لحظه  بروز رسانی 
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

بیاید کمی هم از مجللترین جاذبه فرانسه صحبت کنیمکاخ ورسای یکی

 لینک

بیاید کمی هم از مجللترین جاذبه فرانسه صحبت کنیم
کاخ ورسای یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین قلعه‌های جهان است و نمونه‌ای تمام عیار از هنر و معماری قرن هجده فرانسه به شمار می‌رود. 
کاخ ورسای 2143 پنجره، 1252 شومینه و 67 پلکان را در خود جای داده است. این کاخ تا سال 1789 به عنوان اقامتگاه رسمی شاه مورد استفاده بوده است و از آن زمان تاکنون به عنوان مهد آزادی (Berceau de la liberte) شناخته می‌شود
کاخ ورسای در اواخر قرن شانزده میلادی توسط شاه لوئی چهاردهم احداث گردید و امروزه به عنوان یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های کشور فرانسه شناخته می‌شود.
از میان پنج کلیسایی که در طول تاریخچه کاخ در مجموعه آن ساخته شدند، Chapel of Versailles یا کلیسای ورسای از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

ژانویه سردترین ماه پکن است. هوا منجمدکننده و پر باد بوده

 لینک

ژانویه سردترین ماه پکن است. هوا منجمدکننده و پر باد بوده و بخاری‌ها 24 ساعت روز روشن هستند، بنابراین خوشبختانه محوطه‌های داخلی گرم هستند. این ماه پکن، ماه فوق‌العاده خشکی است، ولی ممکن است برف خیلی کمی ببارد. یک ژاکت نازک برای محیط‌های داخلی کافی است، ولی برای بیرون رفتن به لباس‌های گرم مانند ژاکت‌های کلفت، کاپشن‌های پلاستیکی، دستکش و کلاه نیاز دارید. رفتن به تور پکن در زمستان مزایایی مانند مواجهه با گردشگران کمتر و قیمت‌های پایین‌تر اقامتگاه‌ها و پروازها را برایتان خواهد داشت.
ژانویه بهترین ماه در میان آب و هوای پکن برای رفتن به دامنه‌های کوهستان‌ها و اسکی کردن است. فصل اسکی پکن در اوجش قرار دارد و معمولا بهترین پیست‌های اسکی اطراف شهر پر برف هستند. پیست اسکی Nanshan، پیست اسکی Badaling و پیست اسکی Yuyang از بهترین‎های پکن هستند. برف منظره‌های بی‌نظیری در شهر ممنوعه، قصر تابستانی و پارک Jingshan ایجاد می‌کند. برف در حقیقت به زیبایی جاذبه‌های گردشگری پکن اضافه می‌کند؛ اگر برف بارید دیدن آن‌ها را از دست ندهید.
سردترین ماه سال رد شده، ولی تا بهار هنوز دو ماه دیگر باقی مانده است. هوا در فوریه همچنان سرد ولی گرم‌تر از ژانویه است. دمای هوای پکن در این زمان معمولا بالاتر از صفر درجه نمی‌رود و هوا فوق‌العاده خشک است. پکن اولین توفان‌های شن خود را در این ماه می‌بیند. فصل اسکی پکن معمولا در پایان این ماه تمام می‌شود. برای فوریه در پکن، ژاکت کلفت و لباس‌های گرم زمستانی در بیشتر مواقع کافی هستند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

واژه کلوسئوم به معنی جایگاه بزرگ نام دیگر آن تماشاخانه فلاویوسی

 لینک

واژه کلوسئوم به معنی جایگاه بزرگ نام دیگر آن تماشاخانه فلاویوسی است. ساخت کولوسئوم توسط وسپاسیان امپراطور سالهای ۶۹ تا ۷۰ روم پایه‌گذاری شد. پس از آن پسرش تیتوس در سال ۸۰ بعد از میلاد آن را بنا کرد، که نهایتا توسط دومیتیان برادر تیتوس به پایان رسید. پلان کولوسئوم به شکل بیضی به قطرهای 188 و 156 متر زیر بنای آن حدود ۶ جریب می‌باشد ارتفاع آن تقریباً به اندازه یک ساختمان ۱۵ طبقه می‌رسد (حدود ۴۸متر). کف صحنه چوبی است و در زیر آن مجموعه‌ای از اتاق ها و گذرگاهها برای عبور حیوانات وحشی و سایر تدارکات لازم جهت راه‌اندازی و اجرای نمایش قرار گرفته‌است. تعداد ۸۰ دیوار به عنوان تکیه گاه برای طاق‌های گنبدی شکل، گذرگاهها، پلکان و ردیف‌های صندلی، روی صحنه قرار گرفته‌است. لبه بیرونی طاق‌های متوالی باعث اتصال طبقات مختلف و پلکان بین آنها به یکدیگر شده‌است.
کولوسئوم به دلیل عبور و مرور آسان جمعیت به داخل و خارج میدان یکی از شاهکارهای مهندسی است در بالای این سه طبقه اصلی، طبقه زیرشیروانی شامل ستون‌های مستطیل شکل سبک قرنتی قرار دارد، فضای بین ستون‌ها با 40 عدد پنجره کوچک مستطیل شکل پر شده‌است. در قسمت بالا، دیوارکوب‌ها و بندگاه هایی وجود دارد که تیرک‌هایی را که سایه بان‌ها به آنها آویزان است، نگه داشته‌اند. کولوسئوم به عنوان اولین آمفی تئاتر دائمی و ماندگار ساخته شده در روم، در زمین‌های باتلاقی ما بین تپه‌های اسکوئیلین و کائلین واقع شده بود. طرح این تماشاخانه بزرگ روی نسخه ی ایتالیایی سکه های یوروی پنج سنتی حک شده است . در سال ۱۷۴۹ به دستور پاپ یک چهاردهم کولوسئوم را وقف مصائب مسیح نمودند و ایستگاه هایی با نام صلیب را در آنجا قرار دادند و اعلام کردند که این مکان توسط خون شهدای مسیحی تقدیس شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

پل ریالتو (Rialto Bridge) اولین و تنها پل در گذشته بر

 لینک

پل ریالتو (Rialto Bridge) اولین و تنها پل در گذشته بر روی گراند کانال که در قرن ۱۶ ساخته شده ، پل معروف ریالتو ونیز بوده که مناطق سان مارکو و سان پولو را به هم متصل می نماید. در تور ایتالیا برای تجربه یک سفر رمانتیک با  تور ایتالیا  همراه شوید، کلیسای سنت مارک (St. Mark’s Basilica) معروف ترین کلیسا در ونیز که ثروت و قدرت جمهوری ونیزی را به نمایش گذاشته کلیسای دی سان مارکو است، کلیسای سنت مارک (St. Mark’s Basilica) معروف ترین کلیسا در ونیز که ثروت و قدرت جمهوری ونیزی را به نمایش گذاشته کلیسای دی سان مارکو است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

شهر هانگزو (Jingzhou)، استان هوبی (Hubei) واقع در کشور چین مجسمه

 لینک

شهر هانگزو (Jingzhou)، استان هوبی (Hubei) واقع در کشور چین مجسمه ای عظیم از یک جنگجوی شجاع چینی می باشد که در تاریخ چین بسیار تاثیر گذار بوده است.این مجسمه با ارتفاع ۴۸ متری  بر روی پایه ای به ارتفاع ۱۰ متری قرار گرفته و وزنی بالغ بر ۱۳۲۰ تن دارد.
ژنرال گو آن یو که در دوره سه امپراطوری چین می زیسته در حال حاضر یکی از اسطوره های بزرگ چین می باشد و حتی داستان زندگی وی در رمانی مشهور چاپ گردیده است.همچنین مجسمه ای از گو آن یو  در زادگاه اصلی وی در استان  شانشی (Shanxi) کشور چین می باشد که ارتفاع آن در حدود ۶۱ متر می باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

آرت اند کرفت ورد منشن (Arts and Crafts World Mansion) فروشگاهی

 لینک

آرت اند کرفت ورد منشن (Arts and Crafts World Mansion) فروشگاهی است که مبادرت به فروش تقریبا همه جور سوغات و محصولات هنری می ‌کند. مانند تابلوهای نقاشی، عکس، سفال، چوب های حکاکی شده، چراغ پرسلن، یشم و بسیاری کالاهای دیگر، از مراکز خرید دیگر پکن می توان بازار هنگ کنگ ، فروشگاه بزرگ خونچیا ، مرکز لوفت هانزا ، مرکز شیدن در خیابان شیدن و فروشگاه فرند شیپ را نام برد، خیابان لیولی چانگ (Liulichang) برای خرید  عتیقه جات مناسب  است . مغازه‌ها در اینجا مرکب های چوبی، مرکب های خمیری و دیگر کالاهای فرهنگی را هم به فروش می رسانند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

در قرن سیزدهم میلادی در این محل ابتدا  دژی  بنا شده

 لینک

در قرن سیزدهم میلادی در این محل ابتدا  دژی  بنا شده بود  که به‌مرور زمان توسعه یافته  و به کاخ  تری‌کرونور تبدیل شد. کاخ تری‌کرونور در اثر آتش‌سوزی در سال ۱۶۹۷ از بین رفت و که کاخ سلطنتی استکهلم فعلی در همان محل بنا شده که عملیات احداث آن ۶۳ سال به طول انجامید.
کاخ سلطنتی استکهلم از باشکوه‌ترین و پربازدید ترین کاخ‌های اروپا می باشد. این کاخ بزرگ هفت طبقه و بیش از هزار و چهارصد اتاق دارد و دارای سه موزه‌ی سلطنتی می باشد . موزه‌های این کاخ موزه‌ی جواهرات و نشان‌های سلطنتی ، موزه‌ی تاریخ کاخ سلطنتی و موزه‌ی مجسمه‌ها و عتیقه‌‌جات‌ می باشند. بازدید از این‌ موزه‌ها و بخشی از کاخ سلطنتی برای عموم مردم و بازدیدکنندکان خارجی آزاد می باشد که برای دیدن این جاذبه می توانید با تور اسپانیا همراه شوید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

 از ماه های آوریل تا ژوئن و اواخر سپتامبر تا اکتبر

 لینک

 از ماه های آوریل تا ژوئن و اواخر سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای سفر به ایتالیاست چون دمای هوا در این دوران اغلب معتدل و مناسب است شهر های شمالی دارای هوای سرد همراه با بارش باران و برف می باشند اما در جنوب کشور هوا گرم تر  است که  میانگین دما به ۱۰ درجه سانتیگراد در زمستان  خواهد رسید. رطوبت هوا در شهرهای ایتالیا کم و در رم ، ناپل و جنوب ایتالیا میانگین دمای هوا در روز به ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد، بیشتر ساکنان ایتالیا در این ماه به تعطیلات می روند و بسیاری از هتل ها ، رستوران ها و فروشگاه ها در این ماه تعطیل هستند. از ماه ژوئن تا اوائل سپتامبر اوج سفر به رم است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

مرکز خرید پورتارماگر از خیابان راکوردو به سمت خروجی بوفالوتا بروید

 لینک

مرکز خرید پورتارم
اگر از خیابان راکوردو به سمت خروجی بوفالوتا بروید ساختمان بزرگ مرکزخرید پورتارم رو می توانید ببینید. داشتن یک  پارکینگ بزرگ برای این مرکز امتیاز بزرگی می باشد  که شما را برای پیدا کردن جای پارک معطل نمی شود. هر نوع کالا و هر جنسی که بخواهید رو می توانید در این مرکز پیدا کنید، اگر به دنبال یک مجموعه کامل رفاهی تفریحی و فروشگاهی می باشید مرکز خرید روما است روم جایی می باشد که باید به آنجا بروید چون علاوه بر خرید از ۲۲۰ مغازه آن ، می توانید به سینما هم بروید . در تور ایتالیا از مراکز خرید رم بازدید نمایید، مراکزخرید  متنوع شیک و بازارها و مغازه های فراوان در روم با انواع و اقسام اجناس و کالاها، مناسب هر سلیقه و ملیت، چیزی  نمی باشد که گردشگران بتوانند به راحتی از آن بگذرند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
kalarena
خوشحالخوشحال
kalarena

ماترا که در استان بازیلیکاتا واقع  شده و از قدمتی چند

 لینک

ماترا که در استان بازیلیکاتا واقع  شده و از قدمتی چند ساله برخوردار می باشد که  فیلم مشهور مل گیبسون به نام مصائب مسیح در این شهر فیلم برداری و اکران شده، هتل با شکوه Palazzo Ggattini آماده پذیرایی از شما توریستان  است که با استخر و نمایی از تپه های پهناور اطراف منظره ای بکر را به شما ارائه می دهد، رستوران chez black با غذاهایی نظیر اسپاگتی وغذاهای دریایی مکانی مناسب جهت تفریح و سرگرمی شما توریست ها ی  تور ایتالیا  می باشد، لچه شهر باستانی با معماری بنا شده به روش باروک یک زیبایی منحصر بفرد است، این شهر از کافه ای به نام L Angolino via Matteotti برخوردار می باشد که نوعی غذای محلی به نام Puccia در آن سرو می شود که حتما حس چشیدن این غذای فوق العاده خوش طعم را از دست ندهید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید