لحظه  بروز رسانی 
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

مجموعه “یاد بگیرید مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را صحبت کنید”

 لینک
مجموعه “یاد بگیرید مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را صحبت کنید”

مجموعه “یاد بگیرید مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را صحبت کنید” از سری Effortless English به شما یاد میده چطوری انگلیسی بخونید تا بالاخره موفق بشید… اونطوری که واقعا از خودتون راضی باشید. با ما همراه باشید تا آرام آرام در کنار هم این مجموعه رو دوره کنیم. فایل پادکست فارسی رو هم با صدای همکارمون براتون تهیه می کنیم تا اگر وقت و حوصله خوندن رو ندارید گوش بدید ! راستی اگر هنوز فصل اول را نخوانده اید کلیک کنید

فصل دوم: مشکلات کلاس های انگلیسی در مدارس
تجربیات تدریس انگلیسی من در جاهای مختلف جهان به من اطمینان داد که سیستم آموزشی انگلیسی اشتباه است. به هر کجا که رفتم، تمام شرایط یکسان بود. دانش آموزان خسته، ناامید، پر استرس و عصبی بودند. بیشتر دانش آموزان بعد از سال ها مطالعه انگلیسی موفق به مکالمه روان نبودند. شما تنها نیستید، چون این مشکل یک مشکل جهانیست.
یکی از دانش آموزانم از ژاپن به نام سیکو، این تلفیق شکست و استرس را ” زخم انگلیسی” توصیف کرد. سیکو می گفت که از انگلیسی متنفر است. او این احساس را داشت که یادگیری انگلیسی حوصله سر بر و پر استرس است و مکالمه ی آن بدتر از یادگیری آن است. در حقیقت فکر اینکه او با یک انگلیسی زبان بومی مکالمه کند به سرعت به او احساس خجالت و نگرانی می داد. سیکو این حس را داشت که مشکلی با انگلیسی در خود توسعه داده که نام آن را زخم انگلیسی گذاشت .
با خودم فکر کردم، چقدر غم انگیز است که خیلی از افراد فکر می کنند که انگلیسی یک نوع زخم یا مشکل روانیست . در تمام دوره ی تدریسم با دانش آموزان زیادی که این احساس را برای انگلیسی داشتند ملاقات داشته ام. متوجه این شدم که سیکو تنها کسی نبود که این مشکل را داشت بلکه زخم انگلیسی یک مشکل همه گیر بود. با اینکه خیلی از مردم احساس می کنند که نیاز به یادگیری انگلیسی دارند، تعداد کمی از آنها از این دوره ها لذت می برند. بیشتر کسانی که زبان یاد می گیرند با احساس نگرانی و نا امیدی ای که سیکو نیز داشت سر و کار دارند .

وقتی با این مشکل بیشتر و بیشتر رو به رو شدم، شروع به پیدا کردن دلیل اصلی این مشکل کردم. متوجه شدم که قبل از پیدا کردن راه حل نیاز دارم که مشکل را درک کنم. همانند یک دکتر که باید اول بیماری را تشخیص دهد و سپس آن را درمان کند. به این فکر کنید، چه چیزی دلیل اصلی این همه شکست و گرفتاریست ؟ چرا بیشتر مردم با وجود سال ها مطالعه زبان، در روان انگلیسی صحبت کردن شکست می خورند؟ چه چیزی در سیستم یادگیری انگلیسی مشکل دارد؟
اولین و مشخص ترین مشکلی که در کلاس ها کشف کردم روش تدریس آن ها بود . بیشتر مدارس، در سراسر دنیا، از روش گرامری ترجمه ای استفاده می کنند. همان طور که از اسم آن مشخص است، تمرکز اصلی این روش بر روی تجزیه و تحلیل گرامر و حفظ کردن واژگان به زبان خودتان می باشد. این روش زبان انگلیسی را به هزاران فرمول مختلف که باید حفظ شوند تقسیم می کند. مشخص است که هر فرمول شامل توضیحاتی است که باید آن ها هم حفظ بشوند.
مدارس مشتاق اند از روش گرامری ترجمه ای استفاده کند چون جدی، آکادمیک و پیچیده است. روش گرامری ترجمه ای سازگار با روشی است که مدارس برای تدریس بیشتر موضوعات دیگر (با کتاب های درسی، سخنرانی، یادداشت ها، حفظ لغات و امتحانات) استفاده می کنند. تنها مشکل همانطور که می دانید اینجاست، که این روش اصلا کارساز نیست .
در مکالمه واقعی، زمانی برای فکر کردن به فرمول های گرامری و توضیحات آنها وجود ندارد. از این رو درصد شکست در این روش به شدت بالاست. با وجود این همه شکست میان اکثر متقاضیان مکالمه روان، مدارس همچنان به استفاده از این روش ادامه می دهند. این یک شکست حماسی در سیستم آموزشی ما محسوب می شود.
جدیداً، چون دانش آموزان روش گرامری ترجمه ای را خسته کننده می دانند بعضی از کلاس ها “فعالیت های ارتباطی” را به برنامه تحصیلی اضافه کرده اند. معمولا مدرس دانش آموزان را به گروه هایی تقسیم می کند و دانش آموزان دیالوگ های داخل کتاب های درسی را می خوانند و تکرار می کنند. بعضی وقت ها شاید به بعضی از سوالات در کتاب کار جواب دهند. خب! این فعالیت ها مصنوعی است و هیچ قسمتی از آنها به مانند مکالمه واقعی انگلیسی نیست. در نتیجه درصد شکست فعالیت های ارتباطی نیز به اندازه ی گرامری ترجمه ای بالاست.
مشخصاً روش های تدریس انگلیسی که در مدارس استفاده می شوند کارساز نیستند. درک آن بسیار ساده است. من می دانستم. دانش آموزان نیز می دانستند و خیلی از مدرسان هم این را می دانند، به هر حال درصد کمی از آنها به این مشکل اعتراف می کنند. وقتی که مشغول جست و جو مشکل در مدارس بودم، متوجه ی مشکلاتی عمیق تر در سیستم آموزشی شدم، این مشکلات کمتر آشکارند، ولی از راه های مختلفی به دانش آموزان ضربه می زنند. من این مشکلات را “برنامه ی درسی مخفی” نام گذاری کردم چون این درس ها بصورت مخفی در مدارس تدریس می شوند.
برنامه ی درسی مخفی
در اقصی نقاط دنیا تمام مدارس یک برنامه درسی مخفی و یکسان را دنبال می کنند. یکی از عناصر این برنامه درسی غیر فعال بودن بین دانش آموزان است. دانش آموزان آموزش داده می شوند که غیر فعال باشند تا فعال! آنها در یک ردیف روی صندلی هایشان می نشینند. وقتی که جوان هستند به آنها گفته می شود که ساکت باشند و از معلم پیروی کنند. وقتی معلم حرف می زند، دانش آموزان یاداشت برداری می کنند و سپس از آنها خواسته می شود که برای امتحان این نکات را حفظ کنند. این پیام مشخص است، یادگیری یک عمل غیر فعالانه است. شما به معلم خود گوش می دهید، یاداشت بر میدارید و آنها را حفظ می کنید.

مشکل آنجاست که مکالمه ی انگلیسی یک عمل غیرفعالانه نیست. شما باید با دیگران در ارتباط باشید،
برای خواندن ادامه مقاله کلیک کنید
https://englishtipsforyou.com/effortl...lish-02/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی effortless english - فصل اول

 لینک
راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی effortless english - فصل اول

راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی effortless english - فصل اول
مجموعه "یاد بگیرید مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را صحبت کنید" از سری Effortless English به شما یاد میده چطوری انگلیسی بخونید تا بالاخره موفق بشید... اونطوری که واقعا از خودتون راضی باشید. با زبان نکته همراه باشید تا آرام آرام در کنار هم این مجموعه رو دوره کنیم. فایل پادکست فارسی رو هم با صدای همکارمون براتون تهیه می کنیم تا اگر وقت و حوصله خوندن رو ندارید گوش بدید !
https://englishtipsforyou.com/wp-cont...01_NEW.mp3

فصل اول – راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر این مطلب را انتخاب کردید، فرصت هایی بوده که احتمالا می خواستید کمی انگلیسی صحبت کنید. شاید حتی در کلاس هایی شرکت کرده اید. شاید به انگلیسی برای پیشرفت در شغلتان نیازمندید. شاید قصد دارید که به خارج کشور سفر کنید یا در آنجا به تحصیل بپردازید. حتما می دانید که انگلیسی کلیدی برای تجارت و مسافرت های بین المللی است، پس اجازه دهید از شما سوالی بپرسم .
آیا وقتی که قصد دارید به انگلیسی صحبت کنید احساس نگرانی و خجالت می کنید؟ آیا همچنان در تلاشید که بعد سال ها یادگیری انگلیسی متوجه شوید که انگلیسی زبانان چه میگویند؟ آیا از تلفظ و آرام صحبت کردنتان احساس شرم می کنید؟ آیا بعد این همه سال که برای انگلیسی زمان صرف کرده اید از اینکه نمی توانید انگلیسی صحبت کنید احساس نا امیدی کرده اید؟ بنا بر هدفتان، آیا استفاده از انگلیسی در کار، مسافرت یا درس، برایتان سخت بوده ؟ آیا بعضی وقت ها به این نتیجه رسیده اید که هیچوقت به تسلط انگلیسی نمی رسید؟

اگر به هر کدام از این سوالات پاسخ مثبت داده اید، تنها نیستید. در حقیقت شما مثل همه اید. بیشتر انگلیسی آموزان حسی مشابه دارند. بیشتر انگلیسی آموزان بالغ، درباره ی قدرت مکالمه ی خود احساس استرس و پوچی میکنند. بعضی ها کامل نا امید می شوند و احساس می کنند که دیگر قادر به مکالمه ی قدرتمند نیستند. نه به این خاطر که در زبان بد هستند بلکه مثل شما به آنها با روش بد آموزش داده شده است.
نکته مثبت اینجاست که نباید اینگونه باشد چون مشکل از شما نیست. شما می توانید بصورت طبیعی و آسان انگلیسی صحبت کنید. میتوانید از انگلیسی در کارتان، سفر هایتان و درس به شکل موثر استفاده کنید. میتوانید هر گاه که مشغول مکالمه انگلیسی هستید احساس آرامش و اعتماد بنفس کنید.
چگونه؟

من با استفاده از روش آموزشی که خودم توسعه دادم و انگلیسی بدون تلاش (Effortless English) نام گذاری کردم به این موفقیت رسیدم. Effortless English به شما کمک میکند که انگلیسی را بصورت طبیعی و خودکار درست همانند کودکان قبل ورود به مدرسه یاد بگیرید.

بیشتر اوقات کلاس های انگلیسی به تمرکز در امتحانات، کتاب های درسی، نمرات و سطوح می پردازد، به طوری که دانش آموزان فراموش میکنند که چرا به کلاس ها آمده اند. آنها اهداف بزرگ و جهانی داشتن یک کار فوق العاده و هیجانه مسافرت بین المللی را فراموش می کنند. با Effortless English هیچوقت دید خود را نسبت به هدف نهایی یادگیری زبان، یعنی ارتباط، از دست نخواهید داد. به جای آن شما یاد میگیرید انگلیسی را با سرعت و دقت بیشتری صحبت کنید.
بدون تلاش؟

درک میکنم که شما دیر باور هستید، به ویژه اگه قبلا تلاش کردید که به روش سنتی انگلیسی یاد بگیرید. شما ساعت هایی را برای حفظ کردن لیست لغات، انجام تمرین های گرامری، خواندن کتاب های درسی ملال آور گذاشته اید . چطور؟ به این فکر میکنید که واقعا انگلیسی صحبت کردن بدون تلاش مگر شدنی است؟

به من اعتماد کنید دردتان را درک میکنم. برگردیم به سال ها قبل وقتی تاره شروع به تدریس انگلیسی کرده بودم، همه ی دانش آموزانم هیجان زده بودند که قرار است انگلیسی صحبت کنند. من هم از این بابت که میتوانم به آنها کمک کنم هیجان زده بودم. آن زمان من به روش معمول تدریس می کردم. از کتاب های درسی استفاده و تمرکزم بر روی تدریس گرامر بود. این باور را داشتم که این روش بهترین راه برای تدریس است و هیچکدام از دانش آموزانم شکایتی نداشتند .
هنوز یکی از دانش آموزان زرنگ خود را در ونزوئلا به نام گلادیس به یاد دارم. گلادیس مصمم بود که عالی انگلیسی صحبت کند. صحبت از تلاش شد؟ گلادیس در تمامی کلاس های من شرکت می کرد. او در وسط کلاس ردیف جلو می نشست . من هنوز هم میتوانم چهره ی مشتاق و خندان او رو تصور کنم. او یاداشت های کاملی بر میداشت. به تمامی کلماتی که من میگفتم گوش می داد. حتی در خانه هم مطالعه می کرد. هر روز گلادیس کتاب های درسی خود را به مدت ۴ ساعت یا بیشتر مطالعه می کرد. او همچنین در تلاش بود در روز ۱۵ لغت را از لیست لغات خود حفظ کند. گلادیس دانش آموز نمونه من بود و من هم اطمینان داشتم که او موفق خواهد شد .

شش ماه بعد، او باز هم به سختی میتوانست انگلیسی صحبت کند. صحبت کردن او غیر طبیعی و دارای تردید بود. حتی در جمله های ساده هم اشتباهات گرامری داشت. فهمیدن تلفظ اون خیلی سخت بود. او هنوز به اسپانیایی فکر میکرد و سعی داشت از اسپانیایی به انگلیسی یا از انگلیسی به اسپانیایی ترجمه و صحبت کند. بد تر از همه گلادیس در زمان مکالمه احساس نگرانی میکرد، انگلیسی صحبت کردن یک تجربه دردناک برای او بود .
گلادیس حسابی ناامید بود. بعد از آن همه تلاش حتی یک ذره پیشرفت نکرده بود. به عنوان معلم گلادیس من هم احساس ناامیدی میکردم. اطمینان داشتم که گلادیس به سرعت پیشرفت خواهد کرد ولی نمیتوانستم درک کنم چرا پیشرفت نکرده است.
به دلیل محدودیت تعداد واژگان فیس نما، بقیه آموزش را از لینک زیر بخوانید:
https://englishtipsforyou.com/effortl...lish-01/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

کتاب آموزش مکالمه زبان انگلیسی با روش زبان نکته از مجموعه

 لینک

کتاب آموزش مکالمه زبان انگلیسی با روش زبان نکته از مجموعه ای متنوع از مکالمات روزمره و غیررسمی انگلیسی تشکیل شده و شامل تعداد زیادی از لغات و ساختارهای گفتگوی معمول یک انگلیسی زبان است.

این کتاب شامل ۱۳ فصل است که در ۱۳ جلد مجزا منتشر شده است و هر کدام با یک ساختار خاص مکالمه که در یک موقعیت مشخص استفاده می شوند شما را تمرین خواهد داد. هر فصل با یک مکالمه مشخص بر اساس یک موقعیت و هدف خاص آغاز می شود و در آن کلمات، اصطلاحات و عبارات خاصی که در آن نوع مکالمه به درد شما می خورند بکار می رود. سپس تمام واژه ها و ساختارهای خاص در مکالمه مذکور تک به تک آنالیز خواهند شد و در برخی موارد قواعد گرامری لازم نیز بصورت مختصر به شما آموزش داده می شود.در هر آنالیز واژه یا اصطلاح مذکور معنا شده کاربردهای رایج آن توضیح داده می شود و موضوع با چند مثال کاربردی برای شما تفهیم می گردد. تمام مکالمات و مثال ها دارای ترجمه فارسی و تلفظ با کیفیت انگلیسی نیز هستند.

در پایان هر فصل تعدادی تمرین در نظر گرفته شده است که به محک زدن آموخته های شما می پردازد و کمک می کند اشتباهاتتان را رفع کنید. در انتهای تمرینات پاسخ های لازم نیز ارائه شده است.

لیست ۱۳ گانه کتاب های آموزش تضمینی مکالمه انگلیسی با روش زبان نکته:

فصل اول: معرفی خود و دیگران
فصل دوم: بیان نظرات، عقاید، علایق و تضادها
فصل سوم: توصیف آدم ها، مکان ها، اشیا و…
فصل چهارم: سر صحبت رو باز کردن
فصل پنجم: تعیین یک قرار ملاقات
فصل ششم: بیان خواسته ها و نیازها
فصل هفتم: ارائه پیشنهادات و راهکارها
فصل هشتم: بیان شک ها و تردیدها
فصل نهم: صحبت درباره اتفاقات آینده
فصل دهم: بحث کردن و بیان استدلال ها
فصل یازدهم: تعریف کردن یک ماجرا
فصل دوازدهم: بازگویی یک مکالمه
فصل سیزدهم: مکالمه در وسایل الکترونیکی مثل ایمیل، شبکه های اجتماعی، چت کردن و …

فصل اول این کتاب معرفی خود و دیگران نام دارد. در ابتدای فصل یک گفتگوی دو نفره را می خوانیم و بعد تمام بخش های آن را آنالیز می کنیم. با مطالعه این بخش شما می آموزید که چطور یک گپ دو نفره را شروع کنید یا در یک گفتگو شرکت کنید. تمام مکالمات دارای تلفظ هستند. در تهیه این کتابچه هوشمند از نرم افزارهای روز جهان استفاده شده تا شما متن و صدا را کنار هم داشته باشید. هر مکالمه در کنار خود یک دکمه بلندگو دارد که با کلیک روی آن متن برای شما خوانده خواهد شد. نرم افزار مورد استفاده برای آموزش adobe acrobat reader بوده و فایل ها بصورت pdf مجهز به صوت می باشند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

We don’t need no education ما به آموزش

 لینک
We don’t need no education ما به آموزش
ترجمه و دانلود آهنگ Another Brick In The Wall از Pink Floyd

We don’t need no education

ما به آموزش نیازی نداریم

We don’t need no thought control

ما به کنترل ذهنی نیاز نداریم

No dark sarcasm in the classroom

نمیخوایم که تو کلاس به ما ریشخند بزنین

Teachers leave them kids alone

آقا معلم اون دستتو از سر بچه ها بردار

Hey teacher leave them kids alone

هی! آقا معلم! دست از سر بچه ها بردار

All in all it’s just another_brick in the wall

همه اینا روی هم رفته مثل آجر دیگه ای در دیوار می مونه

All in all you’re just another_brick in the wall

روی هم رفته همه شما مثل آجر دیگه ای در دیوار می مونین

We don’t need no education

ما به آموزش نیازی نداریم

We don’t need no thought control

ما به کنترل ذهنی نیاز نداریم

No dark sarcasm in the classroom

نمیخوایم که تو کلاس به ما ریشخند بزنین

Teachers leave them kids alone

آقا معلم اون دستتو از سر بچه ها بردار

Hey teacher leave them kids alone

هی! آقا معلم! دست از سر بچه ها بردار

All in all you’re just another_brick in the wall

روی هم رفته همه شما مثل آجر دیگه ای در دیوار می مونین

All in all you’re just another_brick in the wall

روی هم رفته همه شما مثل آجر دیگه ای در دیوار می مونین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

“Act for”, which means “to represent someone.“ اصطلاح

 لینک
“Act for”, which means “to represent someone.“ اصطلاح
Act For نماینده کسی بودن

“Act for”, which means “to represent someone.“

اصطلاح “Act For” که به معنای نماینده کسی بودن است. این اصطلاح مترادف representative, agent , envoy می باشد. این بخش از فیلم “Lawrence of Arabia” انتخاب شدن است.

– We here are neither Harith nor Howeitat, nor any other tribe, but Arabs of the Arab Council, acting for Prince Feisal.

– ما اینجاییم نه به عنوان (قبیله) هریث یا (قبیله) حویطات و نه هیچ قبیله دیگری، بلکه به عنوان اعراب شورای عرب، به نمایندگی شاهزاده فیصل.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

pic tips no.4: wild animals در پست شماره چهار "عکس

pic tips no.4: wild animals در پست شماره چهار "عکس

pic tips no.4: wild animals
در پست شماره چهار "عکس نکته" با حیوانات وحشی آشنا می شویم. با گروه آموزشی زبان نکته همراه باشید. از وب سایت ما نیز دیدن کنید
www.englishtipsforyou.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

pic tips no.3: domestic animals در پست شماره سه با

pic tips no.3: domestic animals در پست شماره سه با

pic tips no.3: domestic animals
در پست شماره سه با نام حیوانات اهلی آشنا می شوید. با گروه آموزشی زبان نکته همراه باشید. از وب سایت ما نیز دیدن کنید
www.englishtipsforyou.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

pic tips no.2 : feeling در پست شماره دو یک

pic tips no.2 : feeling در پست شماره دو یک

pic tips no.2 : feeling
در پست شماره دو یک "عکس نکته" درباره حالات احساسی رو می بینید. با گروه آموزشی زبان نکته همراه باشید. از وب سایت ما نیز دیدن کنید
www.englishtipsforyou.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

pic tips no.1: classroom objects در پست شماره یک عکس

pic tips no.1: classroom objects در پست شماره یک عکس

pic tips no.1: classroom objects
در پست شماره یک عکس نکته با لوازم و ابزارهای یک دانش آموز آشنا می شویم. با گروه آموزشی زبان نکته همراه باشید. از وب سایت ما نیز دیدن کنید
www.englishtipsforyou.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

“Beef up”, which means “to make or become greater or stronger.”

 لینک
“Beef up”, which means “to make or become greater or stronger.”
beef up بهتر یا قویتر کردن

“Beef up”, which means “to make or become greater or stronger.”

اصطلاح Beef up که به معنای بهتر و یا قویتر کردن یا شدن است. این بخش از فیلم sin city انتخاب شده است.

– I’m also gonna be needing a dozen two-foot lengths of this rubber tubing and a spool of razor wire and a pair of those special gloves that’ll let me handle the wire.
– Beefing up the old home security, huh?

-من همچنین به دوجین از این تیوب های لاستیکی دو متری و یک تیغه اره سیم بر و یک جفت از اون دستکش های مخصوص احتیاج دارم که بهم کمک کنن با سیم کار کنم.

-تقویت امنیت خونه قدیمی آره؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید