افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
لحظه  بروز رسانی 
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
 لینک
247985_1518705302_1000_667.jpg

فراخوان بخش نمایش خیابانی اشکواره حسینی آمل منتشر شد

بخش نمایش های خیابانی در همایش فرهنگی هنری استانی اشکواره حسینی آمل برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر مازندران، این همایش قرار است در بخش نمایشی نیز پذیرای نمایش‌های خیابانی باشد.

«مدافعان حرم» و «محرم حسینی» دو موضوع در نظر گرفته شده برای آثار متقاضی شرکت در این رویداد هستند.

هر شیوه نمایش خیابانی در هر رده سنی امکان شرکت در بخش نمایشی این رویداد را دارد.

مدت زمان آثار باید بین 10 تا 20 دقیقه باشد.

متقاضیان می‌توانند برای حضور در این رویداد، ۳ نسخه لوح فشرده نمایش خود را تا 5 شهریور به دبیرخانه همایش واقع در آمل، سبزه میدان، مصلای شهر بفرستند.

4 تا 6 اثر نمایشی با نظر هیأت بازبین به بخش نهایی راه خواهند یافت.

سحر مشرفی، حمیدرضا گل‌محمدی و مهیار کمانگری داوران مرحله بازبینی بخش نمایش خیابانی این رویداد فرهنگی هنری هستند.

نتیجه بررسی آثار تا 15 شهریور اعلام می‌شود و بخش نهایی نیز از 22 تا 26 شهریور برگزار خواهد شد.


تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ | شناسه مطلب: 109079
تئاتر آمل اشکواره حسینی حمیردضا گل محمدی مهیار کمانگری نمایش خیابانی اشکواره حسینی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
photo_2018-08-03_00-17-21 (2).jpg

کارگاه آموزشی تئاتر در نور برگزار شد
گروه فرهنگی: با همکاری کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی مازندران کارگاه آموزشی کارگردانی و نمایش نامه نویسی یک روزه در پارک جنگلی شهرستان نور برگزار شد.
کد خبر: ۳۷۳۵۵۱۰
تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶


به گزارش ایکنا ازمازندران با همت تهیه کننده مجموعه آموزشی آرمان با همکاری کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی مازندران و گروه هنری راتا یازدهم مرداد ماه 97 کارگاه آموزشی کارگردانی و نمایش نامه نویسی یک روزه در پارک جنگلی شهرستان نور برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی 12 تن از هنر جویان حوزه هنرهای نمایشی ایزدشهر در دو کارگاه آموزشی کارگردانی و نمایش نامه نویسی حضور پیدا کردند.
در بخش کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی کارشناس تئاتر ازکانون تئاتر جهاد دانشگاهی مازندران به عنوان مدرس کارگاه آموزشی کارگردانی تئاتر به ارایه مطالبی در باره تاریخچه کارگردانی، کارگردان وکارگردانی، انواع کارگردان، خصوصیت عمدة کارگردان، گروه کارگردانی مطالبی را برای هنرجویان شرکت کننده در این کارگاه آموزشی ارایه کرد و در بخش نمایش نامه نویسی مهدی نصراله زاده سرپرست گروه هنری راتا به ارایه مطالبی در باره تاریخچه نمایش نامه نویسی، مقدمه، گره‌افکنی، درگیری و ستیزه، دلهره، نقطه اوج، گره‌گشایی و نتیجه نهایی پرداخت.
در ادامه هنرجویان شرکت کننده در این کارگاه به اجرای دو نمایش کارگاهی در فضای باز پارک جنگلی نور پرداختند.
لازم به ذکر است؛ به هنرجویان شرکت کننده در این کارگاه گواهینامه معتبر حضور در کارگاه ارایه می شود.
انتهای پیام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
 لینک

کد خبر: ۳۶۹۸۶۸۸تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۸
صفحه اصلی » شعب استانی » مازندران » فرهنگی
برترین‌های نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر تک جوانه دانشگاه مازندران تجلیل شدند
گروه فرهنگی- دبیر جشنواره تئاتر تک جوانه دانشگاه مازندران از انتخاب نمایش نامه‌های برتر در این جشنواره خبر داد و گفت: نمایش نامه «دایره» از دانشگاه آزاد واحد تنکابن رتبه نخست این جشنواره را به خود اختصاص داد.
مجید کریمی دبیر جشنواره تئاتر تک جوانه و مسئول کانون تئاتردانشگاه مازندران در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران با ارایه این مطلب که این جشنواره در قالب جشنواره فرهنگی هنری و مذهبی کانون های دانشجویی دانشگاه مازندران که از ۱۲ الی ۱۶ اسفند ماه در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار شد گفت: پس از فراخوان این جشنواره تعداد ۱۹ نمایش نامه از دانشگاه های سرا سر استان و دانشگاه‌های استان‌های دیگر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در بررسی اولیه داوری توسط هیئت داوران این جشنواره آقایان عبدالحی شماسی و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی با توجه به ساختار نمایشی، داستان نمایش نامه، شخصیت پردازی، ویژگی‌های زبان و دیالوگ، انسجام کلی متن از حیث مختصات نمایشی و ملاک‌های داوری ، تعداد ۱۵ نمایش نامه به مرحله بعدی راه یافت.
وی افزود: از این تعداد نمایش‌نامه در مرحله نهایی تعداد سه نمایش نامه «دایره» به نویسندگی افسانه طبیب‌پور از دانشگاه آزاد تنکابن، رتبه نخست، نمایش نامه «این سیر گریبان گیر» به نویسندگی سعید فرخی کجور از دانشگاه کمال الملک نوشهر رتبه دوم و نمایش نامه «قاب عکس» به نویسندگی محسن صوفی از دانشگاه مازندران رتبه سوم این جشنواره را به خود اختصاص دادند.
دبیر جشنواره تئاتر تک جوانه کانون تئاتر دانشگاه مازندران در پایان اظهار کرد: در طول برگزاری جشنواره با حضور عبدالحی شماسی نیز کارگاه اموزشی نمایش نامه نویسی با حضور شرکت کنندگان بخش نمایشنامه نویسی جشنواره برگزار شد .
گفتنی است؛ این جشنواره در ۱۶ اسفند ماه با تجلیل از رتبه‌های برتر در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
 لینک
123.jpg

تمدید مهلت شرکت در بخش نمایش‌نامه نویسی جشنواره تئاتر تک جوانه‌ها دانشگاه مازندران
گزوه فرهنگ: مسئول کانون تئاتر دانشگاه مازندران از تمدید مهلت شرکت در بخش نمایش‌نامه نویسی جشنواره تئاتر تک جوانه‌ها در دانشگاه مازندران خبر داد.
کد خبر: ۳۶۹۰۵۳۹
تاریخ: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۷

مجید کریمی مسئول کانون تئاتر دانشگاه مازندران در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران گفت: با توجه به استقبال دانشحویان از این جشنواره و تماس‌های مکرر با دبیرخانه، دبیرخانه این جشنواره مهلت شرکت در بخش نمایش نامه نویسی این جشنواره تا چهارم اسفند ماه تمدید شد .
وی افزود: دانشجویان علا‌قه‌مند به شرکت در این جشنواره می توانند نمایش نامه های خود را تا آخر وقت اداری چهارم اسفند ماه 96 به آدرس دبیرخانه جشنواره: بابلسر، خیابان پاسداران، بین پاسداران 19و 90 ، ساختمان آپادانا، واحد 90، کد پستی 47418897889، کانال تلگرامی دبیرخانه جشنواره @javanefestival، پست الکترونیک جشنواره javanefestival1@gmail.com، ارتباط با کانون تئاتر دانشگاه مازندران umztheater @تماس حاصل کنند. مجیدی ادامه داد: داوران نهایی این جشنواره در بخش نمایش نامه نویسی آقایان عبدالحی شماسی، مسعود فروتن و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی به داوری آثار رسیده در مرحله نهایی این جشنواره خواهند پرداخت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
 لینک
photo_2018-02-07_09-49-28.jpg

تئاتر
تمدید مهلت شرکت در بخش نمایشنامه‌نویسی و اعلام اسامی داوران نهایی جشنواره تئاتر تک جوانه‌ها

مسئول کانون تئاتر دانشگاه مازندران از تمدید مهلت شرکت در بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر تک جوانه‌ها‌ی دانشگاه مازندران تا چهارم اسفند ماه ۹۶ خبر داد و گفت: آقایان عبدالحی شماسی، مسعود فروتن و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی به داوری آثار رسیده در مرحله نهایی این جشنواره خواهند پرداخت.
مجید کریمی مسئول کانون تئاتر دانشگاه مازندران در گفت‌و ‌و با خبرگزاری بین المللی قرآن گفت: با توجه به استقبال دانشحویان از این جشنواره و تماس های مکرر با دبیر خانه ، دبیرخانه این جشنواره مهلت شرکت در بخش نمایش نامه نویسی این جشنواره تا چهارم اسفند ماه تمدید شد .
وی افزود: دانشجویان علاقمند به شرکت در این جشنواره می توانند نمایش نامه های خود را تا آخر وقت اداری چهارم اسفند ماه ۹۶ به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
بابلسر، خیابان پاسداران، بین پاسداران ۱۹و ۹۰ ، ساختمان آپادانا، واحد ۹۰، کد پستی ۴۷۴۱۸۸۹۷۸۸۹
کانال تلگرامی دبیرخانه جشنواره javanefestival@
پست الکترونیک جشنواره javanefestival۱@gmail.com
ارتباط با کانون تئاتر دانشگاه مازندران umztheater@
مجیدی ادامه داد: داوران نهایی این جشنواره در بخش نمایش نامه نویسی آقایان عبدالحی شماسی، مسعود فروتن و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی به داوری آثار رسیده در مرحله نهایی این جشنواره خواهند پرداخت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
 لینک
photo_2018-01-29_03-12-49.jpg

() ♨️ طبق اعلام دبیرخانه نخستین دوره جشنواره تئاتر تک نفره دانشجویی استان مازندران، جوانه؛ جناب آقایان مسعود فروتن، عبدالحی شماسی و حمیدرضا گل محمدی تواندشت به عنوان داوران بخش نمایشنامه نویسی جشنواره دانشجویی جوانه معرفی شدند.

✅مهلت ارسال آثار تا12/ بهمن ماه/ سال ٩۶

دریافت فراخوان @javanefestival1

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
photo_2018-01-29_03-16-02.jpg

♨️اطلاعیه♨️
✅مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تئاتر تک نفره دانشجویی جوانه، تا پنجشنبه ۱٢ بهمن ماه تمدید شد.
🔵دریافت فراخوان و ثبت نام: @javanefestival1

مشاهده همه ی 1 نظر
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
 لینک

افتتاح پلاتوی تئاتر در ساری
گروه فرهنگی: با حضور استاندار مازندران بزرگترین پلاتو تئاتر مازندران امروز 10 دی‌ماه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری افتتاح شد.
کد خبر: ۳۶۷۸۰۲۹
تاریخ: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران، افتتاحیه بزرگتزین پلاتو استان مازندران صبح امروز 10 دی ماه با حضور استاندار مازندران، مدیرکل فزهنگ وارشاد اسلامی، مسئولان استانی و شهرستانی وهنزمندان استان مازندزان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساری برگزار شد.

احد جاودانی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی مارندران در این مراسم با اشاره به این مطلب که در گذشته شاهد افتتاح چندین پلاتوی دیگر در شهرستان‌های بابلسر، نور و آمل بوده‌ایم، گفت: هدف از افتتاح این پروژه ایجاد فضایی برای شکوفایی استعدادهاا و ظرفیت فعالیت‌های هنری هنرمندان بوده و امیدواریم با حضور استاندار مازندران بتوانیم در رشد فضای تئاتر در استان گام برداریم.

در ادامه این مراسم یاسر خاسب از هتزمندان مطرح کشوری به اجرای تئاتر فیزیکال پرداخت.
لازم به ذکر است، در پایان این مراسم استاندار مازندران به سوالات و مشکلات مطرح شده از سوی هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری پاسخ داد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
 لینک
744667_992.jpg

برگزاری آیین رونمایی از انجمن ادبیات داستانی «شهرزاد» هادی‌شهر
گروه فرهنگی: آیین رونمایی از انجمن ادبیات داستانی «شهرزاد» هادی‌شهر ششم دی ماه ٩٦ همزمان با میلاد سراسر نور امام حسن عسکری(ع) در کتابخانه عمومی این شهر برگزار شد.
کد خبر: ۳۶۷۷۲۰۰
تاریخ: ۰۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از مازندران، محمد جواد اسماعیل تبار شهردار هادی شهر شهرستان بابلسر ششم دی ماه ٩٦ همزمان با میلاد سراسر نور امام حسن عسکری(ع در آیین رونمایی از انجمن ادبیات داستانی «شهرزاد» این شهر با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: امروز شاهد رونمایی از انجمن ادبیات داستانی«شهرزاد» در هادی شهر هستیم که با این حرکت یک فعالیت مدنی در شهر آغاز می‌شود.
وی با ارایه این مطلب که با افتتاح انجمن ادبیات داستانی در این شهر می توانیم شاهد تحول خوبی در جهت رشد و پیشرفت مسایل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باشیم، افزود: همیشه دغدغه‌مند بودم چگونه و به چه وسیله بتوانم سرانه کتابخوانی در جامعه را افزایش دهم و این میسر نمی‌شد مگر با روشی کتاب‌ها را از کتابخانه بیرون ببریم تا مردم را در کتابخوانی شرکت کنند.
اسماعیل‌تبار تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم جامعه‌ای را با کتابخوانی آشنا و مانوس کنیم باید حرکتی دراز مدت را آغاز کرده تا اینکه بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.
در ادامه این مراسم برنامه‌های متنوع اجرای موسیقی، داستان خوانی، شعر خوانی توسط هنرمندان خردسال و بزرگسال این شهر به اجرا در آمد.
در پایان این مراسم با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول کتابخانه عمومی هادی شهر و مسئول انجمن ادبیات داستانی شهرستان بابلسر با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از هنرمندانی که به اجرای برنامه پرداختند تجلیل به عمل آمد.
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید