لحظه  بروز رسانی 
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

ازدواج با اسکیزوفرنی چگونه است؟ راه های تشخیص اسکیزوفرنی چیست؟ چگونه

 لینک

ازدواج با اسکیزوفرنی چگونه است؟ راه های تشخیص اسکیزوفرنی چیست؟ چگونه بفهمم آیا فردی که قرار است با او ازدواج کنم اسکیزوفرنی دارد یا خیر؟ رابطه‌ جنسی و زناشویی در افرادی که اسکیزوفرنی دارند چگونه است؟ ازدواج یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی است و عشق و علاقه طرفین به یکدیگر، متعهد بودن و همچنین سالم بودن زوجین از نظر روانی از اصول مهم ازدواج موفق است. ازدواج با اسکیزوفرن مشکلات خاص خود را به همراه دارد و افراد باید از این مسائل آگاهی داشته باشند. با این حال اگر یکی از زوجین از مشکلی مانند بیماری اسکیزوفرنی رنج می‌برد، می‌توانند با روان‌شناس متخصص مشورت کنند و در صورتیکه شرایط مناسب بود با یکدیگر ازدواج نمایند. به همین منظور مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید.

منبع: ازدواج اسکیزوفرنی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

علت عشق اشتباهی و رابطه نادرست چیست؟ چطور می‌‌توان عشق با

 لینک

علت عشق اشتباهی و رابطه نادرست چیست؟ چطور می‌‌توان عشق با آدم درست را تجربه کرد؟ عشق مقوله‌ پیچیده‌ایست و همانند نیاز‌های فیزیولوژیک ضروری بنظر می‌رسد. اگرچه تفاوت عشق در زنان و مردان وجود دارد، اما بطور کلی عشق انسان‌ها را وارد دنیای جدیدی کرده و باعث می‌شود که به درک بهتری از یکدیگر برسند. اما عاشق آدم اشتباهی شدن هم عواقبی دارد که ممکن است جبران ناپذیر باشد. حتی شاید طرفین رابطه نیز از نادرست بودن آن رابطه باخبر باشند اما آن رابطه را ادامه دهند. در ادامه به علل عشق اشتباهی، راه‌های شناخت رابطه‌ اشتباه و چگونگی خاتمه دادن به آن را مطرح خواهیم کرد. ضمن اینکه توصیه می‌شود در این زمینه با یک روانشناس مشورت نمایید.

منبع: عشق اشتباهی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

اختلاف بر سر حق طلاق از مواردی است که در سال‌های

 لینک

اختلاف بر سر حق طلاق از مواردی است که در سال‌های اخیر اختلافات خانوادگی زیادی را بوجود آورده است. طلاق موضوعی است که بسیاری از خانواده‌ها درگیر آن هستند و حتی قبل از ازدواج نیز به آن می‌پردازند. مطمئنا آنچه که می‌تواند جوامع را از اختلافات شخصی و جمعی در امان بدارد قانون است؛ اما بسیار دیده می‌شود که بسیاری از این قوانین مانند حق طلاقی که برای مرد است برای خانم‌ها خوشایند نیست و همین قانون خود باعث اختلافات در خانواده‌ها و بین پسر و دختری می‌شود که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند. البته برای زنان نیز طبق شرایط، حقوقی درنظر گرفته شده‌ است که در ادامه بیشتر به آن‌ها می‌پردازیم. شما می‌توانید با مشاوره قبل ازدواج از بروز اختلافات خانوادگی جلوگیری کنید.

منبع: اختلاف حق طلاق

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

در زندگی همواره افرادی را در اطراف خود می‌بینیم که شخصیت

 لینک

در زندگی همواره افرادی را در اطراف خود می‌بینیم که شخصیت و رفتار متفاوتی دارند اما نکته مشترک این است که همه افراد دوست دارند که به نوعی ثبات شخصیت دست پیدا کنند. در واقع آن‌هایی که شخصیت باثباتی دارند، محبوب بوده و بیشتر افراد تمایل دارند با آن‌ها در ارتباط باشند. بنابراین آن‌ها می‌توانند ارتباط بیشتری با دیگران داشته ‌و به افزایش بهداشت روانی و ارتقای سلامت جسمی خود کمک کنند. اما در مقابل، بسیاری از افراد نیز شخصیت بی ثباتی داشته و دمدمی مزاج هستند. این افراد مستعد ابتلا به اختلال شخصیت مرزی و ضد اجتماعی هستند و با مشکلات زیادی در زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند. از این رو مهم است که افراد بتوانند به نوعی ثبات شخصیت دست پیدا کنند. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید.

منبع: ثبات شخصیت | چگونه ثبات شخصیت داشته باشیم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

آموزش تربیت کودک در سنین مختلف همواره مورد توجه تمامی والدین

 لینک

آموزش تربیت کودک در سنین مختلف همواره مورد توجه تمامی والدین است چراکه آن‌ها تلاش می‌کنند تا كودكانی سالم تربیت نمایند و زندگی شادی برای آن‌ها به ارمغان آورند. نحوه رفتار و برخورد شما با کودک، در تربیت او نقش مهمی دارد. برخی والدین گمان می‌کنند تربیت کودک صرفا مختص به دوران خردسالی و كودكی است در حالی كه یادگیری كودک در قبل از این دوران نیز به صورت یادگیری غیر مستقیم وجود دارد. تربیت کودکان در سنین مختلف امری دشوار است و نیازمند دانش و تجربه بسیار می‌باشد. آموزش تربیت کودکان می‌تواند به شیوه‌ای شگفت انگیز در شکوفایی استعدادهای فرزندتان و رقم زدن آینده‌ای درخشان برای او نقش داشته باشد. در ادامه این مقاله به بررسی آموزش جامع کودکان در سنین مختلف می‌پردازیم. بهره بردن از مشاوره کودک نیز می‌تواند در راستای تربیت موفق کودک کمک کننده باشد.

منبع: تربیت کودک

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

ورزش برای کودکان بیش فعال یک امر ضروری است و کمک

 لینک

ورزش برای کودکان بیش فعال یک امر ضروری است و کمک بسیار زیادی به درمان آنان می‌کند. ورزش برای کودکان بیش فعال مفیدتر از کودکان عادی است چراکه انرژی آن‌ها را شکل داده و این گونه می‌توانند حرکات خود را کنترل کنند‌‌. ورزش روشی برای کاهش استرس و افزایش انگیزه نیز می‌باشد. معمولا به کودکان بیش فعال داروهای محرکی مانند ریتالین برای تعدیل انتقال دهنده‌های عصبی داده می‌شود در حالی که برخی ورزش‌ها نیز می‌توانند مانند دارو، روشی برای درمان باشند. با آگاهی از ورزش‌های مناسب برای کودکان بیش فعال می‌توانید به درمان فرزند خود کمک کنید.

منبع: ورزش کودک بیش فعال

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

نقش والدین در تحصیل به اندازه ‌ایست که می‌تواند مسیر زندگی

 لینک

نقش والدین در تحصیل به اندازه ‌ایست که می‌تواند مسیر زندگی هر کودک را مشخص کند. والدین با سبک تربیتی، رفتار، ارتباطات، نگرش و... به فرزندانشان یاد می‌دهند که چه چیزی برای زندگی لازم و چه چیزی مضر است. این والدین هستند که امکانات و شرایط را به نحوی ایجاد می‌کنند که کودکان فرصت پیشرفت در زمینه‌های مختلف زندگی را داشته باشند. اما گاه تصمیمات آن‌ها بر اساس معیارهای نامناسب بوده و علارغم تلاش‌هایشان نمی‌توانند آینده خوبی برای فرزند خود رقم بزنند. به همین دلیل کمک گرفتن از متخصص و مشاوره تحصیلی در تمامی سطوح توصیه می‌شود. در ادامه به نقش والدین در تحصیل و راه‌های موفقیت در این مسیر اشاره خواهیم کرد. برای کسب اطلاع بیشتر از مشاوره تحصیلی کلیک کنید.

منبع: نقش والدین تحصیل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

تلاش برای پایداری در زندگی زناشویی باید در تمامی طول ازدواج

 لینک

تلاش برای پایداری در زندگی زناشویی باید در تمامی طول ازدواج از طرف زن و مرد وجود داشته باشد. رویایی با مشکلات زناشویی و اختلافات میان همسران به خودی خود مشکل ساز نیست و به قول معروف دعوا نمک زندگیست. اما آنچه که باعث مشکلات حل نشدنی و قطع روابط می‌شود، طریقه مواجهه همسران با این مشکلات و اختلافات است. تمام مشکلاتی که باعث طلاق می‌شوند، از یک نقطه ای کوچک شروع شده است. اگر زوجین از همان ابتدا می‌توانستند مانع از پیشروی این مسائل شوند، زندگی پایدارتری برای خانواده خود رقم می‌زدند. با آگاهی از اصول پایداری زندگی زناشویی می‌توانید رابطه خود را در عالی ترین سطح آن نگه دارید.

منبع: پایداری زندگی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

اختلالات خلقی به کدام دسته از اختلالات گفته می‌شود؟ راه‌های تشخیص

 لینک

اختلالات خلقی به کدام دسته از اختلالات گفته می‌شود؟ راه‌های تشخیص اختلالات خلقی چیست؟ خلق یک وضعیت هیجانی است که در طول دوره‌های زمانی با ثبات‌تر از هیجان است. در واقع خلق کمتر از هیجان وابسته به رویدادهای خاص می‌باشد یعنی یک اتفاق خاص ممکن است در لحظه سبب ایجاد هیجان خاصی شود ولی خلق در طول زمان با اتفاقات واحد زیاد نوسان پیدا نمی‌کند. خلق بر روی ارزیابی شما از دنیا تاثیر می‌گذارد و دیدگاهتان را نسبت به مسائل تغییر می‌دهد. اگر تغییرات سریع در خلق یا Mood رخ دهد؛ مانند اختلال دو قطبی یا افسردگی، برای شما مشکلاتی در زمینه‌های مختلف زندگی ایجاد می‌کند. در این مقاله درباره اختلالات خلقی و انواع آن صحبت خواهیم کرد.

منبع: اختلالات خلقی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پویا عبدموخر
پویا عبدموخر

پرسشنامه تعهد سازمانی یکی از پرسشنامه‌هایی است که سازمان‌ها و موسسات

 لینک

پرسشنامه تعهد سازمانی یکی از پرسشنامه‌هایی است که سازمان‌ها و موسسات می‌توانند برای سنجش میزان تعهد در کارمندان خود، از آن استفاده کنند. این پرسشنامه به شما نشان خواهد داد که کارمندان موسسه، تا چه حد به کار خود متعهد هستند و به پیشرفت مجموعه اهمیت می‌دهند. اگر می‌خواهید از این پرسشنامه در مجموعه خود استفاده کنید، در نظر داشته باشید که اجرا و تفسیر نمرات می‌بایست صرفا زیر نظر متخصص روانشناسی صورت بگیرد. علاوه بر اجرای فرد به فرد آزمون و بررسی نمرات افراد، روانشناسان می‌توانند با بررسی کلیه نمرات و تحلیل اوضاع موجود، نقاط ضعف و قوتی که باعث ایجاد این نمرات شده است را پیدا کرده و از این طریق به بالا بردن بهره وری مجموعه کمک کنند. در ادامه به سوالاتی اشاره شده که می‌تواند به بررسی تعهد سازمانی کمک کننده باشد. در کنار این مسئله مشاوره شغلی نیز می‌تواند در جهت فرسودگی و تعهد بیشتر افراد مفید واقع شود.

منبع: پرسشنامه تعهد سازمانی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید