لحظه  بروز رسانی 
حامد ساسانی
حامد ساسانی

حضرت علی (علیه السلام) : قَدْرُ الرَّجُلِ عَلَى قَدْرِ هِمَّتِهِ وَصِدْقُهُ

حضرت علی (علیه السلام) : قَدْرُ الرَّجُلِ عَلَى قَدْرِ هِمَّتِهِ وَصِدْقُهُ عَلَى قَدْرِ مُرُوءَتِهِ وَشَجَاعَتُهُ عَلَى قَدْرِ أَنَفَتِهِ وَعِفَّتُهُ عَلَى قَدْرِ غَيْرَتِه

قدر و ارزش مرد بقدر همت اوست و راستى او بقدر مروت اوست و شجاعتش بقدر زير بار ننگ و عار نرفتن و پاكدامنى او بقدر غيرتش مى باشد . «نهج البلاغة ص 477»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید

🔰 باید به تکلیف عمل کرد، درست و قوی، کوتاه هم

🔰 باید به تکلیف عمل کرد، درست و قوی، کوتاه هم نیاییم. حزب‌اللهی منزوی نداریم، مؤمن مستأصل هم نداریم. انقلابی یا جاش توی زندانه، یا داره می‌جنگه، یا شهید میشه، یا توهین میشه، یا تحقیر میشه؛ انقلابی لای زرورق و احترامات نداریم. انبیاء را نگاه کنید؛ کدامشان شرایط آرام داشتند؟ انقلابیون همیشه در زندگیشان درگیرند. زندگی انقلابی در این است که با سیستم فاسد در اصطکاک باشی. لذا انسان انقلابی را می‌خواهند راکد کنند، منزوی کنند؛ انسان انقلابی باید محکم در صحنه باشد حداقل‌هایی که ازش برمی‌آید...

🔸استاد حسن عباسی
▫️ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - حسینیه هنر تبریز

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ســــارا
ســــارا

بانو حواست باشد .! مرد تو پر است

بانو حواست باشد .! مرد تو پر است

بانو حواست باشد ..!

مرد تو پر است از حرفها و غصه های نگفته ..گوش شنوای حرفهایش باش ..
بانو حواست باشد .!
مرد تو اگر دلش تنهایی می طلبید هیچ گاه شانه های مردانه اش را به زیر بار هزاران تعهد خم نمیکرد تا آشیانی بسازد برایت با گرمای عشق ...تنهایش مگذار ..
بانو حواست باشد ..!
مرد تو ..مرد توست ؛ سالاری است از جنس خودت ؛ آرامشی است از جنس آسمان ؛ تکیه گاهی است از جنس غیرت ...به او اعتماد کن ..
بانو حواست باشد ...!
مرد تو شیفته ی زیبایی توست ..مبادا زیباییت در پس پرده ی خستگی و تلاش روزانه ات پنهان شود ...زیبا باش و آراسته
بانو حواست باشد ...!
بزرگترین درد یک مرد شرمندگی او از نداشته هاست در کنار تو ...درکش کن ..
بانو حواست باشد ...!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گمشده در غبار(اشك قلم salman)
آروم و عادیآروم و عادی
گمشده در غبار(اشك قلم salman)

ابی و خلیج عربی 🔻ابی خواننده فراری

ابی و خلیج عربی

🔻ابی خواننده فراری قبل از انقلاب برای دو دلار بیشتر و سفر مجدد به دوبی حاضر نشد آهنگ خلیج فارس رو در کنسرت خودش بخونه ولی همین آدم نگران ایران و مردم ایران و شهدا هست و پیام حمایت میده ! شما اگه دلت برای ایران و ایرانی میسوزه نیازی نیست برای شهدا و خانواده شهدا آهنگ بخونی، وقتی رفتی تو یه کشوری که هویتت و تاریخت رو جعل کردند جای اینکه به فکر درآمد باشی ،کنسرتت رو تعطیل میکردی یا از ایران دفاع میکردی ! نگو نخواستم حساسیت ایجاد کنم بگو وجود و غیرتش رو نداشتم از وطن و هویتم و کشورم دفاع کنم !

🔻تو کاباره و دیسکو این چیزها رو بهت یاد ندادن فکر کنم ! کسی که به فکر عیش و نوش و پول باشه چه میفهمه وطن دوستی و وطن پرستی چیه ! البته حق هم داری، کسی که همه چیزش تامین هست چه لزومی داره پشت وطن و مردم و تاریخش وایسه !

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
A ɱ ίર
A ɱ ίર

کسی را اگر دوست داری. یک لحظه به نبودنش فکر

کسی را اگر دوست داری...
یک لحظه به نبودنش فکر کن...
دلت اگر نریخت،دلش را نلرزان...!
آسمان همیشه آبی نیست...
و آدم ها همیشه از سمتی که فکر می کنند محکم است می افتند...
هزار سال هم که بگذرد...
تلخی دهان آدم های بریده را
تمام شکر های دنیا هم عوض نمی کند...
کسی را اگر دوست داری،برایش همان باش که می خواهی باشد...
و یادت باشد...
تمام برگهای تقویم...
سهم تمام آدم ها نمی شود...
کسی را اگر دوست داری...
بماند...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
♥babak♥کلبه دوستی ♥
آروم و عادیآروم و عادی
♥babak♥کلبه دوستی ♥

دل بسته‌ام از همه عالم به روی دوست وز هر

دل بسته‌ام از همه عالم به روی دوست وز هر

دل بسته‌ام از همه عالم به روی دوست
وز هر چه فارغیم، به‌جز گفتگوی دوست

ما را زمانه دل نفریبد به هیچ روی
اِلّا به موی دلکش و روی نکوی دوست

باغ بهشت کائن همه وصفش کنند نیست
جز جلوه‌ای ز صحن مصفای کوی دوست

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
فاطمیون
آروم و عادیآروم و عادی
فاطمیون

خدا داند كه #حيدر كل دين است مـيان خلق او

خدا داند كه #حيدر كل دين است مـيان خلق او

خدا داند كه كل دين است
مـيان خلق او حقّ اليَقين است

تـــمـام عـالــم امكـان بداند
فقط حيدر اميرالمؤمنين است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
----------------
----------------

شناخت یاران امام زمان (عج) در بسیاری دیگر از روایات،

شناخت یاران امام زمان (عج)
در بسیاری دیگر از روایات، به اهالی خراسان اشاره شده است که به حمایت از حضرت مهدی (عج) به پا می‌خیزند. رسول خدا (ص) در این‌باره فرموده است: «هنگامی که مشاهده کردید پرچم‌های سیاه از سوی خراسان میآیند، با هر وسیله ممکن به سوی آن‌ها بشتابید؛ هر چند مجبور باشید برای این کار روی برف و یخ سینه‌ خیز بروید؛ چرا که خلیفة الله مهدی (عج) میان آن پرچم‌ها حضور دارد. و امام امام باقر (ع) نیز می‌فرمایند: «نیروهایی با پرچم های سیاه (که از خراسان قیام کرده اند) در کوفه فرود می‌آیند و هنگامی که حضرت مهدی (عج) در شهر مکه ظهور می‌کند، با آن حضرت (ع) بیعت می‌کنند.» هر چند که عنوان خراسان تا آن طرف بلخ و بخارا را شامل می‌شود؛ لذا درباره این‌که خراسانی از کدام قسمت خراسان خروج میکند، در روایات به محل خاصی اشاره نشده است.
شهر قم نیز به عنوان محل خروج برخی از امام زمان (عج) ذکر شده است. عفّان بصری نقل می‌کند که امام صادق(ع) از وی اینگونه پرسیده است: «آیا می‌دانی چرا این شهر را قم نامیده شد؟!» گفتم: «خدا و رسولش و شما می‌دانید.» فرمود: «قم نامیده شد؛چون اهلش با قائم آل محمّد (عج) جمع می‌شوند و با او قیام می‌کنند و با او از خود استقامت به خرج می‌دهند و به امام کمک می‌کنند.» هم چنین از امام صادق‌(ع) سؤال شد: «منظور از آیه «بَعَثْنا عَلَیْکُمْ عِباداً لَنا أُولِی بَأْسٍ شدیدٍ» چه کسانی هستند؟» آن حضرت فرمود: «هم واللَّه أهل قم، هم واللَّه أهل قم. هم واللَّه أهل قم».
در میان اصحاب مهدی (عج) زنان نیز حضور دارند. درباره تعداد آنان، روایات متفاوتی آمده است. طبق روایت مفضل بن عمر از امام صادق(ع)، همراه قائم (عج) ۱۳ نفر زن حضور دارند که زخمی‌ها را مداوا و بیماران را پرستاری می‌کنند.[۱۶] در برخی روایات، اسامی ۹ نفر و در برخی دیگر تعدادشان پنجاه نفر[۱۷] و در برخی دیگر نیز عدد بیشتری بیان شده است.[۱۸] روایاتی که تعداد را بیش از ۱۳ نفر بیان کرده‌اند، ظاهراً درباره زنانی است که پس از قیام با امام (ع) همراه می‌شوند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Mʌɾɣʌm
آروم و عادیآروم و عادی
Mʌɾɣʌm

فردای عزیز سلام. امیدوارم حالت خوب باشد تو

فردای عزیز سلام. امیدوارم حالت خوب باشد تو

فردای عزیز سلام...
امیدوارم حالت خوب باشد
تو که خوب باشی حالِ همه ی ما خوب است !
لطفا وقتی که می آیی سر راهت کمی هم عشق بیار،درِ گوش خدا بگو برای امتحان فردا کمکمان کند !!
کمی لبخند هم بده به راننده اتوبوس که اینقدر اخمو و ترسناک نباشد !
فردای عزیز اگر بدانی چقدر دعا میکنم که همیشه خوب باشی...
پس چرا دوستم نداری من که همیشه خوبیِ تورا میخواهم...
چرا همیشه دستِ خالی می آیی ؟! وقتی هم که از راه میرسی اشکم را در میاوری،دلت می آید ؟!
نگو نمیشود،تقصیر را گردن روزگار ننداز تو را به خدا
میدانم که میشود !

مثلا همین همسایه بغلی،اینقدر با فردا دوست است... اینقدر فردایش دوستش دارد که نگو،حسودی ام میشود خب !!
من که دختر خوبی ام،ببین! دیروز به یک بچه که گریه میکرد آبنبات دادم،دست و پای مادر را ماساژ دادم،برای گنجشک ها هم نان خورد کردم،این همه کارِ خوب،جایزه ندارد ؟!!

میدانی که دست از سرت بر نمیدارم،تا وقتی که بالاخره لبخند زنان بغلم کنی و بگویی آن فردا های دست خالی و اخمو فقط یک شبح از تو بوده اند !

همیشه در انتظارِ تو...

یار قدیمی
مشاهده همه ی 3 نظر
بوکینگ پرشیا
بوکینگ پرشیا

رودخانه لی چین (قسمت دوم)

 لینک
رودخانه لی چین (قسمت دوم)

رودخانه لی چین (قسمت دوم)زیباترین رودخانه کشور چین و یکی از دیدنی ترین مناطق این کشور، رودخانه لی میباشد.این رودخانه ی فوق العاده در منطقه گویلین قرار دارد و قرار گیری آن در طبیعت یک دست سبز و بی نظیر با کوه های بلند و کوچک باعث شده گردشگران زیادی جذب این مکان فوق العاده شوند. این رودخانه 83 کیلومتر طول دارد.این روخانه به اندازی برای مردم چین مهم است که تصویر آن را بر روی اسکناس های 20 یوانی خود قرار داده اند و گردشگرانی که به این شهر می آیند قطعا یکی از مکان هایی که باید بروند و از آن بازدید کنند همین رودخانه است و آنان با سوار شدن بر روی قایق هایی که از چوب بامبو درست شده اند می توانند در سراسر رودخانه لی در شهر گویلین در چین گشت بزنند.سرتاسر مسیر این رودخانه 83 کیلومتری، پوشیده از تپه‌های سرسبز بوده و غارهای اسرار آمیز و زیبا، قایق‌های تفریحی و ماهی‌گیران محلی تصویر این منطقه را تبدیل به یک تابلو هنری نفیس نموده‌اند. عمده جذابیت رودخانه لی به دلیل داشتن آب‌های شفاف و کریستالی، کوهستان‌های سرسبز، غارهای منحصربه‌فرد و سنگ‌ها و صخره‌های بی بدیل اطراف آن است. بهترین زمان بازدید از این رودخانه بین ماه های می تا اکتبر است، در این ماه ها روشنایی روز طولانی تر است و دمای هوا هم مطبوع است و حتی شب های آن هم عالی است.ماه های نوامبر تا فوریه هم از ماه های کم آب این رودخانه هستند. آب این رودخانه به اندازه ای شفاف است که به خوبی مناظر اطراف در آن منعکس می شود و در زمان هایی که هوا خوب باشد و آب بدرخشد، تشخیص این که کدام قله ی کوه است و کدام انعکاس است، کار سختی است.

https://bookingpersia.com/bus

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید