لحظه  بروز رسانی 
یاسین گمرکی
مهربونمهربون
یاسین گمرکی
پست شماره 302671202 از یاسین گمرکی

{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}

مشاهده همه ی 3 نظر
رها از دنیا
رها از دنیا

لبیک یا محمد بسم الله الرحمن الرحیم

91964621870229927736.gif
لبیک یا محمد


524.gif

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت محمد (ص)


http://sonyup.ir/uploads/141280130357212.gif
میدانم که شما هم همچون تمام مسلمانان از اهانت به پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) به خشم آمده اید و چهره واقعی صهیونیسم و آمریکا را بار دیگر دیده اید . این برای اولین بار نیست که به دین و پیامبر و قرآن ما اهانت میشود ، ما سالهاست که صهیونیسم را شناخته ایم.دوستان عزیز آیا کسانی که این اهانت ها را به مقدسات ما میکنند همان هایی نیستند که هالیوود را اداره میکنند و جشنواره های فیلم را برپا می دارند!دوستان عزیز اگر شما عاشق پیامبر هستید و از این واقعیت دلخور ، بدانید که برای دفاع از ارزشهایمان باید مقابل دشمنان ایستاد . جهاد بر همه واجب است و اکنون در این جنگ رسانه اگر ساکت بنشینیم از جهاد در راه خدا دور شده ایم.دشمن سلاح گرم را کنار گذاشته و سلاحی قدرتمند تر بدست گرفته و افکار جوان ها را نشانه رفته است. اهانت به پیامبران، قدّیسان و افراد مورد احترام ادیان و مذاهب، عملی است که هیچ مکتب و مرامی آن را نمی‏پذیرد. بنابراین کسانی که دست به اهانت به پیامبر اکرم(ص) می‏زنند پیرو هیچ دین و مکتبی نیستد؛ بلکه از شیطان پیروی می‏کنند. دلیل اصلی این اهانت‏ها در موارد سابق، عدم شناخت واقعی از آموزه‎های حکیمانه و الهی اسلام و قرآن بوده است.آن هم توهین به پیامبر خوبی ها.در جهان کنونی، اخلاقیات و زندگی اخلاقی در اثر متزلزل شدن نظام های ارزشی و سست شدن مبانی مقدسات مورد تهدید قرار گرفته، با ثبات ترین عقاید دینی از وی گرفته شده، اندیشه های مکانیکی و عاریتی جایگزین آن گردیده و انسان با آشفتگی های گوناگون درونی و بیرونی مواجه شده که مهم تر از همه بحران معرفت دینی است.الگوی اخلاقی- تربیتی پیامبر اکرم(ص)، به دلیل وجود دو شاخصه؛ یکی در شخص پیامبر اکرم (ص)؛ و دیگری در شریعت و آیینی که آن حضرت از سوی خداوند برای هدایت بشریت آورده است، مناسب ترین و نیکوترین الگوی تربیتی است.


http://sonyup.ir/uploads/141280130357212.gif
برای حمایت از رسول مهربانی لایک وبازنشر یادتون نره لطفا


91964621870229927736.gif

نظرات برای این پست غیر فعال است

مجری: امروز میخوام یه معما بپرسم ببینم کدومتون از همه باهوش

مجری: امروز میخوام یه معما بپرسم ببینم کدومتون از همه باهوش تره
پسرعمه: ای بابا الآن میفهمه من از همه باهوش ترم ریا میشه!
مجری: فامیل دور چرا سرت رو انقدر تکون میدی!؟
فامیل: آقای مجری خیلی وقته از مغزم استفاده نکردم دارم گرم میکنم یه وقت رگ به رگ نشه!
مجری: اون چیه که تو غذا میریزن،اشک آدم رو هم درمیاره!
فامیل: گوشت!
مجری: تا حالا دیدی گوشت اشک کسی رو دربیاره!؟
فامیل: این مقاومت ماست که رفته بالا وگرنه با این پولی که بابت گوشت میدیم باید خون گریه کنیم!

مشاهده همه ی 20 نظر
✔ ßλɖ ßΘϓ✔
✔ ßλɖ ßΘϓ✔

دلایل با ارزش بودن زن ب گفته دکتر شریعتی زن اگرپرنده

دلایل با ارزش بودن زن
ب گفته دکتر شریعتی
زن اگرپرنده آفریده میشدحتما "طاووس"بود
اگرحیوان بودحتما "آهو"بود
اگرحشره بودحتما "پروانه"بود
او انسان آفریده شدتاخواهر ومادر باشد وعشق*
زن چنان بزرگ است ک اشرف موجودات خداست تا حدی ک یک گل"او را راضی میکند
ویک کلمه او را ب کشتن"میدهد
پس ای مردمواظب باش زن ازسمت چـــپ نزدیک ب قلبت ساخته شده تا او را درقلبت جا دهی
شگفت انگیز است زن درکودکی درهای برکت را ب روی پدرش میگشاید
درجوانی دین شوهرش را کامل میکند
وهنگامی ک مادرمیشود بهشت زیر پای اوست
قدرش را بدانیم
پر رو نشیدا !!!!!!!!!!!!!
fu335.jpg

مشاهده همه ی 10 نظر
parsa
آروم و عادیآروم و عادی
parsa

کشف یک اشتباه در قرآن !!!!!!!!!!! تعدادی از دانشمندان جمع

کشف یک اشتباه در قرآن !!!!!!!!!!!


تعدادی از دانشمندان جمع شدند تاباتحقیق درمتن قرآن خطاواشتباهی درآن بیابندوبه این ترتیب قرآن را ردکنند!!!

لذا بسیار درمتن قرآن و کلمات آن دقت کردند تااینکه به این آیه رسیدند که درمورد داستان حضرت سلیمان است که وقتی مورچه ای لشکر حضرت سلیمان را می بیند به سایر مورچه هامیگوید پناه بگیرید تالشکر سلیمان شما را خرد نکند ( لایحطمنکم )

درحالیکه این کلمه در زبان عربی فقط درمورد خرد شدن شیشه به کار میرود اما مورچه ها آن را درباره خود بکار بردند!!!!!

بعد از آن یک دانشمند استرالیایی درتحقیقات علمی خود کشف کرد که بیش از ۷۵درصد ازغشای خارجی بدن مورچه ها را شیشه تشکیل میدهد وبا کشف این معجزه قرآن بلافاصله به اسلام ایمان آورد و مسلمان شدنش را اعلام کرد....


باز نشر به افتخار قرآن 

مشاهده همه ی 4 نظر
پاسخگوی دینی
آروم و عادیآروم و عادی
پاسخگوی دینی

حدیث سازان رسوا می شوند! نقل شده است كه پس از

حدیث سازان رسوا می شوند!

soalcity_2575.jpg

نقل شده است كه پس از آنكه مأمون دخترش را به امام جواد تزویج كرد.در مجلسی كه مأمون و امام و یحیی بن اكثم و گروه بسیاری در آن حضور داشتند، یحیی به امام گفت:
روایت شده است كه جبرئیل به حضور پیامبر رسید و گفت: یا محمد! خدا به شما سلام می رساند و می گوید: «من از ابوبكر راضی هستم، از او بپرس كه آیا او هم از من راضی است؟». نظر شما درباره این حدیث چیست؟

امام فرمود: من منكر فضیلت ابوبكر نیستم، ولی كسی كه این خبر را نقل می كند باید خبر دیگری را نیز كه پیامبر اسلام در حجة الوداع بیان كرد، از نظر دور ندارد. پیامبر فرمود: «كسانی كه بر من دروغ ببندد، جایگاهش در آتش خواهد بود. پس چون حدیثی از من برای شما نقل شد، آن را به كتاب خدا و سنت من عرضه كنید، آنچه را كه با كتاب خدا و سنت من موافق بود، بگیرید و آنچه را كه مخالف كتاب خدا و سنت من بود، رها كنید».

امام جواد افزود: این روایت (درباره ابوبكر) با كتاب خدا سازگار نیست، زیرا خداوند فرموده است: «ما انسان را آفریدیم و می دانیم در دلش چه چیز می گذرد و ما از رگ گردن به او نزدیكتریم»
آیا خشنودی و ناخشنودی ابوبكر بر خدا پوشیده بوده است تا آن را از پیامبر بپرسد؟! این عقلاً محال است.

یحیی گفت: روایت شده است كه: «ابوبكر و عمر در زمین، مانند جبرئیل و میكائیل در آسمان هستند».
حضرت فرمود: درباره این حدیث نیز باید دقت شود؛ چرا كه جبرئیل و میكائیل دو فرشته مقرّب درگاه خداوند هستند و هرگز گناهی از آن دو سر نزده است و لحظه ای از دایره اطاعت خدا خارج نشده اند، ولی ابوبكر و عمر مشرك بوده اند، و هر چند پس از ظهور اسلام مسلمان شده اند، اما اكثر عمرشان را در شرك و بت پرستی سپری كرده اند، بنابر این محال است كه خدا آن دو را به جبرئیل و میكائیل تشبیه كند.

یحیی گفت: همچنین روایت شده است كه: «ابوبكر و عمر دو سرور پیران اهل بهشتند»درباره این حدیث چه می گویید؟.

حضرت فرمود: این روایت نیز محال است كه درست باشد، زیرا بهشتیان همگی جوانند و پیری در میان آنان یافت نمی شود (تا ابوبكر و عمر سرور آنان باشند!) این روایت را بنی امیه، در مقابل حدیثی كه از پیامبر اسلام - صلی الله علیه و آله - درباره حسن و حسین - علیهما السلام - نقل شده است كه «حسن و حسین، دو سرور جوانان اهل بهشتند»، جعل كرده اند.

یحیی گفت: روایت شده است كه «عمر بن خطاب چراغ اهل بهشت است».

حضرت فرمود: این نیز محال است؛ زیرا در بهشت، فرشتگان مقرب خدا، آدم، محمد - صلی الله علیه و آله - و همه اینها و فرستادگان خدا حضور دارند، چطور بهشت با نور اینها روشن نمی شود ولی با نور عمر روشن می گردد؟!

یحیی اظهار داشت: روایت شده است كه «سكینه» به زبان عمر سخن می گوید (عمر هرچه گوید، از جانب مَلَك و فرشته می گوید).
حضرت فرمود: من منكر فضیلت عمر نیستم؛ ولی ابوبكر، با آنكه از عمر افضل است، بالای منبر می گفت: «من شیطانی دارم كه مرا منحرف می كند، هرگاه دیدید از راه درست منحرف شدم، مرا به راه درست باز آورید».

یحیی گفت: روایت شده است كه پیامبر فرمود: «اگر من به پیامبری مبعوث نمی شدم، حتماً عمر مبعوث می شد»

امام فرمود: كتاب خدا (قرآن) از این حدیث راست تر است، خدا در كتابش فرموده است: «به خاطر بیاور هنگامی را كه از پیامبران پیمان گرفتیم، و از تو و از نوح...». از این آیه صریحاً بر می آید كه خداوند از پیامبران پیمان گرفته است، در این صورت چگونه ممكن است پیمان خود را تبدیل كند؟ هیچ یك از پیامبران به قدر چشم بر هم زدن به خدا شرك نورزیده اند، چگونه خدا كسی را به پیامبری مبعوث می كند كه بیشتر عمر خود را با شرك به خدا سپری كرده است؟! و نیز پیامبر فرمود: «در حالی كه آدم بین روح و جسد بود (هنوز آفریده نشده بود) من پیامبر شدم».

باز یحیی گفت، روایت شده است كه پیامبر فرمود: «هیچگاه وحی از من قطع نشد، مگر آنكه گمان بردم كه به خاندان خطّاب (پدر عمر) نازل شده است»، یعنی نبوت از من به آنها منتقل شده است.

حضرت فرمود: این نیز محال است، زیرا امكان ندارد كه پیامبر در نبوت خود شك كند، خداوند می فرماید: «خداوند از فرشتگان و همچنین از انسانها رسولانی بر می گزیند». (بنابر این، با گزینش الهی، دیگر جای شكی برای پیامبر در باب پیامبری خویش وجود ندارد).
یحیی گفت: روایت شده است كه پیامبر - صلی الله علیه و آله - فرمود: «اگر عذاب نازل می شد، كسی جز عمر از آن نجات نمی یافت».
حضرت فرمود: این نیز محال است، زیرا خداوند به پیامبر اسلام فرموده است: «و مادام كه تو در میان آنان هستی، خداوند آنان را عذاب نمی كند و نیز مادام كه استغفار می كنند، خدا عذابشان نمی كند». بدین ترتیب تا زمانی كه پیامبر در میان مردم است و تا زمانی كه مسلمانان استغفار می كنند، خداوند آنان را عذاب نمی كند.(1)

پی نوشت:
(1). طبرسی، احتجاج، نجف، المطبعة المرتضویة، 1350 ه.ق، ج 2، ص 247 - 248 - مجلسی، بحار الأنوار، الطبعةالثانیة - تهران، المكتبة الاسلامیة، 1395 ه.ق، ج 50، ص 80 - 83 قرشی، سید علی اكبر، خاندان وحی، چاپ اول، تهران، دار الكتب الاسلامیة، 1368 ه.ش، ص 644 - 647 -

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید