gelgir
gelgir

مارا در این کانال دنبال کنید.برای پیوستن به کانال ما روی

مارا در این کانال دنبال کنید.برای پیوستن به کانال ما روی

مارا در این کانال دنبال کنید.برای پیوستن به کانال ما روی لینک زیر کلیک کنید:
@Gelgir
به وب سایت ما به نشانی زیر سر بزنید:
http://WWW.Gelgir.Com

مشاهده همه ی 6 نظر
gelgir
gelgir

مارا در این کانال دنبال کنید.برای پیوستن به کانال ما روی

مارا در این کانال دنبال کنید.برای پیوستن به کانال ما روی لینک زیر کلیک کنید:
@Gelgir
به وب سایت ما به نشانی زیر سر بزنید:
http://WWW.Gelgir.Com

مشاهده همه ی 1 نظر
gelgir
gelgir

۱۰ علت روشن شدن چراغ چکاز کاربردی ترین علائم موجود در

از کاربردی ترین علائم موجود در پشت آمپر که خبر از خرابی قسمتی از خودرو را  می دهد،چراغ چک یا  Engine check است.

 این چراغ به دلایل مختلفی ناشی از خطاهای موتور روشن می شود که با توجه به آن در زمان روشن شدن ، می توان از بروز خصارتهای پرهزینه بعدی جلوگیری کرد. 

 

این عوامل در بررسی های موسسات مختلف استخراج شده است و در این مطلب به اختصار آنها را نام می بریم :

ادامه مطلب

 :http://www.gelgir.com/learning/109-general-subject/123-czech-lights.html

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
gelgir
gelgir

علل جوش آوردن و راه های مقابلههرچند که در خودرو‌های


هرچند که در خودرو‌های امروزی، سیستم‌های هشدار‌دهنده گرم‌شدن و جوش‌آوردن خودرو وجود دارد و این اتفاق به شکل‌های مختلف به راننده گوشزد می‌شود، اما باید از دمای کاری موتور و فن‌ها نیز اطلاعاتی داشته باشیم.

 دمای کاری موتور در خودرو‌های قدیمی‌تر ‌ روی آمپر آب با رنگ‌های مختلف نشان داده شده است اما این رنگ‌آمیزی در خودرو‌های جدید وجود ندارد و آمپر آب درجه‌بندی شده است. کافی است تا یک‌بار تا لحظه گرم شدن موتور خودرو، منتظر روشن شدن فن‌های سیستم خنک‌کننده شویم و دمایی را که فن‌ها شروع به کار کردن می‌کنند را در ذهن همیشه داشته باشیم. این دما نشان‌دهنده آغاز شرایط بحرانی خودرو است و در صورتی که در پشت فرمان دیدیم آب از این دما در حال گذر است، باید سریعا پی به وجود اشکال در سیستم خنک‌کننده ببریم.

در واقع یکی از اصول مهم رانندگی در این است که همیشه نگاهی به آمپر‌ها در حین حرکت داشته باشیم و یک راننده خوب با بررسی لحظه‌ای آمپر‌ها از بروز مشکل در لحظات اولیه جلوگیری می‌کند.

شرایط کاری و شرایط محیطی در جوش‌آوردن و چگونگی خنک کردن موتور اثر دارند اما در حالت کلی، وقتی خودرو گرم کرد، اگر در شروع بالا رفتن آمپر است و پایین آمدن آن را مدتی است که حس نکرده‌اید و هنوز شرایط بحرانی پیش‌نیامده، خاموش‌کردن موتور مشکلی ایجاد نمی‌کند اما به شرط اینکه فن‌ها در حال کار باشند تا با سرد کردن آب رادیاتور و استارت‌های چند دقیقه به چند دقیقه که منجر به چرخش آب درون موتور می‌شود، بتوان آب را مرحله به مرحله تا گذر از خطر، خنک کرد. این نکته رانباید فراموش کنیم که اصلا یک موتور گرم شده را خاموش رها نکنیم، چراکه منجر به ایجاد خسارت‌هایی می‌شود و در هر دقیقه باید چند تک استارت به خودرو بزنیم. اما اگر موتور جوش آورده، چراغ اخطار روشن شده و وضعیت در شرایط بحرانی قرار گرفته است، اقدامات زیر را انجام می‌دهیم:

۱-خودرو را به کناری منتقل می‌کنیم و در اولین اقدام سریعا به بررسی کارکرد فن‌ها می‌پردازیم.

۲-اگر فن‌ها در حال کار با دور تند خود بودند، مشکل از جای دیگر است و اگر فن‌ها خاموش بودند یا در دور آهسته، با زدن دکمه کولر خودرو، فن‌ها را مجبور به چرخش در دور تند می‌کنیم.

۳-در خودرو‌هایی که پروانه آنها با تسمه است، باید از سلامت تسمه و سفت بودن آن مطمئن شویم. شل بودن تسمه باعث می‌شود تا در حین کار و بالا رفتن دمای اطراف، تسمه شل‌تر شده و کارکرد آن به کلی مختل شود. برای خنک‌کردن خودرو‌های دارای پروانه، می‌توان از گاز دادن‌های آهسته و کمی بالا آوردن دور موتور استفاده کرد. در این صورت سرعت جریان باد ایجاد شده توسط پروانه، بیشتر شده و دمای آب را پایین می‌آورد.

۴-در صورت خرابی پروانه یا فن‌ها باید به دنبال رفع عیب مثل خرابی رله فن، سنسور دمای آب و … یا شل شدن و پاره شدن تسمه باشیم.

۵-از ریختن آب روی موتور گرم در هر حالتی خودداری کنید؛ چرا‌که سرد‌شدن یکباره موتور منجر به تاب برداشتن سرسیلندر و حتی گیرپاژ قطعات داخلی آن می‌شود. اما اگر آب به میزان کافی در دسترس باشد، می‌توان آن را روی شبکه‌های رادیاتور (‌و نه به اشتباه روی سر رادیاتور) بریزیم که منجر به کاهش دمای آب سیستم خنک‌کاری شود.

۶-بعد باید به سراغ اضافه کردن آب برویم. پس موتور را خاموش می‌کنیم. وقتی موتور خودرو جوش می‌آورد، باز کردن در سیستم خنک‌کاری می‌تواند باعث پاشیدن آب به بیرون و ایجاد سوختگی شود. اما با کمی مهارت می‌توان از ایجاد این اتفاق جلوگیری کرد. بهتر است تا دستمال بزرگی یا حتی یک لباس را ‌ روی در‌ سیستم خنک‌کننده بگذاریم و آرام آرام به نحوی که هوای موجود درسیستم و فشار ایجاد شده در آن خارج شود، اقدام به باز کردن در‌ سیستم خنک‌کاری کنیم. در این حالت چون آرام و آهسته فشار خارج شده است، امکان پاشیدن آب به بیرون کمتر می‌شود و در صورت بروز چنین اتفاقی، پارچه قرار گرفته روی در‌ از وقوع آن جلوگیری می‌کند.

۷-با باز کردن در‌، آب درون رادیاتور می‌ریزیم و‌ خودرو را روشن می‌کنیم. سپس با گردش آب و پس از چند لحظه، مجاری هوا‌گیری سیستم خنک‌کاری را (‌در صورت وجود در سیستم‌) باز کرده و اقدام به اضافه‌کردن آب و هواگیری آن می‌کنیم و سپس به دنبال علت ‌کاهش آب باشیم و اگر کاهش آب در صورت وجود نشتی در سیستم است، باید آن را برطرفکنیم.

۸-اگر کاهش دمای آب با اقدامات بالا واضح نبود، امکان بروز مشکل در بخش‌های

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
gelgir
gelgir

راهنمای «بنزین زدن» به روش صحیحآیا به عنوان راننده یا مالک

راهنمای بنزین زدن

آیا به عنوان راننده یا مالک وسیله نقلیه می دانید چطور بنزین بزنید که هم سبب صرفه جویی شود هم استفادهٔ بیشتر و بهتری از بنزینی کنید که خریده اید؟ حتی اگر می دانید هم پیشنهاد می کنیم آنچه را در پی آمده بخوانید شاید نکته ای بیابید که فایده بیشتری برای کمک به اقتصاد خانواده و یا جیب خودتان داشته باشد.

  

 

 

این نوشته برگرفته از متنی به زبان انگلیسی است که چندی پیش به ایمیل یک کاربر ارسال کرده است و به دلیل ذکر نکات مفید در آن ترجمه شده و در اختیارتان قرار می گیرد.

 

چگونه و چه زمانی بنزین بزنیم؟

من نمی دانم بنزین در مملکت شما لیتری چند است، امّا اینجا در کالیفرنیا ما برای هر لیتر یک دلار می پردازیم. رشتهء کاری من مدّت ۳۱ سال در زمینهء نفت و بنزین است، بنابراین ترفندهایی وجود دارد که بتوانیم از هر لیتر بنزینی که می خریم حدّاکثر استفاده را بکنیم.

در اینجا در خطّ لولهء کایندر مورگان که من در سان خوزهء کالیفرنیا کار می کنم، در ۲۴ ساعت از طریق خطّ لوله چهار میلیون گالن تحویل می دهیم. یک روز گازوئیل، روز بعد بنزین هواپیما و انواع بنزین معمولی. ما ۳۴ مخزن در اینجا داریم که گنجایش آن ها روی هم رفته ۰۰۰ر۸۰۰ر۱۶ گالن است.

 

صبحها بنزین بزنید:

فقط صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین ترین حدّ قرار دارد بنزین بزنید. به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ بنزین ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار دارد. هرچه زمین سرد تر باشد، بنزین غلیظ تر و متراکمتر است. وقتی هوا گرم می شود، بنزین منبسط می گردد.

بنابراین، خرید بنزین در بعد از ظهر و حتّی شب که هنوز هوا کاملاً سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می شود که یک لیتر شما واقعاً یک لیتر نباشد. در صنعت نفت، گرانش معیّن و حرارت بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما، اتانول و سایر محصولات نفتی نقشی مهم ایفا می کند.

به گزارش جام جم سرا، هر درجه حرارت که افزایش یابد منفعت زیادی نصیب این صنعت می کند. امّا جایگاه های سوخت دارای دستگاه جبران حرارت در پمپ هایشان نیستند.

 

دستگیره را تا آخر فشار ندهید:

وقتی مشغول بنزین زدنید، دستگیره را تا آخر فشار ندهید. اگر نگاه کنید می بینید دارای سه درجه است: کُند، متوسّط و تند. در حالت کُند میزان تبخیر را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می شود به حدّاقلّ می رسانید.

همهء شیلنگ ها دارای محلّ بازگشت بخار هستند. اگر سریع بنزین بزنید، مایع دیگری که وارد مخزن بنزین شما شده بخار می شود. این بخار مکیده شده وارد مخزن زیرزمینی می شود به طوری که وقتی شما بنزین می زنید، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می دهد بنزین نزده اید.

 

 

با باک نیمه خالی بنزین بزنید:

یکی از مهم ترین نکات برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است که هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال می کند. بنزین به مراتب سریع تر از آنچه که تصوّر می کنید تبخیر می شود. مخازن ذخیرهء بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، این سقف به عنوان نقطهء صفر بین بنزین و جوّ عمل می کند تا تبخیر را به حدّاقل برساند. برخلاف جایگاه های بنزین، اینجا که من کار می کنم، هر تانکری که ما بارگیری می کنیم دارای دستگاه جبران حرارت است تا هر گالن عملاً به میزان یک گالن باشد.

 

 

هنگام تخلیه تانکر سوخت، بنزین نزنید:

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید