لحظه  بروز رسانی 
آرش ستاری
خوشحالخوشحال
آرش ستاری

چگونه وام ۸۰میلیون تومانی مسکن دریافت کنیم؟ صندوق پس انداز

چگونه وام ۸۰میلیون تومانی مسکن دریافت کنیم؟ صندوق پس انداز

چگونه وام ۸۰میلیون تومانی مسکن دریافت کنیم؟
صندوق پس انداز یکم جهت ارائه وام مسکن به زوجین ایجاد شده است و تنها زوجینی که تابه حال وام مسکن دریافت نکرده اند، می توانند از وام ۸۰ میلیون تومانی این صندوق به شرط سپرده گذاری ۴۰ میلیون تومانی به مدت یکسال استفاده کنند.
به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از میزان، اما در این میان هر قدر سپرده متقاضیان دریافت وام ۸۰ میلیون تومانی از ۴۰ میلیون تومان کمتر باشد، مدت سپرده گذاری افزایش می یابد. یعنی ۲۰ میلیون تومان مدت سپرده گذاری ۲ سال و ۱۳٫۵ میلیون تومان مدت سپرد ه گذاری ۳ سال خواهد بود.
وام مسکن صندوق پس انداز یکم با نرخ سود ۹٫۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود، سال ساخت مسکن خریداری شده با این وام می‌بایست نهایتاً تا ۱۵ سال باشد.
برای دریافت این وام طرفین اگر زوج باشند هر یک از زوجین می‌تواند مبلغ ۴۰ میلیون در حساب یکساله سپرده کند و در مجموع ۸۰ میلیون پول ذخیره کنند تا ۱۶۰ میلیون تومان وام به آنان تعلق بگیرد، مبلغ ۴۰ میلیون تومان سپرده هر نفر نیز بعد از یک سال تحویل سپرده گذاران می شود.
البته این وام در تهران ۸۰ میلیون تومان است و در مراکز استان‌ها ۶۰ میلیون تومان و شهرستان‌های با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.
افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله (مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن و یا یکی از کارگزاری های فرابورس) استفاده کنند.
بنابراین بدون سپرده‌گذاری نیز می‌توان از ۸۰ میلیون تومان وام استفاده کرد که نرخ سود وام ۶۰ میلیون تومانی ۱۰٫۵ درصد و نرخ سود وام ۲۰ میلیون تومانی ۱۷٫۵ درصد است، بازپرداخت وام از طریق اوراق نیز ۱۲ ساله و وام تعمیرات(جعاله) ۵ ساله خواهد بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
آرش ستاری
خوشحالخوشحال
آرش ستاری

آینده قیمت مسکن از منظر سه دوربین برنامه گفت‌وگوی ویژه

آینده قیمت مسکن از منظر سه دوربین برنامه گفت‌وگوی ویژه

آینده قیمت مسکن از منظر سه دوربین
برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور نمایندگانی از گروه کارشناسان، مشاوران املاک و انبوه‌سازان به بررسی آینده بازار مسکن اختصاص داشت. در این برنامه تلویزیونی به‌رغم اینکه بازار مسکن توسط سه دوربین مختلف رصد و تحلیل شد، اما هر سه دوربین در مورد قیمت مسکن یک برداشت مشترک ارائه کردند.
بهروز ملکی کارشناس مسکن، جمشید برزگر رئیس کانون انبوه‌سازان و حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در این میزگرد، هر سه اعتقاد داشتند بازار مسکن فاز رکود را از چندی پیش ترک کرده و اکنون نیز تحرک بیشتری نسبت به سال گذشته دارد، در نتیجه امسال شاهد افزایش نسبی معاملات بوده‌ایم.
این سه گروه از رصدکنندگان بازار مسکن برداشت مشترک خود درباره قیمت مسکن را این‌طور اعلام کردند که با توجه به وضعیت موجود بازار مسکن و متغیرهای بیرونی اثرگذار بر این بخش اقتصادی، انتظار رشد قیمت مسکن تا پایان سال وجود دارد. بنابر این تحلیل، میزان رشد قیمت مسکن تا پایان سال در محدوه نرخ تورم خواهد بود. ملکی در این رابطه توضیح داد در زمستان امسال نرخ تورم عمومی نقطه به نقطه به هر میزان باشد، به همان اندازه نیز قیمت مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش خواهد داشت. در ماه گذشته نیز قیمت مسکن در تهران حدود ۱۰ درصد نسبت به آبان ۹۵ افزایش یافت که این میزان تقریبا معادل رشد تورم نقطه‌ای در آبان بوده است.
برزگر، رئیس کانون انبوه‌سازان نیز در این نشست اعلام کرد تحرک معاملاتی در بازار مسکن تهران بیشتر است و رشد حجمی معاملات به میزانی که در تهران رخ می‌دهد، در دیگر شهرها در جریان نیست. وی با اعلام اینکه با شروع پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت در سال گذشته توسط بانک عامل بخش مسکن، آمار ساخت‌وساز افزایش یافت و رشد منفی ساخت‌وساز پس از ماه‌ها رکود متوقف شد. این در حالی است که بانک عامل بخش مسکن با وجود استقبال انبوه‌سازان، ناگهان پرداخت این تسهیلات را متوقف کرد. برزگر تاکید کرد در صورتی که همچنان از پرداخت این تسهیلات خودداری شود، اثر سوء آن مستقیما متوجه بازار مسکن خواهد شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
آرش ستاری
خوشحالخوشحال
آرش ستاری

چرا رونق بازار مسکن، تأثیر منفی بر بازار سرمایه می‌گذارد؟

چرا رونق بازار مسکن، تأثیر منفی بر بازار سرمایه می‌گذارد؟

چرا رونق بازار مسکن، تأثیر منفی بر بازار سرمایه می‌گذارد؟

هنگامی‌که بازار مسکن بارونق مناسبی همراه شود، در پی افزایش قیمت آن، به‌طورمعمول افراد ترجیح می‌دهند تا منابع نقدینگی خود را به حوزه ساخت‌وساز اختصاص دهند تا سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های ساختمانی. زیرا باور عمومی جامعه بر این است که از طریق سرمایه‌گذاری در بازار مسکن می‌توانند به سودآوری ملموس و مناسب‌تری دست پیدا کنند. از طرفی همان‌طور که بهبود وضعیت بازار مسکن، تأثیرات منفی بر بازار سرمایه می‌گذارد، افزایش شاخص کل بورس نیز می‌تواند شاخص قیمت مسکن را کاهش دهد.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه بر اساس داده‌های آماری سال‌های ۸۸ تا ۹۴ انجام‌شده است، مشخص شد که شوک مثبت در شاخص کل بورس و شاخص قیمت دلار، سبب کاهش شاخص قیمت مسکن می‌شود. از طرفی طبق تحقیقات دیگری که در این بازه زمانی بر روی اطلاعات قیمت، بازدهی نرخ و میزان رشد شاخص قیمت‌های بازارهای مختلف اعم از سرمایه، ارز، سکه و مسکن انجام شد، مشخص شد که حدود ۵۷ درصد نوسانات شاخص قیمت مسکن، متأثر از شوک‌های به وجود آمده در شاخص قیمت سه بازار رقیب یعنی سرمایه، ارز و سکه است. به این معنا که منشأ حداقل نیمی از افت‌وخیزها در بازار مسکن را می‌توان ناشی از تحولات بازارهای موازی دانست. زیرا هنگامی‌که شاخص کل بورس در کوتاه‌مدت با افزایش قابل‌توجهی همراه شود، انتقال نقدینگی به سمت بازار سرمایه سوق پیدا می‌کند که این موضوع منجر به رکود در بخش مسکن می‌شود. این در حالی است که در بلندمدت نیز شوک افزایش شاخص کل بورس همچنان با یک اثر منفی کمی تعدیل‌شده، بر شاخص قیمت مسکن تأثیر می‌گذارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
آرش ستاری
خوشحالخوشحال
آرش ستاری

آخرین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن در پایتخت، حکایت

آخرین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن در پایتخت، حکایت

آخرین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن در پایتخت، حکایت از رشد ۱۰٫۹ درصدی قیمت و ۱۸٫۵ درصدی تعداد معاملات در آبان ماه امسال نسبت به آبان ۹۵ دارد. این گزارش نشان می دهد شیب قیمت در بخش مسکن همپای رشد معاملات روند صعودی به خود گرفته است.

مشاهده همه ی 2 نظر