لحظه  بروز رسانی 
پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار
پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار

تو آبروی جهانی؛ بروی آب مرو! فرهنگ‌نگار: حسین

 لینک
تو آبروی جهانی؛ بروی آب مرو! فرهنگ‌نگار: حسین

تو آبروی جهانی؛ بروی آب مرو!
فرهنگ‌نگار: حسین جنتی شاعر جوان کشورمان شعری را در وصف «ایلان کردی» کودک سه ساله سوری سروده است.

مشاهده همه ی 4 نظر
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙
قبراققبراق
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙

تو هر روز با منی در منی و من حتی گاهی

تو هر روز با منی

در منی

و من حتی گاهی با تو چندین خیابان را قدم می زنم!

بعد که خسته شدم در کافه ای می نشینم

و در قهوه ی خیال تو

شیر می ریزم....

شکر می ریزم....

و تو را شیرین می نوشم

این کار هر روز من است

اما

هیچ قهوه ای تلخ تر از نبودنت نیست...

مشاهده همه ی 4 نظر
خوشتیپخوشتیپ
@eng-pschy

350805835-parsnaz-ir.jpg

مشاهده همه ی 13 نظر
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙
قبراققبراق
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙

ﺩﻭﺱ ﺩﺧﺘﺮﺵ : ﮐﺠﺎﯾﯽ ﻋﺠﯿﺠﻢ ؟ ﺧﯿﺎﻡ : ﻣﺎﯾﯿﻢ ﻭ ﻣﯽ

ﺩﻭﺱ ﺩﺧﺘﺮﺵ : ﮐﺠﺎﯾﯽ ﻋﺠﯿﺠﻢ ؟
ﺧﯿﺎﻡ : ﻣﺎﯾﯿﻢ ﻭ ﻣﯽ ﻭ ﻣﻄﺮﺏ ﻭ ﺍﯾﻦ ﮐﻨﺞ ﺧﺮﺍﺏ ﺟﺎﻥ ﻭ ﺩﻝ ﻭ
ﺟﺎﻡ ﻭ ﺟﺎﻣﻪ ﺩﺭ ﺭﻫﻦ ﺷﺮﺍﺏ
ﺩﻭﺱ ﺩﺧﺘﺮﺵ : ﻣﺸﺮﻭﺏ ! ؟ ﻣﮕﻪ ﺗﻮ ﻧﮕﻔﺘﯽ ﻣﻦ ﻧﻤﺎﺯ
ﻣﯿﺨﻮﻧﻢ ؟
ﺧﯿﺎﻡ : ﻣﯽ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻭ ﺷﺎﺩ ﺑﻮﺩﻥ ﺁﯾﯿﻦ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ ﻓﺎﺭﻍ ﺑﻮﺩﻥ ﺯ
ﮐﻔﺮ ﻭ ﺩﯾﻦ، ﺩﯾﻦ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ
ﺩﻭﺱ ﺩﺧﺘﺮﺵ : ﺑﺎ ﮐﯿﺎ ﻫﺴﺘﯽ ﺣﺎﻻ ؟
ﺧﯿﺎﻡ : ﻓﺼﻞ ﮔﻞ ﻭ ﻃﺮﻑ ﺟﻮﯾﺒﺎﺭ ﻭ ﻟﺐ ﮐﺸﺖ ﺑﺎ ﯾﮏ ﺩﻭ ﺳﻪ
ﺩﻟﺒﺮﯼ ﺣﻮﺭﯼ ﺳﺮﺷﺖ
ﺩﻭﺱ ﺩﺧﺘﺮﺵ : ﺁﺩﺭﺱ ﺑﺪﻩ ﺑﺒﯿﻨﻢ ! ﺑﯿﺎﻡ ﺑﺰﻧﻢ ﺩﻫﻨﺸﻮﻧﻮ ﺻﺎﻑ
ﮐﻨﻢ !
ﺧﯿﺎﻡ : ﺭﺍﻩ ﭘﻨﻬﺎﻧﯽ ﻣﯿﺨﺎﻧﻪ ﻧﺪﺍﻧﺪ ﻫﻤﻪ ﮐﺲ ﺟﺰ ﻣﻦ ﻭ ﺯﺍﻫﺪ ﻭ
ﺷﯿﺦ ﻭ ﺩﻭ ﺳﻪ ﺭﺳﻮﺍﯼ ﺩﮔﺮ
ﺩﻭﺱ ﺩﺧﺘﺮﺵ : ﺍﻧﻘﺪ ﻣﺸﺮﻭﺏ ﺑﺨﻮﺭ ﺑﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﺕ ﺗﺎ ﺑﻤﯿﺮﯼ !
ﺧﯿﺎﻡ : ﮔﺮ ﻣﯽ ﻧﺨﻮﺭﯼ ﻃﻌﻨﻪ ﻣﺰﻥ ﻣﺴﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻨﯿﺎﺩ ﻣﮑﻦ ﺗﻮ
ﺣﯿﻠﻪ ﻭ ﺩﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ
ﺩﻭﺱ ﺩﺧﺘﺮﺵ : ﺑﺮﻭﻭﻭﻭﻭﻭﻭﻭﻭ ﺑﻤﯿﺮﺭﺭﺭﺭﺭﺭﺭﺭﺭﺭﺭ
ﺧﯿﺎﻡ ﭼﻮﻥ ﻣُﺮﺩﻩ ﺷﻮﻡ ﺧﺎﮎ ﻣﺮﺍ ﮔﻢ ﺳﺎﺯﯾﺪ ﺍﺣﻮﺍﻝ ﻣﺮﺍ ﻋﺒﺮﺕ
ﻣﺮﺩﻡ ﺳﺎﺯﯾﺪ {-18-}

مشاهده همه ی 6 نظر
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙
قبراققبراق
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙

در رزومه کاری چه چیزهایی را نباید نوشت؟ نوشن برخی

نوشن برخی از پارامترها در رزومه کاری لزومی‌ ندارد. رزومه کاری می‌بایست جامع و کامل باشد ولی عنوان کردن برخی از موارد در آن کارکرد منفی دارد.

نوشتن رزومه، مدیر، استخدام

بعد از انتشار یک آگهی استخدام، صدها و یا هزاران رزومه مختلف به دست مدیران استخدام می‌رسد. آن‌ها برای خواندن همه رزومه‌ها فرصت کافی ندارند بنابراین به طور میانگین برای مرور اولیه هر کدام از آن‌ها حدود 6 ثانیه وقت می‌گذارند. ممکن است شما بهترین فرد برای کسب آن فرصت شغلی باشید اما داشتن یک اشتباه تایپی و یا استفاده از فونت نامناسب، رزومه شما را به توده عظیم رزومه‌های رد شده می‌فرستد. برای این‌ که بدانید در رزومه خود چه چیزهایی را نباید بنویسید مطلب زیر را دنبال کنید.


1. نوشتن هدف از ارسال رزومه

اگر درخواست کار داده‌اید، پس یعنی آن شغل را می‌خواهید. پس نیازی نیست راجع به هدفتان از ارسال رزومه چیزی بنویسید.

استثناء: فقط اگر در موقعیت خاصی مانند تغییر شغل هستید مختصری درباره شغل فعلی خود بنویسید.


2. تجربات کاری نامرتبط را در رزومه خود ننویسید

ممکن است در رستورانی که در دوران دبیرستان در آن مشغول به کار بوده‌اید، استاد درست‌کردن معجون و آبمیوه بوده باشید اما حالا که قصد تغییر در مسیر زندگی خود را دارید، دیگر باید تجربیات آن زمان را پشت سر گذاشته و فراموش کنید. کسی که رزومه شما را می‌خواند در پی داشتن سوابق مرتبط شماست.

کار در رستوران، مشاغل، گذشته


3. نوشتن مسائل شخصی ممنوع

درباره مشکلات زناشویی، اعتقادات مذهبی و مسائل خصوصی خود چیزی ننویسید. ممکن است در گذشته نوشتن این موارد در رزومه کاری ضروری بوده باشد اما امروزه استاندارهای رزومه‌نویسی تغییر کرده و مدیر شما حق پرسیدن چنین مواردی را ندارد پس نیازی به نوشتن آن‌ها نیست.

مشکلات شخصی، جر و بحث، درگیری‌های خانوادگی، شغل


4. درمورد تفریحات و سرگرمی‌های خود چیزی ننویسید

تفریحات و سرگرمی‌های مورد علاقه شما برای کسی اهمیتی ندارد. پس اگر نوشتن آن‌ها ارتباطی با شغل درخواستی‌تان ندارد، این کار را نکنید چون هم وقت خود و هم وقت شرکت و مدیران آن را تلف خواهید کرد و شاید حتی با دیدن اولین مطلب نامربوط رزومه کاری شما به طور کلی کنار گذاشته شود.

علایق فردی، سرگرمی، تفریحات شخصی، تلویزیون، هنر


5. نوشتن سن

اگر نمی‌خواهید به خاطر سن و سال‌تان مورد تبعیض قرار بگیرید، درباره سن و تاریخ فارغ‌التحصیلی خود چیزی ننویسید.


6. درباره معرف خود چیزی ننویسید

اگر مدیر لازم بداند، درباره معرف از شما سوال خواهد پرسید. با نوشتن نام معرف فق

مشاهده همه ی 9 نظر
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙
قبراققبراق
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙

7 ماده طبیعی برای رفع سیاهی لب معمولا در برخورد

معمولا در برخورد با افراد مختلف اول به چشم‌ها و بعد به لب‌های آن‌ها توجه می‌کنیم. اما بعضی افراد با مشکل سیاهی لب مواجه هستند. در اینجا چند راه ساده برای رفع سیاهی لب به شما معرفی می‌شود.

لب‌های خوش رنگ، زیبایی، رفع سیاهی لب

داشتن لب‌های صورتی رنگ و نرم آرزوی هرکسی است. لب‌های خوش‌رنگ، لبخند شما را زیباتر کرده و صورت شما را شاداب‌تر نشان می‌دهد. اما بعضی از افراد با مشکل سیاهی لب مواجه هستند و با دیدن لب‌های تیره خود حس بدی پیدا می‌کنند. مصرف بیش‌ از حد چای و قهوه، قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید و همچنین مصرف سیگار باعث تیره‌شدن لب‌ها می‌شود. به جای استفاده از اسکراب یا لایه‌بردار‌های گران‌قیمت می‌توانید برای خود در منزل یک لایه‌بردار ساده و طبیعی آماده کنید و از شر سیاهی لب‌ها خلاص شوید. در اینجا چند راه ساده با استفاده از مواد طبیعی برای حل این مشکل به شما معرفی می‌کنیم.


چطور با استفاده از مواد طبیعی از شر سیاهی لب خلاص شویم؟

1. سرم لیمو و عسل درست کنید

این سرم بهترین درمان برای رفع سیاهی لب‌هاست و می‌توانید به راحتی آن را در خانه آماده کنید. روش تهیه سرم لیمو و عسل بسیار ساده است. ابتدا به مقدار مساوی عسل و لیمو را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد این ترکیب را روی لب‌ها بمالید و به مدت یک ساعت صبر کنید. سپس لب‌ها را با یک دستمال نرم مرطوب پاک کنید. این کار را به دفعات دلخواه می‌توانید انجام دهید تا زمانی که سیاهی لب های شما از بین برود. روش کار این سرم به این ترتیب است که ابتدا عصاره لیمو لایه‌های مرده پوست و رنگدانه‌های تیره را از بین می‌برد و بعداز آن عسل باعث صورتی شدن لب‌ها می‌شود. می‌توانید این سرم را آماده کرده و در یخچال نگه دارید. از این راحت‌تر هم ممکن است؟

از بین بردن سیاهی لب، زیبایی، عسل و لیمو


2. از گلیسیرین برای خوش‌رنگ شدن لب‌هایتان استفاده کنید

 قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب مستقیم باعث خشک‌شدن لب‌ها می‌شود که خشک‌شدن لب منجر به سیاهی لب می‌شود. شب‌ها قبل از خواب با یک تکه پنبه مقداری گلیسیرین روی لب‌های خود بمالید. گلیسیرین باعث حفظ رطوبت لب‌ها می‌شود و از خشکی لب و نهایتا سیاهی لب جلوگیری می‌کند.

گلیسیرین، چرب کردن لب، سیاهی لب


3. آب کافی بنوشید

فقط به درمان‌های موضعی اکتفا نکنید. در کنار درمان‌های موضعی به سلامت کلی بدن نیز باید اهمیت داد. نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز باعث می‌شود که بدن از خطر کم‌آبی در امان بماند و لب‌ها به خاطر کمبود آب خشک نشوند. خشک‌شدن لب در اثر کم‌آبی نیز باعث سیاهی لب می‌شود و شما با نوشیدن آب کافی از این اتفاق جلوگیری خواهید کرد.

آب، نوشیدن آب و رفع خشکی لب، سیاهی لب


4. از چغندر برای ماساژ دادن لب‌ها و رفع سیاهی لب استفاده کنید

مقداری چغندر قرمز را به قطعات مختلف تقسیم کنید و داخل یخچال قرار دهید و در اوقات فراغت لب‌ها را با یک تکه چغندر آب انداخته ماساژ دهید. مثلا وقتی در حال تماشای تلویزیون هستید یک تکه چغندر را به لب‌ها بمالید. این یک ترفند عالی است چون مالیدن چغندر به لب‌ها نه تنها سیاهی لب‌ را از بین می‌برد، بلکه به لب‌ها رنگ نیز می‌دهد. با این روش در طی چند روز به لب‌های صورتی رنگ مورد علاقه‌تان خواهید رسید.

چغندر، قرمز، سیاهی لب، ماساژ لب


5. از محصولات آرایشی تقلبی و ارزان قیمت استفاده نکنید

محصولات آرایشی ارزان قیمت ممکن است علاوه بر ایجاد حساسیت، به مرور زمان لب‌های شما را تیره کنند. از خرید محصولات آرایشی از دست فروش‌ها و عمده فروش‌ها خودداری کنید. به جای استفاده از

مشاهده همه ی 4 نظر
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙
قبراققبراق
♥ღ♥نیلوفـــــــر ♥●•٠·˙

انواع قلم‌موهای آرایشی و روش استفاده از آنبا مطالعه مطلب زیر خواهید دانست که کدام قلم‌مو برای چه کاری مناسب است.


روش استفاده از قلم موهای آرایشی، انواع قلم موهای ارایشی، قلمو

1. قلم‌موی زیرسازی مخروطی

  موی نرم و انعطاف‌پذیر و لبه‌های مخروطی این قلم‌مو آن را به بهترین گزینه برای استفاده از انواع کرم پودرهای مایع تبدیل کرده است. با قسمت‌هایی از صورت که به پوشش‌دهی بیشتری نیاز دارند شروع کنید و با ضربه‌های نرم رو به پایین کار را ادامه دهید تا کرم پودر به شکل نرم و طبیعی روی پوست‌تان بخوابد.


2. قلم‌موی زیرسازی گرد

برای کرم‌‌زدن به صورت، قلم‌موی زیرسازی گرد را انتخاب کنید. این قلم‌مو با داشتن موهای نرم و متراکم و گرد، کرم پودر مایع را شبیه مسواک و به طور یکنواخت روی پوست پخش می‌کند. نتیجه استفاده از آن، یک زیرسازی تمیز و بی‌نقص خواهد بود.


3. قلم‌موی تخت

برای استفاده از انواع کانسیلرها می‌توانید از قلم‌موی تخت استفاده کنید. سر تخت این قلم مو برای پوشاندن خطوط چهره و اطراف چشم بسیار مناسب است. از یک طرف آن برای مالیدن کانسیلر به زیر چشم و از طرف دیگر آن که تمیز است برای ترکیب‌کردن کانسیلر استفاده کنید.


4. قلم‌موی باریک

این نوع قلم‌موهای باریک نیز برای پوشش دهی صورت با کانسیلر استفاده می‌شوند. اما با قلم‌موهای تخت تفاوت‌هایی دارند. سر باریک این قلم‌مو برای پوشش‌دهی نقاطی مثل گوشه چشم‌ها و اطراف بینی که به دقت بیشتری نیاز دارد مناسب‌تر است. همینطور برای پنهان‌کردن لکه‌های کوچک صورت و تمیز‌کردن دور لب، بعد از رژ لب زدن می‌توانید از آن استفاده کنید.


5. برس پنکیک

قلم‌موی مخصوص کرم پودر فشرده یا همان پنکیک، قلم‌مویی با سر پرزدار و گرد است و موهای غیر متراکم و آزاد دارد. برای استفاده از این قلم مو، آن را روی پنکیک بکشید و قبل از مالیدن به صورت، کمی تکان دهید تا پودر اضافه آن بریزد و بعد سر قلم‌مو را به نرمی به صورت بکشید.


6. قلم‌موی رژگونه

قلم‌موی مخصوص رژگونه نیز سر گرد و نرمی دارد. برای استفاده از آن باید اول خطوط گونه را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید با حالت خنده لب‌ها را کمی جمع کنید تا خطوط گونه نمایان شوند. حالا با قلم‌موی مخصوص، رژگونه را از پایین گونه به سمت شقیقه و محل رویش موها بمالید.


7. قلم‌موی زاویه‌دار

مشاهده همه ی 2 نظر