لحظه  بروز رسانی 
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

سلام و عرض احتراممیتوانید از نمونه کارهای جدید ما در آپارات

 لینک

سلام و عرض احترام
میتوانید از نمونه کارهای جدید ما در آپارات زیر دیدن فرمایید.
http://www.aparat.com/Tavashih_group

مشاهده همه ی 2 نظر
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

معرفی گروه نسیم قدر گروه سرود نسیم قدر ، به

 لینک
معرفی گروه نسیم قدر گروه سرود نسیم قدر ، به

معرفی گروه نسیم قدر

گروه سرود نسیم قدر ، به عنوان برترین گروه همخوانی در مقطع نوجوانان ، موفق به خلق آثار فاخر درزمینهی سرودهای دینی و انقلابی گشته و بارها با کسب عناوین چشمگیر در سطح استانی و ملی در جشنواره های مختلف زیباترین سرودهها را به نمایش گذاشته است. از جمله افتخارات اینگروه ، اجرای مراسم در معتبر ترین جشنها ، سمینارها ، همایشهاو جشنواره های ملی و بالغ بر 100 اجرای تلوزیونی از شبکه های مختلف صدا و سیما بوده است. نکته قابل توجه در خصوص این گروه ، ساخت آثار فاخر در حوزه های دینی و ملی با بهره گیری از بهترین نوازندگان،آهنگ سازان ،صدا برداران و بهترین تنظیم کنندگان موسیقی است.کلیة آثار گروه،در بهترین استدیوها تولید و ضبط میگردد . برخی از تولیدات این گروه به شرح ذیل می باشد : ساخت سرودهای سازمانی برای سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی نظیر یگان ویژه ناجا ، موسسه مالی اعتباری کوثر ، تاکسیرانی ، سازمان رسانه اوج ، سازمان فرهنگ و هنری شهرداری تهران ، قرارگاه ظفر ، سرود اختتامیه جشنواره موسیقی دفاع مقدس ، فدراسیون والیبال ج.ا.ا نیز سرود ویژه در موضوعات خاص نظیر ائمه اطهار (ع) ، صبر ، شکر ، حجاب ، ایران و یا ساخت سرود منحصر به بزرگداشت مقام شهیدی خاص و تولیدات مسابقات و برنامه های تلویزیونی نظیر : 1446 ، تاکسیران برتر و تیتراژ جشن رمضان 93 از جمله تولیدات این گروه می باشد. محسنی این گروه با ساخت سرودهای متفاوت و اجرای میدانی آن در محیط های پرجمعیت نظیر نمایشگاه بین المللی ، تاتر شهر و .... و به اجرای متفاوت سرودهای میدانی پرداخته و شیوه ای نو در زمینه اجرای سرودهای نمایشی بر جا گذاشته است

 

مشاهده همه ی 4 نظر
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

اركان مهم تشكيل دهنده تواشيح عبارتند از 1-   1- كلام

 لینک
اركان مهم تشكيل دهنده تواشيح عبارتند از 1-   1- كلام

اركان مهم تشكيل دهنده تواشيح عبارتند از

1-   1- كلام شعر: كه عموما يـــا بر وزن يكي از اوزان عروضي شعر عرب ساخته مي شودو يا خارج از وزن عروضي است كه اغلب از همين نوع است. در اين زمينه استاد حاج عباس حزباوي سهم بسزائي در كتابت اشعار تواشيح دارند كه نه فقط گروه ثقلين بلكه اغلب گروههاي كشور را تغذيه شعري مي كنند .

2- لحن: لحن يا همان آهنگ دومين ركن تواشيح است كه خود يك هنر مستقل بشمار مي رود دراين خصوص مسئول گروه به دو شيوه عمل مي كند:

نخست آهنگسازي است دراين مرحله شعري را بگونه اي آهنگسازي نموده كه متناسب با كلمات و موضوع آن تواشيح باشد دراين صورت تواشيح 100% ابداعي است

شيوه دوم اقتباس است يعني آهنگ زيبائي از موسيقي اصيل عرب انتخاب مي شود و كلمات در آن جاسازي مي شود ملاك انتخاب زيبائي آهنگ و تناسب آن با كلمات است واين تشخيص به عهده مسئول گروه است كه خود احاطه لازم به مكاتب مختلف موسيقي اصيل عرب را داراست. به عنوان مثال وقتي استاد ابو العينين شعيشع تواشيح (اقرا باسم ربك يامرسل)را استماع نمود شديدا متاثرگشت و عنوان كرد كه : (من اين آهنگ راقبلا شنيده بودم و آهنگي است كه مرحوم شيخ سيد درويش ساخته است و شايد همه مصريها هم آن را شنيده باشد اما بحدي متاُثر شدم و گريستم كه قبلا چنين احساسي نداشتم واين بجهت زيبائي اداي شماست واز آن مهمتر تبديل كلمات اين لحن به كلماتي ديني ودر مدح حضرت رسول(ص)

البته اقتباس خود اصولي دارد وتنظيم و وصل قطعات به يكديگر خود هنري جدا و مستقل است، ما براي آهنگسازان مسلمان وحتي غيرمسلمان اين نوع آهنگها كه مورد اقتباس و استفاده ديني و مذهبي قرار مي گيرند و مي دانيم هيچكدام ازآنهادر قيد حيات نيستند طلب آمرزش و مغفرت مي كنيم و ترديدي نيست كه صدقه جاريه اي براي آنها محسوب مي شود و از ثواب آن بي نصيب نخواهند بود،اميدواريم براي ما نيز چنين باشد.

3-   اداء

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

http://www.nasimeghadr.com بسمه تعالی به لطف و کرم یگانه معبود عالم و

 لینک
http://www.nasimeghadr.com
 بسمه تعالی به لطف و کرم یگانه معبود عالم و

http://www.nasimeghadr.com

بسمه تعالی

به لطف و کرم یگانه معبود عالم و با استعانت از درگاه ایزد منان ، مفتخریم که با تولید آثار مختلف در رشته های سرود و تواشیح، با بهره گیری از مجرب ترین آهنگسازان، صدابرداران و مربیان سرود به خلق آثار نوین در این رشته و هنر اصیل ایرانی پرداخته و زینت بخش همایش ها، جشن ها و مراسمات با شکوه در سراسر میهن اسلامی باشیم.

گروه نسیم قدر با نگاهی نو در ساخت سرودها و قطعات موسیقی ، با پذیرش و ساخت دهها سفارش از سوی سازمان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی و اجرای آن توسط دانش آموزان ممتاز و مستعد این رشته با عنایت خداوند متعال، چشم به راه آینده ای روشن و پرامید دارد.

مشاهده همه ی 3 نظر
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

بسمه تعالی سخن مدیر مسوول: سرود چيست؟  

 لینک
بسمه تعالی سخن مدیر مسوول: سرود چيست؟  

بسمه تعالی

سخن مدیر مسوول:

سرود چيست؟

 

بسياري از جوانان، نوجوانان، كودكان و حتي سال‌خوردگان اين مرز و بوم ممكن است در دوران تحصيلات خود از ابتدايي تا متوسطه و در مسجد و تكيه و غيره در يك جمع كوچك يا بزرگ حداقل يكي دو سرود اجرا كرده‌اند. بسياري ديگر از مردم، اگر در گروه سرود نبوده‌اند، به‌حتم و يقين اجراهاي سرود بسياري را ديده‌اند. گروه سرود آباده در سال‌هاي 7ـ‌1366 اجراهاي تأثيرگذار و تاريخي از خود ارائه كردند. خاطرة آن سرودها هنوز در ذهن بسياري از مردم زنده است.

وزارت آموزش و پرورش طي ساليان متمادي جشنواره‌هاي پ‍ُربار و موفق بسيار زيادي در عرصة سرود برگزار كرد و از دل آن گروه‌ها نوازندگان و آهنگسازان و مربيان بسياري به جامعه تحويل داد كه تعدادي از آن‌ها هنوز در همين عرصه فعاليت مي‌كنند.

گروه سرود اركسترسمفونيك تهران، گروه سرود سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي، گروه سرود نسیم قدر گروه ك‍ُر فرهنگ‌سراي بهمن، گروه ك‍ُر سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و گروه‌ها‌ي سرود كوچك و بزرگ در شهرهاي ديگر تا امروز به فعاليت خود ادامه مي‌دهند و سرودهاي فراواني مي‌سازند و براي مردم اجرا مي‌كنند.

در دوران انقلاب و قبل و بعد از آن نيز سرودهاي بسياري ساخته شد. بسياري از آهنگسازان جوان، نوجوان، ميان‌سال و حتي سال‌خورده برحسب ذوق و سليقة خود در اين قالب هنري آثاري ساختند و تمرين كردند و به اجراي عمومي بردند.

اگر از شما خوانندة محترم بپرسيم كه با كمي تأمل،‌ چند سرود را مي‌توانيد به ياد آوريد؟ مي‌توانم تصور كنم كه حداقل دو الي سه سرود را به ياد خواهي آورد كه چه بسا با بعضي از آن‌ها خاطرات زيبايي هم داشته‌ايد. مثل سرود ايران، اي سراي اميد، خميني اي امام، بوي گل سوسن و ياسمن آمد، ايران، رگبار مسلسل‌ها، بهاران خجسته باد، والا پيامبر، محمد (ص)، خلبانان، اي ساربان، اي ايران اي مرز پرگ‍ُهر، شهيدان خدايي و...

بعضي از اين سرودها از ابتدا فقط توسط گروه هم‌سرايان و بدون همراهي سازهاي موسيقي اجرا شده‌اند مثل بسياري از سرودهاي حميد شاهنگيان و از جمله سرود «برخيزيد اي شهيدان راه خدا» كه در روز ورود حضرت امام (ره) در بهشت زهرا اجرا شد.

بعضي از اين سرودها با همراهي سازهاي كوبه‌اي مثل طبل ريز، سنج و طبل بزرگ اجرا مي‌شد. مثل سرود معروف «ايران، رگبار مسلسل‌ها» اثر جاودانة رضا رويگري كه تك‌خوان نقش اصلي را در كنار گروه هم‌سرايان داشت. يا سرود «والا پيامبر (ص)» اثر جاودانة مرحوم فرهاد مهراد كه هنوز هم يكي از گيراترين ساخته‌هاي دوران انقلاب اسلامي است كه گروه هم‌سرايان، اركستر و تك‌خوان در يك تركيب عالي، مضامين والايي از شعر و حديث را روايت مي‌كنند.

بسياري از سرودها نيز توسط سازمان صدا و سيما توليد مي‌شد كه اركستر نقش گسترده‌تري داشت و در بعضي از اين آثار چه بسا خبري از گروه هم‌سرايان نيز نبود.

بسياري از سرودها، چه در دوران انقلاب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

شهداي يگان ويژه ناجا گروه نسيم قدر براي

 لینک

شهداي يگان ويژه ناجا گروه نسيم قدر

براي ديدن كليپ شهداي يگان ويژه ناجا گروه نسيم قدر بر روي لينك زير كليك كنيد

برای مشاهده و یا دانلود روی لینک زیر کلیک کنید

شهداي يگان ويژه ناجا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

سرود چيست؟ بسیاری از جوانان، نوجوانان، کودکان و حتی سال‌خوردگان این

 لینک

سرود چيست؟

بسیاری از جوانان، نوجوانان، کودکان و حتی سال‌خوردگان این مرز و بوم ممکن است در دوران تحصیلات خود از ابتدایی تا متوسطه و در مسجد و تکیه و غیره در یک جمع کوچک یا بزرگ حداقل یکی دو سرود اجرا کرده‌اند. بسیاری دیگر از مردم، اگر در گروه سرود نبوده‌اند، به‌حتم و یقین اجراهای سرود بسیاری را دیده‌اند. گروه سرود آباده در سال‌های 7ـ‌1366 اجراهای تأثیرگذار و تاریخی از خود ارائه کردند. خاطرة آن سرودها هنوز در ذهن بسیاری از مردم زنده است.

وزارت آموزش و پرورش طی سالیان متمادی جشنواره‌های پ‍ُربار و موفق بسیار زیادی در عرصة سرود برگزار کرد و از دل آن گروه‌ها نوازندگان و آهنگسازان و مربیان بسیاری به جامعه تحویل داد که تعدادی از آن‌ها هنوز در همین عرصه فعالیت می‌کنند.


لطفا برای دستیابی به مطالب بیشتر دراین خصوص بر روی لینک زیر کلیک نمایید

برای مشاهده و یا دانلود روی لینک زیر کلیک کنید

ادامه مطلب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تواشیح نسیم قدر
گروه تواشیح نسیم قدر

آکاپلا چیست ؟ آکاپلا" نوعی موسیقی است که بدون همراهی

 لینک

آکاپلا چیست ؟

آکاپلا" نوعی موسیقی است که بدون همراهی ساز و ارکستر و تنها با صدای خواننده اجرا می‌شود. این شیوه در ابتدا عمدتاً موسیقی کلیسایی و مذهبی را شامل می‌شده اما درطول تاریخ تفاوت کرده و تنها از اشعار مذهبی در آن استفاده نمی شود.  علاوه بر این از نظر اجرایی نیز نوآوری‌هایی در آن پدید آمده است.

در شاخه‌ای از سبک آکاپلا صدای انسان جایگزین صدای ساز می‌شود، هر خواننده نقش یک ساز را در ارکستر به عهده می‌گیرد و فرکانس صحیح صدا را با جلوه‌های مربوط و شبیه به آن ساز در می‌آمیزد. از ترکیب این آواها و جلوه‌ها یک قطعه ارکسترال بدون بکارگیری ساز اجرا می‌شودکه آن را آکاپلا می نامند.

مشاهده همه ی 2 نظر