لحظه  بروز رسانی 
حسین
حسین

آیا سئوی وب سایت رو به زوال است؟ عده ای

 لینک

آیا سئوی وب سایت رو به زوال است؟
عده ای اعتقاد دارند که سئو یا بهینه سازی سایت به سطح پیشرفته ای رسیده که تنها کسانی قادر به استفاده دقیق از آن هستند که دارای دانش عمیقی از آن باشند. در کنار آن به نظر می رسد که رسیدن به سطوح مورد نظر موتورهای جستجو از جمله گوگل مستلزم صرف هزینه های بیشتری نسبت به گذشته است. بنابراین آیا سئو برای عده زیادی از مدیران وب رو به زوال است؟سئو اگر چه شاید هرگز از بین نخواهد رفت اما روز به روز تکامل بیشتری خواهد یافت. جستجوگرها و به طبع آن اصول بهینه سازی سایت برای آنها هرگز نمی میرند اما تحول خواهند یافت. در حال حاضر می توانیم با یک ایجاد بک لینک در میان حجم زیادی از منابع وب، سایت خود را ارتقاء دهیم ولی اوضاع ممکن است تغییر کند.شایعات در مورد زوال سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بسیار اشتباه است. بخشی از این شایعات به باور عموم مردم به این معنی است که اصطلاح سئو را به طور کامل با روشهای SEO متشکل از کلاه سیاه درگیر می کنند. این روش ها در حال حاضر بسیار کم اثر و به سرعت در حال منسوخ شدن است و شاید به همین دلیل باشد که اینگونه به نظر می رسد که سئو در حال زوال است.از جمله بزرگترین تغییرات اهمیت بیشتر گوگل برای نام و برند تجاری است. شاید از دیدگاه عده ای داشتن نام تجاری آسان نیست و سالها و حتی چند دهه طول می کشد که یک نام تجاری داشته باشیم. به همین دلیل اینکه گوگل به نام و برند تجاری اهمیت داده باشد دچار تردید است اما این حقیقتا چیزی است که در حال رخ دادن است! این درست است که SEO از بین نخواهد رفت اما مدیران وب باید بدانند که تغییرات زیادی انجام شده است و ما نیاز به بهبود در نام و برند تجاری خود داریم. همانگونه که پیش از این تفاوت لینک های فالو و نوفالو شاهد آن بودیم!گوگل و یا سایر موتورهای جستجو اغلب الگوریتم های خود را تغییر می دهند تا نتایج جستجوی بهتر را بهبود بخشند و خدمات رسانی به کاربران را بهتر کنند و نقاط ضعف خود را که سایر علاقه مندان به جستجوگرهای اینترنتی از آن سوء استفاده می کنند، پاکسازی کنند. جستجوگرها به طور مداوم در حال تکامل هستند و تکنیک های قدیمی تر ممکن است دیگر کار نکند، بنابراین هرکسی باید خود را با زمان هماهنگ سازد تا بیشترین بهره را از جستجوگرها برده باشد و این افراد هستند که حقیقتا موفق خواهند بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

انکر تکست یا متن لینک سئو شده در گوگل یکی

 لینک

انکر تکست یا متن لینک سئو شده در گوگل
یکی از رایج ترین اشتباهات مدیران سایتها در سئو سایت برای گوگل، نادیده گرفتن فرمول توزیع متن لینک یا انکر تکست پیوندهای سایت است . تحقیقات نشان داده است، افرادی که فرمول توزیع انکر تکست را دنبال کرده اند موفق به کسب امتیاز بسیار بالا در موتور جستجوی گوگل شده اند. گوگل به طور مداوم در بهبود الگوریتم های خود کار می کند. بنابراین پس از آخرین به روز رسانی، تعداد زیادی از وب سایت ها در سراسر اینترنت رتبه بندی خود را از دست دادند. مهمترین دلیل این بود که این سایتها توزیع کلیدواژه نامناسبی را در ارتباط با انکر تکست به کار گرفته بودند.انکر تکست Anchor Text چیست؟

انکر تکست Anchor Text ، به زبان ساده عبارت است از متن لینک یا عنوان لینک و یا کاراکتری که هر کاربر سایت قادر است بر روی آن کلیک کند و صفحه خاص هدایت شود. با استفاده از کلمات کلیدی موجود در یک انکر تکست می توانید رتبه سایت خود را در موتور جستجوی گوگل تعریف کنید. چندین انکر تکست به صورت کلی دسته بندی شده است که به اختصار عنوان شده و درصد استفاده بهینه از هر کدام بر اساس آخرین الگوریتم گوگل مشخص خواهد شد:– انکر تکست تطبیق کلی یا Exact Match

که طی آن فقط از کلمه کلیدی اصلی مورد نظر استفاده می شود. به طور مثال کلمه بک لینک در سایت فادو که شما را به همین برچسب هدایت کند یک انکر تکست Exact Match است. بهتر است 6 درصد انکر تکست سایت شما با استفاده از کلمات کلیدی شما باشد. این انکر تکست استفاده گسترده ای در میان افراد دارد ولی با توجه به تغییرات الگوریتم گوگل باید در استفاده بیش از حد از آن دقت کرد. 6 درصد انکر تکست تطبیقی شما بهتر است با این ترکیب استفاده شود:

2 درصد همراه با نام تجاری و ..

2 درصد همراه با متن طولانی

1 درصد انکر تکست تطبیقی یعنی استفاده دقیق از کلمات کلیدی

1 درصد نمادها و اصطلاحات مربوط به کلمات کلیدی– انکر تکست نام تجاری

در این نوع انکر تکست، از نام تجاری سایت استفاده می شود تا یک لینک توصیف شود. برای مثال، فادو یک انکر تکست نام تجاری برای این وب سایت است. این نوع متن لینک به تنهایی و یا همراه با کلمات کلیدی اصلی سایت می تواند 30 درصد پیوندهای شما را تشکیل دهد.– انکر تکست عریان

در این نوع انکر تکست از آدرس اینترنتی صفحات خود وب سایت برای معرفی استفاده می شود. به طور مثال https://fa2.ir یک انکر تکست عریان محسوب می شود. بهتر است برای طبیعی تر بودن لینک های خود حدود 45 درصد از متن لینک یا انکر تکست شما بدین صورت باشد.– انکر تکست عمومی

انکر تکست عمومی شامل کلمات رایج و عمومی هستند که به عنوان انکر تکست برای معرفی صفحات سایت استفاده می شود. برای مثال می توان به این کلمات اشاره کرد: ادامه مطلب، مطالعه کنید، اینجا را کلیک کنید … این مورد می تواند تا 14 درصد متن لینک یا انکر تکست شما را تشکیل دهد.چگونه می توان انکر تکست را برای گوگل بهینه کرد؟

همانطور که قبلا متوجه شدید، متن لینک یا انکر تکست نقش مهمی در رتبه بندی وب سایت شما بر عهده دارد. به همین دلیل، بسیاری از مردم اغلب عناوین لینک های خود را بهینه سازی می کنند و به گوگل علامت می دهند. از مهترین توصیه ها در ارتباط با متن لینک یا انکر تکست می توان به این موارد اشاره کرد:– عنوان لینک باید با کلمات اصلی شما مرتبط بوده و با محتوای وب سایت شما متجانس باشد.

– استراتژی لینک بیلدینگ اقتضا می کند که ابتدا بک لینک های سایتهای رقیب خود را آنالیز کرده تا تصویر درستی از چگونگی توزیع انکر تکست یا متن لینک آنها به دست آورید.

– برای اینکه از دیدگاه سئو پیوندهای شما طبیعی تر باشد، درصدی از پیوندهای شما باید به صورت نوفالو باشد.

– حدود پنج درصد انکر تکست باید از متن های تصادفی باشد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

اشتباهات رایج لینک سازی سایت توسط مبتدیان قرار دادن بک

 لینک

اشتباهات رایج لینک سازی سایت توسط مبتدیان
قرار دادن بک لینک در سایتهای هدف کار سختی نیست، فقط باید یک خط کوچک از کد HTML ایجاد کنید که لینک وب سایت شما در آن قرار داشته باشد و یا اگر بستر آن در وب سایت هدف فراهم باشد، به صورت مسقیم آن را وارد نمایید. این استراتژی کلی ساخت بک لینک برای وب سایت است و نگاه کلی مبتدیان به پروسه ساخت لینک برای سایت و پیشرفت در موتورهای جستجو همین است. چنانچه تازه واردان به این عرصه نکات زیر را رعایت و از این اشتباهات دوری کنند موفقیت دور از دسترس نیست!مکن است وسوسه شوید که تعدادی از لینک ها را با استفاده از نرم افزار بسازید، اما باید از شما بخواهیم که از انجام این کار برای وب سایت خود اجتناب کنید. هدف شما باید ایجاد هزاران لینک با کیفیت برای وب سایت خود باشد و این چیزی نیست که در مورد ارتقاء رتبه بندی در موتورهای جستجو مورد نظر باشد. برای بک لینک خوب و با کیفیت احتیاج به زمان زیادتری است و برای یک وب سایت تازه راه اندازی شده، استفاده از نرم افزار و عضویت در سایت های پذیرنده و قرار دادن لینک در صفحات یا محتوای آن برای سایت شما موثر نیست.اگر رتبه سایت شما در صدر نتایج جستجوها نیست، تعداد لینک هایی که در حال ساخت آن هستید را افزایش ندهید، بلکه کیفیت لینک هایی را که ایجاد می کنید افزایش دهید. در اینجا دقت کنید که بک لینک همه چیز نیست و بهینه سازی سایت نکته مهمی است. در اینجا شاید نیاز باشد که برند خود را ایجاد کنید و دیگران را ترغیب کنید که با به اشتراک گذاری صفحات شما به صورت طبیعی به شما لینک دهند.یک اشتباه رایج این است که بک لینک های متنی زیادی بر روی یک کلمه ایجاد می کنید. لینک متنی یعنی اینکه کلمات را به لینک تبدیل می کنید تا در این کلمات در موتورهای جستجو پیشرفت کنید. اگر به طور مرتب بر روی یک کلمه ایجاد بک لینک متنی کنید به طور قطع به خطا رفته اید. شما باید از تعداد کلمات بیشتری برای ساخت بک لینک متنی استفاده کنید. همچنین لازم است که url اصلی سایت را نیز برای لینک دادن استفاده کنید.اشتباه رایج دیگر داشتن فقط پیوندهای dofollow است. صاحبان وب سایت های جدید برای افزایش سریع رتبه خود به سراغ بک لینک های فالو می روند که بسیار غیر طبیعی است چرا که پلتفرم های گوناگون اجازه چنین کاری به شما نمی دهند و این از دید موتورهای جستجو مشکوک است. در اینجا اضافه کردن پیوندهای nofollow باعث می شود همه چیز از دید گوگل طبیعی جلوه کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

گوگل محدودیت تگ توضیحات را از 160 به 320 تغییر داد!

 لینک

گوگل محدودیت تگ توضیحات را از 160 به 320 تغییر داد!
گوگل در یک حرکت که به نظر می رسد کاملا با اظهار نظرهای پیشین مسئولین گوگل متناقض است، تعداد کاراکتر متا تگ توضیحات را از 160 کاراکتر به 320 کاراکتر گسترش داده است. این تناقض به این نکته باز می گردد که پیش از این گفته شده بود گوگل از این تگ برای رتبه بندی سایتها استفاده نمی کند!این تغییر جدید فرصتی فراهم می آورد تا متخصصین سئو، مدیران وب سایت و … با اضافه کردن متن بیشتر به متا تگ توضیحات، رتبه سایتهای مورد نظر خود را افزایش دهند. به نظر می رسد رویکرد گوگل بار دیگر تغییر یافته و استفاده از متا تگ برای رتبه بندی سایتها را مورد نظر قرار داده است.به نظر می رسد استفاده از متا تگ همچون خرید بک لینک باید دائمی باشد، حتی زمانی که گفته می شد که دیگر مورد نیاز نیستند، عمدتا به این دلیل که هیچ وقت نمی دانید که گوگل واقعا چه دیدگاهی در مورد وب سایت شما خواهد داشت. گوگل ادعا میکند که محتوای تازه و منحصر به فرد را دوست دارد، و این چیزی است که تگ توضیحات اگر درست انجام شود به کار خواهد آمد.نکته قابل تامل در این تغییر همزمانی با تغییرات در توئیتر است، چرا که توییتر طول کاراکترهایی را که اجازه می دهند توییت های طولانی تری داشته باشیم، افزایش داد. آیا گوگل می توانست با آنچه در توییتر اتفاق افتاد بی تفاوت باشد و آیا این خود بار دیگر تاثیر شبکه های اجتماعی را ثابت نمی کند؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

تراکم کلیدی، درصد کل کلمه یا عبارتی است که در

 لینک

تراکم کلیدی، درصد کل کلمه یا عبارتی است که در یک صفحه وب در مقایسه با کل محتوای موجود در آن صفحه وب استفاده می شود. از دیدگاه سئو، مدیران وبسایت ها آن را محاسبه می کنند تا مشخص شود آیا یک صفحه وب مربوط به یک موضوع مشخص است یا خیر؟کنترل چگالی واژگان کلیدی نه تنها کمک می کند تا شما اشتباهات متن وب سایت خود را رفع کنید، بلکه ارزش آن را از منظر موتورهای جستجو نیز افزایش دهید. نویسندگان محتوا و مدیران وب باید قبل از انتشار یا بعد از انتشار، مقادیر کلمات کلیدی را برای مقالات خود بررسی کنند.فرمول برای محاسبه ارزش یا تراکم واژه اصلی بسیار ساده است. فرکانس استفاده از یک اصطلاح مشابه نباید بیش از 3? از کل محتوای شما باشد. در حال حاضر مشکلی که بیشتر مطرح می شود این است که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر محدودیت های آن را رعایت نکنم؟استفاده بیش از حد از کلمات یا عبارت های مشابه ممکن است توسط موتورهای جستجو امتیازی منفی تلقی گردد و وب سایت شما ممکن است توسط گوگل یا بینگ به عنوان سایتی پر شده با کلمات کلیدی مجازات شود. بنابراین هرگز و هرگز سعی نکنید محتوای وب سایت خود را با تکرار واژگان کلیدی پر کنید.چگونگی تراکم کلمات کلیدی می تواند در بهینه سازی سایت موثر باشد. در اوایل دهه 90، بیشتر وب مسترها از این ترفند استفاده کردند تا وب سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقاء دهند. اما با گذشت زمان موتورهای جستجو، سیاست های خود را برای بهبود نتایج جستجو تغییر دادند.در بروز رسانی الگوریتم پاندا، گوگل تمام آن اسپم های وب را مشخص کرد، کسانی که از همان واژگان اصلی چند بار استفاده می کردند. اکثر کارشناسان SEO معتقدند تراکم کلمه کلیدی باید درصد آن کمتر از 3? باشد. بیش از این درصد در خطر مجازات موتورهای جستجو خواهید بود.البته اگر تراکم کمتر از 3 درصد باشد، نگران نباشید، اما اگر بیش از این حد باشد، آن را به عنوان شاخصی که باید اصلاح گردد در نظر بگیرید. اولین ترفند استفاده از مترادف های مختلف است، به عنوان مثال، شما می توانید “بک لینک” را با “پیوند” تغییر دهید. دومین ترفند، افزایش طول متن است که این روش به طور خودکار این درصد را کاهش می دهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

یک وب سایت زمانی در نتایج جستجوی گوگل یافت خواهد

 لینک

یک وب سایت زمانی در نتایج جستجوی گوگل یافت خواهد شد که قبلا توسط این موتور جستجو بررسی و در فهرست آن ثبت شده باشد. گوگل برای اطمینان از فهرست شدن تمامی محتوای یک وب سایت، به صورت روزانه به دنبال محتوای جدید در وب سایت های هدف می گردد. با توجه به وجود میلیاردها سایت در سراسر جهان این کار توسط ربات یا خزنده گوگل که گاهی عنکبوت گوگل نامیده می شود انجام می گردد. خزیدن فرآیندی است که ربات گوگل صفحات جدید و به روز شده را به فهرست گوگل می افزاید.هر صاحب وب سایت می کوشد به عنوان یکی از رتبه های بالا در گوگل دست یابد. شما می توانید روبات گوگل و سایر موتورهای جستجو را به مهم ترین صفحات از وب سایت خود هدایت نمایید چنانچه مطمئن شوید که صفحات وب سایت شما سزاوار توجه موتورهای جستجو هستند. حال سوال این است که چرا شما باید روبات های موتور جستجو را هدایت و راهنمایی نمایید؟در اینجا مدیران وب سایت قادرند تا بر روند خزیدن ربات گوگل تاثیر گذاشته تا بهترین نتیجه ممکن را بدست آورند. این مدیر وب سایت می تواند با استفاده از روشهای خاصی خزنده گوگل را آگاه کند که کدام محتوای وب سایت را ثبت و یا کدام یک را حذف کند. اگر چه طول عمر خزیدن ربات گوگل کمتر از 1/2 ثانیه است و شامل چند مرحله قبل از مشاهده نتایج مربوطه می شود با این حال برای اینکه ربات گوگل ردیابی و درک بهتری از سایت شما داشته باشد، وجود یک ساختار لینک داخلی مناسب و همچنین نقشه سایت ضروری است.چنانچه شما راهنمای روبات گوگل باشید در هر بار بازدید گوگل از سایت شما صفحات مهم و با ارزش سایت شما بررسی می گردد. صفحاتی مانند شرایط و ضوابط، تماس با ما و … در رتبه بندی موتورهای جستجو فاقد اهمیت است و باید به روبات گوگل تذکر داده شود. بدین جهت روبات گوگل و موتورهای جستجو آگاه می گردند که این صفحات را نادیده بگیرند. زمان ایندکس شدنی که در مورد این صفحات صورت می گیرد باید در مورد صفحات مهم وب سایت شما صرف شود.راههای گوناگونی برای هدایت روبات های جستجوگر وجود دارد:

استفاده از یک فایل robots.txt خوب و تگ متا NOINDEX
robots.txt نام یک فایل متنی است که در ریشه سایت شما قرار گرفته است. این فایل متنی به موتورهای جستجو اعلام می کند که چه بخش هایی از وب سایت شما باید در دسترس باشد. شما نباید اجازه دهید تا تمامی صفحات، فایل ها و پوشه ها نمایه شود. روبات موتور جستجو قبل از نمایه سازی فایل متنی robots.txt را بررسی می کند. تگ متا NOINDEX راه دیگری برای حذف صفحات کم اهمیت از فهرست توجه روبات موتورهای جستجو است. به طور کلی، اگر شما یک فایل robots.txt خوب داشته باشید به چنین تگی نیاز ندارید.مطمئن شوید که تمام بک لینک های شما فعال است
روبات موتورهای جستجو لینک های موجود در صفحات وب شما را دنبال می کنند. لینک های شکسته نشانه ای از سایت های با کیفیت پایین است. شما نباید اجازه دهید که روبات گوگل به اتلاف وقت در صفحات غیر موجود در سایت شما بپردازد. بدین جهت می توانید لینک های موجود در سایت خود را با استفاده از ابزارهای ویژه این کار بررسی نمایید کنید.ساختار وب سایت خود را بهبود ببخشید. یک سایت با ساختار مناسب همراه با دسته بندی واضح و شفاف ،احتمال این که روبات گوگل و دیگر موتورهای جستجو را به سوی صفحات مهم سایت هدایت نماید ، افزایش می دهد. صفحات مهم سایت شما باید با کمترین کلیک ماوس در دسترس باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

تفاوت لینک های فالو و نوفالو چیست؟ بک لینک‌ فالو

 لینک

تفاوت لینک های فالو و نوفالو چیست؟
بک لینک‌ فالو از نظر گوگل دارای ارزش بوده، و ارزش وبسایت شما را افزایش می دهد. اگر چه بک لینک‌های نوفالو هم به نوعی دیگر واجد ارزشند و در مقادیر زیاد آسیبی به سایت از منظر سئو وارد نمی سازند، اما بک لینک فالو به دلیل نقش مهم آن در الگوریتم های پیچیده گوگل باید با دقت بیشتری تهیه گردد. به تعبیر دیگر، لینکهای dofollow به لینکهایی گفته می شود که موتورهای جستجو هنگام برخورد به آنها به دنبال کردن لینک مورد نظر میپردازند، اما در مقابل لینکهای nofollow قرار دارند که موتورهای جستجو چندان توجهی به آنها ندارند.البته به عقیده ی بعضی از وبمسترها این لینکها کاملا بی اهمیت نیستند و برخی معتقدند که الگوریتم جدید گوگل به آن ها اهمیت می دهد. لینک Nofollow به موتورهای جستجوگر دستور می دهد که این لینک را دنبال نکنند با استفاده از این کار لینکی که از سایت دیگری به سایت ما داده می شود مورد تایید ما نیست به عبارتی وقتی یک لینک را nofollow می‌کنیم یعنی به موتور جستجو می‌گوییم که این لینک را دنبال نکند و در واقع آن را معرفی می‌کنیم ولی آن را تأیید نمی‌کنیم.در نتیجه شما باید از وبسایت‌هایی بک لینک فالو تهیه کنید که حتی المقدور با وبسایت شما هم موضوع باشند و همینطور باید از وبسایتی بک لینک فالو تهیه کنید که رتبه خوبی در گوگل و سایر موتور جستجو داشته باشند، بهتر است که از سایت‌های کم لینک، لینک تهیه کنید و از نظر گوگل سایت شما اشباع از لینک نباشد.اگر چه بک لینک فالو بسیار اهمیت دارد اما مشکلی ندارد بک لینک نوفالو باشد زیرا در بعضی از شرایط لینک‌های فالو نیز تاثیر منفی در رتبه سایت می‌گذارند. امروزه صحبت از بک لینک نوفالو یا در نقطه مقابل آن بک لینک فالو در زمینه بهینه سازی سایت و ارتقای آن در موتورهای جستجو زیاد شنیده می شود. به طور قطع کیفیت بک لینک ها فاکتور بسیار مهمی در پیشرفت سایت شما می باشد. به طور طبع گرفتن لینک از سایتهای با کیفیت که خود بر اساس تعداد صفحات ایندکس شده، عمر سایت و فاکتورهای دیگر قابل سنجش است ارزش فراوانی خواهد داشت. افزون بر کیفیت بک لینک ها افزایش تعداد دامین هایی که از طریق آن به سایت شما لینک داده شده مورد تاکید قرار گرفته است. در این میان بک لینک ها در سایتهای مختلف به دو صورت فالو و بک لینک نوفالو قرار می گیرد.لینک های فالو اعتبار را منتقل می کنند. وقتی سایتی به یک سایت دیگر لینک فالو می دهد به این معنی است که آن سایت را تایید کرده است، اما بک لینک نوفالو به این معنی است که آن سایت را مفید دانسته یا به هر دلیلی لینک داده است، اما آن را تایید نمی کند و واگذاری اعتبار را به موتورهای جستجو واگذار می کند.از طرفی لینک های نوفالو از نظر گوگل قانونی و مجاز است و هیچ مشکلی برای رتبه سایت شما بوجود نمی آورد. نوفالو بودن لینکی، به معنی این نیست، که ربات ها اجازه بررسی آن را نداشته باشند. لینک فالو بسیار کم است در نتیجه گوگل باید، از میان بک لینک های نوفالو، سایت ها را رتبه بندی کند؟بدون شک گوگل مجبور است لینک های نوفالو را نیز تحلیل کند و در رنکینگ خود تاثیر دهد. بدین جهت این نکته را در نظر داشته باشید بک لینک های نوفالو بی ارزش نیستند و باید تعادلی منطقی میان تعداد لینک های فالو و نوفالو در فرایند بک لینک گرفتن برقرار باشد، و نزدیک به نیمی از بک لینک های شما به صورت نوفالو تشکیل شده باشد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

لینک بیلدینگ چیست؟ معنی لغوی لینک بیلدینگ یعنی لینک سازی

 لینک

لینک بیلدینگ چیست؟
معنی لغوی لینک بیلدینگ یعنی لینک سازی در وب سایت است که این امر به چندین صورت انجام می گیرد. از جمله لینک های داخلی یا لینک های خارجی یا فروش لینک ها و چگالی صفحه که هر کدام نیز به چنیدن بخش تقسیم بندی می گردند. لینک سازی یا لینک بیلدینگ از عبارت انگلیسی Link Building گرفته شده است و به مجموعه فعالیت هایی که جهت کسب بک لینک های معتبر از صفحات اینترنتی جهت ارتقای جایگاه وب سایت در نتایج گوگل صورت می گیرد گفته میشود و به صورت معمول با تمرکز بر روی عبارات یا کلمات کلیدی انجام میگیرد.لینک بیلدینگ، در یک توضیح ساده، عمل پیوند گرفتن از وب سایت های خارجی است. یک پیوند معمولا یک متن است که در تگ لنگر HTML قرار دارد. شما می توانید لینک های خود را در سایت های دیگر مانند دایرکتوری ها، حساب های اجتماعی، فروم ها یا سایت های دیگر که اجازه دسترسی مستقیم به لینک ها را دارند، بگذارید. پیوندهای پیچیده تر شامل ایجاد محتویاتی می شوند که صاحبان سایت های دیگر برای پیوند به آن جذب می شوند.عوامل بسیاری مانند اعتبار و پیج رنک سایت مبدا، محاسبه تعداد لینک های موجود در آن سایت، عبارت لینک شده به سایت شما، تعداد لینک های ورودی به سایت، صفحه لینک شده از سایت شما و نوفالو بودن لینک ها بر فرآیند لینک بیلدینگ تاثیرگذار هستند. الگوریتم های موتورهای جست‌وجو مدام در حال تغییر و تحول هستند، ولی بک‌لینک‌ها – لینک‌هایی از وبلاگ‌ها و وبسایت‌های دیگر به وبلاگ شما – هنوز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.لینک ها یکی از مهمترین عوامل در رتبه بندی وب سایت ها هستند و دور از حقیقت نیست اگر گفته شود که لینک ها پایه و اساس الگوریتم رتبه بندی گوگل هستند. در اینجا برخی از استراتژی های ایجاد پیوند که تا کنون بسیار خوب عمل کرده اند را می توان ذکر کرد:

پست مهمان در سایت های دیگر

دایرکتوری لینک با کیفیت

شبکه های اجتماعیبک‌لینک‌ها به نوعی نشانه اعتبار سایت در نزد موتورهای جستجو هستند. وقتی محصولات خوب می‌فروشید، خدمات خوبی ارائه می‌کنید و همیشه سعی می‌کنید مفید باشید، دیگران هم همیشه در مورد شما صحبت خواهند کرد، به وبلاگ شما لینک خواهند داد و از شما حمایت خواهند کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

تعداد بک لینک های سایت خود را چگونه بدست آوریم؟

 لینک

تعداد بک لینک های سایت خود را چگونه بدست آوریم؟
هنگامی که شما بر روی لینک سازی سایت خود کار می کنید ، بسیار خوب است که پیشرفت خود را بررسی کنید و ببینید آیا واقعا در حال افزایش تعداد پیوندها به سایت خود هستید یا خیر؟ همچنین تمایل دارید که کیفیت لینک ها، متن لینک شده و نیز فالو و نوفالو بودن آنها را بررسی کنید. یکی از اشتباهات رایج کاربران ایرانی ، علی الخصوص کاربرانی که به تازگی فعالیت خود را در عرصه وب آغاز کرده اند ، نحوه محاسبه تعداد بک لینک های سایت خود است .بسیاری از کاربران برای اطلاع از تعداد بک لینک های سایت خود به سایت آلکسا مراجعه می کنند . این در حالی است که این سایت تنها مرجع معتبری برای محاسبه ترافیک سایت است و همانطور که در خود این سایت اعلام شده است ، تعداد بک لینک های اعلامی توسط این سایت بر اساس ضوابط خاصی است نه تعداد واقعی بک لینک هر سایت . به طور مثال تعداد بک لینک های واقعی سایت ما fa2.ir که اکثر طرح های افزایش بک لینک ما بر روی این دامنه انجام شده است از نظر آلکسا با تعداد بک لینک واقعی fa2.ir متفاوت است . همچنین شما می توانید تعداد بک لینک خود را در سایت آلکسا و سایتهای معتبری که در این زمینه وجود دارند مقایسه کنید.بنابراین اگر میخواهید پیوندهای سایت خود را دنبال کنید، باید از این درخواستهای جستجو در سایتهایی شبیه به آلکسا فراتر بروید و برخی از وبسایتهایی را که برای شما در زیر آورده ام، امتحان کنید. به این نکته توجه کنید که هیچ کدام از این سایت ها نمیتوانند 100? فهرستی از پیوندهایی را که به سایت شما ارجاع داده شده، به شما نشان دهند. گفته می شود برخی از آنها قطعا بهتر از دیگران هستند و می توانند ایده های خوبی به شما بدهند. در اینجا به شما خلاصه ای از هر یک را معرفی کرده و سپس می توانید انتخاب کنید که چه چیزی برای شما مناسب است:LinkDiagnosis که یک افزونه رایگان در فایرفاکس است.

سایت ahrefs.com که شما قادرید از نسخه رایگان آن استفاده کنید و برای این کار نیاز به یک حساب کاربری در این سایت خواهید داشت.

سایت Majestic SEO که ابزارهای فراوانی در اختیار صاحبان وب سایت قرار می دهد که شما می توانید از خدمات رایگان آن بهره ببرید.

استفاده از ابزار google webmaster tools که اطلاعات خوب و جامعی در مورد لینک های شما ارائه می دهد.

از جمله موارد معروف دیگر می توان به این گزینه ها اشاره کرد:

Open Site Explorer

SEMrush

Backlink Watch

Rank Signals

Open Link Profiler

Buzz Sumo

Kerboo

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

نقش بک لینک در رتبه بندی سایتها در موتورهای جستجو

 لینک

نقش بک لینک در رتبه بندی سایتها در موتورهای جستجو

در حال حاضر صدها و شاید هزاران سایت با محتوای مشابه و یکسان ( از جمله فروشگاه های سایتهای بازاریابی ) در سراسر جهان وجود دارند که در پی سبقت گرفتن از یکدیگر و ارتقاء در موتورهای جستجو هستند. سوال این است که موتورهای جستجو از جمله گوگل برای رتبه بندی این قبیل سایتها چه روشی اتخاذ می کنند؟ یکی از بزرگترین عوامل رتبه بندی در گوگل از نظر SEO، بک لینک است.این مقاله کوتاه نیز به بررسی نقش بک لینک در رتبه بندی سایتها در موتورهای جستجو از جمله گوگل و استدلال منطقی در مورد آن می پردازد. به طور مثال اگر یک سایت بزرگ بازاریابی دارای صدها بازاریاب با سایتهای یکسان و محصولات مشابه باشد رتبه بندی این قبیل سایتها توسط گوگل تنها بر اساس لینک های ارسالی با کیفیت به سمت آنها انجام خواهد شد.بک لینک، پیوندهایی از یک وبسایت دیگر به وب سایت شما هستند. آنها نشان می دهند که وب سایت شما دارای اطلاعات مرتبط و مفید است. یک وبسایت که از بسیاری از وبسایتهای دیگر با موضوعات مشابه لینک برگشتی دریافت کند، به افزایش رتبه بندی خود در موتور جستجوگر گوگل کمک کرده است. در این میان گوگل به دنبال یافتن سایتهای ارزشمند است و این کار را از طریق کیفیت بک لینک ها انجام می دهد.گوگل چگونه می داند که آیا وب سایت شما ارزشمند است. اگر وب سایت های دیگر به سایت شما لینک داشته باشند این از دید گوگل نشانه ای عالی است! اما به خاطر داشته باشید که تمام لینک ها یکسان نیستند. پیوندهای برگشتی براساس اعتبار وبسایت رتبه بندی خواهند شد و وبسایت های تاثیر گذارتر، در نتایج جستجو بالاتر می روند. ارزش یک بک لینک بستگی به اقتدار وب سایت ارجاع دارد و هر وبسایت دارای اتوریتی یا قدرت است. این رتبه بندی اقتدار ارزش لینک ها را از آن وب سایت مشخص می کند.بنابر این تعداد لینک های برگشتی به سایت شما بسیار مهم هستند و از آن مهمتر نیاز به اتوریتی بالاتر این لینک ها احساس می شود. اگر چه هیچ کس به طور دقیق از میزان و وزن تاثیرگذاری بک لینک ها در الگوریتم های گوگل آگاه نیست، اما بررسی ها نشان از تاثیر قطعی آنهاست.اگر چه در الگوریتم های جدید گوگل، بروزرسانی سایت از فاکتورهای مهم در قرار گرفتن سایت در رتبه های اول آن است توجه به این نکته که بسیاری از سایتهایی که به صورت صفحات استاتیک، ثابت و با محتوای مشابه هستند نیز باید توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل رتبه بندی گردند ضروری است. بدین جهت نقش و تعداد بک لینک در رتبه بندی سایتها در موتورهای جستجو به وضوح قابل درک و مشاهده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید