منصوره وطنی
منصوره وطنی

پیشرفت ها حاصل مدیریّت جهادی و انقلابی هر پیشرفتی اتفاق

پیشرفت ها حاصل مدیریّت جهادی و انقلابی هر پیشرفتی اتفاق

پیشرفت ها حاصل مدیریّت جهادی و انقلابی
هر پیشرفتی اتفاق افتاده، حاصل مدیریّت جهادی خالصانه و نبود باندبازی و بازی های حزبی و گروهی بوده است.
نیروهای مذهبی و انقلابی واقعی، به دور از هرگونه زیاده خواهی و ویژه خواهی و... در راه رفع مشکلات کشور خدمت کرده اند تا انقلاب به چهل سالگی رسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

دیکتاتوری با نظام ولایی قابل جمع نیست نظام ولایی مانع

دیکتاتوری با نظام ولایی قابل جمع نیست نظام ولایی مانع

دیکتاتوری با نظام ولایی قابل جمع نیست
نظام ولایی مانع دیکتاتوری می شود، چون به محض ارتکاب گناه کبیره عدالت ساقط شده و ولی فقیه خودبخود عزل می شود و به لحاظ شرعی مجاز به هیچ گونه دستور و حکمی نیست.

در قوانین جمهوری اسلامی، علاوه بر شرط فوق، عدم ارتکاب جرم نیز اضافه شده است، لذا، نظام ولایی چندین اهرم بازدارنده از دیکتاتوری دارد که،در چهار دهه تجربه حاکمیّت سرنوشت ساز ولی فقیه به ویژه در لحظات بحرانی در کشور به خوبی قابل مشاهده بوده و هست.

نظام ولایی اهرمی جامع و مانع در خروج همه جانبه بیگانگان از کشورهای اسلامی و ممانعت از حاکمیّت آنها به مسلمانان می باشد.

عدالت از ویژگی های اصلی ولیّ فقیه در نظام سازی اسلام و شیعه هست.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

آيا در قرآن، دليلى براى شركت در راهپيمايى و تظاهرات داريم؟

آيا در قرآن، دليلى براى شركت در راهپيمايى و تظاهرات داريم؟

آيا در قرآن، دليلى براى شركت در راهپيمايى و تظاهرات داريم؟
پاسخ: خداوند در قرآن می فرمايد:
«ولايَطؤون مَوطئاً يَغيظُ الكفّار ... الّا كُتب لهم به عَملٌ صالح» « سوره توبه، آيه 120»
"هيچ حركت دسته جمعى كه كفّار را عصبانى كند، صورت نمیگيرد مگر اين كه براى آن، پاداش عمل صالح ثبت می ‏شود."
طبق فرمایش قرآن راهپيمايی هايى كه دشمنان اسلام و مسلمين را عصبانى كند، عمل صالح است.

اين راهپيمايى‏ ها (بخصوص آنگاه كه از طريق وسايل ارتباطى و ماهواره ‏ها منعكس میشود) اگر براى اهداف‏ مقدسى صورت گيرد، نوعى حضور در صحنه، عبادت دسته جمعى و امر به معروف و نهى از منكر عملى و عامل تقويت روحيّه مردم و تهديد دشمن است. [كتاب تمثيلات حجةالاسلام والمسلمین قرائتي صفحه 98]

مردم ایران همچون همیشه، بار دیگر در 22 بهمن مشت محکم خود را بر دهان دشمنان اسلام و مردم مسلمان فلسطین و کشورهای اسلامی خواهد زد.
حضور در راهپیمایی نفی حکومت های جابر و پذیرش حکومت اسلامی و عادل جهانیان برای دعوت و پذیرش مهدی زهرا

حکم قران برای مقابله با دشمنان اسلام
آیه 60 سوره انفال: أَعِدُّوا لَهُم مَّا استَطعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَ مِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكمْ وَ ءَاخَرِینَ مِن دُونِهِمْ لا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْوَ مَا تُنفِقُوا مِن شىْ‏ءٍ فى سبِیلِ اللَّهِ یُوَف إِلَیْكُمْ وَ أَنتُمْ لا تُظلَمُونَ‏

در برابر آنها ( دشمنان ) آنچه توانائى دارید از نیرو آماده سازید ( و همچنین ) اسبهاى ورزیده ( براى میدان نبرد ) تا به وسیله آن دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید و ( همچنین ) گروه دیگرى غیر از اینها را كه شما نمی‏ شناسید و خدا می شناسد و هر چه در راه خدا ( و تقویت بنیه دفاعى اسلام ) انفاق كنید.

ایرانیان همیشه پیروزند
ایرانیان و تمام مسلمانان جهان، به حکم قرآن، باید با تمام توان آماده مقابله با کفار و دشمنان اسلام باشند.
گزینه روی میز همه مسلمانان جهان مبارزه با دشمنان اسلام تا نابودی رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا و همپیمانان آنهاست.

انرژی هسته ای یکی از ابزار مقابله با دشمنان اسلام و افزایش پیشرفت های علمی و فناوری و پزشکی و... در رفاه عمومی مردم بوده که دستاورد دانشمندان ایرانی و متعلق به ایرانیان و حقّ مسلم مردم ایران هست.مسلمانان همصدا و متحد در یک صف مقابل دشمنان اسلام ایستاده و ندای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل می دهند تا پیروزی نهایی.
فجر انقلاب اسلامی ایران بر فجرآفرینان دشمن شکن ایرانی مبارک باد.

نصر من الله و فتح قریب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

انقلاب ایران زمینه ساز حکومت معصوم درجهان امام

انقلاب ایران زمینه ساز حکومت معصوم درجهان امام

انقلاب ایران زمینه ساز حکومت معصوم درجهان

امام خمینی ( رحمه الله علیه):"
انقلاب اصیل ماجلوه ای از نهضت پرعظمت حضرت رسول الله صلی الله علیه وآله است."
"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَی الْمُؤْمِنینَ أَعِزَّةٍ عَلَی الْکافِرینَ یُجاهِدُونَ فی سَبیلِ اللّهِ وَ لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِکَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ " سوره مائده آیه 54

"ای کسانی که ایمان آورده‏اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، (به خدا زیانی نمی‏رساند) خداوند در آینده جمعیّتی را می‏آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابرمؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ آنها در راه خدا جهاد می‏کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این، فضل خداست که به هر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‏دهد؛ و (فضل) خدا وسیع، و خداوند داناست."

در روایت است: "چون این آیه نازل شد، پیامبر اکرم صلى الله علیه وآله دست به شانه سلمان فارسى زد و فرمود: هموطنان تو مصداق این آیه ‏اند." تفسیر نورالثقلین ص ۱۱۵

آنچه ازشواهد تاریخی برمی آید؛ نشانگر نقش مردم ایران درتاریخ اسلام و ارادت فراوان به اهل بیت علیهم السلام در شرائط متعدد تاریخی و پاسداری از اسلام بوده است.

در چهارمین دهه جشن انقلاب اسلامی ایران با کنارهم نهادن احادیث معصوم علیه السلام از قیام مردی از قم و تمجید مردم قم و مردم ایران با ویژگی های یاد شده در آیه شریفه سوره مائده ومشاهده مصادیق آن در اکثر مردم ایران در بیش از سه دهه در پاسداری از اسلام و انقلاب ایران؛ با جان و دل و هزاران شهید و جانبازو تحمل انواع سختی ها و مکردشمنان اسلام واز سوی دیگر امدادهای غیبی الهی مکرردر شکست دشمنان انقلاب اسلامی ایران به ویژه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که برابری کفر وعناد با تمامیت اسلام و مردم مسلمان ایران بود؛می توان دریافت مردم ایران یکی از مصادیق آیه مذکور می تواند باشد.

آنچه مردم ایران را از سایر ملت ها متمایز کرده و مورد عنایت مداوم خدا و ائمه علیهم السلام قرار داده است؛ویژگی اصلی مردم ایران از ظهوراسلام تاکنون؛ درتبعیت بی چون و چرای مردم از مرجعیت دینی بوده وهمین ویژگی نیز ضامن بقا واستمرار انقلاب اسلامی درقرن چهارده هجری شده است.

بنابراین؛برای تداوم عنایات خدا و ائمه علیهم السلام وقرار گرفتن درصف زمینه سازان ظهور و حماسه آفرینی برای تحقق ظهوردر مقابله با دشمنان اسلام ؛ تبعیت از مرجعیت دینی برخاسته از دستور قرآن و احادیث معتبر؛ و تداوم بصیرت و غیرت دینی ودشمن شناسی حتی در قالب دوست؛ امری حیاتی و وظیفه اصلی فجرآفرینان ایرانی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

دلایل تضاد و گروه بندی ها در کشور و مجلس شورای

دلایل تضاد و گروه بندی ها در کشور و مجلس شورای

دلایل تضاد و گروه بندی ها در کشور و مجلس شورای اسلامی و دانشگاهها و... از بدو انقلاب تاکنون
آیا امام حسین علیه السلام قیام کرد تا مسلمانان شقه شقه شده و هر یک برای خود گروه و حزبی درست کنند و جنگ احزاب راه بیاندازند؟
آیا مصداق امت واحده در قرآن گروه بندی مسلمانهاست؟
آیا مفهوم و مصداق وحدت، گروه بندی وتفرقه و حزب بازی است؟
آیا بنیانگذارانقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بارها به پرهیزاز حزب و گروه بازی که بیشتر دام دشمن و شیطان نفس هست هشدار ندادند؟
مگر پیروی از ولایت فقیه چیزی غیر از اجرای رهنمودها و دستورات ولی فقیه هست؟
تحزّب گرایی مدل کدام اسلام است؟

دلایل تضاد و گروه بندی ها در کشور و مجلس شورای اسلامی و دانشگاهها و... از بدو انقلاب تاکنون

به جهت رعايت ايجاز از بيان شواهد و مصاديق صرف نظر نموده و آن را به عهده خواننده فهيم گذاشته و اجرايي شدن نظريّه شريف را از سال ۶0 تا سال۸۴ يادآور مي شويم تا عبرتي بر آيندگان باشد و همگان بر چگونگي ايجاد تضادهاي بين گروهي و روش حلّ آن تعمّق نمايند.

چندین دهه این نظریه درایران وسایرکشورها به ویژه دربین مسلمانان به طورکامل درحال اجراست.
مظفر شريف دانشمند ترك مقيم آمريكا در سال هاي 1949، 1953، 1954 در آمريكا يك اردوي تابستاني براي جوانان تشكيل داد. در اين اردو 24 نفر نوجوان تقريباً 12 ساله شركت داشتند، كه همگي از نظر رواني سالم و از نظر اجتماعي خانواده داراي شرايط مشابه بودند، اما يكديگر را از قبل نمي شناختند.

شريف، دونفر دانشجو مأمور مشاهده و نظارت كار نوجوانان كرده بود كه در بازي ها و فعاليت ها شركت ولي هيچ رفتاري از خود نشان نمي دادند تا به عنوان رهبر و سرپرست گروه بپندارند.

خود آقاي شريف در نقش سرايدار ساده لوح مزرعه سبز و خرمي كه اردو در آنجا تشكيل شده بود، ظاهر مي شد و گاهگاه سوالات ابلهانه اي مي كرد تا حمل بر بي اهميّتي و ناداني او شود. و كسي او را مزاحم خود نپندارد. به تدريج هيچ يك از نوجوانان از سوالات به ظاهر احمقانه او دلگير نمي شدند و در حضور وي، از صحبتهاي خصوصي و اظهار مكنونات دل خودداري نمي كردند، لذا، شريف از بسياري از جزیيات مطلّع مي شد.

مرحله اوّل:1- بچه ها فرصت يافتند، همديگر را بشناسند و با يكديگر به طور آزادانه دوست بشوند، بدين ترتيب گروهك هايي به طور آزادانه به وجود آمد كه در هريك از آنها، بچه ها به يكديگر علاقه مند شده بودند.

2- مرحله دوّم: در آغاز به وسيله روش سوسيومتري براساس يك پرسشنامه، ميزان و شدت روابط علاقه بچه ها نسبت به يكديگر بررسي شد. پس از آن، بچه ها علي رغم ميل خودشان، به دو گروه 12 نفري تقسيم شدند و لذا دوستان جديد اجباراً از يكديگر جدا شدند. اما طولي نكشيد كه در اين گروه هاي مصنوعي، همبستگي شديدي بوجود آمد و اعضاء هريك از آنها احساس تعلّق خاطر(احساس ما) نسبت به گروه خود پيدا كردند، به طوري كه بعد از مدّت كوتاهي هيچ كس افسوس رابطه دوستي اوّليه خود را نمي خورد.

3- مرحله سوّم: تقريباً خودبه خود در پي مرحله دوم به وجود آمد و در هريك از گروهها كه براي خود يك نام هم انتخاب كرده بودند. سوالاتي در زمينه مقايسه دو گروه با هم پيش مي آمد؛ مثلاً ما همه كارهايمان را به اين خوبي ترتيب داديم... ما ورزشكارهاي زرنگي هستيم، اما آنهاي ديگر چطور؟(گروه ديگر) حتما كارهايشان به اين خوبي پيش نمي رود. اصلاً آنها نمي توانند خودشان را با ما مقايسه كنند...(آغاز تضاد گروهي)

بدين ترتيب گروه هاي خودي و غريبه به وجود آمدند كه هريك مايل به مقايسه خود با ديگري بودند. از اين رو، يك مسابقه ورزشي و تيمي ترتيب داده شد. طي اين مسابقه خشونت ها و درگيري هاي شديد(زدوخورد) بين دو گروه به وجود آمد. گروه ها يكديگر را به بي صداقتي متهم مي كردند. فحش ها بود كه ردوبدل مي شد و ميوه هايي كه به سوي يكديگر پرتاب مي شد. شبها حتّي چادر گروه ها متقابلاً مورد حمله قرار مي گرفت و بالاخره حتي پرچم گروه رقيب نيز سوزانده شد. در فاصله بين مسابقات و زدوخوردها، هريك از دو دانشجوي ناظر، در گروه خود، نظرات بچه ها را درباره گروه ديگر جمع آوري و ثبت مي كرد. در نتيجه اعضاي هريك از گروه ها، گروه خود را خودي و گروه ديگر را غريبه مي دانست و بدين ترتيب هريك گروه خود را مثبت ارزيابي مي كرد و با شهامت با استقامت و مرتّب مي خواند و گروه رقيب را حقّه باز، جرزن و كثيف و...

4- مرحله آخر(مهم ترين قسمت كار): نوبت به باز گرداندن مجدد دو گروه به يك گروه واحد، يعني ايجاد وحدت و انسجام بين كليه 24 نفر نوجوان شركت كننده در اردو مي شد. بدين منظور اقدامات زير به عمل آمد:

الف: ايجاد دشمن مشترك: يك مسابقه ورزشي بين همه بچه هاي اردو از يك طرف و تيم يك شهرك

نزديك گروه ديگر، ترتيب داده شد كه در پي آن فعّاليّت مشترك و كنش متقابل شديد جوانان اردو در مقابل دشمن مشترك، سخت احساس همبستگي مي نمودند.

ب- ايجاد نياز مشترك: لوله آب اردوگاه(به طور مصنوعي) خراب شد و در نتيجه همه جوانان با زحمت ايجاد مجبور به رفتن به تپّه ها و چشمه ها و برطرف كردن نقص شدند.

ج- ايجاد منافع مشترك: بعد از تعريف زياد از يك فيلم سينمايي و ترغيب به كرايه آن، بچّه ها همه پس اندازهاي خود را روي هم گذاشتند تا بتوانند آن فيلم را كرايه كنند.

ادامه در پست زیر:
http://mansurevatani.ir/index.aspx?...id=70536

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

🌹راهکار اتصال معنوی به خدا 🌷نماز خداپسند در کلام آیت الله

🌹راهکار اتصال معنوی به خدا 🌷نماز خداپسند در کلام آیت الله

🌹راهکار اتصال معنوی به خدا 🌷نماز خداپسند در کلام آیت الله بهجت عارف واصل

مشاهده همه ی 1 نظر
منصوره وطنی
منصوره وطنی

علی لاریجانی اخیرا در نشست خبری با خبرنگاران سیما و. اعلام

دلیل لاریجانی

علی لاریجانی اخیرا در نشست خبری با خبرنگاران سیما و... اعلام انصراف از کاندیدتواری مجلس شورای اسلامی نمود ولی تلویحا اشاره کرد اگر آقایان و بزرگان مثل دو بار قبلی درخواست کنند می آید.
وی دو بار قبلی و فعلی هویت این بزرگان و آقایان را اعلام ننمود.
قطعا مردم قم دعوت کننده وی نیستند و برخی معدود خود را نماینده مردم قم در انتخاب نمودند!!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

🌸تصویر جلسه سخنرانی مقام معظم رهبری در #فتنه 88 قبل از

🌸تصویر جلسه سخنرانی مقام معظم رهبری در #فتنه 88 قبل از

🌸تصویر جلسه سخنرانی مقام معظم رهبری در 88 قبل از قیام 9دی مردم 😳علی لاریجانی، باهنر و احمدتوکلی و ابوترانی از سران اصلاحات نیازی به احترام به ولی فقیه نمی بینند چون قرار بود هاشمی رفسنجانی ولی فقیه شود. ☘️آیا همین تصویر و عملکرد در سال 88 برای در هرگونه منصب کلان حکومتی کافی نیست؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

علی لاریجانی در نشست خبری با خبرنگاران اعلام کرد قصد کاندیداتوری

علی لاریجانی در نشست خبری با خبرنگاران اعلام کرد قصد کاندیداتوری در مجلس شورای اسلامی را ندارد ولی تلویحا اشاره کرد اگر آقایان و بزرگان قم درخواست کند می آید!!
                                                                                                               🌸آقایان و بزرگان به ملت مظلوم ایران رحم کنید به جای مردم قم نظر ندهید از علی لاریجانی برای هیچ سمت مدیریّتی دعوت نکنید. علی لاریجانی مدعی هست، تنها علت حضور وی در دوره نهم و دهم نمایندگی شورای اسلامی اصرار آقایان و بزرگان بوده است!!!                                                                                                                        😳🍁یعنی باور کنیم اصلا بیش از 16 سال عضو اصلی و پای ثابت جنگ قدرت و ثروت و مقام و هشت سال جنگ با آقای احمدی نژاد بر سر قدرت نبوده است؟!!! باور کنیم هشت سال دو برادر علی و صادق لاریجانی آرامش و شادی و نشاط و زندگی آرام و بدون مشکل مالی را به آقای احمدی نژاد و مردم حرام کردند تا قدرت رفته بازگشت؟!!                                                                                                                                              نگارنده شاهد عینی هشت سال دسیسه چینی و تخریب و عدم انجام وظایف قانونی و... برای حذف آقای احمدی نژاد                                                                                    😳در این دوره نیز خود وی تمایلی به شرکت ندارد! ولی اگر باز آقایان و بزرگان که از هیچ یک نام نمی برد، به این نخبه یکه تازی و اصرار کنند ظاهرا به اجبار اطاعت امر می کند!!!                                                                                                     🌺خلاصی از شرّ حزب بازی و یکه تازی علی لاریجانی برای مردم ایران تبدیل به آرزو شده، اگر این بار نیز با اصرار بزرگان بیاید فاتحه دولت حزب اللهی هم خوانده هست.                                                                                                                                             
   🌴عملکرد وی در حدّ ردّ صلاحیّت با همین مقررات گله گشاد بدون مانع برای بسیاری هست اگر بزرگان!! مردم را نیز به حساب آورند.                                                                                                                                                                                                                                           

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید