لحظه  بروز رسانی 
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران با همکاری

از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران با همکاری

از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بابلسر، نمایش خیابانی «سپاسگزاری» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی عصر دهم مرداد ماه ۹۸ در سواحل دریای بابلسر به اجرا در آمد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

کد خبر: ۳۸۴۱۱۵۲ تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

 لینک
کد خبر: ۳۸۴۱۱۵۲ تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

کد خبر: ۳۸۴۱۱۵۲ تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
صفحه اصلی » شعب استانی » مازندران » فرهنگی
معرفی داوران «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر
گروه فرهنگی- رئیس ستاد برگزاری نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر گفت: یک هیئت سه نفره متشکل از داوران مجرب استان درباره نخستین«عکسواره عاشورایی» ایزد شهر به قضاوت می‌پردازند.
معرفی داوران «عکسواره عاشورایی» ایزدشهراسحاق تونی، شهردار ایزد شهر و رئیس ستاد برگزاری نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزد شهر در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران گفت: هنر با توجه به زبان ارتباطی خاص خود چنانچه به‌درستی مورد توجه قرار گیرد می‌تواند بهترین وسیله و عامل برای تبلیغ و اشاعه دین باشد.
وی افزود: از یک ماه پیش از سوی فعالان هنری ایزد شهر و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی ایزد شهر طرح برگزاری نخستین «عکسواره عاشورایی» با اهداف ترویج فرهنگ عاشورایی از طریق زبان هنر تشکیل شد و به مرحله اجرایی در آمد.
شهردار ایزد شهر تصریح کرد: فراخوان این «عکسواره» از ۱۹ شهریور ماه ۹۸ مصادف با دهم محرم الی ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۸ اعلام شد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه «عکسواره» واقع در ساختمان شورای شهر ایزدشهر، مقابل داروخانه دکتر ولیزاده ارسال کنند.
رئیس ستاد برگزاری نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر با اشاره به معرفی داوران این جشنواره اظهار کرد: آقایان «آرش رمضانی فوکلایی»، «امیر حسین نعیما» و خانم «شیدا پورنبی» از اعضای هیئت داوران نخستین«عکسواره عاشورایی» ایزد شهر مسئولیت داوری آثار رسیده را بر عهده خواهند داشت.
وی افزود: آئین اختتامیه و تقدیر از برندگان، نیمه دوم مهرماه ۱۳۹۸ در موزه گالری «دیدی» واقع در ایزدشهر برگزار می‌شود.
انتهای پیام

گزارش خطا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

جماران -تهران اعلام فراخوان نخستین دوره مسابقه عکاسی «عکسواره عاشورایی»

 لینک
جماران -تهران اعلام فراخوان نخستین دوره مسابقه عکاسی «عکسواره عاشورایی»

جماران -تهران
اعلام فراخوان نخستین دوره مسابقه عکاسی «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر
کدخبر: 1252575
منبع: khabaronline.ir
نسخه چاپی
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ ۰۷:۲۱:۴۹


اعلام فراخوان نخستین دوره مسابقه عکاسی «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر
به گزارش خبرآنلاین از ایزدشهر، مهدی نصراله زاده دبیر نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزد از برگزاری نخستین «عکسواره عاشورایی» با اهداف به تصویر کشیدن حضور مردم و هیئت های عزاداری در ماه محرم و شناساندن حادثه عاشورا از نگاه دوربین خبر داد و گفت: نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزد شهر با محور یت سنت‌ها و آیین‌های عزاداری استان های ایران زمین، جلوه‌های ماه محرم در زندگی امروزی، مراسم تعزیه و شبیه‌خوانی، کاروان‌های عزاداری، شام غریبان، شیرخوارگان حسینی،کودک و محرم در این شهر برگزار می شود.
وی با اشاره به شرایط شرکت در این مسابقه خاطرنشان کرد: این مسابقه به صورت رقابتی برگزار می شود و هر عکاس مجاز به ارسال حداکثر پنج قطعه عکس به دبیر خانه است وعکس ها می توانند با دوربین عکاسی و یا موبایل گرفته شود.
مطلب پیشنهادی

از طریق آزمون بیش از ۱۰۰۰۰ معرفی به شرکت‌ها انجام میشود (اطلاعیه)
نصراله زاده در ادامه افزود: عکس ها می توانند سیاه و سفید و یا رنگی باشند وحجم عکس های ارسالی حداقل یک مگابایت و حداکثر دو مگابایت و با فرمت jpeg باشد و همراه با عکس، نام و نام خانوادگی عکاس و یک راه ارتباطی مانند شماره تماس به دبیرخانه ارسال گردد.
دبیر نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزد شهر با ارایه این مطلب که عکس های فوتومونتاژ در این جشنواره پذیرفته نمی شود گفت: عکس های ارسالی نباید دارای امضاء ، تاریخ ، قاب ، حاشیه، مارک و لوگو باشند وهرگونه اصلاح رنگ و یا برش عکس نباید به استناد اثر خدشه وارد کند.
دبیر نخستین عکسواره عاشورایی ایزد شهر به زمان ارسال آثار به دبیر خانه اشاره کرد و ادامه داد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند از ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۸ مصادف با دهم محرم الی ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۸ آثار خود را به دبیر خانه «عکسواره» به شماره تلگرام ۰۹۱۱۲۲۲۳۴۳۷ یا توسط لوح فشرده به آدرس دبیر خانه «عکسواره» واقع در ساختمان شورای شهر ایزدشهر، مقابل داروخانه دکتر ولیزاده ارسال کنند.
وی با ارایه این مطلب که ارسال آثار به دبیرخانه به منزله پذیرش مقررات شرکت درمسابقه است ادامه داد: پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر به نمایشگاه فایل اصلی عکس در ابعاد بزرگ و خروجی اصلی دوربین از عکاس دریافت خواهد شد.
نصراله زاده افزود: پس از داوری آثار از صاحبان آثار برتر در آیین اختتامیه با اهدای تندیس عکسواره، لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل به عمل خواهد آمد
دبیر نخستین عکسواره عاشورایی ایزد شهر در پایان افزود: آیین اختتامیه و تقدیر از برندگان، نیمه دوم مهر ماه ۱۳۹۸ در موزه گالری دیدی واقع در ایزدشهر برگزار می شود
و علاقمندان به شرکت در این مسابقه جهت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره همراه ۰۹۳۵۸۳۰۷۴۴۸ دبیر خانه «عکسواره» تماس حاصل کنند.
گفتنی است که «اسحق تونی» شهردار ایزد شهر به عنوان رییس ستاد ، «مهدی نصراله زاده» به عنوان دبیر، «حمیدرضا گل محمدی تواندشتی» به عنوان مدیر روابط عمومی، «مسعود ساداتی» به عنوان مدیر اجرایی، «سما کابلی» به عنوان مدیر برنامه ها و تشریفات ، «آرش رمضانی فوکلایی» «امیر حسین نعیما» و « شیدا پورنبی» به عنوان هیات داوران در تیم نخستین«عکسواره عاشورایی» ایزد شهر همکاری دارند.
۴۶
انتهای پیام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

خبر: ۳۸۴۰۳۴۹ تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲ صفحه

 لینک
خبر: ۳۸۴۰۳۴۹ تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲ صفحه

خبر: ۳۸۴۰۳۴۹ تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
صفحه اصلی » شعب استانی » مازندران » فرهنگی
اعلام فراخوان «عکسواره عاشورایی» در ایزدشهر
گروه فرهنگی ــ دبیر نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر از اعلام فراخوان نخستین دوره مسابقه این عکسواره در ایزدشهر خبر داد.
فراخوان «عکسواره عاشورایی» در ایزدشهرمهدی نصراله‌زاده، دبیر نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزد‌شهر در گفت‌و‌گو با ایکنا از مازندران، از برگزاری نخستین «عکسواره عاشورایی» با اهداف به تصویر کشیدن حضور مردم و هیئت‌های عزاداری در ماه محرم و شناساندن حادثه عاشورا از نگاه دوربین خبر داد و گفت: نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر با محوریت سنت‌ها و آیین‌های عزاداری استان‌های ایران زمین، جلوه‌های ماه محرم در زندگی امروزی، مراسم تعزیه و شبیه‌خوانی، کاروان‌های عزاداری، شام غریبان، شیرخوارگان حسینی، کودک و محرم در این شهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرایط شرکت در این مسابقه افزود: این مسابقه به صورت رقابتی برگزار می‌شود و هر عکاس مجاز به ارسال حداکثر پنج قطعه عکس به دبیرخانه است و عکس‌ها می‌توانند با دوربین عکاسی و یا موبایل گرفته شود.

نصرالله‌زاده بیان کرد: عکس‌ها می‌توانند سیاه و سفید و یا رنگی باشند و حجم عکس‌های ارسالی حداقل یک مگابایت و حداکثر دو مگابایت و با فرمت JPG باشد و همراه با عکس، نام و نام خانوادگی عکاس و یک راه ارتباطی مانند شماره تماس به دبیرخانه ارسال شود.

دبیر نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر با ارائه این مطلب که عکس‌های فوتومونتاژ در این جشنواره پذیرفته نمی‌شود، گفت: عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، تاریخ، قاب، حاشیه، مارک و لوگو باشند وهرگونه اصلاح رنگ و یا برش عکس نباید به استناد اثر خدشه وارد کند.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند از ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۸ مصادف با دهم محرم الی ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸ آثار خود را به دبیر خانه «عکسواره» به شماره تلگرام ۰۹۱۱۲۲۲۳۴۳۷ یا توسط لوح فشرده به نشانی دبیرخانه «عکسواره» واقع در ساختمان شورای شهر ایزدشهر، مقابل داروخانه دکتر ولیزاده ارسال کنند.

وی با بیان اینکه ارسال آثار به دبیرخانه به منزله پذیرش مقررات شرکت در مسابقه است، افزود: پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر به نمایشگاه، فایل اصلی عکس در ابعاد بزرگ و خروجی اصلی دوربین از عکاس دریافت خواهد شد. پس از داوری آثار از صاحبان آثار برتر در آیین اختتامیه با اهدای تندیس عکسواره، لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل می‌شود.

دبیر نخستین عکسواره عاشورایی ایزدشهر افزود: آیین اختتامیه و تقدیر از برندگان، نیمه دوم مهرماه ۱۳۹۸ در موزه گالری دیدی واقع در ایزدشهر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره همراه ۰۹۳۵۸۳۰۷۴۴۸ مربوط به دبیرخانه «عکسواره عاشورایی» تماس بگیرند.

یادآور می‌شود، «اسحق تونی» شهردار ایزد شهر به‌عنوان رئیس ستاد، «مهدی نصراله‌زاده» به‌عنوان دبیر، «حمیدرضا گل محمدی تواندشتی» به‌عنوان مدیر روابط عمومی، «مسعود ساداتی» به‌عنوان مدیر اجرایی، «سما کابلی» به‌عنوان مدیر برنامه‌ها و تشریفات، «امیر حسین نعیما»، «آرش رمضانی فوکلایی» و «شیدا پورنبی» به‌عنوان هیئت داوران در گروه اجرایی نخستین «عکسواره عاشورایی» ایزدشهر همکاری دارند.

انتهای پیام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

باز سازی واقعه غدیر در بابل، کارگردان و تهیه کننده آرش

باز سازی واقعه غدیر در بابل، کارگردان و تهیه کننده آرش

باز سازی واقعه غدیر در بابل، کارگردان و تهیه کننده آرش رمضانی فوکلایی، طراح صحنه حمیدرضا گل محمدی، سید حسین رضایی طراح لباس، علی غنی پور و علی رمضانی عکاس، علی کشاورزی تصویر بردار و تدوینگر، هومن نصیرایی مجری و گزارشگر
عسگری رئیسی، قدیرمرادی، علیرضا دشتی، رمضان مهدی‌زاده، علی روشن، عقیل پورنوروز، آتنا محمد علی‌زاده، مهدی محمد علی‌زاده، حسین عرب لاریمی، علی عرب لاریمی، سید‌مجید کاشفی‌پور، شکراله خانعلی‌زاده، امیررضا آدینه‌پور، مصطفی یگانه، فاطمه گل‌محمدی، محمد‌علی رمضانی، محمد کجوری، محمد امین کجوری، جواد علی‌آبادی، غلامعلی ذوالفقاری، صفدر طهماسپور، محمد زمان مرتضی‌پور، عیسی حسن جان پور، محمد جانعلی‌زاده، سیدمهدی مرتضوی امیری و حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی و تنی چند از نیرو‌های بسیجی در این باز‌سازی به ایفای نقش پرداختند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

تحمل سختی ها برای شکوفایی هنر این هنرمند

 لینک
تحمل سختی ها برای شکوفایی هنر این هنرمند

تحمل سختی ها برای شکوفایی هنر

این هنرمند در زمینه کنده کاری روی کدو در مازندران، اجرای طرحی را با عنوان کنده کاری روی کدو تزئینی آغاز کرد و توانست با این کار دست به یک نوع ابتکار بزند؛ فعالیت های او اوایل کارش فقط جنبه تزئینی داشت اما در طول حضور خود در نمایشگاه های مختلف صنایع دستی به این نتیجه رسید که با توجه به زحماتی که متحمل شده باید از این هنر درآمدی هم داشته باشد، بنابراین به مرور به تولید آثاری پرداخت که علاوه بر جنبه های تزئینی در خانه هر شهروند ایرانی جنبه کاربردی هم داشته باشد. از این زمان به بعد علاوه بر تولید آثار حجمی تزئینی و تابلوهای تزئینی، به تولید آثاری مانند گلدان های دیواری، رومیزی، آویز، ساخت انواع آباژور دیواری و رومیزی، آینه های دیواری با تزئین معرق کدو زینتی، ساخت سه تار و دوتار با کاسه کدو تزئینی، جای خلال دندان، جاقلمی، جای دستمال کاغذی، قندان، صندوقچه های کوچک و ظروف مصرفی با روکش معرق کدو تزئینی، جای شکلات و بسیاری از آثار دیگر که هم جنبه تزئینی و هم جنبه کاربردی دارند، پرداخت. از همه مهمتر آنکه این محصولات قیمت مناسبی هم داشتند و خانوارهای طبقه اقتصادی متوسط مازندران هم می توانستند آن ها را خریداری کنند.

در عین حال گل محمدی از مازندران معتقد است یک هنرمند می تواند در طول سال دست به آفرینش آثار هنری ارزشمندی بزند که ماندگاری داشته باشد و به عنوان اثری زینتی در مجموعه ها نگهداری شود و اما با ابتکار اندیشه نیز می توان به تولید کارهایی با قیمت مناسب و در توان خرید همه اقدام کرد تا هم مردم بتوانند از آن بهره مند شوند و هم هنرمند از نظر اقتصادی موفق باشد.

نقص ایران در حمایت از هنر

البته این هنرمند در زمینه نقاشی روی کدوی قلیانی، از اینکه در ایران کانال و سازمان مشخصی وجود ندارد که هنرمندان را به سوی اقتصاد هنر هدایت کند، گلایه دارد و می گوید: بیش از 3 دهه در مازندران فعالیت هنری و حکاکی بر روی کدو دارم و شاهد بودم که هنرمندان زیادی در عرصه اقتصاد هنر موفق نبودند و حتی برخی نیز از تولید دست کشیدند. به گفته این کارآفرین صنایع دستی، در جامعه ما فقط در تئوری و کلام از هنر حمایت می شود و بیشتر هنرمندان درآمدی برای گذران زندگی خود ندارند و از هنر به عنوان یک تفنن و نه برای تامین معیشت خود استفاده می کنند و البته حضور دلالان در عرصه هنر به ویژه صنایع دستی نیز آسیب بزرگی به اقتصاد هنرمندان تولیدکننده زده است. او از اینکه وضعیتی پیش بیاید که هنرمند صنایع دستی تولیدات خود را به خیابان و میادین ببرد و بساط پهن کرده و دست فروشی کند، انتقاد کرده و ادامه داده، بیشتر بهره مندی مادی هنر به جیب واسطه ها می رود و از سوی دیگر ورود صنایع دستی ماشینی بی رویه با قیمت پایین هم رفته رفته به اقتصاد هنرمندان آسیب وارد می کند. این هنرمند صنایع دستی و نقاشی روی کدوی قلیانی گفته که نبود برنامه ریزی و اندیشه اقتصادی در هنر و وعده های توخالی برای ارائه تسهیلات به هنرمندان نیز از آسیب هایی است که دامن صنایع دستی را در جامعه گرفت.

وی از اینکه از سوی ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بابلسر و فریدونکنار حرکت هایی جهت تشکیل و ایجاد بازارچه صنایع دستی و اجتماع صنعتگران این عرصه در کنار هم صورت گرفته، اظهار خرسندی کرده و خاطرنشان کرد: هرچند این کار در زمینه هنر خصوصا نقاشی روی کدوی قلیانی دیر صورت گرفت اما جای امیدواری هست تا اینکه بتواند مسکنی جهت درد هنرمندان صنایع دستی باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

باز سازی واقعه غدیر در بابل، کارگردان و تهیه کننده آرش

باز سازی واقعه غدیر در بابل، کارگردان و تهیه کننده آرش

باز سازی واقعه غدیر در بابل، کارگردان و تهیه کننده آرش رمضانی فوکلایی، طراح صحنه حمیدرضا گل محمدی، سید حسین رضایی طراح لباس، علی غنی پور و علی رمضانی عکاس، علی کشاورزی تصویر بردار و تدوینگر، هومن نصیرایی مجری و گزارشگر
عسگری رئیسی، قدیرمرادی، علیرضا دشتی، رمضان مهدی‌زاده، علی روشن، عقیل پورنوروز، آتنا محمد علی‌زاده، مهدی محمد علی‌زاده، حسین عرب لاریمی، علی عرب لاریمی، سید‌مجید کاشفی‌پور، شکراله خانعلی‌زاده، امیررضا آدینه‌پور، مصطفی یگانه، فاطمه گل‌محمدی، محمد‌علی رمضانی، محمد کجوری، محمد امین کجوری، جواد علی‌آبادی، غلامعلی ذوالفقاری، صفدر طهماسپور، محمد زمان مرتضی‌پور، عیسی حسن جان پور، محمد جانعلی‌زاده، سیدمهدی مرتضوی امیری و حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی و تنی چند از نیرو‌های بسیجی در این باز‌سازی به ایفای نقش پرداختند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

باز سازی واقعه غدیر در بابل به اجرا درآمد باز

باز سازی واقعه غدیر در بابل به اجرا درآمد باز

باز سازی واقعه غدیر در بابل به اجرا درآمد
باز سازی واقعه غدیر به کارگردانی و تهیه کنندگی آرش رمضانی فوکلایی ۲۷ مرداد ماه ۹۸ در بابل به اجرا در آمد.

آرش رمضانی کارگردان و تهیه کننده نمایشی باز سازی واقعه غدیرشهرستان بابل با اشاره به اهمیت بازسازی واقعه غدیر گفت: واقعه غدیرخم، اعلان جانشینی و ولایت امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) از سوی پیامبر اسلام (ص) به دستور خداوند ‏متعال، از جمله مهمترین حوادث تاریخ اسلام است.
وی ادامه داد: شیوه نمایشی یکی از شیوه های با اهمیت در جهت ارایه این واقعه به نسل حاضر است که خوشبختانه امسال از سوی معاونت اردویی سپاه بابل به عنوان مجری طرح، ۲۷ مرداد ماه ۹۸ راس ساعت ۱۷ با حضور هنرمندان تئاتر و صدا سیمای مازندران بار سازی واقع غدیر در بابل به اجرا در آمد.

رمضانی فوکلایی ضمن تشکر از سرهنگ مرتضی رمضانی فرماندهی، سرهنگ پور نوروز معاونت اردویی و سرگرد علی حسن زاده جانشین فرماندهی سپاه بابل که به عنوان مجریان و مشاوران نظامی دراجرای این طرح یاری رسان بودند افزود: در باز سازی نمایشی این واقعه حمیدر رضا گل محمدی تواندشتی به عنوان طراح صحنه، سید حسین رضایی به عنوان طراح لباس، علی غنی پور و علی رمضانی به عنوان عکاس، علی کشاورزی به عنوان تصویر بردار و تدوینگر، هومن نصیرایی به عنوان مجری و گزارشگر همکاری داشتند.

کارگردان و تهیه کننده نمایشی باز سازی واقعه غدیرشهرستان بابل با اشاره به ایفا گران نقش در این باز سازی خاطرنشان کرد: عسگری رییسی، قدیرمرادی، علیرضا دشتی، رمضان مهدی زاده، علی روشن، عقیل پور نوروز، آتنا محمد علی زاده،مهدی محمد علی زاده، حسین عرب لاریمی، علی عرب لاریمی، سید مجید کاشفی پور، شکراله خانعلی زاده، امیرضا آدینه پور، مصطفی یگانه، فاطمه گل محمدی، محمد علی رمضانی، محمد کجوری، محمد امین کجوری، جواد علی آبادی، غلامعلی ذوالفقاری، صفدر طهماسپور، محمد زمان مرتضی پور، عیسی حسن جان پور، محمد جانعلی زاده، سید مهدی مرتضوی امیری و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی در این باز سازی به ایفای نقش پرداختند.

گفتنی است که آرش رمضانی فو کلایی کارگردانی و تهیه کنندگی نمایشی دو دوره باز سازی واقعه غدیر شهرستان جویبار و دو دوره شهرستان بابل را بر عهده داشته است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

گزارش تصویری بازسازی واقعه غدیرخم در بابل گروه فرهنگی ــ

 لینک
گزارش تصویری بازسازی واقعه غدیرخم در بابل گروه فرهنگی ــ

گزارش تصویری بازسازی واقعه غدیرخم در بابل
گروه فرهنگی ــ بازسازی واقعه غدیر خم به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آرش رمضانی فوکلایی ۲۷ مردادماه ۹۸ در بابل به اجرا در آمد.
به گزارش ابکنا از مازندران، واقعه غدیرخم و اعلان جانشینی و ولایت امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) از سوی پیامبر اسلام(ص) به دستور خداوند ‏متعال، از جمله مهم‌ترین وقایع مهم تاریخ اسلام است. بر همین اساس از سوی معاونت اردویی سپاه بابل ۲۷ مرداد‌ماه ۹۸ رأس ساعت ۱۷ باز‌سازی واقعه غدیر به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آرش رمضانی فوکلایی با حضور هنرمندان تئاتر و صدا سیمای مازندران و نیرو‌های بسیجی در بابل به اجرا در آمد.

در ابتدا ایفاگران نقش در بازسازی واقعه غدیر رأس ساعت ۱۰ صبح از امام‌زاده قاسم بابل به‌سوی محل برگزاری بازسازی واقع در خیابان‌های بابل به راه افتادند و پس از استقرار در محل بازسازی واقعه غدیر رأس ساعت ۱۷ با حضور پرشور مردم به اجرای واقعه پرداختند.

در باز‌سازی نمایشی این واقعه حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی، مسئول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی به‌عنوان طراح صحنه، سید‌حسین رضایی به‌عنوان طراح لباس، علی غنی‌پور و علی رمضانی به‌عنوان عکاس، علی کشاورزی به‌عنوان تصویر‌بردار و تدوینگر، هومن نصیرایی به‌عنوان مجری و گزارشگر همکاری داشتند.

سرهنگ مرتضی رمضانی فرماندهی، سرهنگ پورنوروز معاونت اردویی و سرگرد علی حسن‌زاده جانشین فرماندهی سپاه بابل به‌عنوان مجریان طرح و مشاوران نظامی در اجرای بازسازی این واقعه همکاری کردند. عسگری رئیسی، قدیرمرادی، علیرضا دشتی، رمضان مهدی‌زاده، علی روشن، عقیل پورنوروز، آتنا محمد علی‌زاده، مهدی محمد علی‌زاده، حسین عرب لاریمی، علی عرب لاریمی، سید‌مجید کاشفی‌پور، شکراله خانعلی‌زاده، امیررضا آدینه‌پور، مصطفی یگانه، فاطمه گل‌محمدی، محمد‌علی رمضانی، محمد کجوری، محمد امین کجوری، جواد علی‌آبادی، غلامعلی ذوالفقاری، صفدر طهماسپور، محمد زمان مرتضی‌پور، عیسی حسن جان پور، محمد جانعلی‌زاده، سیدمهدی مرتضوی امیری و حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی و تنی چند از نیرو‌های بسیجی در این باز‌سازی به ایفای نقش پرداختند.

گفتنی است، آرش رمضانی فو کلایی کارگردانی و تهیه‌کنندگی نمایش دو دوره بازسازی واقعه غدیر شهرستان جویبار و در دو دوره شهرستان بابل را بر عهده داشته است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی

نگاهی به نمایش خیابانی «سپاسگزاری» در سواحل دریای بابلسرنمایشی با موضوع

 لینک
نگاهی به نمایش خیابانی «سپاسگزاری» در سواحل دریای بابلسرنمایشی با موضوع

نگاهی به نمایش خیابانی «سپاسگزاری» در سواحل دریای بابلسرنمایشی با موضوع سبک زندگی و مشکلات اجتماعی
نمایشی با موضوع سبک زندگی و مشکلات اجتماعی | عکس
از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بابلسر، نمایش خیابانی «سپاسگزاری» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی عصر دهم مرداد ماه ۹۸ در سواحل دریای بابلسر به اجرا در آمد.

در این نمایش فاطمه گل محمدی تواندشتی در نقش زن جوان، محمد مهدی شریف پور در نقش مرد جوان و فاطمه خلخالی در نقش رهگذر به عنوان مشاور معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به ایفای نقش پرداختند.

درآغاز کلام می توان گفت که نمایش خیابانی گونه ای از هنرهای نمایشی است که با حداقل وسایل اجرا ، تاثیرگذاری حداکثری و بیان تناقض های فرهنگی و اجرایی زود بازده را به همراه دارد، هنری که با برقراری تعامل چهره به چهره با تماشاگران، شیوه ای موثر و خلاقانه برای فرهنگ سازی در زمینه های مختلف به شمار می رود.

فرهنگ سازی در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی، حمایت از کالای ایرانی، رانندگی، آپارتمان نشینی، مدیریت مصرف انرژی، تکریم ارباب رجوع و ده ها ارزش دیگر در محافل فرهنگی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد اما ازظرفیت هنری نمایش خیابانی در نهادینه سازی فرهنگی کمتر بهره برداری می شود.

نمایش «سپاسگزاری» با موضوع سبک زندگی در قالب طرح تئاتر درمانی از سوی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان بابلسر در خصوص مشکلات اجتماعی و مسائل مبتلا به جامعه می پردازد که یکی از معضلات کنونی حاکم بر جامعه کوچک یعنی خانواده، زندگی زوج های جوان است که به علت عدم آشنایی آن ها به چگونگی برخورد بایگدیگر در زندگی مشترک و مداخله غیر اصولی والدین و خانواده، فرهنگ غلط پیشینیان و پیروی از آن از سوی زوج های جوان و از سوی دیگر عدم استفاده صحیح از تلفن همراه نیز، موجب ناهنجاری در زندگی مشترک را فراهم می آورد.

در این آشفته بازار نمایش‌های غربی و اقتباس‌های درست ونادرست ،اگرنویسنده ای به سوی مسائل روز جامعه خود برود و با همه مشکلاتی که تئاتر امروز ما با آن مواجه است علاوه بر کارگردانی، تهیه‌کنندگی کار را نیز به عهده بگیرد، امری دشوار و البته کاری بسیار پسندیده و قابل ستایش که نشانگر تعهد هنری این هنرمندان به جامعه و مردم است.

و اما در باره نمایش «سپاس گزاری» می توان گفت که نمایش به داستان زن و مرد جوانی می پردازد که پس گذشت سه الی چهار سال از زندگی مشترکشان بنای ناسازگاری با هم راگذاشته و در طی مشاجره ای که بین این زوج در مسیره راه صورت می پذیرد اعلام می دارند بهترین راه رهایی از این معضل این است که از یکدیگر جدا شوند تا اینکه از این زندگی ناآرام دور شده و به آرامش برسند، در این حین رهگذری که مشاور خانواده نیروی انتظامی است بگو نگو آن ها را می شنود و به یاری شان می شتابد و پی به این موضوع می برد که منشا اختلافات آن ها از یک مسئله کوچک از اوایل زندگیشان برسر نگفتن یک تشکر خشک و خالی شوهر از زن در زمانی که غذایش را میل می کند آغاز شده است که این زوج جوان به آن اهمیت نداده و زندگی آن ها را این گونه متزلزل کرده است.
خرید کفش و لباس و مایحتاج زندگی و احساس رضایت قلبی از زن رضایت و... آرامش زن را درزندگی مشترک ایجاد نمی کند، بلکه زوجین بایستی در قبال هر حرکتی که در خانه صورت می پذیرد رضایت خود را به زبان بیاورند و تشکر خودرا زبانی مطرح کنند تا اینکه آرامش در زندگی مشترک حاکم و تفاهم بین آن ها عملی شود.
می توان گفت که موضوعات کوچکی که در زندگی به آن اهمیتی داده نمی شود همانند روزنه ی در سد است که اگر از همان لحظات اولیه جلوگیری نشود ممکن است در آینده نزدیک به تخریب سد بیانجامد و زیان سنگینی به محیط اطرافش وارد سازد.

و اما در قالب تکنیکی نمایش در رابطه با بازی بازیگران باید گفته شود که با توجه به اینکه نقش آفرینان از بازی اولی ها و بازی دومی ها بودند، توانستند از بازی خوب و روان برخوردار باشند.
که نظر مخاطبان را به خود جلب کرده و از اقبال خوب آن ها برخوردار شوند.
نمایش از موسیقی صدا و افکت برخوردار نبود اما عوامل طبیعی نطیر صدای امواج دریا ، هم همه مردم، صدای قایق موتوری ها و وسایل نقلیه دیگر با نمایش همراه بودند.

بازیگر نقش مشاور که اولین بازی خود را در اجرای نمایش به عهده داشت و از مشاوران معاونت اجتماعی نیروی انتظامی بود توانست در اولین نقش آفرینی خود به خوبی از عهده بازی برآید و بازی خوب و روانی را در مقابل زوج جوان از خود برجای بگذارد.

با توجه به اینکه نمایش خیابانی می طلبد که بازیگران با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و مخاطب را نیز به بازی بکشاند، در این نمایش ارتباط با مخاطبان از دیگر نقاط مثبت بازیگران بود که توانستند در گفتمان از سوی مخاطبان در فی البداهه گویی عملکرد خوبی را از خود بر جای بگذارند و در روند رو به رشد نمایش با قدرت عمل کنند.

این نمایش تا پایان ایام تابستان ۹۸ هر هفته عصر های پنج شنبه با توجه به شرایط جوی درسطح ساحل شهرستان بابلسر به اجرا در خواهد آمد.

۱,۳۴۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۸

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید