لحظه  بروز رسانی 
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید

دوره آموزش اتوکد به صورت دو بعدی هم اکنون در حال

دوره آموزش اتوکد به صورت دو بعدی هم اکنون در حال

دوره آموزش اتوکد به صورت دو بعدی هم اکنون در حال برگزاری می باشد آندسته از عزیزانی که تمایل دارند در این دوره ها شرکت نمایند دعوت می شود که حتما به سایت آموزش امید مراجعه نمایید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید

با سلام از امروز ابتدای دی ماه سال 1397 اولین جلسه

 لینک
با سلام از امروز ابتدای دی ماه سال 1397 اولین جلسه

با سلام از امروز ابتدای دی ماه سال 1397 اولین جلسه آموزش اتوکد آغاز شده

شما عزیزان ضمن اینکه می توانید به صورت آنلاین با استاد درس آموزش اتوکد

به صورت آنلاین درس را آموزش ببینید در پایان هفته می توانید آموزش تمام

دروس هفته را به صورت فایل پی دی اف به صورت یک جا از فروشگاه سایت

دریافت نمایید همچنین در پایان هر سه روز می توانید فایل آموزش هر جلسه

را دریافت نمایید و اینکه فایل ها برای کسانی که در هر کلاس شرکت می کنند

به صورت رایگان خواهد بود.

هزینه این دوره آموزشی برابر است با 10 هزار تومان برای هر نفر و اینکه

ظرفیت کلاس آنلاین نیز محدود می باشد و لذا عزیزانی که قصد شرکت در این

دروه را دارند می بایست تا پایان هفته در وبسایت ما به همین نشانی و یا سایر

گروها که اعلام شده مراجعه نمایند و ثبت نام کنند.

همچنین خلاصه از دروس نیز پس از اتمام هر جلسه در انجمن و یا سایت آموزش قرار داده می گردد.جهت ثبت نام می توانید بروی لینک زیر کلیک نمایید

فرم ثبت نام در کلاس اتوکد (کلیک کنید)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید

با سلام اهداف مهم ما از ایجاد این

با سلام اهداف مهم ما از ایجاد این

با سلام

اهداف مهم ما از ایجاد این سایت:

ایجاد انجمنی با فضای خصوصی برای آموزش

ایجاد مکانی برای مبادله فایل های آموزش و علمی و تحقیقاتی

ایجاد فضایی کاملا علمی و دوستانه برای کسانی که دوست دارند پیشرفت کنند

ایجاد مکانی برای کسانی که می خواهند بعضی نرم افزار ها و یا آموزشها را فراگیرند ولی در اکثر سایت نتوانستند به هدفشان که آموزش کامل باشد برسند

بحث و تبادل نظر های علمی

تولید علم

مشاوره در انجام پروژه های دانشگاهی

آموزشگاهی علمی برای تمام دانشجویانی که می خواهند خودشان پروژه شان را انجام دهند.

و صدها ایده دیگر که تنها با گام برداشتن توسط خودمان در راه این مهم ممکن می شود

منتظر هستیم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید

آمار کتاب و نگرانی درباره صحت آن به عنوان یگ

آمار کتاب و نگرانی درباره صحت آن به عنوان یگ

آمار کتاب و نگرانی درباره صحت آن
به عنوان یگ ناشر من می‌توانم بروم خانه کتاب و برای کتابی که قصد چاپ آن را دارم، اعلام کنم کتابم را در یک میلیون نسخه چاپ می‌کنم. بررسی و تطبیق خاصی وجود ندارد و این صحت آمار را زیر سوال می‌برد.


باشگاه خبرنگاران پویا،‌ عادل طالبی:

چند روز پیش در حال تدوین برنامه بازاریابی یکی از ناشران بودم. به همین دلیل مشغول آنالیز آمارهای مختلف از منابع مختلف بودم که به آمار خانه کتاب درباره وضعیت نشر در شهریور 96 رسیدم. در این گزارش، کتابی با عنوان «شاهکار قرن! استراتژی و ...» با 700 هزار نسخه در صدر قرار داشت (منبع : آمار نشر ایران، خانه کتاب، گزارش شهریور 1396).

اول فکر کردم 70 هزار نسخه بوده و اشتباه کرده‌ام. بعد فکر کردم اشتباه تایپی بوده. خلاصه اینکه پیگیری کردم و فهمیدم همین الان من می‌توانم بروم خانه کتاب و برای کتابی که قصد چاپ آن را دارم، اعلام کنم کتابم را در یک میلیون نسخه چاپ می‌کنم! بررسی و تطبیق خاصی وجود ندارد.

به این فکر کردم که آیا کلاً به آمار در ایران می توانیم اعتماد کنیم یا نه؟ طبق آمار منتشر شده، تعداد عناوین چاپ شده در سال 1395، 88 هزار و 825 عنوان بوده، با شمارگان متوسط 1650 نسخه. یعنی در سال 95 حدود 145 میلیون جلد کتاب چاپ شده است.

با خود فکر کردم، نکند تعداد عناوین هم 88 هزار نبوده و مثلاً 30 هزار عنوان بوده؟ نکند 145 میلیون جلد نبوده و مثلا 70 میلیون جلد بوده؟ از 150 میلیون جلد کتاب چاپ شده‌ احتمالی سال 96 که همین حالا 700 هزار تایش اینجا هیچ می‌شود. یعنی بیش از نیم درصد آمار کل فقط در یک قلم خطای احتمالی، قابل حذف است. الان یک بازاریاب بر اساس چه اطلاعاتی باید برنامه‌ریزی کند؟

بررسی‌های بیشتر نشان داد که اشتباه در آمار در بخش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. مثلا (فقط مثلاً و در مثل مناقشه نیست!) فرض می‌کنیم ناشر گفته این کتاب بیشتر از 300 نسخه چاپ نمی‌شود، چون فروش نمی‌رود، ولی تایپیست است دیگر، بعضی وقت‌ها دستش می‌لرزد، 300 را 3000 می‌زند، بعضی وقت‌ها هم دلش می‌لرزد. دل است دیگر، نمی‌لرزد؟ آن هم اگر عاشق کتاب باشی؟ تایپیست فرضی ما عاشق کتاب است و دلش می‌لرزد و نمی‌تواند 300 بزند، آن هم برای چنین کتاب خوبی، 3000 می‌زند. همین.

اصلا بعضی وقت‌ها برای انتشاراتی به قدمت انتشارات عادل طالبی، یا برای نویسنده معروفی مثل عادل طالبی، خوب نیست بخورد تیراژ : 500 نسخه. می زنیم 5000 نسخه. چه اشکالی دارد؟ چه چیزی از چه کسی کم می‌شود؟

این‌ها فقط نیست. مثلاً کتابی سال گذشته واقعا 3000 جلد چاپ شده و واقعا 3000 در شناسنامه کتاب به درستی خورده است. کتاب است، فروش نرفته، و حالا که سال 96 است. چه اشکال دارد اگر «لَت» بزنیم و با جلدی نو، کتاب را دوباره در خانه کتاب به عنوان کتاب چاپ جدید ثبت کنیم؟ با قیمت جدید. با عنوان چاپ جدید. البته کار بدی هم نیست. به نفع محیط زیست هم هست. چون کاغذ را دور نریخته‌ایم. تنها اشکالش این است که پارسال 3000 خورده، امسال هم 3000 می‌خورد ولی در واقع کلاً 3000 بوده. یعنی در آمارها 2 بار آمده ولی در بازار و دست مردم، یک بار دیده شده. نگویید نمی‌شود! می شود! این کاری مرسوم است. مثلاً، داریم ناشرانی که می‌شناسید و کتاب‌هایشان را با تخفیف‌های عجیب می‌فروشند و وقتی به اصل ماجرا بر می‌گردیم همین «لَت» زدن را در پَسِ ماجرایش می‌بینیم.

باز حالت‌های دیگری هم داریم که منجر به بروز خطا در آمار نشر می شود. مثلاً فردی به نام عادل طالبی، می‌خواهد در دوره دکترا پذیرفته شود. چهار عنوان کتاب ترجمه می‌کند. هر کدام را به صورت دیجیتال چاپ می‌کند. مثلاً در 10 نسخه. اما نمی‌شود در شناسنامه نوشت، 10 نسخه!. خوب نیست! چون نمی‌شود در شناسنامه نوشت : «این کتاب فقط برای قبولی در آزمون دکترا منتشر شده است». برای آبروداری هم که شده، تیراژ را 1000 می زنیم. نمی‌زنیم؟

باز هم از این نمونه‌ها و از این منابع خطای آماری در آمار کتاب می توانیم بشماریم. به این فکر کنیم که اگر این طور باشد و آمار واقعی کتاب‌های چاپ شده در ایران واقعاً بیشتر از 50-60 میلیون جلد نباشد، آن هم به شرط اینکه کتاب، واقعاً کتاب باشد و برای دلایل عجیب و غریبی که می‌دانیم و می‌دانید چاپ نشده باشد، مثلاً برای کلاس گذاشتن و چشم دوست و آشنا را درآوردن منتشر نشده باشد، آمار واقعی کتاب‌های منتشر شده به چه میزان تقلیل می یابد؟ شاید حداکثر یک کتاب به ازای هر یک نفر ایرانی. آن هم با احتساب کتاب های کمک آموزشی و کتاب های دانشگاهی (دانش آموزان و دانشجویان) که عملا این ها را هم کم کنیم، در انتها شاید 20-30 میلیون جلد کتاب بیشتر نماند برای کل ایران.

این یعنی: 1 کتاب به ازای هر 3 نفر ایرانی در سال. یعنی هر 3 نفر ایرانی به طور متوسط در سال 1 کتاب می خوانند؟

البته اینها فقط فرضیه است و باید بررسی شود. بد نیست یک پایان نامه تحقیقی و تطبیقی و کاربردی در دوره کارشناسی ارشد و حتی دکترا به این موضوع اختصاص یابد که واقعاً آمار واقعی چاپ کتاب ما (بجز کتاب‌های کمک درسی و کتاب‌های دانشگاهی که برای گرفتن مدرک کاربرد دارند و خوانده می شوند) چقدر است؟

پی‌نوشت : هرچند رگه‌های طنز در این یادداشت و در مثال‌ها مشهود است و در واقع، با لحن طنز گونه، این مطلب تنظیم شده، اما امیدوارم، اصل موضع که یک تراژدی است نادیده گرفته نشود. شنیده‌ایم که می‌گویند : طنز و تراژدی برادر همدیگر هستند.


۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴ خبر گزاری تسنیم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید

با آن همه بازی عاشقانه ای که با خدا کردی

با آن همه بازی عاشقانه ای که با خدا کردی

با آن همه بازی عاشقانه ای که با خدا کردی

مگر جایی برای ما هم هست...

آنقدر حواس خدا را با دوست داشتنت برده ای

که برای لبخندش

باید نام تو را صدا کنیم

ح س ی ن . . .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید

امسال قسمت من شد سیاهی زدن برای عزای تو

امسال قسمت من شد سیاهی زدن برای عزای تو

امسال قسمت من شد سیاهی زدن برای عزای تو

خدا را شکر که دیدم دوباره محرم تو

با اشک مادرم در مجلس عزای تو سیراب شدم

با شیر خوردن در مجلس عزای تو بزرگ شدم

ای به فدای علی اصغرت،که تشنه پرپر شد

این گدایی شهنشه هم این گونه روزی من شد

دوست دارم تا زنده ام نوکرت باشم

دوست دارم موقع جان دادنم زبر بیرق تو باشم

جان مادرت، کربلا روزی ام کن یا حسین
تا آرزو به دل نمرده باشم یاحسین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید