لحظه  بروز رسانی 
saeed haji amini
خوشحالخوشحال
saeed haji amini

@martin20 دوست محترم سلام چهارم مهر سالروز تولدتون رو بهتون

@martin20
دوست محترم سلام 

چهارم مهر سالروز تولدتون رو بهتون تبریک عرض کرده و بهترین ها رو برای شما آرزومندم امیدوارم صدها سال زنده باشی

مشاهده همه ی 3 نظر
saeed haji amini
خوشحالخوشحال
saeed haji amini

<br >بینی شما قسمتهای راست و چپ دارد که هر دو


بینی شما قسمتهای راست و چپ دارد که هر دو قسمت برای تنفس تان بکار میروند، اما در حقیقت دو سوراخ بینی شما متفاوتند و شما میتوانید این تفاوت را حس کنید. حفره سمت راست بینی، نشانگر خورشید و حفره سمت چپ نشانگر ماه است.
وقتی سردرد دارید، سعی کنید که حفره سمت راست بینی تان را ببنیدید و برای تنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید. خواهید دید که بعد از پنج دقیقه سردرد شما خوب خواهد شد
اگر احساس خستگی م...یکنید، برعکس اقدام فوق را عمل کنید. حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و تنها از حفره سمت راست بینی تان تنفس کنید. بعد از مدتی احساس میکنید که خستگی شما برطرف شده است.
حفره سمت راست بینی شما به گرمی مربوط است و لذا براحتی گرم میشود این درحالی است که حفره سمت چپ بینی تان به سردی مربوط میباشد.
تفریباً همه خانم ها از حفره سمت چپ بینی شان تنفس میکنند، بنابراین با سرعت بیشتری خنک میشوند. اما بیشتر پسر بچه ها با بینی سمت راستشان نفس میکشند

آیا توجه کرده اید که وقتی از خواب برمیخیزید، کدام حفره بینی تان سریعتر تنفس میکند؟ اگر از حفره چپ تندتر تنفس میکنید، شما احساس خستگی دارید. بنابراین حفره سمت چپ بینی تان را ببندید و برای تنفس از حفره سمت راست خود استفاده کنید، خواهید دید که بسرعت احساس شادابی میکنید.
دوست من مستمراً سردرد بدی داشت و مکرراً به دکتر مراجعه میکرد و این سردرد باعث شده بود که حتی نتواند براحتی مطالعه کند و شبها نیز چنین سردردی را حس میکرد

او مکرراً قرص های مسکن میخورد اما موثر نبود. تا اینکه تصمیم گرفت از راه تنفس، سردرد خود را بهبود ببخشد. حفره سمت راست بینی اش را بست و سعی کرد از حفره سمت چپش تنفس کند. او مشاهده کرد که در کمتر از یک هفته سردردش بهبود یافت لذا این تمرین را برای مدت یکماه بعد هم ادامه داد. چنین تمرینی برای تنفس کردن و بدون استفاده از قرص های شیمیایی تجربه شده ومفید بوده است.
شما هم امتحان کنید. بی ضرر است

مشاهده همه ی 1 نظر
علیرضا قاسم پور
شادشاد
علیرضا قاسم پور
مدیر اصلی سایت

با سلام و احترام کم و بیش شما عزیزان در جریان

با سلام و احترام

کم و بیش شما عزیزان در جریان تولید فیلمی توهین آمیز توسط امریکا درباره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام هستید .
  
در پی این توهین بنا شد در فیس نما  کمپینی راه اندازی کنیم که کاربران با پیوستن به کمپین و با پیوستن به طرفداران
 
کمپین , اعتراض خود را به این توهین وقیحانه نشان دهند . همچنین جامعه فیس نما خواستار
 
حمایت از قطع نفت بر هتاکین است . لطفا بازنشر کنید و پس از پیوستن و طرفداری از کمپین به همه اطلاع دهید .


نظرات برای این پست غیر فعال است
saeed haji amini
خوشحالخوشحال
saeed haji amini

بقعه متبرکه "امامزاده دو برادر" که به لهجه محلی "دو برارون"

بقعه متبرکه "امامزاده دو برادر" که به لهجه محلی "دو برارون"

بقعه متبرکه "امامزاده دو برادر" که به لهجه محلی "دو برارون" نیز خوانده می شود برفراز روستای "مراء" بخش مرکزی شهرستان دماوند مظلومانه در حال تخریب است.
به گزارش خبرنگار مهر، امامزاده دوبرادر متشکل از دو بقعه شبیه به هم بر فراز ضلع غربی سینه کش ارتفاعات روستای مراء به فاصله کمتر از شش متری یکدیگر استقرار یافته اند.
بقاع امامزاده دوبرادر اثر ملی 600 ساله
نمای کلی این دو مقبره دارای شباهتهای بسیار و تفاوتهایی ناچیز است که از جمله این تفاوتها می توان به ایجاد طاقنما در فضای خارجی بنایشرقی، کوتاهی نسبی ارتفاع و گنبد رک بنای غربی، نمای مدور داخلی مقبره غربی در مقابل شکل هندسی هشت ضلعی بقعه روبرو اشاره کرد.
شاخصه هایی نظیر بکارگیری مصالح سنگ لاشه، ملات گچ و ساروج در احداث، فضای داخلی گچ اندود، بندکشی بین سنگهای سازه و دربهای چوبی کوچک دولنگه باز شونده به سوی شرق را نیز می توان در ردیف شباهتهای بقاع امامزادگان قرار داد.
بر اساس متون تاریخی طی سالیان نه چندان دور در کنار مقبره امامزاده شرقی سه سنگ قبر تاریخی حکاکی شده با مضامینی همچون"هذالمرقد المرحوم ظفربن حسن رودباری در تاریخ سنه اربع و تسعیین و الف(1904)" و " هذالمرقد المرحوم نعیم ابن فاضل متوفی فی تاریخ اربعه و خمسین و الف(1054)" وجود داشت که از خارج به داخل بقعه انتقالیافته بود.
محوطه بیرونی بقاع امامزاده دوبرادر را قبرستان تاریخی روستای مراء تشکیل می دهد که طی سالیانی متمادی قبور قدیمی تر شکافته و اموات جدید درآن دفن شده است از این رو به نظر می رسد بر طبق سنت دیرین این روستا سنگهای قدیمی به داخل مرقد انتقال داده می شد.
کنکاش کارشناسان باستان شناسی در محوطه این اثر از یافت سفالینه ها

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید