افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
لحظه  بروز رسانی 
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

کابینت هایی که امسال مُد شده اند

کابینت هایی که امسال مُد شده اند

وب سایت اتاق: هنگامی که می خواهید مدل رنگ کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید باید به رنگ دیوارها توجه خاصی داشته باشید. در حقیقت ابتدایی ترین کار همین است که رنگ دیوارهای آشپزخانه را مشخص کنید. اگر رنگ فعلی دیوارها را دوست داشته و قصد تعویض آنها را ندارید بنابراین پیشنهاد می شود از رنگ های مکمل یا کامل کننده برای کابینت ها استفاده کنید. برای نمونه اگر دیوارهای آشپزخانه به رنگ بژ یا کرم هستند بهتر است رنگ کابینت ها از بین سایه های پر رنگ تر و تیره تر انتخاب شود.
با این کار رنگ دلخواه به خوبی با بژ درهم آمیخته اما در عین حال به کابینت های آشپزخانه نیز اجازه خودنمایی و دیده شدن می دهد. برای افرادی که قصد تغییر رنگ دیوارهای آشپزخانه را دارند، ابتدا باید رنگ کابینت ها مشخص و سپس رنگ دیوارها انتخاب شود. بهر حال امروزه اکثرا رنگ هایی که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد رنگ های خنثی مانند خاکستری، مشکی، سفید، قهوه ای، کرم، سبز و بژ بوده که هر کدام به شیوه ای متفاوت و اغلب به چهره ترکیب چند رنگ کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند. در این مطلب می خواهیم در مورد دوست داشتنی ترین رنگ آشپزخانه یعنی خاکستری و همچنین دوست داشتنی ترین ترکیب رنگی آشپزخانه یعنی سفید مشکی بپردازیم.

عکس های این مطلب را با کابینت ها و آشپزخانه های تماما خاکستری رنگ آغاز می کنیم. همانطور که می دانید، دکوراسیون های مدرن عمدتا از رنگ های خنثی استفاده می کنند و در برخی شرایط به مقدار خیلی کمی رنگ های شاد و انرژیک را در گوشه و کنار نیز بکار می برند. اما رنگ خاکستری خود به تنهایی بقدری تاثیر گذار است که می تواند یک آشپزخانه را تازه، جذاب، مدرن و امروزی نشان دهد. برای نمونه در شکل زیر مشاهده می کنید که کابنیت های خاکستری تیره چگونه در ترکیب با مقدار کمی رنگ زرد ظاهری تمیز و شیک ایجاد کرده بدونه اینکه هیچ نیازی به رنگ سفید یا رنگ های مرسوم دیگر باشد.

مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی پسندیده آشپزخانه های مدرن

یکی دیگر از ترکیب هایی که در آشپزخانه های مدرن خیلی خوب جواب می دهد، ترکیب رنگ سفید با خاکستری است. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، در آشپزخانه اول، کابینت های بالایی آشپزخانه رنگی کاملا سفید دارند در حالی که کابینت های کشویی قرار گرفته در قسمت اپن و میز کار خاکستری هستند، این کار باعث شده کابینت های سفید خود را در بعد رنگ تیره کابینت های جلویی، خیلی زیباتر جلوه دهند. در آَشپزخانه دوم برعکس مدل بالا عمل شده، کابینت ها در اینجا تمام خاکستری هستند در حالی که دیوار بعد زمینه سفید است.

مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی پسندیده آشپزخانه های مدرن
مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی پسندیده آشپزخانه های مدرن
مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی پسندیده آشپزخانه های مدرن
مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی پسندیده آشپزخانه های مدرن

در شکل های زیر دو ترکیب زیبا بین رنگ خاکستری با رنگ قهوه ای چوب و رنگ زرد را مشاهده می کنید. در آشپزخانه اول که متعلق به یک خانه آپارتمانی بسیار کوچک است، رنگ خاکستری تیره، کابینت های مرکزی آشپزخانه را که کالا و رنگی متفاوت دارند دربر گرفته اند. کابینت های وسطی به رنگ چوب روشن هستند که در زمینه تیره خود را خیلی تند نشان می دهند. در قسمت میز اپن نیز از چوب رنگ روشن و کانتر سفید استفاده شده که تنوع را در این آشپزخانه کوچک بی نهایت بالا برده است. در آشپزخانه دوم بار دیگر ترگیب رنگ خاکستری و زرد را شاهد هستیم اما این بار با شدت و مقدار اکثرا.
مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی پسندیده آشپزخانه های مدرن
مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی پسندیده آشپزخانه های مدرن
اما در ادامه می رسیم به مدل رنگ کابینت سفید مشکی که نادیده گرفتن آنها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ناممکن است. این ترکیب رنگی منحصر بفرد، زیبا و برجسته است که هر آشپزخانه ای را با هر گونه طراحی درونی، جذاب و قابل توجه نشان می دهد. اما در این بین ی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

دکوراسیون بنفش و سفید، ایده‌ای جسورنه در خانه‌تان

دکوراسیون بنفش و سفید، ایده‌ای جسورنه در خانه‌تان

وب‌سایت اتاق: دکوراسیون بنفش و سفید یکی از جسورانه ترین ایده ها برای تزیین اتاق های مهم خانه مانند پذیرایی و نشیمن است. با اینکار رسما بنفش را بعنوان رنگ و تم اصلی در دکوراسیون انتخاب کرده اید.
برای داشتن ظاهری شیک و لوکس، سایه های گوناگون بنقش بخصوص بنفش کم رنگ یکی از بهترین گزینه های موجود است. این رنگ را می توانید بروی دیوار های بخش های مهم خانه مانند اتاق پذیرایی یا آشپزخانه استفاده کنید و یا بصورت تاکیدی در کنار رنگ خنثی یا همان سفید بکار ببرید.
همانطور که می دانید بنفش رنگی است که کم و بیش بین خانه دارها بعنوان رنگی پر خطر و ریسکی شناخته می شود و به همین خاطر اغلب یا اصلا از آن استفاده نمی کنند یا فضاهایی که کمتر در دید قرار می گیرند مانند اتاق خواب به رنگ بنفش در می آیند.
برای اینکه میزان ریسک پذیری رنگ بنفش را به حداقل برسانیم، سایه روشن و اندکی مات بنفش، بهترین و ایمن ترین انتخاب خواهد بود. این سایه از رنگ بنفش، لطافت و تسکین خصای دارد که در تناژهای دیگر دیده نمی شود هستند بعلاوه در همان نگاه اول همه بینندگان را مجذوب زیبایی خود می کند.

رنگ مکملی که در کنار بنفش استفاده می شود تا حد زیادی به گونه رنگ بنفشی که انتخاب کرده اید بستگی دارد اما بطور کلی ترکیب بنفش با سفید همیشه فضایی روشن و شیک را نتیجه می دهد. سایه های روشن بنفش با رنگ زرد لیمویی یا نارنجی نیز زیبا خواهند شد اما چندان برای اتاق های عمومی خانه مانند نشیمن و پذیرایی پسندیده نیستند. به همین خاطر تمرکز اصلی طراحان و خانه دارها بروی ترکیب رنگ سفید و بنفش است تا در تمام اتاق های خانه بشود از آنها استفاده کرد. اتاق نشیمن زیر به مقدار جزئی از رنگ بنفش در قسمت شلف ها استفاده کرده و باقی فضا را به رنگ سفید درآورده است. استفاده از بنفش به چهره تاکیدی نیز یکی از راه های ساده برای آوردن این رنگ به دکوراسیون درونی است.

دکوراسیون بنفش و سفید در آپارتمان های بزرگ و کوچک امروزی

دکوراسیون بنفش و سفید در آپارتمان های بزرگ و کوچک امروزی

آشپزخانه نیز یکی از هیجان انگیزترین مکان ها برای بکاربردن رنگ بنفش است. بخصوص وقتی رنگ بنفش را با سفید ترکیب می کنید. در آشپزخانه زیر به روشی بسیار ساده و سودمند رنگ بنفش و سفید با یکدیگر ترکیب شده اند و نتیجه، آشپزخانه ای با ظاهر بسیار شیک و مدرن شده است. کابینت های مدرن آشپزخانه تماما سفید هستند در حالی که دیوار بین کابینت ها و پشت ظرفشویی با خلاقیت تمام به رنگ بنفش درآمده است. روکابینتی چوبی نیز رنگ سومی را به فضا اضافه کرده تا تنوع محیط محدود به دو رنگ نباشد.

دکوراسیون بنفش و سفید در آپارتمان های بزرگ و کوچک امروزی

آشپزخانه بعدی هم از همین ترکیب استفاده کرده اما به روشی سخن متفاوت و لوکس تر. برخلاف آشپزخانه پیشین که بنفش را فقط در قسمت دیوارهای بین کابینت استفاده کرده بود، اَشپزخانه زیر علاوه بر دیوار، خود کابینت ها را نیز به چهره ترکیبی به رنگ بنفش و سفید در آورده است. کابینت های آشپزخانه، هایگلاس و مدرن بوده که رنگ بنفش باعث شده درخشش بیشتری در فضا داشته باشند. این ترکیب رنگی زیبا مختص فضاهای فقط کوچک یا فقط بزرک نیست بلکه در هر دو بکار می ورد. آشپزخانه زیر فضای نسبتا کوچکی دارد اما استفاده ترکیبی رنگ سفید و بنفش، به هیچ عنوان فضای آنرا دلگیر و گرفته نشان نمی دهد.

دکوراسیون بنفش و سفید در آپارتمان های بزرگ و کوچک امروزی

اگر دوست دارید به میزان بیشتری از رنگ بنفش استفاده کنید می توانید تمام دیوارهای خانه را به رنگ بنفش کم رنگ دربیاورید و سپس عناصر و لوازم قرار گرفته در خانه مانند مبلمان، میز تلویزیون، میز ناهارخوری و … را به رنگ تماما سفید انتخاب کنید. با این روش فضا تعدیل شده و بیش از حد یکنواخت بنظر نمی رسد. بنفش خاصیتی دارد که فضا را بشدت لوکس و باکلاس نشان می دهد، زنانه است و شادابی و انرژی خاصی در فضا پخش می کند. به همین خاطر برای اتاق جوانان بسیار پسندیده و ایده آل است.

دکوراسیون بنفش و سفید در آپارتمان های بزرگ و کوچک امروزی

جالب است بدانید رنگ بنفش از قدیم در ضیافت ها و مهمانی های بزرگ بکار می رفته است بنابراین یکی از بهترین مکان ها برای این رنگ، اتاق پذیرایی خانه است که مهمانان همراه اعضای خانواده در مواقع ویژه و مهم دور

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

نگاهی کوتاه به کرایسلر پاسیفیکا خودران گوگل

نگاهی کوتاه به کرایسلر پاسیفیکا خودران گوگل

ماه می امسال، فیات کرایسلر برای توسعه تکنولوژی خودروهای خودران با تیم خودران گوگل که اکنون Waymo نامیده می‌شود وارد یک همکاری مشترک شد. مدتی کوتاه بعد از آن، این دو کمپانی تصمیم گرفتند تا روی مینی ون هیبریدی پاسیفیکا فعالیت‌های خود را پیش ببرند و در همین راستا تغییراتی در این خودرو ایجاد شد تا خودرو بتواند لیست بلندبالای سنسورها و کامپیوترهای گوگل را در خود جای دهد. اکنون، بعد از هفت ماه کار مشترک، پاسیفیکای خودران آماده شده است. این اولین نگاه ما به مینی ون کاملاً خودران کرایسلر پاسیفیکا می‌باشد.


بعد از اعلام آغاز همکاری مشترک، مهندسان گوگل و فیات کرایسلر فعالیت مشترک خود را در کارخانه‌ای در ایالت میشیگان آغاز کردند، جایی که اولین دغدغه آن‌ها این بود که چگونه تمامی سنسورها، کامپیوترها، تجهیزات ارتباطی و دیگر قطعات الکترونیکی گوگل را روی پاسیفیکا هیبریدی مدل ۲۰۱۷ سوار کنند.

google-self-driving-chrysler-pacifica-04
در همین راستا آن‌ها مجبور شدند تا تغییراتی را در موتور، شاسی، گیربکس و سیستم‌های الکتریکی این مینی ون ایجاد نمایند تا پاسیفیکای هیبریدی را برای تکنولوژی خودران گوگل آماده کنند. موضوعی که در نهایت منجر به پیشرفتی بزرگ درزمینهٔ توسعه خودروهای خودران شد.

google-self-driving-chrysler-pacifica
اکنون که کار آن‌ها تمام شده و ۱۰۰ دستگاه پاسیفیکای خودران از خط تولید خارج شده‌اند، ظاهری کاملاً منطبق با خودروهای خودران گوگل دارند.

google-self-driving-chrysler-pacifica-01
انتظار می‌رود به‌زودی این خودروها را در خیابان‌های آمریکا مشاهده کنیم، و از آن جایی که تکنولوژی خودران استفاده شده در آن‌ها بسیار پیشرفته بوده و جزو آخرین نسل آن‌ها محسوب می‌شود، احتمال وقوع برخورد برای آن‌ها بسیار کم می‌باشد. امیدواریم!

google-self-driving-chrysler-pacifica-03

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

پوست خود را با خوردن این مواد غذایی ویرانی نکنید

پوست خود را با خوردن این مواد غذایی ویرانی نکنید

تغذیه نامناسب به علل زیادی برای بدن آسیب رسان است و به پوست نیز که آئینه تمام نمای بدن است، رحم نمی کند. متأسفانه مشکلاتی مثل جوش و آکنه علاوه بر اختلالات هورمونی شدنی است بر اثر وجود قند زیادی در خون، التهاب احتمالی مزمن و یا استرس اکسیداتیو نیز بروز کند. در این مطلب به شما می گوئیم چه ماده غذایی بیشترین تأثیر را در ویرانی پوست چهره برجای می گذارد و باید از استفاده از آن ها پرهیز شود.

خوردن قند بسیار

زیاده روی در مصرف قند تأثیر زیادی در چگونگی چهره دارد و بدن ما به شیوه های متعددی این عادت نادرست را اخطار می کنند. مصرف بی رویه قند باعث می شود که رنگ چهره تیره و خاکستری رنگ شود. اگر مصرف قندتان بالا باشد به زودی شاهد نوعی نازک شدن پوست، بروز جوش های چرکی سفید دردناک، تیرگی نواحی دور چشم و همچنین چین و چروک روی پیشانی خواهید بود. افزون بر این قند بسیار باعث کاهش ویژگی ارتجاعی پوست می شود. این نشانه ها بالاخص نتیجه مازاد قند موجود در محصولات صنعتی شیرین است. پیشنهاد می شود که تا حد امکان از زیاده روی در مصرف قند بپرهیزید چون برای سلامتی عمومی بدن مضر است.

عدم تحمل لاکتوز

شیر گاومصرف بی رویه قند باعث می شود که رنگ چهره تیره و خاکستری رنگ شود. اگر مصرف قندتان بالا باشد به زودی شاهد نوعی نازک شدن پوست، بروز جوش های چرکی سفید دردناک، تیرگی نواحی دور چشم و همچنین چین و چروک روی پیشانی خواهید بود.

لاکتوز همان قند طبیعی موجود در شیر است. متأسفانه اکثر افراد دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز هستند. یک روش پسندیده برای تشخیص مشکل عدم تحمل محصولات لبنی توجه به پوست و بالاخص معده است. از مهم ترین علائمی که مشکل عدم تحمل لاکتوز روی پوست بروز می دهد می توان به تورم در ناحیه چانه، لک های سفید کوچک روی پوست، دایره های قرمز زیر چشم ها و همچنین ورم پلک ها اشاره کرد. معمولاً مشکل عدم تحمل لاکتوز یک مشکل رایج است چون با گذشت زمان شمار زیادی از افراد نیرو هضم درست محصولات لبنی را از دست می دهند و نمی توانند از این محصولات به میزان بسیار استفاده کنند. توجه داشته باشید که عدم تحمل لاکتوز به طور ویژه با جوش های ریزی بر روزی چانه بروز می کند. برای رویارویی با این مشکل باید به مدت ۲۰ روز محصولات لبنی را از رژیم غذایی تان حذف کنید. اگر واکنش های بدنتان نرمال و نشانه ها مذکور برطرف شود به این معنی است که دلیل مشکل عدم تحمل لاکتوز در بد شما حتمی است و خوشبختانه با حذف مواد غذایی حاوی آن از وعده های غذایی بهبود خوبی در پوست و گوارشتان ایجاد خواهد شد.

مواد غذایی بسیار چرب

۱۰ پیشنهاد برای هضم بهتر غذامواد غذایی حاوی چربی بالا علاوه بر افزایش کلسترول و ایجاد چاقی تأثیر خود را در پوست نیز می گذارند. چربی به طور مستقیم با مشکلات قند خون در ارتباط است چون باعث افزایش میزان چربی خون می شود. این مسئله نیز در نهایت به مسدود شدن منافذ پوست منجر می شود. افزون بر این باید بدانید که چربی خون مانع از انتقال خوب مواد مغذی و اکسیژن به بافت های بدن می شود. این مسئله نیز باعث افت درخشندگی و سلامت پوست می شود. در واقع پوستی که به خوبی تغذیه نشده و از اکسیژن سیراب نباشد پوست تندرست، زیبا و درخشانی نخواهد بود

زیاده روی در مصرف گلوتن

اگر روی نواحی چانه لکه هایی با رنگدانه های تیره تر دارید و لپ هایتان قرمز و متورم است و در عین حال به مصرف بسیار محصولات حاوی گلوتن عادت دارید باید حواستان باشد. زمانی که پوست به این حالت در می آید نشان می دهد که شما گلوتن بیشتری مصرف می کنید و باید نسبت به نشانه ها مذکور اکثرا دقت کنید

مواد غذایی حاوی چربی بالا علاوه بر افزایش کلسترول و ایجاد چاقی تأثیر خود را در پوست نیز می گذارند. چربی به طور مستقیم با مشکلات قند خون در ارتباط است چون باعث افزایش میزان چربی خون می شود. این مسئله نیز در نهایت به مسدود شدن منافذ پوست منجر می شود.

افزون بر این اگر متوجه بروز علائمی مانند رنگدانه های تیره یا لکه هایی در اطراف نواحی تناسلی شده یاد باید از مصرف گلوتن خودداری کنید چون شدنی است بدون اینکه بدانید نسبت به این پروتئین موجود در گندم حساسیت داشته باشید.

توجه داشته باشید که با کاهش یا حذف گلوتن از برنامه غذایی تان شاهد بهبود فوق العاده ای خواهید بودن و شرایط پوستتان بهتر خواهد شد. توجه داشته باشید که باید فیبر و همچنین آب بیشتری مصرف کنید. این کار باعث ایجاد تعادل و بهبود سلامت پوست می شود.

زیاده روی در نوشیدن قهوه

قهوه بنوشیدقهوه به خودی خود یک نوشیدنی تندرست و سودمند است. به شرطی که روزانه بیش از ۲ فنجان مصرف نشود. چون کافئین موجود در این نوشیدنی پرطرفدار باعث آزاد شدن آدرنالین می شود. باید بدانید که آدرنالین بسیار در بدن عاملی برای ایجاد نشانه ها استرس می شود و این مسئله نیز برای سلامت پوست

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

الگوریتم تازه جستجوی توییتر، نتایج را بر پایه ارتباط با موضوع نمایش می دهد

الگوریتم تازه جستجوی توییتر، نتایج را بر پایه ارتباط با موضوع نمایش می دهد

اوایل امسال شبکه اجتماعی توییتر نحوه چیدمان توییت های صفحه اصلی کاربران را (مشابه با اینستاگرام) از حالت تایم لاین (بر پایه زمان انتشار) به حالت اهمیت و ارتباط با مسائل روز درآورد.

حال توییتر خبر می دهد از امروز سازوکار جستجوی این شبکه اجتماعی نیز مشابه با نحوه چیدمان ذکر شده توییت ها را نمایش می دهد.

«لیسا هوانگ» یکی از مهندسین نرم افزار «تیم کیفیت جستجوی توییتر» دلیل این اتفاق را رشد کیفیت تجربه ی جستجو و همینگونه یافتن محتوای نزدیک تر و مفیدتر عنوان کرده است.

برای پیاده سازی این سازوکار، تیم تحت بازررسی هوانگ طیف گسترده ای از فاکتورهای گوناگون را برای یافتن نتیجه پیوسته مورد آزمایش قرار داده و با اعمال الگوریتم یادگیری ماشین که در واقع توییت ها را رده بندی می کند، به این مهم دست یافته است.

گفته می شود یکی از دلایل اصلی در نظر گرفتن این سیستم تازه، فراهم سازی بستر یافتن پست ها و توییت های اصلی مد نظر کاربر است.

برای این منظور توییتر تصویری از مقایسه سازوکار قدیم و تازه جستجوی محتوا منتشر کرده که به خوبی ارتقای دقت نتایج به دست آمده و همینگونه صرف نظر از ریتوییت های مربوطه را نشان می دهد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

امشب شب یلداست و باید بنا به رسم، دسرها و غذاهای ویژه این شب را درست کنید. اگر به دنبال غذاها و دسرهای پسندیده این شب می گردید پیشنهاد میکنیم این مطلب را از دست ندهید.
 
خورشت اناردانه مسما

1087412_241.jpg

مواد لازم:

 • مرغ: نصف یک عدد
 • انار (دانه شده): ۲ عدد
 • پیاز: ۲۰۰ گرم
 • شکر (در چهره گرایش): ۲ ق س
 • رب گوجه فرنگی: ۳ ق س
 • نمک: به مقدار لازم
 • روغن: به مقدار لازم
 • زردچوبه: یک ق چ
 • گلپر: یک ق چ
 • فلفل: نصف ق چ
 
 
شیوه تهیه
۱. مرغ را به همراه نمک و زردچوبه سرخ کنید. سپس آن را به همراه آب بگذارید تا بپزد. در هنگام پخت، رب گوجه فرنگی را به مرغ بیفزایید تا خوش رنگ شود. پیاز خلالی خردشده را با کمی روغن در تابه تفت دهید. سپس دانه های انار را به پیاز افزوده و به تفت دادن ادامه دهید.
۲. وقتی مرغ کاملا پخت، مخلوط انار و پیاز را به آن افزوده، گرما را ملایم نموده و بگذارید تا به مدت نیم ساعت غذا جا بیفتد.
۳. در انتها فلفل و گلپر را به خوراک اضافه کرده و شعله را خاموش کنید.

نکته

۱. خورشت اناردانه مسما باید غلیظ و کم آب باشد.
۲. می توانید کمی شکر به خورشت انار بیفزایید تا مزه آن شیرین تر شود.
 

توپ نان و پنیر و گردو با روکش انار

مواد لازم:
 • دانه انار: یک پیمانه
 • پنیر خامه ای (نرم): ۲۰۰ گرم
 • کره نرم: یک ق چ
 • پنیر چدار (رنده شده): یک فنجان
 • نان تست (ریز خرد شده): یک چهارم پیمانه
 • سیر (خردشده): یک حبه
 • رزماری تازه (خردشده): یک ق چ
 • برگ آویشن تازه (خردشده): ۲ ق چ
 • جعفری تازه (ریز خردشده): یک ق چ
 • رنده پوست لیموترش: یک ق چ
 • فلفل سیاه: یک هشتم ق چ
 • جعفری تازه (خردشده) برای تزیین: یک ق چ
 • گردو: یک ق س
 منوی شب یلدا(اسلایدشو- Notif- یلدا)
شیوه تهیه:
۱. دانه های انار را به چهره یک لایه بین دو کاغذ حوله ای بگذارید و به آرامی کاغذ رویی را روی انارها بکشید تا رویشان کاملا خشک شود و سپس به همان شکل در یخچال بگذارید تا کاملا نم رویشان گرفته شود و آغاز به درست کردن توپ پنیریتان بکنید.
۲. پنیر خامه ای، کره، پنیر چدار، گردو، سیر، رزماری، آویشن، جعفری، نان تست، رنده پوست لیمو و فلفل سیاه را مخلوط کرده و یک دقیقه با همزمن بزنید تا کاملا ترکیب شوند.
۳. سپس پنیر را یکجا روی یک پلاستیک گذاشته و دورش را بپوشانید و با دست به شکل توپ فرم دهید و بسته بندی کرده و به مدت یک ساعت تا ۲ روز در یخچال بگذارید تا کاملا سفت و محکم شود. بعد از این که توپ پنیری به اندازه کافی سرد و سفت شد آن را از یخچال خارج کرده و روی سطحی که دانه های انار را پاشیده اید فشار دهید تا دانه های انار در سطح توپ فرو روند و تمام سطح توپ پنیریتان با انار پوشیده شود. چنانچه نیاز بود کمی با فشار دست دوباره توپ اناری را شکل دهید و رویش جعفری خردشده بپاشید.

نکته:

 
1. توپ پنیر و انارتان را می توانید پیش از سرو به مدت ۴- ۵ ساعت در پلاستیک پیچیده و در یخچال نگهداری کنید.
۲. پیش از سرو توپ پنیر و انارتان را ۳۰ دقیقه بیرون یخچال بگذارید تا با محیط هم دما شود.
 

سالاد لبو

میزان سرو: ۴ تا ۶ تن

مواد لازم:

 • لبو: یک کیلوگرم
 • تخم مرغ (پخته): ۴ عدد
 • سیب زمینی: ۵۰۰ گرم
 • خامه: ۱۵۰ گرم
 • کاهو: ۱۲۰ گرم
 • زوغن زیتون: یک ق س
 • سرکه یا آب لیمو ترش: یک چهارم پیمانه
 • فلفل: به مقدار لازم
 • نمک: به مقدار لازم
 
 منوی شب یلدا(اسلایدشو- Notif- یلدا)
شیوه تهیه:

۱. خامه را با روغن زیتون، سرکه، کمی نمک و فلفل مخلوط کنید و بع

مشاهده همه ی 1 نظر
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

با ترک این عادت ها زیباییتان حتمی است!%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D


برخی از تغییرات ساده و ترک عادت‌های بد، می‌تواند ظاهرتان را بهتر نشان دهد. در این مقاله نکاتی برای زیبایی بیان می‌شوند که در بهبود چهره‌تان بسیار موثرند.

۱- دست به صورت تان نزنید

شما هر روز از دست های تان استفاده می کنید و به انواع و اقسام اجسام دست می زنید. هر وقت به دلیلی می خواهید به صورت تان دست بزنید، مطمئن باشید، دست های تان تمیز باشد. دست های آلوده ممکن است موجب جوش درآوردن روی صورت شود و اگر هم به دلیلی دیگر صورت تان جوش زده باشد، جوش ها را عفونی می کند.
۲- لب هایتان را لیس نزنید

لیس زدن مکرر لب ها، موجب خشکی لب می شود. اگر لب هایتان خشک و ترک خورده است، با چرب لب آنها را چرب کنید. بدین ترتیب ناخودآگاه لب های تان را لیس نخواهید زد. یا اینکه شب ها قبل از خواب یک لایه وازلین به لب هایتان بمالید.

وازلین، درمان بسیار موثری برای لب های خشک و ترک خورده است. روش دیگر داشتن لب های نرم، لایه برداری است. بدین ترتیب که به مدت یک هفته، کمی شکر دایره وار به لب هایتان بمالید و اجازه دهید حدود ۲ دقیقه شکر روی لب هایتان بماند، سپس آنها را بشویید.

اگر این کار را شب ها قبل از خواب انجام دهید و بلافاصله وازلین بمالید، موثرتر است.

۳- چشم هایتان را نمالید

پوست اطراف چشم بسیارظریف و نازک است، مالیدن چشم ها موجب تورم اطراف و همچنین سرخی چشم می شود. هر زمان مجبور بودید به چشم تان دست بزنید، با نوک انگشتان تان و دستمالی تمیز این کار را انجام دهید.

۴- دست به جوش هایتان نزنید

جوش ها، منافذ بسته شده پر از باکتری هستند، بنابراین تماس با آنها به پوست تان صدمه می زند و ممکن است ردشان روی صورت تان باقی بماند. برخی از داروهای تجویزی می توانند جوش ها را درمان کنند.

اما اگر نمی خواهید ازدارو استفاده کنید، یک روز در میان، مقدار کمی روغن درخت چای روی جوش ها بمالید. این کار تا حد بسیار زیادی از تورم می کاهد و در نتیجه جوش ها کوچکتر شده و کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

۵- از بندهای پارچه ای استفاده کنید

برای بستن موهایتان از بندهای پارچه ای استفاده کنید. یا کش ها مورد استفاده تان، روکش های پارچه ای داشته باشند. زیرا بندهای کشی موجب موخوره می شوند.

۶- از وسایل آرایشی داغ استفاده نکنید

استفاده از وسایل آرایشی داغ مانند سشوار، بابلیس و اتوی موجب خشک شدن مو و دو شاخه شدن نوک مو می شود. اگر لازم است که موهایتان را خشک کنید، از حرارت متوسط سشوار استفاده کرده و آن را در فاصله ای ۲۵ تا ۳۰ سانتی متری مو نگهدارید. یا هنگام استفاده از بابلیس، از سرم محافظ حرارت استفاده کنید. این سرم ها نه تنها از پوست سرتان محافظت می کنند، بلکه موجب درخشندگی موها نیز می شوند.

۷- هر روز موهایتان را نشویید

این کار آسان ترین راه برای خشک و وز کردن موهاست. شستن دایمی موها، موجب از دست رفتن چربی های طبیعی سر می شود. افرادی که موهای بلند دارند، بهتر است کمتر موهای شان را بشویند. اما اگر موهایشان تا روی شانه ها بود، شستن یک روز در میان آنها کافی است.

۸- جویدن ناخن ها

اگر عادت به جویدن ناخن هایتان دارید، برای ترک این عادت مضر، حداقل روزی یکبار روی ناخن هایتان اندکی روغن بدمزه بمالید تا آرام آرام عادت بد جویدن ناخن از سرتان بیفتد. یا می توانید بین دندان ها و نوک انگشتان تان مانعی بگذارید.مثلا دستکش به دست کنید و یا با استفاده از باندهای چسبی، نوک انگشتان تان را بپوشانید.

این روش در ترک این عادت بسیار موثر است. روش دیگر ترک جویدن ناخن، جویدن آدامس بدون شکر است. این کار باعث می شود که حواس تان از ناخن جویدن منحرف شود. روش دیگر جلوگیری از ناخن جویدن، زیبا نگهداشتن آنهاست. اگر ناخن هایتان را به زیبایی مانیکور کنید، مراقب هستید تا به آنها صدمه نزنید.

هنگام لاک زدن از رنگ های قرمز و یا صورتی پررنگ استفاده کنید تا جویدن ناخن هایتان را بسیار برجسته کند. با دیدن این خرابی ها، یاد می گیرید که دیگر ناخن هایتان را نجوید.

۹- به سلامت ناخن هایتان توجه کنید

ناخن های سالم، شکننده نیستند و ظاهری زیبا دارند. برای سلامت ناخن ها، رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی، ویتامین و مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و اسیدهای چرب در نظر بگیرید.

مصرف تخم مرغ، ماهی های چرب، میوه، سبزیجات سبز برگدار و آجیل گزینه های خوبی هستند. همچنین با استفاده از کرم های مخصوص ناخن، آنها را مرطوب نگهدارید. این کار جلوی شکنندگی آنها را می گیرد.

مطالب بیشتر : 

مشاهده همه ی 1 نظر
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8

اول از همه اینکه استفاده از ضدآفتاب فقط برای فصل تابستان نیست و حتما باید در فصل پاییز و زمستان نیز از آن برای جلوگیری از آسیب نور خورشید و اشعه های مضر آن بر روی پوست چهره و دست‌ها کمک بگیرید. البته در این فصل شدت تابش نور خورشید مانند فصل تابستان شدید نمی‌باشد و می‌توانید از ضد آفتاب با spf پانزده و بالاتر استفاده کنید.

زمستان فصل خشکی است و نم هوا در آن کاهش می‌یابد، بعد در خانه، خودتان نم لازم در هوا را تامین کنید. از یک دستگاه تولید بخور استفاده نمایید و هوای داخل خانه را به خوبی مرطوب کنید. هوای غیر مرطوب سبب خشکی پوست دست و چهره شما می‌شود . این در طولانی‌ مدت می‌تواند ایجاد چروک در پوست شما کند.

پوست خشک یا پوستی که در اثر خشکی هوا خشک شده است را بسیار نشویید زیرا خشکی آن تشدید خواهد شد. از شوینده‌ها و پاک کننده‌ی صابونی هم که به هیچ عنوان نباید استفاده کرد. کلا استفاده از صابون برای شستشوی دست و چهره پسندیده نیست و پزشکان پیشنهاد می‌کنند از آنها استفاده نکنیم.

ویتامین E مصرف کنید. این ویتامین در غذاها و میوه و سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، بادام، گردو و روغن آفتابگردان به فراوانی یافت می‌شود.

اگر پوست خشک دارید در روزهایی که هوا بسیار سرد و دمای آن زیر صفر می‌باشد از خانه خارج نشوید. اگر هم که پوستتان به طور طبیعی خشک نیست و یا به هر حال مجبور به ترک خانه هستید حتما به صورتتان مرطوب کننده‌ی پسندیده بزنید و از شال گردن برای پوشاندن قسمت‌هایی از چهره کمک بگیرید.

کرم نرم کننده و روغن‌های طبیعی مثل گلیسیرین، روغن زیتون، روغن بادام برای درمان خشکی پوست مناسبند، آن‌ها را روی پوست خود به مقدار و دفعات کافی ماساژ دهید. این روغن‌ها جدب پوست شما می‌شوند و تا مدت زمان مناسبی باعث نرمی پوست می‌شوند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز
 لینک

یک رژیم غذایی تندرست داشته باشید
1093870_335.jpg
بین آن چیزهایی که می‌خورید و آن چیزهایی که باید بخورید خیلی تفاوت وجود دارد! خیلی از خانم‌ها احساس می‌کنند تا با اضافه کردن مقداری میوه و سبزی ها به روتین غذایی‌شان، یک رژیم غذایی تندرست را رعایت می‌کنند. اما یک رژیم غذایی پسندیده، خیلی فراتر از این چیزهاست. ادامه‌ی مقاله را بخوانید تا اکثرا در این مورد بدانید…
۱- رژیم غذایی تان را به آرامی آغاز کنید

اجرای یک رژیم غذایی تندرست نیازمند این است که به آرامی آغاز کنید. عادات غذایی هیچ‌گاه نمی‌توانند در عرض یک روز تغییر کنند. میوه‌ها که سرشار از مواد مغذی و تندرست هستند را به رژیم غذایی‌تان بیفزایید. خیلی مهم است که مواد غذایی غنی از مواد معدنی و ویتامین‌ها در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد.

۲- کربوهیدرات‌های تندرست و غلات سبوس‌دار مصرف کنید

مصرف کربوهیدرات را نادیده نگیرید، چرا که به تأمین انرژی بدن کمک می‌کند. می‌توانید در برابر، کربوهیدرات‌های تندرست همچون برنج قهوه‌ای، جو یا لوبیا مصرف کنید. همچنین غلات سبوس‌دار نیز مصرف کنید، چرا که به سیستم گوارش کمک می‌کند.

۳- مصرف روزانه‌ی چربی‌های سودمند

برای جلوگیری از افزایش وزن نباید مصرف چربی را قطع کنید! چربی‌های سودمند باید در رژیم غذایی روزانه‌ی شما موجود باشند. چربی‌های اشباع نشده در‌ واقع برای بدن مفیدند. آواکادو، آجیل و روغن‌های گیاهی منابع خوبی برای چربی‌های مفیدند. البته در عین حال باید از غذاهای سرخ شده در روغن‌های معمول نیز خودداری کنید.

۴- در رژیم روزانه‌تان پروتئین قرار دهید

پروتئین برای ساخت سلول‌ها و عضلات بدن الزامی است. همچنین برای خون و سلامت استخوان‌ها نیز سودمند است. شما می‌توانید گونه ها و منابع گوناگون پروتئین را در برنامه‌های غذایی خود بگنجانید. بعنوان نمونه سویا و لوبیا منابع گیاهی و تندرست پروتئین هستند.

۵- کلسیم را به رژیم غذایی‌تان بیفزایید

مصرف کلسیم برای زنان یک اجبار است. اغلب زنان بدلیل کمبود کلسیم در معرض خطر پوکی استخوان و آرتروز هستند. بنابراین محصولات لبنی، سبزی ها و حبوبات را به برنامه‌ی غذایی خود اضافه کنید تا به بدنتان کلسیم برسد.

۶- مصرف نمک و شکر را کاهش دهید

استفاده از نمک بیش از اندازه می‌تواند باعث افزایش فشار خون در خانم‌ها شود. بنابراین باید از نمک به کمترین میزان شدنی استفاده کنید. حتی شما می‌توانید از گونه ها نمک کم سدیم استفاده نمایید. همچنین باید مصرف شکر را نیز در برنامه‌ی غذایی خود محدود نمایید، چرا که می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد. مصرف بیش از اندازه‌ی قند می‌تواند خانم‌ها را با مشکلات پوستی دچار سازد.

۷- متناسب و متعادل بخورید

برای اینکه بدن و وزنتان را در حالت سلامت نگاه دارید، در طول روز وعده‌های غذایی کوچک داشته باشید. در صبح یک صبحانه‌ی پر از غلات بخورید. ناهار و شام باید سرشار از سبزی ها سبز باشد. هر روز بیشترین میزان آب را بنوشید. مایعات، به بدن شما کمک می‌کند تا سموم ناخواسته از بدنتان دفع شود. از غذاهایی هم که بعنوان غذاهای نامناسب برای بدن شناخته می‌شوند پرهیز کنید. در حقیقت برای اینکه بدن سالمی داشته باشید، نباید هیچ ماده‌ی غذایی حیاتی را از برنامه‌های غذایی خود حذف نمایید.

مشاهده همه ی 1 نظر
مجیک نیوز
مهربونمهربون
مجیک نیوز

1069592_226.jpg

شاید اغراق نباشد اگر دنیای امروز را دنیای هجوم فناوری توصیف کنیم. جهانی شدن و رقابت تنگاتنگ تیم های متعدد از کشورهای گوناگون با یکدیگر، شرایطی را به وجود آورده که واقعا نمی دانیم آن را برکت بدانیم یا بدبختی. مدام با فناوری های تازه ای طرفیم که برخی جای پیشین ها را گرفته و برخی دیگر، نیامده از چرخه رقابت خارج می شود.

عرصه رمزگذاری و تشخیص هویت نیز از این قاعده جدا نیست. شاید در پیمانه تاریخ، از ابتدای کلید خوردن عصر دیجیتال تا امروز زمان زیادی نگذشته باشد اما در همین برهه کوتاه، از رمزهای ساده رقمی و مرکب از عدد و حروف، به تشخیص چهره و اسکن عنبیه چشم رسیده ایم.

درست است که هنوز هم بسیاری از این فناوری ها به شرکت های قد و قامت دار محدود است اما نمی توان حقایقی مانند سادگی هک کردن رمزهای رقمی یا مصائب یاد داشتن چندین رمز برای چندین وب سایت یا سیستم را کتمان کرد. از این رو دانشمندان هنوز هم در تکاپوی یافتن بهترین راه شدنی برای تشخیص هویت هستند که بی گمان در سال های آتی شاهد حضور یک عده از آنها روی گوشی های همراه هم خواهیم بود. در این رویارویی به یک عده فناوری فعال و یک سری فناوری در دست توسعه خواهیم پرداخت که در آینده ای نه چندان دور، شاید همه ما از آنها استفاده کنیم.

برای مطالعه ادامه این مطلب جالب روی منبع کلیک کنید.

منبع

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید