لحظه  بروز رسانی 
مطالب جالب!
مطالب جالب!

اگر در زندگی خود از همسرتان لذت نمی برید بخوانید

اگر در زندگی خود از همسرتان لذت نمی برید بخوانید

اگر در زندگی خود از همسرتان لذت نمی برید بخوانید
ناتوانی جنسی در زنان دلالت بر مشکلات مزمن یا عود کننده در مصاف با یک یا بیشتر از پاسخ های جنسی می باشد. به آنچه که شما تجربه می کنید ناتوانی جنسی در زنان نمی گویند مگر اینکه شما درباره آن مضطرب بوده یا تاثیر منفی بر ارتباط شما با همسرتان داشته باشد.
((اگرچه مشکلات جنسی در ارتباط با ناتوانی جنسی در زنان چندین رویه دارد،اما آنها قابل درمان هستند. ارتباط دادن دلواپسی های خود و فهم کالبد شناسی و فیزیولوژی طبیعی پاسخ های بدن به میل جنسی قدم های مهمی است برای بدست آوردن دوباره رضایت جنسی))
علائم و نشانه ها
دلواپسی جنسی در زنان در هر سنی اتفاق می افتد ولی ممکن است در زمان های آسیب پذیری هورمونی شایع تر باشد، مانند بعد از زایمان یا در زمان انتقال به یائسگی. نگرانی های جنسی همچنین ممکن است با بیماریهای عمده مانند سرطان اتفاق بیافتد.
مشکل شما به عنوان ناتوانی جنسی در زنان دسته بندی می شود اگر شما یک یا چند مورد از موارد زیر را تجربه کرده اید.
* میل جنسی در شما کم است یا وجود ندارد.
* شما با فعالیت جنسی برانگیخته نمی شوید یا علیرغم میل جنسی برانگیخته نمی شوید.
* شما نمی توانید به اوج لذت جنسی(ارگاسم) برسید.
* شما دارای درد در زمان تماس جنسی هستید.
چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟
اگر نگرانی های جنسی موجب دردسر شما شده است به پزشک خود مراجعه کنید تا یک ارزیابی از شما به عمل آورد. کلا بهتر است چند ماه یکبار حتما به پزشک زنان مراجعه کنید.
پزشک شما ممکن است بیدرنگ یک مصاحبه با شما در مورد نگرانی های جنسی در طول دوره ویزیت معمولی پزشکی انجام دهد، یا می توانید شما بحث را شروع کنید اگر نگرانی هایی دارید که باید به پزشک خود پیام بدهید که آیا در حال حاضر از نظر جنسی فعال می باشید و یا نگرانی های جنسی شما کدام هستند.
سپس ، پزشک شما داروهایی را که شما استفاده کرده اید در خلال تاریخچه پزشکی تان مرور میکند و یک معاینه کامل انجام میدهد. در معاینه لگنی، پزشک برای علائم و تغییرات جسمی در ارتباط با نگرانی های جنسی شما بررسی می کند، مانند نازک شدن بافت واژن، کاهش خاصیت ارتجاعی پوست، داغ زخم ها، درد یا بیرون زدن اعضاء لگنی.
پزشک ممکن است شما را به یک متخصص مشاور یا یک درمان کننده جنسی برای ارزیابی عوامل هیجانی و ارتباطی ارجاع دهد و همچنین مجددا هویت جنسی، اعتقادات و نگرش های شما را بررسی کند.
ناتوانی جنسی در زنان عمدتا به چهار دسته تقسیم می شوند:
میل جنسی کم: داشتن میل جنسی کم ، یا گرایش جنسی ضعیف. این شایعترین نوع اختلال جنسی در میان زنان است.
اختلالات انگیختگی جنسی: تمایل شما به عمل جنسی ممکن است دست نخورده باشد، اما شما توانایی برانگیخته شدن یا نگهداری آن در زمان فعالیت جنسی ندارید.
اختلالات اوج لذت جنسی: شما دارای مشکل مزمن یا عود کننده در رسیدن به لذت جنسی بعد از انگیختگی کافی جنسی و یا تحریکات مداوم دارید.
اختلالات درد جنسی: شما درد در ارتباط با تحریک جنسی یا تماس واژنی دارید.اغلب مشکلات جنسی در زنان بیش از یک دسته را می پوشاند. با افزایش اطلاعات درباره طبیعت پیچیده پاسخ جنسی زن، یک منظر جدید پدیدار شده است- تمرکز بر پاسخ جنسی به عنوان یک تداخل پیچیده از اجزائی که تاثیر بر صمیمیت می گذارد، شامل فیزیولوژی، عواطف، تجربیات، اعتقادات، شیوه زندگی و ارتباطات است. اگر هر کدام از این اجزا تحت تاثیر قرار گیرد، تمایل جنسی، انگیختگی یا رضایت جنسی تحت تاثیر قرار می گیرند.در مقاله بعدی راه های درمان را برای شما توضیح خواهیم داد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

نوع لباس پوشیدن در اولین دیدار با همسرتان به

نوع لباس پوشیدن در اولین دیدار با همسرتان 
 به

نوع لباس پوشیدن در اولین دیدار با همسرتان
به هر حال ازدواج مهم ترین اتفاق زندگی شماست، معلوم است که نقطه شروع چنین اتفاقی چقدر اهمیت دارد. قرار اول شما با خواستگار یا همسر آینده تان اتفاقی شیرین و در عین حال بسیار دلهره آور و اضطراب آور است. قطعا اینکه چه لباس هایی در چنین قراری بپوشید خیلی مهم است. ما نکته های بسیار مهمی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.
برای خانمها لباس های شما مهم است، چون … باید به لباس پوشیدن خود اهمیت بدهید، مردان تنها به چهره همسران آینده خود اکتفا نمی کنند، حتی در بسیاری موارد نوع و شیوه لباس پوشیدن شما از چهره تان مهم تر است. خوش پوشی به معنای این نیست که گران ترین لباس های ممکن را تهیه کنید و بپوشید بلکه به این معناست که در انتخاب لباس ها و هماهنگی بین آنها سلیقه به خرج دهید. شما باید به این نکته توجه کنید که وقار، منظم بودن و حتی نوع شخصیت انسان ها را می توان از روی لباس پوشیدن آنها حدس زد و برای همین شما باید بتوانید با لباس پوشیدن خودتان تاثیر مثبتی روی طرف مقابل بگذارید.
خوش پوشی یعنی … اطلاع داشتن از آخرین اخبار دنیای مد و پوشاک اصلا بد نیست، اما مهم ترین نکته این است که خودتان را به مد روز نسپارید. هیچ تضمینی وجود ندارد که لباس های مد روز حتما شما را خوش پوش کند. واقعیت این است که داشتن استیل در لباس پوشیدن و خوش استیل بودن و خوش لباس بودن یعنی اینکه بدانید چه چیزهایی به شما می آید و چه چیزهایی نه. شما قطعا در گذر زمان با نگاه کردن به آینه و شنیدن صحبت های دیگران تا حدود زیادی متوجه این موضوع شده اید که چه رنگ و چه مدل لباس هایی به شما می آید. قطعا در نگاه اول تناسب لباس پوشیدن شما و هماهنگی لباس هایی که انتخاب کرده اید مهم تر از مارک لباس های شماست، حتی لازم نیست برای قرار اول حتما لباس های تازه بخرید، قطعا در کمد لباس هایتان بهترین ها در انتظار شما هستند، فقط کافی است بدانید چه چیزهایی متناسب با شما هستند و به هم و کنار هم می آیند.
مهم ترین چیز این است که تمیز باشید اولین نکته در لباس پوشیدن انتخاب لباس های تمیز است. یک انسان با لباس های ارزان قیمت و قدیمی اما تمیز بسیار بهتر از انسانی با لباس های گران قیمت و نو اما کثیف، روی طرف مقابل تاثیر می گذارد. در مورد خانم ها حتی لکه های کوچک روی لباس ها (مثلا لکه های ناشی از زدن عطر به لباس ) اهمیت زیادی دارد زیرا می تواند نشان دهنده بی توجهی یا شلخته بودن آنان باشد. در این روزهای گرم باید دقت کنید لباس هایی بپوشید که عرق کردن شما را نشان ندهد. لک یا خط عرق به خصوص در قسمت زیر بغل لباس ها می تواند تاثیر نامناسبی روی فرد مقابل شما بگذارد. فکر نکنید که هر لباس تیره ای در چنین شرایطی انتخاب مناسبی است زیرا بسیاری از لباس های تیره هم اثر تعریق را به وضوح نشان می دهد. پوشیدن لباس های تنگ و چسبان در این روزهای گرم را هم فراموش کنید.
کفش های مورد اطمینان تان را بپوشید کفش یکی از مهم ترین بخش های «خوش پوشی» چه در زنان و چه در مردان است. اهمیت کفش ها در قرار اول حتی مهم تر از سایر موارد است، می دانید چرا؟ چون در قرار اول بیشترین نگاه به سمت زمین است و طبیعی است کسانی که بیشتر به پایین نگاه می کنند بیشتر از هر بخش دیگری به کفش های طرف مقابل دقت می کنند. برای مردان کفش زنان یکی از مهم ترین نشانه های خوش پوشی به شمار می رود، اما فکر نکنید که به این دلیل باید کفش هایی تنگ با پاشنه بسیار بلند بپوشید، اولین اصل در انتخاب کفش راحتی شماست.
مهم، احساس شماست احتمالا متوجه شده اید که در روزهایی که از لباس خودتان راضی هستید تصور بهتری از خودتان دارید و اعتمادبه نفس تان هم بالاتر است. شاید ساعت ها مقابل آینه بایستید و لباس های مختلف را امتحان کنید و در نهایت هم دچار سردرگمی و تشویش شوید، اما بهترین کار این است که به حس خودتان اعتماد کنید، هر زمان لباسی را پوشیدید که حس خوبی به شما داد، بدانید انتخاب خوبی داشته اید. شاید شما نگران این باشید که چند کیلو اضافه وزن شما را نامناسب جلوه می دهد اما بدانید که لباس تنگ که به شما احساس بدی بدهد، نمی تواند مشکل را حل کند. با پوشیدن چنین لباسی نه اعتماد به نفس خواهید داشت نه احساس خوب.
چگونه بایستید، چگونه بنشینید شاید مهم تر از آنچه می پوشید این است که چگونه باشید، در واقع حالت بدن شما و زبان بدن شما حتی مهم تر از لباسی است که پوشیده اید. سعی کنید در حالت کاملا صاف و شق و رق و بدون قوز بایستید و در حالت نشسته هم در حالت رسمی باشید نه در حالت لم دادن. شاید حفظ این حالت برای مدت طولانی سخت باشد اما باید سعی کنید در تمام لحظات احساس اعتماد به نفس در قالب زبان بدن شما باشد. می توانید شانه هایتان را رها کنید و در یک حالت نسبتا آرام قرار بگیرید اما سرتان را همیشه بالا بگیرید و دست هایتان را هم پنهان نکنید. بدترین کار این است که در حالت قوز کرده بنشینید، خودتان را پشت کیف تان و دست هایتان را هم در زیرمیز پنهان کنید، چنین حالتی به جای خجالتی بودن، ضعف و منفعل بودن شما را می رساند.
برای آقایان باز هم اهمیت تمیز بودن طبیعی است که تمیز بودن مهم باشد، اما این را می دانید که در تحقیقات گسترده ای که در اروپا انجام گرفته مشخص شده که برای خانم ها تمیز بودن و رعایت پاکیزگی در ظاهر مهم تر از ثروتمند بودن همسر آینده شان است؟ شاید در مقاطع فراوانی ظاهر آقایان دچار تغییراتی مطابق روز شده باشد اما هیچگاه نمی توان تاثیر پاکیزگی را نادیده گرفت. داشتن صورت و موهای تمیز و اصلاح شده و لباس هایی تمیز و پاکیزه اولین اصل برای آن است که یک مرد واقعی به نظر برسید. اگر با همان ظاهر هر روزه خود در قرار اول حاضر شوید یعنی این قرار برای شما با زندگی عادی تان هیچ فرقی ندارد و در واقع به طرف خود این پیام را می دهید که او را جدی ن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

بیوگرافی ترلان پروانه بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون فیلم

بیوگرافی ترلان پروانه بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون 
 فیلم

بیوگرافی ترلان پروانه بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون
فیلم های سینمایی:
– پیشونی سفید (مهدی هاشمی – ۱۳۹۰) – چپ دست ( آرش معیریان – ۱۳۸۴ ) – مادر صدامو می شنوی ( کامبیز کاشفی – ۱۳۸۴ ) – زن بدلی ( مهرداد میرفلاح – ۱۳۸۴ ) – بالا بلند ( جلال فاطمی – ۱۳۸۴ ) – دغدغه ( فرزاد فرزام – ۱۳۸۴ ) – عاشق ( افشین شرکت – ۱۳۸۵ ) – پاپیتال ( اردشیر شلیله – ۱۳۸۵ ) – نصف مال من ، نصف مال تو ( وحید نیکخواه آزاد – ۱۳۸۵ )
مجموعه های تلویزیونی:

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

درباره سریال تلویزیونی سرزمین کهن در این مجموعه به

درباره سریال تلویزیونی سرزمین کهن 
 در این مجموعه به

درباره سریال تلویزیونی سرزمین کهن
در این مجموعه  به بررسی تاریخ سیاسی- اجتماعی ایران از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی در بستر زندگی یک پسربچه پرداخته شده است. پسر بچه ای بنام رهی که بعد از بمباران دهکده ای توسط نیروهای متفقین ،از زیر آوار بیرون کشیده میشود . رهی پس از چند روز مراقبت توسط مادرش ، راهی تهران میشود . سالها بعد او در یک خانواده توده ای بزرگ میشود ، اما بر اثر به وقوع  پیوستن ماجراهایی ،او  به خانواده  درباری سپرده میشود.در این خانواده است که او رفته رفته به هویت خود پی میبرد و …
در سریال سرزمین کهن بازیگران بسیار زیادی که اکثر آنان از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون می باشد حضور دارند :
شهاب حسینی ،نیکی کریمی ،محمد رضا فروتن ،حسن  پور شیرازی ،فرشته صدر عرفایی ،جعفر دهقان ، امیر آقایی ،شبنم قلی خانی، الهام حمیدی ،ثریا قاسمی ، علی شادمان ، پژمان بازغی ، هنگامه قاضیانی ،میتراحجار,پرویز پورحسینی ، فرهاد قائمیان ، حسین محجوب ، بیتا فرهی ، هومن سیدی ،مهرداد ضیایی،لیلا زارع ،آشا محرابی ،محسن طنابنده ،جواد عزتی،رسول نقوی ،شیوا بلوچی ،متین حیدر نیا،امین رحیمی ،درشن سینک ،بهرام کمیجانی ،فریبرز گرم رودی و ….. از بازیگران این مجموعه می باشند
کارگردان سریال سرزمین  کهن  کمال تبریزی است.
 نویسندگی این سریال به عهده علیرضا طالب زاده و تهیه کنندگی مجموعه بر عهده محمد مسعود می باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

درباره مصرف سوسیس در وعده های غذایی بدانید! ۱

درباره مصرف سوسیس در وعده های غذایی بدانید! 
 ۱

درباره مصرف سوسیس در وعده های غذایی بدانید!
۱- پخته شده: از گوشت تازه تهیه گردیده و کاملا پخته شده اند.باید در یخچال نگهداری شوند.
۲- پخته شده و دودی شده: پس از پخته شدن دودی میشوند.باید در یخچال نگهداری شوند.بصورت سرد و گرم مصرف میشوند.
۳- تازه و یا خام: از گوشت تازه تهیه گردیده و باید قبل از مصرف کاملا پخته گردند.باید در یخچال نگهداری شوند.
۴- خشک: سوسیس های تازه ای میباشند که با دمیدن هوا خشک گردیده اند.معمولا بصورت سرد مصرف گردیده و ماندگاری زیادی دارند.
۵- سوسیس و کالباس ویژه گیاهخواران: از مغزها، پروتئین سویا و سبزیجات تهیه میگردند.
۶- تخمیر شده: دارای طعم تند و ترشی میباشند. توسط تخمیر میکروبی شکر موجود در سوسیس و کالباس تهیه میگردند که در فرآورده تولید اسید لاکتیک میکند.
مراحل تولید سوسیس و کالباس:
۱- ابتدا گوشت را چرخ میکنند.
۲- سپس دیگر مواد تشکیل دهنده را به گوشت اضافه و توسط همزن آن را یکنواخت میکنند.
۳- خمیر حاصل را توسط دستگاه های پرکن(stuffer) روکش کرده و به فرم دلخواه در می آورند.
۴- سپس سوسیس و کالباس ها توسط هوا خشک، پخته و یا دودی میگردد.
۵- محصول نهایی را توسط وکیوم بسته بندی میکنند.
نکته : اندازه سوسیس و کالباس به اندازه نازل(nozzle) دستگاه پر کن بستگی دارد.
اسامی برخی از سوسیس و کالباس ها:
۱- کالباس خشک معمولی (bologna): از گوشت، تکه های پسته، سیر، فلفل و دیگر ادویه جات تهیه میگردد.
۲- مارتادلا
۳- سالامی
۴- پپرونی
۵- بلغاری
۶- هات داگ و یا فرانکفورتر (hot dog)(frankfurters)(wieners):پخته شده و دودی میباشند.طعم آنها معمولا ملایم تر و پر آب تر از سایر سوسیس ها میباشد.
۷- کوکتل(cocktail wieners):نوع کوچکتر هات داگ میباشند.
۸- کنسرو سوسیس(vienna)
9- لیونر
۱۰- سوسیس خون(blood SAUSAGE): از گوشت، چربی و خون خوک، خرده نان وآرد ذرت تهیه میگردد.
نکته: ژامبون
نکته : بیش از ۲۰۰ نوع سوسیس و کالباس وجود دارد که معروفترین آنها متعلق به ایتالیا و آلمان میباشد.
نحوه نگهداری:
سوسیس و کالباس های تازه تا ۲ روز و نوع خشک آنها تا ۵ هفته در یخچال قابل نگهداری است. اما برای نگهداری بیش از ۲ روز، سوسیس و کالباس را بهتر است در فریزر نگهداری کنید.
ویژگیهای سوسیس و کالباس مرغوب:
*باید دارای پوست براق باشند. *دارای بسته بندی مناسب و بدون حباب هوا باشند. *پس از پخته شدن کاهش حجم ندهند. هر قدر کیفیت گوشت بکاررفته پایین تر باشد، میزان چروکیدگی و افت حجمی سوسیس و کالباس نیز پس از پخت بیشتر خواهد بود. *هر قدر درصد گوشت در فرآورده بیشتر باشد، مرغوبیت آن نیز بالاتر خواهد بود. *در آنها از خرده های نان،آرد و چربی بیش از اندازه استفاده نشده باشد. * فاقد گلوتن(gluten) باشند. یعنی فاقد خرده نان، پودرسیب زمینی و برنج باشند. این سوسیس و کالباس ها ایجاد حساسیت نکرده و از درصد گوشت بالاتری برخوردار میباشند. *سوسیس و کالباس نباید دارای لکه های تیره و سبز رنگ باشند.
ارزش غذایی ۲۸ گرم سوسیس پخته:
کالری ۸۸ کیلو کاری چربی ۷٫۶ گرم کلسترول ۱۹ میلی گرم سدیم ۳۲۰ میلی گرم کربوهیدرات ۰٫۷ گرم پروتئین ۴ گرم
نحوه پخت سوسیس و کالباس:
میتوان آنها را بخار پز، آب پز، کباب پز و یا سرخ کرد.
مضرات سوسیس و کالباس:
*نیترات سدیم در بدن انسان به نیتروزآمین تبدیل شده و سرطانزا میباشد. به همین خاطر معمولا ویتامین C را به فرآورده اضافه میکنند تا از شکل گیری نیتروزآمین طی عمل گوارش جلوگیری شود. *نیتریت ها بسیار سمی میباشند. بنابراین در تهیه سوسیس ها در مصرف این نگهدارنده بسیار احتیاط میگردد. نیتریت در بدن با میوگلوبین ترکیب شده و ماده ای بنام نیتروزگلوبین را ایجاد میکند که موجب بروز سرطان معده میشود. *فسفات ها با ایجاد اختلال در جذب کلسیم در بدن خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش میدهند. *سوسیس و کالباس حاوی نمک و چربی زیادی میباشند.
نکته: سوسیس و کالباس مرغوب یک غذای مناسب میباشد مشروط بر اینکه در مصرف آنها زیاده روی نگردد. «سوسیس و کالباس و غذاهای آماده نباید بیش از یک نوبت در ماه مصرف شود، زیرا مصرف بیش از حد این مواد به علت نوع پخت و چربی‌های موجود آن سرطان‌زاست.»
دکتر صفوی، مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در این باره به همشهری می‌گوید: «براساس آخرین آمار بررسی تغذیه کشور که با هدف ریشه‌کنی سوءتغذیه ایرانیان انجام شده است، ۶۳درصد جمعیت مورد مطالعه در تهران چاق‌اند و اضافه وزن دارند، ۲۴ درصد فشار خون، ۵۴ درصد اختلالات چربی خون و ۱۱ درصد نیز دیابت دارند که مهم‌ترین علل بروز آنها گرایش به مصرف زیاد غذاهای فست فود، عدم تحرک و جایگزین شدن سوسیس و کالباس به جای نان و پنیر است.
به گفته کارشناسان، سوسیس و کالباس جزو آن دسته از فرآورده‌های پروتئینی دست دوم هستند که دیرهضم می‌شوند و جذب پروتئین از آنها کمتر است. همچنین به دلیل نمک سود شدن انواع کالباس و سوسیس مثل کالباس و سوسیس‌های دودی، تند و ادویه‌دار جذب کلسیم و پروتئین کاهش می‌یابد و در نهایت باعث پوکی استخوان می‌شوند. همچنین مواد افزودنی به این فرآورده‌ها باعث ایجاد اختلالاتی در جنین می‌شود.
دباغ مقدم، رئیس کمیته بهداشت مواد غذایی جامعه دامپزشکان در این باره می‌گوید: «استفاده از برخی اعضای دام همچون ریه، طحال، مثانه، نخاع، بافت‌های غده‌ای، سنگدان، رگ و پی، پوست، گوشت کله و چربی‌های احشایی در تولید فرآورده‌های گوشتی، سوسیس و کالباس ممنوع بوده و با کارخانه‌های

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

طرز تهیه استیک نیویورکی با فلفل ماداگاسکار طرز تهیه

طرز تهیه استیک نیویورکی با فلفل ماداگاسکار 
 طرز تهیه

طرز تهیه استیک نیویورکی با فلفل ماداگاسکار
طرز تهیه :
هنگام سرو: روی هر ظرف گرم شده یک تکه استیک از وسط برش خورده قرار دهید. سس را با ملاقه روی استیک ها بریزید و دانه های فلفل خیس خورده را یکدست روی تمام قسمت ها پخش کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

داروی گیاهی خارخاسک برای درمان بعضی بیماری ها این

داروی گیاهی خارخاسک برای درمان بعضی بیماری ها 
 این

داروی گیاهی خارخاسک برای درمان بعضی بیماری ها
این گیاه با گل‌های زردرنگ در مناطق صحرایی و با شرایط نامناسب هم رشد می‌کند. خارخاسک به عنوان گیاه یک ساله در آب‌وهوای سردتر پرورش می‌یابد. از ترکیب‌های مفید و فعال موجود در گیاه خارخاسک می‌توان به ساپونین‌ها، لیگنینامیدها، فلاونوئیدها، آلکالوئیدها و گلیکوزیدها اشاره کرد.
مطالعات آزمایشگاهی روی حیوانات حاکی از آن است که مصرف این گیاه به افزایش ترشح هورمون تستوسترون و همچنین افزایش قدرت و حجم عضلات منجر می‌شود. همچنین مصرف این گیاه تولید سلول‌های جنسی مردانه و زنانه را افزایش می‌دهد. همچنین گیاه خارخاسک در درمان بیماری‌های قلبی – عروقی همچون فشارخون بالا، کم‌خونی، ضعف گردش خون و آنژین صدری موثر است.
  گیاه خارخاسک باعث کاهش قند خون بیماران دیابتی می‌شود
نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد عصاره میوه گیاه خارخاسک باعث کاهش قند خون در موش‌های دیابتی می‌شود. این پژوهش با هدف ارزیابی اثرات مقادیر متفاوت از عصاره میوه گیاه خارخاسک بر قند خون در موش صحرایی در مقایسه با داروی گلی بن کلامید در کوتاه مدت و بلندمدت انجام شد. در این تحقیق تعداد 60 موش صحرایی نر بالغ نژاد ویستار به وزن 200 تا 250 گرم که در شرایط یکسان نگهداری می‌شدند، به وسیله استرپتوزوسین دیابتی شدند و در این تحقیق مورد آزمایش قرار گرفتند. به این موش‌ها عصاره هیدرو الکلی گیاه خارخاسک در دوزهای 750 ،500 ،250 ،150 ،60 ،30 ،15و 1000 میلی‌گرم در بررسی حاد داده شد و در دوزهای 750 ،500 و  1000 در بررسی فاز مزمن، داروی گلی بن کلامید به مقدار 10 میلی‌گرم به روش داخل صفاقی تزریق شد و این دو با هم مقایسه شدند.
بعد از این مرحله نمونه خون از ورید خونی موش‌ها به صورت ناشتا و  2ساعت پس از تغذیه جمع‌آوری شد و قند خون با استفاده از دستگاه گلوکومتر اندازه‌گیری شد. نتایج آنالیز آماری نشان داد عصاره هیدرو الکلی میوه خارخاسک سبب کاهش میزان قند خون در موش‌های دیابتی در مقایسه با داروی معیار و گروه شاهد می‌شود. دوزهای 250، 150،60 ،30 ،15 و 500 میلی‌گرم تأثیر معناداری بر قند خون نداشتند درحالی‌که دوزهای 750 و 1000 سبب کاهش پیش‌رونده قند خون دوساعته و ناشتا شدند. بر اساس نتایج حاصل‌شده از این تحقیق عصاره هیدروالکلی میوه گیاه خارخاسک باعث کاهش میزان قند خون در موش‌های دیابتی در مقایسه با داروی معیار شد.
این گیاه دفع‌کننده سنگ‌های مجاری ادراری و تسهیل دهنده عمل تصفیه خون و اعمال کبدی است و نحوه مصرف آن بدین صورت است: میوه این گیاه باید روزی 3 مرتبه و به میزان 2 تا 4 گرم به صورت دم کرده مصرف شود. خارخاسک
اگر چه بسیاری معتقدند که گیاهان دارویی برای مشکلات جنسی کاربردی ندارند و این مشکل را برطرف نمی‌کنند اما تحقیقات خلاف آن را ثابت کرده است. یکی از بهترین این داروها خارخاسک است که روی کاربرد آن تحقیقات بسیاری انجام شده است. این ماده از زمان‌های قدیم در اروپا و آسیا برای درمان ناتوانی‌های جنسی و ناباروری مورد استفاده قرار می‌گرفته است البته قبل از اینکه پیشرفت‌های علمی داروهایی شیمیایی و علاج‌های پزشکی برای این عارضه پیدا شود و ماده اصلی آن که پروتودیوسین نامیده می‌شود کشف شود.
تحقیقات دیگری نشان داده است که خارخاسک می‌تواند DHEA که ماده‌ای موثر برای برقراری یک رابطه‌ی جنسی سالم و کامل می‌باشد را در بدن فرد بالا ببرد. این ماده برای درمان ناتوانی‌های جنسی بالا بردن کیفیت عملکرد فرد بسیار خوب عمل می‌کند و اگر به طور مرتب مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند این مشکل را درمان کند، به یاد داشته باشید که این دارو فوری عمل نمی‌کند و نیازمند زمان است.
نکته قابل‌توجه: اگرچه می‌توان در فروشگاه‌ها انواع مختلفی از این داروی گیاهی را مشاهده کرد، اما باید توجه داشته باشید که بعضی از این داروها اصل نیستند و فاقد آن ماده فعال که به درمان این عارضه کمک می‌کند هستند. دقت کنید که نوعی از این ماده را انتخاب کنید که حداقل 45 درصد حاوی پروتوسین باشد.
خارخاسک گیاهی است که در گذشته برای کاهش چربی خون و کلسترول، رفع تصلب شرایین، انسداد و سخت شدن سرخرگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. ترکیبات این گیاه در کاهش مقدار سدیم موجود در خون که باعث کاهش حفظ میزان مایعات می‌شود، موثر است. خارخاسک با کاهش تحریک عصبی، افزایش فعالیت عضله قلب و از بین بردن هورمون‌های مازاد از جریان خون، برای برطرف کردن فشارخون مفید است.
* این گیاه بین ورزشکاران به خصوص بدن‌سازان به همراه مکمل‌های غذایی برای تقویت توده عضلانی و افزایش قدرت مصرف می‌شود و در داروهای سنتی چینی‌ها و هندی‌ها برای درمان بیماری‌های کبد و کلیه و بیماری‌های قلبی – عروقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
* کارشناسان مالیدن یا خوردن روغن خارخاسک را در تسکین درد مفاصل و کمر تأثیرگذار می‌دانند.
* غرغره‌ی جوشانده خارخاسک برای معالجه التهاب‌ها و برفک دهان، کاربرد دارد.
* میوه‌ی خارخاسک مانند عصاره‌ی گیاه عمل می‌کند و دَم‌کرده‌ی میوه آن، برطرف‌کننده‌ی بیماری‌های کلیه و نقرس است. خارخاسک
* علاوه بر این افراد مبتلا به اختلالات گوارشی همچون یبوست و نفخ نیز می‌توانند از فواید درمانی خارخاسک بهره‌مند شوند.
* گیاه خارخاسک در طب سنتی چین برای تقویت کبد، درمان پرخوری و همچنین درمان مسمومیت غذایی استفاده می‌شود.
* این گی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

سفیداب چیست و چه خواصی دارد؟ استفاده این فراورده

سفیداب چیست و چه خواصی دارد؟ 
 استفاده این فراورده

سفیداب چیست و چه خواصی دارد؟
استفاده این فراورده منحصر به هنگام استحمام نیست بلکه در گذشته، به همراه سرخاب، سرمه، حنا، وسمه، زرک و غالیه یکی از ستون‌های هفت گانه بَزَک (آرایش سنّتی زنانه در ایران) بوده‌است و به سبب همین همراهی همیشگی، اصطلاح سرخاب ـ سفیداب به فرهنگ عامّه پارسی وارد شد که اشاره به ادوات و لوازم آرایش زنانه دارد و سرخاب ـ سفیداب کردن، به معنای آرایش کردن بانوان به کار می‌رود. البتّه سفیداب در مقام یک فراورده صرفاً آرایشی و فارغ از کاربرد متداول آن یعنی پاک کنندگی، دارای تعریفی مجزّا و اندکی متفاوت نیز می‌باشد که عبارت است از گَرد سفیدی که زنان برای آرایش و سفید کردن بر پوست صورت خود می‌مالند.
امروزه بر پایه سفیداب، شامپوهایی تولید و در بازار ایران به فروش می‌رسند امّا خود این فراورده تا به امروز به همان شیوه سنّتی تولید و عرضه شده‌است و هیچ گونه پیشرفتی چه به لحاظ فرمولی و چه از نظر کیفیّت عرضه و بسته بندی نداشته و از جمله فراورده‌های صنعتی بسیار ابتدایی و تا حدودی در دست فراموشی می‌باشد. معصومه ویک کارشناس ایرانی پوست و زیبایی در سالیان اخیر در پی یک سلسله بررسی‌های آزمایشگاهی و دستکاری در ترکیب و نیز نوآوری در بسته بندی و بازاریابی، موفّق به تولید و عرضه فراورده‌ای بر پایه سفیداب سنّتی ایرانی، با نام تجاریِ BOA در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی آمریکا شده‌است.
در کنار دیدگاه‌های مثبت در مورد خواصّ این فراورده سنّتی (بخشیدن لطافت و شفافیّت به پوست به واسطه زدودن سلّول‌های مرده سطح آن) و توصیه به استفاده از آن به شیوه‌های گوناگون و به جای ماسکها و لایه بردارهای شیمیایی این اظهارنظر نیز عنوان شده‌است که سفیداب و استفاده از آن نه تنها فایده‌ای در بر ندارد بلکه می‌تواند موجب انتقال بیماری تب مالت شود و بر این اساس استفاده از سفیداب را عملی غیر علمی توصیف کرده و از انجام آن به ویژه به شکل مرسوم در ایران (به وسیله کیسه‌های خشک و ضخیم حمّام) مخصوصاً برای کودکان و نوجوانان و باز به طور ویژه در مورد پوست صورت، منع می‌نماید.
سپیداب اَرزیر یا سفیداب ارزیز یا سپیداب قلع، از رنگ‌های غیرشفاف و حاجب ماوراء است و بجای رنگ سفید به کار می‌رود. این سپیداب در بسیاری از منابع به اشتباه با سپیداب شیخ (نام دیگر سپیداب سرب) یکی انگاشته شده‌است. در کتاب بیان الصناعات، در مورد ساخت «سفیداب ارزیز» آمده: بستاند یک وقیه ارزیز و بگدازدش و مثقالی سرمه سوده با وی بیامیزد و چندان رهاش کند که مرده شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

طرز تهیه گداخته طرز تهیه:

طرز تهیه گداخته 
 
 طرز تهیه:

طرز تهیه گداخته
 
طرز تهیه:
همه ی مغزهای خشکبار و کنجد و نخودچی را با همدیگر پودر کرده و نگه می داریم. هسته ی خرما را خارج کرده و هر دو نوع خرما را در حدود 1 تا 2 لیوان آب می پزیم. خرماهای پخته شده را چرخ کرده و همراه با مغزهای خشکبار پودرشده و پودر کنجد و پودر نخودچی(که یک جا با هم پودر شده اند،) و پودر سنجد و پودر نارگیل با 4 لیوان آب ، روی حرارت می گذاریم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مطالب جالب!
مطالب جالب!

طریقه پخت سوپ سیب زمینی و شلغم مواد لازم

طریقه پخت سوپ سیب زمینی و شلغم 
 مواد لازم

طریقه پخت سوپ سیب زمینی و شلغم
مواد لازم :
طرز تهیه: 1- در یک قابلمه ی بزرگ کره را با یک حرارت ملایم آب کنید تا وقتی که کف بکند. وقتی که کف ها از بین رفتند پیازها را اضافه کنید و 5 دقیقه داخل قابلمه تفت بدهید تا وقتی که پیازها شفاف بشوند ولی نگذارید که سرخ بشوند!
نکته: – این غذا با این مقدار مواد برای 8 نفر می تواند کافی باشد. – هر چقدر شلغم بزرگتر باشد دیرتر می پزد و یه طعم تلخی هم به سوپ می دهد، پس برای این سوپ از شلغم های تازه و کوچیک استفاده کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید