mobilenama.ir
قبراققبراق
mobilenama.ir

منبع : زومیت تماشا کنید: مانیتور جدید سامسونگ با توانایی شارژ

 لینک
شارژ گوشی با مانیتور

منبع : زومیت
تماشا کنید: مانیتور جدید سامسونگ با توانایی شارژ بی سیم گوشی‌های هوشمند


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
mobilenama.ir
قبراققبراق
mobilenama.ir

تصادفات رالی فنلاند باورنکردنی هستندیکی از مثل‌های دنیای رالی این است:اگر

 لینک

تصادفات رالی فنلاند باورنکردنی هستند6689430eaef2beb5a85a8152cde99548_XL.jpg

یکی از مثل‌های دنیای رالی این است:

اگر می‌خواهی برنده باشی، رالی فنلاند را ببر.

این مثل برای سالیان زیادی در این رشته ورزشی منتقل می‌شود ولی ممکن است برای کسانی که با رالی و به خصوص رویداد فنلاند آشنایی ندارند، این عبارت قابل فهم نباشد.

در این عبارت فنلاند فقط برای قافیه آورده نشده است. دلیل این امر رویداد‌های فوق‌العاده خشن و پر‌حادثه‌ای است که در مسابقات اتومبیل‌رانی در این کشور روی می‌دهد. رالی فنلاند نیز بهترین گواه برای اثبات این ادعا است. پیچ‌های تند و پستی بلندی های متعدد به همراه درخت‌های بلند باعث ایجاد مسیری فوق‌العاده برای مسابقات و هم‌چنین حادثه شده است.

در زیر کلیپی از تصادفات حیرت‌انگیز این رویداد را مشاهده می‌کنیم و می‌بینیم چرا همواره در این رقابت تیم‌ها به دنبال استخدام رانندگان فنلاندی و به خصوص کیمی رایکونن هستند.

منبع : زومیت

به علت خطا در آپلود فیلم برای مشاهده به این آدرس مراجعه فرمایید


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
mobilenama.ir
قبراققبراق
mobilenama.ir

چگونه مغز تصاویر دریافتی از چشم را تحریف می‌ کنددر ویدئوی

 لینک
تحریف تصاویر توسط مغز

چگونه مغز تصاویر دریافتی از چشم را تحریف می‌ کند

در ویدئوی زیر دستور العملی داده شده که اگر آن را به دقت اجرا کنید برای دقایقی با خطای دید و شاید حالتی شبیه به هیپنوتیزم روبرو شوید،‌ هنگامی که در پایان ویدئو چشم از تصویر بر می‌دارید تصاویری مواج را در اطراف خود خواهید دید، علت این اتفاق توهم نوری است که در نتیجه‌ی تحریک ذهن شما اتفاق افتاده است، وقتی به اطراف نگاه می‌کنید مغز هنوز در انتظار دیدن امواج نوری دریافت شده از ویدئو است. کلماتی که در ویدئو با صدای بلند گفته می‌شود تأثیری در تجربه‌ی شما ندارد و فقط سعی در متمرکز کردن حواس بر صفحه را دارد تا تحریک مغز به حداکثر برسد. برای رسیدن به بهترین نتیجه پیشنهاد می‌کنیم فیلم را با کیفیت HD و از طریق نمایشگرهای بزرگ تماشا کنید. نگران نباشید، توهم به وجود آمده موقتی است و حداکثر پس از چند دقیقه از بین خواهد رفت.

اخطار: این ویدئو را به اختیار خودتان مشاهده خواهید کرد، لطفاً اگر از صرع حساس به نور یا مشکلاتی از این قبیل رنج می‌برید آن را تماشا نکنید.

منبع : زومیت


مشاهده همه ی 1 نظر
mobilenama.ir
قبراققبراق
mobilenama.ir
مشاهده همه ی 8 نظر