لحظه  بروز رسانی 
مسیر سبز
مسیر سبز

ترکیب اصلی انگلیس – مالت ورزش سه: با توجه به

ترکیب اصلی انگلیس – مالت
ورزش سه: با توجه به برگزاری بازی در انگلیس، به نظر نمی رسد بازی سختی در انتظار سه شیرها باشد و این تیم می تواند دومین پیروزی متوالی خود را کسب کند. ترکیب انگلیس: هارت، برتراند، استونز، واکر، کیهیل، والکات، رونی، هندرسون، دله الی، لینگارد، استوریج ترکیب مالت: هاگ، موسکات، کمیلری، آگیوس، موسکات، برگ، فنس، اسکیبارس، کریستنسن، شمبری، ایفانگ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

3 گلزن در ترکیب تیم ملی برابر کره جنوبی ورزش

3 گلزن در ترکیب تیم ملی برابر کره جنوبی
ورزش سه: مسعود شجاعی 2 بار، رضا قوچان نژاد و سردار آزمون در بازی های گذشته دروازه کره جنوبی را گشوده اند. مسعود شجاعی در دقیقه 58 بازی 2 تیم در روز 27 خرداد 88 گل اول را زد و کمتر از 3 ماه بعد در یک دیدار دوستانه در سئول، این بار در دقیقه 35 به حریف گل زد؛ اما در بازی روز 28 خرداد 92 و مسابقه صعود به جام جهانی رضا قوچان نژاد گل برد تیم ملی را زد. در بازی دوستانه 27 آبان 93 سردار آزمون گل دیگری را زد تا ایران امروز برابر کره 4 گل تاریخی و سه بازیکن با سابقه گلزنی داشته باشد .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

پیروانی: دل جای حسین است، نه جای دگران کاپ: غلامحسین

پیروانی: دل جای حسین است، نه جای دگران
کاپ: غلامحسین پیروانی درباره اختلاف نظرها برای برگزاری بازی ایران و کره جنوبی اظهار داشت: وقتی از حضرت زینب(س) سوال شد در کربلا چه دیدید، فرمودند جز زیبایی چیزی ندیدم. کشور ایران حسینیه جهان هستی به شمار می رود و اکثر مردم ایران عاشقان ائمه اطهار و سرور و سالار شهیدان آقا امام حسین(ع) هستند. در بزرگ ترین حسینیه جهان نباید نگران حفظ شأن تاسوعا یا عاشورا بود. اگر چند نفر معلوم الحال و مریض می بینید طبیعی است چون در همه جا افراد دیوانه وجوددارند. دیوانه هایی که در چند روز  اخیر به سنگ قبر رفتگان اسیدپاشی کرده اند. حساب آنها با عامه مردم جداست. 
وی ادامه داد: مهم دل انسان هاست. مردم ایران در دل شان مخلص و نوکر امام حسین (ع) هستند و خودشان با جان و دل عزاداری می کنند. مگر در این سال ها دولت مردم را مجبور به عزاداری کرده؟ همیشه مردم در عزاداری پیشقدم بوده اند و خودشان هستند که در کوچه و خیابان و در منازلشان هیات عزاداری و دیگ های نذری برپا کرده اند. آنهایی که به ورزشگاه آزادی می روند همین مردم هستند می روند تا یک شب ملی و مذهبی را رقم بزنند. ما می توانیم در شب بازی ایران و کره جنوبی بزرگی این روزها و شب های عزیز را به رخ تمام جهان بکشیم و نشان بدهیم در ایران مردم چگونه پای اعتقادات خود می ایستند. خود نبی اکرم (ص) و حضرت امیرالمومنان (ع) به ورزش تاکید داشته اند و نباید دوستان معتقد و مومن ما نگران باشند. این نگرانی می تواند موج منفی ایجاد کند. فیفا از کجا بداند تاسوعا در چه روزی هر سال قرار می گیرد. ما باید قبول کنیم راحت استادیوم ورزشی می تواند کارایی بیشتری نسبت به مسجدداشته باشد. بگذاریم جوان ها در فضایی مذهبی ورزش را دنبال کنند تا اینکه بخواهند به راه های دیگر یا خدایی ناکرده اعتیاد کشیده شوند. اینکه بگوییم بعد از گلزنی شادی صورت می گیرد یعنی چه؟ مگر بعد از گلزنی مردم می خواهند چه کار کنند؟ شک نکنید صدای غالب در ورزشگاه آزادی فریاد یاحسین(ع)  خواهد بود و می خواهم این دو خط را هم بنویسید/دل جای حسین است، نه جای دگران، تا حسین هست نده دل به هوای دگران، چون که دل جای حسین است نه جای دگران. 
سرمربی اسبق تیم امید در آستانه اعزام تیم ملی جوانان به مسابقات بین المللی به سرمربیگری برادرش بیان داشت: کار خیلی سخت است چون در گروهی قرار گرفته ایم که قهرمان دوره گذشته و یکی از مدعیان همیشگی آسیا حضور دارند و امیدوارم تیم جوانان با درایت امیرحسین و همدلی جوانان مستعد ایرانی و با یک انرژی مثبت و مضاعف بتواند موفق شود. 
پیروانی در خاتمه تصریح کرد: شنیدن بی احترامی به سنگ قبر چند چهره افتخارآفرین ورزشی کشور بسیار ناراحت کننده است. این افراد بوی انسانیت نبرده اند وگرنه شعور و وجدان به هیچکس اجازه نمی دهد به اموات بی احترامی کند. اینها فکر می کنند کار زشت شان از دوربین پروردگار دور می ماند و تقاص این عمل زشت را پست نمی دهند. خداوند ناظر بر تمام اعمال ماست. از قدیم گفته اند / جنازه دشمن شادی مکن که این ماجرا بر تو می آید روزی. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

دریادار تنگسیری: اگر اقتدار ایران نبود، دامنه داعش به خلیج فارس

دریادار تنگسیری: اگر اقتدار ایران نبود، دامنه داعش به خلیج فارس کشیده میشد
خبرگزاری فارس: به گزارش روابط عمومی ندسا، یادواره حماسه دریادلان نیروی دریایی سپاه در تقابل با سلطه گری آمریکا در خلیج فارس – پاسداشت بیست و نهمین سالگرد حماسه سردار شهید نادر مهدوی و همرزمانش- با سخنرانی دریادار علیرضا تنگسیری جانشین فرماندهی نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد.

دریادار تنگسیری در این مراسم با اشاره به سناریوی صهیونیستی داعش در منطقه غرب آسیا و حمایت آشکار و پنهان پدیدآوردندگان و حامیان این جریان تأکید کرد: اگر خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران نبود، تحرکات و تحریکات دشمنان می توانست آبستن وقوع درگیری و ناامنی در خلیج فارس و تنگه هرمز باشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده است تا با درایت و عقلانیت مانع از تحقق سناریوی صهیونیست ها در گسترش دامنه ناامنی و جنایت در حوزه خلیج فارس و دریای عمان شود.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: حامیان داعش و در صدر آن جریان صهیونیستی منطقه ای حتی با انتحار سیاسی و حیثیتی سعی کرده اند تا دامنه ناامنی و جنایات خود را به حوزه خلیج فارس و تنگه هرمز نیز گسترش دهند که تاکنون این دسیسه با عقلانیت، درایت و خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران ناکام مانده است.

وی افزود: یکی از اهرم هایی که دشمن به کار گرفته و بر روی آن سرمایه گذاری و تمرکز زیادی کرده است، بهره برداری از ناآگاهی، حماقت و بی تجربگی برخی از زمامداران کشورهای منطقه برای عملیاتی کردن این سناریو در خلیج فارس و دریای عمان است.

تنگسیری در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: اگر اقتدار، توانمندی، عقلانیت و خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران نبود، دامنه جنگ حامیان داعش به خلیج فارس کشیده می شد.

وی ادامه داد: اگر صف حاکمان کشورهای همراه و هم موضع با جریان صهیونیستی و همچنین مرعوبان و مزدوران قدرت های استکباری را از صف برخی از زمامداران ناآگاه و کم تجربه منطقه ای جدا کنیم، بسیاری از زمامداران طیف دوم متأثر از ناآگاهی و کم تجربگی، اغفال شده، در دام حیله و دسیسه دشمنان گرفتار آمده و فریب سیاست بازی آنان را خورده اند.

تنگسیری در ادامه اظهار داشت: روباه های پیر و جوان جریان جنایتکار صهیونیستی بدانند فتنه ای که به اسم داعش در منطقه برپا کرده اند با بیداری ملت های منطقه خاموش خواهد شد و بیش از این اجازه نخواهند داد جان و مال و همزیستی مسالمت آمیز ملت های منطقه قربانی نقشه های شوم جریان صهیونیستی دنیا شود.

وی افزود: برخی از حکام کشورهای منطقه به خود بیایند و تا دیر نشده از ادامه بازی در زمین دشمن و کمک رسانی به پیاده شدن دسیسه ها و نقشه های دشمن علیه ملت های منطقه به ویژه در همدستی با جریان داعش که زاییده سیاست های صهیونیستی است دست بردارند.

دریادار تنگسیری در بخش دیگری از سخنان خود به جنایت آمریکا در حمله مستقیم به سکوهای نفتی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و حمله به ناوگروه شهید مهدوی اشاره کرد و گفت: سردار شهید نادر مهدوی و همرزمانش با ایستادگی در برابر ناوگان متجاوز آمریکا در خلیج فارس، هیمنه پوشالی او را در هم شکستند و با شهادت خود درس تسلیم ناپذیری و ذلت ناپذیری در برابر ظلم و جنایت و زیاده خواهی و سلطه گری را به رساترین شکل ممکن فریاد زدند.

وی با تجلیل از حماسه سازان نیروی دریایی سپاه و خانواده های معظم شهدا افزود: نیروی دریایی سپاه از دوران هشت سال دفاع مقدس چه در حوزه دفاع زمینی و چه در صحنه دفاع دریایی، صفحات درخشان و پرافتخاری را در فضای حیات بخش انقلاب اسلامی رقم زده است و اگر آن افتخارات بعضا با بهره گیری از حداقل امکانات حاصل شد، امروز که این نیرو به توانمندی های روز دنیا مجهز شده است، برای تحقق اهداف و آرمان های انقلاب بیش از هر زمان دیگری مهیا و آماده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

پای «بیمه» به کتب درسی باز شد خبرگزاری مهر: به

پای «بیمه» به کتب درسی باز شد
خبرگزاری مهر: به گزارش بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی با اشاره به اهمیت شناخت اصول اولیه فراگیری مفاهیم بیمه‌ای و آشنایی با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های صنعت بیمه از پایه دبستان گفت: اگر آموزش بیمه را از مقاطع ابتدایی آغاز کنیم در آینده شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه و در نهایت رفاه اجتماعی پایدار خواهیم بود.

رئیس‌کل بیمه مرکزی افزود: در چند دهه اخیر، نظام آموزشی کشور کمتر به مفاهیم بیمه و صنعت بیمه پرداخته است؛ اما خوشبختانه در سال جاری، مطالب بیمه‌ای در مقاطع مختلف و رشته‌های گوناگون تحصیلی در مدارس و هنرستان‌های سراسر کشور، تدریس خواهد شد .

وی با ابراز خرسندی از حمایت مجموعه آموزش و پرورش و اداره کل دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی تالیف کتب درسی در خصوص گنجاندن مطالب بیمه‌ای در کتب درسی گفت: بی‌تردید درج مطالب بیمه‌ای در کتب درسی نه تنها نسل نوجوان و جوان، بلکه معلمان و خانواده‌ها را نیز با مفاهیم بیمه‌ای آشنا می کند و قطعا با تداوم این امر، فرهنگ بیمه در جامعه به شکل معناداری افزایش یابد.

همتی، نقش آموزش را در توسعه پایدار صنعت بیمه، حیاتی دانست و گفت: آموزش بیمه در سنین پایین‌تر موجب رشد و شکوفایی صنعت بیمه است، لذا باید ابعاد گوناگون اقتصادی و اجتماعی این صنعت به درستی تبیین شود تا افق‌های توسعه‌ای قابل دسترس باشد.

وی با بیان این نکته که کار جانمایی مطالب جدید در حوزه بیمه و اصلاح مطالب بیمه‌ای در سه شاخه تحصیلی "دوره متوسطه"، فنی و حرفه ای" و"کاردانش" به انجام رسیده است، گفت: تلاش های بیمه مرکزی برای تعامل با نهادهای آموزشی از جمله آموزش و پرورش برای آموزش مفاهیم بیمه ای به آحاد جامعه ادامه می‌یابد.

گفتنی است، در مرحله اول پروژه اصلاح و گنجاندن مفاهیم بیمه‌ای در کتاب‌های درسی، در سال تحصیلی جاری در کتاب‌های کار و فناوری دوره اول متوسطه پایه هفتم، مطالعات اجتماعی دوره اول متوسطه پایه هفتم، الزامات محیط کار شاخه کاردانش و فنی حرفه‌ای، حسابداری تکمیلی شاخۀ کاردانش، کارآفرینی شاخه کاردانش و همچنین کتاب امور عمومی بازرگانی شاخۀ آموزش فنی و حرفه ای انجام شده است. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

رباط صلیبی بازیکن صنعت نفت پاره شد کاپ: مصطفی احمدی

رباط صلیبی بازیکن صنعت نفت پاره شد 
 کاپ: مصطفی احمدی

رباط صلیبی بازیکن صنعت نفت پاره شد
کاپ: مصطفی احمدی به دلیل پارگی رباط تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت.
وی بدین ترتیب تا پایان سال نمی تواند صنعت نفت را همراهی کند.
احمدی قرار است هفته آینده تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

اولین شب عزاداری امام حسین(ع) با حضور رهبری خبرگزاری ایسنا:

اولین شب عزاداری امام حسین(ع) با حضور رهبری
خبرگزاری ایسنا: مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) آغاز شد.
 این مراسم که پیش از اذان مغرب با بیان احکام توسط حجت‌الاسلام فلاح‌زاده شروع شد، پس از اذان با اقامه‌ی نماز جماعت مغرب و عشا، و سپس با سخنرانی و مرثیه‌خوانی و عزاداری در حضور رهبر انقلاب ادامه می‌یابد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

چرا باید از نمایش تیم کی‌روش راضی باشیم؟ ورزش سه:

چرا باید از نمایش تیم کی‌روش راضی باشیم؟
ورزش سه: عمر بحث "فوتبال زیبا" و تعریف آن به درازای عمرفوتبال است و تا زمانی که این بازی پایدار باشد اهل فوتبال همچنان درجستجوی تعریفی جامع و به روز از آنچه که "زیبا بازی کردن" خوانده می شود، به جدل خواهند پرداخت. طبیعی است که این بحث در ایران نیز همواره مطرح بوده ولی متاسفانه بر خلاف دیگر کشورها، منتقدین، تفکیکی از انتظارات در خصوص جنبه نمایشی بازی، بین باشگاه ها و تیم ملی قایل نمی شوند تا جایی که این انتقادات فشاری کاذب بر روی مجموعه تیم ملی وارد کرده و می باید به عنوان یکی از عوامل نوسان حضور هواداران تیم ملی در ورزشگاه ها مورد بررسی قرار گیرد. لذا در اینجا بدون اینکه قصد وارد شدن به بحث فوتبال زیبا را داشته باشیم یا بخواهیم نسبت به یک سرمربی و شیوه خاصی از بازی موضعی اتخاذ کنیم، سعی می کنیم تفاوت بین ماهیت فوتبال باشگاهی و فوتبال ملی و انتظاراتی که در جهان ورزش از این دو مجموعه می رود را توضیح داده و به آسیب شناسی یک استنباط غلط بپردازیم. تعریف باشگاه
ماهیت امروزی یک باشگاه فوتبال بر اساس "شرکت نمایش ورزشی" تعریف شده است. شرکت است چون باید همچون دیگر مجموعه های تجاری کالایی برای عرضه داشته باشد و دخل و خرج کند. کالایش هم نمایش ورزشی است و مدیران وظیفه دارند بهترین نسبت کیفیت به قیمت را متناسب با بودجه و سلیقه مشتریان خود رعایت کنند تا میزان فروش آنها بیش از مخارج باشد. انتظار هواداران یک باشگاه
سلیقه مخاطبان باشگاه و انتظار آنها از نوع "نمایش"، نقش تعیین کننده در سیاستگذاری های یک باشگاه فوتبال دارد. این سلیقه و توقعات نیز متناسب با جغرافیا یا بودجه باشگاه ها متغیرند. به عنوان مثال انتظارات از رئال، بارسلون، بایرن با لستر، یوونتوس یا آتلتیکو متفاوت است. در عرصه رقابت های باشگاهی، بارها دیده شده که با وجود اینکه یک سرمربی، تیم را به قهرمانی رسانده او را برای فصل بعد ابقا نکرده اند زیرا مدیریت باشگاه به هر دلیلی به این نتیجه رسیده که باید در کیفیت نمایش تیم برای فصل بعد تغییراتی ایجاد شود.     تعریف فدراسیون
وظیفه فدراسیون فوتبال هر کشور، سربلندی فوتبال آن کشور است که عملا به عزت و سربلندی کل کشور منجر می شود. این قاعده در مورد تمامی فدراسیون های ورزشی صدق می کند اما حوزه فوتبال ابعادش به مراتب از بقیه رشته ها وسیع تر است.تیم ملی فوتبال یک کشور همچون تیم های ملی در دیگر رشته های ورزشی، دستچینی است از زبده ترین ورزشکاران در قالب یک گروه که تحت نظر و مدیریت فدراسیون آن کشور در میادین بین المللی به میدان می رود. تفاوت باشگاه با فدراسیون
فدراسیون ها 3 تفاوت ماهوی با باشگاه ها دارند. 1. شرکت تجاری نیستند 2. هدفشان تولید سربلندی است 3. مخاطبشان نه اهالی یک محله، شهر یا جغرافیای خاص بلکه تمام ملت است. انتظار مردم از قهرمانان ملی و تعریف سربلندی
اگرچه یک طرف هر رقابتی شکست است ولی مردم انتظار دارند که قهرمانان ملی نهایت سعی و تلاش و فداکاری را بکار گیرند تا "پیروز" شوند. و پیروزی توام با رعایت اخلاق همان چیزی است که تولید سربلندی می کند. فدراسیون ها و قهرمانان ملی، بعد از کسب پیروزی ملزم به ارائه توضیح نسبت به نوع نمایش ارائه داده شده نیستند.
کشتی گیری که با اخلاق حریفش را شکست می دهد(حالا با هرشیوه ای، دفاعی یا تهاجمی)، دِین خود را تمام و کمال به کشورش ادا کرده است. آیا می توان یک تکواندوکار برنده را به خاطر اینکه جنبه نمایشی مبارزه را(مطابق با سلیقه ای خاص) مراعات نکرده سرزنش کرد؟
پیراهن تیم ملی فقط در ایران نیست که مقدس شمرده می شود. تنها نمایش خاصی که همه ملت ها از ورزشکاری که این لباس را برتن کرده انتظار دارند این است که مانند یک سرباز، اوج روحیه جنگندگی و از خود گذشتگی را درمیدان به نمایش بگذارد. نگاه دنیا به فوتبال ملی
در همه دنیا، نگاه به فوتبال ملی همان نگاهی است که به دیگر ورزش ها دارند: همه ملت ها از تیم ملی خود فقط و فقط پیروزی می خواهند. ایسلندی ها، ولز، ایرلند، پرتغال ... آلمان همه و همه از تیم ملی خود پیروزی می خواهند و تا به امروز هیچ تیمی از بردن شرمنده نشده است. حتی پرتغال نشان داد می توان بدون برد در وقت های قانونی هم به نیمه نهایی یورو صعود کرد و سپس قهرمان شد. کارشناسان نیز "ارزش ورزشی" تیم قهرمان یورو را زیر سوال نبردند.
در حوزه رقابت های تیم های ملی دنیا، بحث های زیبایی شناسایی فقط در ارتباط با تیم های کشورهای بیگانه مطرح می شود، حال آنکه کارشناسان و اصحاب رسانه هیچ کشوری، تیم ملی خود را بعد از پیروزی سرزنش نمی کنند. آنها بیش از مردم عادی به مشکلات ایجاد هماهنگی تیمی برای بازیکنانی که از چهارسوی دنیا سه روز قبل از مسابقه گرد هم می آیند آشنا هستند و به عنوان مثال از سختی های اعمال پرس گروهی بلافاصله بعد از دست دادن توپ که نیاز به تمرینات مستمر، دوره های آمادگی طولانی مدت و مسابقات هفتگی و متوالی دارد واقفند.       تعهد دو طرفه  
مردم، کارشناسان و رسانه ها نیز در قبال تیم ملی تعهدی اخلاقی دارند و در کشورهای صاحب فوتبال، خود را موظف می دانند درهر شرایطی حمایت خود را از سربازانشان دریغ نکنند. این حمایت ها اشکال گوناگون دارد، از کمک های نقدی، خرید پیراهن گرفته تا حضور در میادین و تشویق بی امان و یا حداقل دامن نزدن به حواشی مخرب اطراف تیم. به عبارتی این مسئولیت دو طرفه است. درهیچکدام از کشورهای صاحب فوتبال حتی یک صندلی خالی در دیدارهای دوستانه تیم ملی دیده نمی شود چه رسد به یک مسابقه رسمی. شأن تیم ملی بالاتر از آن است که در یک ورزشگاه نیمه پر به میدان رود و فدراسیون ها مواظب هستند شهر یا ورزشگاهی را برای دیدارهای تیم ملی انتخاب کنند که متناسب با استقبال تماشاگران باشد.       نگاه ما به فوتبال مل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مسیر سبز
مسیر سبز

آخرین عکس از نماینده مصدوم تهران در بیمارستان خبرگزاری تسنیم:

آخرین عکس از نماینده مصدوم تهران در بیمارستان 
 خبرگزاری تسنیم:

آخرین عکس از نماینده مصدوم تهران در بیمارستان
خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا هاشم زایی نماینده مردم تهران و رئیس سنی مجلس دهم که روز گذشته جمعه (16 مهر) برای حضور در مراسم دهه اول محرم عازم روستای بیاضه زادگاه خود بود، حوالی ساغند در 120 کیلومتری اردکان در یک سانحه رانندگی مصدوم شد.

براساس این گزارش، در این حادثه که ساعت سه و نیم بعد از ظهر جمعه رخ داد، یک خودروی 206 از مسیر خود منحرف و با خودروی هاشم زایی برخورد کرد که در این تصادف دو سرنشین خودروی 206 دچار سوختگی شدند و فوت کردند و هاشم زایی و راننده وی نیز دچار مصدومیت و به بیمارستانی در یزد منتقل شدند.

براساس این گزارش وضعیت عمومی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پس از عمل جراحی 3 ساعته رو به بهبودی و سطح هوشیاری وی پایدار است. 

همچنین حال عمومی راننده هاشم زائی در حادثه روز گذشته  که جراحت جزیی بر داشته بود مساعد گزارش شده  است.

هادی مقیمی فرماندار اردکان نیز از شناسایی هویت یکی از دو سرنشین سوخته شده در پژو خبر داده است.

همچنین سید ابولفضل موسوی نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیمارستان شهید رهنمون این شهر از نماینده مردم تهران در قوه مقننه عیادت و در جریان روند درمان وی قرار گرفت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید