بروز رسانی 
جنگاور تنها
کتک خوردهکتک خورده
جنگاور تنها

سلام به تو دوست عزیز اگر ایرانی هستی  کمک کن با

سلام به تو دوست عزیز اگر ایرانی هستی  کمک کن

با عضو و هواداریت

به کوروش به آرش به جمشید قسم
به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم
ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــادبرای ارسال اولین نظر کلیک کنید
gharibe
قاطیقاطی
gharibe

من کسی را که مرا بخاطر خوبی هایم می خواهد نمی

من کسی را که مرا بخاطر خوبی هایم می خواهد نمی خواهم ..کسی را می خواهم که با دانستن بدی هایم باز هم مرا می خواهد …!!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید

خرد و خلاقيت بزرگمهر در زمان پادشاهي انوشيروان خسرو پسر

خرد و خلاقيت بزرگمهر

در زمان پادشاهي انوشيروان خسرو پسر قباد، پادشاه هند «ديورسام بزرگ» براي سنجش خرد و دانايي ايرانيان و اثبات برتري خود شطرنجي را که مهره هاي آن از زمرد و ياقوت سرخ بود، به همراه هدايايي نفيس به دربار ايران فرستاد و «تخت ريتوس» دانا را نيز گمارده انجام اين کار ساخت. او در نامه‌اي به پادشاه ايران نوشت: «از آنجا که شما شاهنشاه ما هستيد، دانايان شما نيز بايد از دانايان ما برتر باشند. پس يا روش و شيوه آنچه را که به نزد شما فرستاده‌ايم (شطرنج) بازگوييد و يا پس از اين ساو و باج براي ما بفرستيد». شاه ايران پس از خواندن نامه چهل روز زمان خواست و هيچ يک از دانايان در اين چند روز چاره و روش آن را نيافت، تا اينکه روز چهلم بزرگمهر كه جوانترين وزير انوشيروان بود به پا خاست و گفت: «اين شطرنج را چون ميدان جنگ ساخته‌اند كه دو طرف با مهره هاي خود با هم مي‌جنگند و هر كدام خرد و دورانديشي بيشتري داشته باشد، پيروز مي‌شود.» و رازهاي کامل بازي شطرنج و روش چيدن مهره ها را گفت. شاهنشاه سه بار بر او درود فرستاد و دوازده هزار سکه به او پاداش داد. پس از آن «تخت ريتوس» با بزرگمهر به بازي پرداخت. بزرگمهر سه بار بر تخت ريتوس پيروز شد. روز بعد بزرگمهر تخت ريتوس را به نزد خود خواند و وسيله بازي ديگري را نشان داد و گفت: اگر شما اين را پاسخ داديد ما باجگزار شما مي شويم و اگر نتوانستيد بايد باجگزار ما باشيد.» ديورسام چهل روز زمان خواست، اما هيچ يک از دانايان آن سرزمين نتوانستند «وين اردشير» را چاره گشايي کنند و به اين ترتيب شاه هندوستان پذيرفت كه باجگزار ايران باشد.

فلسفه پيدايش

30 مهره  :  نشان گر 30 شبانه روز يک ماه          

24  خانه  :  نشان گر  24 ساعت شبانه روز 

 4 قسمت زمين  :   4 فصل سال                        

5 دست بازي :  5 وقت يک شبانه روز

 2 رنگ سياه و سپيد  : شب و روز                      

هر طرف زمين 12 خانه دارد :  12 ماه سال


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
gharibe
قاطیقاطی
gharibe

در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید همیشه

در دنیا فقط یک نفر وجود دارد

که باید همیشه سعی کنید از او بهتر باشید

و آن کسی نیست جزء

گذشتۀ خودتان . . .!!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
gharibe
قاطیقاطی
gharibe

به گمانم خدا لحظه ایی که از روح خود می دمید

به گمانم خدا

لحظه ایی که از روح خود می دمید در من

نام تو را به زبان آورد...


شاید هم

لحظه ایی که مرا از آب و گل می ساخت

مدام از تو می گفت

با یکی از فرشتگان

که اینچنین روحم

عجین شده است با تو

که اینچنین

آشنایی برایم...

آری...

شک ندارم

که خدا

مرا به نام تو آفرید

برای تو...

نشان به این نشان

که وقتی در کنارت هستم

لحظه ایی که از عشق می گوییم

عطر هزار گل سرخ

می پیچد در هوا

و صدای پایکوبی فرشته ها

می آید از آسمان...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
نيما(مركزي)
مهربونمهربون
نيما(مركزي)

متن سخنراني كوورش پس از فتح بابل ای مردم

متن سخنراني كوورش پس از فتح بابل

ای مردم بابل ما همه بندگان اهورا مزدا هستیم...ما نه پیروزیم و نه شکست خورده!ما امروز در سراسر این سرزمین پهناور همگی با هم برابریم...همگی آزادیم...و همگی پاکیم.ما همگی دوستیم ما تنها یک دشمن داریم و دشمن همه ی ما اهریمن است و جز او دیگر سایه ای نیست.ما همگی نوریم...سربازان اهورامزداییم.از این لحظه من پادشاهی ام رابر این مبنادر تمام کره ی خاکی در سراسر این خاک پهناور که به فرمان من است اعلام میکنم.از این پس نام شاهنشاهی ما هخامنشی خواهد بود و این را به یاد پدر بزرگ عزیزم که بخشی از اندیشه های نیک او به من به ارث رسید به عاریه بر می دارم.ما از این لحظه اندیشه و دین هر کس را محترم خواهیم دانست.هر کس به دین خودش خواهد پرداخت هر کس نتیجه ی انتخاب خود را خواهد دید.هیچکس حق تجاوز به حقوق دیگری را ندارد از این لحظه تمام بردگان آزادند.من تمامی گناهکاران را از این لحظه بخشیدم هیچکش مغضوب من نیست هیچ بابلی از آن چه بوده نترسد این یک بخشایش عمومی است.و زنان بالشاسر که در حرمسرای بابل بوده اند از این لحظه آزادند مال و اموالی در حد بازرگانی ثروتمند به هر یک از شما داده می شود و بعد شما می توانیدبه هر جای ایران پهناور از هند تا مصر و از توران تا یونان که خواستید بروید.شوهر شما مرده و شما وارثان او هستید داشته های شخصی خودتان را بردارید و از کاخ خارج شویدتمامی خزانه ی بالشاسر در میان مردم همین شهر به مساوات تقسیم خواهد شد.میان مرد و زن پیر و جوان و کودک تمایزی نیست.هر کس در قلمروی من به لطف اهورا مزدا زندگی میکند از حقی مساوی با همه برخوردار است.تمامی تبعیدیان با هزینه حکومت هخامنشی به شهر و کشورشان باز خواهند گشت.و با هزینه ی هخامنشی شهر ها و معابدشان دوباره راه خواهد افتاد.من تا زمانی که به تمام سخنانم جامه ی عمل بپوشانم در این شهر خواهم ماند...آری زمین مقدس است...ما نیز یک به یک مقدسیم...این اهورا مزداست که ما را مقدس آفریده..و ما جهان زیبا را زیبا تر خواهیم کرد برای چنین هدفی همگان کار خواهند کرد...همه به دین و زبان خویش خواهند پرداخت و همه آزاد خواهند بود

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
gharibe
قاطیقاطی
gharibe

من و تو ما میشدن اون قدیما قصه ی شیرین و

من و تو ما میشدن اون قدیما
قصه ی شیرین و فرهاد میشدن اون قدیما
عمر هر رابطه ای تا آخرت بود قدیما
ارزش دخترا به حجب و حیا بود قدیما
بهترین مارک فقط انسانیت بود قدیما
... غیرت همه ی زندگیه مرد وطن بود قدیما

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
gharibe
قاطیقاطی
gharibe

یادمان باشد که زمانمان محدود است. پس زمانمان را با زندگی

یادمان باشد که زمانمان محدود است.........
پس زمانمان را با زندگی کردن در زندگی دیگران هدر ندهیم .....!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
نيما(مركزي)
مهربونمهربون
نيما(مركزي)

۱- نیمه بالایی این نشان یک انسان است؛ پیرمردی به

نگاهی به فروهر

۱- نیمه بالایی این نشان یک انسان است؛ پیرمردی به معنای پخته بودن، تجربه، کهن، راست قامت و پیر معلم.

۲ – پیرمرد دست راست خود را به معنای عبادت و بندگی اهورامزدا خدای یگانه به سمت آسمان بلند کرده.

۳ – در دست چپش حلقه عهد با اهورامزدا قرار دارد و نشان موظف بودن به پیمان با خدای یگانه است. (در قدیم زمانی که دو نفر با هم پیمانی می بستند، این حلقه را با دست چپ خود می گرفتند؛ کاری که امروزه همه جهانیان در هنگام عقد ازدواج حلقه یی را بر انگشت دست چپ خود می کنند. که طبق گفته ی برخی کارشناسان از همین نشان بر گرفته شده.).

۴ – وجود دو بال به معنای پرواز به سوی آسمان و صعود به قله های مینویی است. بال به معنای نیروهای مثبت است که اگر انسان از آنها بهره بگیرد می تواند پیشرفت کند و به کمال برسد.

۵ – هر بال از سه ردیف پر تشکیل شده که درجه بندی نکات مثبت است: هومت – هوخت – هورشت (پندار نیک – گفتار نیک – کردار نیک). با این نکات مثبت است که انسان می تواند به اوج برسد.

۶ – حلقه میان تنه به معنای کره خاکی و گردش روزگار است (شاید نشانه ای از آگاه بودند ایرانیان آن زمان به گرد بودن کره زمین هم باشد )؛ و همچنین یک دوره عمر انسان که می بایست طی شود ، که انسان باید در این گردونه راهی را برگزیند که در مسیر رسیدن به خدا ، پیشرفت و بالندگی در زندگی قرار گیرد.

۷ – دم این پرنده نیز از سه ردیف پَر تشکیل شده که درجه بندی نکات منفی است: دژمت – دژوخت – دژورشت (پندار بد – گفتار بد – کردار بد). انسان با نکات منفی به دنیا می آید، ولی یک انسان الگو می بایست تمامی نیرو های منفی را مهار کرده و تحت کنترل خود بگیرد تا همانند یک دم پرنده برای پرواز از آنها استفاده کند (یک پرنده بدون دم نمی تواند پرواز کند!).

۸ – دو نوار دو طرف نماد به معنای دو نیروی سپنتا مینو (مثبت) و انگره مینو (منفی(اهرمن مینو)) که همواره انسان با این دو قطب به دنیا می آید و میان این دو قطب درگیر است.♥♣♠♦آریایی هاش لايك و بازنشر يادت نره♥♣♠♦

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید