لحظه  بروز رسانی 
مسیر سبز
مسیر سبز

واکنش روسای فدراسیون‌ها به نامه IOC خبرگزاری ایسنا: در نشست

واکنش روسای فدراسیون‌ها به نامه IOC
خبرگزاری ایسنا: در نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی که عصر امروز (شنبه) با محمود گودرزی در محل وزارت ورزش و جوانان و در غیاب رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد، روسای فدراسیون‌های ورزشی مباحثی را در خصوص اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی مطرح کردند و در پایان صورت جلسه ۳ بندی را امضا کردند که در آن به نامه اخیر کمیته بین‌المللی المپیک که توسط کمیته ملی المپیک ایران منتشر شده، واکنش نشان دادند.
همچنین در پایان نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی ۳ بند توسط روسای فدراسیون‌ها نوشته شد که متن صورت جلسه مذکور به شرح زیر است:
۱. با توجه به نامه مورخ ۲۰ سپتامبر (سی شهریور) کمیته بین‌المللی المپیک مبنی بر ضرورت تایید اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی از سوی فدراسیون‌های بین‌المللی ذیربط مقرر شد، فدراسیون‌های ورزشی در اسرع وقت نسبت به ارسال متن اساسنامه منطبق با منشور المپیک و قوانین داخلی کشور (با رعایت اصل استقلال) اقدام نمایند.
۲. با توجه به ابلاغ قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک که در تاریخ ۶ مهر ۱۳۹۵ از سوی ریاست مجلس شورای اسلامی و در تاریخ ۶ مهر ۱۳۹۵ از سوی ریاست جمهوری اسلامی ایران ابلاغ گردیده است، مقرر شد ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ تصویب قانون (مهلت زمانی تعیین شده در این قانون) نسبت به ارائه اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک به دولت اقدام شود. همچنین با توجه به تصویب این قانون اصلاحات لازم در اساسنامه کمیته ملی المپیک نیز صورت پذیرفته و جهت تصویب به دولت ارائه شود.
۳. مجمع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی که اساسنامه آنها از سوی فدراسیون‌های بین‌المللی ذیربط تایید شده است، مطابق روال معمول و در موعد مقرر برگزار شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

احتمال پیوستن بونوچی به چلسی افزایش یافت ورزش سه: یوونتوس

احتمال پیوستن بونوچی به چلسی افزایش یافت 
 ورزش سه: یوونتوس

احتمال پیوستن بونوچی به چلسی افزایش یافت
ورزش سه: یوونتوس در صورتی اجازه این انتقال را صادر خواهد کرد که چلسی مجوز پیوستن فابرگاس به علاوه مبلغی گزاف را صادر کند. " سان " ادعا می کند که یوونتوس از باشگاه انگلیسی خواسته علاوه بر اجازه حضور فابرگاس در یوونتوس، مبلغی بین 50 تا 60 میلیون یورو را برای خرید بونوچی پرداخت کند. 
آنتونیو کونته، سرمربی ایتالیایی چلسی تجربیات بسیار شیرینی از کار کردن با بونوچی در ترکیب یوونتوس و تیم ملی ایتالیا دارد و در ابتدای تابستان نیز با پیشنهادی 50 میلیون یورویی خواهان جذب این مدافع شد که مورد توجه سران بیانکونری قرار نگرفت. از سوی دیگر، کونته اصلا اعتقادی به فابرگاس ندارد و این ستاره 30 ساله و سابق بارسلونا در صورت پیوستن به یووه می تواند، می تواند در سیستم های 2-5-3 و 3-3-4 در جلوی مدافعان میانی این تیم به میدان برود. البته با توجه به حضور یووه در لیگ قهرمانان و تلاش آنها برای کسب عنوان بعد از سالها ناکامی، ممکن است این انتقال به تابستان آینده موکول شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

بلتاجی: 225 سال حبس برایم صادر شده خبرگزاری تسنیم:‌ به

بلتاجی: 225 سال حبس برایم صادر شده
خبرگزاری تسنیم:‌ به گزارش الاهرام، محمد البلتاجی که در جلسه دادگاه جنایی قاهره به ریاست قاضی حسن فرید حاضر شده بود بنا به درخواست وکیل خود و موافقت هیئت منصفه دادگاه از قفس اتهام بیرون آمد و به بیان اعتراضات خود پرداخت.

وی خطاب به هیئت منصفه دادگاه گفت: حکم حبس به مدت 225 سال و حکم اعدام برایم صادر شده است و گذشته از آن از 6 ماه پیش در دادگاه حاضر شده و از دادگاه خواسته است تا ابلاغیه ای جهت اجرای تحقیقات درباره حادثه قتل دخترش و نیز شکنجه جسمی وی در داخل زندان صادر کند اما دادستانی هیچ گونه تحقیقاتی درباره این دو حادثه بعمل نیاورده است و علاوه بر آن وی در داخل زندان هدف سوء قصد عمدی قرار گرفته است.

بلتاجی در پایان گفت که متهمان به بی طرفی دادگاه اعتماد ندارند.

بر اساس این گزارش، دادستانی اتهاماتی از قبیل طراحی و رهبری تجمع مسلحانه در میدان رابعه العدویه (هشام برکات فعلی)، مسدود کردن راه، ممانعت از آزادی تردد مردم، قتل عمد شهروندان و نیروهای پلیس و اقدام به قتل را وارد کرده است.

بر اساس این گزارش دادگاه جنایی قاهره سال گذشته در پرونده «جاسوسی بزرگ»، علی البلتاجی، خیرت الشاطر جانشین اول رهبر اخوان المسلمین و احمد عبدالعاطی را به اعدام با چوبه دار محکوم کرد.

در همین رابطه محمد مرسی، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و سعد الکتاتنی و عصام العریان و تعدادی دیگر از رهبران اخوان المسلمین در این پرونده به حبس ابد محکوم شدند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

افزایش شمار شهدا و مجروحان صنعا به 700 نفر خبرگزاری

افزایش شمار شهدا و مجروحان صنعا به 700 نفر
خبرگزاری مهر: به گزارش المیادین، شمار قربانیان و مجروحان حمله وحشیانه جنگنده های سعودی به مراسم عزاداری در جنوب صنعا افزایش یافت.

بر اساس این گزارش جنگنده های سعودی مراسم عزاداری و ترحیم پدر «جلال الرویشان» وزیر کشور یمن در جنوب صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند که منجر به شهادت و زخمی شدن حدود ۷۰۰ نفر شد.

از این تعداد ۱۴۴ نفر شهید و ۵۲۷ نفر زخمی شده اند که احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

«عبدالقادر هلال» استاندار صنعا نیز که در این مراسم حضور داشت، شهید شده است.

به دنبال این اقدام وحشیانه سعودی ها بیمارستان های صنعا آماده خونرسانی به مجروحان این جنایت وحشیانه سعودی ها هستند و از شهروندان یمنی درخواست اهدای خون کرده اند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

جادوی رنگ‌ها (58) : گزیده ای از نقاشی های برتر

جادوی رنگ‌ها (58) 
 : گزیده ای از نقاشی های برتر

جادوی رنگ‌ها (58)
: گزیده ای از نقاشی های برتر دنیا اثر نقاشان و هنرمندان بزرگ تاریخ، دستمایه سری جدید مطالبمان با عنوان «جادوی رنگ ها» است. برای درک نقاشی باید مکث کرد، به آن خیره شد و در آن غرق شد، در نقطه به نقطه آن. همین نقطه ها و جزئیات است که یک نقاشی را نسبت به نقاشی های دیگر ممتاز میکند. امیدواریم این مطالب هم مورد استقبال شما عزیزان بخصوص هنردوستان قرار بگیرد، ما را مثل همیشه با نظراتتان یاری کنید.

*********
عکس برگردان - 1966 اثری از رنه ماگریت سبک سمبولیسم آرزو - 2000 اثری از ایمان مالکی سبک رئالیسم مردم، پرندگان و خورشید - 1954 اثری از کارل آپل سبک  پریمیتیو
 


 تمرینات زندانیان - 1890 اثری از ون گوگ سبک امپرسیونیسم     دخترها در کنار پیانو - 1922 اثری از زینایدا سربریاکووا سبک رمانتیسیسم
 


 جغد کوچک - 1506 اثری از آلبرت دورر سبک اکسپرسیونیسم
 


 بندر شهر «دوردرخت» - 1650 اثری از آلبرت کویپ سبک رمانتیسیسم
 


 همخوانی - 1937 اثری از جورج براک سبک کوبیسم دیدگاه - 1956 اثری از ژانپائول ریو پله سبک اکسپرسیونیسم
 


 مردم هیجان زده - 1913 اثری از امیل نولد سبک اکسپرسیونیسم
 


 مسیح در کنار خانواده - 1849 اثری از جان اورت میلایس سبک رمانتیسیسم خانم مانت - 1880 اثری از ادوارد مانت سبک امپرسیونیسم
 

 پسرک در حال نوشتن نامه - 1920 اثری از نورمان راک ول سبک رئالیسم زنبق ها - 1889 اثری از ون گوگ سبک امپرسیونیسم 3 فیلسوف - 1509  اثری از جورجیون سبک باروک
  

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

آتزوری با ونتورا به کجا می رود؟ وبسایت نود: جامپیرو

آتزوری با ونتورا به کجا می رود؟ 
 وبسایت نود: جامپیرو

آتزوری با ونتورا به کجا می رود؟
وبسایت نود: جامپیرو ونتورا پس از حضوری نسبتاً موفق در تورینو و تجربه مربیگری زیاد طی سال های دراز، سرانجام به عنوان جانشین آنتونیو کونته انتخاب شد. اگر چه هر دو مربی تقریباً پیرو سیستم های تاکتیکی مشابه هستند اما علاوه بر تفاوت نسل بین کونته و ونتورا، تفاوت های بنیادین در اندیشه و روش بازی آنها وجود دارد. آتزوری تاکنون فقط ۳ بازی را تحت هدایت ونتورا انجام داده و هنوز برای قضاوت عملکرد پیرمرد ایتالیایی روی نیمکت تیم ملی کشورش، بسیار زود است.
ایتالیا طی این ۳ بازی، حداقل دو بار به طور جدی محک خورده است. نخستین حضور ونتورا روی نیمکت، طی یک بازی دوستانه مقابل فرانسه در ماه گذشته بود که این بازی در ورزشگاه سن نیکولای شهر باری برگزار شد و با شکست ۳-۱ ایتالیا به پایان رسید. دومین محک جدی ایتالیایی ها نیز به تازگی در ورزشگاه یوونتوس با تساوی ۱-۱ مقابل اسپانیا بود. به هر حال برای تیمی بزرگ همچون ایتالیا، چنین نتایجی را نمی توان قابل قبول دانست.

اخراج گراتزیانو پله؛ برگ برنده ونتورا! چرا؟
شاید یکی از دلایل انتخاب جامپیرو ونتورا توسط فدراسیون فوتبال ایتالیا، نزدیکی ایده های تاکتیکی و فنی وی به آنتونیو کونته باشد وگرنه ونتورا کارنامه خیره کننده ای در عرصه مربیگری ندارد. ونتورا نه تنها از همان سیستم همیشگی کونته در تیم ملی یعنی ۲-۵-۳ استفاده می کند، بلکه بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد ترکیب اصلی تیمش نیز با ترکیب دلخواه کونته تفاوتی ندارد.
بوفون، کیلینی، بارتزالی، کاندروا، ده روسی، پارولو، دی شیلیو، بونوچی، ادر، پله و مونتولیوو تقریباً ایده آل ترین ترکیب ممکن برای کونته و حالا ونتورا است البته به شرطی که مصدوم یا محروم نباشند. البته باید به این حقیقت اعتراف کرد که ونتورا از آن دسته مربیانی نیست که به یک بازیکن ناآماده، فقط به دلیل شهرت و محبوبیتش، بازی بدهد.
ونتورا که در ایتالیا به وی لقب «پدر خوانده» داده شده، بیش از هر چیز به آمادگی بازیکن ها توجه می کند و با هیچ کس شوخی ندارد. بهترین مثال برای شخصیت قوی مربیگری ونتورا، برخورد اخیر وی با گراتزیانو پله بود که وقتی حاضر نشد پس از تعویض در بازی مقابل اسپانیا، با مربی خود دست بدهد، از اردوی آتزوری اخراج شد. این برخورد ونتورا با پله را باید به فال نیک گرفت.

اگر چه ایتالیایی ها با این تصمیم ونتورا، مهاجم اصلی خود را از دست دادند اما واکنش ونتورا به قدری محکم و ارزشمند بود که برایند آن قطعاً به سود ایتالیا تمام می شود. جامپیرو ونتورا تصمیمی گرفت که ویسنته دل بوسکه چند ماه قبل جرأت نداشت. حتماً به خاطر دارید که جرارد پیکه چگونه با پیراهن تیم ملی اسپانیا و حین پخش سرود ملی این کشور، حرکتی زشت و توهین آمیز انجام داد ولی در اردوی اسپانیا، آب از آب تکان نخورد و در نهایت یک سرنوشت بد برای ماتادورها در یورو ۲۰۱۶ رقم خورد.
اما چرا ونتورا چنین تصمیم قاطع و محکمی گرفت؟ پاسخ به این پرسش بسیار واضح است. فقط نگاهی کنید به لیست سرمربی های پیشین ایتالیا؛ ساکی، تراپاتونی، لیپی، پراندلی و کونته که همگی آنها دارای کارنامه درخشانی در عرصه مربیگری بوده و حداقل یک بار در تیم های سطح بالای تجربه مربیگری داشته اند ولی ونتورا هرگز چنین پشتوانه ای را با خود حمل نمی کرد.
هر چند که «پدر خوانده» در ۶ باشگاه مختلف سری آ به عنوان سرمربی حضور داشته ولی همگان او را به دلیل حضور ۵ ساله اخیرش در تورینو می شناسند. ونتورا هیچ گاه در یک تیم بزرگ مربیگری نکرد و احتمالاً چنین حسی به وی دست داد که از سوی برخی از بازیکن ها چندان جدی گرفته نمی شود اما با اخراج گراتزیانو پله، جای پای خود را سفت کرد. البته باید گفت که این سفت شدن جای پای ونتورا، به طور موقتی بوده و بقیه مسیر وی در تیم ملی ایتالیا تابع نتایج آتی این تیم خواهد بود.

نمایش ضعیف آتزوری؛ یک تیم ترسو و فاقد شور و شعف
تیم ملی ایتالیا در اولین محک بسیار جدی در مسیر راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸، با اسپانیا دیدار کرد. هنوز فراموش نکرده ایم مسابقه این دو تیم را که همین ۳ ماه قبل در یورو ۲۰۱۶ برگزار شد و ایتالیای کونته بسیار راحت تر از آن چیزی که کارشناس های فوتبال انتظار داشتند، از سد اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی گذشت. اما ایتالیای ونتورا چه کرد؟ یک بازی تدافعی در خانه!
ایتالیا به خوبی می داند که اگر در این گروه دوم بشود، هیچ تضمینی برای راهیابی به جام جهانی از طریق پلی آف وجود ندارد و ایتالیایی ها طی چند دهه اخیر، به طور سنتی معمولاً در مسابقات انتخابی یورو یا جام جهانی نتایج قاطعانه ای می گیرند. البته این بار، داستان متفاوت بوده و ایتالیا در گروهی دشوار قرار دارد. چرا ایتالیا می بایست در خانه، این چنین تدافعی بازی کند و در تمنای کسب یک مساوی از اسپانیا باشد؟
اگر به چند نکته آماری این بازی توجه کنید، شاید باورتان نشود که حریف اسپانیا در این بازی، یک تیم بزرگ همچون ایتالیا بوده است. ۷۱% مالکیت توپ برای ماتادورها در نیمه اول و فقط ۲۹% برای آتزوری، ۶ شوت داخل چارچوب برای اسپانیا و صفر! برای ایتالیا در نیمه اول. از ۱۵ کرنر این بازی، فقط ۲ ضربه کرنر سهم ایتالیا بود.

طی ۷۰ دقیقه نخست این بازی، ایتالیایی ها به ندرت از نیمه زمین خودی جلوتر می رفتند و شاید اگر جیجی بوفون مرتکب آن اشتباه باور نکردنی نمی شد، آنها تا دقیقه ۹۰ نیز به همین شیوه دفاع مطلق روی می آوردند. هیچ کس انتظار ندارد که تیم ملی ایتالیا یک فوتبال هجومی را ارائه بدهد زیرا فوتبال تدافعی در ذات ایتالیایی ها است اما مشکل اصلی در نحوه بازی دفاعی مطلق و بی منطق می باشد. جیانی مورا نویسنده La Repubblica می گوید:
اگر چه اسپانیایی ها ممکن است از ما قوی تر باشند حداقل از نظر تکنیکی، کنترل توپ و بازی مبتنی بر پاسکاری های فراوان که همگی ما از این حقیقت آگاه هستیم. اما این نوع بازی (برای ایتالیا) خجالت آ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

واکنش عبدالرضا هلالی به چک 20 میلیونی مداحان خبرگزاری فارس:

واکنش عبدالرضا هلالی به چک 20 میلیونی مداحان
خبرگزاری فارس: روز گذشته در فضای مجازی تصاویری از چهار چک 20 میلیون تومانی در وجه چهار مداح سرشناس منتشر و چنین ادعا شد این مبالغ از سوی شهرداری تهران و از جیب بیت‌المال هزینه شده است. رئیس شورای اطلاع رسانی شهرداری تهران نسبت به این شایعه واکنش نشان داده و آن را «هجوم به ساحت محرم و ذاکران اهل بیت(ع) با هدف تخریب شهردار تهران» دانست. همچنین محمدرضا طاهری این مطلب را رد کرده و از پیگیری قضایی علیه شایعه‌پراکنان خبر داد. سعید حدادیان دیگر ذاکر اهل بیت(ع) که نام او هم در فهرست شایعه‌پراکنان قرار داشت، گفت‌ که طی 23 سال مداحی تاکنون وجهی بابت این امر طلب نکرده است.

عبدالرضا هلالی سومین مداحی است که به این شایعه واکنش نشان داده و یادداشتی اختصاصی در اختیار ما قرار داده است که در پی می‌آید:

صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین

در ایام ماه محرم الحرام علی الخصوص دهه اول این ماه تلاش و همت تمامی ذاکران، خادمان و خدمتگزاران این آستان در راستای ایجاد آرامش و فضایی مناسب جهت بهره مندی از فیوضیات معنوی این ایام است، لکن دشمن از هیچ تلاشی برای حاشیه‌سازی و لطمه وارد کردن به این دستگاه انسان‌ساز و شیطان‌کُش فروگذار نمی‌کند و به بهانه‌های مختلف و راه‌های متفاوت سعی در رسیدن به اهداف شوم و شیطانی خود دارد. حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نقطه وفاق همه اقشار و آحاد جامعه با همه اختلافات و تفاوت‌ها در سلایق و عقیده‌ها است، پس مهمترین فیض اثربخش در جامعه می‌باشد. حقیر علیرغم مطرح شدن موضوع چک‌های کذایی بنا به سکوت داشتم، که حتی به این بهانه ذره‌ای در گرم شدن تنور دشمن خدای ناکرده قدم بر ندارم. اما اکنون بر اساس ضرورت، این چند سطر را می‌نگارم و یقین دارم اولین حامی این دستگاه حضرت باری تعالی می باشد و اجازه‌ی ذره‌ای لطمه به این فیض عظیم را نخواهد داد و دور نخواهد بود رسوایی این شیاطین ان شاءالله.

1ـ امکان صدور چک با اسامی هر شخصیتی وجود دارد اینکه بر روی چند برگ چک اسامی ذاکرین اهل بیت درج شود چه دلیلی بر پرداخت وجوه آن به افراد می‌باشد؟! اگر اسامی شخصیت‌های دیگر از اقشار دیگر جامعه درج شود آیا این موضوع قابل استناد است و افکار عمومی باید آن را ملاک عمل قرار دهند؟!
2ـ هیچ دلیلی برای پرداخت این وجوه مطرح نشده و مشخص نیست این چک‌ها به چه منظوری صادر شده است! بدیهی است در دهه اول محرم عزیزانی که نامشان بر روی چک‌ها درج شده هیچ برنامه و جلسه‌ مشترکی با هم ندارند و همه در هیأت خودشان حضور فعال و اثر بخش دارند.
3ـ هیچ‌یک از چک‌ها به هیچ‌کدام از عزیزان تسلیم نشده و از بانک وصول نگردیده است، ضمن اینکه اسامی شناسنامه‌ای سه تن از مداحان عزیز از جمله حقیر متفاوت از اسم درج شده در چک می‌باشد.
4ـ طرح این موضوع در جامعه آنه م در دهه اول محرم، و به این گستردگی و با پوشش رسانه‌ای و تخریب وسیع خود دلیل دیگری بر خط تخریبی و باطل این حرکت است.
5ـ اگر موضوع این چک‌ها را حمل بر صحت کنیم و بگوییم صاحب این پول با صدور این چک‌ها قصد کمک به هیأت‌ها را داشته، جای اعلام کمک در فضای مجازی با این خط تخریب نیست و توصیه بزرگان دین معامله با خداست!
6ـ در حالی که ما در هیأت الرضا(ع) (محفل بسیجیان و رهروان شهدا) برای فراهم کردن فضای گسترده‌تر به منظور خدمت بهتر به عزاداران حسینی و ایجاد فضایی وسیع‌تر مجبوریم دهه اول محرم را مهمان ورزشگاه شهدای هفتم تیر باشیم، و در این راستا سختی‌ها و مشکلات متعدد و فراوانی را تحمل نماییم و حتی متعهد به پرداخت چند ده میلیون تومان به دستگاه ورزش کشور جهت در اختیار قرار دادن این مجموعه شویم، یقین می‌کنم این موضوع قطعا جز خباثت و خیانت هیچ هدف دیگری را ندارد. مردم عزیز ایران در ایام محرم میلیاردها تومان بدون هیچ چشم‌داشتی، صرف عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) می‌کنند و یقیناً این القائات مسموم خللی در ارادت زلال ملت شریف و غیور به این دستگاه ایجاد نخواهد کرد.
7ـ به جهت حمایت از حریم هیأت مذهبی و ساحت دستگاه سیدالشهدا(ع) در صورت نیاز این موضوع را به همراه سایر بزرگواران از دستگاه قضایی تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

همچنان معتقدم وظیفه ما خدمت به مردم عزیز و امام حسین (ع) است و اگر ضرورت ایجاب نمی‌کرد قطعاً از بیان همین چند سطر نیز اجتناب می‌کردم.

 اَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَهَ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ  

عبدالرضا هلالی

17 مهر 1395 / 6 محرم الحرام 1438

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت 4 کالای اساسی باز هم گران شد خبرگزاری مهر:

قیمت 4 کالای اساسی باز هم گران شد
خبرگزاری مهر: گزارش رسمی دولت از متوسط قیمت خرده‌فروشی کالاهای اساسی نشانگر این است که قیمت ۴ گروه کالاهای اساسی شامل گوشت قرمز، تخم‌مرغ، روغن نباتی و چای در هفته منتهی به ۱۶ مهرماه سال جاری، نسبت به هفته قبل از آن به ترتیب ۰.۱ درصد، ۰.۴ درصد، ۰.۳ درصد و ۰.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد. در عین حال، قیمت برنج ثابت بوده است و نرخ لبنیات، میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، گوشت مرغ و قند و شکر کاهش را تجربه می‌کند.

لبنیات و تخم‌مرغ

بر اساس گزارش بانک مرکزی، در هفته منتهی به شانزدهم مهرماه سال جاری، در گروه لبنیات قیمت ماست پاستوریزه نسبت به هفته قبل ۰.۵ درصد کاهش یافت، ولی بهای پنیر غیرپاستوریزه ۰.۵ درصد افزایش یافت. قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر باقی ماند. در عین حال، بهای تخم‌مرغ معادل ۰.۴ درصد افزایش داشت و شانه‌ای ۸۵۰۰ تومان تا ۱۰۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک ثابت بود. بهای برنج وارداتی غیرتایلندی معادل ۰.۷ درصد کاهش یافت، ولی قیمت برنج داخله درجه دو ۰.۴ درصد افزایش یافت. در گروه حبوبات نیز نرخ لپه‌نخود معادل ۰.۹ درصد افزایش یافت ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ درصد تا یک درصد کاهش داشت.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری سیب گلاب و پرتقال درجه یک عرضه کمی داشت. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بودند، ‌به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می‌شد. میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می‌کردند که در گروه میوه‌های تازه، بهای سیب گلاب معادل ۳.۶ درصد، ‌ انار ۴.۷ درصد، خربزه ۲.۳ درصد و به ویژه گلابی ۲۶.۳ درصد افزایش قیمت داشت، ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۶.۷ درصد تا ۱۸.۹ درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی‌های تازه، بهای بادمجان معادل۳.۶ درصد و سبزی های برگی نیز ۰.۱ افزایش یافت، ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۲.۷ درصد تا ۱۰.۳ درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل ۰.۳ درصد افزایش داشت ولی قیمت گوشت تازه گاو و گوساله معادل ۰.۲ درصد و گوشت مرغ ۶.۸ درصد کاهش داشت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

همچنین در این هفته، بهای شکر معادل ۱.۷ درصد کاهش ولی قیمت قند ۰.۱ درصد، روغن‌نباتی جامد معادل ۰.۷ درصد و چای خارجی و روغن‌نباتی مایع هر یک ۰.۳ درصد افزایش داشت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

تلاش مودریچ برای رسیدن به دربی مادرید ورزش سه: بعد

تلاش مودریچ برای رسیدن به دربی مادرید 
 ورزش سه: بعد

تلاش مودریچ برای رسیدن به دربی مادرید
ورزش سه: بعد از مصدومیت ستاره 30 ساله و کروات رئال مادرید از ناحیه زانو، کهکشانی ها به شدت افت کرده اند و 4 تساوی متوالی، حاصل کار آنها در هفته های اخیر بوده است. در ابتدا و بعد از مصدومیت لوکا در دیدار برابر اسپانیول، تصورات مبنی بر دوری کوتاه مدت وی از میادین بود که این موضوع کمی به درازا کشید. 
تعطیلی دوباره مسابقات در اواسط ماه آبان کمک خواهد کرد تا احتمال حضور مودریچ در دربی حساس برابر اتلتییکو مادرید در خانه حریف در انتهای آبان افزایش پیدا کند. البته علیرغم این شرایط نیز زیدان مجبور است تیمش در دیدار برار لژیا ورشو در لیگ قهرمانان و بیلبائو، بتیس، آلاوز و لگانس بدون حضور مودریچ به میدان بفرستد. کهشانی ها در سالهای اخیر نتایج خوبی در ویسنته کالدرون نگرفته اند و بدون شک نیاز مبرمی به حضور ستاره کروات خود در میانه میدان دارند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید