لحظه  بروز رسانی 
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

( بچه ها خیلی معذرت میخوام اینجا محدودیت داره و نمیشه

 لینک
( بچه ها خیلی معذرت میخوام اینجا محدودیت داره و نمیشه

( بچه ها خیلی معذرت میخوام اینجا محدودیت داره و نمیشه کل مطلب رو گذاشت ، لینک سایت خودمون رو هم قرار دادم اگه دوست داشتید کل مطلب رو اونجا بخونید ، و با دوستاتون به اشتراک بزارید )

عنوان مقاله : آیا وزوز گوش درمان می شود ؟ انواع صدا ها در گوش و جدیدترین روش های درمان

«تینیتوس» در اصطلاح علمی، شنیدن صدای وزوز در گوش است. فردی که مبتلا به تینیتوس است، عموماً صداهایی مانند “زنگ در گوش” را تجربه کرده است. اما بیماران دیگر صداهایی مانند« هیس هیس، کلیک کردن، یا وزوز» را هم در گوش شان احساس می کنند. گاهی اوقات این صداها موقت بوده یا این که به صورت مزمن می باشد و در مدت زمان طولانی فرد را آزار می دهند. و متاسفانه باید عرض کنیم که در بعضی مواقع بیماران گفته اند که وزوز گوششان هرگز درمان نشده است . وزوز گوش در واقع یک راه کار اصلی درمان ندارد و دلیل ایجاد آن همچنان در علم پزشکی نامشخص می باشد . اما نگران نباشید ، در قسمت راه کار های درمان چند مورد اشاره کرده ایم ، انشالله وزوز گوش شما مربوط به این موارد بوده و درمان میشود . با دکتر چک همراه باشید …

طبق بررسی های انجام شده احتمال داده می شود که نزدیک به 50 میلیون نفر از جمعیت ایالات متحده ،از این صدا رنج میبرند؛ اصولا بعد از سنین 50 سالگی اتفاق می افتد؛ اما این به آن معنا نیست که نوجوانان و کودکان آن را تجربه نمی کنند.

عوامل فراوانی در این امر سهیم هستند اما قرار گرفتن در معرض سر و صدا، کمبود بعضی از ویتامین ها در بدن ، آسیب وارد شدن به گردن و سر و عفونت های گوش در این بیماری دخیل هستند. وزوز گوش به طور حتم می تواند نشانه ای از وجود بیماری های دیگر نیز باشد که در ادامه بررسی خواهد شد .

از نظر پزشکی هیچ راه درمانی برای وزوز گوش وجود ندارد؛ با این حساب می توان تا حدودی آن را کنترل کرد. 1 نفر از هر 5 نفری که مدام وزوز گوش را تجربه می کنند، می گوید که این صدا باعث حواس پرتی اش شده یا اینکه او را ناتوان می کند.

وزوز گوش در بعضی از افراد در نهایت به معضلات دیگری ختم می شود، مشکلاتی از جمله: بی خوابی، ناتوانی در تمرکز کردن، کارایی ضعیف در مدرسه یا محل کار، استرس، افسردگی و کج خلقی.
اطلاعات کلی درباره وزوز گوش

در این قسمت قصد داریم تا به نکاتی کلی درباره وزوز گوش اشاره کنیم. در قسمت های بعد بیشتر به این مطلب خواهیم پرداخت .

نزدیک به 50 میلیون نفر از مردم آمریکا به نحوی، از هر کدام از انواع این معضل ،رنج می برند.
آسیب وارد شدن به حلزون گوش یا گوش داخلی، از اصلی ترین دلایل شنیدن این صدا است.
مصرف برخی از داروها به وخیم تر شدن این اوضاع دامن می زند. مثلاً: مصرف زیاد آسپیرین صداهای وزوز را شدیدتر می کند.
صدای بلند ،این دسته از افراد را رنج می دهد.
بیشتر افراد سعی کرده اند تا با وزوز گوش شان کنار بیایند. اما کسانی که از این صدا رنج می برند، می توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وزوز گوش چست؟

وزوز گوش در حقیقت شنیدن صداهایی است که منبع آن ها در خارج از بدن نیست. وزوز گوش خود به تنهایی یک بیماری نیست؛ اما نشانه ای از ابتلا به بیماری های دیگر است.

وزوز گوش چست

این صدا تا حدودی فردی است؛ منظورمان از فردی این است که تنها خود فرد می تواند آن صدا را بشنود و نه اطرافیان او.

معمول ترین صدای تینیتوس، صداهایی بلند و منظم است. با این که این صداها آزار دهنده هستند، اما به آن معنا نیست که می توانند مشکل آفرین باشند.

تنها در کمتر از 1 درصد از افراد این صدا توسط اطرافیان فرد شنیده می شود. این نوع از صداهایی که نزدیکان فرد هم می توانند آن را بشنوند، ممکن است به دلیل حرکات قلبی عروقی یا سیستم عضلانی فرد باشد. شنیدن این صدا در واقع نوعی شرایط اورژانسی به حساب می آید و باید سریع تر به پزشک مراجعه کرد.
نشانه ها

وزوز گوش نوعی صدایی غیرشنوایی، درونی و متناوب یا دنباله دار در یک یا هر دو گوش است. این صدا می تواند بلند یا کوتاه باشد.

بیماران گفته اند که صداهای دیگری هم را در گوش خود می شنوند، شامل :وزوز، جیر جیر، تیک تیک، صدایی شبیه به جیغ کشیدن، هیس هیس، ثابت، پرصدا، سوت، ضربان، صدای فریاد یا موزیکال است.

ممکن است میزان صداها بالا یا پایین شده و در طول شب یا زمان هایی که محیط اطراف ساکت است، بیشتر شنیده می شود. احتمال از دست دادن قدرت شنیداری هم وجود دارد.
دلایل وزوز گوش

اصلی ترین دلیل شنیدن این صداها، آسیب وارد شدن به گوش میانی یا درونی است.

گوش میانی وظیفه جمع آوری صداها را برعهده دارد و رسانایی این صداها باعث می شود که سریعا گوش درونی این امواج الکتریکی را به مغز ارسال کند.

تنها مدتی بعد از این که سیگنال ها توسط مغز به صدا تبدیل شدند، شما می توانید آن ها را بشنوید. گاهی اوقات در نتیجه صدمه دیدن گوش درونی تان نحوه پردازش صداها توسط مغز تغییر می کند.
با این وجود نباید فراموش کرد که حتی صدمه دیدن حلزون گوش یا استخوان های کوچک که در گوش درونی تان قرار دارند، باعث شنیدن این صداهای وزوز مانند می شود. وجود تومور در گوش یا سیستم شنوایی هم به شنیدن صداهای زنگ مانند در گوش منجر می‌شود. افرادی که در معرض صداهای بلند و گوش خراش قرار بگیرند هم به احتمال زیاد، در بلند مدت، به این مشکل دچار می‌شوند.

افرادی که زمان زیادی را به استفاده از مته های مخصوص سوراخ کردن گوش، اره برقی یا سایر تجهیزات سنگین اختصاص می‌دهند (یا به عبارتی جز وسایل کارشان هست)، این صدا را بیشتر می شنوند. چندین عامل دیگر باعث می شوند که صدای وزوز موقتا در گوش شنیده شود؛ مثلا حضور در سالن های کنسرت یا استفاده از

گروه عاشقی
مشاهده همه ی 5 نظر
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

آیا کودک شبیه والدینش می شود ؟ تشخیص شکل ظاهری کودک

 لینک
آیا کودک شبیه والدینش می شود ؟ تشخیص شکل ظاهری کودک

آیا کودک شبیه والدینش می شود ؟ تشخیص شکل ظاهری کودک قبل از تولد

ممکن است قبل از تولد فرزندتان در رابطه با شکل ظاهری او از خود سوالاتی داشته و حتی حدس و گمان هایی هم زده باشید . ولی مطمئناً هیچ راهی برای دانستن این که فرزندتان بعد از تولد چه شکلی خواهد داشت وجود ندارد.

رنگ چشم
من و همسرم چشمان قهوه ای داریم. آیا این مسئله باعث می شود رنگ چشم فرزندمان هم قهوه ای شود؟

رنگ چشم فرزند

نه اینطور نیست. دو پدر و مادر چشم قهوه ای ،می توانند حتی یک کودک چشم آبی داشته باشند. در حقیقت اگر چه کمتر رایج است، اما معکوس این قضیه نیز ممکن است اتفاق بیفتد که دو پدر و مادر چشم آبی می توانند یک کودک چشم قهوه ای داشته باشند. «دکتر کیت گاربر» (مدیر آموزش گروه ژنتیک انسانی دانشکده پزشکی دانشگاه اموری) می گوید: « برتری داشتن رنگ چشم قهوه ای یک درس آشنا از کلاس زیست شناسی است، اما در واقع رنگ چشم توسط ژن های بی شماری تعیین می شود».

ممکن است یک ژن مقدار زیادی از رنگ آبی ایجاد کند و ژن دیگر مقداری قهوه ای اضافه کند. شکل گیری رنگ چشم جنین مثل رنگ آمیزی با مداد با رنگ های مختلف است. به عبارتی هر رنگی که بیشتر به کار برود، رنگ چشم غالب می شود.« رابین بنت» (مشاور ژنتیک در کلینیک ژنتیک پزشکی دانشگاه واشنگتن، در سیاتل) می گوید:«ما به طور سنتی باور داریم که ژن های غالب باعث تولید یک ویژگی خاص می شوند و ژن های مغلوب نقشی در ویژگی ها ندارند. اما اکنون می دانیم که گاهی اوقات هر دو ژن ها با کمک یکدیگر، یک ویژگی ،مانند رنگ چشم ،را تعیین می کنند.
رنگ مو
موهای شوهرم بلوند و موهای من قرمز روشن است. آیا کودک ما رنگ موی من را که پر رنگ تر از رنگ موی شوهرم است به ارث می برد؟

رنگ مو فرزند

مطمئناً هیچ تضمینی وجود ندارد، اما در اگر در فامیل شوهرتان افرادی با موی قرمز وجود دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که فرزندتان موهای قرمز داشته باشد. اگر در خانواده شوهرتان فرد مو قرمزی وجود نداشت به احتمال زیاد فرزندتان موهای قرمز با رگه های طلایی خواهد داشت.« دکتر لتا تریبل »( مدیر آموزش مرکز ژنتیک گرین وود، کارولینای جنوبی) می گوید: “یک فرد با موی سرخ خالص باید دو نسخه از یک ژن مغلوب را داشته باشد.»در حقیقت فقط 1 تا 2 درصد از افراد دارای موهای قرمز آتشین و پوست روشن و چشم های آبی کمرنگ هستند؛ این ژن می تواند به طور مخفی در چندین نسل وجود داشته باشد ،حتی اگر والدین موهای بور داشته باشند.

به همین دلیل فرزندان شما می توانند موهای بسیار متفاوتی داشته باشند. گاربر می گوید: ” کودکان شما مثل هم نخواهند بود ،ژن هایشان تفاوت دارد.” به همین دلیل پاسخ دادن به سوال “کودک من چگونه خواهد بود؟” دشوار است. لیزا شنتون( مادر دو پسر) می گوید : “یکی از پسر های ما 4 ساله است و دقیقا شبیه به همسرم در همان سن، دارای پوست کم رنگ و موهای قرمز روشن است ؛ اما پسردوم ما 2 ساله است و دقیقاً شبیه به من، پوست و چشم های تیره دارد.
ویژگی های جسمی
از بچگی عاشق این بودم که مثل بچه های دیگر چال گونه داشته باشم. آیا ممکن است کودک من گونه هایش چال داشته باشد؟

ویژگی های جسمی فرزند

بله ، اگر همسرتان چال گونه دارد یا یکی از افراد خانواده تان چال گونه داشته باشد، این امر ممکن است. تریبل می گوید: “این ویژگی ها غالب به حساب می آیند و برای دیدن یک ویژگی غالب کافی است، فقط یکی از والدین این ویژگی را داشته باشد.” به همین ترتیب کودک شما ممکن است ویژگی های ظاهری شما (یا همسرتان) مثل کک و مک، شکاف چانه، قفل مو، صورت قلبی شکل، زبان دراز و حتی نرمه گوش جدا، را به ارث ببرد. بنت می گوید: “اینها صفات قابل پیش بینی تری هستند که قطعاً در خانواده ها نسل به نسل به چشم می خورد.”

البته ، شما نمی توانید آنچه را که در ژنتیکتان وجود دارد را انتخاب کنید.«دکتر باربارا بارتون» ( متخصص بالینی در بخش ژنتیك) می گوید: «گاهی اوقات وقتی کودکان با ناهنجاری های جزئی (مثلاً کودکانی که با انگشت پای چسبیده متولد می شوند) را ارزیابی می کنیم، مشخص می شود که این نقص ها چیزی است که در خانواده یکی از والدین وجود داشته است».
قد
آیا اگر یکی از والدین قد بلند و دیگری قد کوتاه باشد فرزندشان قد متوسطی خواهد داشت؟

قد فرزند

به طور کلی بله . قانون “انگشت وسط” این است که متوسط ​​قد والدین را بگیرید و سپس 2 اینچ را برای یک پسر اضافه کنید و 2 اینچ را برای یک دختر کم کنید. جای تعجب نیست که دو والدین قد بلند و دو والدین قد کوتاه به ترتیب بچه های قد بلند و قد کوتاه دارند. اما در برخی شرایط قد کودکتان از این قانون پیروی نمی کند، چون قد ویژگی ای نیست که تنها از یک ژن تبعیت کند. می دانیم که در به وجود آمدن یک ویژگی ،همزمان چندین ژن نقش دارند. علاوه بر این عوامل محیطی مانند تغذیه نامناسب می تواند مانع از رسیدن کودک به قد واقعی اش شود. «دکتر جورا باکمن »(معاون اجرایی انجمن ژنتیک انسانی) می گوید: “ممکن است فرزندتان میانگین قد والدینش را نداشته باشد ؛ همان طور که زیاد دیده شده که اکثر بازیکنان بسکتبال در خانواده ای با قد متوسط به دنیا آمده اند.”

گروه عاشقی
مشاهده همه ی 3 نظر
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

ممنون میشم مطالب مارو مطالعه و با دوستاتون به اشتراک بزارید

 لینک
ممنون میشم مطالب مارو مطالعه و با دوستاتون به اشتراک بزارید

ممنون میشم مطالب مارو مطالعه و با دوستاتون به اشتراک بزارید

3 تا از بزرگترین خطاهایی که امروزه مردم در رهبری مرتکب میشوند
یکی از بهترین ویژگی های یک رهبری خوب ایجاد عزت نفس، اعتماد به نفس و احترام به خود و دیگران است. به عنوان یک رهبر، انتخاب و اشتباهات شما روی کل گروه تأثیر میگذارد.
اگر چه، همه ی ما تجربه داشتن رئیس بدی را داشتیم که دقیقا برعکس این کار را انجام میداد!

امروز می خواهیم 3 تا از بزرگترین خطاهایی رهبری را مشخص کنیم و راه حلی برایشان ارائه دهیم.
شاید بعضی از شما هم در گذشته خطاهایی داشتید؛ خبر خوب این است که همه ما میتوانیم با عبرت از گام های اشتباه ، خود را تصحیح کنیم و دریابیم که چه عواملی ما را به یک رهبر خوب تبدیل می کند.
با تمرکز بر ایجاد عزت نفس، می توانید به گروه خود کمک کرده تا به اوج عملکرد برسند.
هر شخص از استعداد بالقوه ی نامحدود برخوردار است و می تواند به محض اینکه از آن ها استفاده کرد، در محیط مناسب شکوفا شوند. افراد دارای ذخایر عظیمی از خلاقیت هستند که می توانند برای حل مشکلات، غلبه بر موانع و دستیابی به اهداف تجاری از آن بهره ببرند.
این شامل شما هم می شود!

عزت نفس گروه خود را بالا ببرید

رهبر مهمترین شخص در هر سازمان است.او با نحوه ی حرف زدن، رفتار کردن و جواب دادن به دیگران طرز برخوردش را نشان میدهد و بر مبنای رفتار روزانه با دیگران برخورد میکند.
مردم تمایل دارند “از رهبر خود پیروی کنند” با این روش که آنها از رفتار رهبرشان ،نسبت به سایرین ،تقلید میکنند. وقتی که به عنوان سرمشق دیگران را رهبری کنید و با احترام و خوش رفتار باشید، دیگر اعضای گروه هم از شما پیروی خواهند کرد.
یک کلمه ی محبت آمیز از طرف شما به یکی از کارکنانتان می تواند او را تمام روز خوشحال و یک کلمه ی خشمناک می تواند باعث شود بقیه روز را احساس خستگی، ترس و ناامنی کند. پس باید مواظب رفتار خود باشید.
رفتارهای خاصی وجود دارد که میتوانید هر روز در هر تعامل، تمرین کنید تا عزت نفس گروه خود را بالا ببرید.
وقتی به عمد برای ایجاد عزت نفس در دیگران وقت میگذارید، همزمان ترسی را که باعث جلوگیری این افراد از انجام دادن بهترین هاست از بین میبرید. یک محیط کار با اوج عملکرد، مانند گل های بهاری، به طور طبیعی در اطراف شما شکوفا خواهد شد.
3 اشتباه که رهبران مرتکب میشوند
1- دیگران را مورد انتقاد قرار میدهند

اولین اشتباهی که مدیران میکنند، انتقاد از دیگران است.
از هر شخصی ،به هر دلیلی ،انتقاد نکنید . وقتی کسی اشتباه میکند، به به جای تمرکز بر اینکه چه کسی مقصر است.روی پیدا کردن راه حل تمرکز کنید.
این نشانه ی یک رهبر خوب با سوالات قابل تحسین رهبری است.
همه ما میدانیم که انتقاد مخرب، مضر است. همه ما از اینکه دریافت کننده ی انتقاد مخرب باشیم متنفریم. این میتواند باعث خشمگین شدن ما برای روزها و حتی سال ها ،شود.
انتقاد مخرب به عزت نفسمان حمله میکند، به تصور شخصی ما آسیب می رساند و ما را خشمگین و تدافعی کرده و از رسیدن به اوج عملکردمان باز می دارد.
اگر انقدر برای ما نفرت انگیز است، چرا باید اینکار را با دیگران کنیم؟

2- شکایت میکنند

دومین اشتباه رهبری این است که به هر دلیلی شکایت میکنند.
افراد شاکی همیشه به دنبال چیزی یا کسی برای شکایت کردن میگردند.
شکایت برای آنها به یک روش طبیعی زندگی تبدیل میشود. آن ها تمایل دارند با افراد شاکی دیگر معاشرت کنند. در محل کار با یگدیگر صحبت کرده و برای ناهار یا قهوه خوردن با هم بیرون میروند؛حتی بعد از کار با هم وقت میگذرانند.
اما یک مشکل بزرگ در رابطه با انتقاد و شکایت وجود دارد. در هر دو موقعیت، خود را به عنوان قربانی قرار میدهید. وقتی شکایت میکنید در واقع ضعف خود را نشان می دهید.
وقتی در مورد هر چیزی به دیگران شکایت کنید، سطح عزت نفس و احترام به خودتان کاهش خواهد یافت و شما دچار حس فرومایگی ،خشم و بی میلی و عدم اطمینان میشوید.
به عنوان مدیر اگر از چیزی راضی نیستید، حق دارید که آن را مورد توجه شخص مقابل قرار دهید.
شما مسئول مطرح کردن آن موضوع و بحث در مورد آن هستید. اینها خصوصیات رهبری قابل تحسین است که باید آنها را یاد بگیرید تا بتوانید پیشرفت کنید.
اگر از رفتاری یا نتیجه ای راضی نیستید، برای اصلاح اوضاع ، باید دخالت داشته باشید. شما میتوانید این کار را با بی طرف بودن در مورد تفاوت بین آن چه که انتظار داشتید و آن چه که واقعا اتفاق افتاده است، انجام دهید.
سپس در مورد اینکه چگونه شما و شخص یا اشخاص مقابل، می توانید مشکل را حل کنید و شرایط را بهبود ببخشید ، اقدام کنید. اما هیچوقت شکایت نکنید.
3- آنها دیگران را در گروه خود محکوم میکنند

سومین اشتباه رهبری این است که به هر دلیلی هرکسی را داخل یا بیرون از شرکت محکوم میکنند.
وقتی که دیگران را ملامت کنید، روحیه شنونده تخریب شده و عزت نفس آن ها به شدت پایین خواهد آمد.
وقتی دیگران را بیرون از شرکت سرزنش کنید، بالاخره شخصی حرف شما را به گوش آن فرد خواهد رساند و معمولا -مدل تحریف شده حرفتان به آن شخص گفته میشود- و شما را به دردسر خواهد انداخت.
به نظر میرسد که این قانون طبیعت است و کاملا اجتناب ناپذیر می باشد.
وقتی در مورد رقبا یا مشتریان در بازار کار ،صحبت میکنید، این توصیه ها به همان اندازه اهمیت دارند. هرگز از رقبای خود انتقاد نکنید.
اگر رقبای شما در بعضی حوزه ها از شما موفق ترند، هرگز از آن ها انتقاد نکنید، بلکه تحسین شان کنید. سپس به دنبال راه هایی باشید که محصولات و خدمات بهتری ارائه داده و آنها را موثرتر بفروشید.
هرگز در مورد دیگران و مشکلات، بیرون از شرکت شکایت نکنید. به جای

مشاهده همه ی 3 نظر
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

بررسی روش های مختلف راه رفتن می تواند به تشخیص نوع

 لینک
بررسی روش های مختلف راه رفتن می تواند به تشخیص نوع

بررسی روش های مختلف راه رفتن می تواند به تشخیص نوع زوال عقل کمک کند

شاید تا به حال نام بیماری زوال عقل به گوشتان خورده باشد. زوال عقل به اختلال روانی ، به علت بیماری عضوی از مغز ،گفته می شود. این اختلال با تغییر شخصیت و نئاندرتال شدن و موقعیت‌ناشناسی و اختلال در حافظه ، داوری و اندیشه همراه است. شایع‌ترین نوع زوال عقل، زوال عقل سالخوردگی یا بیماری آلزایمر است. برای خواندن ادامه این مطلب با دکتر چک همراه باشید.

زوال عقل می تواند به روش های مختلفی به مغز آسیب برساند. سوالی که پیش آمده این است که آیا این آسیب ها می توانند باعث تغییر در شیوه راه رفتن بیماران شوند یا خیر؟ محققان طبق مطالعات جدیدی الگوهای قدم زدن را در افرادی با دو نوع زوال عقل، مقایسه کردند و این سؤال را مورد بررسی قرار داده اند.

نویسندگان در مقاله اخیر آلزایمر و دمانسیا درباره یافته های خود اظهار داشتند: “بیماری آلزایمر باعث به وجود آمدن اختلال در راه رفتن بیماران می شود.”

محققان خاطر نشان کردند که بروز اختلالات در راه رفتن – یا تغییراتی در شیوه راه رفتن – ممکن است نشان دهنده آسیب خاصی باشد که یک بیماری به عملکرد ذهنی و مغز وارد کرده است. آن ها گفتند که تغییر در شیوه راه رفتن می تواند یکی از شیوه های تشخیص بیماری زوال عقل توسط پزشکان باشد و با استفاده از این نشانه می توانند سریعتر آزمایش ها و تصویر برداری مربوطه را تجویز کنند.

« دکتر رونا مک آردل »(نویسنده ارشد پژوهش دانشکده علوم پزشکی دانشگاه نیوکاسل در انگلستان) می گوید: “دست یافتن به این نتیجه پیشرفت مهمی است، چرا که با تشخیص دقیق تر زوال عقل امکان درمان، مراقبت و مدیریت بهتر و سریع تری برای این بیماری صورت می گیرد.”


انواع زوال عقل و علت های بروز آن

انواع زوال عقل و علت های بروز آن

زوال عقل نامی است که پزشکان بر روی بیماری حافظه گذاشته اند. علائم این بیماری شامل زحمت به خاطر سپردن چیزی و فکر کردن در مورد آن است. این بیماری زندگی روزمره افراد را با مشکل مواجه می کند.

برخی از افرادی که مبتلا به زوال عقل هستند با مشکل حواس پرتی گاه و بی گاه ،مواجه اند و در تمرکز کردن مشکل دارند. همچنین کنترل احساسات برایشان دشوار است و در طول این بیماری شخصیتشان تغییر می کند.

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در سراسر جهان 50 میلیون نفر مبتلا به زوال عقل هستند و هر ساله 10 میلیون نفر به این بیماری مبتلا می شوند.

WHO همچنین تخمین می زند 5 تا 8 درصد از جمعیت جهانی که 60 سال سن دارند، دچار زوال عقل هستند.

بسته به علت اصلی به وجود آمدن زوال عقل، انواع مختلفی از آن وجود دارد. بیماری آلزایمر شایعترین نوع زوال عقل در افراد مسن است. اشکال دیگر شامل لویی بادی (نوعی از زوال عقل است که ارتباط نزدیکی با بیماری پارکینسون دارد)، عروقی (نوعی از زوال عقل است که در نتیجه سکته مغزی شکل می گیرد) و زوال عقل جبهه است. همچنین یک فرد می تواند به بیش از یک نوع از زوال عقل دچار شود.

بیماری آلزایمر و سایر علل شایع زوال عقل، منجر به آسیب جبران ناپذیر در مغز شده و با گذشت زمان بدتر می شود. در حال حاضر هیچ درمان دارویی برای این شرایط پیش رونده عصبی وجود ندارد اما به تازگی دستگاهی اختراع شده که می تواند روند پیشرفت آلزایمر را متوقف کند و آن را به عقب برگرداند.
زوال عقل لویی بادی و آلزایمر

در مطالعات جدید، مک آردل و همکارانش به بررسی بیماری آلزایمر و لویی بادی پرداختند. در هر دو حالت، رسوبات پروتئینی در مغز باعث از بین بردن نورون های مغزی یا سلولهای عصبی مغز شده و منجر به آسیب های جبران ناپذیری می شود.

در بیماری آلزایمر، آسیب ها در هیپوکامپ (ناحیه ای از مغز که برای تشکیل حافظه ضروری است) آغاز می شود. در زوال عقل لویی بادی، این آسیب وارد قسمت هایی از مغز می شود که حرکت و جنبه های خاصی از حافظه را کنترل می کند.

در مجموع 110 نفر از افراد بالای 60 سال در این مطالعه شرکت کردند. از این تعداد 29 نفر دارای نقص شناختی خفیف (MCI) بودند و به عنوان گروه کنترل، مورد بررسی قرار گرفتند. 36 نفر از این افراد در مراحل اولیه آلزایمر و 45 نفر نیز در مراحل اولیه زوال عقل لویی بادی بودند.

افراد مبتلا به MCI کاهش قابل توجه و قابل اندازه گیری در حافظه و تفکر دارند. البته داشتن MCI به این معنا نیست که فرد دچار زوال عقل است ،اما مقدمه آن است و اگر شخصی زوال عقل داشته باشد حتما مبتلا به MCI است.

محققان شرکت کنندگان را دعوت کردند تا با سرعت عادی روی تشکی که شامل هزاران سنسور است قدم بزنند. این سنسورها به محققان اجازه میدادند تا الگوی راه رفتن هر فرد را تجزیه و تحلیل کنند.

نتیجه این تجزیه و تحلیل تفاوت های مشخصی را در طول قدم ها و زمان پیاده روی ، بین افرادی که مبتلا به لویی بادی و آلزایمر بودند ،آشکار کرد.
شرکت کنندگان با بیماری آلزایمر، به ندرت الگوهای پیاده روی خود را تغییر می دادند. در مقابل، افرادی که مبتلا به زوال عقل لویی بادی بودند ، اغلب در نوع قدم ها و زمان پیاده روی شان تغییراتی به وجود می آوردند.

در افراد مبتلا به زوال عقل لویی بادی افتادن در حین راه رفتن، دیده شد ؛چرا که الگوی پیاده روی نامتقارنی داشتند. این الگو از نظر زمان و اندازه قدم هایشان متغیر بود.

این تیم دریافتند که با تجزیه و تحلیل عدم تقارن الگوهای پیاده روی، می توانند با دقت 60٪ پیش بینی کنند که کدام یک از شرکت کنندگان دارای کدام نوع زوال عقل هستند. این اولین مطالعه ای بود که توانست این تفاوت ها را نشان دهد.


شواهدی از ارتباط بین شیوه های راه رفتن و زوال عقل

شواهدی از ار

گروه عاشقی
مشاهده همه ی 8 نظر
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

از جزئیات کامل فشار خون پایین مطلع شوید ( علائم ،

 لینک
از جزئیات کامل فشار خون پایین مطلع شوید ( علائم ،

از جزئیات کامل فشار خون پایین مطلع شوید ( علائم ، عوارض ، علت و درمان )

شاید بار ها فشار خونتان پایین رفته باشد و با این وضعیت آشنا باشید. زمانی که فشار خون 90/60 میلی متر جیوه یا کمتر باشد اصطلاحا می گویند فشار خون پایین است. البته ممکن است همیشه دچار فشار خون پایین نشوید اما اگر همیشه علائم آن را می بینید حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

برای خواندن ادامه این مطلب با دکتر چک همراه باشید…

اگر علائمی مانند موارد زیر را دارید حتما فشار خون خود را بررسی کنید:

سرگیجه یا احساس سبکی سر
احساس بیماری
تاری دید
به طور کلی احساس ضعف می کنید
احساس گنگی
غش

ممکن است این علائم به این معنی باشد که فشار خون شما خیلی کم است البته همیشه هم این طور نیست. همچنین اگر هنگام ایستادن یا تغییر وضعیت ناگهانی علائم بالا را تجربه کنید، ممکن است دچار فشار خون پایین باشید.

سرگیجه یا احساس سبکی سر در فشار خون پایین
چگونه فشار خون خود را بررسی کنید

می توانید از طریق زیر فشار خون خود را بررسی کنید:

می توانید به داروخانه بروید و از داروساز بخواهید فشار خونتان را بررسی کند
از پرستار یا پزشک معالج خود بخواهید این کار را انجام دهد
در خانه با استفاده از فشار سنج دیجیتال فشار خونتان را بررسی کنید

اگر فشار خونتان پایین تر از 90/60 میلی متر جیوه شد یعنی فشار خونتان پایین است.
نکته مهم

اگر 40 تا 74 ساله هستید باید فشار خون خود را حداقل هر 5 سال یکبار بررسی کنید. اگر در این سن فشار خون پایینی دارید و علائمی مانند سرگیجه در شما ظاهر می شود بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.
درمان فشار خون پایین به علت آن بستگی دارد

اگر پزشک شما علت فشار خون پایینتان را پیدا کرد می تواند برای رفع آن درمان خاصی را تجویز کند.

به عنوان مثال پزشک شما ممکن است تصمیمات زیر را بگیرد:

اگر دلیل فشار خون پایینتان استفاده از داروهای خاصی باشد، داروها یا دوز آن ها را تغییر می دهد
پوشیدن جوراب ساق بلند – این کار می تواند گردش خون را بهبود بخشد و فشار خون را افزایش دهد

به طور کلی به ندرت برای افزایش فشار خون از دارو استفاده می کنند چرا که با تغییر در شیوه زندگی یا رفع علت های بروز آن می توان از افت فشار خون جلوگیری کرد.
چگونه خودتان علائم فشار خون پایین را کاهش دهید

به آرامی از جایتان بلند شوید
هنگام بیرون آمدن از رختخواب مراقب باشید – ابتدا چند دقیقه روی تخت خود بنشینید و سپس بلند شوید
سر تخت خود را با آجر یا کتابهای سنگین حدود 15 سانتی متر (6 اینچ) بلند کنید
به طور مکرر وعده های غذایی کوچک بخورید – دراز کشیدن یا نشستن برای مدتی بعد از غذا خوردن نیز ممکن است به شما کمک کند
به اندازه کافی آب بنوشید

چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

برای مدت طولانی ننشینید یا نایستید
به سرعت خم نشوید و ناگهان وضعیت بدنتان را تغییر ندهید
شب ها نوشیدنی های کافئین دار ننوشید
زیاد الکل ننوشید

علت های فشار خون پایین

فشارخون شما بسته به زمان روز می تواند متغیر باشد. در صبح و بعد از بیدار شدن فشار خونتان پایین است و به تدریج در طول روز افزایش می یابد و در اواخر شب دوباره کاهش می یابد.

آنچه در طول روز انجام می دهید و اینکه چه احساسی دارید نیز می تواند روی آن تأثیر بگذارد.

دلایل احتمالی زیادی برای فشار خون پایین وجود دارد. حتی اگر سالم باشید هم ممکن است خیلی کم دچار فشار خون پایین شوید، یا ممکن است آن را از والدین خود به ارث برده باشید.

برخی از افراد با بزرگتر شدن دچار فشار خون پایین می شوند.

همچنین ابتلا به فشار خون پایینتر می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

باردار بودن
برخی از شرایط پزشکی، مانند دیابت
استفاده از برخی داروها

گروه عاشقی
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

در تعریف زود انزالی می توان به نوعی ناکارآمدی جنسی اشاره

 لینک
در تعریف زود انزالی می توان به نوعی ناکارآمدی جنسی اشاره

در تعریف زود انزالی می توان به نوعی ناکارآمدی جنسی اشاره کرد که بر کیفیت جنسی زندگی مرد تاثیر می گذارد. زودانزالی زمانی اتفاق می افتد که ارگاسم یا “اوج جنسی” زودتر از زمان مورد نظر اتفاق بیافتد.

هیچ شکی وجود ندارد که زود انزالی (PE) بر توانایی تولید مثل مرد تاثیر می گذارد؛ اما از دیگر عواقب آن می توان به نارضایتی جنسی در مرد و شریک جنسی اش اشاره کرد که این مورد اهمیت بیشتری دارد.

در طول سالیان اخیر به لطف پیشرفت تکنولوژی و اطلاعات علمی، اطلاعات دقیق تری از ناکارآمدی جنسی به دست آمده است. همین طور مشکلات موجود به نکات قابل فهم تری تبدیل شده اند که می توان روند درمان را سریع تر کرد.

هدف از اطلاعاتی که اینجا به آن اشاره کردیم، تشخیص دلایل زود انزالی و روش های درمانی موثر است.
اطلاعات کلی درباره زود انزالی

در این قسمت قصد داریم به برخی از نکات کلیدی درباره زود انزالی اشاره کنیم:

در بیشتر موارد که نمی توان زود انزالی را کنترل و به موقع درمان کرد، کمتر به شرایط پزشکی مربوط می شود، البته شرایط پزشکی هم حائز اهمیت هستند.
درصورتی که درمان زود انزالی به موقع انجام نشود، باید منتظر عواقب بعدی آن هم باشیم. عواملی چون : پریشانی، نگرانی، استرس و افسردگی .
راهکارهای درمانی زود انزالی به دو دسته تقسیم می شود: راهکارهای پزشکی و داروهای خانگی.

دلیل زود انزالی چیست؟

عوامل احساسی یا روانی می توانند در مقوله زود انزالی دخیل باشند؛ به علاوه دلایل دیگری نیز به زود انزالی دامن می زنند.

البته باید این را بگوییم که بیشتر اوقات علل روانی موقت هستند. به طور مثال : مرد در اولین تجربه جنسی اش به احتمال زیاد با زود انزالی مواجه می شود اما مادامی که سن او بیشتر می شود و روابط جنسی بیشتری برقرار می کند، استراتژی و اصولی را یاد می گیرند که می توانند تا حد زیادی روند زود انزالی خود را کنترل کنند.

بعلاوه نباید فراموش کنیم که با بیشتر شدن سن افراد، ممکن است زود انزالی به مشکلی جدی تبدیل شود و ادامه نعوظ را با مشکل مواجه کند.

فاکتورهای متنوعی در امر زود انزالی شرکت دارند؛ البته سلامت ذهنی و روانی هم نقش مهمی در این امر دارد. از جمله عوامل ذهنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اعتماد به نفس ضعیف یا داشتن تصور بد از شکل اندام خود؛
افسردگی؛
فرد تاکنون تجاوز جنسی را تجربه کرده باشد، چه در صورتی که فرد قربانی باشد یا تحت سوء استفاده جنسی قرار گرفته باشد.

مشکل زود انزالی در مردان

سایر مسائلی که منجر به زود انزالی می شوند شامل:

نگران بودن درباره انزال زود هنگام؛
فرد از عدم تجربه برقراری روابط جنسی، استرس داشته باشد؛
وجود مشکلات در رابطه ای که در حال حاضر با شریک جنسی خود دارند؛
استرس و اضطراب.

درمان زود انزالی

در بیشتر مواقع علت بیماری زود انزالی به مشکلات روانی مربوط می شود که صد البته درمان پیش از وخیم شدن بیماری، بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت.

اگر آغاز برقراری رابطه جنسی با بیماری زود انزالی همراه بود، با ادامه یافتن روابط، مشکلات هم خود به خود درمان می شود.

اگر به هر دلیلی بیماری زود برطرف نشد، بهتر است که فرد بیمار به رابطه تراپ یا “زوج درمانی” مراجعه کند.

به طور رسمی هیچ دارویی برای درمان بیماری زود انزالی در ایران ساخته نشده است، با این وجود برخی از داروهای ضدافسردگی وجود دارند که در به تاخیر انداختن زود انزالی موثر هستند.

تا زمانی که پزشک از جزییات رابطه جنسی تان مطمئن نشود، هیچ داروی درمانی تجویز نمی کند. فرد بیمار بایستی در قدم اول به پزشک مراجعه کرده و سپس در صورت صلاح دید، مصرف دارو را آغاز کند. مصرف داروهای زود انزالی عوارض جانبی بسیاری دارد.

در بساری از کشورها برای درمان زود انزالی اولیه و ثانویه از داروی دپوکستین (با نام تجاری پریگیلی) استفاده می شود. نحوه عملکرد این دارو سریع بوده و نوعی داروی SSRI است که به عنوان داروی زود انزالی شناخته می شود.

درصورت بروز اتفاقات زیر از داروی دپوکستین استفاده می شود:

تنها 2 دقیقه از شروع رابطه جنسی گذشته است اما زود انزالی اتفاق می افتد؛
معمولا یا گاهی اوقات انزال پس از گذشت مدتی کوتاه، در حین یا کمی بعد از اولین دخول، اتفاق بیافتد و فرد به اوج جنسی نرسد؛
علت زود انزالی به استرس فردی یا مشکلات درونی فرد مربوط شود؛
فرد کنترل کمی بر مقوله زود انزالی خود داشته باشد؛
در طول شش ماه گذشته تمام روابط جنسی به زود انزالی ختم شده باشد.

از جمله عوارض جانبی این دارو می توان به سر گیجه، اسهال ، حالت تهوع و سر درد اشاره کرد.
داروهای موضعی

برای درمان زود انزالی داروی موضعی متعددی تولید شده است. استفاده از این داروها به این صورت است که قبل از رابطه جنسی، چه با کاندوم و چه بدون کاندوم، ابتدا باید داروی مربوطه را به آلت تناسلی زد. با استفاده از این داروها میزان تحریک پذیری آلت تناسلی کاهش می یابد.

از دیگر داروهایی که برای زود انزالی تولید شده است می توان به لیدوکائین یا پریلوکائین اشاره کرد ؛

البته نباید در مصرف اینگونه داروها زیادی روی کرد ، چرا که باعث بی حسی می شود. کم شدن حس تحریک پذیری ممکن است برای مرد قابل قبول نباشد. بعلاوه ممکن است که زن هم از بی حس شدن آلت تناسلی همراهش رنج ببرد.
داروهای خانگی

تاکنون ثابت شده است که 2 روش روی مردها کارساز است. این دو روش شامل:

روش آغاز و توقف: هدف تولید

مشاهده همه ی 1 نظر
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

قضاوت دیگران ، اول از همه به خودتان آسیب میزند!

قضاوت دیگران ، اول از همه به خودتان آسیب میزند!

قضاوت دیگران ، اول از همه به خودتان آسیب میزند!

ما به صورت غریزی عادت به قضاوت لباس ،اصالت ،نوع رانندگی ،ادب ،نگرش سیاسی ، دکور خانه ،نوع ماشین و…دیگران داریم. مثل روز روشن است ما چقدر از زمانمان را در روز صرف قضاوت دیگران میکنیم. لازم به ذکر است این قضاوت ها بیشتر به خودمان آسیب میرساند تا به دیگران.در اینجا میخواهیم چندین معایب این کار را برشماریم.
تخریب روابط تان با دیگران

این خصوصیت بد باعث میشود بین شما و دیگران دیوار کشیده شود.افراد مدام نگرانند توسط شما مورد قضاوت قرار گیرند یا شما پشت سرشان بدگویی کنید ؛ که این امر باعث میشود ، شما در رابطه برقرار کردن با دیگران به مشکل برخورید.
انتقاد از خود

زمانی تجربه کار با یک رییسی داشتم که ،از قضاوت دیگران ابایی نداشت ؛ یک بار که خودش مرتکب همان اشتباه دیگران شده بود ،درست از همان کلماتی که برای قضاوت دیگران استفاده میکرد برای خوش نیز استفاده کرد! هرچه بیشتر دیگران را قضاوت و آنها را پایین ببینید ،در مورد خودتان نیز سختگیرترمیشوید.پس به جای قضاوت دیگران بهتر است دیگران را همان گونه که هستند بپذیرید.
پایین آوردن سطح آگاهی و تفکر

نوع وطرز تفکرتان مهم است و باعث قضاوت میشود . ارزیابی خوب یا بد زندگی دیگران باعث میشود ذهنتان مدام درگیر این باشد که اگه فلانی این جور بود بهتر بود ،فلان کار را نمیکرد و…همه این ها باعث میشود از زندگی خود غافل شوید و وقتی برای تفکر و آگاهی نداشته باشید ، و بیشتر درگیر استرس و نگرانی باشید.
سد راه پیشرفت

انتقاد از دیگران شاید به علت یکسری از محدودیت ها و کمبود های روحی مان باشد. وقتی راه حلی برایشان نمیتوانیم پیدا کنیم ،بر روی عیب های دیگران کلیک میکنیم تا از این عیب ها هر چند به صورت موقتی فرار کنیم. از آن سو این ویژگی باعث بر هم خوردن آرمش ذهنی میشود و باعث میشود به جای اینکه در خودتان به دنبال خوشحالی و آرامش بگردید ،به دنبال آن در دیگران میگردید. حس بدی که بعضی از مواقع به سرغتان میاید به علت همین عادت بدتان است. در واقع این خودمان هستیم که مسئول آرامش ذهنی و شادیمان هستیم. به قول اجداد یونانی و رومی مان ، قضاوت حقیقی و درست زمانی حاصل میشود که جز نکات مثبت چیزی به چشمتان نیاید.
کسلات

وقت گذراندن با این گونه افراد خسته کننده ست .شاید اول این کار جالب باشد مخصوصا برای افراد پرو ،و خاله زنک ؛اما به مرور زمان مدام گوش دادن به عیب و ایراد ها و شکایت درباره دیگران خسته کننده است. به نظر ما جذاب ترین و بهترین کار این است که به دنبال خوبی های طرف مقابل که شاید در بیشتر مواقع نادیده گرفته میشود باشید.

قضاوت دیگران
قضاوت خود

شاید این قضاوت ها را بی اختیار و اراده انجام دهید ،پس در این مورد همش خود را قضاوت و سرزنش نکنید. وقتی انتقادی به ذهنتان رسید انرا فقط به چشم یک فرضیه ذهنی در نطر گیرید و ،بعد تصمیم بگیرید آنرا بگویید یا نه. مثلا وقتی لباسی را دیدید به جای اینکه بگویید چقدر زشت است و کی آنرا میخرد و… دید خود را گسترش دهید ،دیدتان نسبت به دنیا را عوض کنید و یا حتی بگویید صنعت مد چقدرپیشرفت کرده است. بهتر است زبانتان را گاز بگیرید و این انتقادات را نزد خود نگه دارید.

ترک این عادت زشت یک تمرین خب برای ایجاد احساس عطوفت ،مهربانی و آرزوی خوش برای دیگران ،در ماست(متا مدیتیشن) . زیبایی این کار در این است که با تمرین این کار بیشتر به روح و روان خود کمک کردید ؛هرچه بیشتر به دیگران عشق و محبت نثار کنید ،چند برابرش نسیب خودتان میشود.

اگر شما به دیگران به چشم عشق و محبت نگاه کنید تا انتقاد ؛چه سودی برایتان دارد؟ پاسخ این است با اینکار نه تنها این عشق را برای دیگران بلکه برای خودتان میفرستید.

گروه عاشقی
مشاهده همه ی 2 نظر
نسیم
آروم و عادیآروم و عادی
نسیم

مردم فکر میکنند که موفقیت فقط به عوامل بیرونی بستگی دارد

مردم فکر میکنند که موفقیت فقط به عوامل بیرونی بستگی دارد

مردم فکر میکنند که موفقیت فقط به عوامل بیرونی بستگی دارد. آنها باور دارند، افراد موفق برای رسیدن به پول ، بیشتر زحمت کشیده اند اما این فقط نصف داستان است.
نصف دیگر داستان این است که افراد موفق وقت بیشتر خود را فقط صرف کار نمی کنند، بلکه از عادت هایی که باعث عدم موفقیت میشود دوری میکنند.
موفقیتی که شما میبینید، فقط قسمتی از زحمت های درونی و بیرونی آنهاست.
کار درونی جواب دادن به این سوال سخت است:« آیا من عادات یک شخص موفق را دارم؟ »
اگر میتوانید تصور کنید که یک کارآفرین با درآمد هفت رقمی، روز خود را دقیقا مانند شما میگذراند، پس شما در مسیر موفقیت قرار دارید؛ اگر نمیتوانید چنین تصور کنید، پس دچار مشکل شده اید .
شما طالب موفقیت هستید، بدون اینکه به شخصی که به آن سطح از موفقیت میرسد، تبدیل شوید.
افراد موفق به حرف خود عمل میکنند. فست فود نمیخورند و قطعا دیگران را مقصر بدبختی خود نمیدانند.
برای موفق بودن باید این ۱۰ عادت را ترک کنید.
۱- دادن وعده های پوچ

شما نماینده ی کسب و کار خود یا شرکتی که در آن کار می کنید هستید. اگر وعده خود را عملی نکنید، تصویر خود و شرکتتان را خراب کرده اید.
آیا حاضر هستید از کسی که وعده کاری به شما میدهد و آن را عملی نمی کند دوباره درخواستی داشته باشید ؟ جواب شما قطعا «نه»است. پس همین شامل حال شما هم می شود.
با استفاده از تقویم، از وعده های پوچ دوری کنید. هر وقت وعده کاری را میدهید، آن را در تقویم خود یادداشت کنید؛ اینگونه فراموش کردن آن غیر ممکن است؛ وقتی قول میدهید کاری را تا زمان مشخصی انجام دهید، به آن عمل خواهید کرد.
2- دیگران را مقصر شمردن

وقتی دست به هر کاری که میزنید ، اشتباه پیش میرود، تقصیر همکارتان، دوستتان یا خانواده تان نیست.
وقتی دیگران را مسبب بدبختی یا عدم موفقیت خود میدانیم، در واقع انتظار داریم که آنها علت موفقیت ما باشند.
موفقیت یک امر درونی است. انتخاب اینکه مطابق عادات افراد موفق زندگی کنیم یا نه به خودمان بستگی دارد.
به جای مقصر شمردن دیگران و فکر کردن به سوال «چرا آن شخص با من این کار را کرد؟»، میتوانیم سوال را تغییر دهیم و از خود بپرسیم «چطور دوباره از این اتفاق دوری کنم؟».
3- منتظر زمان عالی بودن

جمله ی «هر وقت که آماده بودم» تله ی رایجی است که افراد ناموفق به آن گرفتار میشوند. به جای اینکه خود نشانه ای خلق کنیم ؛ منتظر نشانه می مانیم.
ایده ی اینکه« بالاخره روزی آماده میشویم ،ولی اکنون آماده نیستیم» شبیه سرابی است که از آن دورتر میشوید در حالی که به نظر می‌رسد به آن نزدیک می شوید.
اگر برای اقدام به کاری منتظر زمان عالی شوید، فرصت را از دست خواهید داد.
احساس آماده نبودن، از محیط امن ما سرچشمه میگیرد که سعی دارد از ما مراقبت کند؛ در واقع محیط امن به ما می گوید که اگر در این منطقه بمانیم، هیچ اتفاق بدی نمی تواند رخ دهد .
چه اتفاقی می افتد اگر محیط امن خود را ترک کنیم و از مرز ها رد شویم؟
گویی زمین ها و طلاهای جدید کشف کردیم و فرصت های تازه ای بدست آوردیم. اینجاست که افراد ناموفق عقب می مانند. هر وقت از اجرایی کردن اهداف خود احساس اضطراب کردید، از خود بپرسید: «آیا فقط ترسیده ام؟».

حرف زدن در مورد اهداف
۴- حرف زدن در مورد اهداف، به جای تعیین آنها

آیا تا به حال شده است که به کسی بگویید برنامه ای دارید و پس از چند ماه او را ببینید ،بدون اینکه پیشرفتی کرده باشید؟ وقتی فقط از اهدافمان حرف میزنیم به جای اینکه آنها را تعیین و اجرا کنیم، این اتفاق خواهد افتاد.
برای تعیین اهداف، راه خود را به صورت مهندسی معکوس از آخر به اول تعیین کنید؛ اگر هدفتان کسب ۱۰۰,۰۰۰ دلار در سال آینده است، چقدر پول باید در هر ماه کسب کنید تا به آن هدف برسید؟
به چند مشتری یا خریدار نیاز دارید تا به آن هدف ماهیانه برسید؟ تعیین کردن اهداف، مخصوصا اهداف هوشمندانه، شبیه به معادله ی ریاضی است که هدف بزرگتان را به اعمال روزانه ایی تقسیم میکند که باعث به واقعیت پیوستن آن هدف می شود.
۵- به تعویق انداختن

به تعویق انداختن کارها لذت جالبی است. ما کارها را به تعویق می اندازیم زیرا احساس بهتری نسبت به انجام کار دارد. اما پس از آن، به خاطر کار نکردن احساس بدی پیدا میکنیم ؛ این کار احساس عدم موفقیت ، بی ارزشی و ناتوانی به ما میدهد.
آیا تا به حال شده است که کل روز به کار یا آنچه که به آن علاقه مندید بپردازید، سپس با خود فکر کنید: « کل روزم را هدر دادم.»؟
وقتی که کار یا رویای خود را دنبال میکنیم، احساس خوبی به دست می آوریم. وقتی احساس خوبی داشته باشیم، بیشتر کار میکنیم و وقتی که بیشتر کار کنیم، اهداف خود را به واقعیت تبدیل میکنیم.
۶- به خود شک کردن

چگونگی برخورد با شک و تردید شما را یا به سمت موفقیت سوق میدهد و یا از آن دورتان میکند. اگر هنوز موفق نشده اید، بدانید بیشتر از اینکه به خود باور داشته باشید به خودتان شک دارید ؛ شک و تردید ترس را تقویت میکند و ترس ما را غیرفعال می کند.
برای دوری از آن ، شما باید بزرگترین طرفدار خود شوید. باید فردی باشید که بیشتر از همه به خود باور دارد.
وقتی که خود را تشویق کنید، ریسک میکنید و به سمت هدف پیش می روید ، آنجاست که طعم موفقیتی را می چشید که هرگز نچشیده بودید. همه افراد موفق بیشتر از هر کس در زندگیشان، به خود باور دارند.


ادامه مطلب رو در سایتمون بخونید :

https://drchek.ir/10-%d8%b9%d8%...d8%af/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید