لحظه  بروز رسانی 
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت منشور اخلاقی کارمندان 1-هیچ حرکت

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
منشور اخلاقی کارمندان
1-هیچ حرکت و رفتاری شخصی نیست بلکه در نظر ارباب رجوع هر کدام از ما نماینده اداره و بلکه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم .
2-دقت حرفه ای و انجام صحیح امور علاوه بر تسهیل در کار مراجعه کننده و ارباب رجوع نشانگر وجدان کاری و سلامت روحی و روانی کارمندان است .
3-استقبال مودبانه و رفتار مهربانانه شما موجب دلگرمی مردم به آینده کشور است .
4-حلم و بردباری شما همکار گرامی نشانگر ایمان و اعتقاد شما به دین مقدس اسلام است. پس بکوشیم تا با چنین رفتاری اعتماد و احترام ارباب رجوع را جلب نماییم .
5-در تقسیم کار و گردش فعالیتها پاسخگویی به ارباب رجوع در اولویت نخست برنامه های اداره قرار دارد.
6-نظافت و آراستگی ظاهری کارمندان بهمراه آراستگی باطن لازم و ملزوم یکدیگر بوده و رعایت آن به ارباب رجوع اطمینان بیشتری می بخشد.
7-حضور به موقع در محل کار و سرعت و دقت در انجام امور محوله وظیفه سازمانی، اخلاقی، و اجتماعی ماست و قصور در آن کاری ناپسند است .
به موقع آمدن و به موقع رفتن....................وظیفه است
دیر آمدن و دیر رفتن............................بی نظمی است
دیر آمدن و زود رفتن.................................خیانت است
زود آمدن و دیر رفتن....................................ایثار است
رجائی شهید

8-خدمت صادقانه به مردم وظیفه اصلی ماست و برای ما هیچ تشویقی بالاتر از رضایت مردم نخواهد بود.
9- از تسلیم مدارک و اسناد به اشخاصی که حق دریافت ندارند جداً خودداری می گردد.
10-رازداری و عدم افشاء اسناد و مدارک محرمانه وظیفه تمام پرسنل است.
11- هیچ فعالیتی براساس سلیقه نبوده و تمام فعالیتها منطبق با روش ومستند به قانون انجام می گردد.
12-احساس مسئولیت و همیت برای واحد مربوطه و مجموعه اداره مهمترین اصل است .
13-همواره باید از اختیارات و موقعیت شغلی خود استفاده صحیح و قانونی صورت گیرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت در دعا کردن باید مانند مثل

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
در دعا کردن باید مانند مثل کودکی باشی که شب را به راحتی
می خوابد ، چون اطمینان دارد که صبح ، چیزی را که از پدرش
خواسته آماده است . . .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

10 نکته مهم براي يک مدير موفق

10 نکته مهم براي يک مدير موفق

همانطور که مي دانيد در هر سازماني، يک هرم سازماني وجود دارد که کل فعاليت هاي سازماني را مديريت مي کند. صرفنظر از اينکه شما کجاي هرم هستيد، در سمت مدير ارشد، مدير مياني يا در سطح سرپرست، شما مسلماً مسئول هدايت و مديريت يکسري نيروهاي تحت سرپرستي خود هستيد تا از طريق هدايت و مديريت آنان به اهداف سازماني نايل آييد.
داشتن يک مدير خوب مي تواند محل کار را به يک دانشگاه به معناي واقعي تبديل کند که مي تواند تجارب با ارزشي فرا بگيريد و اگر مديرتان خوب نباشد مي تواند محل کارتان را به يک جهنم تبديل کند که در اين صورت مجبور خواهيد شد اوقات با ارزشتان را در آنجا هدر دهيد.
يک مدير خوب مي تواند به نيروهايش انگيزه دهد، از اشتباهات گذشته درس گرفته و با ايجاد يک محيط پويا و تقويت روحيه تيمي در مسير نايل شدن به اهداف کارکنان و سازمان موفق باشد.در ذيل به 10 نکته اي که مي تواند شما را به يک مدير موفق تبديل کند، اشاره مي کنيم:
کارکنانتان را خوب بشناسيد:اگر قصد داريد به يک مدير موفق تبديل شويد، بايد کارکنان خود را به خوبي بشناسيد و صحبت کردن يکي از بهترين روش هاي شناخت آنان است. شما مي توانيد با آنها ناهار خورده و درباره موضوعات مورد علاقه شان صحبت کنيد. هر چه بيشتر و بهتر کارکنان خود را بشناسيد، بهتر مي توانيد تيم خود را هدايت کنيد.
مهارت هاي ارتباطي خود را بهبود دهيد جهت هدايت و مديريت سازمان خود نيازمند ارتباط با کارکنان خود هستيد. براي اين منظور به مهارت هاي ارتباطي بالايي نياز داريد که بتوانيد افکار و ايده هاي خود را با بهترين روش ممکن ارتباطي به آنها انتقال دهيد.
اگر شما فردي با هوش هستيد ولي ازمهارت ارتباط خوبي برخوردار نيستيد، نمي توانيد يک مدير خوبي باشيد. با مديران با هوش زيادي کار کرده ام که بزرگترين مشکل آنها عدم موفقيت در ارتباط با زير دستانشان بوده است.
هميشه در اتاقتان به روي زير دستانتان باز باشد :هميشه در جلساتي که برگزار مي کنيد به زير دستانتان صراحتاً اعلام کنيد که هميشه در دسترس هستيد و آنان مي توانند هر سوال و نگراني که دارند با شما در ميان بگذارند. مثل مديراني نباشيد که فکر مي کنند در صورت باز بودن در اتاقتان، زير دستانتان مزاحمتان خواهند شد و وقت شما را خواهند گرفت. باز بودن در اتاق را يک فرصتي ببينيد که مي توانيد به کارکنانتان انتقال دهيد که چقدر تمايل داريد مکان کاريشان را تبديل به يک محل خيلي خوبي براي فعاليت کنيد.
هرگز نگراني ها و دل مشغولي هايشان را موضوع بي ارزش قلمداد نکنيد و مطمئن باشيد که خيلي خوب به حرف هايشان گوش داده ايد. گوش دادن بايد با تمامي وجود باشد.

فعالانه مديريت کنيد
مديريت فعالانه عبارت است: دانستن اينکه زير دستانتان چه کا ر مي کنند و بدون اينکه مزاحمتي در کارشان ايجاد کنيد از طريق تقويت روش انجام کارشان، مديريت کنيد. شما بايد اعتماد داشته باشيد که آنان به اندازه کافي توانايي انجام کار را دارند و به جاي مديريت کارشان، خودشان را مديريت کنيد. مديريت زير دستانتان خيلي سخت مي شود اگر شما از حساسيت کنترلي بالايي برخوردار باشيد.

از اشتباه کردن کارکنانتان نهراسيد و بگذاريد اشتباه کنند
به عنوان مدير، شما مسئول کارهاي زير دستان خود هستيد و همين طور مسئول اشتباهات آنها. از اين رو ممکن است شما پيش قدم شويد و يکسري دستورالعمل هاي دقيق، شفاف و انعطاف ناپذير تهيه کنيد که از اشتباه کردن پيشگيري کنيد.
مواظب باشيد که کارکنانتان از اشتباه کردن نترسانيد. در اين صورت ممکن است آنها براي هر کار جزئي نزد شما آيند و کارشان را با شما چک کنند. در اين صورت آنها اشتياقي به تصميم گيري نخواهند داشت چون ممکن است اشتباه کنند که منجر به اين خواهد شد که کارمندان شما متکي به شما باشند.
کمتر بهره ور بوده و بيشتر وقت شما را بگيرند. آنان نياز به فکر کردن دارند و براي اين کار نياز به ياد گرفتن دارند و براي ياد گرفتن گاهي اوقات اشتباه کردن لازم است. به آنها اعتماد کنيد و حاشيه خطايي برايشان در نظر بگيريد.

تفويض اختيار کنيد و ابزار هاي لازم براي انجام وظايفشان را در اختيارشان قرار دهيد
شما اگر در انجام کار خوب هستيد چون يک مدير هستيد و اين بدين معني نيست که تمامي کارها را خودتان انجام دهيد. يکي از وظايف شما به عنوان مدير انتقال دانش خوب انجام دادن کار به ديگران است.
اگر با موضوع تفويض احساس ناراحتي مي کنيد مي توانيد از وظايف کوچک و سپس بزرگ و بزرگ تر شروع کنيد. مشکلاتي که ممکن است سر راهشان باشد را پيش بيني و آموزش کافي در اين رابطه را انتقال دهيد.
در مسير تفويض اختيار، شما بايد امکانات و ابزارهاي مناسب را در اختيار آنان قرار دهيد. تفويض اختيار بدون دادن امکانات لازم نمي تواند آنان را در انجام بهتر وظايفشان ياري کند.

زير دستان خود را به چالش بکشيد
هيچ چيزي بدتر از داشتن يک زير دست خسته و بدون انرژي نيست. اطمينان حاصل کنيد که کارمندانتان را به چالش مي کشيد تا از بهترين و بيشترين توانشان استفاده کنند و آنها از اين عمل شما خوشحال خواهند شد. آنها را مجبور به اضافه کاري نکنيد، فقط به چالش بکشيد.

سيستم تشويق و تنبيه مناسب و شايسته اي را برقرار کنيد
با شناخت کامل کارکنانتان، بهتر مي توانيد آنها را تشويق کنيد. اين تشويق ها لزوماً از نوع پولي نيست و مي تواند تشويق هاي ساده اي از قبيل انتقال آنان به واحدي که دوست دارند در آنجا فعاليت کنند، باشد. تشويق و تنبيه به موقع از اهميت بسزايي در پيشبرد اهداف سازماني برخوردار است.

فراموش نکنيد که شما مدير هستيد
طوري رفتار نکنيد که کارکنانتان فراموش کنند که مديري وجود ندارد. در همه اوقات، با رفتارهاي مناسب و تصميمات قاطع خود به آنان نشان دهيد که صرفنظر از اينکه روحيه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت با سلام و احترام

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
با سلام و احترام
لطفا انتقادات وپیشنهادت خود را پیرامون مطالب ارسالی اعلام فرمائید. ممنونم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت ادامه تحلیل اجمالی برمسائل و

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
ادامه تحلیل اجمالی برمسائل و مشکلات مبتلابه خانواده (جوانان و نوجوانان) و ارائه راهکار
-برنامه تقویت سازمانهای مردم نهاد برای افزایش نشاط سیاسی و اجتماعی در جامعه
-فراهم کردن زمینه فعالیت احزاب و گروهها و فعالان سیاسی و اجتماعی و پیگیری مسائل
- پیگیری و اقدام در باره اجرایی شدن مسائل دانشجویی و دانش آموزی و کارگری
-تلاش مجدانه برای تحقق اقدامات پیشگیرانه در زمینه های مواد مخدر،قاچاق کالا و ارز و ساماندهی اتباع بیگانه
-برنامه ریزی به موقع برای برگزاری مراسم های ملی و مذهبی،صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی،ترویج فرهنگ صحیح عفاف و حجاب،امنیت اجتماعی و اخلاقی
-ساماندهی و تقویت برنامه های ورزشی ...
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
ص4

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت ادامه تحلیل اجمالی برمسائل و

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
ادامه تحلیل اجمالی برمسائل و مشکلات مبتلابه خانواده (جوانان و نوجوانان) و ارائه راهکار
-دارا بودن فرزندبیشتر عزت و حکمت الهی است، ولی با عنایت انتظارات روز وناتوانی در تامین هزینه های روز مره ، مدرسه ،دانشگاه وعدم امکان فراهم نمودن زمینه ازدواج و شغلی، حتی برای فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی، وضعیت را چنان برخانواده ها ی متوسط به پایین ،تنگ نموده که لاجرم قید فرزند بیشتر را زده و با نگرانی آینده را نگاه می نمایند.
عوامل زمینه ساز در بحث طلاق :
نداشتن توانایی حل اختلاف که منجر به دعوا می شود.- تناسب تحصیلاتی – فرهنگی – طبقات اجتماعی زوجین در نظر گرفته نمی شود-حرفهای تحقیرآمیز زوجین به یکدیگر-نارضایتی از ویژگی های شخصیتی -نارضایتی زوجین در ابراز عشق -عدم فرصت تفریح زوجین -قابل اعتماد نبودن و دروغگویی -نارضایتی از رفاه و اقتصاد مطلوب -نارضایتی زوجین از رابطه جنسی -دخالت والدین - اختلاف در تربیت فرزند - نارضایتی از اعتیاد همسر- سهل گرفتن ازدواج –طی ننمودن رعایت فرآیند ازدواج -عدم آموزش زوجین قبل از ازدواج -گم کردن هدف -سن پایین ازدواج در برخی مناطق –اعتیاد –
عدم تسهیلات ازدواج -عدم توجه به تربیت و پرورش جوانان که مادران و پدران آینده هستند.-نبود آموزش مهارتهای ارتباطی والدین –دقت نداشتن به مسائل شخصیتی -عدم توجه به مهارت های ارتباطی بین زوجین -اشتغال ناپایدار-فرزند سالاری –خالی بودن فرهنگ سازی اصیل ایرانی و اسلامی - حمایت نشدن زوجین بعد از ازدواج زوجین-نبود آموزش های بعد از ازدواج،دیدگاه جنس دوم بودن زن،رواج فرهنگ فرزند سالاری در جامعه
پیشنهادت :
ارائه خدمات مشاوره قبل از ازدواج –حین ازدواج – بعد ازازدواج ، آموزش مهارتهای ارتباطی و آشنایی با مسائل شخصیتی زوجین، ایجاد اشتغال پایدار، آموزش روانشناسی دختران در مدارس پسرانه و بالعکس ،تقویت باور ازدواج و نگاه درست به ازدواج-انجام تست های شخصیتی قبل از ازدواج-برگزاری همایش ها و مصاحبه های رادیویی و معرفی خانواده های موفق ،ارائه تسهیلات و بسته های تشویقی بعد از ازدواج به زوجین – پیشگیری از اعتیاد –انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در این زمینه-انجام مشاوره های مجرب و قو ی در دادگاه ها- گستره ی نهادهای مذهبی – گستره ی مراکز تفریحی بویژه ایجاد پارک بانوان بمنظور نشاط و تعالی دختران جوان که مادران فردا می باشند. گسترش سبک زندگی ایرانی اسلامی –جلوگیری از بالارفتن سن ازدواج- پذیرش اشتباه جوانان بعد از خطا و باور جوانان که مادران و پدران آینده می باشند.
مهمترین اقدامات برای استحکام خانواده ها
برگزاری کارگاههای آموزشی با عناوین مختلف : آموزش خانواده به دختران در شرف ازدواج ، گفتمان های دینی ،مهارتهای کارآفرینی ،آموزش مشاوره و.....)– برگزاری اردوهای آموزشی و...
-انجام اقدامات، فعالیتهای به شرح ذیل :
- بررسی حجاب زن در طول تاریخ
-بررسی نگرش دانش آموزان و دانشجویان دختر در رابطه با تعیین شغل و انتخاب همسر
-با نامحرم ، محرمانه سخن نگفتن .
-بررسی حقوق زن در جامعه اسلامی و جایگاه زن در اسلام
-بررسی علت ترک تحصیل و بیشتر مشکلات موجود در دختران
-بررسی اشتغال و علم اندوزی زنان
-اهداف و انگیزه های ازدواج و تشکیل خانواده و وظایف و کارکردهای اساسی خانواده
-برنامه ریزی راه اندازی نمایشگاهی از توانمندی بانوان ،جمع آوری اطلاعات مربوط به زنان کارآفرین
-انجام کار مطالعاتی و تحقیقاتی حجاب برتر ،کتاب و مقاله ،تشکیل جلسات بررسی آسیب های اجتماعی زنان
-تلاش جهت شناسایی زنان در معرض آسیب به ویژه بی سرپرست و بد سرپرست و هماهنگی در جهت رفع مشکلات آنان
- تقویت و برقراری امید و آرامش در جامعه
-برقراری ارتباط موثر با فعالان عرصه های سیاست ، اجتماعی و فرهنگی ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و خیرین
ص3

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت ادامه تحلیل اجمالی برمسائل و

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
ادامه تحلیل اجمالی برمسائل و مشکلات مبتلابه خانواده (جوانان و نوجوانان) و ارائه راهکار
در حاليکه اين وضعيت مناسب براي حداکثر بیست الی سی درصد اين عزيزان قابلیت تحقق را دارد ،آن هم بر اساس صحبت هاي محاوره اي مردم مربوط به خانواده ها ی خواهد بود که از رانت های کلان و خرد اجتماعی و اقتصادی بهره برده و دستي در قدرت دارند.
بنابراين با ادامه اين روند اقشار متوسط جامعه به سمت خط فقر گسيل و مي بايست اقدامات مؤثر و پرهزينه اي براي بازگشت آنها انجام شود.
هم اکنون اکثر خانواده ها به اين نتيجه رسيده ، مي بايست به فکر شغل و کاسبي براي فرزندانشان بدون طي مراحل دانشگاهي باشند که آن هم با وضعيت فعلي اقتصادي کشور ، خود نياز به تفصيل و گزارشي دقيق تری است. عدم تکمیل ظرفیت دانشگاهها موید موضوع است.
عمده ترين آسيب هاي اجتماعي و خانوادگي :
ـ فاصله گرفتن مروجان ديني و اجتماعي در ايجاد تناسب ديني گفتار و عمل
ـ عدم توجه کافي و وافي به خواسته هاي مردم(سیاسی-اجتماعی-فرهنگی-اقتصادی و...)
ـ کاهش فضاي نشاط و شادابي در جامعه
ـ گسترش روز افزون برداشتهای مختلف و متضاد از عقايد ديني و اجتماعي در کشور و سایر جوامع اسلامی
ـ ضعف بنیه اقتصادي در کشور و نداشتن اميد خانواده ها به داشتن شغل مناسب براي فرزندانشان
ـ نبود سيستم کارآمد و مسلط در شناسايي خانواده هاي کم و بي درآمد
ـ عدم توجه کافي به ضرورت اشتغال جوانان به ويژه فارغ التحصيلان مراکز آموزش عالي
ـ افزايش فقر در جامعه بر اساس تعريف جديد از تشکيل خانواده و ادامه زندگي مشترک و تأمين نيازهاي اوليه زندگي
ـ دو و يا چند شغل بودن مرد و زن خانواده براي تأمين هزينه هاي سرسام آور منزل مسکوني ، ارزاق عمومي و ... و باطبع دوری از تربيت صحيح فرزندان در استحکام خانواده
ـ نداشتن درآمد و وقت کافي براي گفتگو و تفريح در خانواده ها
ـ عدم توجه به وضع معيشتي آموزش دهندگان عمومي جامعه
ـ افزايش فاصله طبقاتي
ـ دوري گرفتن از افکار و شعائر اصيل اسلامي به علل مختلف و بیان شده در ارائه آموزشي ، تعدد و تضاد در ارائه نوع آموزش و برداشت هاي متعدد در اين زمينه و افول ارزشهای ادبی ، اخلاقی و انسانی
ـ نداشتن برنامه بلند مدت و به روزه شده فرهنگي و اجتماعي در کشور
ـ افزايش خشونت ديني و اجتماعي و سرکوب عقايد و نظرات به اشکال گوناگون
ـ افول اخلاقي درانديشه و سخنان و ميل به تجمل گرايي افراطي در صاحبان قدرت
ـ پارتي بازي وضعف نظارت حاکميتي بر زير مجموعه
ـ اقدامات و عملکرد بر محور سليقه فردي و گروهي محدود
ـ تبليغات وسيع و پرحجم جهاني عليه اديان به ويژه دين مبين اسلام
ـ گسترش برنامه هاي متنوع اينترنت، ماهواره و ... در مقابل کم تحرکي برنامه ريزان متولي در توليد و ارائه برنامه هاي مشابه اسلامي و صحيح جايگزين.
- رواج دروغگويي،تملق و تخریب شخصیتی در جامعه
-افزایش سرقت و دزدی و کاهش فرهنگ رعایت حق الناس
-فرهنگ نا صحیح رانندگی و معاشرت های فردی و اجتماعی
-تهیه مسکن مناسب ودر خور شان برای کارکنان به رویا تبدیل گردیده است، درحالیکه بعضی از آنهابه پایان دوران خدمت و افتخار بازنشستگی نائل می شوند، شرایطی خوبی رااز جنبه مالی نداشته، زیرا باکاهش میزان دریافتی از نظر ریالی،عدم پرداخت یکجا و کامل خود حق و حقوق دوران خدمت در هنگام بازنشستگی و... در کنار مسائل سخت دیگر ، زندگی به گونه ای عرصه را به کارمند تلخ می نماید که بناچار به فکر شغل دولتی و ...جدید افتاده ، تا ناملایمات بوجود آمده ، وضعیت خانوادگی او را دچار آسیب جدی اجتماعی ننمایند.
ص2

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت بسمه تعالی تحلیل اجمالی برمسائل

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
بسمه تعالی
تحلیل اجمالی برمسائل و مشکلات مبتلابه خانواده (جوانان و نوجوانان) و ارائه راهکار
تقویت ایمان به خداوند و روز قیامت در ميان مردم همواره دغدغه اصلي مسئولين نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده است. حکمراني بر قلب هاي مردم جهت تحقق اهداف نظام و دين مبين اسلام با تلاش هاي صورت گرفته تا کنون فراز و نشيب هايي داشته و هميشه اعتقاد قلبي و راسخ مردم به انقلاب اسلامي و ارزش هاي دين مبين اسلام از محور اصلي دور نشده ولي با چالش هاي بعضاً جدي مواجه که نیازمند عزم ملی و جدی در بازنگری روشهای موجود است. حسب بررسی های بعمل آمده حدود سي وهفت درصد از پرونده های قضايي در شعب(کیفری –حقوقی و خانوادگی ) مربوط به نزاع دسته جمعي و دعواها و اختلافات خانوادگي مي باشد.
در بررسي ها و تحقيقات میدانی و پروند هاو جلسات کارشناسي محرز گرديده عوامل متعددي در اين قبيل مسائل خانوادگي نقش دارند .
عليرغم افزايش خدمات عمومي و رفاه نسبي که بعد از وقوع انقلاب اسلامي بوجود آمده ولي بعلت بالا رفتن انتظارات هماهنگ باپيشرفت هاي صنعتي و علمي و رفاهي روز جهاني و منطقه اي،تبلیغات و کسب اخبار و اطلاعات و آمار روز دنيا و لحاظ برنامه های رادیو و تلویزیونی ، ماهواره ، اینترنت ، شبکه های مجازی و گسترش فعالیت جهاني( قدرت و سرمایه) عليه اديان الهي و انقلاب اسامي ايران ، کوشش قدرت هاي جهاني و استعماري در شکل و قالب جديد به منظور بدست آوردن منافع حداکثري خود از کشورها و ملت هاي ديگر و ... اين عملکردها و فعاليت ها و دستاوردها براي کسب درآمد حلال وعملی شدن حداکثری دستورات اسلامي و قرآني و ترویج فرهنگ صحیح قناعت و صبر و بردباري به درستي به نسلهاي دوم و سوم انقلاب منتقل نگردیده و یا ناکافی بوده است.
زيرا نوع فرهنگ برنامه هاي روزمره با زندگي فعلي دگرگون شده و نوجوانان و جوانان دچار افکاري فردي گرا و بهره برداري از بیشتر ظرفيت هاي دنيوي برای افزایش سطح رفاه خانوادگی و اجتماعی شده اند، بطوريکه حداقل پنجاه درصد از جامعه به اين سمت گرايش پيدا نموده اند.
رشد جمعيت و بالا رفتن سطح علمي و توقع جوانان از کسب درآمد مناسب به همراه شغل متناسب با تحصيلات دانشگاهي و داشتن زندگي متوسط ( منزل مسکوني در حد انتظار ، ازدواج پايدار ، زندگي بدون دخالت پدر و مادر و ...) با در نظر گرفتن عملکرد مروجان و مبلغان ديني و غیر دینی در پرهيز از تجملات و دنيا پرستي و ميزان پايبندي آنها به اين عقايد، تعدد مراکز تصميم گيري درقدرت، دريافت اطلاعات و آموزش های مستقیم و غیر مستقیم برنامه و افکار ملي و مذهبي حاوی مطالب بعضا متضاد با هم از طريق صدا و سيما ، شبکه هاي مجازي ، ماهواره ها ، علما و افراد برجسته و سياسيون و ... باعث ايجاد شکاف بین انديشه و واقعيت گرديده و همين مباحث و تفکرات متعدد جو رواني و شکننده اجتماعي را باعث و در کنار ترويج خشونت ديني فضاي تنش خانوادگي و جامعه افزايش پيدا کرده است.
خانواده اي که مقيد به آموزه های دينی است بر اساس افکار و انديشه هاي دريافتي از کلام قرآن مجید،احادیث و روایات متعدد،کتب ، مقالات ، نوشته ها ، مدرسه ، دانشگاه ، صدا و سيما و مطالب ارائه شده توسط سخنرانان و مديران و علماء سعي در بزرگ کردن خانواده و تعدد فرزندان را داشته ،در حاليکه تعدادی ازهمين فرزندان به هردرصد و اندازه ای، بعد از بزرگ شدن در جامعه برشمرده و نرسيدن به حداقل خواسته هاي خود به خانواده و حتی جامعه پشت پا زده و در اختيار ناصالحان پرورش يافته اجتماعي قرار مي گيرند.در این حالت ما نه تنها از اين قدرت و ظرفيت عظيم بهره درست و کافي نمی توانیم بگیریم، بلکه به يک تهديد برای خود خانواده و جامعه مبدل وآسيب هاي معنوی و مادی بزرگي را به پيکره اجتماع وارد مي سازند.
گستردگی گرايش به مصرف و توزیع انواع مواد مخدر،قاچاق کالا ،توسعه شغل های کاذب ومخرب، بزه کاريها ، درگيريهاي فردي و اجتماعي ،افزایش آمار طلاق،روند رو به رشد زندگی و تشکیل خانه های مجردی و ارائه تعریفی جدید از سبک خانواده، تزلزل در تشکيل خانواده و يا عدم تسلط بر مديريت در خانواده ها، ناتوانی در ادامه زندگي مشترک و... ناشي از شکاف بوجود آمده در نگرش انديشه تربيتي و آموزشي با واقعيات جامعه متناسب با وضعيت روز جهاني است که نیازمند ترمیم و بهبود جدی با توسعه همه جانبه می باشد تا موارد منفی اجتماعی به سمت حداقل بازگردانده شود .
جوان تحصيل کرده بعد از کلي هزينه هاي مادي و معنوي توسط خانواده در ماشين مدرک سازي کشور بعد از فارغ التحصيلي در پی شغل و درآمد است تا بتوانند با دريافت وام کم بهره ، خانه ارزان قيمت ، حمل و نقل عمومي آسان و ارزان ، تورم حداقلی ،تأمين احتياجات و مايحتاج روزانه ونبود تحقیر و تهدید ناهمگون اجتماعی، با خيالی راحت و آسوده با اجرايي نمودن تئوريهاي ياد گرفته به خدمت خانواده و اجتماع در آيند، در /////ص1

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت // ما به آگاهی از

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت //
ما به آگاهی از این نوع مطالب وتمرین مستمر آنها خیلی نیاز داریم.باید همدیگر رابه خواندن وتمرین محتوای مطالب مفید و ودر عین حال به ظاهر ساده تشویق وترغیب کنیم. من در قدم اول ازخود ودرقدم بعدی ازعزیزانم می خواهم که مطالب زیررا بخوانیم و تمرین کنیم وهرکسی را که دوست داریم به آنها هم این پیشنهاد را ارائه کنیم.
ما ایرانی هستیم بیایید نقص های فرهنگیمان را با هم ریشه کن کنیم....پس از این پس هرگز:
از بچه ها نپرسیم پدرت را بیشتر دوست داری یا مادرت ؟
هرگز به بچه هایتان بیشتر دو سال شیر مادر ندهید و شخصیت آنها را وابسته دهانی نسازید.
از بچه های فامیل راجع به معدل درسیشان نپرسیم.
سرزده به خانه کسی نرویم.
راجع به متراژ و قیمت خانه صاحبخانه از او سوال نپرسید .راجع به قد و وزن و سن اشخاص و مسایل شخصی انها مثل ایا نماز میخوانید ایا روزه اید سوال نپرسید.
وقتی برایمان مهمان می آید تلوزیون را خاموش کنیم .
از عروس و داماد خود به فرزندانمان بدگویی نکنیم.
وقتی پدر یا مادری فرزندش را تنبیه کرده جلوی بچه طرفداری بچه را نکنیم.
در تربیت فرزند دیگران حتی نوه هایمان هیچ دخالتی نکنیم.
هرگاه برای تولد بچه ای کادو میبرید اگر خواهر ,برادری دارد حتما برای آنها هم چیزی ببرید.
هدایایی را که برای ما مناسب نبودند به دیگران هدیه نکنیم.
بدون اجازه همسایه مهمانی با صدای موزیک بلند در منزل نگیریم.
در مکان های عمومی اگر فرد سالمندی ایستاده شما ننشینید.
در مترو و اتوبوس به افراد زل نزنید.
موقع رانندگی داخل ماشین بغلی را نگاه نکنید.
وقتی چراغ سبز میشود با بوق اعلان نکنید.
به رانندگی خانومها خرده نگیرید.
وقتی پیاده راه میروید اخم نکنید.
وقتی دوستانتان را بعد مدتی میبینید,هرگز نگویید :چقدر پیر شدی؟
یا ازبین رفتی.راجع به ظاهر کسی قضاوت نکنید.
به آرامی غذا بخورید.مخصوصا وقتی مهمان هستید بیشتر از کنار هم غذا خوردن لذت ببرید تا خود غذا.
باران که می آید کنار پیاده رو ها آهسته برانیم.
هنگام برف شاخه درختان جلو خونه را تکون دهیم.
به رستورانهای فست فود که میروید خودتان ظرف غذایتان را داخل سطل بیندازید.
همیشه زباله های خود را تفکیک کنید.همیشه در پله برقیها در سمت راست بایستید و سمت چپ را همیشه برای مردمی که عجله دارند خالی بگذارید.
در متروها و اتوبوسها بدانیم حق تقدم با کسانی هست که قصد پیاده شدن دارند سپس افرادی که سوار میشوند.
تمام وقتتان را صرف سریالهای بی سر وته ترکی نکنید.به ورزش و مطالعه و یا دیدن فیلم های روز سینما بها دهید.
پولهای شما برای بانک های شهر نیستند.بیشتر خرج خودتان کنید و تا جایی که امکان دارد به مسافرت بروید.
اگر متاهل هستید هرگز بدون اطلاع همسرتان به جایی نروید.همیشه او را در جریان بگذارید..
همیشه با توجه به محیط پوشش خود را تعیین کنید.در خیابانها و مکان های عمومی نیازی به آرایش زیاد نیست.
در محیط کار لباس رسمی بپوشید و هرگز صندل راحتی به پا نکنید یا صندل تابستانه با جوراب نپوشید.
هرگز بدون ادوکلون به سر کار نروید مخصوصا اگر شغل شما طوریست که با ارباب رجوع زیاد سروکار دارید.
هر سال به دندانپزشکی بروید .اگر سالی یک دندان خراب را هم درست کنید.دندانهایتان همیشه سالم میمانند.
به افراد بیمار یا معتاد یا اقلیت ها به چشم یک انسان عادی نگاه کنید و با آنها رفتار عادی و محترمانه داشته باشید.
خرافاتی از قبیل چشم شور و دست خوب و بد و از این قبیل را دور بریزید و مانند انسانهای به روز و محترم تفکر داشته باشید.
هرگز کشور خود را با تمام کاستی هایش مسخره نکنید و اجازه ندهید دیگران نیز حرمت شکنی کنند.
برای دعا کردن از زبان عادی و خودمانی استفاده کنید نیاز نیست زیاد آن را پیچیده کنید.

مشاهده همه ی 2 نظر
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری
خوشحالخوشحال
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت خانواده و رفاه اجتماعی در

یوسفی ذاکِلِه بَری رحمت
خانواده و رفاه اجتماعی
در راستای افزایش رفاه اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی مبتلابه جامعه بشری ضرورت توجه بیش از پیش به خانواده دو چندان می شود. امروزه دو رویکرد عمده در مورد حل مسائل خانواده ها مطرح می باشد. رویکرد اول معتقد است که دولتها و نهادهای رسمی موظف اند مسایل خانواده ها را حل کنند. از مسئله تربیت فرزندان ، معاش خانواده ، خواسته های مشروع گرفته تا ایجاد شغل و تأمین آینده فرزندان. رویکرد دوم، بر این باوراست که خانواده به عنوان هسته مرکزی ساختارجامعه باید توانمند شود تا بتوانند مسائل و مشکلات خود را حل نماید. چنین خانواده ای می تواند به عنوان موتور محرکه رشد همه جانبه یک جامعه عمل نماید. اما واقعیت این است که این دو دیدگاه مکمل هم هستند؛ یعنی دولت ها به جای دادن سرویس های خدماتی و مصرفی به خانواده ها ،ابزار توانمند شدن آنها را از طریق آموزشهای کاربردی و ارتقاء سطح مهارت های عمومی فراهم نماید. و خانواده نیز پس از ارتقاء سطح توانمندی هایش می تواند بسیاری از مسائل را حل نموده و بار اضافی را از دوش دولتها بردارد. یکی از نیازهای آموزشی خانواده های امروزی که به حل مسائل مبتلابه اقتصادی همه اقشار جامعه و مخصوصاً دهک های پائین درآمدی کمک شایانی می تواند بکند، آموزش مهارت های مدیریت اقتصادی خانواده می باشد. این مجموعه مهارت ها به خانواده ها به ویژه زنان سرپرست ،کمک می کند تا بتوانند در امنیت بیشتری به زندگی خود ادامه دهند. امروزه در ایران به جای پرداختن به این مهارت ها ،بیشتر به مبانی انگیزشی زندگی اقتصادی به عنوان آموزشهای زندگی موفق پرداخته می شود. که نتیجه آن ایجاد پیچیده تر شدن وضعیت اقتصادی خانواده ها و تولید مشکلات عدیده ای برای آنها می باشد. ، . یکی از آسیب های خانواده های ایرانی در همین نکته نهفته است ، مردم جامعه ما به واسطه ساختار اجتماعی ، ،اقتصادی ، فرهنگی و تجربه تاریخیشان ،میل به تحرک عمودی وانگیزه رشد اقتصادی زیادی دارند ولی به شدت دچار فقر مهارت های زندگی اجتماعی ، اقتصادی فرهنگی می باشند. پس پرداختن به آموزش های که سطح مهارت زندگی اقتصادی،اجتماعی،وفرهنگی را در بین خانواده ها افزایش دهد. از اهمیت ویژه ایی برای جامعه برخوردار است.
1- لذا جهت تحکيم و تعالي بنيان خانواده می بایست برنامه های از قبیل :
1/1- اجراي طرح ملي آموزش آداب و مهارتهاي زندگي .
2/1- توسعه و تقويت مراکز مشاوره خانواده ( مشاوره قبل و بعد از ازدواج).
3/1- احياء و تقويت سنت حسنه حکميت در خانواده ها.
4/1- برنامه ارتقاء کمي و کيفي اورژانس هاي اجتماعي.
5/1- تقویت شوراهاي حل اختلاف با رويکرد صلح و آرامش.
6/1- تقويت نقش مساجد و هيأت هاي مذهبي در امر مشاوره خانواده ها.
7/1- اجراي طرح ملي ازدواج آسان با رويکرد کمک و تسهيل در امر ازدواج جوانان و طرح همسريابي.
8/1- تبليغ و ترويج الگوي ازدواج مطلوب و خانواده هاي موفق. 9/1- حمايت و توانمند سازي زنان آسيب ديده و زنان سرپرست خانوار.
مورد توجه و اقدام قرار گیرد.
2- و ضرورت اقدام موارد به شرح ذیل در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقاء نشاط اجتماعي و رضايت عمومي:
1/2- شناسائی افراد بیسواد و اقدام در جهت با سوادی آنان از طریق شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی.
2/2- ارائه برنامه هاي تقويت و توسعه ورزشهاي همگاني و بومي.
3/2- اجراي برنامه غني سازي اوقات فراغت جوانان ونوجوانان.
4/2- اجراي برنامه ترويج فرهنگ و ارتقاء نشاط اجتماعي.
5/2- قرار دادن امکانات ، فضاهاي ورزشي ، تفريحي و سالنهاي آمفي تئاتر دستگاهها و سازمانهاي دولتي و نهادي عمومي در اختيار عموم مردم.
6/2- حمايت از برنامه هايي مانند اردوهاي جهادي ، راهيان نور ، سفرهاي سياحتي و زيارتي بويژه براي جوانان و نوجوانان.
7/2- حمايت از برنامه هاي ترويج فرهنگ کتابخواني.
8/2-حمایت از بازتوانی و اشتغال جامعه هدف بهزیستی و ضرورت تامین مسکن مددجویان و زنان سرپرست خانوار.
9/2- تامین منابع مالی جهت ساماندهی معتادین متجاهر و ارتقاء سطح کمی و کیفی درمان اعتیاد و کاهش آسیب های اجتماعی .
رحمت یوسفی ذاکِلِه بَری

مشاهده همه ی 1 نظر