لحظه  بروز رسانی 
محمدهادی
محمدهادی

حدود 10 سال پیش بود. بچه ی تقریبا 2

حدود 10 سال پیش بود. بچه ی تقریبا 2


حدود 10 سال پیش بود. بچه ی تقریبا 2 ساله ی یکی از فامیلای نزدیکمون، دچار یک بیماری مغزی ای بود که توان حرکت کردن رو نداشت. دکترا هم جواب کرده بودن و گفتن اگر تا 2سالگی نتونه چهاردستوپا بره دیگه نمیتونه کلا حرکت کنه.

همون دوران قسمت شد برم مشهد. تو راه حرم یک دست فروشی تکه پارچه های سبز رنگ میفروخت. یک لحظه اون بچه تو ذهنم اومد و پیش خودم گفتم این پارچه رو میگیرم ، میمالم به ضریح بعدش میببرم که بمالن به دستوپای بچه! پارچه رو خریدمو ی خورده به ضریح مالیدم.

برگشتم خونه. رفتم خونه ی فامیلمون به مادرش گفتم این پارچه رو به ضریح امام رضا مالیدم، آوردم برای بچه. اون هم با لحن گلایه ای گفت من خود بچه رو بردم حرم چیزی نشد حالا پارچه میخواد شفا بده!(البته از روی ناراحتی بود این حرفش)

بعدش پارچه رو گرفت و مالید به کل بدن بچه. فردا صبح مادر بچه زنگ زد خونمون با خوشحالی و گریه تمام گفت بچه داره چهاردستوپا میره.


پ ن : از لحظه ای که تصمیم به خریدن پارچه گرفتم تا آخرین لحظه ی رسوندن به صاحبش، به هیچ چیز جز امام رضا فکر نمیکردم. یعنی نه تنها به اینکه بچه خوب میشه یا نه فکر نمیکردم که هیچ، حتی به این هم فکر نمیکردم که خب امام رضا باب الحوائج هستش و قطعا شفا میده! یعنی نکه نمیخواستم به این مسائل فکر کنم، اصلا به ذهنم نیومد این فکرا. من فقط به امام رضا فکر میکردم و میخواستم این پارچه رو ببرم همین. یعنی تو ذهنم این بود که باید این کارو بکنم.

پ ن مهم: اون روزا قطعا گناهام خیلی کمتر بود : (

مشاهده همه ی 57 نظر
محمدهادی
محمدهادی

گل تنها چیزی هست که چون مردم کم میخرن

گل تنها چیزی هست که چون مردم کم میخرن


گل تنها چیزی هست که چون مردم کم میخرن و فراوونه گرون میشه!
دلیلش اینه که عمر گل کمه و وقتی تولید کننده مثلا 100 تا گل تولید میکنه ، فقط 10 تاش فروش میره و بقیش پژمرده میشه، به خاطر همین مجبوره هزینه ی 90 تای دیگه رو روی همون ده تا بیاره.
تو کشور ماهم این فرهنگ خیلی کم جا افتاده. آخرین بار کی به پدر مادر خواهر برادر همسر فرزند گل هدیه دادیم؟!

مخصوصا برای دوستای خوب : )
آقا مسعود و آقا مهدی
الهام خانم و تانیا خانم و حنان خانم و شبنم خانم
( به ترتیب حروف الفبا :| )

نظرات برای این پست غیر فعال است
محمدهادی
محمدهادی

چندتا دختر باید قربانی بشن تا ملتچندتا دختر باید قربانی بشن تا ملت بفهمن باید به بچه ها و خصوصا دختراشون محبتو عشق بورزن تا احساس خلا عاطفی نکنن که برای برطرف کردن این نیازشون برن دنبال دیگران که آخرش بشه این.
تف

اول خودمو میگم. خدایا مارو تو راه درست قرار بده

مشاهده همه ی 9 نظر
محمدهادی
محمدهادی

"من کاری که فکر میکنم درسته رو"من کاری که فکر میکنم درسته رو انجام میدم و به هیچ کسو هیچ چیز کار ندارم"
و اینگونه شد که بشر *** به خودشو به دنیا.
شیطان هم حتی با این دلیل که چون از آتیشه و نوروانرژی و گرما داره از انسان که از خاکه برتره، کاری که فکر میکرد درسته رو انجام داد.


مشاهده همه ی 7 نظر
محمدهادی
محمدهادی

جالب اینجاست که تو آمریکا با اینکهجالب اینجاست که تو آمریکا با اینکه اسلحه آزاده ولی هیچکس جرأت نداره حتی پلیس رو با اسلحه تهدید کنه ، درحالیکه تو ایران طرف با قمه پلیس رو دنبال میکرد و حتی 7 تا پلیس کشته شد.
کمی بدون تعصب و غرض به این مسئله فکر کنید ی چیزایی رو متوجه میشین، البته اگر بخواین که متوجه بشین.
ان شاالله همه ی دشمنان ایران، آرزوی سرنگونی ایرانو به گور میبرن


مشاهده همه ی 2 نظر
محمدهادی
محمدهادی

هر دو ساخت فرانسه هست. ولی جدای از رسانه، چرا بشر

هر دو ساخت فرانسه هست. ولی جدای از رسانه، چرا بشر

هر دو ساخت فرانسه هست. ولی جدای از رسانه، چرا بشر با اینکه اینارو میدونه و قبول میکنه ولی دوست داره از کنار سمت راستی به راحتی بگذره و فراموش کنه و سمت چپیو بچسبه؟
شاید یک دلیلش این باشه که " الناسُ عبیدُ الدنیا"
(سمت راست کشتن یک میلیون الجزایری و بریدن سرهای آنان توسط فرانسویا . سمت چپ ساخت برج ایفل از غارت منابع کشور الجزایر)

مشاهده همه ی 3 نظر
محمدهادی
محمدهادی

بیایید همه باهم برای ظهور امام دعا کنیم. تا


بیایید همه باهم برای ظهور امام دعا کنیم. تا وقتی که خدا میبینه خودمون نمیخواهیم، خودمون برای ظهور دعا و استغاثه نمیکنیم اونم ظهور رو عقب میندازه. اگه ذره ای نجات دنیا برات مهمه و دغدغه داری، از ته دلت بخواه بیاد تا دنیارو از ظلم و گناهو نابودیو بی بندوباری و ... نجات بده. این فقط برای کرونا نیست. ظلم های بدتری داره تو دنیا رخ میده. باید همیشه برای ظهورش دعا کنیم. ولی ،کرونا بهونه ای شد مایی که قبل از این سرگرم دنیامون بودیم به یادمون بیاد که خدایی هم داریم. تا باهاش حرف بزنیمو نجوا کنیم. برای هرچی داریمو نداریم شکرشو بجا بیاریم. مگه تا کی زنده ایم تو این دنیا. خوردنو خوابیدنو کار کردن و همه ی اعمال دیگمون در راه رضای خدا نباشه چه فایده ای داره؟ بری اون دنیا خدا ازت بپرسه چیکار کردی؟ بعد بگی کلی کار کردم ، پاره کردم خودمو تو دنیا. بعد بگه خب برای دنیات کردی، برای آخرتت چیکار کردی و هیچی نتونی بگی. بیایید همه ی کارهامونو برای رضای خدا و در راه رضای او انجام بدیم. ان شاءالله که عاقبت بخیر دنیا و آخرت بشیم.
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج


مشاهده همه ی 5 نظر
محمدهادی
محمدهادی

وَخُلِقَ الْإِنْسَانُ ضَعِيفًا همیشه غر


وَخُلِقَ الْإِنْسَانُ ضَعِيفًا

همیشه غر میزدم به خاطر مشکلات کوچیکو بزرگ. گلایه میکردمو خدارو فراموش میکردم. دیگه به این فکر نمیکردم که شاید میتونست بدتر از این بشه و خدا نذاشت.
وقتی کوچکترین موجود دنیا میتونه باهامون اینکارو کنه دیگه غلط کنم ناشکری کنم.
خدایا ببخش منو

مشاهده همه ی 27 نظر
محمدهادی
محمدهادی

تو BBC همه ی کشورها مجریا و خبرنگاراشون از


تو BBC همه ی کشورها مجریا و خبرنگاراشون از کشورشون چیزای خوب میگن ولی فقط برای ایرانو از کسایی انتخاب میکنن که مخالف ایران باشن. هیچ کشوری به اندازه ایران دشمن نداره. هیچ کشوری مثل ایران بی بی سی و اینترنشنالو منوتو کوفتو زهرمار نداره. خیلی از کشورها هستن که مخفی میکنن این قضیه رو و هیچ اتفاقی هم نمیوفته و هیچ صدایی هم در نمیاد. چون روشون زوم نشده. ولی ایران همون روز که این ویروس رو تشخیص داد همون روز اعلام کرد.کل بی بی سی و بقیه بسیج شدن برای تخریب ایران. عقلتونو به چرندیات اونا ندین. کی میخواید متوجه بشین دشمنی اونارو. کی میخواید بفهمین اونا از نابودیه ایرانو ایرانی خوشحال میشن.
ترس از گرفتن این ویروس و مراقب بودن (که خیلی خوبه)، ی چیزه، ترس از اینکه اگه دچارش شدی حتما میمیری (که خیلی بده) ی قضیه دیگه. پس مراقبتو جدی بگیرید ولی اگه خدای نکرده دچارش شدین نترسین، ناامیدی خودش ایمنیه بدنوتضعیف میکنه .
دعا کنیم ان شاالله هرچی زودتر تموم بشه شرش

مشاهده همه ی 8 نظر