fam20
fam20

خورشید سیاهچال می شود؟! خورشید سیاهچال می شود؟! سؤال: زمانی که

 لینک

خورشید سیاهچال می شود؟!


خورشید سیاهچال می شود؟!

سؤال:

زمانی که خورشید به سیاهچاله تبدیل شود، چه بر سرزمین خواهد آمد؟

پاسخ:

این پرسش بر اصلی نادرست استوار است. دراینجا فرض بر این گذاشته شده که خورشید در آینده به سیاهچاله تبدیل خواهد شد، اما در واقع این طور نیست و خورشید هرگز به سیاهچاله تبدیل نخواهد شد. شاید بهتر باشد نخست خیلی مختصر بگوییم که اصلاً سیاهچاله چیست و چه ستاره هایی به سیاهچاله تبدیل می شوند.

هسته خورشید آنقدر بزرگ و سنگین نیست که بتواند به سیاهچاله تبدیل شود بلکه بنا بر نظر اخترشناسان خورشید در پایان عمر به کوتوله ای سفید تبدیل خواهد شد.

هنگامی که ستاره ای بسیار سنگین می میرد، از آن سیاهچاله ای باقی می ماند. ستاره های خیلی بزرگ، هسته ی بزرگی دارند که جرم آنها معمولاً حداقل سه برابر جرم خورشید است. ستاره ها از حجم بسیار بزرگی از گاز تشکیل شده اند و نیروی گرانش با قدرت زیادی سعی می کند که تمام این گازها را به طرف مرکز، «هورا» کند. از آنجایی که هر ستاره، رآکتور غول آسایی در هسته ی خود دارد، با انفجارهای هسته ای پیاپی، مانع از این فروریزش می شود و وضعیت ستاره را در حالت تعادل قرار می دهد (درست مانند وضعیت کنونی خورشید).

زمانی که خورشید به سیاهچاله تبدیل شود,چه بر سرزمین خواهد آمد؟

هنگامی که سوخت هسته ی مرکزی تمام می شود، تمام مواد موجود در ستاره با سرعت به طرف مرکز آن فشرده می شوند و همین موضوع باعث بالا رفتن شدید دما در مرکز ستاره می شود و در نتیجه، انفجاری به صورت ابرنواختر رخ می دهد و مواد ستاره در فضا پراکنده می شوند. چیزی که باقی می ماند، هسته ای بسیار بسیار فشرده و سنگین است که همان سیاهچاله را تشکیل می دهد.

حالا به خورشید باز می گردیم هسته خورشید آنقدر بزرگ و سنگین نیست که بتواند به سیاهچاله تبدیل شود بلکه بنا بر نظر اخترشناسان خورشید در پایان عمر به کوتوله ای سفید تبدیل خواهد شد.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fam20
fam20

نجوم , فضا در قلمرو این 10 نفر دانشمندان و محققان

 لینک
نجوم , فضا در قلمرو این 10 نفر دانشمندان و محققان

نجوم , فضا در قلمرو این 10 نفر

دانشمندان و محققان بسیاری در راه پیشرفت یکی از آرزوهای بشری که انتهایی هم ندارد گام برداشته اند. اما در این میان شاید در کمال سختی بتوان 10 انسانی که در رسیدن بشر به جایگاه کنونی نقش اساسی را داشته اند نامید. در این مقاله سعی داریم به معرفی 10 انسان فضایی کل تاریخ فضا بپردازیم!مشاهده همه ی 1 نظر
fam20
fam20

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو آمریکاجاذبه های گردشگری قاره آمریکاپل گلدن گیت

 لینک
پل گلدن گیت سانفرانسیسکو آمریکاجاذبه های گردشگری قاره آمریکاپل گلدن گیت

پل گلدن گیت سانفرانسیسکو آمریکا

جاذبه های گردشگری قاره آمریکا

پل گلدن گیت با هزینه ۳۵ میلیون دلار ظرف مدت ۴ سال در سانفرانسیسکو ساخته شد. این پل در ۲۷ می سال ۱۹۳۷ ساعت ۱۲ بعدازظهر به روی وسایل نقلیه باز شد. ارتفاع این پل از سطح آب ۲۲۰ پا (۶۷ متر) و وزن آن ۸۸۷۰۰۰ تن است. دو برجی که در طول این پل ساخته شده‌اند ۷۴۶ پا (۲۲۷ متر) ارتفاع دارند.

در سال ۱۹۹۷، حدود ۴۱۳۸۱۰۰۰ وسیله نقلیه از روی این پل عبور کردند. ۳۰ نفر در هنگام ساخت این پل از روی آن سقوط کردند و به دلیل وزش بادهای شدید، کارگران در هنگام ساخت آن با مشکلات بسیاری مواجه شدند. ساکنین شهر سانفرانسیسکو این پل را نماد شهر خود به حساب می‌آورند.....

برای مطالعه ادامه مطالب به لینک مراجعه فرمایید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fam20
fam20

آبشار دیوساگو در پارانا برزیل آمریکاجاذبه های گردشگری قاره آمریکاآبشار ایگواسو

 لینک
آبشار دیوساگو در پارانا برزیل آمریکاجاذبه های گردشگری قاره آمریکاآبشار ایگواسو

آبشار دیوساگو در پارانا برزیل آمریکا

جاذبه های گردشگری قاره آمریکا

آبشار ایگواسو که در سال ۱۵۴۱ توسط آلوار نونز کابزا د واکا، مکتشف و جهانگرد اسپانیایی کشف گردید  دارای دو قسمت عمده است که هرکدامشان از صدها آبشار درست شدهو جزیره‌هایی صخره‌ای و پوشیده از درخت آنها را در لبهٔ ریزشگاه ایگواسو از یکدیگر جدا می‌سازد.در مجموع ۲۷۵ آبشارکه ارتفاعشان بین ۳۰ تا ۴۰ و ۶۰ تا ۸۲ متر متغیر است آبشار ایگواسو را تشکیل می‌دهند. همچنین این آبشار با گسترهٔ ۲٬۷ کیلومتری خود ۳ برابر آبشار نیاگارا در آمریکای شمالی وسعت داشته و از آبشار ویکتوریا در آفریقا نیز به‌طور قابل توجهی بزرگتر است.

حجم جریان آب آبشار ایگواسو در طی فصول بارانی از ماه نوامبر تا مارس (آبان تا فروردین) به حداکثر ۱۲/۷۵۰ متر مکعب بر ثانیه می‌رسد و در طی فصول خشک از اوت تا اکتبر (مرداد تا مهر)، این میزان کاهش یافته و به حداقل خود می‌رسد.در مجموع، میانگین جریان سالیانهٔ این آبشار در حدود ۱/۷۵۶ متر مکعب بر ثانیه است.

پارک‌های ملی

هر دو کشور آرژانتین و برزیل در دو سوی آبشار ایگواسو دارای پارک‌هایی ملی هستند  که از این دو پارک، پارک ملی ایگواسو (۱۹۳۹) در برزیل و پارک ملی ایواسو (۱۹۳۴) در آرژانتین قرار دارد.محیط اطراف این آبشار منظره‌ای زیبا را به‌وجود آورده است که شامل انواع بگونیا، ارکیده، پرندگانی با پرهای رنگی درخشان و هزاران پروانه استو این دو پارک نیز به منظور حفاظت از پوشش گیاهی، حیات وحش و مناظر زیبای منطقه ایجاد شده‌اند.پارک ملی متعلق به آرژانتین در سال ۱۹۸۴و پارک ملی متعلق به برزیل در ۱۹۸۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

مشاهده همه ی 1 نظر
fam20
fam20

جاذبه گردشگری مسجد ایاصوفیه استامبول ترکیهجاذبه های گردشگری قاره اروپا جاذبه

 لینک
جاذبه گردشگری مسجد ایاصوفیه استامبول ترکیهجاذبه های گردشگری قاره اروپا جاذبه

جاذبه گردشگری مسجد ایاصوفیه استامبول ترکیه

جاذبه های گردشگری قاره اروپا


جاذبه گردشگری مسجد ایاصوفیه استامبول ترکیه : ایاصوفیه در ابتدا یک کلیسای مسیحی بود و بعدها به شکل مسجد درآمد. امروزه این بنا موزه‌ای است که در شهر استانبول ترکیه قرار دارد.

اولین کلیسایی که به‌جای ایاصوفیه ی کنونی قرار داشته است وسعتی بسیار بیشتر از کلیساهای آن زرمان شهر داشت. این کلیسا در ۱۵ فوریه سال ۳۶۰ توسط اسقف مکتب آریانیسم افتتاح شد. این کلیسا در کنار ناحیه‌ای ساخته‌شده که قصر سلطنتی در آن در حال ساخت بود...

برای دیدن عکس های بیشتر و مطالعه ادامه مطلب به لینک مراجعه فرمایید

مشاهده همه ی 1 نظر
fam20
fam20

آسیب و پارگی پرده بکارت آسیب و پارگی پرده بکارت برخی

 لینک
آسیب و پارگی پرده بکارت آسیب و پارگی پرده بکارت برخی

آسیب و پارگی پرده بکارتآسیب و پارگی پرده بکارت

برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود.برخلاف تصور برخی که می پندارند پرده بکارت دختران در داخل واژن قرار دارد،پرده بکارت که از جنس دیواره واژن می باشد در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه واژن واقع شده است.پرده بکارت از نظر فرم در چند نوع می باشد که قبلا به آن اشاره شده است....

برای مطالعه ادامه مطلب به لینک مراجعه فرمایید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fam20
fam20

زوجینی که مشکل جنسی دارند، چه کنند؟ یک روانشناس با تاکید

 لینک

زوجینی که مشکل جنسی دارند، چه کنند؟


یک روانشناس با تاکید بر اینکه «مشکلات جنسی یکی از عوامل مهم اختلاف میان زوجین بوده و ۷۸ درصد از عوامل طلاق به دلیل مشکلات جنسی زوجین است»، گفت:« اکثر زوجین با بسنده کردن به اطلاعات عام و مطرح در میان اطرافیان اقدام به ازدواج می‌کنند در صورتی که باید بدانند که زندگی زناشویی یک علم است و باید آن را کسب کنند و به دنبال آن باشند.»

برای مطالعه ادامه مطلب به لینک مراجعه فرمایید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fam20
fam20

آشنایی با شب زفاف   شـب عروسـی (شب زفاف) شـب عروسـی

 لینک

آشنایی با شب زفاف 

شـب عروسـی (شب زفاف)

شـب عروسـی بـه نظر بسیاری از افراد موضوعی است که صحبت کردن در مورد آن ممنوع می باشد؛ به ویژه برای ما آسیاییها، اما به هـر حـال شـب عروسـی مسئـله ای اسـت که بسیاری از زوج هـای تـازه ازدواج کرده، دیر یا زود با آن بـرخـورد کـرده و لذتش را خواهند بـرد. به جـای اینـکه ایـن مـوضوع شـب عروسـی (شب زفاف)را پنهان نگه داریم، بهتر است مطلب را باز کرده و در مـورد آن بـحث کنیم...

برای مطالعه ادامه مطلب به لینک مراجعه کنید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fam20
fam20

بیوگرافی باشگاه فوتبال رئال مادرید باشگاه فوتبال رئال مادرید (به اسپانیایی: Real Madrid

 لینک


بیوگرافی باشگاه فوتبال رئال مادرید

باشگاه فوتبال رئال مادرید (به اسپانیایی: Real Madrid Club de Fútbol) یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال است که در مادرید، پایتخت اسپانیا قرار دارد. رئال موفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا و موفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اروپا و موفقترین تیم فوتبال قرن ۲۰ به انتخاب فیفا است. آن‌ها دارای رکورد ۳۲ بار قهرمانی در لالیگا، ۱۹ قهرمانی در کوپا دل ری (جام حذفی)، ۹ سوپرکاپ اسپانیا، ۱۰ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۲ جام یوفا، ۲ سوپرکاپ اروپا و ۳ قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان هستند. کلمهٔ رئال در زبان اسپانیایی، به معنی «سلطنتی» است، این لقب را شاه آلفونسو سیزدهم در سال ۱۹۲۰ بر این تیم نهاد. همچنین در همان سال، شکل یک تاج نیز بر روی آرم این باشگاه قرار گرفت.Real Madrid Club de Fútbol عبارتی است به زبان اسپانیایی که به معنای باشگاه فوتبال مادرید پادشاهی می‌باشد...
 
برای مطالعه ادامه پست به لینک مراجعه فرمایید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fam20
fam20

نوشیدنی های سرد زمستانی نوشیدنی های سرد زمستانی سرمای

fo1025.jpg

نوشیدنی های سرد زمستانی سرمای هوا را دیگر کاملا می‌توان احساس کرد. سرمایی که ناخودآگاه سبب می‌شود گرما برایمان عزیز و ارزشمند شود! برای همین است که در فصل سرما می‌رویم سراغ گرما. البته به شرطی که فوت‌و‌فن تهیه یک نوشیدنی گرم و مفید را بدانید. سرمای هوا را دیگر کاملا می‌توان احساس کرد. سرمایی […]


ادامه مطلب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید