لحظه  بروز رسانی 
h.r.h.s
h.r.h.s

ز دست دیده و دل هردو فریاد که هر چه

ز دست دیده و دل هردو فریاد
که هر چه دیده بیند دل کند یاد
بسازم خنجری نیشش ز پولاد
زنم بر دیده تا دل گردد آزاد.....

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
h.r.h.s
h.r.h.s

در این دانشگاه ها رایگان درس بخوانید برای فراگیری برخی

برای فراگیری برخی از دروس دانشگاهی میتوانید در دانشگاه های مجازی به صورت رایگان درس بخوانید.
 برگزاری کلاس های مجازی و آنلاین دانشگاه ها چندی سالی است که رواج پیدا کرده و دانشجویان برای بهره گیری از دروس توسط استاد به سهولت می توانند در این کلاس های شرکت کنند.

برگزاری تعداد اندکی از کلاس ها به صورت آنلاین اندک اندک گسترش یافت و در سطحی قرار گرفت هم اینکه شما به راحتی می توانید در خانه بنشینید و از کلاسهای برترین دانشگاه های داخلی و خارجی به صورت رایگان بهره ببرید.

هرچند برخی از سایت های داخلی و خارجی ارائه دهنده دروس دانشگاهی به صورت مجازی در بین دانشگاهیان مطرح هستند اما در این گزارش به شما 10 دانشگاه مطرح دیگر معرفی خواهد شد که دروس دانشگاهی را به صورت مجازی ارائه می کنند و امر یادگیری آسان را برای دانشجویان فراهم کرده اند.

UC Berkeley Webcasts:
اگر علاقمند به یادگیری علوم کامپیوتر و محاسبات هستید می توانید به سادگی در دانشگاه برکلی ثبت نام کنید، این دانشگاه دروس مربوط به علوم کامپیوتر را به صورت کامل به شما آموزش می دهد.MIT Open Course Ware:
دانشگاه MIT آموزشهای مختلفی را در رشته های مهندسی الکترونیک و کامپیوتر ارائه می دهد، شما می توانید چندصد ویدئو آموزشی را از سایت این دانشگاه به صورت رایگان مشاهده کنید.Stanford University: افرادی که می پسندند برنامه نویسی موبایلی به خصوص برای سیستم عامل های IOS را فرا بگیرند بهتر است به سایت دانشگاه معروف استنفورد سر بزنند، این دانشگاه علاوه بر ارائه مجموعه دروس برنامه نویسی، متدهای جریان برنامه نویسی را را نیز در اختیار علاقمندان می گذارد.The Open University: این دانشگاه در انگلیس نیز آموزش دروس کامپیوتر و محاسبات را در اختیار کاربرنش قرار خواهد داد.University of Southern Queensland: برای دریافت دروس برنامه نویسی OOP یا همان برنامه نویسی که ساختار اصلی آن علوم رایانه است و در اصلاح به آن شی گرا گفته می شود و همچنین برنامه نویسی C++ و البته ساختن Interactive Multimedia به سراغ این دانشگاه بروید.Princeton: همکاری دانشگاه پرینستون با سایت Coursera که خود کلاس های مجازی رایگان را در اختیار کاربر قرارمی دهد موجب شده تا آموزش های مجازی مناسبی از دورس دانشگاهی توسط این دانشگاه بر روی سایت Coursera نمایش داده شود.School of Webcraft: آموزش توسعه وب به صورت مجازی را که از سوی بنیاد موزیلا پشتیبانی می شود در این سایت پیگیری کنید.University of Michigan:
دانشگاه میشگان هم در لیست دانشگاه های ارائه دهنده سرویس آموزش مجازی دورسی در رشته های برنامه نویسی، اینترنت و تکنولوژی در اختیار شما خواهد گذاشت.Code School: از نام دانشگاه پیداست که تخصصش کد نویسی است، این مدرسه مجازی برای علاقمندان به Ruby on Rails  راه اندازی شده است.Wikiversity: برای یادگیری تکنیک های برنامه نویسی و سیستم عامل های رایانه ای می توانید در کلاس های این دانشگاه شرکت کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
h.r.h.s
h.r.h.s

خانه ای وارونه عجیبی که توجه گردشگران را به خود

نجار سازنده این خانه با وجود مخالفت همسرش در غیر ممکن بودن این طرح اقدام به ساخت این خانه عجیب نموده است.
 "والدوینو میگوئل دا سیلوا"  نجار بازنشسته 65 ساله برزیلی است که با ساخت خانه کاملا وارونه و عجیب  توجه همگان را به خود جلب کرده است. وی با وجود نظر مخالف همسرش  مبنی بر  غیر ممکن بودن این طرح اقدام به ساخت این خانه جالب کرده است. اگرچه پنجره های  این خانه در جای درست قرار گرفته اند اما بام آن در پایین و باغ آن در پشت بام قرار دارد.
این خانه شگفت انگیز توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. گردشگرانی که ضمن بازدید از این خانه اقدام به گرفتن عکس سلفی نیز می کنند. 

خانه ای وارونه عجیبی که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است+ تصاویر

این نجار بازنشسته در این خصوص گفت: " مدت طولانی در این صنعت مشغول کار بودم. همیشه دوست داشتم زمانی که بازنشست می شوم کاری متفاوت و جالب انجام دهم. تصمیم گرفتم با ساخت خانه ای که با تمام خانه هایی که ساخته بودم فرق می کرد خودم را به چالش بکشم.
گفتنی است؛ این خانه دو طبقه دارای یک آشپزخانه و سرویس بهداشتی در طبقه اول و دو اتاق خواب در طبقه دوم است.

خانه ای وارونه عجیبی که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است+ تصاویر

خانه ای وارونه عجیبی که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است+ تصاویر


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
h.r.h.s
h.r.h.s

عکسی که رامبد جوان به یاد خسرو شکیبایی منتشر کرد

رامبد جوان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش سالروز تولد مرحوم خسرو شکیبایی را تبریک گفت.
رامبد جوان بازیگر، کارگردان و مجری برنامه خندوانه با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود سالروز تولد مرحوم خسرو شکیبایی را تبریک گفت.

وی نوشت:
"امروز، هفت فروردين ، سالروز تولد خسروی سينمای ايران."

رامبد جوان سالروز تولد خسرو شکیبایی را تبریک گفت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
h.r.h.s
h.r.h.s

رئیس ستاد انتخابات کشور در نشست خبری: ۲۸۷ هزار و

علی‌اصغر احمدی

 علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور صبح امروز پیرامون آخرین آمار ثبت‌نامی داوطلبین انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: 287 هزار و 425 نفر در این انتخابات ثبت‌نام کردند که تعدادی از ثبت‌نام‌ها به صورت دستی در بخشداری‌ها شکل گرفته است که به دلیل نوسانات سامانه اسامی آنها وارد سیستم نشده بود، حتماً در ادامه وارد سامانه خواهد شد.

وی افزود: تعداد ثبت‌نامی‌های امسال نسبت به 4 سال قبل که حدود 256 هزار نفر ثبت‌نام شده بودند نزدیک به 4 درصد رشد داشته است. علی‌رغم اینکه سه مانع جدی از جمله عید نوروز، شرایط جوی و تبصره‌ای که به قانون اضافه شده بود مبنی بر ارائه گواهی عدم سوءپیشینه، اما ثبت‌نام‌ها صورت گرفت.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: از کل داوطلبان، 54 هزار و 888 نفر برای شورای شهر هستند که حدود 20 درصد از کل آمار است. همچنین 232 هزار و 537 نفر برای شوراهای روستا هستند که 80 درصد کل آمار را دربرمی‌گیرد. در مجموع 178 هزار و 85 نفر زن که 6.3 درصد داوطلبان را شکل میدهد و 269 هزار و 540 نفر مرد که 93.7 درصد داوطلبان را شکل می‌دهد، در این دوره از انتخابات شوراها ثبت‌نام کردند.

احمدی پیرامون آمار ثبت‌نامی انتخابات شورای شهر تهران  گفت: در شهر تهران برای 21 کرسی، 3 هزار نفر ثبت‌نام داشتیم که 523 نفر زن و 2 هزار و 477 نفر مرد هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بیشترین ثبت‌نامی را در رنج سنی 30 تا 35 سال داشتیم که 51 هزار و 992 نفر می‌شوند. بالای 75 سال سن نیز هزار و 889 نفر ثبت‌نام کردند. کم‌سن‌ترین داوطلب 25 ساله است و بالاترین آن 101 ساله است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از امروز مجموع هیأت‌های اجرایی کار استعلامات از مراجع چهارگانه را انجام خواهند داد، گفت: مراجع چهارگانه به مدت 10 روز فرصت خواهند داشت که پاسخ استعلامات را به مراکز ما اعلام کنند. طبق قانون هیأت‌های اجرایی بخش اگر لازم دانستند استعلام را می‌گیرند و الزام به استعلام نخواهند داشت.

احمدی با بیان اینکه از 17 تا 23 فروردین هیأت‌های اجرایی بررسی‌ صلاحیت‌ها را انجام می‌دهند، گفت: پس از آن در یک روز و آن‌هم 24 فروردین هیأت‌های اجرایی بخش مجموعه تصمیماتشان را به هیأت نظارت بخش و در مراکز فرمانداری به هیأت نظارت شهرستان تحویل می‌دهند.

وی اضافه کرد: این دو هیأت نظارت به مدت 7 روز از 25 تا 31 فروردین فرصت دارند بررسی نهایی را انجام دهند. اول اردیبهشت ماه نیز نتایج را به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها خواهند داد و دوم اردیبهشت نتیجه نهایی تأیید یا رد صلاحیت‌شدگان به داوطلبان ابلاغ می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: داوطلبانی که در این مرحله تأیید می‌شوند، در مرحله بعدی نباید رد صلاحیت شوند و داوطلبانی که رد صلاحیت می‌شوند 4 روز فرصت شکایت دارند. کسانی که در روستا صلاحیت‌شان رد میِ‌شود به هیأت نظارت شهرستان شکایت می‌کنند و کسانی که داوطلب شورای شهر هستند و رد صلاحیت شده‌اند به هیأت نظارت استان شکایت می‌کنند.

احمدی ادامه داد: 10 روز فرصت، یعنی از 7 تا 16 اردیبهشت برای رسیدگی به شکایات در هیأت نظارت شهرستان و استان وجود دارد، روز 17 اردیبهشت نیز نتایج نهایی مجدد به فرمانداری و بخشداری‌ها برمی‌گردد و فرصت انتشار آگهی ایجاد می‌شود که فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها لیست تأییدشده نهایی را از 18 تا 20 اردیبهشت آگهی می‌کنند.

وی اضافه کرد: از 21 اردیبهشت به مدت 7 روز تا 27 اردیبهشت تبلیغات داوطلبیان تأیید شده آغاز می‌شود. 28 اردیبهشت تبیلغات ممنوع است و روز 29 اردیبهشت روز اخذ رأی خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه با بیان اینکه در هزار و 244 شهر انتخابات شورای شهر برگزار خواهد شد، تصریح کرد: 6 هزار و 750 نفر در این شوراها عضو اصلی انتخابات می‌شوند و 2 هزار و 754 نفر نیز عضو علی‌البدل خواهند بود.

احمدی افزود: همچنین در 40 هزار روستا انتخابات داریم که نسبت به دوره قبل 5 هزار روستا اضافه شده است و در این انتخابات 126 هزار نف

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
h.r.h.s
h.r.h.s

عکس/ بلندترین آبشارهای جهان کجاست؟ آبشار آنجل، بلندترین آبشار دنیا

آبشار آنجل، بلندترین آبشار دنیا به ارتفاع ۹۷۹ متر است که در میان جنگل‌های دورافتاده پارک ملی کانایما در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا جای دارد.

مشاهده همه ی 5 نظر
h.r.h.s
h.r.h.s

عکس/ اینجا هوا به میل تو تغییر می کند! عده

عده ای از شهروندان تهرانی که بصورت داوطلبانه توسط کانون های محیط زیست محلات شهرداری تهران سازماندهی شده اند در بیست و نهم دی ماه «روز هوای پاک» برای اعتراض به آلودگی مکرر هوای پایتخت، امروز در سطح شهر تجمع کردند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
h.r.h.s
h.r.h.s

عکس/ هوای «ناپاک» در روز هوای «پاک»! در حالی از

در حالی از روزهای گذشته رئیس و معاونان محیط زیست مشغول برگزاری همایش روز هوای پاک هستند که امروز چهارشنبه بیست و نهم دی همزمان با روز هوای «پاک»، بازهم مردم تهران در هوای ناسالم و ناپاک ، نفس می کشند! بر اساس آخرین اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران، میزان غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران همچنان فراتر از حد مجاز گزارش شده است و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید