لحظه  بروز رسانی 
مسیر سبز
مسیر سبز

آل سعود رونق دهنده بازار اسلحه سازی آمریکا خبرگزاری مهر:

آل سعود رونق دهنده بازار اسلحه سازی آمریکا
خبرگزاری مهر: به گزارش المنار، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی جنایت رژیم متجاوز سعودی به مردم بی دفاع و مظلوم جنوب صنعا پایتخت یمن را که حدود ۷۰۰ شهید و زخمی برجای گذاشت، محکوم کرد.

بر اساس این گزارش سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی اظهار داشت: زمانی که به تاریخ رژیم سعودی و اقداماتش در حق جزیره عرب و کشورهای همسایه نگاه می کنیم، متوجه می شویم که کشتاری که توسط سعودی ها در یمن رخ داد، طبیعی و قابل پیش بینی بود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: محکوم کردن در برابر این جنایت هولناک، کار کوچکی است. ما ضمن ابراز تسلیت به خانواده های شهیدان، برای مجروحان نیز شفا طلب می کنیم و مردم مظلوم یمن را دعا می نماییم.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: باید با شدیدترین لحن این جنایت و کشتاری که امروز رخ داد، محکوم شود. این کشتار شمار زیادی از قدرت های جهان را رسوا خواهد کرد. به مردم یمن می گویم که بلاشک پیروز خواهید شد و خون شریف افراد انقلابی بر شمشیر تروریست ها و قاتلان فائق خواهد آمد.

سید حسن نصرالله افزود: مردم یمن با صبر و فداکاری شان بر متجاوزان پیروز خواهند شد. سعودی ها با پرداخت میلیاردها دلار از آمریکا سلاح می خرند و بازارهای سلاح آمریکا از این اقدام سود می برند اما سعودی ها این سلاح ها را در کشورهای ما و علیه ما به کار می گیرند.

وی عنوان داشت: در حال حاضر اگر از فسادی که باید با آن مبارزه کنیم، سخن بگوییم، در وهله نخست این فساد را در آمریکا و دشمن اسرائیلی می یابیم. آل سعود درست مطابق با میل آمریکا رفتار و ملت خود را گمراه می کند.

دبیرکل حزب الله بیان داشت: ما بر اساس تکلیف شرعی خود در مبارزه با دشمن صهیونیستی از یک طرف و مبارزه با خطر تکفیری ها و دور کردن آنها از مردم لبنان در مرزهای شرقی کشور، شهیدان و مجروحانی تقدیم کردیم.

سید حسن نصرالله در ادامه تاکید کرد: پول سعودی ها، تصمیم سیاسی، نفت آنان در خدمت منافع آمریکا است.

وی تصریح کرد: برخی در صدد هستند که جامعه ما و جوانان ما را تخریب کنند. این در حالی است که جوانان، ستون کشور، ارتش، مقاومت، امنیت و نهادها هستند. از تلاش

های نیروهای امنیتی تشکر می کنم اما آمارها رو به افزایش است و احتمالا برخی گروه ها و دشمنان برای این موضوع برنامه ریزی می کنند.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: در زمانی که مرزها در برابر تجاوز و تروریست محافظت می شوند، مردم در داخل کشور با خطراتی مواجه هستند که اهمیتشان کمتر از خطر امنیتی نیست؛ از جمله این خطرات نیز مواد مخدر است.

سیدحسن نصرالله افزود: به تاجران مواد مخدر می گویم که کشتار و تخریب جوانان بس است. همه مردم در این خصوص مسئولیت دارند و ما باید جامعه را مستحکم کنیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

هشدار نسبت به توزیع دارو در فضای مجازی خبرگزاری ایرنا:‌

هشدار نسبت به توزیع دارو در فضای مجازی
خبرگزاری ایرنا:‌ مدیر کل بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، نسبت به رشد قارچ گونه سایت های غیرمجاز توزیع داروهای تقلبی و قاچاق در کشور هشدار داد.
 به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان غذا و دارو ، دکتر شهریار اسلامی تبار، افزود: تاکنون بیش از 53 هزار و 420 داروی غیرمجاز در کشور ضبط و کشف شده که ارزش آن بیش از 600 میلیون تومان است.
وی خاطرنشان کرد: امروزه، سایت های غیرقانونی مانند قارچ می رویند و محل فروش و عرضه داروهای غیرمجاز، تقلبی و غیر ایمن می شوند که مخاطرات جدی برای سلامت جامعه بشری به همراه می آوردند.
وی سپس به عملیات پانجیا در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: پانجیا به معنی ائتلاف و اتحاد جهانی برای مقابله با تبلیغات کذب در اینترنت و فضای مجازی است و سلسله عملیات های پانجیا در زمینه مبارزه با قاچاق دارو در فضای مجازی در ایران نیز با جدیت دنبال می شود. ایران از سال 2011 با 74کشور دیگر در این عملیات ها شرکت دارد.
اسلامی تبار، ادامه داد: درسال 2014 و در عملیات پانجیا، ایران با حضور 11 کشور دیگر به طور همزمان به جمع آوری اطلاعات فروشندگان داروهای غیرمجاز در فضای مجازی و همچنین دستگیری آنها پرداخت.
وی یادآور شد: اصطلاح پانجیا اشاره به شکل گیری کره زمین در 25میلیون سال پیش دارد که سه تکه اصلی کره زمین به هم پیوستند و پانجیا را به وجود آوردند ؛ برای تحقق اهداف این ائتلاف جهانی علاوه بر مسئولان باید تمامی مردم جهان شرکت فعالی داشته باشند زیرا صحنه تجارت اینترنتی بسیار گسترده و گنگ است.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو اظهار داشت: برای مقابله با این خطر جدی، پلیس بین الملل در رشته عملیات هایی - با نام پانجیا1، 2، 3 ، اقدام به کشف، مسدود کردن و پیگیری قانونی مجرمین در فضای مجازی کرده است. ارزش محصولاتی که از این طریق در کشور آمریکا ضبط شده اند تنها در عملیات پانجیای 8 به بیش از 81 میلیون دلار می رسد.
وی اضافه کرد: در این خصوص 70 پرونده قضایی تشکیل و 102 نفر دستگیر شدند همچنین 53هزار و 420 داروی غیرمجاز کشف شد که ارزش آن بیش از 600میلیون تومان بود.
مدیر کل بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، گفت: ایران در این عملیات بین 132 کشور رتبه 17 را کسب کرد؛ به همین دلیل در نشست آخری که در لیون برگزار شد، پلیس سایبری ایران در عملیات پانجیا 8 به عنوان سر گروه انتخاب شد که 24 کشور از حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا را تحت پوشش دارد.
وی یادآور شد: تامین خدمات مراقبت سلامت با توسل بر منافع مالی، انسانی و غیره امکان پذیر است. استفاده بهینه از این منابع نیازمند حکمرانی خوب با توسل برسلامت در مقابل فساد میسر است و به همین دلیل است که حکمرانی خوب، در نهایت به ارتقای بهره وری می انجامد. یکی از شاخص های اصلی حکمرانی خوب سلامت است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

«آزادی مشروط» مهمان جشنواره انگلستان شد خبرگزاری صبا: فیلم سینمایی

«آزادی مشروط» مهمان جشنواره انگلستان شد
خبرگزاری صبا: فیلم سینمایی «آزادی مشروط» به کارگردانی حسین مهکام در بخش اصلی سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کمبریج و در روز افتتاحیه این جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

داستان فیلم سینمایی «آزادی مشروط» برشی از 72 ساعت زندگی خانواده‌ای است که با یک مشکل عمده مواجه هستند و سعی در برطرف کردن آن دارند.

«آزادی مشروط» نخستین فیلم بلند سینمایی حسین مهکام در مقام کارگردان است. او تا پیش از این نگارش فیلمنامه‌هایی همچون «برف» و«چهارشنبه 19 اردیبهشت» و… را در کارنامه هنری خود دارد.

مقصود جباری تهیه‌کنندگی فیلم را بر عهده دارد و بازیگرانی از جمله رامبد جوان، هنگامه قاضیانی، شاهرخ فروتنیان، حسین پاکدل، علیرضا آقاخانی، علیرضا مظفری، محمد کارت، محمد علی کیانی، بهاران بنی احمدی، میثم غنی‌زاده ، مهدی غفوری در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

سی و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کمبریج از 29 مهر الی 6 آبان در شهر کمبریج کشور انگلستان برگزار می گردد.

پخش بین‌المللی این فیلم به عهده موسسه سوره سینمای مهر وابسته به حوزه هنری می‌باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

ونتورا: وراتی گنجینه فوتبال ایتالیاست ورزش سه: وراتی به دلیل

ونتورا: وراتی گنجینه فوتبال ایتالیاست 
 ورزش سه: وراتی به دلیل

ونتورا: وراتی گنجینه فوتبال ایتالیاست
ورزش سه: وراتی به دلیل ناآمادگی در دیدار پنج شنبه شب ایتالیا مقابل اسپانیا در تورین به میدان نرفت اما بعد از مصدومیت ریکاردو مونتولیوو از ناحیه زانو، اکنون او این فرصت را خواهد داشت تا برای آتزوری به میدان برود. ونتورا به خبرنگاران گفت:" وراتی گنجیه فوتبال ایتالیاست. اگر یک غافلگیری بد به وجود نیاید، او فردا بازی خواهد کرد. او در دیدار مقابل اسپانیا در شرایط مناسب نبود. من از نمایش ده روسی مقابل اسپانیا کاملا راضی هستم و از اینکه او را در ترکیب قرار دادم، پشیمان نیستم. 
آیا آنها می توانند با هم بازی کنند؟ آنها ویژگی های بسیار متفاوتی دارند اما هرگز نگو هرگز. ده روسی و وراتی ویژگی های متفاوتی دارند. ما بعضی از بازیکنان را تغییر می دهیم. بازی مقابل مقدونیه آسان نیست. آنها دو بازی شان را باختند اما بدشانس بودند. بازی مهمی است و فکر می کنم برای ما هم بازی سرنوشت سازی است. ما می توانیم روی بازیکنان جوان زیادی در این تیم حسای کنیم اما به زمان نیاز داریم."

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

«پ.ک.ک» باید از عراق خارج شود خبرگزاری فارس: معاون رئیس

«پ.ک.ک» باید از عراق خارج شود
خبرگزاری فارس: معاون رئیس کمیته امنیتی پارلمان منطقه کردستان عراق نسبت به مشارکت عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در عملیات آزادسازی شهر موصل هشدار داد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «سومریه نیوز» عراق، «ناظم هرکی» با اعلام این خبر، گفت که مشارکت عناصر مسلح پ.ک.ک در آزادسازی شهر موصل از دست داعش باعث ورود ترکیه به این شهر و تشدید درگیری‌ها خواهد شد.

وی افزود: «نیروهای حزب کارگران کردستان نیرویی غیر عراقی و غیر رسمی است».

این نماینده پارلمان منطقه کردستان عراق با انتقاد از اقدامات غیر قانونی‌ای که این گروه در حق اهالی مناطق «سنجار» و کرکوک» انجام داده، اشاره کرد و اظهار داشت که عناصر پ.ک.ک باید از از مناطق مذکور عقب نشینی کند؛ چرا که این خواست مردم است.

پ.ک.ک که در لیست سیاه تروریستی ترکیه قرار دارد، بهمن ماه سال گذشته از آمادگی خود برای مشارکت در عملیات پس گیری شهر موصل خبر داده بود.

این در حالی است که فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق جمعه (دیروز) گفته بود که نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق در عملیات آزادسازی شهر موصل از دست داعش مشارکت بسیار محدودی خواهند داشت(جزئیات بیشتر).

مقامات منطقه کردستان عراق بارها در اظهاراتی تحریک آمیز گفته‌اند که نیروهای پیشمرگه از مناطقی که آزاد کرده، عقب‌نشینی نخواهند کرد.

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق در سفر اخیر خود به آمریکا با «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور دیدار کرد و اوباما تعهد داد که نیروهای کرد بعد از عملیات موصل به مناطق مشخص شده خود برگردند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

هندرسون: تا اندازه ای شلخته بازی کردیم وبسایت نود: انگلستان

هندرسون: تا اندازه ای شلخته بازی کردیم
وبسایت نود: انگلستان در اولین بازی تحت هدایت ساوتگیت موفق شد با حساب دو بر صفر تیم کم نام و نشان مالت را مغلوب سازد تا فعلاً با شش امتیاز صدرنشین گروه خود شود. هندرسون هافبک باشگاه لیورپول در مورد عملکرد تیم ملی انگلیس، به ITV گفت:
متاسفانه نتوانستیم از فرصت های دیگرمان برای گلزنی استفاده کنیم و به گل های بیشتری برسیم. تصور می کنم در ابتدا قدری شلخته بودیم، بنابراین باید روی این مساله کار کنیم. اما در مجموع برد خوبی بود و سه امتیاز مهم را کسب کردیم پس باید از این بابت خوشحال باشیم.
دله الی نیز در مورد پیروزی انگلیس گفت:
ساوتگیت مربی فوق العاده ای است، من تجربه همکاری با وی را در تیم زیر ۲۱ ساله های انگلیس داشته ام بنابراین او آگاهی خوبی نسبت به من دارد. نمایش خوبی ارائه کردیم و به یک برد دیگر دست یافتیم، شروع خوبی داشته ایم و باید به همین روند در دور مقدماتی ادامه دهیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

فال روزانه 1395/07/18 فال روزانه یک شنبه 18

فال روزانه 1395/07/18 
 
 

 فال روزانه یک شنبه 18

فال روزانه 1395/07/18


فال روزانه یک شنبه 18 مهر 1395
چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است چند کلمه برای آنهایی که 18 مهر به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! با وجود این که در اوایل این سال جدید از زندگیتان ممکن است با چالش های شخصی روبرو باشید، در واقع دارید توانایی خود برای مقابله با مشکلات را افزایش می دهید و نباید به خاطر وضعیت به وجود آمده نا امید شوید. با یاد گرفتن طریقه کنترل کردن وضعیت موجود خواهید دید که مشکلات با فرا رسیدن آبان ماه کم کم از بین خواهند رفت و با شروع زمستان کارها روی روال افتاده و خیلی خوب پیش خواهند رفت. در بهمن ماه یک موقعیت اقتصادی جدید برای شما پیش آمده و بستر پیشرفت در زمینه کارتان را برای شما فراهم خواهد کرد. اراده و پشتکار شما در اوایل فصل بهار به صورت قابل توجهی به ثمر خواهد نشست و می توانید با خوشحالی روزها را بشمارید تا آن زمان فرا برسد. همچنین در زمینه روابط عاطفی نیز فصل بهار می تواند برای شما موقعیت های تازه ای را برای شما به همراه داشته باشد و شکوفه های عشق در وجودتان شروع به جوانه زدن کنند.


امروز شما بین خواسته خودتان و آنچه دوستانتان می خواهند انجام دهند گرفتار شده اید و نمی دانید کدام راه را باید انتخاب کنید. حفظ کردن خونسردی و کنترل رفتارتان وقتی دیگران در آخرین لحظه نظرشان را عوض می کنند و برای شم هیچ راه دیگری نمی گذارند کار دشواری است. با این حال هیچ دلیلی ندارد که بخواهید دیگران را بخاطر وضعیتی که در آن گرفتار شده اید سرزنش کنید. به جای این کار در مورد این سردرگمی و فشاری که رفتارهای اطرافیانتان دارد به شما وارد می کند با آنها صحبت کنید تا خیالتان راحت شود و بتوانید راه حلی برای مشکلاتتان پیدا کنید. امروز اگر وقت کردید سری به آرایشگاه بزنید و کمی به ظاهر خودتان رسیدگی کنید!

 از یک طرف می خواهید بدون توجه به فشارهایی که اطرافیان به شما وارد می کنند به برنامه همیشگی زندگیتان چسبیده و راه خودتان را ادامه دهید، از طرف دیگر هم نمی توانید اشتیاقی که به رها کردن خودتان از وضعیت موجود دارید را نادیده گفته و سرکوب کنید. امروز پیش پا افتاده ترین حرف ها می توانند واکنش های تندی را در اطرافیانتان ایجاد کنند، به ویژه اگر از این که در واقع چه می خواهید بگویید و به چه چیزی نیاز دارید اطمینان کامل نداشته باشید. با این حال لزومی ندارد که بخواهید تسلیم حرف های دیگران شوید، کافی است راه های خلاقانه تری برای بیان کردن خواسته هایتان پیدا کنید تا در دیگران حساسیت ایجاد نکنید.ناگهان و از جایی که اصلا انتظارش را هم ندارید تغییراتی به وجود خواهند آمد که آغازگر روندی هستند که آزادی بیان بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. با این حال باید ابتدا راه خود را در میان احساسات پیچیده ای که شما را در بر گرفته اند پیدا کنید، در غیر این صورت ممکن است به جایی برسید که می تواند رابطه عاطفی شما را به طور جدی تحت تأثیر قرار دهد. اگر نیازی که به استقلال احساس می کنید خیلی بیش از نیازی است که به نزدیکی به شخصی که دوست دارید حس می کنید، بهتر است با ذهنی آگاه برای قوت بخشیدن به رابطه خود تلاش کنید و اجازه ندهید احساسات شدید کنترل رفتارتان را در دست بگیرند.امروز لیست کارهای روزانه تان نمی تواند با برنامه همه اطرافیانتان هماهنگی داشته باشد و انتظارات آنها را نیز برآورده کند. اگر از توصیه هایی که به شما می شود خوشتان نیاید ممکن است ناگهان واکنش های تندی از خودتان نشان دهید و با نداشتن میل به کنار آمدن با دیگران خودتان را درگیر چالش ها و تنش هایی بیهوده کنید. با این حال انتخاب انعطاف پذیری به جای لجاجت و سرسختی به شما اجازه می دهد با مسائل و مشکلات عاططفیتان روبرو شده و با داشتن سیاست راه حلی برای آنها پیدا کنید. به جای این که اصرار کنید که تنها راه ممکن همانی است که شما می گویید، با داشتن بحث های سازنده سعی کنید نقطه مشترکی بیابید.


 امروز با چسبیدن به عقاید قدیمیتان خودتان را در یک گوشه گیر خواهید انداخت و راه فراری برای خود باقی نخواهید گذاشت. با این حال اگر حاضر شوید خودتان را با تغییرات هماهنگ کنید به زودی خیالتان راحت خواهد شد و از پس مشکلاتی که به وجود آمده اند برخواهید آمد. شاید در تلاش برای جایگزین کردن باورها، تفکرات و رویکردهای قدیمیتان با گزینه های جدید با چالش های زیادی روبرو باشید، اما مواجه شدن با این وضعیت خیلی بهتر از فرار کردن از آن است. اگر چیزی به شما تعلق ندارد از برداشتن و یا قرض کردن آن خودداری کنید. شاید بخواهید خودتان را قانع کنید که این حق شماست، اما خودتان خوب می دانید که سعی دارید خودتان را گول بزنید.امروز اگر دیدید که کارها همان طوری که شما برنامه ریزی کرده بودید پیش نمی روند به خودتان نگویید که با کمتر از آنچه خودتان می خواهید هم می توانید راضی باشید. چشم هایتان را خوب باز کنید و با خودتان صادق باشید و ببینید در زندگی چه هدفی را دنبال می کنید. شاید لازم باشد از آن چارچوب تفکر منطقی که برای خودتان تعریف کرده اید فراتر بروید. فکر کردن به گزینه هایی که فراتر از حدود وضعیت فعلی شما هستند به شما کمک خواهد کرد تا ایده های خلاقانه ای را در ذهن خود پرورش دهید. نگران نتیجه ای که به دست خواهید آورد نباشید و فقط هر کاری که لازم می دانید را انجام دهید تا خیالتان از این که نهایت تلاشتان را کرده اید راحت باشد.


 شاید با خودتان فکر کنید که بهتر است در مقابله با رفتارهای عجیب و غریب دیگران رفتار خودتان را کنترل کنید و با آنها به مقابله نپردازید. با این حال یادتان باشد که شما این حق را دارید که بد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

ساوت گیت: هو کردن رونی را درک نمی‌کنم ورزش سه:

ساوت گیت: هو کردن رونی را درک نمی‌کنم 
 ورزش سه:

ساوت گیت: هو کردن رونی را درک نمی‌کنم
ورزش سه: رونی در این دیدار در خط میانی به بازی گرفته شد و انگلیس در نهایت موفق شد با گل های دنیل استوریج و دله آلی به پیروزی برسد اما موضوعی که باعث تعجب ساوت گیت شد، هو شدن رونی توسط گروهی از هواداران بود. او به خبرنگاران گفت:" من در این دیدار ملی به او بازی دادم تا این هفته به رکورددار بازی های ملی برای کشورش تبدیل شود. این فوق العاده است که نگاهی به دنیای او داشته باشیم؛ به نظر می رسد همه بحث ها روی او متمرکز است. انتقادات از او ناعادلانه است. او با غرور و افتخار برای کشورش بازی می کند و بازوبند کاپیتانی را به بازو می بندد. من به جان تری، فرانک لمپارد و اشلی کول فکر می کنم. آنها با انتقادهای زیادی روبرو شدند اما به این انتقادها توجهی نداشتند و می توانستند خودشان را در مسیر درست نگه دارند اما بقیه نمی توانستند و از فهرست تیم کنار گذاشته شدند.  آن بازیکنانی که نام بردم، مشتاق بازی کردن برای انگلیس بودند و فکر می کنم رونی هم در این جمع قرار می گیرد. هو کردن ها را درک نمی کنم. نمی دانم آنها از رونی چه انتظاری دارند. مطمئنم آنها بعدا نگاهی به تعداد بازی های ملی و تعداد گل های او خواهند داشت اما این حرکت را درک نمی کنم." ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد، اعلام کرده بود که ترجیح می دهد از رونی در خط حمله استفاده کند اما ساوت گیت همچنان قصد دارد کاپیتان تیمش را در خط میانی به میدان بفرستد. " ژوزه در مورد اینکه چه چیزی برای تیمش بهتر است، نظر خودش را دارد. من باید تیمی را انتخاب کنم که نتیجه بگیرد."  او همچنین در مورد نمایش خوب جسه لینگارد در این دیدار گفت:" لینگارد در اولین دیدارش نمایش فوق العاده ای داشت و یک تهدید واقعی برای حریف بود. او از نظر ذهنی خیلی قوی شده و بازیکن فوق العاده ای است. شرایط برای او فراهم است و پیش از این برای یونایتد، دو بار در ومبلی گل زد."

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

سعودی ها کاسه صبر یمنی ها را لبریز کرده‌اند خبرگزاری

سعودی ها کاسه صبر یمنی ها را لبریز کرده‌اند
خبرگزاری فارس: امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در واکنش به جنایت اخیر سعودی در یمن و حمله به مجلس عزاداری طی سخنانی اظهارداشت: حاکمان سعودی کاسه صبر مردم مقاوم یمن را لبریز کرده‌اند.

وی افزود: عادل جبیر ١٦ ماه پیش در جده با غرور و تکبر به من گفت که ظرف چند روز در جنگ یمن پیروز می شوند که پاسخ لازم را گرفت، شانزده ماه تجاوز دیوانه‌وار ریاض علیه مردم یمن ادامه دارد و عربستان در باتلاق یمن گرفتار آمده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با بیان اینکه مقاومت مردمی نشان می‌دهد که ریاض روزهای سخت‌تری را در معرکه یمن پیش رو دارد، تصریح کرد: حاکمان عربستان بازیچه سیاست کلان محور آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند و با امنیت کشورشان و منطقه بی‌خردانه بازی می‌کنند و بی‌تردید زمان به نفع ریاض نیست.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

بادامچی: دولت قدری اصلاح طلبانه عمل کند خبرگزاری ایسنا: محمدرضا

بادامچی: دولت قدری اصلاح طلبانه عمل کند
خبرگزاری ایسنا: محمدرضا بادامچی، عضو فراکسیون امید مجلس در دیدار عصر امروز (شنبه) حزب اسلامی کار با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار كرد: تاریخ ایران شاهد یکی از بدترین شرایط مدیریت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و سیاست خارجی، علیرغم درآمدهای سرشار هشتصد میلیارد دلاری در دولت قبل بود. سایه شوم تحریم‌های ظالمانه دول صنعتی و تورم ۴۰% موج ناامیدی را در کشور گسترانده بود. نیاز به تغییر احساس می‌شد که حضرتعالی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مهره‌های انقلاب در سال ۹۲ با ایثار، از آبروی خود گذشتید و با یاری بزرگمرد اصلاحات، سیدمحمد خاتمی سرمایه عظیمی را خلق کردید تا دولت تدبیر و امید در راس امور اجرایی کشور قرار گیرد.

او افزود: در ادامه در اسفند سال ۹۴ با توفانی که مردم به پا کردند، تعداد کثیری از علاقمندان به سرافرازی کشور در قالب لیست امید وارد مجلس شورای اسلامی شدند. به طور قطع این سرمایه نیاز به پاسداری دارد تا زنجیره موفقیت‌ها ادامه پیدا کند. در این مدت اصلاح‌طلبان با تمام قوا به یاری دولت شتافتند.

اين نماينده اصلاح‌طلب مجلس خاطرنشان كرد: نمایندگان امید نیز در بدو ورود به مجلس با اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ و الحاق تبصره‌ها تلاش کردند دولت را از تنگناهای شدید اقتصادی خارج کنند؛ اصلاح محدودیت‌هایی که مجلس نهم در واپسین روزهای کاری خود با تصویب آن مشکلات اقتصادی دولت را دوچندان کرده بود اما اکنون با اصلاح قانون دولت می‌تواند از محل دارایی‌های خارج از کشور بانک مرکزی، فروش اوراق خزانه یا سایر اوراق نسبت به تسویه بدهی‌های خود به بانک‌ها، پیمانکاران، شهرداری‌ها و دیگر مراکز اقدام نماید.

بادامچي يادآور شد: در ادامه همراهی‌ها با دولت تدبیر و امید سعی بر این بود از تذکرهای بی‌مورد، استیضاح‌هایی که حاصلی جز اتلاف وقت و کاهش توانایی خدمت وزرای محترم نداشت، جلوگیری شود و به طور قطع این رویه ادامه خواهد داشت. در چنین شرایطی انتظار می‌رود دولت آقای روحانی در قبال حمایت تمام‌قد اصلاح‌طلبان که تا به حال بدون چشمداشت بوده، قدری اصلاح‌طلبانه‌تر رفتار کند و پاسخگوی مطالبات عمومی اصلاح‌طلبان باشد.

او با بيان اين كه نباید در سال پایانی دولت امید با مصادره امور توسط تعداد تاثیرگذاری از مدیران و تصمیم‌گیران همفکر دولت قبل در نقاط حساس و کلیدی کشور مواجه باشیم، افزود: حضور پر رنگ مدیران غیرهمسو نیازمند تغییر رویه دولت است. همچنین در این واپسین ماه‌ها شاهد اقداماتی هستیم که توفیق دولت در انتخابات سال آینده را با اما و اگرهایی مواجه خواهد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس اضافه كرد: طرح اصلاح قانون کار یکی از کارهای نیمه‌تمام دولت قبلی است که دولت این روزها با ارسال آن به مجلس در آینده‌ای نزدیک موجی از نارضایتی عمومی را ایجاد خواهد کرد. به دلیل گستردگی مشمولین مقرارت کار در کشور اصلاح چنین طرحی در این برهه حساس اصلا به صلاح دولت و جامعه نیست و انتخابات سال ۹۶ را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بادامچي در پايان همچنين اظهار كرد: امیدواریم دولت به نظر دلسوزان خویش توجه کرده و با رهنمودهای حضرتعالی که قطعا در تصمیم‌گیری‌ها تاثیرگذار خواهد بود، قانون اصلاح کار از مجلس پس گرفته شود تا انشاءالله با آرامش بیشتر انتخابات موفقی را برگزار کنیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید