از تمام بچه های پزشکی و گروهای پزشکی یا علاقمندان دعوت میشه به گروه پزشکی و سلامت http://facenama.com/medicine بپیوندند و فعال باشند و قابل دیدن هواداره گروه باشند(موسوی)
بروز رسانی 
سامان کریمی
مهربونمهربون
سامان کریمی

استخراج رایگان بیت کوین بدون پرداخت هزینه!! با

استخراج رایگان بیت کوین بدون پرداخت هزینه!!

با نصب این مرورگر به همین راحتی
{-w73-}{-w73-}{-w73-}{-w73-}
https://get.cryptobrowser.site/2835235
{-w78-}{-w78-}{-w78-}
فقط با یک لپتاپ یا کامپیوتر متصل به اینترنت و از طریق استخراج بیت کوین ( به وسیله توانِ پردازشی cpu شما در حل معادلات بیت کوین ) درآمد کسب کنید.

(آموزش کلی در پیج شخصی)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fari4
fari4

سرطان تخمدان؛ یک قاتل خاموش هرکسی ممکن است در طول

 لینک

344755.jpg
سرطان تخمدان؛ یک قاتل خاموش

هرکسی ممکن است در طول زندگی بیماری را تجربه کند، اصلا مگر می شود کسی بیمار نشود؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fari4
fari4

افت درسی بچه ها علت دارد! تکنولوژی و

 لینک

285205.jpg
افت درسی بچه ها علت دارد!

تکنولوژی و زندگی ماشینی امروز همه چیز را راحت کرده و به همین دلیل نسل امروز کمتر مثل گذشته دنبال زندگی و اهداف شان هستند. حتی می توان گفت به نوعی هدف خود را گم کرده اند و شیوه زندگی های امروزی و عوامل محیطی باعث ایجاد این مسئله شده است.

مشاهده همه ی 3 نظر
fari4
fari4

بادنجان و این همه خاصیت؟! باید در

 لینک


285206.jpg
بادنجان و این همه خاصیت؟!

باید در مورد تغییر روش مصرف بادنجان تصمیم بگیرید. اگر دل تان می خواهد از خواص بی شمار بادنجان بهره مند شوید، روش پخت این سبزی سالم را تغییر دهید و درباره مزایای خوب آن بیشتر بدانید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
fari4
fari4

علت بیرون آمدن بی موقع شیر از سینه زنان

 لینک

علت بیرون آمدن بی موقع شیر از سینه زنان

علل زیادی می توانند سبب این مشکل شوند که شایعترین آنها عبارتند از:

281156.jpg

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر

پاسخ به سوال شایع والدین ،آیا دندان‌‌های شیری هم ریشه


پاسخ به سوال شایع والدین ،آیا دندان‌‌های شیری هم ریشه دارند

kidsdental

زمان شروع رویش طبیعی دندان‌های شیری در کودکان از حدود ۶ ماهگی آغاز می شود و اکثر کودکان تا ۳ سالگی تمامی دندان‌های شیری خود را دارند. نکته قابل توجه این است که بر خلاف تصور خیلی از والدین تمامی دندان‌های شیری ریشه‌های کامل و بلندی دارند. اما سوالی که برای آنها پیش می‌آید این است که اگر دندان‌های شیری ریشه دارند پس چرا این دندان‌ها لق می‌شوند و می‌افتند و در زمان افتادن ریشه‌ای ندارند؟
جایگزینی دندان‌های دایمی در دهان کودکان از حدود ۶ سالگی آغاز و تا ۱۲ سالگی ادامه می یابد. این جایگزینی طی فرایندی بسیار هوشمندانه در فک انسان برنامه ریزی شده تا در زمان رویش دندان‌های دایمی ریشه دندان‌های شیری تحلیل بروند. زیر هر کدام از دندان‌های شیری، در ناحیه زیرین ریشه‌ها در فک، یک جوانه دندان‌ دایمی وجود دارد. وقتی جوانه دندان‌های دایمی شروع به حرکت برای رویش به داخل دهان می‌کنند پیام‌هایی ارسال می‌کنند. این پیام‌ها در فک توسط سلول‌هایی به نام ادنتوکلاست دریافت می‌گردد. این سلول‌ها شروع به تحلیل ریشه دندان‌هایی شیری می‌کنند در نتیجه والدین در زمان رویش و درآمدن دندان‌های دایمی و افتادن دندان‌های شیری آنها را بدون ریشه می‌بینند.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر

معیار انتخاب مسواک و نخ دندان مناسب   مسواک وسیله‌ای ساده، ارزان و

معیار انتخاب مسواک و نخ دندان مناسب
   
مسواک وسیله‌ای ساده، ارزان و مفید برای تمیز کردن دندان‌هاست که هر روز از آن استفاده می‌شود. خیلی مهم است مسواک مرغوب را بشناسیم و چگونگی استفاده صحیح از آن را بدانیم. 

toothpaste

ویژگی یک مسواک خوب چیست؟

مسواک انواع و قیمت‌های مختلف دارد. هنگام انتخاب مسواک باید به اندازه و نوع الیاف آن دقت کرد. الیاف یا موهای سر مسواک ۳ نوع دارند؛ نرم، متوسط و سخت و بهتر است از مسواک با موهای نرم تا متوسط استفاده کرد زیرا استفاده مداوم از مسواک با موی زبر باعث صدمه به مینای دندان و آسیب لثه خواهد شد.

پس دلیل ساخت مسواک‌های سخت چیست؟

این مسواک‌ها مخصوص کسانی است که دندان‌هایشان رنگ گرفته البته مسواک‌های سخت باید به مدت کوتاهی استفاده شوند.

مسواک‌های خیلی نرم را به افرادی که خونریزی لثه دارند، توصیه می‌کنید؟

مسواک‌های خیلی نرم مخصوص کودکان و افرادی هستند که اختلالات انعقادی دارند، اما در مورد خونریزی‌های لثه باید علت را یافت. خونریزی مداوم از لثه نشانه التهاب آن است. جرم‌گیری التهاب را برطرف می‌کند و با این کار خونریزی قطع می‌شود.
درباره اندازه مسواک‌ها هم بگویید.
طول پرزها مهم است. یعنی اندازه آن باید طوری باشد که راحت به دندان‌های انتهایی برسد. تقریبا بیشتر مسواک‌ها به سختی به دندان‌های انتهای فک می‌رسند. مسواک‌های خیلی بزرگ هم برای بعضی از افراد مناسب نیستند و باعث حالت تهوع آنها می‌شوند. می‌توان گفت انتخاب اندازه مسواک به سلیقه و عادت‌های هر فرد بستگی دارد.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر

توصیه‌های بهداشتی برای بیماران ارتودنسی بهداشت دهان و دندان در طول

توصیه‌های بهداشتی برای بیماران ارتودنسی

ortodansi

بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی از اهمیت زیادی برخوردار است. ابزارها و دستگاه‌های ارتودنسی تمیز کردن دندان‌ها را مشکل‌تر می‌کند. امکان برداشت پلاک میکروبی سخت‌تر می‌شود. در نتیجه ریسک پوسیدگی دندانی حین درمان ارتودنسی افزایش می‌یابد.

- بایو فیلم
باکتری‌های موجود در دهان بر روی سطح صاف دندان نمی‌توانند مستقر شوند. از این رو، باکتری‌ها، نخست یک لایه نازک چسبنده لعاب مانند بر روی دندان ایجاد می‌کنند که همانند آشیانه به آن‌ها امکان اسکان بر روی دندان‌ها را می‌دهد. به این لایه بایوفیلم باکتریائی می‌گویند. باکتری‌ها ی تجمع کرده بر روی بایوفیلم مواد غذایی را به خود چسبانده از آن‌ها تغذیه کرده به سرعت شروع به تولید مثل و ترشح ترکیبات مضر اسیدی می‌کنند.
مجموعه بایو فیلم، مواد غذایی و باکتری‌ها را جرم می‌نامند. این جرم نرم بوده و با مسواک به راحتی ‍پاک می‌شود. در صورت باقی ماندن جرم نرم روی دندان‌ها رسوب مواد معدنی موجود در بزاق، در آن، این جرم تبدیل به جرم سخت شده و تنها با جرمگیری از محیط دهان حذف می‌گردد. جرم سخت مهم‌ترین عامل بیماریهای لثه و التهاب و خونریزی است که تولید بوی ناخوشایند دهان می‌کنند.

- بهداشت دهان و دندان هنگام استفاده از دستگا‌ه‌های ارتودنسی متحرک
دستگاههای متحرک ارتودنسی مانند پلاک، نایت گارد و… این مزیت را دارند که قبل از خوردن غذا درآورده شده و پس از مسواک زدن دندان‌ها دوباره کار گذاشته شوند. تمیز کردن روزانه و مرتب آن دستگاه‌ها ضروری می‌باشد. سطح داخلی این پلاک‌ها ...برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر

آیا دیابت و فشار خون مانع درمان ایمپلنت است؟  وجود و عدم

آیا دیابت و فشار خون مانع درمان ایمپلنت است؟
  
وجود و عدم وجود خصوصیاتی در افراد موجب می‌شود که هرفردی نتواند ایمپلنت را انجام دهد. 

ایمپلنت
 
عارضه پریودنتال دقیقا چیست؟
لثه در اثر تراکم میکروب ها و جرم در اطراف آن دچار التهاب می‌شود و پس از آن لثه به تدریج تحلیل می‌رود و بعد از آن تورم جرم ها در اطراف لثه استخوان لثه را احاطه کرده و بافت هایی در اطراف آن به وجود می‌آید که در نهایت موجب پوسیدگی و فرسایش تدریجی استخوان لثه می‌شود. این اتفاق باعث از بین رفتن استخوان نگه دارنده دندان و افتادگی دندان می‌شود. 

علائم این بیماری در بیماران چیست؟
اولین علامت احساس درد از سوی بیمار است که به خاطر نزدیک شدن عفونت و جرم به اعصاب لثه و تخریب آن است. به علاوه خونریزی لثه، بوی بد دهان، از بین بردن زیبایی لثه، ترکیب دندان‌ها و حتی افتادن دندان‌ها نیز از علائم «پریودنتال» است.

چه چیزهایی می توانند باعث ایجاد این بیماری در افراد بشود؟
عوامل مختلفی می‌تواند باعث این بیماری باشند. مثل «دندان قروچه» در خواب، مسواک زدن غیر اصولی که باعث ضربه زدن به لثه شود، مصرف شیرینی‌جات زیاد که مثلا جالب است بدانید کسانی که در قنادی‌ها کار می‌کنند، زیاد به این بیماری دچار می‌شوند، حالا به خاطر قرار گرفتن در محیط و تبخیر اسیدی محیطشان است یا اینکه ...


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر
کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر

۱۰نکته سرگرم‌کننده درباره سلامت دهان و دندان که شاید نمی‌دانستید 


۱۰نکته سرگرم‌کننده درباره سلامت دهان و دندان که شاید نمی‌دانستید
 

مسواک زدن

۱- بعد از گذشت سه ماه از شروع استفاده از مسواک، الیاف آن فرسوده می‌شود و دیگر در تمیز کردن دندان‌ها موثر نیست. پس هر سه ماه مسواک خود را عوض کنید. 

۲- بعد از هر بار استفاده از مسواک آن را با آب گرم بشویید و فراموش نکنید که بعد از یک دوره آنفولانزا، سرماخوردگی یا سایر عفونت‌های ویروسی مسواک خود را تعویض کنید در غیر اینصورت شما در معرض عفونت مجدد قرار خواهید گرفت. 

۳- محکم مسواک زدن کار درستی نیست وباعث فرسایش و آسیب برگشت ناپذیر به می‌نای دندان شده و حساسیت دندانی یا مشکلات دیگری را ایجاد می‌نماید. بوی بد دهان باعث آزار اطرافیان می‌شود با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن همنشینی و همکاری با شما مثل نشستن کنار کولر خوشایند است. 

۴- تنها در سال گذشته در امریکا، بزرگسالان بیش از ۱۶۴ میلیون ساعت کاری و کودکان بیشتر از ۵۱ میلیون ساعت درسی خود را به خاطر مشکلات مربوط به دهان و دندان از دست داده‌اند. با مراجعه به موقع به دندان پزشک جهت معاینه دندا‌‌نهایتان مانع از هدر رفتن زمان مفید خود شوید.

۵- جرج واشنگتن یکی از معدود افراد خوش‌شانسی بوده که توانسته است در قرن هجدهم از دندان مصنوعی استفاده کند. بین مردم شایع شده بود که دندان مصنوعی او چوبی است اما آن‌ها هرگز از چوب ساخته نشده بودند و برای ساختن دندان‌های جورج واشنگتن از سرب، دندان‌های افتاده خودش، عاج فیل، شیرآبی و اسب و گاو استفاده شده بود. آن‌ها با کمک فنرهای فلزی که درد مشقت‌باری ایجاد می‌‌کرد به دهان وی متصل می‌شدند. 

۶- مراقبت دندان‌های خود باشید- ما در طول عمر خود فقط دو دوره دندانی خواهیم داشت (دندان‌های شیری و دائمی) اما ... 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید