لحظه  بروز رسانی 
Afsoon
آروم و عادیآروم و عادی
Afsoon

9در این مرحله شما موفق شده اند طرح اصلی و رنگ صورت را پياده كنيد، بنابراين بايد بدانيد زيبايي پوست صورت در صاف بودن آن است. نياز است لايه ها در تيره ترين مناطق را با رنگ هاي تيره نشان دهيد و به آرامي با قسمت هاي روشن تر جلويي مچ و محو كنيد.

رنگ كردن ابرو
10
با رنگ اكر موهاي ابروها را نشان مي دهيم و با قهوه اي ون داك برخي قسمت ها كه نياز به سايه دارد را تيره تر مي كنيم.

كشيدن گوش
11
همانطور كه مي بينيد ما داريم قدم به قدم لايه هاي طرح را مي كشيم. در اين قسمت بايد سايه پوست را هم نشان دهيم. در ابتدا با مناطق نيمه تيره گوش شروع مي كنيم و از مداد قهوه اي تيره براي اين كار استفاده مي كنيم. همانطور كه معمول است لايه زيرين این رنگ بسيار نرم است و نبايد در انتخاب مداد از مدادهاي سخت استفاده كرد. زيرا مي خواهيم اين قسمت لطيف نشان داده شود.
12

در مرحله بعد از رنگ گوشتي با تون متوسط استفاده مي كنيم. حال كل طرح را با اين رنگ كار مي كنيم و سايه ها و مناطق روشن را به خوبي نشان مي دهيم. البته اصلاً به مداد فشاري وارد نمي كنيم.

13
از رنگ هاي ديگر در اين حيطه نيز استفاده مي كنيم ، مانند زرد ، اكر و نارنجي. براي ارتباط دادن رنگ هاي پوست از آبي ها ، سبز ها و نارنجي نيز استفاده مي كنيم (مانند تصوير). سپس از رنگ سايه ها دوباره استفاده مي كنم و براي بار دوم روي قسمت هاي تيره كار مي كنيم تا سايه ها را نشان دهيم.
14
در نهايت با روشن ترين رنگ ها روي كل مناطق كار مي كنيم، در اين مورد گوشتي روشن را با تمام لایه های نقاشی به صورت حرکت دایره ای پوشش مي دهيم ، البته فشار بيشتري نسبت به مراحل قبلي روي مداد مي آوريم .

رنگ كردن مو
براي موهاي اين مدل در ابتدا با رنگ هاي گوشتي مناطقي در موها مشخص مي كنيم و بعد با رنگ هاي قهوه اي آن مناطق را دور گيري مي كنيم. و بعد از رنگ هايي كه براي سايه زدن استفاده كرديم براي موها نيز استفاده مي كنيم.
15

در این مرحله، من از رنگ هاي زیر براي تركيب رنگ موهای بلوند استفاده كرده ام: قهواي روشن ، قهوه اي رو به بنفش، اكر روشن ، زرد و کرم. در اینجا، به جای نقاشی با حرکت دایره ای مانند بالا، شما می توانيد با خط هايي صاف و يا منحني جهت طبیعی مو را نشان دهيد تا طبيعي نشان داده شود.
16

17

رنگ كردن مو از طریق لایه لايه انجام دهيد به عبارتي يعني رنگ ها را روي هم بكشيد و مانند لايه از آنها استفاده كنيد. براي موها از خاکستری سرد به سمت رنگي با تن هايي متوسط و سایه ها استفاده كرده ام، اما اين روش كشيدن نيز تا حد زيادي بستگي به موهايي دارد كه شما كشيده ايد.

18

19

منبع:http://jazabeh.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Afsoon
آروم و عادیآروم و عادی
Afsoon

شرط اول نقاشی با مداد رنگی علاقه فراوان به مداد رنگی

شرط اول نقاشی با مداد رنگی علاقه فراوان به مداد رنگی وکار بااین ابزار میباشد،وهمچنین صبر وحوصله ی زیاد مطلبد. چون ممکن است یک قسمت کار به اندازه ۴×۴سانتی دوساعت به طول بکشد تا کادر مورد نظر در آید.
اموزش نقاشی با مداد رنگی

2
در ابتدا بايد يك طرح كلي از مدلمان بكشيم. لازم نيست كه تأكيد كنم اين مرحله چقدر مهم است و پايه كار حساب مي شود. پس لازم است وقت كافي براي شبيه بودن طرح و مدل بگذاريم.
تمريني كه مي تواند براي اينكار به شما كمك كند اين است كه اعضاي صورت را به طور جداگانه روي كاغذ هاي مختلف بكشيد ، اين تمرين باعث مي شود كه ذهنتان ، يك قسمت را مشاهده كند و دقيقاً روي همان قسمت تمركز كند. براي كشيدن طرح اصلي صورت ، خط ها ، منحني ها و سايه ها در اين راه به شما كمك مي كنند تا طرح شباهت بسياري با مدل اصلي پيدا كند.
با مداد رنگ گوشت (صورتي كمرنگ ) خط هاي اصلي صورت را بكشيد . من توصیه نمي كنم كه از مداد هاي گرافیتي استفاده كنيد زيرا ما مي خواهيم روي اين خط ها ، باز هم لايه بكشيم و رنگ هاي ديگري هم روي آنها بگذاريم. طراحی با مداد رنگی به شما اجازه ترکیب خطوط با بقیه رنگ ها را مي دهد.

كشيدن چشم ها
3
هنگامی که طرح کلی صورت را كشيديم، می توانیم شروع به گذاشتن اولین لایه از رنگ ها كنيم. به خاطر داشته باشید که این لایه ها بايد بسیار کمرنگ باشند. در اینجا من با استفاده از رنگ گوشتي متوسط، قهوه ای ون داك و قهوه ای سوخته صورت را مي كشم.
4
بعد از لايه كمرنگ اول، رنگ هاي بيشتري را روي آن مي زنيم تا شدت رنگ ها بيشتر شود. در اینجا سایه ها را اضافه مي كنيم، روي چشم ها كار مي كنيم، با رنگ آبی، عمق چشم را نشان مي دهيم و شروع به رنگ زدن اطراف چشم با رنگ مایل به قرمز مي كنيم.
5

مژه هاي بالا و پايين را با رنگ هاي قهوه اي و مشكي مي كشيم. براي اين قسمت بايد نوك مدادها تيز باشد تا بتوان تار تار مژه ها را نشان داد.

رنگ كردن پوست
6
به آرامی روي مناطق زير چشم كار مي كنيم، اطراف بيني سايه هاي تيره تري دارند. براي اين مرحله من از رنگ هايي كه در بالا نشان داده شده است استفاده كرده ام، و مقداري قرمز به تركيب براي گونه و از رنگ اكر براي كل پوست استفاده كرده ام تا تعادل را در رنگ هاي صورتی و رنگ گوشتي بوجود آورم.
7

هنگامی که شما به اين مرحله و وضوح تصوير رسیديد، می توانید از آبی آسماني و کرم (مداد زرد) براي برجسته كردن و نشان دادن روشنایی استفاده كنيد. از رنگ کرم در روشن ترين مناطق استفاده كنيد و آن را با رنگ هاي متوسط ديگر يكدست كنيد. مقداري از آبی آسماني در مناطق سايه ها ، مانند زیر لب پایین و در سمت راست بینی نيز استفاده كنيد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Afsoon
آروم و عادیآروم و عادی
Afsoon

اموزش کامل نقاشی با مداد رنگی با عکس

اموزش کامل نقاشی با مداد رنگی با عکس

نقاشی با مداد رنگی حرفه ای نقاشی با مداد رنگی ساده نقاشی با مداد رنگی برای کودکان نقاشی با مداد رنگی نوجوانان نقاشی با مداد رنگی بزرگسالان نقاشی با مداد رنگی جوانان

آموزش کامل نقاشی با مداد رنگی با عکس

کاغذهای مناسب برای مداد رنگی متنوعند. به جز کاغذهای صیقلی (کاغذ گلاسه)و کاغذهای خیلی زبر می‌توان از هر کاغذی استفاده کرد، از کاغذهای بسیار مرغوب گرفته تا کاغذهای بسته‌بندی. کاغذهای مرغوب ضخیم هستند و بافت کاملا فشرده دارند.حتی کاغذهای رنگی، به ویژه کم‌رنگ نیز برای نقاشی با مدادرنگی بسیار مناسبند. بسته به درشتی بافت کاغذ و پرزهای آن، اثر هنری حالت متفاوتی به خود می‌گیرد .

نقاشی با مداد رنگی

در تکنیک‌های نقاشی با مداد رنگی می‌توان تنها از سه رنگ اولیه استفاده کرد، یا تعداد رنگ‌های بیشتری را به کار برد. حتی عده‌ای از جعبه مدادهای ۷۲ رنگی استفاده می‌کنند.

سبک‌های مختلفی برای کار با مداد رنگی وجود دارد، از جمله سبک‌های زیر که دو سبک نخست در میان نقاشان رایج‌تر هستند

شیوه خطی : در این شیوه اثر با استفاده از خط‌هایی در جهت‌های مختلف شکل می‌گیرد. این خط‌ها می‌توانند کنارهم، روی هم، متقاطع و … باشند. هنرمند با تنظیم این خط‌ها سایه-روشن، درجات تیرگی-روشنایی و کنتراست‌ها را خلق می‌کند

شیوه سایه‌پردازی: در این شیوه خط‌هایی که با مدادرنگی رسم می‌شوند کاملا برهم‌نهاده و محو می‌شوند تا رنگ آمیزی اثر پیوسته شود. به این ترتیب سایه-روشن، درجات تیرگی-روشنایی و حجم‌ها شکل می‌گیرند

شیوه خراش

شیوه شیاراندازی

شیوه سفید کردن

در نقاشی می‌توان مدادرنگی را با دیگر وسایل نقاشی مانند آبرنگ، ایربراش و «ماژیک محو کن» ترکیب کرد. مداد آبرنگی نیز ابزار دیگری برای این کار است.

مداد آبرنگی نوعی از مداد رنگی است که می‌توان با قلم‌موی نقاشی مرطوب رنگ آن را مانند آبرنگ روی کاغذ پخش کرد.

ویژگی نقاشی با مداد آبرنگی این است که اثر هم حالت آبرنگ را دارد، و هم ردّ مداد رنگی دیده می‌شود.

مداد از ابتدایی ترین وسایلی است که تمام هنر جویان به دلیل استفاده آسان از این وسیله در طراحی،آن را تجربه کرده اند.حمل ونقل راحت .قابلیت اجرای آن بر انواع کاغذ ومقوا، همچنین پاک کردن خرابی های احتمالی آن بوسیله پاک کن وعدم نیاز به آب یا هر حلال دیگر، از مزایای آن به شمار میرود.

اجرای اانواع خطوط(با ضخامت های متفاوت)وایجاد سایه روشنی ها( سایه هایی لطیف وملایم ویا سایه هایی شدید و پر کنتراست)

با بهره گیری از نوک وپهنای مداد با کم و زیاد کردن فشار دست ویا مالش لایه ی خاکستری با دست ویا محو کن،اجرای خطوط هاشوری در یک جهت ویا متقاطع و….از جمله امکاناتی است که مداد به راحتی در اختیار هنر جو قرار می دهد.. مدادهای رنگی از جمله وسایلی هستند که بعنوان رنگ غیر پوشاننده،شفاف ویا در اصطلاح روحی مطرح می باشند.. در طراحی با مداد هنر جو یاد می گیرد که چگونه می توان با کم وزیاد کردن فشار مداد روی زمینه( البته نه آن اندازه که بافت مقوا از بین برود) ویا تکرار لایه های خاکستری ،تیرگی های خاصی را بوجود آورد. ولی فشار دادن مداد رنگی ویا تکرار لایه های بدست آمده به تنهایی، رنگ را تیره نکرده بلکه آن را با شدت بیشتری نمایان می سازد. به همین دلیل در مدادهای رنگی ایجاد سایه های یک رنگ تنها با استفاده از یک مداد رنگی امکان پذیر نبوده ومیبایست از چندین مداد کمک گرفت.(لازم به توضیح است که در این حالت فشار مداد بر روی مقوا بسیا ملایم است ومداد در دست کاملا راحت میباشد در بعضی مواقع تا هشت رنگ یا حتی دوازده رنگ روی هم قرار میگیرند به همین دلیل اگر فشار دست زیاد باشد نمی توان کار کرد. بافت در هیچ صورتی نباید از بین برود..)

بخش دوم نقاشی با مداد رنگی در این مرحله به معرفی رنگها مپردازیم.

رنگهای روحی رنگهایی هستند که لا یه ی زیرین خود را از بین نبرده بلکه تکمیل کننده آن بوده وبه صورت لایه ای شفاف روی لایه ی قبلی قرار می گیرد. ودسته دیگر رنگهای جسمی هستند که با ترکیب یک یا دو ویا حتی بیشتر رنگ مورد نظر بدست میآید. نکته دیگر اینکه برای انتخاب رنگ بهتر است هنر جو از هر رنگ چندین تون متفاوت داشته باشد( درجه بندی یک رنگ متنوع باشد)

برای انتخاب مدادرنگی بر روی مقوا ، چه بر روی مقوا اشتنباخ ویا الر فابریانو بهترین مداد رنگی فابر کاستل poly میباشد. این نوع مداد جز مدادهای نرم وباکیفیت به شمار می آید.

کاغذ ویا مقوا ……

از هر کاغذ ومقوایی میشود برای نقاشی استفاده کرد که این بستگی به سوژه مورد نظر دارد.. مقوا با بافت درشت به طور طبیعی رنگها را از یکدیگر تفکیک کرده وفضاهای سفید در لایه های رنگها بیشتر نمایان است. با تکرار لایه های رنگی به مرور از فضای سفید کاسته میشود. مداد رنگی مورد استفاده در اینگونه مقواها بای حتما از نوع نرم باشد.تا بتواند به راحتی در بین بافت نفوذ کند.

اما دربین کارهایی که هنرمند تمایل به ریزه کاری ،واقع نمایی وپرداختن به جزییات رادارد، مقواهای فشرده،کم بافت(الر) ودارای سطح صاف مناسبتر میباشد.

علی رغم ساده به نظر آمدن استفاده از این ابزار، نقاشی ویا تصویر سازی با مداد رنگی(خصوصا در واقع نمایی)چندان آسان نبوده ومستلزم صرف وقت ، دقت وحوصله میباشد. اگر هنر جو نیز روش صحیح استفاده از این ابزار را بدرستی فرا نگیرد بعد از مدتی این وسیله بعنوان تکنیکی خسته کننده ،جذابیت خود را از دست داده وکنا رگذاشته میشود..

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شاهین
شاهین

دشت‌ها آلوده است در لجنزار گل لاله نخواهد رویید

دشت‌ها آلوده است در لجنزار گل لاله نخواهد رویید

دشت‌ها آلوده است
در لجنزار گل لاله نخواهد رویید
در هوای عفن، آواز پرستو به چه‌کارت آید؟

حمید مصدق

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شاهین
شاهین

ای سلامم، ای سرودم ای نگهبان وجودم

ای سلامم، ای سرودم ای نگهبان وجودم

ای سلامم، ای سرودم

ای نگهبان وجودم


ای غمم تو، شادی ام تو

مایه آزادی ام تو


ای وطن!


ای دلیل زنده بودن

ای سرودی صادقانه


ای دلیل زنده ماندن

جانپناهی جاودانه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
نگین مدیرگروه کوروش بزرگ بزرگمردتاریخ
آروم و عادیآروم و عادی
نگین مدیرگروه کوروش بزرگ بزرگمردتاریخ

فلسفه نور به قبرش بباره؟ از ﺭﺍﺯﻫﺎﯼ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ

.
فلسفه نور به قبرش بباره؟
از ﺭﺍﺯﻫﺎﯼ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ است.
ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﭘﮋﻭﻫﺸﮕﺮﺍﻥ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺁﻧﺮﺍ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﺍﺯ ﻧﺒﻮﻍ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﺭﺍﺯ ﺍﻋﺪﺍﺩ ﻭ ﺩﺍﻧﺶ ﺭﯾﺎﺿﯽ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺘﻪ ﺍﻧﺪ.

ﻣﯽ ﺩﺍﻧﯿﻢ ﮐﻪ ﭘﻠﻪ ﻫﺎﯼ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ 6 ﭘﻠﻪ ﻭ ﺩﺭ 4 ﺳﻮ ﺍﺳﺖ.
ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺍﯾﻦ ﭘﻠﮑﺎﻥ 24 ﺗﺎ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺍﯾﻦ 24 ﺍﺷﺎﺭﻩ به 24 ﺳﺎﻋﺖ ﺷﺒﺎﻧﻪ ﺭﻭﺯ دارد. ﻋﺪﺩ 4 ﻧﯿﺰ ﮐﻨﺎﯾﻪ ﺍﺯ 4 ﻋﻨﺼﺮ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺁﺏ ﺑﺎﺩ ﺧﺎﮎ ﻭ ﺁﺗﺶ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺍﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺟﺎﯼ ﺑﻪ ﺧﺎﮎ ﺳﭙﺮﺩﻥ ﮐﻮﺭﻭﺵ، ﺩﺭ ﭘﻠﮑﺎﻥ ﻫﻔﺘﻢ ﺍﺳﺖ؛ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺟﺎﻭﺩﺍﻧﮕﯽ ﺷﻤﺎﺭﻩ 7 ﺩﺭ ﻧﺰﺩ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯿﺪﻫﺪ ﮐﻮﺭﻭﺵ 7 ﭘﻠﻪ ﺭﺳﺎﯾﯽ ﮐﻤﺎﻝ ﺑﻪ ﺍﻣﻨﯿﺖ، ﺁﺭﺍﻣﺶ، ﺭﻭﺷﻨﺎﯾﯽ ﻭ ﺟﺎﻭﺩﺍﻧﮕﯽ ﺭﺳﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

و اما ﺩﺭ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺷﺮﻕ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻣﻌﻨﺎ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺮ ﺁﻣﺪﻥ ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ ﺑﺮ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﻧﻮﺭ ﺑﺘﺎﺑﺪ.

*ﻧﻮﺭ ﺑﻪ ﻗﺒﺮﺵ ﺑﺒﺎﺭﻩ*

مشاهده همه ی 2 نظر
نگین مدیرگروه کوروش بزرگ بزرگمردتاریخ
آروم و عادیآروم و عادی
نگین مدیرگروه کوروش بزرگ بزرگمردتاریخ

پدر راهت را بستند ولی دست و

پدر راهت را بستند ولی دست و

.

پدر راهت را بستند ولی دست و پایمان را که نبستند

کمی نزدیک به تو جانانه میرقصیم...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
نگین مدیرگروه کوروش بزرگ بزرگمردتاریخ
آروم و عادیآروم و عادی
نگین مدیرگروه کوروش بزرگ بزرگمردتاریخ

مهم این نیست که با آن همه مردمی که پیش از

مهم این نیست که با آن همه مردمی که پیش از

مهم این نیست که با آن همه مردمی که پیش از ما به راه افتاده و اکنون در پاسارگادند، چشم ما بر مزار کورش می نشیند یا نه. مهم جاری بودن است. مهم پاسداشت ملی مردی است که با ادب بود و به ادب بها داد.....
در هفت آبان، ما یکی از بزرگ ترین سمفونی های روح نواز انسانی را با آمیزه هایی از مدارا و لبخند و ادب، به نمایش می گذاریم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید