لحظه  بروز رسانی 
بهترین زندگی
بهترین زندگی

کرم ضدآفتاب نوزادان، مورد نیاز است؟ با پیشگیری از بروز

کرم ضدآفتاب نوزادان، مورد نیاز است؟
با پیشگیری از بروز جوش های پوستی، نوزاد شما خندان و شاداب خواهد بود. هر چیزی را که در تماس با پوست بدن نوزاد شما می باشند مانند رخت خواب، پتو، حوله و حتی لباس های خودتان را با شوینده های ملایم بشویید. این کار احتمال خارش یا ناراحتی پوست نوزادتان را کاهش می دهد.
یرقان (زردی) ممکن است پوست و سفیدی چشم نوزاد زرد شود که به این حالت یرقان یا همان زردی می گویند. این وضعیت 2 الی 3 روز بعد از تولد نوزاد به وجود می آید و بروز آن در نوزادان زودرس رایج تر است. یرقان به علت وجود بیش از حد بیلی روبین (گلبول های قرمز تجزیه شده خون) در بدن نوزاد رخ می دهد و معمولا در حدود 1 تا 2 هفته بعد از تولد از بین می رود.از جمله راه های درمان زردی نوزاد، شیردهی متعدد می باشد. در صورت وخامت این وضعیت، فوتوتراپی انجام می شود. در صورتی که رنگ پوست یا سفیدی چشم نوزاد شما به زردی گراییده است به پزشک مراجعه کنید.
آفتاب سوختگی تماس زیاد پرتوهای خورشید با پوست نوزاد می تواند خطر آفتاب سوختگی پوست او را افزایش دهد. استفاده از کرم های ضدآفتاب نوزادان در هر سنی می تواند نوزاد شما را در برابر پرتوهای سوزاننده خورشید محافظت کنند. استفاده از کلاه آفتابگیر و چتر نیز گزینه های مناسبی برای محافظت نوزاد شما است. اما بهترین گزینه این است که در طول 6 ماه اول، کودک خود را در تماس مستقیم با نور خورشید قرار ندهید.برای آفتاب سوختگی های خفیف، یک تکه پارچه سرد و نمناک را برای چند بار در روز و هر بار به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست نوزاد قرار دهید. در صورت بروز آفتاب سوختگی های شدید به پزشک مراجعه کنید.
کرم های ضدآفتاب کرم ضدآفتاب را بر روی قسمتی از پوست نوزاد استعمال کنید که توسط لباس پوشیده نمی شود. همچنین می توانید از اکسید زینک (روی) بر روی بینی، گوش ها و لب های کودک خود بمالید و قسمت های دیگر بدن او را توسط لباس بپوشانید و یک کلاه بامبو بر سر او قرار دهید.استفاده از عینک های آفتابی نیز چشمان کودک را از پرتوهای خطرناک محافظت می کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

بارداری بعد از قرص اورژانسی، امکانش هست؟ سوال مخاطب نی‌نی‌بان:

بارداری بعد از قرص اورژانسی، امکانش هست؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: ماه گذشته با همسرم دو بار رابطه کنترل نشده داشتم به فاصله ۱هفته و قرص اورژانسی خوردم بعدش بدون هیچ مشکلی پریود شدم، ۱هفته بعد از پریودیم دوباره رابطه کنترل نشده داشتیم که دوباره مجبور شدم قرص اورژانسی بخورم، الان ۱۰ روز میگذره از آخرین قرصی که خوردم، حدود ۳ روز پیش لکه بینی شروع شد و پریود شدم ولی رنگ طبیعی خون نیست قهوه ای تیره مثل گِل هست همراه با درد زیاد درناحیه زیر شکم، می خواستم بدانم ممکنه حامله بودم و سقط داشته باشم؟ یا بارداری خارج از رحم؟ درحالت طبیعی باید ۱۰ روز دیگه پریود بشم.  
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی: دوست عزیز چون به فاصله خیلی کم دو عدد قرص اورژانسی با دوز بالا مصرف کرده اید، هیچ قضاوتی در مورد خونریزی شما نمی توان کرد، باید تا تاریخ اصلی پریود خود صبر کنید اگر پریود نشدید تست خونی بتا بدهید. قرص های اورژانسی باید سالی یکبار مصرف شوند عوارض هورمونی شدیدی دارند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

کاهش هورمون پروژسترون، جلوگیری از باردار شدن اگر شما نیز

کاهش هورمون پروژسترون، جلوگیری از باردار شدن
اگر شما نیز جزو سه درصد از زنانی هستید که از داروی Depo-Provera - نوع تزریقی کاهنده هورمون پروژسترون که تخمک گذاری تخمدان ها را متوقف می کند - برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنید، باید بدانید پس از توقف تزریق این دارو چگونه باردار خواهید شد.  تزریق یک دوز داروی Depo-Provera بارداری را تا سه ماه به تعویق می اندازد، بنابراین در طول سه ماه و به احتمال زیاد بیش از آن نیز باردار شدن امکان پذیر نیست.دکتر هیلدا هاتچرتون، رئیس بخش زنان و زایمان مرکز درمانی دانشگاه کلمبیا در نیویورک گفت:" احتمال باردار شدن، سه ماه پس از تزریق دارو امکان پذیر است، اما تنها پس از گذشت چند ماه - حداقل چهار تا شش ماه و حداکثر 12 ماه - از تزریق این دارو، تخمک گذاری و پریود شدن آغاز می شود. "اگر دو سه ماه پس از توقف تزریق این دارو باردار شدید، نشان دهنده این است که Depo-Provera وظیفه اش - پیشگیری از باردار شدن - را به درستی انجام نداده است. اگر باردار نشده اید نگران نشوید و به تلاش تان برای باردار شدن ادامه دهید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

درد واژن بعد از نزدیکی، علت سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام

درد واژن بعد از نزدیکی، علت
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام. من بعد از نزدیکی در ناحیه زیر شکم و پهلوها درد دارم. طوری که وقتی میشینم در ناحیه تناسلی درد شدید دارم یا مشکل دیگه هم اینه که در حین نزدیکی به یکباره واژنم خشک میشه و گشاد. این موضوع خیلی اذیتم میکنه.  
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی: نیاز به معاینه هست. احتمال اشکال درمخاط واژن و کمبود رطوبت هست که باعث خشکی و درد میشه. ممکن هم هست عفونت داشته باشید. حتما به متخصص مراجعه کنید. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

تغذیه مناسب در بارداری، زایمانی آسان یافته های تازه نشان

تغذیه مناسب در بارداری، زایمانی آسان
یافته های تازه نشان می دهند، ورزش و پیروی کردن از رژیم غذایی سالم در دوران بارداری تنها برای رشد جنین مفید نیستند.پس از تجزیه و تحلیل 36 مطالعه که بر روی رفتارهای بیش از 12 هزار و پانصد مادر انجام گرفته دریافتند ورزش و پیروی کردن آنها از رژیم غذایی سالم علاوه بر حفظ روند طبیعی رشد جنین احتمال استفاده از سزارین برای زایمان را کاهش داده است.دکتر شکیلا تنگراتینان، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه کوئین مری لندن و سرپرست این مطالعه گفت:" در مجموع، عادات سالم خطر نیاز پیدا کردن به سزارین را تا 10 درصد کاهش می دهد. "پژوهشگران دریافتند، پیروی کردن از روش زندگی سالم همچنین می تواند خطر ابتلا بانوان باردار به دیابت بارداری را 24 درصد کم می کند. تعجب آور نیست که داشتن عادات سالم به حفظ وزن بارداران در حد طبیعی کمک می کند.دکتر تنگراتینان افزود:" پیروی کردن از رژیم غذایی سالم و داشتن فعالیت بدنی متوسط در دوران بارداری از افزایش وزن بیش از اندازه جلوگیری می کند. اما، تعریف دقیق ورزش و پیروی کردن از رژیم غذایی سالم در دوران بارداری دشوار است. "استاد مدرسه پزشکی دانشگاه کوئین مری لندن ادامه داد:" افزودن فیبر، ماهی، روغن زیتون به رژیم غذایی، متوقف کردن نوشیدن نوشیدنی های شیرین، دوچرخه سواری و شنا کردن و رقصیدن فواید بیشماری برای بانوان باردار دارد. همچنین، داشتن دست کم 150 دقیقه فعالیت بدنی در هفته - ایروبیک و ... - الزامی است. "

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

سرکلاژ در دوران بارداری، لازمه؟ سوال مخاطب نی‌نی‌بان: هفته ۱۲

سرکلاژ در دوران بارداری، لازمه؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: هفته ۱۲ بارداری هستم. اوایل بارداری لکه بینی داشتم که با دارو خوب شد و تو سونوگرافی غربالگری اول،دهانه رحمم ۲۸ بود که دکتر گفته باید عمل بشم… کمردرد و شکم درد هم دارم…آیا سرکلاژ لازمه؟  
پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی: دوست عزیز باتوجه به کوتاه بودن طول دهانه رحم در شما لازم است که سرکلاژ شوید و گرنه "احتمال” سقط و یا زایمان زودرس بالا می رود. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

من الان چند هفته باردارم؟ سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۳۱سال

من الان چند هفته باردارم؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۳۱سال دارم تاریخ آخرین پریود ۲۶فروردین بود من در تاریخ۱۶اردیبهشت بی بی چک استفاده کردم و منفی بود و درتاریخ۳۰اردیبهشت باز بی بی زدم مثبت بود و ازمایش دادم که نشون داد باردارم من در تاریخ۳۱اردیبهشت سونو دادم گفتن۵هفته هستم و وزن ۴mm و دکترهم براساس این سونو گرافی گفت ۱۱خرداد برای تشکیل قلب سونو انجام بده من سونوگرافی دوم رو انجام دادم گفت تازه۵هفته و ۲روز است باوزن ۸m وقتی گفتم من هفته پیش رفتم سونو گفت۵هفته هستی.خیلی دکتر سونو بد حرف زد گفت مگه مهمه بچت و….حتی گفت حتما رشد نکرده خیلی استرس دارم منو خیلی ترسوند امکان داره سونو اول تاریخ اشتباه کرده باشه؟
 
پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی: دوست عزیز اگر شکم درد ندارید هفته دیگر صبر کنید و سونو واژینال انجام دهید اگر جنین و قلب دیده نشود یعنی بارداری شما سالم نیست و باید ختم شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایش روتین بارداری، چند دوره است؟ بر خلاف مادران قدیمی،

آزمایش روتین بارداری، چند دوره است؟
بر خلاف مادران قدیمی، مادران امروزی می‌ توانند حتی زمانی‌ که جنین در رحم شان در حال رشد است از احوال او با خبر شوند. آزمایش‌ های دوران بارداری هر روز به پیشرفت خود ادامه می‌ دهند و دقیق‌ تر و کم‌ خطر تر از گذشته می‌ شوند. دکتر فرانسیس اسمیت، رئیس بخش زنان و زایمان درمانگاه کلسی سیبولد در هوستن تگزاس شما را با آزمایش‌ های معمول و در دسترس این دوران آشنا می‌ کند.
سه ماهه اول اولین آزمایش سونوگرافی (اولتراساند) به دنبال تشخیص رشد طبیعی نوزاد، چند قلو بودن بارداری و تعیین سن جنین است. تصاویر حاصل از سونوگرافی با اندازه‌ گیری امواج صدا صورت می‌گیرد، بنابراین خطری در اجرای آن وجود ندارد. پزشک از این تصاویر برای بررسی ضخامت پوست پشت گردن فرزندتان یعنی نشانه سندرم داون نیز استفاده می‌کند.ممکن است در همین زمان آزمایش خونی نیز (برای پروتئین PAPPA و هورمون HCG) صورت گیرد. این آزمایش‌ خون برای بررسی سندرم داون و تریزومی ۱۳ و ۱۸ یعنی اختلالات کروموزومی مرتبط با عقب افتادگی شدید ذهنی و مرگ زودرس نوزادان، انجام می‌شوند. اگر نتایج این آزمایش‌ها احتمال وجود خطری را نشان دهند، ممکن است پزشک آزمایش غربالگری screening دیگری را در سه ماهه دوم پیشنهاد کند.
مثبت دروغین گاهی نتیجه مثبت دروغین آزمایش خون، نتایجی درباره احتمال بروز ناهنجاری‌ها نشان می‌دهند که والدین را با تنشی غیرضروری و نگران‌کننده مواجه می‌کند. امروزه دانشمندان مشغول کار بر روی توسعه آزمایش خون سه ماهه اول هستند و تلاش می‌کنند که با افزایش میزان دقت تشخیص سندرم داون باعث کاهش میزان نتایج مثبت دروغین شوند.
سه ماهه دوم اکثر بانوان سونوگرافی سه ماهه دوم خود را بین هفته ۱۸ و ۲۲ انجام می‌دهند. بسیاری از مادران صرفاً بخاطر تعیین جنسیت فرزندشان در انتظار این آزمایش هستند، ولی در حقیقت این سونوگرافی امکان مشاهده اندام‌ها و ساختار استخوانی جنین را نیز فراهم می‌کند. در این آزمایش پزشک محل جفت را بررسی خواهد کرد و برای خطر ناهنجاری‌های مادرزادی (مثل اختلالات قلبی و شکاف در لب) و نشانه‌های اختلالات کروموزومی به جستجو می‌پردازد.ممکن است برای بررسی میزان MSAFP maternal serum alpha-fetoprotein مادر و احتمال بروز ناهنجاری‌های سیستم عصبی (مثل معمول‌ترین آنها "اسپینابیفیدا" و اختلالات مغزی به نام "آنسفالیت" anencephaly)، نمونه خونی از بازوی مادر گرفته شود. ممکن است افزایش میزان MSAFP با کم‌کاری جفت مرتبط باشد که می‌تواند باعث کاهش یا توقف رشد جنین شود.اگر آزمایش‌های غربالگری در سه ماهه اول اجرا نگردد یا اگر مادر آزمایش‌های غربالگری یک‌پارچه سه ماهه اول و دوم را انتخاب کند، آزمایش خونی به نام غربالگری چهارتایی quad screen (برای MSAFP، HCG، estriol و inhabin A) پیشنهاد می‌شود. اما این آزمایش از غربالگری سه ماهه اول دقت کمتری دارد.
سه ماهه سوم ممکن است پزشکان برای بانوانی که نشانه‌های زایمان زودهنگام را دارند، اجرای آزمایش FFN fetal fibronectin را بین هفته ۲۴ و ۳۴ تجویز کنند. این آزمایش بیشتر مانند آزمایش "پاپ‌اسمیر" انجام می‌شود و برای بررسی وجود پروتئین FFN (یعنی ماده چسب‌مانندی که برای نگهداشتن جنین در رحم ضروری است)، ترشحات شما را مورد آزمایش قرار می‌دهند. اگر خانم باردار با کمبود این ماده چسب‌مانند روبرو باشد، ممکن است در خطر زایمان زودرس قرار داشته باشد.در بارداری‌های پرخطر آزمایش NST یا آزمون بدون استرس جنین، پس از هفته ۲۸ بارداری انجام شود. در این آزمون که به دنبال ثبت ضربان قلب پایه جنین است، تعداد تسریع‌های ضربان قلب جنین را به کمک دستگاه داپلر یا مانیتور‌الکترونیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر جنین به محرک های صوتی ارتعاشی این آزمایش واکنش نشان دهد، می‌توانید مطمئن باشید که او به اندازه کافی اکسیژن دریافت می‌کند، در غیر این‌صورت، انجام آزمایش‌های بعدی ضروری است.مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا پیشنهاد می‌کند که برای تمام بارداران آزمایش غربالگری معمول "استرپتوکوک B واژنی" GBS انجام شود. این آزمایش غربالگری بین هفته ۳۵ و ۳۷ بارداری اجرا می‌شود و بوسیله پنبه‌ای ترشحات واژن و مقعد را جمع‌آوری کرده و برای تشخیص وجود عفونت آزمایش می‌شود. حدود ۱۵ تا ۴۰ درصد از بانوان باردار این باکتری‌های عفونی را حمل می‌کنند، اما تنها حدود یک درصد از این نوزادان با بیماری GBS به دنیا می‌آیند. اگر این بیماری تشخیص داده شود، آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند احتمال انتقال این بیماری به نوزاد را کاهش دهند.
آزمایش‌های تشخیصی بعضی مواقع خصوصاًً در بارداری‌های پرخطر، آزمایش‌های تشخیصی آمنیوسنتز و CVS پیشنهاد می‌شوند. معمولاً متخصصین به بارداران بالاتر از ۳۵ سال، آزمایش‌های تهاجمی CVS یا آمنیوسنتز توصیه می‌کنند. البته هر بانوی بارداری می‌تواند این آزمایش را انتخاب کند.ولی در شرایط معمول اگر آزمایش خون موردی غیرطبیعی‌ را نشان دهد، انجام آزمایش‌های تشخیصی توصیه می‌شوند.آزمایش آمنیوسنتز، آزمایشی تهاجمی است که بین هفته ۱۵ و ۲۰ بارداری اجرا می‌شود که در آن بوسیله‌ی سوزنی مایع آمنیوتیک درون رحم را بیرون می‌کشند. متخصصین بوسیله‌ی این مایع، اختلالات کروموزومی سلول‌های رشدی جنین را بررسی می‌کنند. آزمایش آمنیوسنتز با ۹/۹۹ درصد دقت، ناهنجاری‌های کروموزومی را تشخیص می‌دهد، اما خطر پارگی پرده مخاطی، عفونت و آسیب به جنین را نیز به همراه دارد. خطر سقط جنین در این حالت ۱ به ۳۰۰ تا ۱ به ۴۰۰ است.آزمایش CVS نیز تهاجمی است. البته این آزمایش شما را کمی بیشتر با خطر سقط جنین روبرو می‌کند. اما از مزایای این آزمایش این است که می‌توان آنرا زودتر، بین هفته ۱۱ و ۱۳ بارداری اجرا کرد. این آزمایش کروموزوم‌های گرفته شده از جفت را بررسی می‌کند و به اندازه نتیجه آزمایش آمنیوسنتز دقیق است.
تاثیرات احساسی اکثر والدین انجام آزمایش‌های سه ماهه اول را ترجیح می‌دهند

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

علائم انفولانزا در کودکان، ضرورت درمان آنفولانزا یکی از عفونت

علائم انفولانزا در کودکان، ضرورت درمان
آنفولانزا یکی از عفونت های ویروسی دستگاه تنفس می باشد که توسط ویروسی به همین اسم ایجاد می شود. ویروس آنفولانزا سه نوع دارد:ـ ویروس نوع آ و ب: این دو نوع ویروس علائم بسیار شدیدی دارند و مسئول همه گیری آنفولانزا در جامعه می باشند و بعلت اینکه مداوم در حال تغییر می باشند هر سال نوع جدیدی از این ویروسها بوجود آمده و در سراسر جهان پخش می شود و باعث ابتلا افراد به آنفولانزا می شوند و دستگاه ایمنی هم بخاطر همین تغییر ویروس، قادر به شناسایی ویروس نشده و بدن دوباره به این بیماری مبتلا می شود مگر اینکه فرد سالانه واکسن آنفولانزا را که مربوط به گونه های همان سال است را تزریق کرده باشد.ـ نوع ث که یک بیماری خیلی خفیف می دهد (مثل سرماخوردگی) و یا گاهی عفونت با آن بدون علامت می باشد و هرگز باعث همه گیری و اپیدمی نمی شود.ویروس نوع آ علاوه براینکه شدیدترین همه گیری را به وجود می آورد، علاوه بر انسان می تواند حیوانات را نیز بیمار کند ولی انواع ب و ث فقط باعث بیماری در انسان می شوند.تعداد حملات در کودکان نیز از بزرگسالان بیشتر است و شیوع بیماری با آغاز فصل سرما زیاد شده و ویروس در عرض دو تا سه هفته در جامعه گسترش یافته و سپس باعث همه گیری می شود که دو تا سه ماه ادامه دارد و با گرم شدن هوا بیماری با همان سرعتی که شروع شده بود پایان می یابد.این بیماری به علت شدتی که دارد باعث تحمیل هزینه های زیاد به جامعه می شود که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:  غیبت دانش آموزان از مدرسه، غیبت کارمندان از محل کار خود، ابتلا به عوارض شدید  این بیماری مثل سینه پهلو و احتیاج به بستری فرد و همچنین هزینه های بیمارستانی به وی واختلال در سایر فعالیتهای روزانه فرد.
علائم و نشانه ها علائم در بزرگسالان اگر شما دچار نوع خفیف آنفولانزا شدید، علائم آن نیز ممکن است شبیه به سرماخوردگی ساده باشد ولی معمولاً علائم این بیماری شدید بوده و شامل موارد زیر است:ـ تب: معمولاً بالای سی و هشت و سه دهم درجه بوده و در عرض بیست و چهار ساعت ایجاد شده و برای سه روز (بین یک تا پنج روز) باقی می ماند.ـ سر درد: معمولاً در تمام نواحی سر احساس می شود و گاهی فقط در جلوی سر احساس می شود.ـ بدن درد: تمام قسمت های بدن خصوصاً پاها و کمر دردناک هستند.ـ گلودرد: که حدود سه تا روز ممکن است طول بکشد.ـ آبریزش بینی: که گاهی تا یک هفته بطول می انجامد.و سایر علائم مثل سرفه خشک ، بی اشتهائی، لرز، خستگی، قرمزی و التهاب مخاط گلو و بینی.البته بیشتر بیماران در عرض یک تا دو هفته از آنفولانزا بهبود پیدا می کنند ولی بعضی (خصوصاً افراد سالمند ) ممکن است برای مدت طولانی احساس خستگی را حتی پی از اینکه سایر علائم رفع شد، داشته باشند.علائم در کودکان  در کودکان تب بالاتر از بزرگسالان است و معمولاً بین سی و نه و چهار دهم تا چهل و پنج دهم درجه می باشد. البته در کودکان قبل از مدرسه و نوزادان بعلت اینکه علائم آنفولانزا بسیار شبیه به سایر ویروس هائی که درگیری تنفسی می دهند می باشد، تشخیص دقیق آنفولانزا مشکل است ولی در هر صورت باید سریعاً به پزشک مراجعه کرد.تب، سردرد، اسهال، احساس ضعف، خستگی، خواب آلودگی، تحریک پذیری بیش از حد، کاهش اشتها، استفراغ، احساس خستگی، آبریزش بینی، احتقان بینی، سرفه و گلودرددر ابتدا ممکن است والدین با خستگی بیش از حد کودک خود در انجام فعالیت های روزمره و بازی کردن روبرو شوند و یا ممکن است متوجه بی اشتهایی او در خوردن غذاها گردند.
تشخیص تشخیص بیماری عمدتاً کلنیکی است و پزشک با توجه به همه گیری آنفولانزا در جامعه و علائم بیمار خود، این تشخیص را مطرح می کند ولی چون افتراق عفونت ویروس آنفولانزا از سایر ویروس های درگیر کننده سیستم تنفس مشکل است گاهی از روش های آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری می توان استفاده کرد مثلاً در آزمایشگاه های مجهز می توان از کشت ویروس برای نمونه ترشحات بینی و حلق و در جهت تشخیص نوع ویروس استفاده کرد.
درمــان پیش از شروع این بحث لازم است اشاره کنیم گرچه علائم آنفولانزا شدید است ولی در صورت عدم درمان، اکثر موارد آن پس از مدتی بهبود می یابند چون این بیماری جزء بیماری های خود محدود شونده می باشند ولی درمان آن علاوه بر کاهش دوره بیماری و تخفیف علائم آن، از عوارض بیماری نیز جلوگیری می کند.داروهائی که باعث کاهش علائم و شکایات بیمار می شوند. مثل سرماخوردگی، در آنفولانزا نیز می توان از داروهای بدون نسخه برای تخفیف علائم بیماری پس از شروع بیماری و در طی دوره آن استفاده کرد.  برای تب و درد از استامینوفن (آسپرین زیر هجده سال ممنوع است بخاطر احتمال ایجاد بیماری کبدی) و برای احتقان بینی، سرفه و ترشحات بینی از ترکیبات حاوی ضد احتقان و آنتی هیستامین می توان استفاده کرد. علاوه بر موارد بالا استفاده از مایعات کافی در طول روز و تغذیه مناسب برای بهبود سریع و جلوگیری از حالت کم آبی در بدن لازم است. همچنین استراحت در بستر نیز توصیه می شود. قابل ذکر است که تجویز دارو فقط باید با تجویز پزشک صورت گیرد چون داروهای مورد استفاده می تواند عوارض شدیدی داشته باشد.
پیشگیری از آنفلوآنزا آنفلوآنزا اگرچه یک بیماری مسری است، اما می توان با رعایت نکاتی ساده از بروز و شیوع آن پیشگیری کرد:شستن دست ها با آب و صابون - دست های کودک خود را پس از تماس با آلودگی ها با آب و صابون بشویید و همیشه دست های او را تمیز نگه دارید. همان طور که می دانید کودکان مدام دست های خود را به دهان و چشم های خود می زنند.معمولا پس از انجام بازی های کودکانه، دست های کودکان کثیف می شود و باید آن را با آب و صابون شست. تکرار این رفتار توسط پدر و مادر منجر به تبدیل این رفتار به عادت در کودکان می شود و سبب می شود تا کودکان در سنین بزرگسالی نیز دست های کثیف خود را بشویند و از انتقال انواع بیماری ها از دیگران به خودشان جلوگیری کنند.-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

لیست آزمایشگاههای قزوین نی‌نی‌بان: اولین قدم را که برای تشخیص

لیست آزمایشگاههای قزوین
نی‌نی‌بان: اولین قدم را که برای تشخیص درست بردارید بقیه قدم ها هم خود به خود به جایی می رسد که بهترین نتیجه همان جاست. برای همین است که همیشه پزشکان متخصص تاکید می کنند برای آزمایشهایی که از شما می خواهند به بهترین آزمایشگاه مراجعه کنید. درست است ، درآوردن آمار همه آزمایشگاههای یک شهر شاید کار آسانی نباشد اما این کار را به راحتی یک کلیک کرده است. اگر قصد بارداری دارید و یا باردار هستید ودنبال یک آزمایشگاه مجهز و پیشرفته در شهر قزوین می گردید، با ما همراه باشید. البته اگر مایل باشید می توانید لیست بیمارستانهای خصوصی قزوین و البته اسامی و معرفی پزشکان متخصص زنان و زایمان این شهر را هم که قبلا در مطالب جداگانه ای کار شده است اینجا ببینید. لیست بیمارستانهای خصوصی اینجا ست و پزشکان متخصص را هم اینجا می توانید پیدا کنید. 
ردیف نام آزمایشگاه آدرس تلفن 1 بهار خیابان خیام شمالی- بین بانک ملی وبانک سامان 33344575 2 خاتم خیابان بوعلی غربی- کوچه ساحل -ساختمان پزشکان عرفان 33243324 3 رازی خیابان فردوسی جنوبی-نرسیده به چهارراه فردوسی 33234750 4 شفا میدان آزادی – خیابان هلال احمر – ساختمان پزشکان مرکزی – طبقه دوم 32221653 5 فارابی خیابان خیام قزوین - چهارراه شهرداری 32237481 6 دکتر فرزام نادری جنوبی- روبروی کوچه امیر امجد – کنار گل فروشی ارکیده 32222525 7 دکتر بندرچی شهرک کوثر- فلکه دوم – بلوار شهید محلاتی – ساختمان پزشکان کوثر 33779217 8 دکتر دانش خیابان شهید بابایی - بین کوچه بیست و پنج و بیست وهفت 33676945 9 دکتر کشاورز چهارراه بنیاد شهید- خیابان حیدری-روبروی بانک سپه 33359617 10 البرز خیابان فردوسی جنوبی -نرسیده به سبزه میدان -نبش کوچه رهبری 32232745 11 پارس خیابان منتظری -روبروی سلامگاه 32559900 12 سعدی خیابان سعدی جنوبی- طبقه فوقانی بانک رفاه 32223941 13 آروین خیابان فلسطین غربی -نرسیده به چهارراه پادگان 33352712
این لیست  ممکن است کامل نباشد اگر در شهر قزوین آزمایشگاههای بیشتری می شناسید، می توانید با گذاشتن نظر به کامل شدن این لیست کمک کنید. نظر شما را بدون کم و کاستی منعکس می کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید