mm1i_zmlh_15_-_copy.jpg

بروز رسانی 
سعادت
سرما زدهسرما زده
سعادت

خودت را آماده کن برایِ روزهایی که جز خودت، کسی را

خودت را آماده کن برایِ روزهایی که جز خودت، کسی را نخواهی داشت . آنقدر قوی باش که اگر بی هوا زیرِ پایت را خالی کردند، زمین نخوری! به امیدِ هیچ کس نباش. اینجا کسی حواسش به تو نیست! خودت هوایِ خودت را داشته باش. جایی که آدم ها برایِ منفعتشان هر کاری می کنند؛ همین که زمینت نزنند، برده ای

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سعادت
سرما زدهسرما زده
سعادت

ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺯﻟﺰﻟﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺕ ﭼﻨﺪ ﺭﯾﺸﺘﺮ ﺑﻮﺩ…

ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺯﻟﺰﻟﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺕ ﭼﻨﺪ ﺭﯾﺸﺘﺮ ﺑﻮﺩ…

ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺯﻟﺰﻟﻪ ﭼﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﯼ!

ﻣﻬﻢ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺍﺯ ﻧﻮ ﺑﺴﺎﺯﯼ…

ﺟﻬﺎﻧﺖ ﺭﺍ، ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺕ ﺭﺍ، ﺑﺎﻭﺭﺕ ﺭﺍ… ﻣﻬﻢ ﺷﺮﻭﻉ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺍﺳﺖ

مشاهده همه ی 1 نظر
لبیک یااباصالح(عج)
لبیک یااباصالح(عج)

********************************************************************* روزنامه رسالت ** شما

*********************************************************************
{-w65-} روزنامه رسالت ** شماره: 10042 ** تاریخ انتشار سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ** اخبار {-w65-}
*********************************************************************

** دولتمردان امروز، معترضان و مدعیان همیشگی!

تنور انتخابات ۱۴۰۰ به همان میزان که تا قبل از مرحله ثبت‌نام داوطلبان سرد به نظر می‌رسید با عبور از این مرحله، طوری داغ شد که شاید کسی فکر نمی‌کرد ظرف یک روز شاهد چنین چرخشی در فضای ابری انتخابات باشیم. چرخش از این باب که جمع انبوهی از چهره‌های ریزودرشت وارد گود شدند؛ چهره‌هایی که بعید است ندانند ردای بلند ریاست‌جمهوری حتما بر تنشان زار خواهد زد.

بخشی از طیف اصلاح‌طلبان از مدت‌ها قبل موضوع قهر با مهم‌ترین گام مردم‌سالاری دینی یعنی «انتخابات» را علم کرده بودند و سعی داشتند با ناامید کردن مردم، به حاکمیت فشار بیاورند. البته این اولین فشار آن‌ها نبود و احتمالا آخرین آن‌هم نخواهد بود چراکه پیش‌تر تلاش کردند از اهرم «تنگ کردن سفره مردم» به حاکمیت فشار بیاورند تا شاید محصول این کِشت را در وین بچینند. حالا همین جریان با تمام توان و چهره‌های پرتعداد در مرحله ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری حضور یافت تا ثابت کند، ان‌قلت‌های انتخاباتی‌اش بیشتر ژست حزبی و سیاسی‌کاری بوده است.

فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین ریاست‌جمهوری از ساعت ۸ صبح سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به مدت ۵ روز ادامه داشت اما آخرین روز این فرآیند، متفاوت و بلکه تعیین‌کننده نسبت به سایر روزها بود چراکه طیف اصلاح‌طلبان اتوبوسی از نامزدهای انتخاباتی را به سمت ستاد انتخابات در میدان فاطمی گسیل کردند. البته در روزهای قبل نیز نامزدهای این جریان با بوق‌وکرنا خودشان را به خیابان «شهدای گمنام» رساندند. خیابانی که حداقل با مشی اسمی روی آن جفت‌وجور نیستند.

مصطفی تاج‌زاده شاید سرشناس‌ترین داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری از طیف تندرو حزب موسوم به اصلاح‌طلبان بود که گویا صرفا برای قرائت بیانیه در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.
این در حالی است که تاج‌زاده اعتقادی به قانون اساسی و روند پیش‌بینی‌شده در آن برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد و بارها نیز به این مسئله اذعان کرده و ضمنا یکی از محکومان امنیتی فتنه ۸۸ است.

عباس آخوندی دیگر نامزد طیف اصلاح‌طلبان بود که خود را به جلوی دوربین‌های مستقر در ستاد انتخابات رساند. او از سال ۹۲ تا ۹۷ به مدت پنج سال وزیر «راه و شهرسازی» دولت حسن روحانی بود و در این مدت کاری با مسکن کرد که هنوز صدای شکستن کمر مردم زیر فشار سنگین قیمت اجاره خانه ها به گوش می‌رسد.

شاید مهم‌ترین حضوری که موردتوجه رسانه‌ها قرار گرفت مربوط به حضور اسحاق جهانگیری بود که بعد از هشت سال در اختیار داشتن مهم‌ترین پست اجرایی یعنی معاون اولی رئیس‌جمهور، وارد ستاد انتخابات کشوری شد که بنا دارد هشت سال دیگر سکان اجرایی آن را در اختیار بگیرد. اما به این سؤال اساسی پاسخ نمی‌دهد اگر ایده و توانی برای اداره کشور داشت چرا در این هشت سال به کار نبست تا شاهد کاهش ارزش پول ملی به یک‌دهم، قدرت خرید مردم به یک‌سوم، رکوردشکنی تورم و تبعیض و بیکاری و … نباشیم.

جالب آنکه بجای پاسخگویی به ملت در موضع طلبکار ظاهر شد و در جمع خبرنگاران گفت «بیکاری، فقر، نابرابری فزاینده، توقف بسیاری از کسب‌وکارها، کاهش مداوم سرمایه‌گذاری‌های نو، کاهش اعتماد عمومی به نهادهای حکمرانی، افزایش فساد، مشکلات ناشی از ساختار بودجه، مشکلات در صنعت ازجمله مسائل این کشور هستند.» البته به این نکته نیز اشاره کرد که «به خواست سران اصلاحات در این عرصه حاضر شده است.»این اذعان ثابت کرد جبهه موسوم به اصلاح‌طلبان هیچ برنامه و ایده و راهی برای اداره کشور ندارند و لاجرم وضع فشل موجود را ادامه خواهند داد.

البته چهره‌های دیگری در قد‌وقواره فعالان حزبی محمود صادقی، مصطفی کواکبیان، علی مطهری، محسن مهرعلیزاده، رسول منتجب‌نیا، محسن رهامی، محسن هاشمی، عبدالناصر همتی، قدرتعلی حشمتیان، محمدجواد حق‌شناس، زهرا شجاعی و … هم در ستاد انتخابات کشور خودی نشان دادند که نشان از یک پروژه جبهه موسوم به اصلاح‌طلبان است چراکه حسام‌الدین آشنا چهره شبه‌امنیتی دولت روحانی عصر روز شنبه در یک توییتری نوشت «اگرچه روز آخر است اما تازه اول صبح است.»

فارغ از چهره‌های ‌وابسته به حزب موسوم به اصلاح‌طلبان که با نشان حزبی آمده بودند، نامزد دیگری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت و ثبت‌نام کرد که مدعی بود «مستقل آمده است» اما مگر می‌شود پذیرفت بدون پشتوانه حزب اصلاح‌طلبان و حمایت دولت روحانی آمده باشد؛ این را از ادبیاتی که روحانی‌گونه به کار بردمی‌شود فهمید.با عنایت به مصوبه لازم‌الاجرای شورای نگهبان که با استناد به قانون اساسی به وزارت کشور ابلاغ شد، خیلی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری فاقد شرایط مندرج در این مصوبه هستند.

برخی نامزدهای حزب موسوم به اصلاحات دارای محکومیت امنیتی بوده و برخی دیگر جزو رجال سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر قرار نمی‌گیرند و طبعا امکان احراز صلاحیت آنها وجود نخواهد داشت و این یعنی تکرار داستان نامزدهای نیابتی در جریان اصلاحات.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
لبیک یااباصالح(عج)
لبیک یااباصالح(عج)

** خصوصیات امیرالمومنین امام علی (ع) ** امام

** خصوصیات امیرالمومنین امام علی (ع) ** امام

** خصوصیات امیرالمومنین امام علی (ع) **

امام علی (ع) قرآن ناطق و امام معصوم و انسان کاملی است که تمام رفتار و سخنان و تأییدات او برای ما حجّت و اعتبار دارد . او به هنگام خشم بر دشمنان خدا قاطع ولی در مقابل کودک یتیم آن قدر متواضع و مهربان بود که در برابر طفل یتیم روی خاک می نشست، دست مرحمت بر سر او گذاشته و آه می‏ کشید و می‏ فرمود:بر هیچ چیزی مثل کودکان یتیم آه نکشیده ام.

چنانکه در وصیتنامه باشکوه خود فرمود:

«اللَّهَ اللَّهَ فِی الْأَیْتَامِ فَلَا تُغَیِّرُوا أَفْوَاهَهُمْ وَ لَا تضیعوا [یَضِیعُوا] بِحَضْرَتِکُمْ فَقَدْ سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ یَقُولُ مَنْ عَالَ یَتِیماً حَتَّی یَسْتَغْنِیَ أَوْجَبَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لَهُ بِذَلِکَ الْجَنَّةَ کَمَا أَوْجَبَ اللَّهُ لِآکِلِ مَالِ الْیَتِیمِ النَّار؛
(بحارالأنوار، ج ‏42، ص 199)

درباره یتیمان از خدا بترسید. مبادا که گرسنه بمانند و در جمع و جامعه شما تباه شوند من از پیامبر خدا شنیدم که می فرمود:اگر کسی یتیمی را، تا آنجا که بی نیاز شود، سرپرستی کند خداوند به پاداش این کار، بهشت را بر او واجب می کند. چنانچه اگر کسی مال یتیم را بخورد، خداوند- سوختن در- آتش را بر او واجب می فرماید. علی بن ابی طالب(ع) همواره از سوی شیعیان، جایگاه و منزلت ویژه ای داشته و پس از پیامبر(ص)، بهترین، باتقواترین و عالم ترینِ انسان ها و جانشین برحق حضرت محمد(ص) بوده است.

به اصرار مسلمانان امام علی(ع) پس از خلیفه سوم، خلافت و حکومت را پذیرفت. او در دوران حکومتش اهمیت ویژه ای برای عدالت قائل بود و دستور داد که عرب و عجم و هر مسلمانی از هر تیره و تبار در سهم بیت المال یکسان اند و تمام زمین هایی که عثمان به افراد مختلف واگذار کرده بود، به بیت المال بازگرداند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
لبیک یااباصالح(عج)
لبیک یااباصالح(عج)

******************************************************************************

******************************************************************************

******************************************************************************
{-w65-}............** دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ** ۰۴:۴۳ ** سرویس کیهان ** اخبار ویژه **...........{-w65-}
******************************************************************************

** تعجیل برای مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا، چرا ؟!

از سوی دیگر نشانه‌ای واضح و بین برای رویکرد انتخاباتی دولت در قضیه مذاکرات هسته‌ای، تعجیل تیم ظریف برای مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا در وین است.

روحانی 11 فروردین در راستای زمینه‌سازی برای تحولات پیش رو مدعی شده بود: «باید بیش از این فعال شویم. روزانه باید دنبال مذاکره و رفع تحریم باشیم. الان کسی ما را متهم به عجله نمی‌کند. روز اول اسفند اگر می‌رفتیم ممکن بود بگویند چرا عجله؟ روز دهم اسفند می‌رفتیم ممکن بود بگویند عجله؟ دیگر در فروردین عجله تمام شد.
هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید بعد از یک ماه عجله، دیگر می‌شود فرصت‌سوزی. از اول فروردین به بعد دیگر فرصت‌سوزی است!»

چنانچه رویکرد دولتی‌ها در قضیه مذاکرات هسته‌ای، انتخاباتی و با عجله نبود، می‌توانستند تا عقب‌نشینی دولت بایدن و برداشتن تحریم‌ها صبر نموده و پس از آن برای مذاکره اقدام کنند. تعجیل در مذاکرات از سوی روحانی و ظریف البته مسبوق به سابقه بوده است.

** انتخابات به سختی مذاکرات اضافه خواهد کرد؟!

21 فروردین‌ماه نیز عباس عراقچی مسئول هیئت مذاکره‌کننده ایرانی در مذاکرات وین در گفت‌و‌گو با پرس‌تی‌وی گفته بود: «فکر می‌کنم این درک همه اعضای برجام است که باید قبل از قرار گرفتن در وضعیت سخت به نتیجه برسیم. البته انتخابات در ایران به این سختی اضافه خواهد کرد!»

همچنین 25 فروردین‌ماه گذشته رئیس‌جمهور در سخنانی با انتقاد به کسانی که می‌گویند باید بازگشت به توافق با صحت سنجی کامل و بدور از عجله مشابه در برجام که باعث ناکام ماندن آن شد انجام شود گفت: «چرا از وین می‌ترسید؟ چرا نگرانید تحریم‌ها قبل از انتخابات لغو شود!»

روحانی با متهم کردن منتقدان به اغراض انتخاباتی از نقد مذاکرات وین گفته بود: «باید همه تلاش کنیم جنگ اقتصادی را قطع کنیم. برخی می‌گویند دست ظالم باید قطع شود ولی در اردیبهشت و خرداد کراهت دارد، بگذارید به تیرماه و اینها برسیم بعد!»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سعادت
سرما زدهسرما زده
سعادت

🌺امشب شب میلاد علمدار حسین است میلاد علمدار وفادار حسین

🌺امشب شب میلاد علمدار حسین است میلاد علمدار وفادار حسین

🌺امشب شب میلاد علمدار حسین است
میلاد علمدار وفادار حسین است❤
🌿گر بود علی محرم اسرار محمد
عباس علی محرم اسرار حسین است🌹


چهارم شعبان، روز شکفتن گل معطر ابوالفضل (علیه السلام)
بر شاخسار اهل‏ بیت (علیه السلام) مبارک باد.


╔══❖•°
╚══❖•°♥ °•❖══╝

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
mahyar
خوشحالخوشحال
mahyar

منم و یک دل درمانده که دیوانه ی توست و

منم و یک دل درمانده که دیوانه ی توست و

منم و یک دل درمانده که دیوانه ی توست
و خیالی که پَریش از رُخ مستانه ی توست

این همه قافیه کز خاطرِ من میگذرد
حاصل مستی ام از یادِ چو میخانه ی توست

من به دنبالِ تو از میکده ها رد شده ام
این دل افسونِ شرابی ست که در خانه ی توست

سر سودازده در پیچ و خمِ زلفِ خیال
روز و شب منتظرِ تکیه گهِ شانه ی توست

من هزار و یکمین قصه ی شب را گفتم
باز این شب زده، بیدار ز افسانه ی توست

تو به اشعارِ من آن گنجِ نهان از ازلی
و دلم بس که خرابت شده، ویرانه ی توست

کعبه ی عشقی و من دورِ سرت میچرخم
قبله گاه غزلم، روی چو بتخانه ی توست

شاعری دستِ طمع سوی تو کرده ست دراز
و امیدش به نگاهِ خوش و شاهانه ی توست

تویی آن شمعِ شب افروز من و هر غزلم
که به دورت دلِ پرپر شده ، پروانه توست

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
mahyar
خوشحالخوشحال
mahyar

ای پناهِ دلِ شیدائی من،

ای پناهِ دلِ شیدائی من،

ای پناهِ دلِ شیدائی من،


عشقِ تو مونسِ تنهائی من،


به خمِ زلفِ تو ای دوست پناهنده شدم

علّتِ این همه رسوائی من،

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید