پرسش و پاسخ
 

آموزش داشبورد سایت

داشبورد چیست؟

اولین صفحه ای که بعد از ثبت نام مشاهده میکنید، داشبود سایت میباشد که آخرین ارسالها را در معرض دید قرار داده و امکان نمایش اطلاعات ِ شبکه (با توجه به تنظیماتی که در بخش حساب کاربری خود انجام داده اید) را به شما میدهد. در هر صفحه ای از سایت که باشید با کلیک کردن بر روی خانه که سمت چاپ و در بالای سایت تعبیه شده به داشبورد سایت منتقل میشوید.

فـیلتــر "آخرین فیدها" در داشبورد

نمایش ارسال های کاربران دنبال کننده و ارسال های کاربرانی که در گروهی که شما عضوید در حال ارسال مطلب هستند و آگاه سازی شما نسبت به دریافت دعوت نامه و سایر امکاناتی که شما دریافت فید آن را در قسمت آگاه سازی ها در بخش تنظیمات فعال کرده اید از مهمترین قسمت های این بخش می باشد.

فـیلتــر "درخواست دوستی" در داشبورد

این فیلتر درخواست دوستی که دیگران برای شما ارسال کرده اند را به شما نشان میدهد . همچنین میتوانید مطلع شوید که درخواست های دوستی ارسالی شما برای یک کاربر تایید شده یا رد شده .

فـیلتــر "خطاب به من" در داشبورد

در صورتی که قصد ارسال پیام عمومی برای یکی از کاربران شبکه را داشته باشید، بطوری که دیگران از آن پیام مطلع شوند، میتوانید از قابلیت خطاب به استفاده نمایید. فـیلتــر مربوط به خطاب به شما را از آخرین خطاب های ِ دریافت شده مطلع میسازد.اگر در جلوی این فیلتر عددی ظاهر شد به معنای آن هست که شما یا خطاب جدید دارید یا در یکی از خطاب های دریافتی شما نظری ثبت شده است . اگر در جلوی این فیلتر عددی ظاهر شود و پس از مراجعه متوجه شوید هیچ چیز جدیدی اضافه نشده است به دلیل آن هست که خطاب ارسالی به شما حذف شده یا نظری در یکی از خطاب ها داده شده بوده که حذف شده.

فـیلتــر "پیام خصوصی" در داشبورد

در صورتی که قصد ارسال پیام خصوصی برای یکی از کاربران شبکه را داشته باشید، بطوری که شخص دیگری از آن مطلع نشود، میتوانید از قابلیت پیام خصوصی استفاده نمایید. فـیلتــر مربوط به پیام خصوصی شما را از آخرین پیامهای خصوصی ِ دریافت شده مطلع میسازد.اگر در جلوی این فیلتر عددی ظاهر شد به معنای آن هست که شما یا پیام خصوصی جدید دریافت کرده اید یا در یکی از پیام خصوصی های دریافتی شما نظری ثبت شده است . اگر در جلوی این فیلتر عددی ظاهر شود و پس از مراجعه متوجه شوید هیچ چیز جدیدی اضافه نشده است به دلیل آن هست که پیام خصوصی ارسالی به شما حذف شده یا نظری در یکی از پیام خصوصی ها داده شده بوده که حذف شده.

فـیلتــر "لیست سیاه" در داشبورد

با استفاده از فـیلتــر لیست سیاه میتوانید افرادی را که به لیست سیاه خود اضافه کرده اید از لیست سیاه خارج کنید یا افرادی را با وارد کردن نام کاربری آنها به لیست سیاه اضافه کنید.

فـیلتــر "نظرات" در داشبورد

با استفاده از فـیلتــر نظرات میتوانید از آخرین نظراتِ مربوط به ارسالهایی که در آنها مشترک بوده و یا توسط شما منتشر شده اند، مطلع شده و کنترل داشته باشید.اگر در جلوی این فیلتر عددی ظاهر شد به معنای آن هست که شما یا نظر جدید در یکی از ارسال های خود دریافت کرده اید یا در یکی از مطالبی که شما نظر خود را به اشتراک گذاشته اید نظر جدیدی ثبت شده است . اگر در جلوی این فیلتر عددی ظاهر شود و پس از مراجعه متوجه شوید هیچ نظر جدیدی اضافه نشده است به دلیل آن هست که نظر مورد نظر یا مطلبی که نظر جدید در آن ثبت شده است حذف شده . گاهی مواقع شما نظرات پیام خصوصی و خطاب خود را که بررسی میکنید هنوز میبینید فیلتر نظرات عددی جلویش ظاهر شده است وقتی وارد میشوید متوجه میشید چیز جدیدی ندارید در این حالت هم دلیلش میتواند این باشد که شما نظرات موجود در پیام خصوصی و خطاب به , را خوانده ای و بدلیل آنکه فیلتر نظرات مربوط به نظرات تمامی خطاب به ها و پیام خصوصی ها و نظرات مطالب عادی میباشد و شما آن را در موارد قید شده بررسی کرده اید چیز جدیدی در فیلتر نظرات نمیبینید .

فـیلتــر "دعوتنامه ها" در داشبورد

در این فیلتر شما میتوانید دعوتنامه های عضویت در گروه هایی را که از دوستان خود دریافت کرده اید ببینید و با کلیک کردن بر روی نام گروه که در دعوتنامه وجود دارد دعوتنامه را پذیرفته و عضو گروه مورد نظر شوید .

فـیلتــر "علاقه مندی‌ها" در داشبورد

حتما" به ارسالهایی که توجهتان را به خود جلب میکنند برخورد کرده اید ؛ این ارسالها را میتوانید با افزودن به علاقه مندی‌ها که توسط کلید قلب مربوط به هر پست که در زیر آواتور فرستنده پست تعبیه شده صورت می‌گیرد، انتخاب نموده و در زمانی دیگر به سراغ آنها بروید. پستهای جنجالی و پستهایی که ممکن است در زمانی دیگر به آنها احتیاج پیدا کنید، میتوانند با اضافه شدن به علاقه مندی‌های حساب کاربری شما، همیشه در دسترس باشند.

فـیلتــر "لینک های پیشنهادی" در داشبورد

در این فیلتر شما میتوانید از لینک هایی که توسط دوستان شما به شما پیشنهاد شده دیدین کنید.این لینک ها از طریق لینک های پیشنهادی که در داخل پروفایل هر کاربر قرار داده شده اضافه میشود . شما میتوانید از لینکی دیدن کنید یا آن لینک را محبوب کنید یا گزارش دهید .

فـیلتــر "پرسش و پاسخ" در داشبورد

در فیلتر پرسش و پاسخ شما میتوانید سوالات و جواب هایی که دوستان شما در بخش پرسش پاسخ سایت ارسال کرده اند را مشاهده کرده و در موارد لزوم در این پرسش و پاسخ مشارکت کنید تا سطح اطلاعات عمومی شما افزایش یابد . همچنین از طریق سیستم پرسش پاسخ شما میتوانید به بهترین نحو و سریع ترین زمان به پاسخ سوالات خود دست یابید.

فـیلتــر "یادآوری ها" در داشبورد

در فیلتر یادآوری ها شما از یک روز قبل از تاریخ تولد دوستان خود مطلع میشوید و میتوانید قبل از فرا رسیدن تاریخ تولد دوست خود به او تبریک بگویید . این امر باعث تقویت روابط دوستانه میشود.

فـیلتــر "خروج" در داشبورد

این فیلتر هم همانطور که از اسمش مشخص است شما را از پنل کاربری خود خارج میکند .

دکمه حاضری چه کاربردی دارد؟

شما در روز 1 بار میتوانید در سایت حاضری بزنید . با هر بار حاضری زدن 25 امتیاز به امتیازات شما اضافه میشود . بهترین حسنی که این امکان دارد این هست که شما در مسابقات ویژه سایت که بر حسب حاضری می باشد شرکت داده خواهید شد و اگر در قرعه کشی برنده شوید جایزه نفیسی به شما اهدا خواهد شد

حالت امروز چیست؟

حالت امروز وضعیت شما را در آن روز نشان میدهد که این وضعیت در زیر تمامی ارسالی های شما و همچنین پروفایل شما قابل رویت هست . حالت های امروز شامل : خوشحال - ناراحت - گرفتار - ولخرج - عصبانی - قاطی و ... می باشد .

امتیاز کاربری

با کلیک کردن بر روی آیکن امتیاز کاربری شما میتوانید امتیازات خود را به روز کنید . امتیاز شما به روز نمیشود مگر اینکه شما بر روی این آیکن کلیک کنید یا بر روی دکمه حاضری در سایت کلیک کنید . .