لحظه  بروز رسانی 
iTech news
iTech news

آیا ۵۰۰ میلیون کاربر آیفون می‌توانند گره از کار اپل

آیا ۵۰۰ میلیون کاربر آیفون می‌توانند گره از کار اپل

آیا ۵۰۰ میلیون کاربر آیفون می‌توانند گره از کار اپل باز کنند؟
عرضه‌ی نسل جدید آیفون (آیفون ۱۰)،‌ آزمونی بزرگ برای قدرتمندترین بخش هویت کسب و کار اپل یعنی پایگاه عظیم کاربران آن است.
جیم ساوا و اسیه مرچنت، تحلیلگران مؤسسه‌ی خدمات مالی و بانکی سیتی بر این باورند که در حال حاضرُ آیفون ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. این تحلیلگران می‌گویند که می‌توان انتظار داشت چیزی نزدیک به ۷۵ درصد از این تعداد کاربر، در نهایت آیفون قدیمی خود را کنار بگذارند و برای خریداری آیفون جدید دست‌به‌جیب بشوند.
تا اینجای کار همه چیز بر وفق مراد اپل به نظر می‌رسد و نشانه‌ها از این حکایت دارند که اپل به‌زودی با فروش آیفون‌های جدید، پول زیادی به جیب می‌زند. تحلیلگران اما چندان به این ماجرا خوش‌بین نیستند و در این مورد که پایگاه کاربری قدرتمند اپل بتواند شاخص‌های مالی این کمپانی را به سمت بالا بکشاند، اتفاق نظر ندارند.
منتقدان وضعیت فعلی اپل با برشمردن دلایل زیر، نسبت به ارتقاء جایگاه این کمپانی پس از عرضه‌ی نسل جدید آیفون ابراز تردید کرده‌اند:اندروید در یک بازه زمانی طولانی‌تر کاربران بیشتری به خود جذب کرده است و گوشی‌های این سیستم عامل هم روزبه‌روز بهتر، کارآمدتر و البته ارزان‌تر شده‌اند.رشد پایگاه کاربری اپل متوقف شده است و تمام کسانی که به دنبال خرید آیفون‌های جدید هستند، پیش‌تر نیز از گوشی‌ آیفون استفاده می‌کرده‌اند. از سوی دیگر قیمت‌های سرسام‌آور اپل خود مانعی بزرگ برای جذب سایر کاربران با بودجه‌های پایین‌تر است.تخمین زده شده است که کاربران اپل مدت‌زمان بیشتری با گوشی خود سر می‌کنند؛ در واقع به‌طور متوسط حدود سه سال. بنابراین مادامی که از آیفون فعلی خود راضی هستند، بعید به نظر می‌رسد که برای خریداری یک آیفون جدید اغوا بشوند.اپل از زمان معرفی آیفون ۶ در سال ۲۰۱۵، تاکنون گوشی هیجان‌انگیز جدیدی روانه بازار نکرده است. به همین دلیل، مشتریان آیفون هم رغبت چندانی برای ارتقاء گوشی خود ندارند.
نمودار زیر گوشه‌ای از مشکلاتی را که اپل در حال حاضر با آن روبه‌رو است نشان می‌دهد. همان‌طور که می‌بینید، در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ فروش آیفون به‌رغم رشد پایگاه کاربری اپل، کاهش یافته است.اما تیم تحلیلگران سیتی  آمار و ارقام جدیدی ارائه کرده‌اند. آن‌ها اذعان داشته‌اند که پایگاه کاربری اپل تضعیف شده است. در واقع کاربران، در حال حاضر به‌طور متوسط آیفون‌ خود را هر ۳۲ ماه یک‌بار تعویض می‌کنند، درحالی‌که این رقم در سال ۲۰۱۴ برابر با ۲۸ ماه بود. همچنین طبق پیش‌بینی‌ها، تنها ۷۵ درصد از کاربران فعلی آیفون در نهایت برای خریداری یک آیفون جدید اقدام خواهند کرد، درصورتی‌که این رقم در زمان معرفی آیفون ۶ نزدیک به ۸۵ درصد بود.
آیفون ۶ (۲۰۱۴-۲۰۱۵)
پایگاه کاربری: ۳۰۰ میلیون کاربر
زمان متوسط تعویض: ۲۸ ماه
درصد تخمینی کاربران متمایل به تعویض گوشی: ۸۵ درصد
آیفون ۸ (۲۰۱۷-۲۰۱۸)
پایگاه کاربری: ۵۰۰ میلیون کاربر
زمان متوسط تعویض: ۳۲ ماه
درصد تخمینی کاربران متمایل به تعویض گوشی: ۷۵ درصد
بااین‌حال، تحلیلگران سیتی می‌گویند آیفون جدید می‌تواند از سد این آمار و ارقام بگذرد و شگفتی خلق کند.
نزدیک شدن زمان متوسط تعویض به سه سال به دلیل رضایت کاربران از نگه داشتن طولانی‌تر آیفون خود نبوده است؛ بلکه آن‌ها به این دلیل از تعویض و ارتقاء گوشی خود امتناع می‌کرده‌اند که آیفون ۷ بسیار شبیه به آیفون ۶ بود و چیز زیادی برای مجاب کردن کاربران به خرید خود در چنته نداشت. اما تحلیلگران سیتی بر این باورند که آیفون ۸ با بدنه شیشه‌ای و صفحه‌نمایش بزرگ خود می‌تواند زمان متوسط تعویض آیفون را دستخوش تغییرات اساسی بکند.
علاوه بر این و مهم‌تر از همه، پایگاه کاربری اپل در حال حاضر ۲۰۰ میلیون بیشتر از سال ۲۰۱۴ است. بنابراین اگر تعدادی کمتر از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال کنونی آیفون برای خریداری پرچم‌دار بیش از ۱۰۰۰ دلاری جدید اپل اقدام کنند، باز هم برای اینکه درآمد اپل به مدار رشد بازگردد کافی خواهد بود.
 برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

فناوری خودروهای ایرانی؛ معادل ۳۰ سال قبل علیرضا نیک

فناوری خودروهای ایرانی؛ معادل ۳۰ سال قبل 
 علیرضا نیک

فناوری خودروهای ایرانی؛ معادل ۳۰ سال قبل
علیرضا نیک آئین، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو، درباره وضعیت کنونی خودروهای تولید داخل نکات مهمی بیان کرده است. او با اشاره به اینکه تکنولوژی‌های به‌کاررفته در خودروهای داخلی با نمونه‌های روز دنیا بسیار متفاوت ارزیابی می‌شود، معتقد است آیرودینامیک بدنه و پیشرانه محصولات شرکت‌های خودروساز داخلی ما، معادل خودروهای دهه ۱۹۸۰ میلادی است.
وی در گفتگو با ایسنا اظهار داشت:یکی از مشکلات اساسی خودروهای ایرانی، مصرف سوخت بسیار بالای آن‌ها است که علاوه بر ایجاد آلودگی هوا به‌خصوص در کلان‌شهرها، مصرف سوخت در کل کشور را به‌شدت بالا برده‌اند. این در حالی است که با تغییر ساختار خودروهای داخلی، با به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا تا ۵۰ درصد امکان کاهش مصرف سوخت خودرو وجود دارد.
یکی از مشکلات اساسی خودروهای ایرانی، مصرف سوخت بسیار بالای آن‌ها است که علاوه بر ایجاد آلودگی هوا به‌خصوص در کلان‌شهرها، مصرف سوخت در کل کشور را به‌شدت بالا برده‌اند. این در حالی است که با تغییر ساختار خودروهای داخلی، با به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا تا ۵۰ درصد امکان کاهش مصرف سوخت خودرو وجود دارد.


نیک آئین با طبیعی دانستن عدم تأمین قطعات بسیاری از خودروهای تولید داخل توسط شرکت‌های مادر مانند پژوی فرانسه به دلیل هماهنگ بودن استاندارهای خودروسازی ما با چند دهه قبل، تأمین قطعات مورد نیاز خودروهای داخلی توسط شرکت‌ و کارخانه‌های دیگری که کیفیت قطعات اصلی را ندارند؛ از جمله مشکلات صنعت خودروسازی داخلی دانست و همین امر را موجب کاهش طول عمر قطعات استفاده‌شده در خودرو اعلام کرد.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اشاره به پیشرانه‌های اتومبیل‌های ایرانی و منسوخ شدن سیستم آن‌ها، خاطرنشان کرد:سال‌ها است که این نوع پیشرانه‌ها جایی در صنعت خودروسازی جهان ندارند؛ اما متأسفانه ما همچنان در حال استفاده از آن‌ها هستیم. اگرچه سوخت مصرفی خودروهای ایرانی یورو ۴ محسوب می‌شود اما این سوخت نیز گوگرد زیادی دارد و این امر مشکل‌ساز است. به تمام این شرایط، وجود قطعات و روغن‌های تقلبی موجود در بازار را نیز اضافه کنید تا به این موضوع پی ببرید که در مقابل این حجم از مشکلات، نمی‌توان از تعمیرکاران خودرو انتظار معجزه داشت.
سال‌ها است که این نوع پیشرانه‌ها جایی در صنعت خودروسازی جهان ندارند؛ اما متأسفانه ما همچنان در حال استفاده از آن‌ها هستیم. اگرچه سوخت مصرفی خودروهای ایرانی یورو ۴ محسوب می‌شود اما این سوخت نیز گوگرد زیادی دارد و این امر مشکل‌ساز است. به تمام این شرایط، وجود قطعات و روغن‌های تقلبی موجود در بازار را نیز اضافه کنید تا به این موضوع پی ببرید که در مقابل این حجم از مشکلات، نمی‌توان از تعمیرکاران خودرو انتظار معجزه داشت.
نیک آئین با بیان اینکه به‌طور متوسط قطعات جلوبندی یک خودرو باید ۲ سال عمر کند؛ اعلام کرد که گاهی عمر این قطعات به ۶ ماه هم نمی‌رسد و با توجه به وضعیت جاده‌ها و خیابان‌های کشور، بسیار زودتر از موعد باید آن‌ها تعویض شوند. وی ضمن اعلام چند برابر بودن میزان مصرف لوازم یدکی در ایران نسبت استانداردهای جهانی، یکی از دلایل اصلی طول عمر بسیار پایین خودروهای ایرانی در مقایسه با خودروهای خارجی را همین مسئله اعلام کرد.

نیک آئین در عین حال اذعان داشت:حتی در میان خودروهای خارجی نیز آن‌هایی که وارد ایران می‌شوند و در جاده‌های ما تردد می‌کنند، نسبت به نمونه‌هایی که در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند عمر کمتری دارند؛ چرا که خودروهای خارجی از نظر پیشرانه به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که نیاز به سوخت یورو ۶ دارند و لازم است میزان گوگرد بنزین آن‌ها کمتر از ۱۰ باشد. این در حالی است که سوخت رایج مورد استفاده در کشور ما یورو ۴ است که میزان گوگرد آن حدود ۵۰ می‌شود.
حتی در میان خودروهای خارجی نیز آن‌هایی که وارد ایران می‌شوند و در جاده‌های ما تردد می‌کنند، نسبت به نمونه‌هایی که در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند عمر کمتری دارند؛ چرا که خودروهای خارجی از نظر پیشرانه به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که نیاز به سوخت یورو ۶ دارند و لازم است میزان گوگرد بنزین آن‌ها کمتر از ۱۰ باشد. این در حالی است که سوخت رایج مورد استفاده در کشور ما یورو ۴ است که میزان گوگرد آن حدود ۵۰ می‌شود.
نیک آئین در پایان ضمن اشاره به قیمت خودروهای تولید داخل، با بالاتر دانستن قیمت خودروهای ایرانی نسبت به خودروهای بازار خلیج فارس، اظهار داشت:در کشورهای همسایه مانند عراق اکنون تویوتایی عرضه می‌شود که مطابق با استانداردهای روز خودروسازی جهان است و جالب این است که قیمت این تویوتا با پژوی ما که متعلق به دهه ۸۰ میلادی است برابری می‌کند.
در کشورهای همسایه مانند عراق اکنون تویوتایی عرضه می‌شود که مطابق با استانداردهای روز خودروسازی جهان است و جالب این است که قیمت این تویوتا با پژوی ما که متعلق به دهه ۸۰ میلادی است برابری می‌کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

گوشی‌ های سامسونگ که به اندروید اوریو به‌روزرسانی خواهند شد

گوشی‌ های سامسونگ که به اندروید اوریو به‌روزرسانی خواهند شد

گوشی‌ های سامسونگ که به اندروید اوریو به‌روزرسانی خواهند شد
ماه گذشته آخرین نسخه از سیستم‌عامل محبوب اندروید با نام رسمی اوریو از راه رسید. اندروید اوریو اکنون برای استفاده‌ی کاربران آماده است و به تدریج راه خود را به گوشی‌های مختلف اندروید باز خواهد کرد. نخستین کسانی که پیش از همه به تجربه‌ی استفاده از هشتمین نسل اندروید دست یافته‌اند، کاربران گوشی‌های پیکسل و آخرین نسل گوشی‌های نکسوس (نکسوس ۶ پی و نکسوس ۵ ایکس) هستند. در طرف مقابل، کاربرانی که از گوشی‌های ساخت دیگر شرکت‌ها استفاده می‌کنند ناچارند زمان بیشتری برای دریافت به‌روزرسانی منتظر بمانند.
اندروید اوریو برخی ویژگی‌های جدید به همراه دارد و در زمینه‌ی تجربه کاربری نیز بهینه‌سازی‌های مثبتی ارائه می‌دهد. برخی از ویژگی‌های برجسته‌ی اندروید اوریو از این قرار هستند:ایموجی‌های جدید
به‌روزرسانی اندروید اوریو ایموجی‌های جدیدی همراه خود دارد. این ایموجی‌ها بهبود بیشتری یافته و تناسب بهتری برای بیان احساسات و حالات روحی مختلف کاربران پیدا کرده‌اند.حالت تصویر در تصویر
اندروید اوریو قابلیت جدیدی به نام تصویر در تصویر به سیستم عامل اضافه می‌کند. با این ویژگی زمانی که مشغول چک کردن ایمیل‌ها یا تقویم خود هستید، می‌توانید با اپلیکیشن‌هایی نظیر نت‌فلیکس یا یوتیوب به تماشای همزمان برنامه‌های خود بپردازید. در آینده‌ی نزدیک اپلیکیشن‌های شخص ثالث بیشتری قادر به استفاده از این قابلیت خواهند بود.اعلان‌های بهبودیافته
اکنون در این به‌روزرسانی، زمانی که از یک اپلیکیشن اعلانی دریافت کنید، آیکون اپلیکیشن مورد نظر با نمایش نقطه‌ی کوچکی، کاربر را از وجود اعلان‌ جدید باخبر می‌کند. همچنین با فشار دادن و نگه داشتن آیکون اپلیکیشن، مستقیما از همان صفحه‌ی خانگی قادر به مشاهده‌ی اعلان مورد نظر خواهید بود.انتخابگر هوشمند متن
با انتخابگر هوشمند متن جدید اندروید اوریو، کاربران می‌توانند متن‌های مرتبط نظیر آدرس، شماره تلفن و ... را تنها با دو بار فشردن آن انتخاب کنند.جاگذاری خودکار
به احتمال زیاد در صورت استفاده از مرورگر کروم، نام این عبارت به گوشتان خورده است. با استفاده از این قابلیت، اطلاعات مربوط به حساب کاربری شما که قبلا در کروم ذخیره شده است، در دفعات بعدی به‌صورت خودکار در فیلدهای مربوط قرار می‌گیرد و نیازی به تایپ مجدد آن‌ها توسط کاربر نخواهد بود.
اکنون با اندروید اوریو، اپلیکیشن‌های شخص ثالث نیز قادر به استفاده از این ویژگی و همچنین سنسور اثر انگشت گوشی خواهد بود.Google Play Protect
اندروید اوریو قابلیت جدیدی به نام گوگل پلی پروتکت ارائه می‌کند. این بخش جدید با نظارت کامل بر اپلیکیشن‌ها، از نبود بدافزار و نرم‌افزارهای مخرب روی گوشی کاربر اطمینان حاصل می‌کند.کیفیت صدای بهبودیافته
به‌روزرسانی اندروید اوریو با «کدک‌های کیفیت بالای صدای بلوتوث» همراه است که هنگام گوش دادن به موسیقی از طریق دستگاه‌های بی‌سیم، به طرز قابل توجهی کیفیت صدا را بهبود می‌بخشد. این ویژگی جدید، امکان حذف کامل جک هدفون را در دستگاه‌های اندرویدی پیش رو هموار می‌کند.
کاربران گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ در زمان عرضه‌ی رسمی به‌روزرسانی‌های اندروید قادر به تجربه‌ی آن نخواهند بود و باید تا آماده‌سازی نسخه‌های‌ مخصوص گوشی خود منتظر بمانند. علاوه بر مدل‌های پرچم‌دار، برخی از دیگر کاربران مدل‌های میان‌رده نیز موفق به دریافت این به‌روزرسانی خواهند شد.
فهرست گوشی‌های سامسونگ که دریافت به‌روزرسانی اندروید اوریو برای آن‌ها تأیید شده، به شرح زیر است:سامسونگ گلکسی اس ۸ (G950F, G950W)گلکسی نوت ۸گلکسی اس ۸ پلاس (G955, G955FD)گلکسی اس ۷ اج (G935F, G935FD, G935W8)گلکسی اس ۷ (G930FD, G930F, G930, G930W8)گلکسی اِی ۳ (۲۰۱۷) (A320F)گلکسی اِی ۵ (۲۰۱۷) (A520F)گلکسی اِی ۷ (۲۰۱۷) (A720F, A720DS)گلکسی سی ۹ پروگلکسی جی ۷گلکسی جی ۷ پرو (۲۰۱۷)گلکسی جی ۷ پرایم (G610F, G610DS, G610M/DS)گلکسی ای ۹ (۲۰۱۶) (SM-A9100)گلکسی ای ۷ (۲۰۱۶) (A710F, A710DS)گلکسی ای ۵ (۲۰۱۶) (A510F)گلکسی ای ۸ (۲۰۱۶) (A810F, A810DS)گلکسی نوت اف‌ای
گوشی‌های سری گلکسی جی ۲۰۱۷ سامسونگ به‌روزرسانی اندروید اوریو را دریافت خواهند کرد.
فهرست گوشی‌های سامسونگ که به‌روزرسانی اندروید اوریو را دریافت نخواهند کرد:گلکسی جی ۳ (۲۰۱۶)گلکسی جی ۵ (۲۰۱۶)گلکسی جی ۲ (۲۰۱۵)گلکسی جی ۷ (۲۰۱۶)گلکسی جی ۲ آیسگلکسی جی ۲ (۲۰۱۶)گلکسی آن ۵گلکسی آن ۸گلکسی نوت ۵گلکسی ای ۸گلکسی اس ۶گلکسی اس ۶ اجگلکسی اس ۵گلکسی نوت ۴

مشاهده همه ی 1 نظر
iTech news
iTech news

اشک‌ها و لبخندهای تیم مأموریت کاسینی پس از پایان پروژه‌ی

اشک‌ها و لبخندهای تیم مأموریت کاسینی پس از پایان پروژه‌ی

اشک‌ها و لبخندهای تیم مأموریت کاسینی پس از پایان پروژه‌ی تاریخی ناسا
اعضای مهم تیم کاسینی امروز در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا گرد هم آمده بودند تا برای آخرین بار سیگنال‌های فضاپیمای دوست‌داشتنی خود را دریافت کنند. آن‌ها هنوز مشتاق‌اند که دوباره به این سیاره‌ی باشکوه و اقمار مرموزش بازگردند.
لیندا اسپیلکر، دانشمند پروژه کاسینی از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، در کنفرانس خبری گفت:وقتی به مأموریت کاسینی نگاهی می‌اندازیم، مأموریتی را می‌بینیم که همچون ماراتنی ۱۳ ساله از اکتشافات علمی بوده است. این آخرین دور مسابقه ما بود که در جشن موفقیتش حضور داریم. می‌دانیم که با اشک‌ها و شادی‌های همزمان اینجا ایستاده‌ایم؛ چرا که احساس کسانی را داریم که یک دوست را از دست داده‌اند؛ فضاپیمای کوچکی که خیلی خوب می‌شناختیمش... در همین حال با نگاه به آینده، این یک شروع و یک پایان بود، هنوز چیزهایی زیادی باقی‌ مانده‌اند؛ دانسته‌های علمی بسیار بی‌نظیری که برای کشف و درک آن‌ها، دهه‌ها وقت لازم است.
وقتی به مأموریت کاسینی نگاهی می‌اندازیم، مأموریتی را می‌بینیم که همچون ماراتنی ۱۳ ساله از اکتشافات علمی بوده است. این آخرین دور مسابقه ما بود که در جشن موفقیتش حضور داریم. می‌دانیم که با اشک‌ها و شادی‌های همزمان اینجا ایستاده‌ایم؛ چرا که احساس کسانی را داریم که یک دوست را از دست داده‌اند؛ فضاپیمای کوچکی که خیلی خوب می‌شناختیمش... در همین حال با نگاه به آینده، این یک شروع و یک پایان بود، هنوز چیزهایی زیادی باقی‌ مانده‌اند؛ دانسته‌های علمی بسیار بی‌نظیری که برای کشف و درک آن‌ها، دهه‌ها وقت لازم است.

جولی وبستر، مدیر عملیات فضاپیمای کاسینی، در کنفرانس خبری ناسا گفت:تقریبا نمی‌دانم برای بیان احساساتم چه بگویم. ما ۱۳ سال در زحل به سر بردیم و ۲۰ سال فضاپیمای فوق‌العاده‌ای داشتیم که توسط افرادی طراحی شده بود (این را با تأکید می‌گویم) که ۳۰ سال سابقه‌ی در طراحی فضاپیماها داشتند. آن‌ها تمام تجارب خود در طراحی فضاپیماهای (دوقلوی) وویجر، گالیله، مشاهده‌گر مریخ و ماژلان به کار گرفته بودند تا فضاپیمایی بی‌نقص بسازند.
تقریبا نمی‌دانم برای بیان احساساتم چه بگویم. ما ۱۳ سال در زحل به سر بردیم و ۲۰ سال فضاپیمای فوق‌العاده‌ای داشتیم که توسط افرادی طراحی شده بود (این را با تأکید می‌گویم) که ۳۰ سال سابقه‌ی در طراحی فضاپیماها داشتند. آن‌ها تمام تجارب خود در طراحی فضاپیماهای (دوقلوی) وویجر، گالیله، مشاهده‌گر مریخ و ماژلان به کار گرفته بودند تا فضاپیمایی بی‌نقص بسازند.
وبستر همچنین در مورد نگرانی‌هایش در مورد مراحل پایانی مأموریت کاسینی یعنی «پایان نهایی» گفت:وقتی منتظر اولین سیگنال‌های کاسینی از درون حلقه‌های زحل بودیم، به‌سختی می‌توانستم حرف بزنم و نفس بکشم. و برای این شیرجه نهایی هم حرفی برای گفتن ندارم؛، چون این کاری است که باید انجام می‌شد.
وقتی منتظر اولین سیگنال‌های کاسینی از درون حلقه‌های زحل بودیم، به‌سختی می‌توانستم حرف بزنم و نفس بکشم. و برای این شیرجه نهایی هم حرفی برای گفتن ندارم؛، چون این کاری است که باید انجام می‌شد.
ارل میز، مدیر برنامه‌های کاسینی در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، گفت احساسات مختلفی دارد. به‌ویژه اینکه این فضاپیما دانش ما از زحل را افزایش داده بود و اکنون این ارتباط دیگر وجود ندارد.
 ارل میز در کنفرانس خبری ناسا گفت:می‌توانم بگویم کاسینی یک ربات بود که دوره کاری‌اش به پایان رسید و لازم بود خاموش شود. اما این موضوع جنبه‌ی دیگری هم دارد، ما با (مرگ کاسینی) دوست و خدمتکار وظیفه‌شناسی را از دست دادیم که چندین دهه با ما بود. این از دست دادن غم‌انگیز است، اما از این بابت احساس آرامش داریم؛ چراکه دقیقا همان کاری را کردیم که باور داشتیم درست است.
می‌توانم بگویم کاسینی یک ربات بود که دوره کاری‌اش به پایان رسید و لازم بود خاموش شود. اما این موضوع جنبه‌ی دیگری هم دارد، ما با (مرگ کاسینی) دوست و خدمتکار وظیفه‌شناسی را از دست دادیم که چندین دهه با ما بود. این از دست دادن غم‌انگیز است، اما از این بابت احساس آرامش داریم؛ چراکه دقیقا همان کاری را کردیم که باور داشتیم درست است.
لیندا اسپیلکر گفت:کاسینی، زحل را همچون هم‌محله‌ای‌مان به ما شناساند و اکنون برای این لحظه، آنجا (زحل) یک دنیای بسیار دوردست است، فقط دنیایی کوچک که در تلسکوپ دیده می‌شود و این جزئیات از حلقه‌ها و اقمار کوچک زحل همه از دسترسمان خارج ‌شده‌اند؛ تا زمانی که دوباره به آنجا بازگردیم.
کاسینی، زحل را همچون هم‌محله‌ای‌مان به ما شناساند و اکنون برای این لحظه، آنجا (زحل) یک دنیای بسیار دوردست است، فقط دنیایی کوچک که در تلسکوپ دیده می‌شود و این جزئیات از حلقه‌ها و اقمار کوچک زحل همه از دسترسمان خارج ‌شده‌اند؛ تا زمانی که دوباره به آنجا بازگردیم.
توماس زوربوچن، مدیر بخش هدایت مأموریت‌های علمی ناسا هم در این کنفرانس خبری حضور داشت و گفت ناسا دوباره به زحل بازمی‌گردد، خصوصا برای بررسی دوباره‌ی اقمار فوق‌العاده این غول گازی. به‌ویژه، انسلادوس که در میان بهترین نامزدهای سکونت پذیری و جای دادن حیات بالقوه در منظومه‌ی شمسی است. همچنین جذاب‌ترین قمر زحل، تیتان. همان‌طوری که می‌دانید، کاوشگر هویگنس (کاوشگر همراه کاسینی) در سال ۲۰۰۴ فرودی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

هیوندای جنسیس G70 رونمایی شد سدان G70 جنسیس، در

هیوندای جنسیس G70 رونمایی شد 
 سدان G70 جنسیس، در

هیوندای جنسیس G70 رونمایی شد
سدان G70 جنسیس، در اوایل سال ۲۰۱۸ با هدف پشت سر گذاشتن ژرمن‌ها در کلاس سدان کامپکت لوکس، در ایالات متحده آمریکا عرضه خواهد شد. برای شرکتی که در زمینه ساخت چنین خودروهایی چندان باسابقه نیست، رقابت با غول‌های آلمانی، جاه‌طلبانه به نظر می‌رسد.
در حدود ۳۰ سال پیش بود که سه غول خودروسازی ژاپن به بازار محصولات لوکس وارد شدند. با وجود تولید خودروهای جذاب، توسط لکسوس، آکورا و اینفینیتی، هنوز هم هیچ خودروی سدان ژاپنی نتوانسته است به حاکمیت سری 3 بی‌ام‌و در بخش فروش و کیفیت کلاس سدان کامپکت پایان دهد؛ اما با عرضه‌ی محصول جدید جنسیس، باید منتظر تأثیر این خودرو بر بازار و مشتریان این کلاس باشیم.
جنسیس موتورز با ساخت G70، قصد دارد حس لوکس بودن و هیجان را القا کند. کاملا مشخص به نظر می‌رسد که معیار عملکرد G70 بر اساس سری 3 و طراحی داخلی آن بر پایه‌ی مرسدس C کلاس و آئودی A4 بوده است.
لوک دانکلرولک، مدیر بخش طراحی هیوندای و جنسیس، می‌گوید:مدل‌های زیادی از کوپه چهاردر برای الهام گرفتن وجود دارد. هدف ما طراحی یک سدان دینامیک و مهم‌ترین مورد برای ما، نسبت فاصله‌ی زیاد از داشبورد تا محور جلو بود.
مدل‌های زیادی از کوپه چهاردر برای الهام گرفتن وجود دارد. هدف ما طراحی یک سدان دینامیک و مهم‌ترین مورد برای ما، نسبت فاصله‌ی زیاد از داشبورد تا محور جلو بود.

در طراحی جلوی G70، زاویه‌های زیادی وجود دارند که انواع اشکال مثلث و ذوزنقه را تشکیل داده‌اند. در طراحی چراغ‌های جلو، از چهار لامپ خطی نازک استفاده شده است. شیار داخلی ستون‌های بدنه که به سمت سقف ادامه یافته، ضخیم است و به فضای سرِ سرنشین‌ها نیز وارد شده تا نیمرخ عضلانی را به G70 ببخشد. در طرح صندوق عقب، نشانه‌هایی از بی‌ام‌و و آئودی مشاهده می‌شود که از گلگیرهای عقب شروع شده است و تا انتهای بدنه ادامه دارد. برجستگی طویل پشت چرخ‌های عقب، فقط جنبه‌ی ظاهری ندارد و در عملکرد کلی خودرو تأثیرگذار است.

در کابین و طراحی داخلی، اعم از کنسول مرکزی و داشبورد، روکش‌های طرح چوب وجود ندارد و از تزئینات طرح فلزی استفاده شده است. از موارد دیگر می‌توان به تودورزی طرح الماس و نمایشگر ثابت اشاره کرد. با اینکه در ردیف عقب فضای کافی برای زانوها وجود دارد؛ ولی فضای کلی پاها مناسب و فضای سر به اندازه‌ی کافی جادار نیست؛ البته میدان دید سرنشینان عقب خوب است.
فاصله‌ی بین دو محور G70، به اندازه‌ی ۲.۵ سانتی متر و طول بدنه‌ی آن چهار سانتی‌متر از بی‌ام‌و سری ۳ بیشتر است. در واقع فاصله‌ی محورها و طول بدنه‌ی G70، تقریبا مشابه مرسدس‌بنز C کلاس است.
مقاله‌های مرتبط:جنسیس G70 کاراتر از کیا استینگر خواهد بود جنسیس با G70 به رقابت با بی‌ام‌و سری ۳ می رود
جنسیس، G70 در نسخه استاندارد، به یک پیشرانه‌ی چهار سیلندر دو لیتری توربو، با قدرت ۲۴۸ اسب بخار و گشتاور ۳۵۳ نیوتن‌متر مجهز شده است. پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل ۳.۳ لیتری با توان خروجی ۳۴۶ اسب بخار و گشتاور ۵۱۰ نیوتن‌متر، به‌صورت آپشن در دسترس خواهد بود. تیم مهندسی جنسیس موتورز ادعا می‌کند که G70 با پیشرانه‌ی V6 و با حداکثر سرعت ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۴.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که بسیار ایده‌آل است؛ البته جزئیات زیادی از عملکردی پیشرانه‌ی استاندارد اعلام نشده است.
هر دو پیشرانه با جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک تورک کانورتر هشت سرعته همراه شده‌اند؛ در آمریکا، G70 به همراه پیشرانه‌ی استاندارد، آپشن جعبه‌دنده‌ی دستی و دیفرانسیل لغزش محدود نیز ارائه می‌دهد. البته انتظار می‌رود که این آپشن در اروپا نیز عرضه شود.
نسخه‌ی استاندارد با لاستیک‌های تمام فصل بریجستون و رینگ‌های ۱۸ اینچی قابل خرید است؛ اما نسخه‌ی V6 به همراه لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپرت جدید، رینگ‌های ۱۹ اینچی و ترمزهای چهار پیستونی در جلو و دو پیستونی در عقب عرضه می‌شود. برای بازار کره نسخه‌ی دیزل و برای بازار آمریکا، نسخه‌ی ویژه‌ی دینامیک با پیشرانه‌ی V6 در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. جنسیس موتورز برنامه‌ای برای عرضه‌ی نسخه‌ی هیبرید G70 ندارد. مدیران جنسیس اشاره کردند که سدان لوکس G70، به سیستم تمام چرخ متحرک با قابلیت تغییر زاویه‌ی محور عقب و تقسیم متغیر گشتاور مجهز خواهد بود.
آلبرت بیرمن، مدیر بخش تست و توسعه‌ی قوای فنی هیوندای، گفت:خبری از کم‌فرمانی نیست. با تجربه‌ی سیستم تمام چرخ متحرک ما، هنوز هم به‌عنوان سیستم محور عقب آن را شناسایی خواهید کرد.
خبری از کم‌فرمانی نیست. با تجربه‌ی سیستم تمام چرخ متحرک ما، هنوز هم به‌عنوان سیستم محور عقب آن را شناسایی خواهید کرد.
بیرمن با اشاره به حالت‌های رانندگی اسپرت و نرمال و تنظیمات فرمان، حساسیت پدال گاز و تعویض دنده، صدای فعال، تقسیم گشتاور سیستم تمام چرخ متحرک، تنظیمات سیستم تعلیق در نسخه‌ی ۳.۳ لیتری و وجود دمپرهای انطباقی در نسخه‌ی دو لیتری، G70 را با قابلیت شخصی‌سازی بالا توصیف کرد.
بیرمن که به مدت ۳۰ سال در شرکت بی‌ام‌و و بخصوص دپارتمان M، مشغول به کار بوده، متخصص این موارد است؛ ولی نمی‌توان تضمین کرد که دانش بیرمن و تبدیل جادوی بی‌ام‌و در جنسیس، حتما جوابگو خواهد بود.

در تست نسخه‌ی اولیه‌، مدل دو لیتری در مقایسه با مدل V6 متعادل&zw

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

معرفی استارتاپی که محل‌ اقامت ارزان می‌سازد بسیاری از

معرفی استارتاپی که محل‌ اقامت ارزان می‌سازد 
 بسیاری از

معرفی استارتاپی که محل‌ اقامت ارزان می‌سازد
بسیاری از صاحبان املاک، خانه‌های خود را خالی نگه می‌دارند تا در فرصتی مناسب آن را بازسازی و مطابق میل خود طراحی کنند که درنتیجه، فضای قابل سکونت بسیار زیادی هدر خواهد رفت. استارتاپ Low Guardians با استفاده از این فضا، محل اقامت موقت درست می‌کند.
۳ سال پیش تیم لو یک جوان ۲۶ ساله بود و تلاش می‌کرد جای مناسب و مقرون به صرفه‌ای برای اقامت خود در لندن پیدا کند. از آنجایی که هزینه‌ی اقامت در این شهر بالا بود، او دست به یک آزمایش جالب زد. او به مدت ۴ ماه در هر محلی که هزینه‌ی اجاره‌ی آن کمتر از ۸۰۰ دلار بود اقامت می‌کرد. خانه‌های قایقی، مزرعه‌های اشتراکی، محل اقامت اسب‌ها و حتی ساختمان‌های خالی از سکنه، از جمله محل‌هایی بودند که تیم در این ۴ ماه در آن‌ها اقامت داشت. زندگی در کنار موش‌ها، دمای غیر قابل کنترل اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی اشتراکی تنها بخش کوچکی از مشکلات اقامت ۴ ماهه‌ی او در این محل‌ها بودند. او بعد از گذراندن این دوره متوجه شد که ساختن محل‌های اقامت موقت به‌شدت مورد نیاز جامعه است و می‌تواند مشکل بسیاری از انسان‌ها را حل کند.

بنابراین تیم به فکر راه‌اندازی استارتاپ Low Guardians افتاد. این استارتاپ ساختمان‌های خالی را به یک مکان تمیز، امن و ارزان برای افراد نیازمند تبدیل می‌کند. این ایده از این نظر برای صاحبان املاک مفید است که باعث می‌شود هزینه‌های مالیات آن‌ها کاهش پیدا کند. همچنین به افراد نیازمند کمک می‌کند که در محل‌های ارزان‌قیمت به‌طور موقت ساکن شوند. البته این ایده از قبل هم وجود داشت و کار خودش را از کشورهای هلند و آلمان آغاز کرد و سپس در اوایل سال‌های ۲۰۰۰ وارد انگلستان شد. این طرح رشد خوبی داشت؛ اما نتوانست تنظیمات خوبی داشته باشد و درنتیجه این محل‌های اقامت از کیفیت بالایی برخوردار نبودند. آن‌ها فکر می‌کردند که با این کار خود لطف بزرگی به افراد نیازمند می‌کنند و نیازی نیست که این محل‌ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند.
اما این استارتاپ طرز تفکر دیگری دارد. آن‌ها با طراحان شرکت Studio Bark صحبت کرده و از آن‌ها خواسته‌اند که یک ساختار ساده، ارزان و خصوصی برای هر فرد طراحی کنند. ساختن مواد اولیه‌ی این زیرساخت‌ها تنها یک روز طول می‌کشد و طراحی آن به اندازه‌ای ساده است که افراد معمولی هم می‌توانند خودشان آن‌ها را مونتاژ کنند. هر زمان که صاحب ملک بخواهد از ملک خود استفاده‌ی دیگری داشته باشد، این ساختارها به‌راحتی جمع می‌شوند و می‌توانند در مکان دیگری مورد استفاده قرار بگیرند. طرح‌های اولیه‌ی این استارتاپ، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی مشترک دارند. اما طرح‌های آینده‌ی آن شامل آشپزخانه و سرویس بهداشتی مجزا برای هر شخص خواهند بود.
این استارتاپ تلاش می‌کند در عین حفظ حریم خصوصی و ایمنی افراد، بیشترین استفاده را از فضای ملک داشته باشد. آن‌ها در حال حاضر توانسته‌اند برای ۱۸۰ نفر فضای اقامت مناسب تهیه کنند و به فکر این هستند که کسب‌و‌کار خود را در آینده گسترش دهند.

تیم می‌گوید: «لندن شهر بزرگی است اما بسیاری از فضاهای آن خالی هستند. درصد بسیار بالایی از این فضاها می‌توانند برای مصارف مفیدتر مورد استفاده قرار بگیرند. ما می‌خواهیم استفاده‌ی بهتری از این فضا داشته باشیم. ما برای این کار به خانه‌های بیشتری احتیاج داریم و می‌دانیم که مشاوران املاک می‌توانند ما را در این زمینه یاری دهند. هزینه‌ی اجاره‌ی ما بسیار پایین‌تر از اجاره‌ی املاک لندن است. ما همچنین امنیت خانه‌ی صاحبان املاک را تضمین می‌کنیم در نتیجه می‌توانیم از آن‌ها هم پول دریافت کنیم. ما خدمات باکیفیتی ارائه می‌دهیم و این به نفع صاحبان املاک است. زمانی که مستأجران خوشحال باشند و با احترام با آن‌ها برخورد شود، از محل اقامت خود بهتر مراقبت خواهند کرد.»
هرچند این محل‌های موقت با تصمیم صاحب ملک باید تخلیه شوند؛ اما این استارتاپ معتقد است که می‌تواند از این فرصت برای کمک به دولت استفاده کند. درواقع این استارتاپ می‌تواند مشکل اقامت بسیاری از افراد را برای مدت کمی از بین ببرد و این به نفع همه است. تیم می‌گوید: «من می‌دانم که این راه حل اساسی نیست و تمام مشکلات را از بین نمی‌برد؛ ولی ما و افراد هم‌نسلمان طرفدار چنین طرح‌هایی هستیم.»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

گلکسی نوت 8 سامسونگ در بازار سیاه پایتخت بررسی

گلکسی نوت 8 سامسونگ در بازار سیاه پایتخت 
 بررسی

گلکسی نوت 8 سامسونگ در بازار سیاه پایتخت
بررسی گلکسی نوت 8 سامسونگبررسی ویدیویی گلکسی نوت 8 سامسونگ
بررسی ویدیویی گلکسی نوت 8 سامسونگ
سامسونگ نسل جدید فبلت‌های بالارده‌ی سری گلکسی نوت خود با نام گلکسی نوت ۸ را اوایل شهریورماه و طی رویداد اختصاصی Unpacked در نیویورک معرفی کرد؛ اما پیش‌فروش این فبلت از امروز در بازار ایران آغاز شده است. با توجه به قیمت ۹۳۰ دلاری که برای این گوشی تعیین شده، قیمت آن در بازار ایران احتمالا ۳ میلیون و ۵۰۰ تا ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود؛ اما این روزها گوشی‌ گلکسی نوت ۸ با قیمتی حدود ۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
به گفته‌ی بازاریان، گوشی گلکسی نوت ۸ در هر فروشگاهی با قیمت‌ متفاوتی به فروش می‌رسد و نرخ مشخصی ندارد؛ بلکه این فروشنده است که تعیین می‌کند گوشی را با چه قیمتی در اختیار مشتری قرار دهد. بر این اساس، قیمت گلکسی نوت ۸ از ۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در بازار متغیر است.
فبلت گلکسی نوت ۸ اواسط مهرماه به شکل رسمی وارد بازار کشور می‌شود؛ بنابراین اگر قصد خرید این گوشی را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که تا زمان عرضه‌ی رسمی آن دست نگه دارید که گوشی را با قیمت واقعی خریداری کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

تاریخ تحویل برخی از مدل‌های آیفون 8 و اپل واچ

تاریخ تحویل برخی از مدل‌های آیفون 8 و اپل واچ

تاریخ تحویل برخی از مدل‌های آیفون 8 و اپل واچ 3 به تعویق افتاد
اپل واچ جدید معرفی شد؛ پشتیبانی از LTE و عدم نیاز به آیفونآیفون 8 و آیفون 8 پلاس با طراحی نسل قبل و قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدندآیفون 10 چه تفاوتی با آیفون 8 و آیفون 8‌ پلاس دارد
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با طراحی نسل قبل و قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدندآیفون 10 چه تفاوتی با آیفون 8 و آیفون 8‌ پلاس دارد
آیفون 10 چه تفاوتی با آیفون 8 و آیفون 8‌ پلاس دارد
به‌ نظر می‌رسد که موجودی اپل برای پیش‌سفارش آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و اپل واچ ۳ رو به‌ کاهش است؛ چرا که تاریخ تحویل سفارش برخی از مدل‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به تعویق افتاده است و ارسال آن‌ها پس از تاریخ ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) انجام خواهد شد.
به‌عنوان مثال، سفارش‌های مربوط به مدل‌های خاکستری تحت شبکه‌ی T-Mobile و برخی از نسخه‌‌های آنلاک، تا یک یا دو هفته بعد از ثبت سفارش ارسال نخواهند شد و چنانچه روند پیش‌سفارش‌ها بدین شکل ادامه پیدا کند، احتمالا مدل‌های بیشتری به این وضعیت دچار خواهند شد. به‌ نظر می‌رسد که مدل‌های تحت شبکه‌ی T-Mobile سریع‌تر از نسخه‌های دیگر به فروش می‌رسند.
ظاهرا موجودی ساعت‌ هوشمند اپل واچ ۳ نیز محدود شده است؛ چرا که سفارش‌های مربوط به برخی از مدل‌های این محصول، مانند نمونه‌های ۳۸ و ۴۲ میلی‌متری از جنس فولاد ضد زنگ، بین دو تا سه هفته پس از ثبت سفارش ارسال می‌شوند. موجودی برخی از مدل‌های اسپرت اپل واچ ۳ نیز به اتمام رسیده است؛ چرا که مدل‌ ۴۲ میلی‌متری آلومینیومی به رنگ خاکستری با بند اسپرت لوپ Dark Olive، مدل ۴۲ میلی‌متری آلومینیومی به رنگ طلایی و بند اسپرت Pink Sand و مدل ۳۸ میلی‌متری آلومینیومی به رنگ نقره‌ای و بند اسپرت لوپ Seashell، همگی چند هفته پس از ثبت سفارش ارسال خواهند شد.

اپل پذیرش پیش‌سفارش‌ را از ساعت ۱۱:۳۱ صبح ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) به‌ وقت تهران آغاز کرد و حدود ۲۰ دقیقه پس از آن، تاریخ تحویل مدل‌های یادشده دچار تغییر شد و احتمالا چنانچه این روند ادامه‌دار باشد، مدل‌های بیشتری به این وضعیت دچار خواهند شد.
درحالی‌که موجودی برخی از مدل‌های آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و اپل واچ ۳ برای پیش‌سفارش به‌زودی به اتمام خواهد رسید؛ اما باز هم ممکن است که روز جمعه ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور)، کاربران قادر به خرید آیفون جدید از طریق مراجعه به یکی از مراکز فروش اپل باشند. در حقیقت، هنوز هم ممکن است کاربران در روز آغاز عرضه‌ی رسمی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس، قادر به خرید حضوری برخی از مدل‌هایی باشند که نرخ فروش بالایی برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شود؛ اما این وضعیت ممکن است به‌سرعت تغییر کند.
 آیفون ۸ و ۸ پلاس در دو نسخه‌ی ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی و سه رنگ طلایی، نقره‌ای و خاکستری عرضه خواهند شد. اپل در ایالات متحده‌ی آمریکا، به‌ترتیب برچسب قیمتی ۶۹۹ و ۷۹۹ دلاری برای مدل پایه‌ی این محصولات در نظر گرفته است. کوپرتینونشین‌ها قیمت اپل واچ ۳ برای مدل‌های با و بدون قابلیت اتصال به شبکه‌ی LTE را به‌ ترتیب ۳۲۹ و ۳۹۹ دلار انتخاب کرده‌اند. برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

تا پایان سال ۴۰ میلیون آیفون 10 عرضه می‌شود

تا پایان سال ۴۰ میلیون آیفون 10 عرضه می‌شود

تا پایان سال ۴۰ میلیون آیفون 10 عرضه می‌شود
آیفون 8 و آیفون 8 پلاس با طراحی نسل قبل و قوی‌ترین پردازنده دنیای موبایل رونمایی شدندآیفون 10 چه تفاوتی با آیفون 8 و آیفون 8‌ پلاس دارد
آیفون 10 چه تفاوتی با آیفون 8 و آیفون 8‌ پلاس دارد
مؤسسه‌ی تحقیقاتی KGI Securities پس از برگزاری رویداد رونمایی از آیفون‌های جدید اپل، دو یادداشت تحلیلی نخست خود در زمینه‌ی پیش‌بینی میزان فروش آیفون‌ را منتشر کرده است. KGI در گزارش‌های جدید خود به موضوعاتی مانند تاریخ پیش‌سفارش و عرضه‌ی دیرتر از انتظار آیفون ۱۰ و اپل واچ ۳ می‌پردازد.
KGI در ماه آگوست پیش‌بینی کرده بود که هر سه مدل جدید آیفون به‌صورت هم‌زمان عرضه خواهند شدِ با این تفاوت که عرضه‌ی آیفون ۱۰ به‌صورت محدود خواهد بود. این مؤسسه انتظار داشت که میزان عرضه‌ی مدل OLED آیفون که اکنون آن را با نام آیفون ۱۰ می‌شناسیم، در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۷ تنها ۲ تا ۴ میلیون دستگاه و تا پایان سال ۴۵ تا ۵۰ میلیون دستگاه باشد.
اما کوپرتینونشین‌ها در جریان رونمایی از آیفون ۱۰ اعلام کردند که پیش‌سفارش آیفون ۱۰ تا پیش از تاریخ ۲۷ اکتبر (۵ آبان) آغاز نخواهد شد و عرضه‌ی این محصول از تاریخ ۳ نوامبر (۱۲ آبان) انجام می‌شود؛ بنابراین برخلاف پیش‌بینی‌های مؤسسه‌ی KGI Securities، اپل در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۷ به‌ هیچ‌وجه آیفون ۱۰ را عرضه نخواهد کرد.
در واکنش به این موضوع، مؤسسه‌ی KGI پیش‌بینی‌های خود را از میزان عرضه‌ی آیفون ۱۰ تا پایان سال جاری میلادی، از ۴۵ تا ۵۰ میلیون دستگاه به ۴۰ میلیون دستگاه کاهش داده است. علاوه‌بر این، KGI انتظار دارد که میزان عرضه‌ی آیفون ۱۰ تا پیش از نیمه‌ی نخست سال ۲۰۱۸ با میزان تقاضا برای این محصول برابری نکند.
با این حال، اپل درآمد خود در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۷ را ۴۹ تا ۵۲ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده است؛ این ارقام با در نظر گرفتن افزایش ناگهانی میزان فروش آیفون که معمولا پس از معرفی مدل‌های جدید رخ می‌دهد، محاسبه شده‌اند؛ بنابراین کوپرتینونشین‌ها فروش بسیار بالایی برای آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس پیش‌بینی می‌کنند و از آنجا که تاریخ تحویل آیفون‌های جدید به‌ تعویق افتاده است، به‌ نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌های اپل در حال بدل‌ شدن به حقیقت هستند.
 تحلیل‌گران مؤسسه‌ی تحقیقاتی KGI یکی از دلایل به‌ تعویق افتادن تاریخ پیش‌فروش آیفون ۱۰ را جلوگیری از تأثیر مخرب این مسئله بر میزان فروش آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس عنوان می‌کنند. در یادداشت‌های این مؤسسه آمده است که برخی از سرمایه‌گذاران در مورد میزان فروش آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس محتاط هستند؛ اما KGI و سرمایه‌گذاران یادشده، نبود نسخه‌ی طلایی آیفون ۱۰ در زمان عرضه‌ی آن را بر عرضه‌ی آن تأثیرگذار نمی‌دانند.
مؤسسه‌ی KGI به اشتباه خود در خصوص اپل واچ ۳ نیز اذعان دارد؛ این مؤسسه معتقد بود نسل سوم ساعت‌های هوشمند اپل با قابلیت‌هایی مانند برقراری تماس و ارسال پیام معرفی نخواهد شد. KGI معتقد است که چنین قابلیت‌هایی اپل واچ ۳ را به یکی از پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند بالارده بدل خواهند کرد؛ اما میزان شارژدهی باتری حین استفاده از قابلیت‌های یادشده، ممکن است یکی از عوامل محدودکننده‌ی میزان فروش اپل واچ ۳ باشد.برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
iTech news
iTech news

اولین تیزر لامبورگینی برای شاسی بلند اوروس مدت زیادی

اولین تیزر لامبورگینی برای شاسی بلند اوروس 
 مدت زیادی

اولین تیزر لامبورگینی برای شاسی بلند اوروس
مدت زیادی است که خبرهایی در خصوص تولید یک شاسی‌بلند توسط لامبورگینی مطرح است و بسیاری از افراد منتظر معرفی شدن هرچه سریع‌تر این خودرو هستند. حالا بالاخره گویا لامبورگینی تصمیم خود مبنی بر ساخت یک شاسی‌بلند قدرتمند و سریع را قطعی کرده است و به‌زودی این خودرو رونمایی خواهد شد. گواه این ادعا تصاویر جاسوسی جدیدی است که از خودروی شاسی‌بلند لامبورگینی به دست آمده است و نشان می‌دهد لامبورگینی در حال تست این خودرو است. همچنین لامبورگینی یک تیزر در مورد این خودرو منتشر کرده و اعلام کرده است که آن را در ۴ دسامبر ۲۰۱۷ به‌صورت رسمی معرفی خواهد کرد.

ویدیویی که در انتهای مقاله می‌توانید آن را مشاهده کنید، نگاهی به تاریخچه‌ی این برند ایتالیایی دارد و تصاویری از خودروهای کلاسیک لامبورگینی نظیر مدل میورا و کانتاش نشان می‌دهد. در ادامه اولین خودروی شاسی‌بلند این شرکت یعنی مدل lm002 نیز نشان داده می‌شود. البته این ویدیو اطلاعات خیلی زیادی در خصوص مدل اوروس در اختیارمان قرار نمی‌دهد؛ اما آنچه تا کنون در مورد این خودرو قطعی شده این است که اوروس از یک پیشرانه‌ی V8 تویین توربو برخوردار است که می‌تواند حداکثر قدرت ۶۵۰ اسب بخار تولید کند. همچنین در آینده مدل پلاگین هیبریدی از این خودرو منتشر خواهد شد و حتی خبرهایی مبنی بر احتمال تولید نسخه‌ی تمام الکتریکی این خودرو وجود دارد.

با وجود قدرت بالایی که پیشرانه‌ی این خودرو دارد، گویا لامبورگینی قصد ندارد این خودرو را به‌عنوان رکورددار شاسی‌بلندها در پیست نوربرگرینگ مطرح کند؛ بلکه بیشتر بر قابلیت‌های کاربردی و خانوادگی این شاسی‌بلند تمرکز کرده است که این مسئله نشان می‌دهد همچنان نام پورشه کاین به‌عنوان سریع‌ترین شاسی‌بلند پیست نوربورگرینگ در صدر جدول باقی خواهد ماند.
قیمت دقیق لامبورگینی اوروس هنوز اعلام نشده است؛ اما پیش بینی می‌شود که قیمتی در حدود ۲۰۰ هزار دلار داشته باشد. تیراژ تولید این خودرو برای سال نخست ۱۰۰۰ دستگاه خواهد بود و در کل ۳۵۰۰ دستگاه از آن به تولید خواهد رسید. این خودرو در سال ۲۰۱۸ وارد بازار ایالات متحده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این خودرو باید تا زمان رونمایی آن که حدود ۸۰ روز دیگر است صبر کنیم. 

مشاهده همه ی 1 نظر