افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
لحظه  بروز رسانی 
kamran
خجالتیخجالتی
kamran

زندگی سه حکم داره :

خندیدن ، بخشیدن و فراموش کردن

پس بخند و ببخش و فراموش کن

مشاهده همه ی 2 نظر
kamran
خجالتیخجالتی
kamran

فراموش شدن همیشه از نبودن نیست!

گاهی از نزدیک شدن زیاد فراموش میشوی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kamran
خجالتیخجالتی
kamran

همیشه مهربان خواهم ماند .
حتی اگر کسی قدر مهربانیم را نداند.
من خدایی دارم که به جای همه برایم جبران میکند….

مشاهده همه ی 1 نظر
kamran
خجالتیخجالتی
kamran
2435556.jpg

پَن كيک و يا نان‌های سفيد و فانتزی- درست شده از آرد سفيد- نخوريد!

محققان با تحقيق بر روی دو گروه دريافتند افرادی كه به‌هنگام صبحانه از مواد غذايی دارای كربوهيدرات بالا استفاده می كردند دو ساعت بعد از صرف صبحانه، ميزان سطح تريپتوفان موجود در خون آنها- نوعی امينواسيد- 4 برابر بيشتر از افرادی بود كه مواد غذايی پر پروتئين به‌هنگام صرف صبحانه استفاده كرده بودند؛ تريپتوفان نوعی امينو اسيد می باشد كه می تواند شما را خواب‌آلود كرده و در نتيجه ميزان هوشياری و كارآيی مغز را كاهش می دهد.

برای كاهش استرس :
ماست، دوغ كم‌چرب و انواع مغزها (پسته، فندق، گردو.....) بخوريد!

دانشمندان دريافتند برخی امينو اسيدها می توانند سبب كاهش استرس شوند. تحقيقی بر روی دو گروه انجام شد: به يک گروه، از هر دو نوع امينو اسيد به نامه‌های (Lysine) و (Arginine) به مقدار 3 گرم داده شد و سپس از آنها خواسته شد به ايراد سخنرانی بپردازند. با اندازه‌گيری ميزان هورمونِ استرس مترشحه در خون آنها دريافتند افرادی كه اين دو نوع امينو اسيد را مصرف كرده بودند استرس كمتری در حين سخنرانی و قبل از آن داشتند نسبت به گروهی كه اين امينو اسيدها را دريافت نكرده بود؛ ماست و دوغ و انواع مغزها منبع خاصی از دو امينو اسيد (Lysine) و (Arginine) می باشند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kamran
خجالتیخجالتی
kamran
e0e9d9a6b53de39887ae82d8b220cefb_XL.jpg

بستنی پرچرب و خامه‌دار نخوريد!


انواع چربی ها از نظر مفيد و يا مضر بودن با يكديگر مساوی نيستند: چربی های اشباع و غذاهای حاوی اين نوع چربی ها، از آن‌جايی كه سبب گرفتگی و تنگ شدن عروق خونی می شوند سبب اختلال در رساندن مواد مغذی موجود در جريان خون به مغز می شوند؛ بنابراين بستنی، غذای مفيدی برای مغز نمی باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kamran
خجالتیخجالتی
kamran
ماهی-2.jpg

برای افزايش قدرت تفكر:
ماهی سالمون بخوريد!

اسيدهای چرب اُمگا3 كه در ماهی های چرب وجود دارد يكی از اجزاء مهم در ساخت بافت مغز می باشند و می توانند قدرت تفكر را افزايش دهند. ماهی سالمون هم‌چنين دارای نياسين بوده و می تواند مغز را در برابر بيماری آلزايمر محافظت كند و سرعت زوال عقلی را كاهش دهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kamran
خجالتیخجالتی
kamran

نوشيدنی های انرژی زا نخوريد، هم‌چنين بيش از اندازه قهوه ننوشيد!

خوردن بيش از اندازه هر چيز مفيدی، می تواند مضر باشد. كافئين بيش از اندازه – خوردن چندين فنجان قهوه، و يا خوردن نوشابه‌های انرژی زا مانند Red-Bull از عصر به بعد – می تواند برنامه و زمان خواب شما را مختل كرده و سبب بی خوابی شما گردد؛ در حاليكه خواب به تنهايی يكی از عوامل تقويت كننده كامپيوتر مغز شما می باشد و نبايد با خوردن چنين مواد غذايی، در زمان خواب اختلال ايجاد كرد.

مشاهده همه ی 4 نظر
kamran
خجالتیخجالتی
kamran
a0192231152113102a.jpg

تحقیقات نشان می دهد که ویتامین «ای» در مقابل بسیاری از بیماری ها به بدن کمک می کند و سلول ها را از انواع مشخصی از آسیب ها حفظ کرده، طول عمر آنها را افزایش می دهد. این خاصیت ویتامین «ای» در طول زمان باعث کند شدن آسیب سلولی میشود که به طور طبیعی با افزایش سن اتفاق می افتد.


ویتامین «ای» بدن را در مقابل بعضی از اختلالات حفظ می کند و به درمان بعضی دیگر از بیماری ها کمک می کند.

سرطان. ویتامین "ای" نقش مهمی در درمان در بسیاری از سرطان ها از جمله سرطان پوست، دهان و گلو، معده، روده بزرگ پستان و غذه پروستات ایفا می کند. همچنین خطر ابتلا به سرطان های ریه، مری و دهانه رحم را کاهش می دهد به نظر می رسد ویتامین «ای» از طریق پیام های کنترلی اکسیژن مانع از رشد سلولهای طبیعی بدن را در مقابل اثرات شیمی درمانی حفظ می کند، اما سلولهای سرطانی زخم پذیر را باقی می گذارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kamran
خجالتیخجالتی
kamran

چاى را با کشمش، این آنتى اکسیدان مقوى بخورید !

👈🏻شما را از پوکى استخوان در امان نگه داشته، حافظه را تقویت ، استرس را کاهش، سستی بدن را رفع، دهان را خوشبو و گرفتگی عضلانی را بهبود میبخشد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید