لحظه  بروز رسانی 
m
آروم و عادیآروم و عادی
m

افسران - برام دعا کنید بتونم برم خیلی دلم گرفته

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ghasedak-shaparaki
ورزشکارورزشکار
ghasedak-shaparaki

fmsong.ir

مشاهده همه ی 2 نظر
سُــکــوتـــــــــــــ
آروم و عادیآروم و عادی
سُــکــوتـــــــــــــ

ســـلام بــر جمعــــه ای كـــه بــا امـــامــــش نمــــاز جمعــــــه

ســـلام بــر جمعــــه ای كـــه


بــا امـــامــــش


نمــــاز جمعــــــه می خــــواننــد مـــلائــک


♥•٠


* الســـــــلام علیــک یـا ابـا صـالـح مهـــــدی عج *http://javadabc.persiangig.com/image/emam%20zaman/gal56.jpg

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بهار اقامون
عاشقعاشق
بهار اقامون

    کنج گلویم قبرستانیست پر از احساس هایی که

پشت گلویم

 

 

کنج گلویم قبرستانیست پر از احساس هایی

که زنده به گور شده اند

به نام بغض !

بغض هایی که با سیگار دود شد و رفت

نامرد تر از تو کسی نبود

سیگارم از تو مردتر بود

لیاقتت همان خاکستر سیگارهایم بود

لیاقتت همان بی لیاقت ها بود

مشاهده همه ی 2 نظر
تینکربل
آروم و عادیآروم و عادی
تینکربل

بنا بر نقل سید بن طاووس، در کتاب لهوف، صبح عاشورا ابتدا حسین بریر

بنا بر نقل سید بن طاووس، در کتاب لهوف، صبح عاشورا ابتدا حسین بریر پسر خضیر از زاهدان نامدار کوفه را جهت موعظه جانب لشکر عمر سعد فرستاد، ولی آنان اعتنا نکردند. سپس خود به نزد آنان رفت تا اتمام حجت کند. او گفت مرا بین دو چیز مخیر کرده اند. یا بجنگم و یا ذلت پذیرم و با یزید بیعت کنم، ولی ذلت از ما دور است. لذا با شما می جنگم.

سپس سپاه عمر سعد جنگ را آغاز کرد. این حمله با تیراندازی عمر سعد به طرف اردوگاه حسین بن علی آغاز شد.شمر هم به نیروهای خود دستور داد که حمله‌ای گروهی بکنند و سپاه حسین را نابود کنند. همه گردان‌های سپاه کوفه در این حمله شرکت داشتند. یاران حسین هم در مقابل این هجوم تلاش کردند که از خود دفاع کنند[نیازمند منبع] و نیمی از یاران او (غیر از بنی هاشم) در این حمله نخست کشته شدند. شمار کشته‌شدگان این حمله را ۴۱ تن گفته‌اند. شماری از آنان (غیر از ۱۰ نفر از غلامان حسین و دودمانش و ۲ تن از غلامان علی)، عبارت‌اند از:

نعیم بن عجلان، عم

مشاهده همه ی 4 نظر
تینکربل
آروم و عادیآروم و عادی
تینکربل

صبح روز دهم محرم، حسین لشکریانش را که ۳۰ اسب سوار

صبح روز دهم محرم، حسین لشکریانش را که ۳۰ اسب سوار و ۴۲ پیاده بودند را آماده کرد. سمت چپ سپاه را به حبیب بن مظاهر، سمت راست را به زهیر بن قین و قلب را به عباس سپرد. وی همچنین دستور داد که دور تا دور خیمه‌ها، هیزم جمع آوری کنند و هیزمها را آتش بزنند. خود نیز به خیمه‌ای که قبلاً آماده کرده بود رفت و خود را معطر به مشک نمود و صورتش را اصلاح کرد. سپس در حالی که سوار بر اسب بود و قرآنی به دست داشت، مناجاتی زیبا با خداوند نموده و با مردم کوفه نیز سخن نمود و گفت که خدا ولی اوست و دین را محافظت خواهد کرد. به مردم سخنان محمد که وی و حسن را سرور جوانان بهشت خوانده بود و جایگاه خانواده اش را یادآوری نموده و از آنان خواست تا فکر کنند که آیا کشتن وی، امری مشروع است؟ سپس مردم کوفه را به خاطر اینکه پیشتر از وی خواسته بودند تا پیششان بیاید، سرزنش نمود و درخواست کرد تا اجازه دهند وی به یکی از سرزمینهای اسلامی برود که در آنجا امنیتش تامین باشد. اما دوباره به وی گفته شد که اول از همه باید تسلیم یزید گردد. حسین در پاسخ گفت که هیچگاه خودش را همانند یک برده تسلیم نمی‌کند. حسین از اسب پیاده شد و دستور داد تا مهار اسب را ببندند به نشانهٔ اینکه هرگز از معرکه جنگ فرار نخواهد کرد.[۱۷]حر بن یزید بن ریاحی تحت تاثیر قرار گرفت و به سپاه حسین رفت و کوفیان را به خاطر خیانت به حسین سرزنش کرد که البته تاثیری بر روی آنان به وجود نیامد و سر انجام حر در میدان نبرد کشته شد. حسین به اتکای یارانش تا موقعی که تمامی یارانش کشته نشده بودند، وارد جنگ نشد و نمی‌جنگید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید