لحظه  بروز رسانی 
hamed
hamed

بار ها از این عارف نماها دیده ایم که فقط سجاده

بار ها از این عارف نماها دیده ایم که فقط سجاده

بار ها از این عارف نماها دیده ایم که فقط سجاده و عبای خود را می شناسند و دیگر هیچ... اما این شاگرد وارسته آیت الله حق شناس درس ایمان و عمل را از استادش فراگرفته بود. او سخت ترین کارهای اجرایی مسجد را بر عهده داشت و در عین حال، روز به روز بر معنویتش افزوده می شد! من دیده ام برخی مدعیان عرفان، وقتی نماز را به پایان می رسانند مشغول ذکر و تسبیح و... می شوند.
اما احمد آقا وقتی نماز معراج گونه اش به پایان می رسید و سفر عرفانی اش تمام می شد، همگام با نمازگزاران مسجد تکبیرها را تکرار می کرد. الله اکبر خمینی رهبر...
بعد دستانش را به نشانه ی دعا در مقابل صورتش قرار می داد و مانند بقیه می گفت: خدایا خدایا تا انقلاب مهدی ...
بعد هم مشغول گفتن تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها می شد. آن هم با توجه کامل. وقتی تعقیبات نماز به اتمام می رسید از جا بلند می شد و مشغول فعالیت های بسیج فرهنگی می شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
hamed
hamed

کسی که می خواهد با قدرت ها درگیر شود نمی تواند

کسی که می خواهد با قدرت ها درگیر شود نمی تواند

کسی که می خواهد با قدرت ها درگیر شود نمی تواند در خانه خودش درگیر شود. این هجوم را باید یک روزی شروع کرد، همان طور که همه انبیاء این هجوم را شروع کردند و همه آنهایی که صاحب قدرت بودند ، به آن پرداخته اند.

مادامی که این هجوم و برخورد نباشد و در جایی که ریشه ها را سالم گذاشتی ، آیا می خواهی شاخ و برگش را بیرون کنی؟!
تو قدرتی را در سرزمین خودش رها می کنی، آنگاه می خواهی او را در سرزمین خودت کنار بگذاری؟

که اگر این باشد، این را بدان که همیشه با نقشه های او درگیر هستی و همیشه با مکر او روبرویی. باید در داخل خودِ آنها دست به دعوتی زد و دست به اقدام شد و هجوم را باید در خودِ آنها شروع کرد و امروز بهترین دوره ای است که می شود شروع کرد.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
hamed
hamed

یکی از برنامه های همیشگی و هر هفته ی ما زیارت

یکی از برنامه های همیشگی و هر هفته ی ما زیارت

یکی از برنامه های همیشگی و هر هفته ی ما زیارت مزار شهدا در بهشت زهرا سلام الله علیها بود. همراه احمد آقا می رفتیم و چقدر استفاده می کردیم. خاطرم هست که یکی از هفته ها تعداد بچه ها کم بود. برای ما از ارادت شهدا به معصومین و مقام شهادت و ... می گفت. در لابه لای صحبت های احمد آقا به سر مزار شهیدی رسیدیم که او را نمی شناختم. همانجا نشستیم. فاتحه ای خواندیم . اما احمد آقا گویی مزار برادرش را یافته، حال عجیبی پیدا کرد!

در مسیر برگشت آهسته سؤال کردم: احمد آقا آن شهید را می شناختی؟ پاسخ داد: نه! پرسیدم: پس برای چه سر مزار او آمدیم؟ اما جوابی نداد. فهمیدم حتماً یک ماجرایی دارد!

اصرار کردم. وقتی پافشاری من را دید آهسته به من گفت: اینجا بوی امام زمان عج را می داد. مولای ما قبلاً به کنار مزار این شهید آمده بودند. البته چند بار برای من گفت: اگر این حرف ها را می زنم فقط برای این است که یقین شما زیاد شود و به برخی مسائل اطمینان پیدا کنی. وتا زنده ام نباید جایی نقل کنی.

مشاهده همه ی 2 نظر
hamed
hamed

اصحاب حسین هیچ کدام پناه به دشمن نبرد ولی از دشمن

اصحاب حسین هیچ کدام پناه به دشمن نبرد ولی از دشمن

اصحاب حسین هیچ کدام پناه به دشمن نبرد ولی از دشمن به خود ملحق کردند.یکی از مظاهر قوّت و کمال نهضت حسینی این است که آنها با آنهمه شدت و گرفتاری، هیچ کدامشان ملحق به دشمن نشد ولی توانستند از لشکر غالب طرف مقابل دل بربایند چنانکه حر و سی نفر دیگر را دل ربودند. و شاید علت اینکه اباعبدالله اصرار داشت که هر که رفتنی است برود، این بود که می‌خواست نمایشگاهش کامل باشد و در میان آنها ضعیفی وجود نداشته باشد که درگیراگیر کار سستی نشان دهد.
این جهت در بدر و صفّین عیب زیادی نداشت ولی در کربلا عیب داشت، چون بنای کار کربلا بر گذشت و فداکاری بود. معمولًا غالب از مغلوب می‏رباید نه مغلوب از غالب؛ و این بدان جهت است که از لحاظ روحی اینها غالب بودند و آنها را شکست و تحت تأثیر قرار داده بودند.
استاد مطهری، حماسه حسینی، ج 2، ص48

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
hamed
hamed

همسر علامه طباطبایی نقل می کنند که شبی دیدیم که آقا

همسر علامه طباطبایی نقل می کنند که شبی دیدیم که آقا

همسر علامه طباطبایی نقل می کنند که شبی دیدیم که آقا استراحت نمی کند و قدم می زند عرض کردم مشکلی پیش آمده یا کسالتی دارید؟ گفتند نه؛ پرسیدم پس چرا استراحت نمی کنید؟ ایشان یک جمله عجیب می فرمودند که از صدای تسبیح موجودات خوابم نمی برد و من هم بلند شدم و با آن ها همراه شدم.

اقای قدوسی نجفی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی نقل می کنند :
یکی از اساتید حوزه علمیه برای من نقل کرد که روزی به بیت علامه رفتم و درخواست کردم ذکری به من ارائه کنید که در سلوک خودم استفاده کنم و علامه ذکر یونسیه را به من تعلیم داد. من گفتم این ذکر را می‌دانم، یک ذکر دیگر هم بفرمایید و ایشان فرمودند باید به این ذکر عمل کنی و زمانی که آثارش پدیدار شد بیایید ذکر دوم را بگویم.
من سوال کردم آثار آن باید چگونه پدیدار آید که من متوجه شوم؟
ایشان فرمودند در همین خیابان صفائیه که قدم می‌زنی باید صدای تسبیح درختان را بشنوی؛ هر زمان شنیدی بیا تا ذکر دوم را برایت بگویم!

مشاهده همه ی 2 نظر
hamed
hamed

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: فرزندانتان را گرامى

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: فرزندانتان را گرامى

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله:
فرزندانتان را گرامى بداريد و نيكو تربيتشان كنيد تا آمرزيده شويد

مكارم الأخلاق جلد 1 ص 478

چگونه کودکان بیش‌‌فعال را کنترل کنیم؟


کم نیستند والدینی که سعی می‌کنند بدون حضور فرزندانشان بیش‌‌فعال‌‌شان مهمانی بگیرند یا به مهمانی بروند. آنها معتقدند «به هر حال مهمانی باعث می‌شود برنامه خواب و خوراک بچه‌ها به‌هم بخورد و روال عادی‌شان تغییر کند». به‌علاوه بچه‌ها در مهمانی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و این مسأله زمینه بدقلقی آنها را فراهم می‌کند؛ مخصوصاً اگر زمینه بیماری‌هایی چون «نقص توجه- بیش‌فعالی» را داشته باشد.

اما آیا راه حلی وجود ندارد که بتوان مهمانی رفت یا در خانه مهمانی گرفت و در کنار فرزندانی ناآرام دور هم خوش گذراند؟

چند توصیه:

1حتماً قبل از خارج شدن از خانه، درباره جایی که می‌خواهید بروید و افرادی که ممکن است کودک با آنها ملاقات کند، حرف بزنید تا آمادگی وارد شدن به آن مکان را داشته باشد و بدرفتاری نکند.

2 خیلی کوتاه و واضح با پیامی روشن انتظاری که از او دارید را بیان کنید. مثلاً «از تو می‌خواهم در مهمانی کنار من بنشینی و با اسباب‌بازی‌ات بازی کنی همین! اگر به این قول و قانون پایبند موندی بعد از مهمونی جایزه داری!»

3 بلافاصله پس از مهمانی باید جایزه کودک به او داده شود. اما حواستان باشد که این جایزه نباید خیلی بزرگ باشد.

4 دقت کنید این بچه‌ها به‌خاطر نداشتن تمرکز یادشان می‌رود خواسته‌تان چه بوده و لازم است گهگاه نه با اشاره و چشم درشت کردن (برای کودکانی که بیش‌فعال نیستند اشاره‌ای کوچک قابل‌درک است)، بلکه با پیام‌های لمسی مثل گرفتن دستشان یا لمس و نوازش کردن سر یا صورت آنها، با مهربانی یادآور شوید که خواسته‌تان چه بوده و در ازای آن چه جایزه‌ای منتظرش است.

5 اگر کودک به قول و وعده‌تان پایبند نشد، تأکید کنید مهمانی را ترک می‌کنید و دفعه بعد او را نخواهید برد. یادتان باشد به حرفتان پایبند بمانید و آن را در هر حال اجرا کنید.

6 جایزه باید کوچک و ارزان باشد و آن را در کیفتان به همراه داشته باشید. تا پایان مهمانی آن را بدهید یا اگر «جایزه فعالیتی» برایش در نظر گرفتید، باید حتماً بلافاصله انجامش دهید (مثلاً رفتن به پارک یا ١٠٠ دقیقه فوتبال بازی کردن و…)

7 دقت کنید تنبیه کردن این کودکان کاملاً اثری معکوس دارد و بعد از مدتی به جایی می‌رسید که خودتان از تنبیه بی‌نتیجه‌اش خسته خواهید شد.

️8در نظر گرفتن پاداش‌های کوچک و البته متنوع برای انتظارات و درخواست‌هایی که از فرزندتان دارید کاملاً کارساز است. رعایت تنوع در انتخاب هدیه‌های کوچک بسیار مهم است. این کوچولوهای تنوع طلب وقتی ببینند همیشه جایزه‌شان یک مداد تراش یا فلان شکلات است دیگر تلاش نمی کنند تا آن را به دست بیاورند.

9️ دقت کنید برای انتقال پیام‌ها و قوانین به این کودکان حتماً از تصاویر کمک بگیرید تا اثر بخش شود. مثلاً عکس پریدن کودک روی مبل یا بچه‌ای در حال شیرجه‌زدن در ظرف میوه و… باید جایی نصب شود و روی آن علامت ممنوع گذاشته شود، تا کودک بداند این کار را نباید بکند.

اگر می‌بینید فرزندتان به هر خط قرمز یا قانون شما احترام می‌گذارد، بلافاصله آن را بازگو کنید و در حضور افرادی چون پدربزرگ یا مادربزرگ تحسینش کنید؛ «پسرم امروز آروم نشسته روی مبل و تلویزیون دیده و قانون نپریدن رو رعایت کرده. همه براش هورا بکشید!» حتی می‌توانید یک برچسب هم جایزه بدهید. همان جا کنار قانون تصویری (اگر رعایت آن مورد برایتان مهم است) تعریف کنید که با جمع‌‌آوری سه یا پنج برچسب، جایزه‌ای کوچک به دست خواهد آورد.


منبع:دكتر ميترا حكيم شوشتري
روانپزشك كودك و نوجوان

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
hamed
hamed

‏به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم

‏به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم

‏به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم

شمایل تو بدیدم نه صبر ماند و نه هوشم💘🌹
سعدی

وفای به عهد و پیمان ، نکته ای نا آشنا نیست . امام زمان (عج) ، خلیفه اللهی است که همگان با او پیمان عهد و وفا داریم ، چنانچه در حدیث قدسی شریفی آمده است : « حکومت مهدی ( عج ) همان دولت الهی است که بنی آدم در عالم با او عهد و پیمان بسته اند تا از فرمانبرداران آن حضرت باشند ».قدم پنجم در راه خودسازی یک یار آخرالزمانی حضرت مهدی عج ، وفای به عهد با امام زمان عج است...


آن اعمالی که باعث خشنودی و رضایت خدا میشه طبیعتا باعث رضایت امام زمان عج هم میشه.در تشرفی که یه بزرگی خدمت حضرت رسیده بود؛ حضرت فرموده بودند: هر چه قدر بنده تر باشید، ما بیشتر شما را دوست داریم، ما شما را برای خودمان نمی‌خواهیم برای خدا می‌خواهیم ...

حضرت می فرمایند : اگر شیعیان ما یکدل و یکپارچه؛ وفا می کردند با آن عهدی که با ما داشتند دیدار ما از ایشان به تأخیر نمی‌افتاد   ..

عهدی که ما با امام داریم در زیارت سرداب مقدس امام زمان ذکر شده، که من تمام مالم، جانم،خانواده ام، آبرویم ، تمام سرمایه هایم در اختیار خاص شما و اون چیزی که دستورات شما هست .. یعنی هیچ چیزی را مقدم نکنم بر شما و خواسته های شما .. دنبال کار خودم اگه بخوام باشم، در اولویته دومه.. اول دنبال کار شما باشم.

آن عهدی که داریم اینه که امام من مقدم بر من باشد..

حجت الاسلام عالیشهید مدافع حرم محمود رضا بیضایی💘🌹🌹🌹🌹🌹🌹

مشاهده همه ی 2 نظر
hamed
hamed

گر برکَنم دل از تو و بردارم از تو مهر

گر برکَنم دل از تو و بردارم از تو مهر

گر برکَنم دل از تو و بردارم از تو مهر
آن مهر بر که افکنم؟
آن دل کجا برم؟

حافظشهید مدافع حرم محمودرضا بیضائی :

حدیث هست که مردی از قم ،
( نه اهل قم )مردی از قم ، قیام میکنه،
حق طلبی میکنه
دورشو افرادی با قلبهای نورانی می گیرن
حکومتی تشکیل میدن،
(قبل از ظهور)بعد از حکومت وارد جنگی طولانی میشن
کشته هاشون شهیدن
تا اینکه نهضتشون به نهضت امام زمان "عج" وصل میشه.

این چیزی که ما فکر می کنیم تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما
این چیزیه که به ما گفته شده.

نقطه به نقطه برای ما هدف گزاری شده تا راه رو گم نکنیم توی آخر الزمان و
توی این لحظه ما راهمونو گم نکنیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
hamed
hamed

همسر شهید امین کریمی: درخواب دیدم که یک نامه به

همسر شهید امین کریمی: درخواب دیدم که یک نامه به

همسر شهید امین کریمی:
درخواب دیدم که یک نامه به من دادند، نوشته بود:آقای امین کریمی به عنوان محافظ درهای حرم حضرت(س) زینب منصوب شد.
پایین نامه هم امضای حضرت زینب(س) بود.

مشاهده همه ی 1 نظر
hamed
hamed

امام زمان نمیآید! به همین غروب جمعه سوگند

امام زمان نمیآید! به همین غروب جمعه سوگند

امام زمان نمیآید!

به همین غروب جمعه سوگند که او نمی آید.
قرار خدا بر آمدن امام زمان(عج) نیست.
سالهاست که به دروغ یا خطا فکر میکنیم امام زمان میاید.
او به جا و مکانی نرفته است که بازگردد.
او هست.
آمدنش خطاست.
او را باید آورد.
این تفکر خطرناک، گمان میکند که او پس از گذشت سالها و قرنها به تقدیر خدا می آید...
هیچ خرافه و دروغی به اندازه این جمله که او میآید مضر نیست.
اونمیآید، او را باید آورد
و منتظرانی که فقط غروب هر جمعه با چند پیام و چند قطعه شعر خواندن، ادعای انتظار دارند
نمی توانند او را بیاورند.
امام زمان نمیآید.
او را بایدآورد.
یکبار حسین را تا به کوفه کشاندیم
عاقبت آن شد.
گودال، سر بر روی نی، اسارت؛
این بار ماباید تا نزد حسین رویم.

مشاهده همه ی 1 نظر