افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
منصوره وطنی
منصوره وطنی

طریق رستگاری در قرآن
آثار دوستی های دنیا در قیامت:
سوره فرقان آیات 29-27
"و یوم بعضّ الظالم علی یدیه یقول یالیتنی اتّخذت مع الرسول سبیلا"
"روزی که مردم ظالم پشت دست حیرت را به دندان گرفته و گویند ای کاش من با رسول حقّ راه دوستی و طاعت پیش می گرفتم."
"یا ویلتی لیتنی لم اتخّذ فلانا خلیلا"
"وای برمن ، ای کاش که فلان ( کافر، فاسق، بدکار و گناهکار) را دوست نمی گرفتم."
"لقد اضلّنی عن الذکر بعد اذجاءنی و کان الشیطان للانسان خذولا"
"که رفاقت او از پیروی قرآن و رسول حقّ مرا محروم ساخت و گمراه گردانید. آری دوستی شیطان برای انسان مایه خذلان و گمراهی است."
راه دست یابی به پرهیز از زشتی ها و منکر:
سورۀ عنکبوت آیه 45
"اتل ما اوحی الیک من الکتاب واقم الصلوه انّ الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر و لذکر الله اکبر و الله یعلم ما تصنعون"
"قرآن بر تو وحی شد بر خلق تلاوت کن و نماز را به جای آر که همانا نماز است که اهل اش را از هر کار زشت و منکر باز میدارد و همانا ذکر خدا بزرگتر و برتر است و خدا به هر چه کنید آگاه است."
رستگاران در قرآن:

ادامه در http://mansurevatani.ir/index.aspx?...id=70536

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

نحوه شناخت شیعه در کلام امام سجاد علیه السلام
امام رضا علیه السلام فرمود: شیعیان ما كسانى هستند كه تسلیم امر و نهى ما باشند، گفتار ما را سرلوحه زندگى ـ در عمل و گفتار ـ خود قرار دهند، مخالف دشمنان ما باشند و هر كه چنین نباشد از ما نیست".
امام رضا علیه السلام در کلامی البته طولانی از امام سجاد علیه السلام نقل می فرمایند: اگر دیدید کسی اهل نماز و روزه است، گناه نمی کند و کارهای خوب هم انجام می دهد، عجله نکن، گولش را نخور، ممکن است عُرضۀ گناه کردن نداشته باشد..
بعد می فرماید: اگر کسی عرضۀ گناه کردن داشت، اما گناه نمی کرد، آرام باش، فریب نخور، ممکن است گناهی را ترک می کند، اما مرتکب گناه دیگری می شود، زیرا شهوات مردم مختلف است؛ یکی شهوت مال دارد، اما شهوت جنسی ندارد، یکی شهوت جنسی دارد، اما حرام نمی خورد.سپس می فرماید: اگر کسی هیچ گناهی نکرد، عجله نکن، گولش را نخور، ممکن است عقل درست و حسابی نداشته باشد. بعد می فرماید: اگر کسی عقل درست و حسابی هم داشت، فریب نخور، ببین آیا هوای نفسش مسلط برعقلش است، یا عقلش مسلّط بر هوای نفس است؟
حضرت در انتهای بحث مثال می زند و می فرماید:
مانند کسی که حبّ مقام دارد، یک دفعه ای با یک هوس و هوای حبّ مقام، کلّ مراتب ایمانی قبلش را نابود می کند.
امام علیه السّلام در ادامه می فرماید:
"وقتی به چنین آدمی می گویی: «إتَّقِ الله»؛ از خدا بترس، ناراحت می شود. «اَخَذَتهُ العِزَّة»؛ به غرورش برمی خورد، می گوید «به من می گویی با تقوا باشم؟ تا حالا کسی از من گناه ندیده.» بعد امام علیه السلام می فرماید: اینها دیگر آدم هم نمی شوند و دچار لعن خداوند می شوند."
وسائل الشیعه، ج 8، ص 317

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

خمینی یک مسلمان بود. 
خمینی انفجار نوری بود، که انسانیّت و مسلمانی و حکومت داری اسلامی و اخلاق اسلامی را هم زمان به بشریّت فاقد عدالت و در حال افول از اخلاق و معنویّت نمایش داد.
خمینی اسوه بی بدیل و حجّتی بر بشریّت در قرن چهاردهم، در مسلمان زیستن و مسلمان ماندن بود.
خمینی عارفی واصل بود که، جز خدا و جلوه های الهی چیزی نمی دید، از این رو بود که هرگز در وی، راست و چپ و حزب و گروه و شخصیّت ها معنایی نیافت و همواره درکنار سیل عظیم و خروشان ملت بزرگ ایران قرار داشت، همین ویژگی وی را در قلب مردم جای داد.
برای او هرگز خواص مرفّه غنیّ و عوام فقیر معنا نداشت، بلکه، مردم پابرهنه کوخ نشین را صاحب اصلی انقلاب و کشور می دانست، چون همین ها بودند که با خون و زجر خود، پشت سر رهبرخود ایستاده و از پانزده خرداد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را رقم زدند، و رژیم منحوس پهلوی را سرنگون نموده و نظام جمهوری اسلامی را که طلیعه ظهور صاحب الامر عج الله فرجه هست، برگزیدند.
او برای خود هیچ حقّی از انقلاب و بیت المال ومنصب و... قائل نبود. تمام حقّ را متعلّق به مردم ایران می دانست. مردمی که برای انقلاب خمینی خون دادند و زجر کشیدند و ماندند تا انقلاب بماند.
خمینی نه اصولگرا بود نه کارگزار و دوم خردادی و اصلاحات و یک طرف دوقطبی های ساخته شده توسط دشمنان قسم خورده اسلام و ایران، او فقط یک مسلمان بود.
او هرگز مردم و انقلاب را درگیر مصلحت اندیشی مرفّهان بی درد و غاصبان انقلاب و کشور ننمود.
او هرگز اجازه نداد، هیچ مسئول و شخص و گروه و حزبی خود را قیّم مردم دانسته و مردم را کنار گذارند.
مردم محرم خمینی بود.او همه مسائل و مشکلات را با مردم در میان می گذاشت، تا خود مردم با بصیرت افزایی راه را انتخاب نمایند. او مردم ایران را از پانزده خرداد تربیت نمود، تا 22 بهمن 1357 انفجار نور و نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت.
خمینی هرگز خود را بالا و مردم را پائین تر خود نمی دید.
عشق خدا و اخلاق و معنویّت در قول و عمل وی موج می زد.
خمینی معنویّت را به بشریّت در حال قهقرا برگرداند.
خمینی توان مبارزه با مستکبران زورگو را به مستضعفان جهان، در عمل خود نمایش داد، که یک نفره با ایستادگی و رهبری مردم مستضعف، انقلاب نمود و منتظر کمک شرق و غرب و گروهای چپ و راست نماند.
او به عنوان یک مسلمان به پا خواست، که توانست با امداد الهی، انقلابی عظیم و جهانی را رقم زند.
4b4db322b7664933862a24b432d83571.JPG

بزرگی و افتخار یک ملت را با میزان ددمنشی و قرار گرفتن در مقابل خدا و کتاب خدا و دین خدا و یکسانی دشمن خدا و مردم ایران می سنجید، نه عضویّت در جریان اصولگرا و اصلاحات و طرفداری از شرق و غرب.
خمینی فقط یک مسلمان بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

با میراث خمینی چه کردند؟

بیش از سه دهه ایستادگی و تحمل سختی ها و بحران های متعدد اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و...اکثریت مردم ایران در پاسداری از اسلام و انقلاب اسلامی و همراهی با آرمان مکتب امام خمینی (ره) که همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده و او را تنها نگذاشتند؛ وقت آن رسیده است که با نگاهی به گذشته و مطابقت اهداف و عملکرد معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران با کلیه کارگزاران و مسئولین  از زمان فوت امام تا کنون؛ جواب سوالی که پای میزان خواهند پرسید بیابیم که صاحب منصبان و سیاست پیشه گان با میراث خمینی چه کردند؟

با اندکی تأمل؛ موارد زیر در ترسیم شکل گیری و تداوم زاویه از خط نهضت امام خمینی (ره) نمایان شده و در سه دهه گذشته به عنوان فرهنگ عمومی در اداره کشور تثبیت و یا در حال تثبیت شدن هست:

۱- رفاه طلبی و عافیت جویی و قدرت طلبی و استفاده خلاف شرع و قانون از بیت المال و امکانات در اختیار در زمان مسئولیت به طور پیدا و پنهان از سوی برخی صاحب منصبان

۲- مقابله پیدا و پنهان با رقبای حزبی و شغلی و... برای حذف آنان با توسل به شیوه های خلاف شرع و قانون

۳- شدت یافتن جنگ قدرت در ۱۰ سال گذشته با شکستن سدّ محکم خفقان و سانسور چندین ساله واعتراض و نقد عملکرد دولت ها از سوی فرهیختگان و در نتیجه؛ نه گفتن اکثریت مردم به نامزدهای حزبی در انتخابات ریاست جمهوری

۴- بیش از۲۵ سال شکل گیری و تداوم فساد مالی و اخلاقی و سیاسی در شکل های مختلف و بی هزینه بودن این اعمال بر مرتکبین با سکوت قوه قضائیه که مجری عدالت و قانون در کشور هست؛

۵- عملی شدن موارد فوق که با هدایت پیدا و پنهان دشمنان اسلام انجام می ش

مشاهده همه ی 1 نظر
منصوره وطنی
منصوره وطنی

اطلاعیه ستاد انتخاباتی آقای رئیسی

برپایی هرگونه تجمعی شایعه است/ اخبار صرفا از طریق سایت ، کانال رسمی و نیز ستاد حجت الاسلام رئیسی پیگیری شود

🔹سخنگوی ستاد انتخاباتی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اعلام کرد که این ستاد هیچ فراخوانی برای تجمع در  تهران و یا استان های مختلف صادر نکرده و مخالف جدی چنین اقداماتی است.
🔸دکتر علی غلامی در عین حال افزود : حامیان و هواداران این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مراقب برخی اخبار ساختگی و شایعات منتشر شده در فضای مجازی باشند.
🔹وی افزود : این ستاد صرفا از طریق کانال های @raisi_org و نیز @raisi_setad اطلاع رسانی خواهد کرد و مطالب کانال های دیگر ارتباطی به ستاد مرکزی حجت الاسلام رئیسی ندارد.
🔹سخنگوی این ستاد همچنین تاکید کرد : جناب آقای رئیسی اعتراض خود به تخلفات صورت گرفته در انتخابات اخیر را صرفا از مجاری قانونی و شورای نگهبان دنبال کرده و هیچ اقدام دیگری از جمله نامه نگاری یا ... در دستور کار ندارند.
@Raisi_setad

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید