لحظه  بروز رسانی 
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

تلنگر! پروژه ای جدید از نیم نگاه هنرمندان

تلنگر! پروژه ای جدید از نیم نگاه هنرمندان

تلنگر!
پروژه ای جدید از نیم نگاه هنرمندان

روایتیست میان من ادمی ودرونی خویش هرکس که شاید.. تلنگری نیاز است تا به خود وجودی دست یابیم.. قصه ای که از میان دزدی ادم ها و دل شکستن براساس قضاوت زود هنگام در نهایت به انتخاب خود هر فرد می رسد.. ضربه ای که شاید هر کس بدان نیاز داشته باشد تا باور کند هنوز هم می توان خوب رو بود.

نویسنده وکارگردان این پروژه نمایشی : مهین نوبخت
درآماتورژ: علی اکبر طرخان
مجری طرح: سین اپ
تهیه کننده: نیم نگاه هنرمندان

بازیگران: (به ترتیب ورود) ساغر کیان راستی، بهزاد مجیدی، مجید احمدیان، علی فتحی، میترا رفیع زاده، ماهان عابدی، مریم جمالی و امین ساتیار
دستیار کارگردان: نفس معرف
منشی صحنه: محدثه ادیب بینا
موسیقی: پوریا عربی پور
عکاس: مینا حسینی، صفا اسدیان
طراح پوستر و نور و دکور و لباس : مهین نوبخت
روابط عمومی :گروه نیم نگاه هنرمندان و موسسه نگاه افق رسانه


اجرای نمایش تلنگر در سالن خسرو شکیبایی واقع در میدان ولی عصر، بلوار کشاورز، بعد از خیابان فلسطین خیابان کبکانیان، نبش کوچه مرتضی زاده،موسسه سه نقطه از یازده ابان ماه الی ۳۰ ابان ساعت ۲۰:۳۰ می باشد
نیم نگاه هنرمندان

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

لحظات و شادی ها را در کنار یکدیگر سپری می کنیم

لحظات و شادی ها را در کنار یکدیگر سپری می کنیم

لحظات و شادی ها را در کنار یکدیگر سپری می کنیم تا یادگاری باشد برای ایام دوار


نیم نگاهی ها

nemnegah.com

سری جدید برنامه ها و جنگ های نیم نگاهی های هنرمند

با ما همراه باشید

مدیر اجرایی: مهین نوبخت

همان نویسنده

همان موسس نیم نگاه

همان سازنده برند استار آی تی

سازنده تئاتر لیلی ومجنون

پست ها وخبرهای آتی در راهند
...
سینمایی عشق خاموش...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

یکی از شیوه های رنگ در تکنیک مداد رنگی: شیوۀ لایه

یکی از شیوه های رنگ در تکنیک مداد رنگی:

شیوۀ لایه گذاری )محوکردن، سایشی، سایه پردازی( ٔ رنگ آمیزی لایه لایه با مدادرنگی امر روش کار: شیوه ٔ دیگر ٔ نیمه شفاف بر روی لایه مهمی است. قراردادن یک لایه شیوهای از رنگآمیزی است که مداد رنگیهای جدید از طریق آن میتوانند حاالت پیچیده و رنگ های مالیمی را به وجودآورند. به یاد داشته باشید که هدف ما از ایجاد لایه ها ازبین بردن تندی رنگ ها و همچنین ایجاد رنگ هایی جدید، سایه پردازی و ایجاد بافت است. برای ایجاد تسلط و مهارت الزم میتوان کادرهای 4×4 سانتیمتر را ترسیم کرد و در هریک از این کادرها لایه های مختلفی از رنگ را روی هم قرار داد. برای مثال، رنگهای همخانواده، مکمل، ته رنگ، سرد، گرم و یا ترکیبات دیگر. میتوان 2 الیه، 3 الیه، 4الیه را روی هم قرار داد و اثرات آن را با چشم مشاهده نمود.

www.1starit.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

بازاریابی الکترونیک بخشی از تجارت الکترونیک است که مدیریت اطلاعات، روابط

بازاریابی الکترونیک بخشی از تجارت الکترونیک است که مدیریت اطلاعات، روابط عمومی، خدمات مشتریان و بخش فروش را در بر دارد. به طور کلی تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی از زمانی که دسترسی به اینترنت به صورت گسترده برای عموم مردم فراهم شد، رواج یافته است.

به طور کلی واژه بازاریابی اینترنتی به استفاده از اینترنت جهت انجام تبلیغات، فروش کالا و خدمات اطلاق می گردد. این بازاریابی نوعاً بر اصل پرداخت به ازای هر کلیک استوار است و شامل آگهی های تبلیغاتی موجود در سایت ها، ایمیل هایی که برای معرفی محصولات ارسال میشود، آگهی های متحرک و جذاب گرافیکی، تبلیغ در موتورهای جستجو، تبلیغات در وبلاگهای مختلف و مقالات تبلیغاتی می باشد.

تعریف بازاریابی الکترونیک  what is E- business

بازاریابی اینترنتی بخشی از تجارت الکترونیک است که مدیریت اطلاعات، روابط عمومی، خدمات مشتریان و بخش فروش را در بر دارد. به طور کلی تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی از زمانی که دسترسی به اینترنت به صورت گسترده برای عموم مردم فراهم شد، رواج یافته است.

در حال حاضر بیش از یک سوم مصرف کنندگان خانگی در آمریکا و بسیاری از نقاط اروپا که به شبکه اینترنت دسترسی دارند، خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. این روش برای شرکت هایی که مایلند فعالیت های از راه دور خود را گسترش دهند و اصطلاحا آنرا به تجارت آنلاین تبدیل نمایند نیز ثمربخش است.

1starir.com
تک ستاره آی تی

بــزن بــــاران
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

باکمی دقت در محیط پیرامون خود به راحتی می توان به

باکمی دقت در محیط پیرامون خود به راحتی می توان به هندسه گرافیک رسید. گرافیک علمی است که با ترکیب رنگ ها، نقوش ومفاهیم همراه است همچنین زبان بصری نیز می باشد وبا تصویرگری     می تواند هرآنچه که از ذهن طراح وخالق طرح می گذرد را نشان دهد.

گرافیک وتصویرسازی درتمامی ابعاد زندگی کاربرد دارد من جمله شاخه تجاری که: ساخت آرم وبرندسازی، طراح پکیج های متنوع، ساخت پک های اداری، اوراق اداری، سربرگ، پاکت، کارت، ست های تبلیغاتی، انیمیشن، زمینه ها وطرح های گرافیکی، بنرها وشاسی های تبلیغاتی، اجزای صفحات اینترنتی، مجازی و... همگی تنها بخشی از توانمندی این علم وهنر می باشد.

زبان بصری بسیار گسترده تر از زبان گفتاری می باشد وقواعد دستوری بیشتری دارد که حتی با روح وروان مخاطب خود حرف می زند. دانش دقیق وتخصصی در این زمینه ملزم به یادگیری علمی وتجربی می باشد که از الفبای ابتدایی وطرح دستی به مدلسازی ونمونه نرم افزاری وسیستمی می رسد.
1starit.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

به جای سرورهای اشتراکی، از یک سرور اختصاصی برای سایت

به جای سرورهای اشتراکی، از یک سرور اختصاصی برای سایت

به جای سرورهای اشتراکی، از یک سرور اختصاصی برای سایت خود استفاده کنید اکثر شرکت های سرویس دهنده ی هاست، فایل ها و سایت های زیادی را به صورت اشتراکی بر روی یک سرور قرار می دهند که علت اصلی این کار، افزایش درآمد است. بدین ترتیب سایت های مختلفی بر روی یک سرور در حال سرویس گیری هستند و علاوه بر سخت افزار، برخی نرم افزارها و اسکریپت ها برای اجرای برنامه های همه سایت ها(مواردی مانند سرویس های ایمیل و کنترل پنل ها) در حال اجرا هستند. این بدین معنی است که فقط شما و شرکت شما به سرور مربوطه دسترسی ندارد و احتمالاً صدها شخص و کمپانی دیگر به این سرور دسترسی هایی دارند. اگر یکی از این مشتریان که سایتش به صورت مشترک با شما روی یک سرورقرار دارد، مسایل امنیتی را رعایت نکند و هک شود، سایت و اطلاعات شما را نیز در معرض خطر قرار داده است. استفاده از یک سرور اشتراکی به این معنی است که فردی که برای دسترسی به اطلاعات شما تلاش می کند، بخاطر وجود سایت های زیاد، انتخاب های زیادی برای دسترسی به سرور داشته باشد. در مقابل، استفاده از سرور اختصاصی، یک امتیاز امنیتی برای سایت شما محسوب می شود. وقتی شما از سرور اختصاصی استفاده کنید، فقط سایت شما است که به سرور و برنامه های آن دسترسی دارد. بدین ترتیب شما می توانید به طور کامل بر سرور و برنامه تحت اجرای آن نظارت داشته و از امنیت سایت خود مطمئن باشید.

      همیشه گوش به زنگ بسته های به روزرسانی و وصله های امنیتی برنامه های سرورتان باشید و به سرعت آن ها را نصب کنید. امنیت اطلاعات و سرور، که مهمترین مساله برای یک مشتری است، اغلب اوقات کمترین اهمیت رابرای شرکت های ارائه دهنده ی هاست،دارد.(و حتی شایدبرایشان مهم نباشد!)شرکت های ارائه دهنده هاست، هنگام قرارداد می گویند که از امن ترین و بهترین نرم افزارهای امنیتی برای حفاظت از اطلاعات سایت شما استفاده می کنند، اما اگر آن ها برنامه های در حال اجرا را به روز نکنند و وصله های امنیتی را روی آن ها نصب ننمایند، سایت شما در برابر انواع خطرات آسیب پذیر خواهد بود. (دقت کنید که نصب وسیله های امنیتی باید در اولین فرصت و کمترین زمان ممکن انجام شود، زیرا هکر محترم هم همزمان با ارائه بسته امنیتی از سوراخ موجود در سایت تان مطلع خواهد شد!)وقتی که شرکت ارائه دهنده یک نرم افزار، بسته های امنیتی ای را برای ترمیم ایراد های امنیتی نرم افزارش ارسال می کند، لازم است که این بسته ها به سرعت نصب شوند تا مبادا هکر بتواند زودتر اقدام کند و به سایت شما نفوذ کرده و اطلاعات تان را به سرقت ببرد. پس در صورتها ی مهم در مورد تغییراتی که بر روی سرور و سایت اعمال می شود (هرچند کوچک و کم اهمیت)، این است که بدانید دقیقاً چه کسی و در چه زمانی تغییر مزبور را انجام داده است. با استفاده از سیستم کنترل تغییرات، تصحیح خطاهای احتمالی سایت ساده تر و سریعتر انجام می شود. همچنین شما می توانید هر گونه بدافزار و فایل مخرب احتمالی رادر سریعترین زمان ممکن شناسایی کنید. به یاد داشته باشید که فقط خطرات خارجی برای شما دردسر ساز نیستند؛ در صورتیکه شما دسترسی های زیادی را برای همکاران و کارمندان غیرقابل اعتماد خود در نظر گرفته باشید، خطری که متوجه سایت شما است، از خطر هر هکری بیشتر است. پس علاوه بر بررسی مکرر فایل ها و سایت خود، از درستکاری همکاران خود مطمئن شوید و حداقل دسترسی های لازم را به آن ها بدهید.

      از امنیت فیزیکی سرور و داده های خود مطمئن شوید.به همان اندازه که محدود کردن دسترسی به اسناد و مدارک شرکت تان اهمیت دارد، کنترل دسترسی به کامپیوتری که سایت تان روی آن میزبانی می شود هم مهم است. شاید سرور شما از امنیت بالا و سیستم های رمزنگاری مناسبی برخوردار باشد، اما آیا در اتاق سرور هم قفل است؟ به یاد داشته باشید که در نهایت اطلاعات شما بر روی یک سری سخت افزار ذخیره شده اند. آیا می دانید شرکت هاستینگ شما با یک هارددیسک سوخته چه کار می کند؟ اگر آنها این هارددیسک را به طرز صحیحی نابود نکنند، ممکن است اطلاعات شما به دست چه کسانی بیفتد؟ به هر حال در صورتی که چنین اتفاقی بیافتد، شما بطور قانونی حقی برای شکایت ندارید. راه حل این است که قبل از انتخاب شرکت هاستینگ، مطمئن شوید که آن شرکت دارای گواهینامه های امنیتی ISO‪/IEC 27001 و ۲۷۰۰۲ باشد. فقط شرکت هایی که استانداردهای امنیت مجازی و فیزیکی اطلاعات مشتریان را رعایت می کنند، دارای این گواهینامه ها هستند. پس در صورتی که شرکت ارائه دهنده فضای سایت شما دارای این دو گواهینامه ی معتبر باشد، قابل اعتماد است


ادامه مقاله در سایت تک ستاره آی تی

1starit.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

نقاشی یکی از ابزارهای هنر درمانی   بسیاری از بیماری ها

نقاشی یکی از ابزارهای هنر درمانی   بسیاری از بیماری ها

نقاشی یکی از ابزارهای هنر درمانی

 

بسیاری از بیماری ها را با هنر می توان درمان کرد…

همه ما در دوران کودکی نقاشی هایی کشیده ایم. نقاشی خیلی وقت ها ما را به یاد اولین تجربه های قلم در دست گرفتنمان می اندازد.

بجز عده محدودی که نقاشی را به صورت حرفه ای در سنین بزرگسالی دنبال می کنند تقریبا نقاشی کشیدن برای ما به خاطره ای دور تبدیل میشود اما ایا می دانید نقاشی یکی ار ابزارهای هنر درمانی است

در واقع هنر درمانی شامل طیف وسیعی از کاربرد های درمانی است که از هنر های دیداری مانند نقاشی , کلاژ , طراحی و مجسمه سازی تشکیل شده است.

در یک سوی این طیف هنر به عنوان ابزاری از ارتباط غیر کلامی مورد تایید قرار گرفته است چون اثار هنری علاوه بر امکان تداعی و تفسیر به درک و حل مشکلات هم کمک می کنند.

در سوی دیگر این طیف درمان از خود فرایند هنر شروع می شود. هنردرمانی یک خدمت تخصصی انسانی است و بر پایه ی رشد انسان و تیوری روان شناختی قرار دارد.

<<فرحناز نژادی>> , هنر درمانگر در این مورد می گوید : سودمندی و موفقیت این روش وابسته به نیرویی است که یک اثر هنری خاص در طول زمان برای حل تعارضات بین فرد و جامعه از خود نشان می دهد بنا براین کار هنر درمانگر در حیطه درمان , توضیح و تشریح هنر های دیداری است که به عنوان پلی بین تجارب درونی و بیرونی فرد است.

درمانگر با توجه به سن , توانایی و وضعیت درمانجو و دیدگاه خود نوع وسیله هنری را انتخاب می کند و روشی را بر می گزیند که تاثیر فوری در فرد ایجاد کرده و منجر به رهایی محتویات ناخوداگاه ذهن او شود. در نقاشی درمانی و به طور کلی هنر درمانی تکنیک های حرفه ای یک هنر به هیچ عنوان مورد توجه نیست.

این هنر درمانگر , در ادامه می افزاید : هنر درمانی در دو بخش درمان و پیشگیری و بهداشت مورد استفاده قرار می گیرد.

تخلیه هیجانی و رسیدن به ارامش مواجهه با تعارضات خود , کسب اگاهی , افزایش بینش و سازگاری از اهداف درمانی این روش است. به طور کلی همه اثار هنری از جمله نقاشی سرشار از پیام , تمثیل و اشاره است. چرا تخیلات هنری خواب و رویا در اعماق وجود ناخوداگاه انسان همه تمایلات , روحیات و محتویات درونی و گاه پنهان او را متجلی می کند. انسان در نقاشی به کمک ذهنیات خود , کشمکش ها , دلهره ها , کمبود ها , ترس و در نهایت امال و ارزوهای خود را بیان کرده و راهی برای بروز , ارضا و شاید در برخی موارد مقابله با انها می یابد.

نقاشی احساسات :

برای همه بیماران یا به عبارتی مراجعان , هنر درمانی شکلی از تماس و ارتباط غیر کلامی است که از طریق فاصله انداختن بین افکار و احساسات مشکل دار نفعی را عاید انها می کند و همچنین به بیماران روان پریش کمک می کند تا رویا را از واقعیت جدا کنند.

تحقیقات نشان داده اند وقتی افراد در فعالیت هایی شرکت می کنند که از ان لذت می برند , فاکتورفشار خون , ضربان قلب و تنفس اهسته تر می شود , بنا براین به وسیله فعالیت ها و ارتباطات هنری می توان کنش هایی در فیزیولوژی و بیولوژی فرد فعال کرد , که ان کنش ها توان مقابله فرد در برابر بیماری ها را بالا برده , روی سیستم ایمنی او تاثیر می گذارند.

همچنین در بدن ما هورمون هایی وجود دارند که روی استرس تاثیر می گذارند.

کاهش یا ترشح این هورون ها تحت تاثیر شرایط محیط است.

خلق هنر فرصتی است تا چشم ها و دست ها باهم تمرین کنند و بین ان ها هماهنگی ایجاد شود و مسیر های عصبی بین دست و مغز تحریک شود.

به تازگی هنر درمانی وارد حیطه رفتار گرایی و شناخت گرایی هم شده است.

هنر درمانی در دنیا نه تنها به عنوان روشی برای درمان اختلالات روانی مد نظر است بلکه در درمان و کاهش بیماری های جسمی هم مورد توجه قرار می گیرد.

 nemnegah.com

نیم نگاه هنرمندان


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

درود برشما امید بخدا فردا ساعت 15 درنگارخانه شیخ هادی

درود برشما امید بخدا فردا ساعت 15 درنگارخانه شیخ هادی

درود برشما
امید بخدا فردا ساعت 15 درنگارخانه شیخ هادی شما رو ببینیم و مفتخر به حضور پرمهرو سبزتون باشیم
❤️❤️❤️❤️❤️
پیشاپیش نهایت تشکر رو از تشریف فرماییتون داریم

افتتاحیه شنبه 8آبان ماه

تاریخ برگزاری گالری : 8تا 17 آبان ماه

ادرس: چهارراه(خیابان) ولی عصر نرسیده به سه راه جمهوری. کوچه شهید سخنوری. نگارخانه شیخ هادی

تماس: 02188976355

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)
آروم و عادیآروم و عادی
مهین نوبخت (تک ستاره آی تی)

سبک رئالیسم: رئالیسم به صورت جامع وکلی به مفهوم حقیقت، واقعیت

سبک رئالیسم:

رئالیسم به صورت جامع وکلی به مفهوم حقیقت، واقعیت و وجود مسلم، ونیز نفی تخیلات و امور ناممکن و غیرعملی است. رئالیسم درهنرهای تصویری وادبیات، نمایش چیزها به شکلی است که در زندگی روزانه هستند، بدون هرگونه آرایش با تعبیر افزون. دراین شیوه از نقاشی در آن هنرمند باید در نمایش طبیعت (طبیعت بدون انسان وبا انسان) از هرگونه احساساتی گری خودداری کند.

در هنر نقاشی، رئالیسم به معنای نقاشی اشیا و موضوعات به صورت طبیعی است، به گونه ای که نقاش تخیل و ابتکار عمل خود را در نحوه پیاده کردن آن موضوع دخالت ندهد و هر موضوع به همان گونه که در دنیای خارج دیده می شود در نقاشی به نمایش در می آید. این سبک نقاشی در اواسط قرن نوزدهم در فرانسه رواج پیدا کرد. درحقیقت به عنوان شاخه ای فرعی از سبک رومانتیسیزم (romanticism) بود که با این ایده که می خواست نمایش دقیقی از زندگی روزمره را نمایش دهد از آن جدا شده و خود به یک سبک (movement) در هنر نقاشی بدل شد.

منظور ما از رئالیسم، دراینجا شیوه هنری ای است که از حوالی سال ۱۸۴۰ به بعد در اروپا و دیگر نقاط جهان متداول شد. مدت زیادی از میانه قرن نوزدهم نگذشته بود که شارل بودلر شاعر وهنرشناس فرانسوی، در سال ۱۸۴۶نقاشی هایی را می ستود که بتواند “خاصیت قهرمانی زندگی معاصر” را به وصف آورد. درآن زمان تنها یک نقاش وجود داشت که برآوردن این “نیازمندی” را اساس ایمان هنری خود قراردهد. واوکسی نبود جز گوستاوکوربه؛ کوربه که به پرورش روستایی خود می بالید و در سیاست از سوسیالیست ها طرفداری می کرد، هنرخود را در سالهای میان ۵۰-۱۸۴۰ به شیوه ی نوباروک رمانتیک آغاز کرد، لیکن در سال ۱۸۴۸ در زیر فشار طغیان های انقلابی که سراسر اروپا را فراگرفته بود، کوربه به این عقیده در آمد: تأکیدی که مکتب رومانتیسم براهمیت احساس و تخیل می گذاشت صرفاً دستاویزی بود برای فرار از واقعیت های زمان واو اعتقاد به این امر پیدا کرد که هنرمند نباید تنها به تجربه ی شخصی و بی واسطه ی خود تکیه کند و می گفت: من نمی توانم فرشته ای را تصویر کنم، زیرا هرگز آن را به چشم ندیده ام!

هنگامی که کوربه پرده ی “سنگ شکنان” را به معرض نمایش گذاشت، نخستین اثری بود که واقع گرایی برنامه ریزی شده ی او را به طور کامل در برداشت.


ادامه مطلب در:

www.nemnegah.ir
منو آموزش هنری

مشاهده همه ی 3 نظر