراحی سرطان سینه و سایر روش های درمانی و موارد مرتبط با آن می توانید به صفحه اینستاگرام دکتر موسی زاده ، متخصص جراحی پستان با آدرس @drmoussazadeh مراجعه فرمایید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

مهمترین نکات درباره جراحی زیبایی سینه جراحی زیبایی

 لینک

مهمترین نکات درباره جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه – که به آن ماموپلاستی تقویت کننده نیز گفته می شود – عملی است که به منظور افزایش سایز پستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این جراحی شامل قرار دادن ایمپلنت های پستان در زیر بافت پستان یا عضلات سینه است. برای برخی از خانم ها ، جراحی زیبایی سینه راهی برای افزایش اعتماد به نفس است. برای برخی دیگر ، این جراحی از بازسازی پستان برای شرایط مختلف از جمله بعد از برداشتن سینه است.


خطرات جراحی زیبایی سینه

ماموپلاستی تقویت کننده خطرات مختلفی از جمله:

تشکیل بافت اسکار که شکل کاشت پستان را مخدوش می کند (انقباض کپسول پروتز سینه)

درد پستان

عفونت

تغییر در حس نوک پستان و پستان ها

تغییر پوزیشن ایمپلنت سینه

نشت یا پارگی ایمپلنت سینه

اصلاح این عوارض ممکن است نیازمند عمل جراحی بیشتری برای برداشتن یا جایگزینی ایمپلنت ها باشد.

ماموپلاستی

آمادگی های لازم برای جراحی زیبایی سینه

در مورد ترجیحات ، اندازه و شکل ظاهری پستان های خود با یک جراح پلاستیک مشورت خواهید کرد. جراح انواع خاصی از ایمپلنت ها – صاف یا بافت دار ، گرد یا اشکی شکل ، سالین یا سیلیکونی – و همچنین گزینه هایی برای روش های جراحی را برای شما شرح خواهد داد. اطلاعات کتبی ، مانند اطلاعات مربوط به سازنده ایمپلنت را با دقت مرور کنید و نسخه هایی را برای سوابق خود نگه دارید.

هزینه عمل زیبایی سینه زنان

قبل از تصمیم به انجام جراحی زیبایی سینه ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

ایمپلنت سینه از افتادگی پستان های شما جلوگیری نمی کند. جراح پلاستیک شما ممکن است علاوه بر بزرگ شدن سینه ، برای اصلاح افتادگی پستان ، جراحی لیفت پستان را نیز توصیه کند.

تضمین نمی شود که ایمپلنت های پستان ماندگاری مادام العمر داشته باشند. متوسط ​​طول عمر یک ایمپلنت حدود ۱۰ سال است. پارگی ایمپلنت یک احتمال معمول است. همچنین ، سینه های شما پیر می شوند و عواملی مانند افزایش وزن یا کاهش وزن ممکن است شکل پستان شما را تغییر دهد. این مسائل احتمالاً به جراحی بیشتری خواهد انجامید.

ماموگرافی ممکن است پیچیده تر شود. اگر ایمپلنت پستان دارید ، علاوه بر انجام ماموگرافی معمول ، به نماهای تخصصی بیشتری نیز نیاز خواهید داشت.

ایمپلنت سینه ممکن است شیردهی را مختل کند. بعضی از خانم ها پس از جراحی سینه می توانند با موفقیت دوران شیردهی را سپری کنند. با این حال ، برای برخی دیگر ، شیردهی یک چالش بزرگ است.

بیمه هزینه ایمپلنت سینه را پوشش نمی دهد. مگر اینکه از نظر پزشکی لازم باشد – مانند انجام ماستکتومی برای سرطان پستان – اما به طور کل ، جراحی زیبایی سینه تحت پوشش بیمه نیست. آمادگی این را داشته باشید تا از عهده هزینه ها ، از جمله جراحی های مربوطه یا آزمایشات تصویربرداری در آینده برآیید.

ممکن است بعد از برداشتن ایمپلنت پستان به جراحی بیشتری نیاز داشته باشید. اگر تصمیم دارید که ایمپلنت های خود را بردارید ، ممکن است به جراحی لیفت پستان یا جراحی اصلاحی دیگری برای کمک به بازسازی ظاهر پستان خود نیاز داشته باشید.

در خصوص ایمپلنت های سیلیکونی انجام غربالگری پارگی توصیه می شود. FDA مانیتورینگ معمول توسط MRI پستان را هر پنج تا شش سال یکبار پس از قرار دادن ایمپلنت سیلیکونی از حیث پارگی توصیه می کند. سپس ، هر دو تا سه سال یک بار MRI پستان توصیه می شود. سونوگرافی ممکن است یک روش غربالگری جایگزین باشد – مگر اینکه علائمی داشته باشید. با جراح پلاستیک خود در مورد نوع خاص تصویربرداری مورد نیاز برای نظارت روتین روی کاشت خود صحبت کنید.

ممکن است قبل از جراحی به ماموگرافی پایه نیاز داشته باشید. پزشک ممکن است ملاحظات دارویی خاصی را قبل از جراحی نیز تنظیم کند. به عنوان مثال ، پرهیز از مصرف آسپرین یا سایر داروهایی که می توانند خونریزی را افزایش دهند مهم است.

اگر سیگار می کشید ، جراح از شما می خواهد که برای مدتی – حدود چهار تا شش هفته – قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید.

با کسی قرار بگذارید که بعد از جراحی ، شما را به خانه برساند و حداقل برای اولین شب در کنار شما بماند.

در مجموع رضایت بخش بودن نتیجه این عمل تا حد زیادی به تکنیک جراحی، تبحر و تجربه جراح بستگی دارد. برای رزرو نوبت مشاوره حضوری از دکتر فرهاد موسی زاده، بهترین دکتر جراحی کوچک کردن سینه، می‌توانید از بخش تماس با ما اقدام نمایید. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر موسی زاده به آدرس DrMoussazadeh@ می‌توانید پاسخ سوالات خود را به صورت آنلاین دریافت نمایید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

سرطان سینه و درد کتف سرطان

 لینک

سرطان سینه و درد کتف


سرطان سینه شایع ترین سرطان در بین بانوان کشورمان است. با این حال به لطف پیشرفت های علم پزشکی و ارتقاء روش های درمانی بسیاری از افراد از این سرطان جان سالم به در می برند. درد کتف در افراد تحت درمان سرطان سینه یکی از علائم رایج است که نباید نادیده گرفته شود. تشخیص به موقع و انجام راهکارهای درمانی مؤثر می تواند تا حد زیادی از بروز عوارض جدی در بلند مدت پیشگیری کند.
بسیاری از افرادی که تحت شیمی درمانی یا جراحی برای درمان سرطان سینه قرار گرفته اند ، با درد در قسمت شانه و کتف خود به خصوص در زمان کشیدن دست ها به پشت سر مواجه شده اند. مشکل از کجاست؟
مشکلات و دردهای ناحیه کتف پس از درمان سرطان سینه بسیار شایع هستند. حدود هفتاد درصد از بیماران سرطان سینه ممکن است با این مشکل مواجه شوند و توانایی آن ها در حرکت دادن شانه و دست هایشان محدود شود. دو علت اصلی برای درد شانه در بیماران سرطان سینه وجود دارد که عبارتند از:
- التهاب مفاصل : کسانی که تحت عمل های جراحی ماستکتومی یا لامپکتومی سینه و سایر درمان ها مانند پرتو درمانی قرار می گیرند دچار التهاب ماهیچه ها و مفاصل ناحیه کتف و زیر بغل می شوند. التهاب عضلات به خصوص در هفته های اول پس از جراحی سبب ایجاد درد در مفاصل و ماهیچه های ناحیه کتف می شود.
- کتف یخ زده (Frozen Shoulder) : حرکت ندادن دست ها و کتف و بی تحرکی برای طی دوران نقاهت پس از جراحی سرطان سینه می تواند سبب ضعیف شدن ماهیچه های کتف و خشکی آن ها و در نتیجه احساس درد شود.
برای رفع مشکل درد کتف در بیماران سرطان سینه چه می توان کرد؟
درد کتف در بیماران کاملاً قابل درمان است و در بسیاری از موارد با استفاده از داروهای مسکن ضد التهاب و مراجعه به فیزیوتراپی برطرف می شود. پیش از اقدامات درمانی، متخصص فیزیوتراپی ممکن است برای بررسی دقیق ماهیچه ها و مفاصل ناحیه دست و شانه ، از شما بخواهد آزمایش سی تی اسکن یا ام آر آی انجام دهید. به محض اینکه تشخیص توسط فیزیوتراپیست قطعی شد، حرکات اصلاحی به منظور بازگرداندن ماهیچه ها و تاندون های شانه به حالت اولیه آغاز می شود. پیشنهاد ما این است که با مشورت با جراح پستان خود ، به فیزیوتراپیستی مراجعه کنید که تجربه کار با بیماران سرطان پستان را داشته باشد.
در صورتی که مشکل درد شانه با مراجعه به فیزیوتراپیست برطرف نشد، پزشکان معمولاً از تزریق کورتون برای کاهش التهاب مفاصل استفاده می کنند. به یاد داشته باشید انتخاب یک تیم درمانی مناسب می تواند تا حد زیادی از عوارض مختلف درمان سرطان پستان مانند درد شانه کم کند. دکتر موسی زاده با سال ها تجربه در انجام انواع جراحی های سرطان پستان آماده ارائه هرگونه مشاوره به شما در خصوص روش های درمان سرطان سینه و عوارض هر یک می باشند.
منبع
https://www.rickysinghmd.com/breast-c...er-pain/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

پروتزهای سینه از نظر شکل ظاهری

پروتزهای سینه از نظر شکل ظاهری

پروتزهای سینه از نظر شکل ظاهری


پروتزهای سینه به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند.

1 پروتز پستان گرد (round)
پروتز پستان «گرد» برای افرادی که دوست دارند پستان‌های آن ها ظاهری برجسته تر داشته باشد و نرمی و خوش فرمی پروتز سینه برایشان مهم است گزینه مناسبی هستند.

کاربرد های برتر پروتز پستان گرد (round) عبارت‌اند از:

جراحی اصلاحی یا revision (در مواردی مانند تغییر پروتز قبلی، انقباض کپسولی، پارگی پروتز قبلی فرد و چرخش پروتز)؛
علاقه خود فرد
2 پروتز سینه آناتومیکال (قطره‌اشکی یا اشکی)
پروتز پستان «آناتومیکال» به مناسب افرادی است که تمایل دارند پروتز سینه شان نمای طبیعی‌تری داشته باشد. علاوه‌بر این در موارد زیر این شکل از پروتز ها توصیه می گردد:

افرادی که بافت پستان‌ی آنها خیلی کم است یا اصلا بافت سینه ندارند.
افرادی که پستان‌های تخت و بدون شکل دارند.
خانم‌هایی که دچار عدم تقارن در پستان‌ها یا نقص ظاهری پستان هستند.

منبع سایت دکترفرهادموسی زاده

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

پروتز پستان و 6 سوال رایج پروتز سینه

 لینک
پروتز پستان و 6 سوال رایج پروتز سینه

پروتز پستان و 6 سوال رایج پروتز سینه

1) عمل جراحی پروتز پستان چیست؟
2) پروتزهای پستان از نظر میزان برجستگی
3) پروتزهای سینه از نظر شکل ظاهری
4) انواع پروتز پستان از لحاظ جنس و مواد تشکیل‌دهنده
5) پروتز خارجی پستان چیست؟
6) چند نوع برش برای انجام عمل جراحی پروتز پستان وجود دارد؟

جواب به این سوالا و 11 سوال دیگه شما در:

https://facenama.com/drbakhtevari

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکتر فرهاد موسی زاده
دکتر فرهاد موسی زاده

با سلام اینجا کمی در مورد لیفت سینه صحبت

 لینک
با سلام اینجا کمی در مورد لیفت سینه صحبت

با سلام {-35-}{-35-}
اینجا کمی در مورد لیفت سینه صحبت می کنیم

اصلاح افتادگی پستان و نوک پستان را ماستوپکسی می گویند که نوعا جز عمل های جراحی زیبایی پستان محسوب می شود. گاهی این عمل جراحی به صورت منفرد انجام می شود ولی گاهی باید برای بیمار پروتز قرار داد و یا به همراه بالا کشیدن پستان لازم است که پستان ها را کوچک کرد و یا نیپل و آرئول را اصلاح نمود؛ بنابراین ماستوپکسی یک نوع جراحی است که در آن نوک پستان و پستانی که افتادگی دارد اصلاح می شود.

پتوزچیست؟

به افتادگی پستان و نوک پستان پتوز می گویند. پتوز معمولا در سه درجه دسته بندی می شود:

پتوز خفیف: پتوز خفیف زمانی اتفاق می افتد که نوک پستان علی رغم داشتن افتادگی از چین پستانی تحتانی یا IMF بالاتر می باشد.
پتوز متوسط: پتوز متوسط به حالتی گفته می شود که نوک پستان در موازات چین پستانی تحتانی یا IMF قرار می گیرد. به این دسته از پتوز، گرید ۲ اطلاق می شود.
پتوز شدید: در پتوز شدید یا گرید ۳ نوک پستان از چین پستانی تحتانی یا IMF پایین تر می باشد.

پاسخ به سوالات پر تکرار درمورد لفت پستان در لینک زیر قرار دارن

https://drmoussazadeh.com/breast-lift...stopexy/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید