لحظه  بروز رسانی 
شرمین
دلقکدلقک
شرمین

مسافر کناری مدام خودش را رویم می اندازد، دستش را در

مسافر کناری مدام خودش را رویم می اندازد، دستش را در جیبش می کند و در می آورد، من... به شیشه چسبیده ام اما هر قدر جمع تر می شوم او گشادتر می شود. موقع پیاده شدن تمام عضلات بدنم از بس منقبض مانده اند درد می کنند...

(تقصیر خودم بود باید جلو می نشستم.) 

مسافر صندلی پشت زانوهایش را در ستون فقراتم فرو می کند، یادم هست موقع سوار شدن قد چندانی هم نداشت، باید با یک چیزی محکم بکوبم توی سرش، چیزی دم دستم نیست احتمالاً فکر کرده خوشم آمده که حالا دستش را از کنار صندلی به سمت من می آورد...

(تقصیر خودم بود باید با اتوبوس می آمدم.) 

 اتوبوس پر است ایستاده ام و دستم روی میله هاست، اتوبوس زیاد هم شلوغ نیست و چشمان او هم نابینا به نظر نمی رسد ولی دستش را درست در 10 سانت از 100 سانت میله ای که من دستم را گذاشته ام می گذارد. با خودم می گویم "چه تصادفی" و دستم را جابه جا می کنم اما تصادف مدام در طول میله اتفاق می افتد...

(تقصیر خودم است باید این دو قدم راه را پیاده می آمدم.)
 پیاده رو آنقدر ها هم باریک نیست اما دوست دارد از منتها علیه سمت من عبور کند، به اندازه 8 نفر کنارش جا هست ولی با هم برخورد خواهیم کرد. کسی که باید جایش عوض کند، بایستد، جا خالی بدهد، راه بدهد و من هستم...

(تقصیر خودم است باید با آژانس می آمدم.)
 

 راننده آژانس مدام از آینه نگام می کند و لبخند می زند. سرم را باید تا انتهای مسیر به زاویه 180 درجه به سمت شیشه بگیرم. مدام حرف میزند و از توی آینه منتظر جواب است. خودم را به نشنیدن می زنم. موقع پیاده شدن بس که گردنم را چرخانده ام دیگر صاف نمی شود. چشمانش به نظر سالم می آید اما بقیه پول را که می خواهد بدهد به جای اینکه در دستم بگذارد از آرنجم شروع می کند، البته من باید حواسم می بود و دستم را با دستش تنظیم می کردم...

 (تقصیر خودم است باید با ماشین شخصی می آمدم.)

 

oth;color:rgb(0,0,0);font-family:Tahoma;font-s

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شرمین
دلقکدلقک
شرمین

دوستان یا من ریاضی ام ضعیف است یا معلم ریاضی من

دوستان یا من ریاضی ام ضعیف است یا معلم ریاضی من

دوستان یا من ریاضی ام ضعیف است یا معلم ریاضی من خیلی احمق وهالو پنج شنبه بوده یا گروه نرخ گذاری ارز با نرخ لوس انجلس قیمتها را مقایسه کردن یا نمی دونم ماشین حساب شون خاص بوده یا سر کوچه شون ارزونی جان من مرگ من این مطلب روزنامه خبر شیراز است بخوانید(( وای به حال شیرازی ها با ماشین حسابهای که قشنگ کار میکنن)))
 اگر 1تا 30% این باشد باید به حال ریاضی ما گریست نان سنگک از 500 به 1000 تومان نان لواش از 150 به 200 تومان نان بر بری از 300 به 500 نان ساندویچی از 180 به 360 تغیر یافته من ساعتی 500000 تومان میدم به معلم ریاضی ان جور حساب کردن درصدی را به من یاد بده مرگ من اگر سراغ دارید ایمیل بزنید

مشاهده همه ی 1 نظر
شرمین
دلقکدلقک
شرمین

آنچه نباید بدانید، تا بخورید ( حتما بخوانید ) ۱) آیا

آنچه نباید بدانید، تا بخورید ( حتما بخوانید )
۱) آیا می دانید ماده اولیه کالباس از سویاست که سودازا و مضر است و موجب کم حافظگی می شود. بنابر شواهد عینی زائدات گوشت و گوشت های غیرقابل استفاده برای ساخت سوسیس و کالباس استفاده می شود؟
۲) آیا می دانید قرمزی درون کالباس از گوشت تاج خروس است؟ (زیر دندان خود حس کرده اید؟)
۳) آیا می دانید در شیر پاستوریزه فقط ۲% چربی حذف شده و به جای هزینه پاستوریزاسیون ماده نگهدارنده بنزوات سدیم زده می شود که خطرناک و سرطان زا است؟
۴) آیا می دانید در شیر استرلیزه که امکان نگهداری ۶ ماه در خارج از یخچال را دارد غلظت بنزوات سدیم بیشتر است؟
۵) آیا می دانید در ماکارانی ۲۰% کنوتن صنعتی استفاده می شود که سرطان زا است و در بسیاری از کارخانه ها نان خشک کپک زده به جای آرد در ماکارانی استفاده می شود و ماکارانی یبوست زاست؟
۶) آیا می دانید سس مایونز به دلیل ترکیب خاصی که دارد در کنفرانس های علمی به عنوان سم کبد معرفی می شود؟
۷) آیا می دانید در نان باگت برای متخلخل شدن از پودر بکینگ یا جوش شیرین زیاد استفاده می شود که در گمرک ها با علامت مرگ وارد می شود؟
۸) آیا می دانید نان های مصرفی به دلیل فاقد سبوس بودن از مهمترین قسمت ریز مغذی که گروه ویتامین های (ب) می باشد محرومند و نان باگت بدترین نان هاست؟
۹) آیا می دانید ساندیس ها، نوشابه ها، بیسکویت ها، کیک ها و… از قندهای مصنوعی چون ساخارین که ۱۰۰۰ برابر شیرین تر از قند معمولی است ساخته می شود که دشمن کبد و کلیه است؟
مشاهده همه ی 6 نظر
شرمین
دلقکدلقک
شرمین

این سایت یکی از همکاران منه  بد نیست نیاز های مذبی

 لینک

این سایت یکی از همکاران منه  بد نیست نیاز های مذبی تون افزایش میده مراجعه کنید و استفاده کنید پیشاپیش ممنون

مشاهده همه ی 8 نظر
شرمین
دلقکدلقک
شرمین

طنزهاي انصراف يارانه اي!!!!!*به خدا قسم اگر سبد کالا را در

طنزهاي انصراف يارانه اي!!!!!

*به خدا قسم اگر سبد کالا را در دست راستم و سهام عدالت را در دست چپم بگذارید از دریافت یارانه انصراف نخواهم داد!

* شيخ را گفتند به جز صدقه ،چه چيز ديگري رفع بلا همي کند فرمود انصراف از گرفتن يارانه

* ابن سوبسيت بلخي مي گويد ،چند وقتي بود که غذا از مري ام پايين نمي رفت وهر چه در دهان مي نهادمي ، در گلو گير همي کرد ،به نزد طببيان همي رفتم و نسخه ها دادند و افاقه نکرد ،تا شبي پير طريقتي فرمود از گرفتن يارانه انصراف همي ده ،بهبودي حاصل همي آيد ،فردا انصراف همي دادم و از آن روز ، مسير مري تا معده گشوده همي گشت و بهبود حاصل همي آمد.

* آورده اند که يارانه بگيري را ديدند که در قعر جهنم ، گرفتار چهل و پنج اژدهاي دو سر همي بود و فرياد کنان کمک همي طلبيد و کسي به فرياد او نرسيد و صالحان همي گفتند که اين چهل و پنج اژدها همان چهل و پنج هزار تو مان يارانه اي است که وي در طول حيات مي گرفته است و از گرفتن آن انصراف نداده است.

* بزرگي مي گويد خواب همي ديدم که به بهشت همي رفته ام . اما دست هايم به سوي جهنم همي دراز است و در آتش مي سوزد ،خواب خويش نزد معبران همي بردم .گفتند اين دستاني است که در دنيا به سوي يارانه گرفتن دراز بوده است و هم اينک به آتش جهنم گرفتار همي شده است.

* آيا مي‌دانيد بر اساس آخرين تحقيقات پزشکي، احتمال ابتلا به سرطان معده در کساني که يارانه مي‌گيرند بيست و هشت درصد بيشتر از کساني است که دست‌شان توي جيب دولت نيست؟

* خيزيد و خز آريد كه هنگام خزان است
يارانه نگيريد كه دولت نگران است

دخل همه را كرده طرف خرج عطينا
اين كار ز موجودي صندوق عيان است

فيكس است حقوق من و تو در همه سال
نرخ همه اجناس ولي در نوسان است

يارانه نگيريد اگرچند بميريد
در روز جزا اجر همه باغ جنان است

يارانه نگيريد كه چرك كف دست است
چركي كه پر از ميكروب و آسيب و زيان است

اين چرك ولي بهر فلاني شده نعمت
بابك همه جا در پي اين چرك روان است

طي دو سه سالي شده در چرك شناور
دارايي او گُنده تر از حدس و گمان است

* ﺭﻭﺍﻧﮑﺎﻭﺍﻥ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ : ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪ ﺍﻧﺼﺮﺍﻑ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﻧﺼﺮﺍﻑ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻪ ﺍﻓﺴﺮﺩﮔﯽ ﻭ ﺩﭘﺮﺷﯿﻦ ﻣﺒﺘﻼ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ / ﻫﻢ ﭼﻨﯿﻦ ﺭﻭﺍﻧﮑﺎﻭﺍﻥ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﮐﻪ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺁﻟﺰﺍﯾﻤﺮ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﺯﯾﺮﺍ ﻫﻮﺵ ﻭ ﺣﻮﺍﺱ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻣﯽﺑﺮﺩ.
ﺳﺘﺎﺩ ﺗﺸﻮﯾﻖ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﻪ ﺍﻧﺼﺮﺍﻑ ﺍﺯ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪ

* الا ايرانيان، فصل اميد است/ بيا بگذر از اين چرک کف دست/ بيفروزان چراغ خانه‌ات را/ رها کن مبلغ يارانه‌ات را

* انصراف از دريافت يارانه هشتاد نوع بلا را دفع مي‌کند يا لااقل به تعويق مي‌اندازد.

*این چند روز کم ﻣﻮﻧﺪﻩ یه حدیث ﺍﺳﺘﺨﺮﺍﺝ ﮐﻨ

مشاهده همه ی 7 نظر
شرمین
دلقکدلقک
شرمین
پست شماره 154334807 از شرمین


مشاهده همه ی 8 نظر
شرمین
دلقکدلقک
شرمین

سلام میدانستی وقتی تو به دنیا امدی 7 طاق ایوان دل

سلام میدانستی وقتی تو به دنیا امدی 7 طاق ایوان دل پدر و مادرت اضاقه شد میدانستی  خورشید فقط به عشق دیدن لبهای تو طلوع می کند عزیز دلم از اینکه بالهاتو پنهان کردی و به ما زمینی ها افتخار دادی  ممنویم   قربونت برم تولدت مبارک انشاالله  1000 ساله شی 

مشاهده همه ی 9 نظر
شرمین
دلقکدلقک
شرمین

15 نکته سلامتی که شاید ندانید خوردن

15 نکته سلامتی که شاید ندانید

خوردن حداقل یک وعده غذا در روز که حاوی کپسای‌سین – ماده ای که طعم تندی به فلفل قرمز و سس های فلفل می دهد – نه تنها باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی (قرلین) می شود بلکه میزان GLP-1 که در واقع هورمون کم کننده اشتها هست را نیز افزایش می دهد.

بولتن نیوز ،   این عادت ها، نکته ها و راهکارهای سلامتی شاید برای شما جالب باشد.

1.    
ادویه دار کردن غذا

خوردن حداقل یک وعده غذا در روز که حاوی کپسای‌سین – ماده ای که طعم تندی به فلفل قرمز و سس های فلفل می دهد – نه تنها باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی (قرلین) می شود بلکه میزان GLP-1 که در واقع هورمون کم کننده اشتها هست را نیز افزایش می دهد.

2.    
تعویض دست ها

تحقیقات جدید نشان داده است اگر با دست غیراصلی خود (مثلا اگر چپ دست دهستید، با دست راست) غذا بخورید، میزان غذای شما تا 30 درصد کاهش پیدا می کند. زیرا این دست همچون دست اصلی به سرعت و بدون فکر قاشق را پر نمی کند و به سمت دهان نمی برد.  غذا خوردن با دست دیگر سخت و ناراحت کننده است به همین دلیل سرعت غذاخوردن را کاهش می دهد و منجر ب

مشاهده همه ی 4 نظر
شرمین
دلقکدلقک
شرمین
مشاهده همه ی 5 نظر