لحظه  بروز رسانی 
moghym
moghym

خبر منتشره درباره بمب گذاری و تخلیه سفارت ایران در ترکیه

 لینک

خبر منتشره درباره بمب گذاری و تخلیه سفارت ایران در ترکیه کذب است
مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: خبر منتشره درباره بمب گذاری و تخلیه سفارت ایران در ترکیه کذب محض است.

به گزارش مقیم، در پی ادعای بمب گذاری انتحاری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و تخلیه آن، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با تکذیب این خبر اظهار داشت: چنین خبر و ادعایی کذب محض است و پرسنل سفارت ما در سلامت و امنیت کامل در محل کار خود حضور دارند و مشغول کار روزانه خود هستند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
moghym
moghym

بهرام قاسمی: فرد روس هیچگاه در مذاکرات خزر نبوده است

 لینک

بهرام قاسمی: فرد روس هیچگاه در مذاکرات خزر نبوده است
مقیم/سخنگوی وزارت امورخارجه گفت ادعاهای فردی به نام «صفراف» که هیچگاه عضو مذاکره کننده روسیه درخصوص خزر نبوده، بی اساس و غیر قابل اعتناست.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، «بهرام قاسمی» در خصوص ادعایی که روز گذشته توسط فردی به نام «رجب صفراف» در یکی از رسانه های فارسی زبان خارجی منتشر شد، اظهار داشت: بررسی سوابق نشان می دهد که او هیچگاه فرد مذاکره کننده از جانب هیات مذاکره کننده روسیه با هیات ایرانی در مذاکرات خزر نبوده است.

وی افزود: بدون تردید سخنان و ادعاهای نامبرده اساسا فاقد هرگونه اعتبار است. تردیدی وجود ندارد که طرح این ادعاهای بی اساس در این برهه با اهداف مشخص و هدایت شده از سوی عناصر و مراکز خاص صورت می پذیرد.

این فرد روس به تازگی در مصاحبه با یکی از رسانه های فارسی زبان خارجی مدعی شده بود که در سال ۱۹۹۶ میلادی و بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، ایرانی ها از حق ۵۰ درصدی خود نسبت به دریای خزر کوتاه آمدند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
moghym
moghym

وزارت امور خارجه دخالتی در امور سفارتخانه های خارجی ندارد

 لینک

وزارت امور خارجه دخالتی در امور سفارتخانه های خارجی ندارد
مقیم/ روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد که این وزارتخانه هیچ دخالتی در صدور روادید و نحوه انجام آن توسط سفارتخانه های خارجی ندارد.

به گزارش مقیم، روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد: وزارت امور خارجه هیچگونه دخالتی در خصوص صدور روادید سفارتخانه های خارجی و نحوه اقدام آنان ندارد و برونسپاری خدمات کنسولی برخی سفارتخانه ها به دفاتر و شركت های خصوصی امری رایج در میان برخی کشورهاست و انتخاب آنان توسط سفارتخانه های خارجی ارتباطی با وزارت امور خارجه ندارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
moghym
moghym

کی‌روش: برای تحقق رویایمان از دقیقه اول تا آخر مبارزه می‌کنیم

 لینک

کی‌روش: برای تحقق رویایمان از دقیقه اول تا آخر مبارزه می‌کنیم
مقیم/سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به دیدار تیمش برابر پرتغال به تشریح آخرین وضعیت تیم ملی پرداخت و گفت: اینکه هنوز شانس صعود داریم و زنده هستیم نشانه خوبی برای ماست.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، کارلوس کی روش با اشاره به دیدار روز دوشنبه تیمش برابر به خبرنگاران حاضر در نشست خبری قبل از دیدار برابر پرتغال گفت: برای تیم ملی فوتبال ایران افتخار است که در جام جهانی و در روسیه حضور داشته باشد. ما هنوز برای صعود مبارزه می کنیم و این خوب است که زنده هستیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: با امید به صعود و تعهدی که داریم تمام تلاشمان را می کنیم. ما با تیمی بازی داریم که نه تنها شانس کسب عنوان قهرمانی جام جهانی را دارد بلکه یکی از محبوب ترین تیم های این مسابقات است.

کی روش به صحبت های مسعود شجاعی هم اشاره کرد و گفت: همانطور که مسعود گفت ما بسیار مفتخر هستیم که در این مسابقات به میدان می رویم. با تمام شرافت و افتخار درس هایی که از دو بازی اول آموختیم را همراه خواهیم داشت.

کارلوس کی روش ادامه داد: فقط یک گزینه پیش روی تیم ملی فوتبال ایران قرار دارد. آنهم پیروزی و گرفتن سه امتیاز و صعود است. می خواهیم با ارائه نمایشی خوب به کارمان ادامه دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به حمایت هایی که مردم روسیه از این تیم داشته اند گفت: باید از آنها تشکر کنم که در بازیهای قبل حمایت های خوبی از تیم ملی ایران داشته اند. برای ما بسیار غیرقابل پیش بینی بود که چنین حمایتی را داشته باشیم. احساس می کردیم در خانه خودمان بازی می کنیم. جا دارد از آنها تشکر کنم.

کارلوس کی روش در مورد اینکه آیا فرردا بازی هجومی را در دستور کار خواهید داشت گفت: فرناندو حیوانات قوی در اختیار دارد که خوب بازی می کنند و فقط می توانند گاز بگیرند! با این حال ما فلسفه خودمان را ساخته ایم که اولین اصل ما احترام است. ما به حریف احترام زیادی می گذاریم. دومین اصل ما واقع گرایی است. ما برابر تیمی بازی می کنیم که نامزد قهرمانی جهان است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه بازیکنان پرتغال همگی بزرگ هستند و در تیم های اروپایی بازی می کنند گفت: ما هم 23 بازیکن داریم که برای اهداف شان مبارزه خواهند کرد. ما در مورد رونالدو صحبت می کنیم و بازیکنانی که همگی خوب هستند.

کی روش با اشاره به سومین اصل تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: سومین اصل ما رومانتیک است. براین اساس بازیهایمان را روی شجاعت، تعهد، راستی و فداکاری استوار خواهیم کرد. ما برابر یک تیم بزرگ به نام پرتغال بازی داریم و نیاز نیست توضیح بیشتری بدهم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: فلسفه ما این است که برای بازنده خوب بودن به جام جهانی نیامده ایم که سایر تیم ها ما را ببرند و لذت داشته باشند از این بردن. ما می خواهیم با کرامت و افتخار کار کنیم.

کی روش که طی روزهای گذشته در مورد اشتباه داور دیدار با اسپانیا صحبت کرده بود بازهم به انتقاد از شیوه ویدئو چک پرداخت و به اتفاقات دیدار چهار سال پیش برابر آرژانتین اشاره کرد و گفت: در جام جهانی قبلی و دیدار با آرژانتین داور حکم بازی را داد و ما بازنده شدیم. آن زمان می دانستیم که انسان اشتباه می کند. در آن دوره سیستم ویدوئی نبود.

وی ادامه داد: سیستم ویدئویی به وجود آمده است که اشتباهات انسانی را کم و اصلاح کند. یک سوال مهم؛ می خواهیم بدانیم اگر بازیکنی ضربه مغزی شود یا غش کند بازی متوقف می شود. اگر بازی مشکل امنیتی داشته باشد بازهم مساله را با مدیران درمیان می گذاریم اما وقتی در داوری مشکل داریم می گویند به فیفا نامه بنویسید.

کی روش با تاکید بر اینکه همه چیز در مورد داور باید روشن و واضح باشد گفت: این کامل مشخص است که باید مردم همه چیز را بدانند. وقتی دخترم آمد خانه می خواستم ببینیم حامله است یا یک کم حامله است؟ این را که نمی شود در ابهام گذاشت. ما می خواهیم بدانیم چه کسی داور بازی فردای ماست. باید قواعد بازی ما مشخص شود که مردم بدانند چه کسی تصمیم می گیرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد رویارویی بازیکنانش با پرتغالی ها و رونالدو گفت: قطعا بازی آسانی نخواهیم داشت. برخی از بازیکنانم تصور نمی کردند که برابر این همه بازیکن خوب از جمله رونالدو بازی کنند. به همین خاطر بازیکنانم به شدت هیجان زده هستند. می خواهیم از دقیقه اول تا اخر مبارزه کنیم. چیزی برای از دست دادن نداریم و برای رویایمان مبارزه می کنیم.

کارلوس کی روش در ادامه خاطرنشان کرد: اگر کمی شانس بیاوریم ممکن است برنده هم شویم. برخی در کشور من می گویند پرتغال مقابل مراکش خوب بازی کرد. پرتغال اگر خوب نبود نمی توانست مراکش را شکست بدهد.
http://moghym.com/detail/News/504315/52
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد بازی با تیم ملی کشورش نیز گفت: در پرتغال ضرب المثلی داریم که می گوییم دوستان دوست هستند ولی فوتبال یک چیز دیگر است. یعنی اینکه ما با دوستان بازی می کنیم اما برای برد تلاش می کنیم و باید برای فوتبال احترام قائل باشیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
moghym
moghym

مقررات جدید ارزی برای واردات موقت کالا مقیم/گمرک ایران دستورالعمل

 لینک

مقررات جدید ارزی برای واردات موقت کالا
مقیم/گمرک ایران دستورالعمل جدید ارزی مربوط به واردات موقت کالا که مطابق با مصوبات جدید دولت در زمینه ساماندهی و مدیریت بازار ارز است را جهت اجرا به گمرکات کشور ابلاغ کرد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، گمرک ایران دستورالعمل جدید ارزی مربوط به واردات موقت کالا که مطابق با مصوبات جدید دولت در زمینه ساماندهی و مدیریت بازار ارز است را جهت اجرا به گمرکات کشور ابلاغ کرد.

در بخشنامه گمرک ایران پیرامون عدم نیاز به اخذ ثبت سفارش برای ترخیص کالا تحت رویه ورود موقت برای پردازش اعلام کرد: ترخیص کالا در صورتی که نیاز به تامین ارز نداشته باشند، مشمول ضوابط ثبت سفارش نمی شوند.

در این دستورالعمل خطاب به تمامی گمرکات اجرایی کشور آمده است: با عنایت به اعلام قبلی سازمان توسعه تجارت ایران در سال ۱۳۹۲ مبنی بر عدم نیاز به ثبت سفارش برای ترخیص کالا تحت رویه ورود موقت برای پردازش موضوع ماده ۵۱ قانون امور گمرکی، اعلام می دارد: مطابق بند ۳ صورتجلسه موصوف، کالاهایی که به صورت ورود موقت به کشور وارد می شوند در صورتی که نیاز به تامین ارز نداشته باشند،‌ با توجه به اینکه واردات قطعی تلقی نمی شود، مشمول ضوابط ثبت سفارش نیستند.

همچنین بررسی مصوبات کارگروه ماده ۱۴ مصوبه ساماندهی و مدیریت بازار ارز نشان می دهد که مقرر شد به منظور تامین ارز آن بخش از واردکنندگانی که کالای خود را به صورت اعتباری خریداری و از گمرک ترخیص کرده اند و در عین حال در زمان تعیین منشاء ارز، گزینه خرید نسیه را انتخاب نکرده اند، وزارت صمت کارگروهی را جهت ارزیابی و سنجش موارد مذکور تشکیل و نتیجه را به کارگروه به منظور اخذ تصمیم گزارش نماید.

تبصره ۱: رویه لازم برای تامین ارز واردکنندگانی که در زمان تعیین منشاء ارز گزینه خرید نسیه را انتخاب کردند، توسط بانک مرکزی ابلاغ شده است.

تبصره ۲: موارد مورد بررسی در کارگروه مذکور شامل ثبت سفارش های مرتبط با وزارت بهداشت نیست و با این دسته از ثبت سفارش ها مطابق توافق به عمل آمده با وزارت بهداشت برخورد خواهد شد.

صادرکنندگانی که متعهد به فروش ارز حاصل از صادرات خود در سامانه نیما نیستند، می توانند نسبت به واگذاری حق امتیاز پروانه صادراتی خود به واردکنندگان غیر برای واردات کالاهای مشخصی که توسط وزارت صمت تعیین می شود، اقدام نمایند. تعهدات ارزی آن صادرکنندگان با واگذاری حق امتیاز مذکور با درج در سامانه جامع تجارت و ثبت در دفاتر قانونی قابل تسویه است و واردکنندگان مذکور متعهد به ارایه پروانه ترخیص کالاهای وارداتی هستند. دستورالعمل اجرایی این بند به همراه جزییات توسط وزارت صمت و در صورت لزوم با همکاری بانک مرکزی آماده و ابلاغ می شود.

کالاهایی که به صورت ورود موقت به کشور وارد می شوند، در صورتی که نیاز به تامین ارز نداشته باشند، با توجه به اینکه واردات قطعی تلقی نمی شوند، مشمول ثبت سفارش نیستند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
moghym
moghym

جشنواره کن رسما با نمایش «همه می دانند» افتتاح شد

 لینک

جشنواره کن رسما با نمایش «همه می دانند» افتتاح شد
مقیم/هفتادویکمین جشنواره فیلم کن با اولین نمایش جهانی فیلم اسپانیایی زبان «همه می دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی آغاز به کار کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، اصغر فرهادی کارگردان این فیلم همراه با «خاویر باردم»، «پنه لوپه کروز» و «ریکاردو دارین» سه بازیگر اصلی این فیلم پیش از نمایش افتتاحیه روی فرش قرمز رفتند.

حاضران در سالن لومیر کاخ جشنواره محل نمایش فیلم افتتاحیه عوامل فیلم «همه می دانند» از جمله فرهادی، «کروز» و «باردم» را برای مدنی طولانی مورد تشویق قرار دادند و «تیری فرمائو» دبیر باسابقه این رویداد سینمایی نیز از فرهادی به گرمی استقبال کرد.

«همه می دانند» روز چهارشنبه ۹ می ( ١٩ اردیبهشت) در ساعات ٨:٣٠ صبح و ١٣ نیز دو نمایش دیگر در گرند لومیر سالن اصلی کاخ جشنواره خواهد داشت.

در خلاصه داستان فیلم «همه می‌دانند» آمده است:« کارولینا برای دیدار با خانواده‌اش از آرژانتین به زادگاهش اسپانیا بازمی‌گردد. در این سفر که پیش‌بینی می‌شد به تجدید دیدار اعضای خانواده خلاصه شود، رویدادهای غیرمنتظره‌ای به وقوع می‌پیوندد که بر روند زندگی کارولینا تاثیر می‌گذارد.»

در فیلم «همه می‌دانند» که فیلمبرداری آن اواخر ماه نوامبر سال گذشته میلادی در مادرید به پایان رسید، علاوه بر «پنه‌لوپه کروز»، «خاویر باردم» بازیگر مطرح اسپانیایی و «ریکاردو دارین» بازیگر آرژانتینی «ادوارد فرناندز»، «باربارا لنی»، «الویرا مینگز»، «ایما کوئستا»، «روژه کاسا مایور» و «رامون باره‌آ» از دیگر بازیگران اصلی هشتمین فیلم بلند فرهادی هستند.

«خوزه لوییس آلکاینه» ۷۸ ساله، مدیر فیلمبرداری این فیلم است. علاوه‌بر خود اصغر فرهادی، شرکت‌های Memento Films از فرانسه، Morena Film از اسپانیا و Luky Red از ایتالیا تهیه‌کنندگی مشترک این فیلم را بر عهده دارند.

مدیریت هنری فیلم بر عهده «کلارا نوتاری» و طراح لباس نیز «سونیا گرانده» است. هایده صفی یاری تدوین‌گر و «دانیل فونترودونا» مدیر صدابرداری فیلم است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
moghym
moghym

نوع اتهامات خانم زاغری گمانه‌زنی‌های بی‌اساسی است مقیم/ سخنگوی وزارت

 لینک

نوع اتهامات خانم زاغری گمانه‌زنی‌های بی‌اساسی است
مقیم/ سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: خانم زاغری به عنوان شهروند ایرانی، از نظر دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران به دلایل مختلف مجرم شناخته شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران محاکمه شده و دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

به گزارش مقیم ، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان هر آنچه در خصوص نوع اتهامات نازنین زاغری و یا مرتبط کردن آن با برخی از مسائل روابط فیمابین ایران و انگلیس مطرح می‌شود را گمانه‌زنی‌های بی اساسی خواند که صحت ندارد.

در پی انتشار ادعایی از سوی «ریچارد راتکلیف» همسر نازنین زاغری، تبعه ایرانی - انگلیسی مبنی بر اینکه مقامات قضایی ایران به وی گفته‌اند که علت اصلی زندانی‌‌ شدن همسرش، بدهی بریتانیا به ایران است، خبرنگار فارس از بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره سؤال کرد که وی پاسخ داد: خانم زاغری به عنوان شهروند ایرانی، از نظر دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران به دلایل مختلف مجرم شناخته شده و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران محاکمه شده و دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

وی افزود: هر آنچه در خصوص نوع اتهامات خانم زاغری و ارتباط دادن آن به برخی از مسائل روابط فیمابین ایران و انگلستان مطرح می‌شود، گمانه‌زنی‌های بی‌اساسی است که صحت ندارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: هیچ ارتباطی بین محکومیت وی با روابط دوجانبه تهران و لندن وجود ندارد و این موضوع به مسائل و اختلافات مالی که در برخی حوزه‌ها بین ایران و انگلستان وجود دارد، نیز ارتباط پیدا نمی‌کند.

به گزارش فارس، ریچارد راتکلیف، همسر نازنین زاغری اخیرا در اظهاراتی مدعی شده است که مقام‌های قضایی ایران، در پیام‌هایی به او گفته‌اند که علت اصلی زندانی‌‌ شدن همسرش، بدهی بریتانیا به ایران است.

راتکلیف عنوان کرده است که در پیام‌هایی که از دفتر دادستانی و همچنین قاضی پرونده به او رسیده تأکید شده که مسئله اصلی بدهی دولت بریتانیاست؛ این بدهی به دلیل یک معامله تسلیحاتی به مبلغ ۴۰۰ میلیون پوند است که پیش از انقلاب بین تهران و لندن امضا شد و بعد از پرداخت پول توسط ایران، تسلیحات مزبور به ایران تحویل داده نشد.

نازنین زاغری تبعه ایرانی ــ انگلیسی است که 15 فروردین سال 1395، در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر شد.

به گزارش فارس، بهرام قاسمی همچنین هفتم اسفند ماه سال گذشته (1396) در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نازنین زاغری بار دیگر تاکید کرد که بحث زاغری بحث حقوقی و قضایی است و افزود: ایشان در یکی از محاکم ایران محکوم است و دوران محکومیتش را طی می‌کند. ایشان دوتابعیتی است که از نظر قانون ایران، به رسمیت شناخته نمی‌شود و موضوع آن ربطی به وزارت خارجه و دیگر مسائل روابط ایران و انگلستان ندارد و موضوع خاصی است با توجه به تابعیت ایرانی‌اش و به خاطر جرم‌های مشخصی که سیستم قضایی ایران تشخیص داده در زندان است.

وی گفت: وزارت خارجه به خاطر تفکیک قوا دخالتی در این مسئله ندارد و این نوع فرافکنی که زاغری گروگان روابط ایران و انگلستان و روابط مالی ایران با شرکت‌های انگلیسی است، نادرست و حرف بیهوده‌ای است.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: شاید این اظهارات ناشی از عدم شناخت روابط ٢ کشور و حتی سیستم داخلی ایران و سیستم قضایی و سیاست خارجی ایران باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
moghym
moghym

تبریک نوروز ویژه ایرانیان خارج از کشور

 لینک

تبریک نوروز ویژه ایرانیان خارج از کشور


علی اکبر کریمی نایب رئیس فراکسیون ايرانيان خارج از كشور فرا رسیدن سال نو را به هموطنان مقیم خارج از کشور تبریک گفت

به گزارش مقیم متن پیام به شرح ذیل است:

از همه سوی جهان جلوه او می بینم
جلوه اوست جهان کز همه سو می بینم
چون به نوروز کند پیرهن از سبزه و گل
آن نگارین همه رنگ و همه بو می بینم
آغاز سال نو و تولد دوباره طبیعت، عید فرخنده و کهن نوروز را که یادگار نیاکان و پیام‌آور صلح و دوستی، عشق و محبت، با لطافت گیاه و خرمی طبیعت همراه است و تحولی به مراحل نیکو است به هموطنان عزیز در ایران و خصوصا ایرانیان مقیم خارج از کشور تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم در سال جدید بتوانیم بیش از گذشته از توانمندیها و ظرفیتهای متنوع موجود در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور استفاده نماییم همچنین بتوانیم از وجود چهره های ارزشمند و نامدار علمی و فرهنگی و اقتصادی بهره بجوییم.
فراکسیون ایرانیان مقیم خارج از کشور مجلس شورای اسلامی، تمام تلاش خود را در سال جدید برای زمینه سازی حضور گسترده و موثر شما در داخل کشور خواهیم کرد.
سالی سرشار از توفیقات روز افزون برای همه ایرانیان در جای جای گیتی از خداوند دادار آرزومندم.

علی اکبر کریمی
نایب رییس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور

قاسمی نوروز را به ایرانیان خارج از کشور تبریک گفت


به گزارش مقیم متن پیام به شرح ذیل است:
یا مقلب،قلب ما را شاد کن یا مدبر، خانه را آباد کن

یا محول، احسن الحالم نما از بدی ها فارغ البالم نما

ایرانیان پر غرور، با افتخار و سرفراز

خجسته باد عید سعید نوروز، فرخنده باد آغاز سال 1397 خورشیدی وسرسبز باد بهار زندگی تان. بهار بهترین بهانه برای آغاز و برای زیستن است. حیات دوباره بهار بر شما مبارک باد.

سالی دگر با همه سختی ها و گشایش ها ، کامیابی ها و تجربه های تلخ و شیرین گذشت و در آستانه آغازی دوباره و نو به نو شدن ایام هستیم. ملت بزرگ و تمدن ساز ایران ، در طول تاریخ پرشکوه و باعظمت خود نه تنها در ساختن ایران زمین که در رشد و توسعه تمدن بشری و تعالی فرهنگ زیبای انسانی و انتقال تمدنی به اقصا نقاط جهان نقش بسزائی ایفاء کرده است . ایران و ایرانیان در جای جای تاریخ و گوشه گوشه این جغرافیای جهان گستر، رد پائی از علم و ادب و فرهنگ و هنر خود را برجای گذارده و تمدن بشری و جوامع و سرزمین های مختلفی را وامدار خویش ساخته اند.

ملت بزرگ ایران زمین و خانواده بزرگ ایرانیان در سراسر گیتی ، در سالی که گذشت توانستند با وجود همه موانع و سختی ها و مشکلات داخلی و خارجی به حرکت تکاملی و رو به رشد خود در همه زمینه ها ادامه دهند و افتخارات بسیاری در عرصه های مختلف از سیاست و تجارت گرفته تا علم و دانش و فرهنگ و هنر کسب نمایند . در هنگامه پرغوغا و پر آشوب و بحران زده کنونی که آتش جنگ و وحشت و ترور از سرزمین های دور و نزدیک زبانه می کشد، ایران و ایرانی پرچم صلح و دوستی را در دست گرفته و منادی گفتگو و تعاون گشته است.

شما ایرانیان ساکن و مقیم خارج از کشور، نقش بسیار ارزشمند و سازنده ای در معرفی سرشت پاک و فرهنگ ناب و هنر اصیل و شرافت انسانی ِ ایران و ایرانی به مردمان و دولتمردان جهان دارید . امید است با تداوم نقش سازنده و موثر خویش در معرفی چهره پاک و بی آلایش ایران زمین، بتوانید به رسالت ملی و میهنی خود بیش از پیش عمل نمائید .

بدون تردید دولت جمهوری اسلامی ایران و بخصوص وزارت امور خارجه بعنوان مسئول اجرای روابط و تعاملات خارجی، کماکان به وظائف ذاتی خود در حمایت و پشتیبانی از شما ایرانیان عزیز در هر کجای این کره خاکی ، با قوت و قدرت ادامه خواهند داد .

برای یکایک شما ایرانیان عزیز وگرامی سلامت، سعادت، سیادت، سرور، سروری، سبزی وسرزندگی؛ آرزومندِم.

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد نهال دشمنی برکن که رنج بی شمار آردبهرام قاسمی

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجهپیام تبریک نوروز به ایرانیان مقیم خارج از کشور


به گزارش مقیم متن پیام به شرح ذیل است:

برآمد باد صبح و بوی نوروز ​​​​
به كام دوستان و بخت پیروز
مبارک بادت این سال و همه سال
​​​​ همایون بادت این روز و همه روز


در آستانه فرا رسیدن عید نوروز و بهار طبيعت، حلول سال نو را به همه ایرانیان عزيز مقیم خارج از كشور و همه دوستداران فرهنگ و تاریخ ایران در اقصی نقاط جهان تبریک و تهنیت عرض نموده وامیدو

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید