افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
header_13.jpg
بروز رسانی 
amir
amir

قبلا کمیته پیگیری دیپلمات‌های ربوده‌شده وجود داشت اما در این دولت آن هم وجود ندارد/ حتی یک میز در سفارت برای این کار نیست/ برخی نمی‌خواهند تکلیف این پرونده مشخص شود

برنامه راز با موضوع حاج احمد متوسلیان
گلعلی بابایی نویسنده کتاب «همپای صاعقه»:
🔹این اتفاق ربوده‌شدن چهار دیپلمات در ۳۵ سال پیش یک زد و بند بود و مایه تاسف است که هیچ خبر موثقی از این‌ها در دسترس نیست.
🔹وظیفه نظام بود که پرونده چهار قهرمان کشور را بیشتر پیگیری می‌کرد.
🔹تا سال ۷۵ اسم بردن از چهار دیپلمات جایز نبود تا اینکه محسن رضایی شخصا مجوز داد که می‌شود در این زمینه کار کرد.
🔹علَم حاج احمد متوسلیان را آقای بهزاد بلند کرد.

حمید داوودآبادی نویسنده کتاب «کمین جولای ٨٢»:
🔸هرسال بازی‌هایی روی این قضیه می‌شود؛ مثلا پارسال یکی از نمایندگان مجلس گفت این‌ها زنده‌اند. چرا در ۳۵ سال گذشته اینها را نگفتند؟
🔸وقتی این‌ها بدست فالانژها ربوده شدند، مسوولیت فالانژ با آمریکا و رژیم صهیونیستی بود؛ چرا در ۳۵ سال گذشته از آمریکا مطالبه نمی‌کردیم؟
🔸۱۸ سال این پرونده دست یک نفر بود که باعث اعتراض خانواده‌ها شد و پرونده از او گرفته شد اما هنوز یک برگ از این پرونده پیگیری ارائه نشده است.
🔸هیچ یک از کمیته‌های رسمی پیگیری نیز به خانواده‌ها گزارش درست نداده‌اند و فقط یک انگ امنیتی به این پرونده می‌زدند.
🔸در این دولت خیال همه را راحت کردند و دیگر هیچ کمیته‌ای هم تشکیل ندادند.
🔸در دستگاه قضایی و پلیس لبنان یک برگ درباره این ربوده شدن چهار دیپلمات وجود ندارد، اینکه حزب‌الله لبنان غیرتی این موضوع را پیگیری می‌کند، جداست.
🔸در سفارت ایران هم میز و دفتری برای پیگیری وضعیت این چهار دیپلمات وجود ندارد.
🔸کمیسیون امنیت ملی در جلسات خود به کتاب کمین جولای ۸۲ ارجاع می‌داد؛ در این کتاب اخبار مربوط به چهار دیپلمات را منتشر شده است، اما وزارت خارجه گفت نباید این کتاب چاپ میشد چون افشا کرده است.
🔸چرا برخی نمی‌خواهند تکلیف این پرونده بعد ۳۵ سال مشخص شود؟!
🔸پرونده چهار دیپلمات را باید در مجامع جهانی پیگیری کنیم اما جای سوال است که چرا اینکار نمی‌شود؟!

مشاهده همه ی 3 نظر
amir
amir

روحانی مدتهاست با جسارتها و تعارضاتش با مقام معظم رهبری میکوشد این پیام را به آمریکا و غرب مخابره کند که روی روحانی به عنوان راس حاکمیت واحد که توانایی ایستادن در برابر رهبری را دارد میتوانند حساب کنند و اظهارات کذب و دیرهنگام وی مبنی بر این که واکنش موشکی از طریق شورای عالی امنیت ملی انجام شده است و این اصرار که کار هیچ فرد یا ارگانی نبوده است در همین راستا قابل تحلیل بود لیکن پیام سپاه مبنی بر این که عملیات اخیر با دستور مقام معظم رهبری و عملیات سپاه انجام شده است، پیام نظام به آمریکا و غرب بود تا بدانند اقتدار این نظام ذیل حاکمیت واحد ولی فقیه برقرار است و نه ذیل حاکمیت نگاه مذبذبانی که در برابر هر بدعهدی و دشمنی، جسارت واکنش متناسب را ندارند و شاید رمز آن بیان رهبری که در شب عملیات فرمودند "همه اعم از دشمنان، دوستان با اخلاص و دوستانی که برخی مواقع دلشان می لرزد، بدانند جمهوری اسلامی مستحکم و با اقتدار کامل ایستاده و دشمنان نمیتوانند به ملت ایران سیلی بزنند بلکه ملت به آنها سیلی خواهد زد" همین مخابره پیام اقتدار و وحدت حاکمیت نظام بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
amir
amir

ژست پوشالی!

روحانی در ضیافت افطار دیشب بالاخره درباره عملیات موشکی سپاه زبان باز کرد، اما جوری حرف زد که خود را فرمانده عملیات نشان داده و گویی سپاه کم کاری هم کرده!!
از او که در جریان انتخابات،موشک های سپاه را تهدیدی علیه برجام معرفی کرده بود،این پوستین عوض کردن عجیب نیست.
اندکی بعد وزیر اطلاعات هم به یاری او شتافت و ادعا کرد اطلاعات اهداف عملیات ،توسط وزارت اطلاعات داده شده است!!
این ادعا برای آنها که اندک اطلاعی از میدان نبرد و نقش ویژه نیروهای سپاه در آنجا دارند، مثل برخی اخبار سابق آقای وزیرمضحک و خنده دار است.
تلاش روحانی و علوی برای مصادره دستاوردی که نقشی در آن ندارند،نشانه ای ترحم برانگیز از باطن آنهاست.
در این باره گفتنی ها بسیار است، شاید روزگاری گفتم .

مشاهده همه ی 2 نظر
حسن(گروه تولید ملی)facenama.com/MadeInIran
مهربونمهربون
حسن(گروه تولید ملی)facenama.com/MadeInIran
94.jpg

روابط عمومی شرکت ارتباط همراه گویا اروند «جی‌ال‌ایکس» ضمن تکذیب گزارش خبرگزاری ایلنا، متنی را به عنوان تکذیبیه منتشر کرد.

احتراماً ضمن تکذیب کلیات خبر منتشرشده در خبرگزاری ایلنا به مورخ 22/01/1396، به شماره 476345 و با عنوان «گوشی جی‌ال‌ایکس، کپی برابر اصل از روی چینی‌ها/ دروغی به نام تولید ایرانی با همکاری چین و آمریکا» توضیحات ذیل ارسال می‌شود؛ مقتضی است طبق ماده 23 قانون مطبوعات جهت تنویر افکار عمومی تکذیبیه رسمی این شرکت را در صفحه نخست آن خبرگزاری منتشر نمایید.

باسلام،

شرکت ارتباط همراه گویا اروند بانام تجاری "GLX" در سال 1386 باهدف اشتغال‌زایی و تلاش برای خودکفایی درزمینهٔ تولید تلفن همراه ایرانی فعالیت خود را در شهر مرزی و محروم خرمشهر تنها با سرمایه‌گذاری شخص مدیرعامل و به‌طور کاملاً مستقل آغاز کرد.

خبرنگار آن خبرگزاری در پاراگراف «جی‌ال‌ایکس زیر مجموعه یک شرکت چینی با نام زنون گروپ است که خط تولید آن در ایران با نام جنرال لوکس‌ و تحت شرکت ارتباط همراه گویا اروند در حال فعالیت است. شرکت ارتباطات همراه گویا اروند مسئولیت بازاریابی محصولات جی‌ال‌ایکس را در خاورمیانه، آفریقا و روسیه دارد و نمایندگی خدمات پس از فروش محصولات این شرکت در ایران را بر عهده دارد.» شرکت ارتباط همراه گویا اروند را به ارتباط با هلدینگ های خارجی متهم کرده که این مطلب بی‌اساس و کذب می باشد، شرکت ارتباط همراه گویا اروند بانام تجاری GLX به نام مدیرعامل شرکت، مهندس حمید سعیدی ثبت‌شده و فاقد هرگونه ارتباط مالی و تشکیلاتی با هلدینگ های خارجی است، فعالیت این مجموعه تولیدی کاملاً مستقل بوده و از ابتدا هدف‌گذاری خود را برای جهانی‌سازی تلفن همراه ایرانی نهاده است.

نکته تأمل‌برانگیز دیگر در این گزارش مربوط به این پاراگراف است: «ادعای این شرکت مبنی بر دسترسی به دستگاه‌های پیشرفته برای تولید برد و قطعات یدکی کاملاً دروغ است چرا که اصلا ارگان‌های نظامی و دولتی اجازه ورود این دستگاه‌ها را به ایران نمی‌دهند تا بتوانند از واردات موبایل به صورت رسمی و غیر رسمی درآمد خوبی داشته باشند.» که خبرنگار در آن پاراگراف دستگاه‌های نظامی و دولتی را مانعی برای تولید سخت‌افزار تلفن همراه می‌داند!

خبرنگار در بخش دیگری از گزارش خود اقدام به اظهارنظر شخصی و خلاف واقع نموده است؛ «همچنان شاهد تولیدات چینی با نام ایرانی و قیمت‌ بالاتر هستیم که فقط نام محصول ایرانی را یدک می‎کشند و در کمتر از یک درصد تولید ایران هستند و اشتغالزایی شایسته‌ای برای جوانان متخصص ایرانی به دنبال ندارند.» این در حالی است که اخلاق حرفه ای حکم می کند گزارش گر از منبع یا منابع صلاحیت دار برای گزارش خود استفاده کند؛ متأسفانه در بخشی دیگر که به عنوان گفت و گو با « یکی از مهندسین شرکت جی‌ال‌ایکس آقای پ.خ » ذکر شده خلاف واقع و کذب می باشد.

ضمنا شرکت ارتباط همراه گویا اروند به‌عنوان تنها واحد تولیدی فعال در صنعت تولید تلفن همراه در کشور تمام تلاش خود را برای بومی‌سازی مراحل مختلف تولید تلفن همراه و هدف‌گذاری برای اشتغال 5000نفری به کار گرفته است و مفتخریم که بعد از 10سال فعالیت اعلام کنیم این شرکت تاکنون موفق به اشتغال‌زایی برای 2000نفر آن‌هم اشتغال مستقیم شده است؛ اگرچه در شرایط کنونی این شرکت با 10درصد ظرفیت فعالیت می‌کند اما امیدواریم با حمایت‌های دولت و مردم شاهد افزایش ظرفیت فعالیت و به دنبال آن افزایش ظرفیت اشتغال باشیم.

در خصوص کپی‌برداری و مونتاژ ذکرشده در پاراگراف « طبق اعلام مسئولین جی‌ال‌ایکس، این شرکت دارای کمپانی‌های وابسته‌ای چون مدیاتک تایوان، یو می آی موبایل از کشور چین، کی تی ای موبایل از کشور آمریکا و همچنین جی فایو از پاکستان است که از آنها سخت افزار و طراحی خود را تامین می‌کند و تنها در منطقه آزاد اروند بسته به میزان تقاضای بازار و کارمندان موجود اقدام به مونتاژ می‌کند.» نیز یادآور می‌شود در 10سال گذشته تمام تلاش شرکت ارتباط همراه گویا اروند برای بومی‌سازی بخش‌های مختلف تولید تلفن همراه بوده است؛ خوشبختانه در این مسیر نیز موفقیت‌های چشم‌گیری نیز شاهد بودیم. اکنون مراحل تولید نرم‌افزارها، تولید قاب‌های مختلف، تولید برد برخی مدل‌ها، سیلیکون‌ها، لیزر، کیبورد، رنگ و ... در این واحد تولیدی بومی‌سازی شده است؛ بسیاری از مدل‌های ارائه‌شده توسط این شرکت در بخش طراحی ظاهری، داخلی و نرم‌افزار بومی بوده و در سخت‌افزار آن از مونتاژ استفاده‌شده اما نکته قابل‌توجه آن است که برخلاف ادعای آن خبرگزاری که به نقل از یک کارشناس جی‌ال‌ایکس اظهارکرده: «محصولات جی‌ال‌ایکس همچون محصولات درجه سوم چینی هستند و این شرکت همواره نوآوری خاصی ندارد.» این قطعات درجه 1بوده و به‌صورت نیمه ساخته «CKD» برای مونتاژ وارد کارخانه می‌شوند. قطعات مهم از شرکت «مدیا تک» تایوان و قطعات جانبی از کشور چین تأمین می شود که با این شرایط نیز بعد از تأمین قطعات بیش از 40مرحله عملیات مختلف توسط 40 نفر انجام و به محصول نهایی تبدیل می شود که در این بخش نیز شاهد اشتغال هستیم، لازم به ذکر است مسئله مونتاژ در صنعت الکترونیک امری بدیهی بوده و بسیاری از کمپانی های مشهور تلفن همراه نیز در زمینه تأمین سخت افزار وابسته هستند.

با این شرایط شرکت ارتباط همراه گویا اروند "GLX" از کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکننده که توان تأمین قطعات موردنیاز این شرکت را دارند دعوت به همکاری می‌نماید.

موضوع دیگر آنکه در مسئله مونتاژ سخت‌افزار سه نکته مهم مطرح و لازم به ذکر است:

نخست: تولید هر قطعه‌ای وابسته به بازار هدف است، یعنی در شرایطی که میزان تقاضا پایین باشد تولید آن قطعه فاقد توجیه اقتصادی است.

دوم: برخی از قطعات را می‌توان در شرایط پایین بودن تقاضا نیز تولید کرد چراکه تولید آن‌ها دارای توجیه اقتصادی است.

سوم: برخی از قطعات در انحصار چند کشور

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسن(گروه تولید ملی)facenama.com/MadeInIran
مهربونمهربون
حسن(گروه تولید ملی)facenama.com/MadeInIran

مهرداد بذرپاش نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی اش نوشت:

اتفاق دیروز(شعار علیه رئیس جمهور) کار ناپسندی بود که هیچ کس از آن دفاع نمی کند. ولی ببینید چه کار بدی است علیه یک رئیس جمهور منتخب اینگونه رفتار شود.

در سال ۸۸ شماها نه علیه رئیس جمهور وقت بلکه علیه کل نظام اینگونه رفتار کردید.کسانی که دنبال پیراهن عثمان درست کردن هستند آن موقع یا در صف شعار دهندگان بودند یا آنها را تشویق می کردند، یاساکت بودند و دردل خوشحال.

رفتار اعضای دولت و توئیت های بیش از حدشان نشان از یک نگرانی می دهد . نگران این جمله آقای روحانی که گفته بود : بعضی در انتخابات " گیوه بر نکشیدند " و حالا می خواهند جبران کنند تا در دولت بعد جزء کنار گذاشته شدگان نباشند.

راستی در انتخابات ، آقای روحانی کل ۳۸ سال نظام را زیر سوال برد و توهین کرد . آن موقع به نظرم توئیتر فیلتر بود که اینها گیوه شان را بر نکشیده بودند تا از کشور و نظام مظلومشان دفاع کنند...!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید