افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
عشق فقط یک کلام*********حسین علیه السلام


اگه خواستی هوادار گـــــــــروه شـــــو....ممنون که هوادار شدی...


1359563741219725_large.jpg
1359563884585764_large.jpg
نصر من الله وفتح***

الغریب

چشماتو واکن ندهندت فریب


بروز رسانی 
fatemeh khanoom
آروم و عادیآروم و عادی
fatemeh khanoom
تصویر مرتبط
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
hamid
خوشحالخوشحال
hamid
🗂 شناخت فطرت
🌺 #کلام_نورانی

📑  سؤال عجیبی كه مطرح مي‌شود، اين است كه چگونه اعراب جاهلي، اشتباه به اين بزرگي مي‌كردند و آنچه را كه خود ساخته‌اند، اينگونه مي‌پرستيدند؟!
در حاليكه ما هم همين كار را مي‌كنيم؛ آنها از سنگ، بت مي‌ساختند و ما در خيال و ذهن خود ساخته‌ايم!

🔍به ندای درونت گوش کن... همان فطرت تو است. با کلماتی نورانی و تفکر، خودت را نجات بده ...
https://t.me/joinchat/AAAAAD686pRPUOqWqa4L8w
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاسخگوی دینی
آروم و عادیآروم و عادی
پاسخگوی دینی
چرا مسلمانان دروغ گفتن را در بعضی موارد جایز می دانند؟ آیا این بی اخلاقی نیست؟  برای آنکه تصور صحی

چرا مسلمانان دروغ گفتن را در بعضی موارد جایز می دانند؟ آیا این بی اخلاقی نیست؟

برای آنکه تصور صحیحی از موضوع داشته باشیم، مناسب است، ابتدا توجه کنیم که مسلمانان، در چه مواردی دروغ را جایز می دانند. مطابق مشهور دو موضع اصلی برای جواز دروغ وجود دارد:

۱- اصلاح بین مردم؛ امام صادق(ع) فرمود: انّ اللَّه أحبّ الکذب فی الإصلاح... و أبغض الکذب فی غیر الاصلاح؛( میزان الحکمة، عنوان ۳۴۶۶، حدیث ۱۷۴۷۴.) خداوند دروغ گفتن را در مورد اصلاح بین مردم دوست دارد ... و دروغ را در غیر اصلاح دشمن دارد.
۲- دفع شر ظالمان؛ امام صادق(ع) فرمود: الکذب مذموم الاّ فی امرین: دفع شر الظلمه و اصلاح ذات البین؛ (میزان الحکمة، عنوان ۳۴۶۶، حدیث ۱۷۴۷۶.) کذب بد است مگر در دو مورد: با دروغ شر ظالمی را از خود یا از دیگران دفع کند، یا با دروغ بین دو نفر اصلاح ایجاد کند.

این در کنار مذمت های فراوان اسلام نسبت به دروغ گویی است از جمله آنکه:

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله می فرمایند : هر گاه بنده دروغ بگويد، از بوى گندى كه پديد آورده است فرشته يك ميل از او دور مى شود. (الترغيب و الترهيب : ٣/٥٩٧/٣٠.)

همچنین امام على عليه السلام : بزرگترين خطاها (گناهان) نزد خداوند، زبان دروغگوست. (المحجّة البيضاء: ٥/٢٤٣)

ایشان در جمله دیگری می فرمایند : بدترين خصلتها، دروغگويى است. (غرر الحكم : ٥٧٢٨)

حال با توجه به اینکه اسلام به طور کلی، دروغ را بسیار مذموم می داند، و تنها موارد محدود و مشخصی را استثناء کرده، حقیقت امر روشن می شود.

چون اگر کسی در زندگی خود دغدغه ای نسبت به راستگویی نداشته باشد و به سادگی دروغ بگوید، هرگز با این معضل مواجه نمی شود که آیا راستگویی همیشه بایسته است یا خیر؟ چنین کسی می تواند به سادگی شعار دهد و دروغگویی را حتی در مواضع مصلحت آمیز محکوم کند.

اما اگر شخص در زندگی خود نسبت به راستگویی، تعهد داشته باشد، با موقعیت هایی مواجه می شود که راستگویی را در تزاحم با امر مهم دیگری می بیند. ممکن است یک راست گفتن او، کمک به ظالمی باشد تا جان شخص بی گناهی را بگیرد! آیا کسی که به اخلاق متعهد است، می تواند به سادگی به جان آن مظلوم بی اعتناء باشد؟

بنابراین اصل استثناء داشتن صداقت، بسیار معقول و موجه است و کافیست دقت نماییم که در مقابل مصلحت صداقت، چه مصلحت دیگری قرار گرفته تا در تزاحم بین آنها، حکم روشن و شفاف عقل را بیابیم.

البته اسلام آن قدر نسبت به راست گویی توجه دارد که حتی در چنین مواردی دستور می دهد در صورت امکان از توریه (سخنی که در واقع راست است اما شنونده از آن معنای غلطی می فهمد) بهره گرفته شود. تا قبح دروغ در نزد گوینده تضعیف نشود.

همچنین توجه به این نکته بسیار مهم است که مصلحت با منفعت متفاوت است. و این گونه نیست که کسی به خاطر منافع خود مجاز به دروغگویی باشد.

http://www.soalcity.ir/node/3062

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاسخگوی دینی
آروم و عادیآروم و عادی
پاسخگوی دینی

فرصت را از دست ندهید: فروش استثنائی کفن ضد عذاب قبر؟؟!!!!


2130758_thumb.jpg


پاسخ شایعه
1. چنین فروشگاه اینترنتی در کشور موجود نیست و هیچ فروشگاهی به آیت الله تقویان تعلق ندارد!

2. کفن ضد عذاب قبر واقعیت ندارد و با مبانی اعتقادی اسلامی در تضاد است!

3. فروش کفن ضد عذاب قبر، بهمن ماه سال ۱۳۹۳ در سایتی در ترکیه تبلیغ شد! جزئیات شایعه عینا از این خبر کپی شده است!

4. این سایت وابسته به "جوبلی احمد هوجا" عالم دینی ترکیه است که در بدعتی عجیب و با قیمتهای گزاف دست به فروش یک سری کفن تقریبا معمولی زده است!

5. کفن معمولی ۷۰ هزار تومان نیست، بلکه از ۱۵ هزارتومان در بازار یافت می شود!

6. عذاب قبر ناشی از اعمال ماست و برای نجات از آن، موثرترین راه دوری از بعضی اعمال چون سبک شمردن نماز، سخن‌چینی، دروغ گویی، غیبت کردن و... و انجام برخی دیگر چون شهادت، محبّت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، صلوات بر ایشان، زیارت امام حسین(ع)، نماز شب و... است.

7. تصویر شایعه مربوط به آیت الله تقویان نیست! این فرد روحانی ای خیاط به نام «عبدالامیر فاضل» می باشد که سالهاست در قم خیاط لباس طلاب است.

http://shayeaat.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاسخگوی دینی
آروم و عادیآروم و عادی
پاسخگوی دینی
رفتار شیعیان با اهل سنت باید چگونه باشد؟

رفتار شیعیان با اهل سنت باید چگونه باشد؟  رفتار شیعیان با اهل سنت باید مبتنی بر آداب و آموزه‌های ارفتار شیعیان با اهل سنت باید مبتنی بر آداب و آموزه‌های اخلاقی باشد و از هرگونه اهانت و اختلاف پرهیز شود؛ زیرا حُسن معاشرت از دیدگاه اهل بیت(ع) با تمام انسان‌ها چه موافق و چه مخالف عقیدتی واجب است به همین دلیل حضرت علی‌(ع) هنگامی که فردی غیر مسلمان را بدرقه کرد، در پاسخ به او که از این عمل پرسید، فرمود: «بدرقه کردن انسان برای گرامیداشت او هنگام جدایی، تمام و کامل کردن حسن مصاحبت و همراهی است».(۱)
امامان ما سفارش کرده‌اند که به غیر مسلمانان سلام کنید(۲) حال که اهل سنت از جامعه اسلامی محسوب می‌شوند، این مسئله اهمیت بیشتر می‌یابد.

رفتار انسان دوستانه شیعیان با اهل سنت می‌تواند در قالب‌های مختلف صورت گیرد. معاویة بن وهب گوید: به حضرت امام صادق(ع) عرض کردم: چگونه شایسته است با قوم خود و با مردمانی که آمیزش داریم (یعنی شیعه نیستند) رفار کنیم؟ فرمود: «نگاه کنید به پیشوایان خود. از آنان پیروی کنید. هر طور که آنها رفتار می‌کنند، شما نیز رفتار کنید. به خدا سوگند! بیمارانشان را عیادت می‌کنند و بر سر جنازه‌هایشان حاضر می‌گردند و به سود و زیان آن گواهی می‌دهند و امانت‌های آنان را به خودشان برمی‌گردانند».(۳)
امام صادق(ع) در روایتی دیگر شیعیان را سفارش نموده که در مساجد اهل سنت حضور یابند: «... بیماران آنان را عیادت، در تشیع جنازه آنان شرکت نموده و در مساجدشان نماز بگذارید».(۴) برخی از روایات دلالت دارند که شیعیان با اهل سنت روابط حسنه داشته و با اخلاق حسن برخورد نمایند، زیرا این گونه رفتار عوامل اختلاف را از بین برده، موجب می‌گردد که اهل سنت نسبت به اهل بیت خوش‌بین شوند.(۵)

حتی در برخی روایات ما را از ناسزا گفتن به کسی که اهل بیت را دشنام می‌دهند، بازداشته‌اند.
ابن مسکان از امام صادق(ع) نقل می‌کند: «گمان می‌کنم هرگاه کسی نزد تو ناسزایی به حضرت علی(ع) بگوید، اگر بتوانی او را بکشی، چنین خواهی کرد» ابن مسکان می‌گوید: گفتم بلی، فدایت شوم! قسم به خدا چنین هستم! امام فرمود: «این کار را انجام نده! به خدا قسم! گاهی می‌شود که می‌شنوم کسی به علی(ع) ناسزا می‌گوید، در حالی که بین او و من جز ستونی فاصله نیست، پس پشت ستون مخفی می‌شوم، و پس از فراغت از نماز، از کنارش گذشته، به او سلام کرده و با او مصافحه می‌کنم».(۶)
اهل سنت نیز اهل بیت را دوست دارند و جز عده معدودی که از ناصبین هستند، اهل بیت را دشنام نمی‌دهند.

در روایات به شیعیان سفارش شده است که با اهل سنت خوشرفتار باشند،(۷) زیرا این امر زمینه الفت و وحدت اسلامی را فراهم می‌نماید. بدین‌سان رفتار ما با اهل سنت باید براساس خردورزی و آموزه‌های دینی باشد و رفتار و گفتار امامان را به نمایش بگذاریم. آنان با اهل سنت رفتار منطقی و محبت‌آمیز داشتند. امام صادق(ع) فرموده: «برای ما زینت باشید و موجب خوار و عیب برای ما نباشید! ما را محبوب مردم گردانید و مبغوض‌شان نکنید. مودت و دوستی ایشان را به سوی ما آورده، هر شرّی را از ما دور کنید».(۸) در عصر حاضر وحدت اسلامی بسیار مهم می‌باشد، بدین‌سان باید جهت حفظ وحدت اسلامی و دوری از اختلاف به گونه‌ای رفتار کنیم که اختلافات کم‌رنگ گردد.

پی‌نوشت‌ها:
۱. اصول کافی، ج۲، ص ۶۷.
۲. وسائل الشیعه، ج۱۱، ص ۴۲۹.
۳. اصول کافی، ج۴، ص ۳۵۶.
۴. وسائل الشیعه، ج۳، ص ۳۸۲.
۵. مدارای بین مذاهب، ص ۴۹۰.
۶. مستدرک الوسایل، ج۱۲، ص ۲۵۹.
۷. اصول کافی، ج۴، ص ۴۴۷.
۸. وسایل الشیعه، ج۸، ص ۴۰۰.

http://www.soalcity.ir/node/3380

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهدی
مهدی
علاقه مندان به طب اسلامي

نسخه هاي استاد تبريزيان براي اولين بار در کافه بازار

برنامه شامل بخش هاي :

نسخه هاي استاد

پرسش و پاسخ از استاد

مزاج شناسي

خواص گياهان دارويي  ...

براي خريد کليک کنيد
 لینک
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید