موسسه خیریه خادمین کتیج
مهربونمهربون
موسسه خیریه خادمین کتیج

بنام خالق مهربانی ها یکی از کارهای خداپسندانه ای که

 لینک

بنام خالق مهربانی ها
یکی از کارهای خداپسندانه ای که می توان با آن، گره ای را گشود، غبار غمی را از چهره گرفته ای سِتُرد، دلی را شاد کرد و اسباب خرسندی خداوند سبحان را به ارمغان آورد، قرض دادن است. اهتمام بدین مهم به گونه ای است که خداوند، وام دادن به غیر را قرض دادن به خود به حساب آورده است، چنان که می فرماید: کیست که به خدا قرض دهد تا خدا بر او چندین برابر بیفزاید؟!

تکیه برپرداخت شما و اهدای قرض الحسنه ازطرف مردم توانمند می تواند به فعالیت خود ادامه دهد، رسالت این واحد استفاده صحیح از مبالغی است که شما از طریق قرض الحسنه در اختیار ما قرار می دهید تا فعالیتی خدا پسندانه صورت پذیرد.

قرض دادن گاهی بهترین نوع خدمت به خلق است، با قرض دادن به موقع گاهی گره ای بزرگ را از گردن انسانی باز می کند که راه نفسش با گره مشکلات بسته شده و باز کردن این گره به معنای شکرنعمت هایی است که خداوند متعال به ماعطاء فرموده است.

ما در این مأموریت تلاش می کنیم با جلب حق عضویت ماهیانه (پرداخت حداقل 50000هزارتومان درماه از طرف اعضای صندوق) وهمچنین جلب سرمایه های راکد و پس اندازهای بانکی مردم نیکوکار و توانمند بصورت قرض الحسنه و یا بلاعوض و استفاده از آن در راستای اعطای وام به اقشارنیازمند، جهت رفع نیازهای مهم زندگی،قدمی برداریم

در این ماموریت تلاش کنیم تاکسی به وقت نیاز احساس درماندگی و تنهایی نکند.

اهداف و برنامه ها :

پرداخت وام قرض الحسنه به :

توانمند سازی خانواده ها
اشتغال زودبازده
هزینه تحصیلی
بیماران نیازمند
افراد مقروض
ساخت مسکن
زوجهای جوان
تماس با ما :09159974036

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه خیریه خادمین کتیج
مهربونمهربون
موسسه خیریه خادمین کتیج

باسلام، سروران گرامی کمپین پوشاک

باسلام، سروران گرامی کمپین پوشاک

باسلام، سروران گرامی


کمپین پوشاک

با فرا رسیدن فصل سرما ما در نظر داریم برای کودکان بی بضاعت و ایتام پوشاک مناسب فصل زمستان تهیه کنیم که مقداری از بودجه مورد نیاز تامین ومقداری از آن باقی مانده ست . دوستانی که میخواهند مارا در این امر خدا پسندانه لطفا برای ما پیامی بگذارید. سپاسگذارم.
‎موسسه خیریه خادمین کتیج‎ کمپین پوشاک

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه خیریه خادمین کتیج
مهربونمهربون
موسسه خیریه خادمین کتیج

💦اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان به همت خیریه

 لینک

💦اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان به همت خیریه خادمین

🗣مدیر موسسه خیریه خادمین گفت: به دلیل اهمیت پروژه‌های آبرسانی بخصوص در مناطق محروم سیستان و بلوچستان اجرای پروژه‌های آبرسانی در جنوب‌غربی این استان افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری‌خادمین نیوز، باتوجه به محرومیت منطقه و وجود خشک‌سالی‌های شدید در منطقه، موسسه‌خیریه خادمین در راستای خدمت‌رسانی در این بخش از استان اقدام به اجرای پروژه‌های آبرسانی به مناطق روستایی و بی‌بهره از این امکان نموده است.
مدیرعامل خیریه خادمین در روز سه شنبه ضمن افتتاح و راه‌اندازی سیستم آبرسانی به سه روستای حوزه بخش کتیج از شهرستان فنوج عنوان نمودند: تاکنون بیش از 12 مورد آبررسانی در روستاهای مختلف به کمک خیرین محترم صورت گرفته در نظر دارند درصورت مشارکت خیرین و نیکوکاران گرامی تا پایان امسال این میزان را به بیش از 100 مورد افزایش دهند.
وی افزودند: در بسیاری موارد از حفرچاه تا لوله‌گذاری و راه‌اندازی سیستم آبررسانی روستایی در روستاها توسط این موسسه صورت گرفته و در آینده قصد افزایش این خدمت را داریم.
ایشان عنوان کردند: باتوجه به موقعیت روستاهای این منطقه و صعب‌العبور بودن بسیاری از این روستاها انتقال امکانات و وسایل به آنها به سختی صورت میگرید اما با همکاری مسئولین و بخصوص بخشدار محترم بخش کتیج تاحدودی این مشکلات تسهیل گردیده اند.

کمبود آب و عدم توانایی مردم مناطق روستایی در شهرستان فنوج در انتقال آب همچون سایر مناطق بلوچستان سبب مهاجرت بسیاری از روستائیان به شهرها و در نتیجه خالی شدن این روستاها از سکنه گردیده که این امر سبب مشکلاتی برای منطقه می‌گردد.
موسسه خیریه خادمین در جهت تحقق اهداف خود، ضمن خدمت‌رسانی به هموطنان در این منطقه از کشور درصدد حفظ بافت روستایی منطقه می‌باشد تا هم از هویت فرهنگی و اجتماعی منطقه حراست نموده و هم مشکلاتی را که مردم با آنها دست و پنجه نرم میکنند مرتفع سازد.
لازم به ذکر است در بسیاری موارد آب کافی جهت استفاده وجود دارد اما به دلیل توانایی و نبود لوازم و امکانات انتقال آب روستائیان با مشکلات بسیاری مواجه می‌گردند، که اجرای این پروژه‌های همکاری و همیاری و مشارکت خیرین و نیکوکاران و هموطنان خیره‌خواه را می‌طلبد.

گفتنیست موسسه خیریه خادمین کتیج در سال 1386 جهت خدمت به مردم محروم منطقه جنوب غرب سیستان وبلوچستان تاسیس و فعالیت خود را آغاز نموده و در امور مختلف جهت محرومیت زدایی منطقه ازطریق اقداماتی همچون احداث و ساخت مدرسه و مراکز عام‌المنفعه، اجرای پروزه های اشتغال‌زایی، اجرای پروژه‌های آبرسانی، کمک و مساعده‌ نیازمندان و ایتام، تحت پوشش قراردادن دانش‌اموزان و دانشجویان نیازمند و... جهت تسکین دردها و آلام مردم این خطقه گام برمی‌دارد تا چهره به نوبه تلاشی باشد در جهت زدودن چهره محرومیت، از یکی از محرومم ترین مناطق در یکی از محروم‌ترین استانهای کشور.
جهت آگاهی بیشتر درباره این موسسه میتوانید به سایت رسمی آن به آدرس http:khademincharity.com مراجعه کنید

🔗لینک خبر:
https://lnkd.in/eyFSJHA

🖥لینک ویدئو در آپارات
https://lnkd.in/e2ETzYd
💻لینک ویدئو در یوتیوب
https://lnkd.in/eivqU6G

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه خیریه خادمین کتیج
مهربونمهربون
موسسه خیریه خادمین کتیج

📌فریاد محرومیت بلوچستان جهات مختلف با کم‌بودها و

 لینک

📌فریاد محرومیت بلوچستان

جهات مختلف با کم‌بودها و کاستی‌های مختلفی در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف مواجه است، و چندمدتیست که این فریاد محرومیت بسیار بلند گردیده اما تاکنون گوش شنوایی برای آن یافت نگردیده است.
در سفری که به برخی روستاهای جنوب غربی ، از روستاهای شهرستان و شهرستان در این استان داشتیم میزان منطقه به خوبی نمایان بود، از روستاهایی با بیش از ۲۰ دانش‌آموز در مناطق ‌العبور و کوهستانی که فاقد مدرسه بودند و روستاهایی که مواجه بوده و هستند تا روستایی بی‌بهره از ابتدایی‌ترین امکانات و ملزومات زندگی.

کمبود آب در این مناطق باتوجه به بارندگی‌های اخیر و پرآب شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها مسئله‌ایست که نشان از عدم رسیدگی و مدیریت مسئولین امر در این زمینه را ‌می‌باشد در غیر اینصورت باتوجه به اینکه تاکنون چیزی کمتر از دو ماه از بارندگی‌ها گذشته است این کمبود که باتوجه به سخنان اهالی از مدتهاست با آن درست و پنجه نرم می‌کنند عجب به نظر می‌رسد، البته باید یادآور شد که کشور به طورکلی از نظر منابع آبی و آب قابل استفاده با کمبود مواجه بوده و می‌باشد که باتوجه به بارندگی‌های اخیر این مسئله تاحدودی میتوانست مرتفع‌تر گردد که متاسفانه با سوء مدیریت می‌تواند مسئله را بیش از پیش بغرنج نموده و بجای درمان مسئله درد بیشتری را به هموطنان تحمیل نماید.

موضوع اصلی در این سفر موضوع جاده‌های بین‌روستایی و شهری در این مناطق می‌باشد باتوجه به آنکه موضوع حوادث جاده‌ای از مرگبارترین حوداث در کشورمان بوده وهرساله هزاران تن را به کام مرگ می‌کشاند موضوع مهم تلقی می‌گردد اما باید گفت که در این مناطق با ترافیک جاده‌ای و حوادث ناشی از تصادفات بخصوص در مناطق روستایی مواجه نیستیم اما مسئله‌ جاده‌ها و وضعیت آنها مهمترین و بزرگترین مسئله این مناطق در این زمینه می‌باشد، که هرساله جان افرادی را گرفته و صدمات بسیاری به وسایل حمل‌ونقلی اهالی منطقه وارد می‌آورد و باتوجه به وضعیت معیشتی منطقه اینچنین خساراتی برای آنان گران تمام می‌شود.

نکته قابل توجه آن است که پس از بارندگی های اخیر بخصوص در منطقه زیرمجموعه شهرستان دلگان مسیرهای بسیاری روستاها تاکنون موج‌تراشی و تسطیع نگردیده‌اند و تخریباتی که در جاده و بخصوص در مسیر مسیلها صورت گرفته تاکنون برطرف نشده‌اند، کاری که با صرف اندک هزینه‌ای قابل اجراست، اما اینکه چرا تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است جای سوال دارد.

جاده‌های منتهی به روستاها در این مناطق به طورکلی برای استفاده مناسب نبوده و در بسیاری موارد سبب خطرآفرینی بسیاری برای اهالی می‌گردد، جاده‌های با پیچ و تاب بسیار، در برخی مناطق سنگلاخ و در مناطق دیگر ریگ‌زارهای بسیار که در صورت عدم توجه و آگاهی به آنها، همچون ما برای ساعت‌ها در آنها زیر نور شدید آفتاب در بیابان گرم و سوزان به دام خواهید افتاد، جاده‌هایی با موج‌هایی زیاد و غیرقابل تحمل تا خرابی‌هایی موجود در آنها بر اثر بارندگی های اخیر.

فریاد محرومیت منطقه بسیار شدید است اما اینکه کسی از مسئولین صدای محرومین این مطنقه را نمی‌شنود جای# سوال بسیار دارد و نکته قابل توجه آن است که بسیاری از مدیران از همین منطقه یا متعلق به استان می‌باشند، اما بااین‌حال ابتدایی ترین مشکلات منطقه هنوز به قوت خود باقیست و متاسفانه به دلیل وجود این جاده‌های دارای پیچ و خم بسیار، سطح زندگی منطقه در حد ابتدایی‌ترین حالت خود باقی ماند به این جهت که حمل مصالح ساختمانی و … به منطقه بسیار مشکل بوده و عموماً ماشین‌آلات با حجم بار سنگین و یا زیاد ریسک حرکت در این جاده‌ها را نمی‌نمایند و از همین‌روست که اهالی روستاهای منطقه با همان مصالح ابتدایی به ساخت و ساز مشغول ‌بوده آند یعنی همان کپرها و خانه‌هایی که با خاک و شاخه نخل‌های وحشی (داز) برپاساخته اند. و این مشکل سبب گردیده که بسیاری از خیرین و مرکز نیکوکاری نیز به دلیل هزینه‌های بسیار جابجایی به ومنطقه وارد نگشته و امکان برطرف نموده چهره فقر و محرومیت از منطقه هم از طریق آنان وجود نداشته باشد.

عدم وجود جاده دسترسی مناسب سبب افت سطح زندگی بخصوص در مناطق روستایی و دور از مناطق شهری می‌باشد، عمده روستاهای این منطقه به دلیل عدم دسترسی به مسیر حمل و نقلی مناسب وضعیت زندگیشان پیشرفت چندانی نداشتد و ندارد و وقتی می‌گوییم ابتدایی ترین حالت زندگی یعنی کپری که فاقد امکانات کافی و مناسب زندگی بوده و عمده روستاهایی این منطقه از سرویس‌ههای بهداشتی و حمام بی‌بهره می‌باشند که این مسئله با رشد جمعیت در این مناطق می‌تواند معضلات بهداشتی را پدید آورد.

مسئولین مربوطه باید در وظایف خود جدی‌تر و سریع‌تر عمل نموده و در رفع غبار محرومیت از منطقه تلاش نمایند، و بخصوص به مناطق روستایی اهمیت بیشتری‌بدهند، متاسفانه فقر و محرومیت در این مناطق بیداد می‌کنند و عدم دسترسی مناسب به این مناطق سبب گردیده است که وضعیت کمافی‌سابق به قوت خود باقی باشد و این درحالیست که هرساله و در مناسبت‌های مختلف و یا گزارشات مدیران آمار تعجب آوری از رفع محرومیت‌ها و یا راه‌سازی و … به گوش میرسد اینکه این آمار و گزارشات از کدام مناطق می‌باشد که توسط مدیران این منطقه از بلوچستان اعلام می‌گردد جای سوال دارد؟# !

✍بقلم: میثم بارانی

📰لینک گزارش:
https://lnkd.in/d5CWsuZ
🎥لینک خبر+گزارش تصویری:
https://lnkd.in/ehxW7FP

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه خیریه خادمین کتیج
مهربونمهربون
موسسه خیریه خادمین کتیج

محرومیت در #بلوچستان بیداد میکند منطقه جنوب و

 لینک
محرومیت در #بلوچستان بیداد میکند منطقه جنوب و

محرومیت در بیداد میکند

منطقه جنوب و جنوب غربی با مشکلات بسیاری از کمبود آب و امکانات آموزشی بهداشتی تا مسیرهای دسترسی مواجه می‌باشد، که متاسفانه‌ سالهاست اقدامی در خصوص آنها صورت نگرفته است.
به گزارش پایگاه خبری خادمین نیوز؛ روستاهای مختلفی در شهرستان‌های فنوج و بخصوص دلگان وجود دارند که از کمترین امکانات آموزشی و بهداشتی و رفاهی برخوردار می‌باشند، روستاهایی که در حالی حاضر فاقد جاده مناسب بوده و امکان دسترسی به آنها بسیار سخت می‌باشد و همین عامل سبب گردیده‌است که غبار محرومیت بر چهره این منطقه باقی باشد.

مناطق روستایی این منطقه به دلیل عدم بهرهمندی از مسیرهای دسترسی مناسب طی سالیان از جنبه های مختلف پیشرفت چندانی ننموده اند و این مشکل با اندک توجهی از طرف مسئولین قابلیت برطرف شدن را دارا می‌باشد.
Www.khademincharity.com
T.me/khademin_kotijcharity
لینک خبر:
https://lnkd.in/ehxW7FP

https://lnkd.in/eNEy6jU

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه خیریه خادمین کتیج
مهربونمهربون
موسسه خیریه خادمین کتیج

تقدیر از حامیان : مؤسسه خیریه خادمین کتیج

 لینک
تقدیر از حامیان : مؤسسه خیریه خادمین کتیج

تقدیر از حامیان :

مؤسسه خیریه خادمین کتیج ؛از برادران وخواهران نیکوکاری که تابه امروزباکمک های مادی ومعنوی خویش در جهت پیشبرد اهداف والای مؤسسه همت گماشته ومساعدت و همکاری نمودند و در رابطه با رفع مسایل و مشکلات مؤسسه و کمکهای مادی و معنوی به مستمندان ازهیچ کوششی دریغ نمی ورزیدند تشکر و قدردانی می نماید و ازتمامی مردم خیر ، درد آشنا و نیکوکار استمداد می نماید که برای رفع کمبودها و توسعه و پیشبرد اهداف خدا پسندانه و والای مؤسسه خیریه در مسیر توسعه اهداف اجتماعی ،فرهنگی،بهداشتی،درمانی ،عمراني و اقتصادی این منطقه محروم قدمی بردارند.

برای دریافت گزارش عملکرد خیریه به روایت تصویر و قلم، در سال 97 لطفا اینجا کلیک نمائید
https://lnkd.in/d3pNHf8


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه خیریه خادمین کتیج
مهربونمهربون
موسسه خیریه خادمین کتیج

کمپین تهیه کفش و لباس محلی برای ایتام منطقه کتیج با

 لینک

کمپین تهیه کفش و لباس محلی برای ایتام منطقه کتیج با اندکی اهدایی هم میشه برای نیازمندان تغییر ایجاد کرد

https://lnkd.in/eM3Qz_v


نگاه کودکان رو دوست دارم چون با صداقت است هيچ دروغـــي درآن راه نداره مانند نگاه کودکی که به کودک هم سن و سالش می نگرد .

کم کم بهاری سرشار از امید وخوبی داره فرا می رسه و برای رسیدن به اوج انسانیت و داشتن سالی عاری از فقر و نابرابری خودمون رو باید آماده بکنیم . تا اینکه دیگر ان هم لحظه های خوب و خوشی رو در کنار خانواده هاشون داشته باشن.

هموطنان خوبم، هیچ می دانی در گوشه و کنار شهرهای سیستان و بلوچستان چه می گذره؟ جایی که حاشیه نشینی به عمق فاجعه رسیده و فقر در چشمان کودکان یتیم فریاد می کشه، جایی که کودکانش به جای پوشیدن کفش و لباس نو با دمپایی و یا یاکفش کهنه به مدرسه می روند؟

می دانم که ندیده ای، می دانم که نمی دانی،خوابیدن در بستری از خاک ، با کمبود آب و غذا و حتی امید به آینده ، چه حسی دارد، شنیدن مثل دیدن نیست و اگر دیده باشی لحظه ای آرام نخواهی گرفت .

حال موسسه خیریه خادمین کتیج با همراهی شما خوبان و سایت مهربانه می خواد برای 300 کودک یتیم کفش و لباس محلی خرید و توزیع بکنه .

تعداد کودکان دانش آموز : 300نفر

مبلغ هر جفت کفش : 40 هزار تومان

مبلغ هر جفت لباس محلی : 60 هزار تومان

جمع کل : 30 میلیون تومان

حامی گرامی حتی 1000 تومان کمک شما می تواند سهم بسزایی در تکمیل این پروژه داشته باشه.


اشتراک گذاری :

موسسه خیریه خادمین کتیج
استان سیستان و بلوچستان -شهرستان فنوج -مرکز بخش کتیج . دفتر موسسه خیریه خادمین کتیج info@khademincharity.com 0098-915-997-4036 0098-5437188797

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید