محسن شریفیان
محسن شریفیان

سرپرست، آهنگساز گروه «لیان» بوشهر از برگزاری کنسرت این گروه موسیقایی

سرپرست، آهنگساز گروه «لیان» بوشهر از برگزاری کنسرت این گروه موسیقایی

سرپرست، آهنگساز گروه «لیان» بوشهر از برگزاری کنسرت این گروه موسیقایی محلی بعد از 16 سال در بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن شریفیان که چندین سال است موفق به دریافت مجوز برگزاری کنسرت گروه لیان در زادگاه خود بوشهر نشده بود، گفت: خوشبختانه با مساعدتی که از سوی مسوولان استانی انجام گرفت روز جمعه 12 دی ماه امسال بعد از 16 سال تازه ترین کنسرت گروه «لیان» را در سالن شهید آوینی بوشهر برگزار می کنیم.

وی ادامه داد: گروه لیان بوشهر نزدیک به 21 سال است که تلاش خود را انجام داده فرهنگ و آداب و رسوم مردم بوشهر را در قالبی موسیقایی به علاقه مندان و حتی مردم کشورهای دیگر معرفی کند و حالا اینکه چرا این گروه تاکنون به جز چند برنامه دولتی و مناسبتی اجرایی به صورت مشخص و مستقل نداشته پرسشی است که من نباید پاسخگوی آن باشم.

این آهنگساز و پژوهشگر موسیقی نواحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا کنسرت را در سالن بزرگ تر و یا عمارت تاریخی برگزار نکردید؟ توضیح داد: با توجه به این‌که کنسرت «لیان» در شهر بوشهر، مورد استقبال بسیار همشهریان قرار می‌گیرد، ابتدا به متولیان فرهنگی پیشنهاد دادیم تا استادیوم ۱۵ هزار نفری شهید بهشتی را در اختیار ما بگذارند، اما موافقت نشد. گزینه بعدی عمارت تاریخی ملک بود که با آن هم موافقت نکرند و سرانجام قرار شد کنسرت در سالن شهید آوینی با گنجایش ۴۱۲ نفر برگزار شود.

ماکان صغیرى که به همراه موسسه نارنجى کنسرت لیان را برگزار مى کنند درباره این اجرا توضیح داد: بلیت‌ها ٣٠، ٣۵ و ۴٠ هزار تومان در نظر گرفته شده، این در حالی است که ما همه تلاش خودمان را کردیم تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند و علاقه‌مندان بیشتری بتوانند به تماشای کنسرت لیان بنشینند.

کنسرت گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان، جمعه ۱۲ دی، ساعت ۱۹ و ۲۱ در سالن شهید آوینی شهر بوشهر برگزار می‌شود . آکا صفوی، حسین سنگسر، مرتضی پالیزدان، مهدى شریفیان، محمود بردک‌نیا و حمید اکبری، محسن شریفیان را در این اجرا همراهی خواهند کرد.

مشاهده همه ی 14 نظر
محسن شریفیان
محسن شریفیان

«محسن شریفیان» در جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی مالزی

«محسن شریفیان» در جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی مالزی

«محسن شریفیان» در جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی مالزی حضور پیدا کرد

موسیقی ایرانیان – لاله جهانشاهی: «محسن شریفیان» آهنگساز، نوازنده جنوبی و سرپرست گروه موسیقی لیان در دومین جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی مالزی شرکت کرده و به عنوان نماینده موسیقی ایران به معرفی سوگواری در زادگاه خود پرداخت.

شریفیان در گفتگو با خبرنگار «موسیقی ایرانیان» با اعلام این خبر گفت: «پیش از هر چیز ابتدا می‌خواهم درگذشت «مرتضی پاشایی» هنرمند محبوب و جوان موسیقی پاپ کشورمان را به خانواده محترم جامعه موسیقی هواداران وی تسلیت عرض کنم.»

سرپرست گروه لیان درباره جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی مالزی ادامه داد: «به تازگی از کشور مالزی باز گشته‌ام. این جشنواره در واقع همزمان با آغاز سال جدید در این کشور برگزار شده بود. بنده به عنوان عضوی از جامعه موسیقی کشورمان با بضاعتی که داشتیم به معرفی موسیقی سوگواری و آداب و سنن عاشورایی پرداخته و برنامه‌ای را با شاخصه‌هایی از این موسیقی به اجرا در آوردیم. نمی‌توانم بگویم که این جشنواره از سطح کیفی بالایی برخوردار و بسیار حرفه‌ای بوده است بخصوص در مقایسه با جشنواره‌هایی که تابه حال شرکت داشته‌ام حتی در خود مالزی اما بنده انجام وظیفه کردم تا بخشی از موسیقی نواحی ایران را به اجرا در بیاورم.»

محسن شریفیان درباره فعالیت‌های پیش روی خود در زمینه اجراهای زنده و آلبوم افزود: «مانند دیگر هنرمندان موسیقی بنده نیز کارهایی را برای اجراهای زنده چه در داخل ایران و چه در خارج از کشور و همچنین ضبط آلبوم در دست دارم که بعد از ایام محرم و صفر وضعیت مشخص تری خواهند یافت و بیشتر و بهتر می‌توانم در مورد آن‌ها توضیح دهم. در حال حاضر تنها می‌توانم به این موضوع اشاره کنم که حدود دو ماه است که به دنبال اخذ مجوز برای انتشار لوح تصویری یکی از کنسرت‌هایمان در تالار وحدت هستم.»

وی درباره دلیل تأخیر این مجوز گفت: «دلیل مشخصی را عنوان نکرده‌اند و به این شکل نبوده که این درخواست رد شده باشد اما متأسفانه پیگیری‌هایم بسیار به طول انجامیده است. به هر حال بنده تصمیم گرفته‌ام از طریقی دیگر اقدام کرده و به طور مستقیم درخواست را به جناب مرادخانی ارجاع دهم که فکر می‌کنم و امیدوارم این بار به نتیجه‌ای مثبت در زمانی کوتاه‌تر دست یابم.»

شایان ذکر است که جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی مالزی از هشتم الی دوازدهم آبان ماه امسال با مشارکت هنرمندان مسلمان ۱۰ کشور اسلامی در پوتراجایا، پایتخت سیاسی این کشور برگزار گردیده و شریفیان به دعوت دانشگاه علمی- کاربردی فرهنگ و هنر (مرکز بوشهر) در این جشنواره حضور داشته است.

مشاهده همه ی 20 نظر
محسن شریفیان
محسن شریفیان

عکسی از «محسن شریفیان» با ساز «نی انبان» که مخاطبینی چینی (کنسرت هاى

عکسی از «محسن شریفیان» با ساز «نی انبان» که مخاطبینی چینی (کنسرت هاى

عکسی از «محسن شریفیان» با ساز «نی انبان» که مخاطبینی چینی (کنسرت هاى المپیک پکن) با دیدن وی ذوق زده شده اند.

مشاهده همه ی 11 نظر
محسن شریفیان
محسن شریفیان

گفت‌وگو با «محسن شریفیان» به بهانه انتشار آلبوم «دینگو مارو»نیوشا مزیدآبادی:

گفت‌وگو با «محسن شریفیان» به بهانه انتشار آلبوم «دینگو مارو»نیوشا مزیدآبادی:

گفت‌وگو با «محسن شریفیان» به بهانه انتشار آلبوم «دینگو مارو»

نیوشا مزیدآبادی: محسن شریفیان، موسیقیدان بوشهری چندی پیش آلبوم «دینگو مارو» را در ایام ماه رمضان که به نوعی کسادی بازار موسیقی محسوب می‌شود، منتشر کرد. این نوازنده و خواننده گروه لیان که در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی با ارائه موسیقی بومی جنوب کشور موفقیت‌های فراوانی را از آن خود کرده، تلاش کرده در «دینگو مارو» با مطالعه موسیقی و فرهنگ کهن جنوب کشور، تلفیقی از موسیقی و برخی تفکرات فرهنگی مردم هرمزگان و بوشهر را به زبان موسیقی بیان کند. آلبوم «دینگو مارو» که حاصل همکاری محسن شریفیان و بهنام شهرکی است بهانه‌یی شد تا گفت‌وگویی با این نوازنده و آهنگساز جنوبی داشته باشیم. صدور مجوز انتشار این آلبوم نزدیک به سه سال طول کشید و پرسش‌های زیادی را حول محتوای این آلبوم برانگیخت اما اینکه دلیل این وقفه سه ساله چه بوده و تا چه اندازه دفتر موسیقی وزارت ارشاد – که از آغاز فعالیت خود قصد داشته مجوزهای آلبوم‌ها را به سرعت منتشر کند- در این تاخیر دخیل بوده بحثی است که محسن شریفیان در ادامه این گفت‌وگو به آن پرداخته است.


ادامه: http://musiceiranian.ir/57637-sharifian-18.html

مشاهده همه ی 6 نظر