لحظه  بروز رسانی 
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایشگاه دکتر دانش، قزوین نی‌نی‌بان: آزمایشگاه دکتر دانش یکی از

آزمایشگاه دکتر دانش، قزوین
نی‌نی‌بان: آزمایشگاه دکتر دانش یکی از آزمایشگاههای پیشرفته و با دستگاههای مجهز و به روز است. این آزمایشگاه با مسئولیت فنی دکتردانشی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشغول ارائه خدمات به شهروندان قزوینی است. برای انجام همه آزمایشهای دوران بارداری می توانید به این مرکز مراجعه کنید. این آزمایشگاه در بخشهای هماتولوژی و انعقاد خون، بیوشیمی، سنجش دارو، تست های متابولیک نوزادان، انگل شناسی، میکروب شناسی، سروایمونولوژی، تست های آلرژی، الکتروفورز، تست عرق، هورمون شناسی و تست های سلامت جنین فعالیت می کند.آدرس: خیابان شهید بابایی - بین کوچه 25 و 27 - پلاک 278تلفن: 33676945اگر این آزمایشگاه را می شناسید می توانید با گذاشتن نظر بقیه همشهری هایتان را راهنمایی کنید.برای مشاهده لیست آزمایشگاههای قزوین اینجا را کلیک کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

ماموگرافی برای چیست؟ انجام ماموگرافی برای خانم‌ها ضروری است؟ معاینات

ماموگرافی برای چیست؟
انجام ماموگرافی برای خانم‌ها ضروری است؟ معاینات دوره‌ای و غربالگری‌ها، کارهای بسیار مهمی هستند که کمتر کسی توجه چندانی به آنها دارد. گاهی یک معاینه دوره‌ای ساده یا غربالگری به موقع می‌تواند در تشخیص زودهنگام یک بیماری‌ مثل سرطان نقش بسیار مهمی را ایفا کند و فرد با کمترین هزینه و زمان در صورت تشخیص زودهنگام کاملا بهبود پیدا کند، ولی با وجود این بسیاری از افراد تا زمانی که بیماری سراغ‌شان نیامده است، معاینات دوره‌ای و غربالگری را جدی نمی‌گیرند. یکی از این غربالگری‌ها که برخی خانم‌ها اصلا سراغ آن نمی‌روند و از انجامش می‌ترسند، ماموگرافی است؛ یک روش تشخیصی دقیق که باید آن را جدی گرفت. دکتر سمیه زارعی، متخصص رادیولوژی، برخی نکات را در رابطه با ماموگرافی با شما در میان می گذارد.
تا کوچک است آن را بشناسید ماموگرافی در واقع یک نوع روش تصویربرداری برای غربالگری سرطان پستان به حساب می‌آید که با هدف تشخیص سرطان پستان در مراحل اولیه ابتلا به بیماری و درمان قبل از متاستاز (انتشار سرطان به قسمت‌های دیگر بدن) از آن بهره گرفته می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ماموگرافی به عنوان غربالگری، تشخیص تومور در شرایطی است که تومور اندازه کوچکی دارد.
چند سال دارید؟ افراد سالم که سابقه خانوادگی برای سرطان ندارند، باید از چهل سالگی به بعد غربالگری سرطان پستان با کمک ماموگرافی را به صورت سالانه انجام بدهند، اما این غربالگری در خانم‌هایی که نوعی جهش ژنی ارثی دارند، باید از حدود سنین بیست و پنج تا سی سالگی صورت بگیرد. علاوه بر این، خانم‌هایی که در خانواده آنها سابقه ابتلا به سرطان پستان وجود دارد، باید ماموگرافی را زودتر از سایر افراد انجام بدهند. برای مثال، چنانچه مادر، خواهر یا دختر، قبل از یائسگی دچار این نوع سرطان شوند، خانم باید غربالگری سرطان را به کمک ماموگرافی ده سال زودتر انجام بدهد در واقع اگر مادر فرد در سن سی و چهار سالگی مبتلا به این سرطان شده باشد، دختر او باید ماموگرافی را در سن حدود بیست و پنج سالگی انجام بدهد. به طور کلی ماموگرافی همیشه بعد از سن بیست و پنج سالگی انجام می‌شود و قبل از این سن ماموگرافی انجام نمی‌دهند. گاهی برخی از عوامل می‌توانند سن انجام غربالگری را کاهش بدهند و شاید ضرورت داشته باشد که فرد این کار را در سن زیر چهل سال انجام بدهد در چنین شرایطی ریسک ابتلا به سرطان پستان توسط متخصصان محاسبه می‌شود و در صورت لزوم، انجام ماموگرافی به فرد توصیه خواهد شد.
آمادگی برای ماموگرافی دارید؟ ماموگرافی به طور کلی دو نوع دارد که یک نوع آن برای غربالگری و دیگری برای تشخیص مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش انجام کار ماموگرافی تشخیصی، تفاوت چندانی با نوع غربالگری ندارد ولی ممکن است در کنار آن به بیمار کارهایی چون ام. آر. آی (M.R.I) و نمونه‌‌برداری نیز توصیه شود. ماموگرافی تشخیصی، در بسیاری از مواقع به دلیل بروز علائمی چون درد، لمس توده، فرورفتگی نوک پستان یا ترشح خونی از پستان انجام می‌شود. شاید این سوال به ذهن بسیاری از افراد برسد که سونوگرافی بهتر است یا ماموگرافی، در پاسخ به این سوال باید گفت که سونوگرافی، به تنهایی روش مناسبی برای تشخیص سرطان پستان نمی‌تواند باشد و نباید به تنهایی به نتیجه آن اکتفا کرد. در واقع از سونوگرافی برای کاهش احتمال منفی کاذب در ماموگرافی بهره گرفته می‌شود و یک روش تکمیلی است. به طور کلی افراد قبل از این‌که بخواهند ماموگرافی انجام بدهند، باید به برخی نکات توجه کنند تا دچار درد نشوند البته احتمال ایجاد درد، بیشتر در خانم‌هایی وجود دارد که به فیبروکیستیک پستان مبتلا هستند. خانم‌ها برای این‌که در حین ماموگرافی دچار درد نشوند، باید حتما ماموگرافی را به بعد از قاعدگی خود موکول کنند. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشت، تغذیه است و باید از بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت قبل از انجام ماموگرافی، فرد به تغذیه خود توجه کند و از مصرف برخی مواد غذایی بپرهیزد. به عنوان مثال، نباید از خوراکی‌هایی چون قهوه، ادویه‌های تند، شکلات تلخ یا خوراکی‌های محرک قبل از انجام ماموگرافی استفاده کرد. علاوه بر این خانم‌ها باید حتما قبل از انجام ماموگرافی استحمام کنند و از لوسیون، اسپری خوش‍‌بوکننده، مام و کرم زیر بغل و کرم استفاده نکنند به دلیل این‌که مصرف این موارد می‌تواند در کاهش دقت ماموگرافی نقش داشته باشد.
هیچ خطری وجود ندارد برخی خانم‌ها به دلیل ترس از مضر بودن اشعه ماموگرافی، انجام این کار اجتناب می‌کنند در حالی که برای انجام این کار نباید نگرانی داشت چون اشعه‌ای که در ماموگرافی به بدن می‌تابد تنهایک دهم تا دو دهم راد (واحد اشعه‌ای که به پستان تابیده می‌شود) است که این مقدار اشعه مضر نیست و خانم‌ها در رابطه با آن نباید نگران باشند و باید ماموگرافی را حتما انجام بدهند. اگر نتیجه ماموگرافی یک توده مشکوک را نشان بدهد، باید حتما نمونه‌برداری انجام داد و نمونه هم در پاتولوژی بررسی شود و در صورت تشخیص سرطان، اقدامات درمانی صورت بگیرد. اگر یک پستان خانم دچار سرطان شده باشد، در چنین شرایطی احتمال عود بعد از درمان یا ابتلای پستان سالم به سرطان می‌تواند وجود داشته باشد در نتیجه اهمیت ماموگرافی غربالگری پس از درمان چند برابر خواهد شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایشگاه قزوین، دکتر بندرچی نی‌نی‌بان: آزمایشگاه دکتر بندرچی یکی از

آزمایشگاه قزوین، دکتر بندرچی
نی‌نی‌بان: آزمایشگاه دکتر بندرچی یکی از آزمایشگاههای دقیق و مورد اعتماد قزوین است. دکتر بندرچی متخصص علوم آزمایشگاهی مسئولیت فنی این مرکز را به عهده دارد. این آزمایشگاه خصوصی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قزوین فعالیت می کند.آدرس: شهرک کوثر- فلکه دوم – بلوار شهید محلاتی – ساختمان پزشکان کوثرتلفن: 33779217اگر این آزمایشگاه را می شناسید می توانید با گذاشتن نظر بقیه همشهری هایتان را راهنمایی کنید.برای مشاهده لیست آزمایشگاههای قزوین اینجا را کلیک کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایش آمنیوسنتز درد دارد؟ در حقیقت بسیاری از مسائل و

آزمایش آمنیوسنتز درد دارد؟
در حقیقت بسیاری از مسائل و آزمایش های پیش رو در این دوران به دلیل اینکه برای اولین بار است که با آنها مواجه می شوید، موجب بروز سوالات بسیار و نگرانی شما می شوند. ولی معمولاً خطر آنها از آنچه شنیده اید کمتر است.
آمونیوسنتز چیست؟ آمونیوسنتز یکی از آزمایش های دوران بارداری است که در آن از مایع آمونیوتیک (مایع داخل رحم) پیرامون جنین نمونه‌ای گرفته می‌شود. این روش معمولاً برای آزمایش بیماری‌های ژنتیکی استفاده می‌گردد، اما در مواقعی که به هرعلتی به زایمان زودرس نیاز باشد، برای بررسی این‌که آیا شش‌های جنین آماده هستند یا خیر، نیز می‌توان از این روش استفاده کرد.چه زمانی این آزمایش برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی اجرا می‌گردد؟آمونیوسنتز معمولاً بین هفته ۱۶ و ۲۲ بارداری اجرا می‌گردد. پس از این‌که شکم به وسیله مایع ضدعفونی پاک شد و با استفاده از راهبر دستگاه سونوگرافی، سوزنی را از طریق دیواره شکم وارد رحم می‌کنند و بین ۱۰ تا ۲۰ میلی‌لیتر (کمتر از چهار قاشق) از مایع آمونیوتیک را بیرون می‌کشند. این آزمایش در اواخر سه ماهه سوم برای بررسی بلوغ شش‌ها اجرا می‌گردد.
این آزمایش چگونه عمل می‌کند؟ بدن ما از هزاران سلول تشکیل شده که شامل مواد ژنتیکی است. این تشکّل از ۲۳ جفت کروموزوم و ژن‌های مسئول همه مشخصات ما ساخته شده است، یعنی نه تنها شامل چگونگی ظاهر ما بلکه تمامی خصوصیات می‌شود که عملکرد بدنی ما را تشکیل می‌دهند.به طور طبیعی هر روزه سلول‌های پوستی خود را از دست می‌دهیم (به اطراف حمام و دستشویی دقت کنید یا پوست خشکی که پوسته‌پوسته می‌شود)، بنابراین جنین نیز این‌چنین است. پس مایع آمنیوتیک داخل رحم نیز شامل سلول‌های جنین است و بوسیله این آزمایش مقداری از این مایع به عنوان نمونه از رحم بیرون کشیده می‌شود و در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.
چه کسی این آزمایش را اجرا می‌کند؟ معمولا متخصص زنان و زایمان کارآمد، متخصص پزشکی جنینی یا رادیولوژیستی با تجربه این کار را انجام می‌دهند.
آیا آسیب‌رسان است؟ آیا باید از بی‌حسی موضعی استفاده شود؟ از بی‌حسی موضعی استفاده نمی‌شود، زیرا آزمایش آمنیوسنتز نسبتاً سریع است. شما فرورفتن سوزن را احساس خواهید کرد ولی اگر ماهیچه‌های شکمی شل و آرام باشند، نسبتاً درد کمتری را احساس خواهید کرد. زمانی‌که مایع به داخل سرنگ کشیده می‌شود، بانوان احساس غریبی را تجربه خواهند کرد. پس از اتمام روند نمونه گیری، ممکن است در پائین شکم احساس دردی مشابه به درد پریود داشته باشید، اما این درد ناپدید خواهد شد. در صورت لزوم می‌توانید برای تسکین درد، از دارو (با مشورت پزشک) استفاده کنید.
چرا این آزمایش اجرا می‌شود؟ آمنیوسنتز معمولاً به دلایل زیر به بارداران پیشنهاد می‌شود:- اگر باردار بیش از ۳۵ سال داشته باشد، با خطر بیشتری برای زایمان نوزادی با اختلالات کروموزمی مثل "سندروم داون" یا دیگر ناهنجاری‌های کروموزومی روبروست.- در صورتی‌ که در یکی از سونوگرافی‌های او ناهنجاری‌ مشاهده شده باشد.- اگر والدین ناقل بیماری‌های ژنتیکی باشند، مثل "فیبروز سیستیک"، "کم‌خونی سلول‌های داسی" یا "تالاسمی".- در صورتی‌که یکی از والدین کروموزوم‌های مرتب‌ شده متوازنی را حمل کند، اما خطر داشتن فرزندی با کروموزوم‌های نامرتب نامتوازن وجود داشته باشد.- اگر مادر در غربالگری سه ماهه اول یا دوم جواب مثبت گرفته باشد. به یاد داشته باشید که جواب مثبت غربالگری به این معنا نیست که فرزندتان دچار سندرم داون است، معنای آن این است که خطری در رابطه با اختلالات مرتبط به سن افزایش یافته است. به این ترتیب طبیعتاً میزان اضطراب افزایش یافته و آمنیوسنتز تنها روش برای آگاهی صددرصدی از این مسئله است که آیا جنین بطور کل تحت تاثیر قرار گرفته یا خیر.- در این آزمایش، خطر سقط‌ جنین هفت دهم تا یک درصد است. برای کاهش خطر برای شما و فرزندتان، مطمئن شوید که آزمایش آمنیوسنتز از جانب شخص متخصص و مجرب اجرا می گردد.
خطرات چه هستند؟ از آن‌جایی که سوزن وارد دیواره رحم و غشاء داخل آن می شود، خطر کمی برای عفونت وجود دارد و خطر اصلی سقط جنین است که احتمال آن نیز بین هفت دهم درصد تا یک درصد است. گرچه برخی از پزشکان می‌گویند که بعد از انجام این آزمایش می توانید به شکل طبیعی بارداری خود را ادامه دهید، ولی به هرترتیب پیشنهاد می‌شود که پس از انجام این آزمایش، جانب احتیاط را رعایت کرده، استراحت کنید و از اجرای ورزش‌های سخت پرهیز کنید و برای چند روز پس از آن از آمیزش جنسی خودداری کنید.
مراقب چه باشیم؟ درصورتی‌که دچار گرفتگی‌های شدید هستید یا ترشحات و خونریزی دارید، مراجعه سریع به درمانگاه یا بیمارستان ضروری است. گرچه احتمال وقوع آن نادر است، پیچیدگی‌ها و سقط جنین مرتبط با آزمایش آمنیوسنتز معمولاً بین دو هفته پس از انجام آزمایش بوجود می‌آیند.
مخارج آن چقدر است؟ مخارج این آزمایش بستگی به نوع بیمه شما و بیمارستان یا درمانگاه یا آزمایشگاهی دارد که به آن مراجعه می‌کنید.
آیا این آزمایش دقیق است؟ آزمایشگاه‌ها در جداسازی و آزمایش نمونه‌ها بسیار با دقت عمل می‌کنند و به این ترتیب نباید احتمالی برای اشتباه وجود داشته باشد. مهم است، به خاطر داشته باشیم که گرچه ممکن است، جنین ناهنجاری‌های کروموزومی یا بیماری‌های ژنتیکی دیگری نیز داشته باشد، ولی روش مطمئنی برای آگاهی از این مسئله وجود ندارد که آیا فرزند دچار اختلالات بینایی/ شنوایی یا عقب‌ماندگی ذهنی است یا خیر. بنابراین مهم است که پزشک یا مشاور ژنتیک، تاریخچه کامل ژنتیکی والدین را برای اطمینان بررسی کند.
به خاطر بسپارید اگر گروه خونی منفی دارید، ضروری است که پس از آزمایش آمنیوسنتز، داروی Anti-D را تزریق کنید. این تزریق به پیشگیری از جمع شدن آنتی‌بادی مثبت که ممکن است در بارداری‌های آینده‌ شما، بر فرزندتان تاثیر بگذارد، کمک می کند. درصورتی‌که HIV POSITIVE (به بیماری ایدز دچار هس

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایشگاه دکتر فرزام قزوین نی‌نی‌بان: آزمایشگاه دکتر فرزام یکی دیگر

آزمایشگاه دکتر فرزام قزوین
نی‌نی‌بان: آزمایشگاه دکتر فرزام یکی دیگر از آزمایشگاههای مجهز و مورد وثوق پزشکان قزوین است. این آزمایشگاه با مسئولیت فنی دکتر فرزامی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قزوین فعالیت می کند. اگر برای انجام آزمایشهای لازم دوران بارداری دنبال یک آزمایشگاه مجهز می گردید این مرکز می تواند گزینه مناسبی باشد.آدرس: نادری جنوبی- روبروی کوچه امیر امجد – کنار گل فروشی ارکیدهتلفن: 32222525اگر این آزمایشگاه را می شناسید می توانید با گذاشتن نظر بقیه همشهری هایتان را راهنمایی کنید.برای مشاهده لیست آزمایشگاههای قزوین اینجا را کلیک کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایشگاه فارابی قزوین نی‌نی‌بان: آزمایشگاه تشخیص پزشکی فارابی یکی دیگر

آزمایشگاه فارابی قزوین
نی‌نی‌بان: آزمایشگاه تشخیص پزشکی فارابی یکی دیگر از آزمایشگاههای مورد اعتماد پزشکان قزوین است. این آزمایشگاه با مسئولیت فنی دکتر غلامرضا درگاهی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قزوین فعالیت می کند. برای انجام آزمایشهای دوران قبل از بارداری، دوران بارداری و همه آزمایشهای نوزاد می توانید به این مرکز مراجعه کنید.آدرس: خیابان خیام قزوین - چهارراه شهرداریتلفن: 32237481اگر این آزمایشگاه را می شناسید می توانید با گذاشتن نظر بقیه همشهری هایتان را راهنمایی کنید.برای مشاهده لیست آزمایشگاههای قزوین اینجا را کلیک کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایشگاه شفا قزوین نی‌نی‌بان: آزمایشگاه شفا قزوین یکی از آزمایشگاههای

آزمایشگاه شفا قزوین
نی‌نی‌بان: آزمایشگاه شفا قزوین یکی از آزمایشگاههای مجهز و پیشرفته قزوین است. دکتر سودابه سلیم پور مسئولیت فنی این مرکز تشخیص طبی خصوصی را به عهده دارد. این مرکز برای انجام همه ازمایشهایی که در دوران بارداری نیاز دارید، گزینه مناسبی است. آزمایشگاه شفا قزوین زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی این شهر فعالیت می کند.آدرس: میدان آزادی – خیابان هلال احمر – ساختمان پزشکان مرکزی – طبقه دومتلفن: 32221653اگر این آزمایشگاه را می شناسید می توانید با گذاشتن نظر بقیه همشهری هایتان را راهنمایی کنید.برای مشاهده لیست آزمایشگاههای قزوین اینجا را کلیک کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

شرم از رابطه زناشویی، اختلال در ارگاسم زنان شصت درصد

شرم از رابطه زناشویی، اختلال در ارگاسم زنان
شصت درصد زنان از ارگاسم خود مطمئن نیستند  بر اساس آمارهای جهانی، شصت درصد زنان مطمئن نیستند به مرحله ارگاسم رسیده اند یا خیر؟دکتر لیلا حیدری نسب بیان داشت: شرم موجب اختلال در رفتار جنسی زوجین می شود. حیدری نسب در ادامه گفت: مرد یا زنی که شرمگین است، زمان برقراری رابطه زناشویی بیش از آن که به احساسات مثبت بدنی خود و اندیشه هایی که بتواند وی را در خیال پردازی یاری دهد، به افکار منفی دامن می زند. وی بیان کرد: بسیاری از خانم ها چنین تصور می کنند که "اگر خیلی راحت باشم با حجب و حیای زنانه جور درنمی آید". این طرز فکر، میل جنسی را از همان ابتدا سرکوب می کند.این روانشناس اذعان داشت: بسیاری از اوقات، سه مرحله میل، برانگیختگی و ارگاسم پشت سر هم برای مردان صورت می گیرد، اما درک این سه برای زن میسر نشود و همین مساله سال ها از دید همسر مخفی بماند.حیدری نسب متذکر شد: رابطه بدون ارگاسم در دراز مدت منجر به واکنش های روانی مثل بی تفاوتی و افسردگی می شود. بنابراین بهتر است ارگاسم توامان اتفاق بیفتد.حیدری نسب با تاکید بر این که تداوم شرم در مرحله برانگیختگی می تواند سرکوب کننده باشد، گفت: فرد در ابتدا تحریک می شود، اما با فکرهای منفی و شوم سرکوب گری می کند و ارگاسم دچار مشکل می شود.این روانشناس تصریح کرد: بر اساس آمارهای جهانی، شصت درصد زنان مطمئن نیستند به مرحله ارگاسم رسیده اند یا خیر که قابل تامل است.وی با بیان این که انزال در مردان لزوما با ارگاسم همراه نیست، گفت: ممکن است مردی رابطه جنسی داشته باشد، اما آرامش لازم خیر که دلیل آن، عدم برقراری رابطه درست است.حیدری نسب خاطرنشان کرد: رابطه یک طرفه موجب می شود مرد به ارگاسم نرسد. در واقع مرد زمانی اوج لذت جنسی را درک می کند که از تخریک همسر خود مطمئن باشد.این روانشناس خاطرنشان کرد: شرم در بسیاری از موارد ریشه دار است که با روان درمانی می توان مشکل را رفع کرد.حیدری نسب در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه زمانی نیاز به روان درمانی جنسی است، تصریح کرد: در حالت معمول امکان دارد به اعتبار افکار و صحت آن آگاهی نداشته باشیم، اما با اعتبارسنجی و وارسی ها مشخص خواهد شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایشگاه رازی قزوین نی‌نی‌بان: آزمایشگاه رازی یکی از آزمایشگاههای مجهز

آزمایشگاه رازی قزوین
نی‌نی‌بان: آزمایشگاه رازی یکی از آزمایشگاههای مجهز و پیشرفته شهر قزوین است. دکتر حسین عقیلی متخصص علوم آزمایشگاهی مسئولیت فنی این آزمایشگاه را به عهده دارد. برای همه آزمایشهای لازم دوران بارداری می توانید به این مرکز مراجعه کنید.آدرس: خیابان فردوسی جنوبی-نرسیده به چهارراه فردوسی -پلاک 226 تلفن :33234750اگر این آزمایشگاه را می شناسید می توانید با گذاشتن نظر بقیه همشهری هایتان را راهنمایی کنید.برای مشاهده لیست آزمایشگاههای قزوین اینجا را کلیک کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهترین زندگی
بهترین زندگی

آزمایشگاه خاتم قزوین نی‌نی‌بان: آزمایشگاه خاتم در سال 1387 با

آزمایشگاه خاتم قزوین
نی‌نی‌بان: آزمایشگاه خاتم در سال 1387 با مسئولیت فنی دکتر سید محمد رضا خیر خواه تاسیس شد. آزمایشگاه خاتم شامل بخشهای مختلف از جمله خون شناسی (هماتولوژی)، سرم شناسی (سرولوژی)، ایمنی شناسی (ایمونولوژی)، میکروب شناسی (میکروبیولوژی)، بیوشیمی، بخش هورمون ، مارکر های توموری، پایش سطح داروها، فلوسایتومتری و بخش انعقاد است. همه آزمایش های جدید بر اساس درخواست پزشکان و بیماران و بر اساس نیاز های جدید و تکنیک های روز در این آزمایشگاه انجام می شود. این ازمایشگاه زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قزوین فعالیت می کند.آدرس:خیابان بوعلی غربی- کوچه ساحل -ساختمان پزشکان عرفانتلفن: 33243324اگر این آزمایشگاه را می شناسید می توانید با گذاشتن نظر بقیه همشهری هایتان را راهنمایی کنید.برای مشاهده لیست آزمایشگاههای قزوین اینجا را کلیک کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید