%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%

با سلام خدمت همه دوستان عزیز

خیلی خیلی خوش اومدین به گروه خودتون.
هدف ما تو این گروه فقط خوش گذرونی و لذت بردن از لحظات با هم بودنه پس هوای همو داشته باشین
واسه پیشرفت گروه تلاش کنید تا رفقای جدیدی پیدا کنیم و این خونواده هر روز بزرگتر بشه.
بازم ازتون تشکر میکنم هواداری یادتون نره!!!

%D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%


بروز رسانی 
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش
قبراققبراق
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش

وقتی آدم های اضافی زندگی ات را بیندازی دور تنها

وقتی آدم های اضافی زندگی ات را بیندازی دور
تنها نمیشوی
بلکه زندگی جدید به تو سلام میکند و به پاس احترام گذاشتن به خودت تو را در آغوش میگیرد
و با مهربانی با تو رفتار خواهدکرد...

دیگر خبری از کسانی که مدام با تو درگیری داشتند نیست،
[زیرا خداوند هم به پاس این کار ارزشمندت آنهارو از تو دور خواهد کرد]

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش
قبراققبراق
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش

سورتمه توچال مجموعه توریستی گردشگری توچال یکی از جاذبه های

سورتمه توچال
مجموعه توریستی گردشگری توچال یکی از جاذبه های قدیمی و مهیج شمال شهر تهران است که به واسطه وجود سرگرمی های متنوع توانسته به محبوب ترین مکان های تفریحی از این دست تبدیل شود. از مهیج ترین و جذاب ترین تفریحات این مجموعه می توان به سورتمه توچال اشاره کرد که تجربه آن بسیار منحصر به فرد است و نمی توان آن را با دیگر تفریحات مقایسه کرد.سورتمه توچال


سورتمه توچال همانطور که از اسمش پیداست، در منطقه توچال تهران، در میان رشته کوه های البرز و در پایین دست قله توچال واقع شده، این قله با ارتفاع 3962 متر یکی از معروف ترین قله های شهر تهران می باشد که از قدیم الایام محلی برای تفریحات زمستانی بوده و تا به الان چیزی از محبوبیت این مجموعه تفریحی کاسته نشده است. این منطقه بلند ترین و از لحاظ اقلیمی یکی از خوش آب و هواترین مناطق این شهر محسوب می شود و علاقه مندان به تفریحات زمستانی از اقصی نقاط تهران یا حتی ایران به خصوص در زمستان را به خود جذب می کند. توچال اصلی ترین مقصد کوه نوردی شمال تهران به حساب می آید.
در این مقاله قصد داریم از سورتمه توچال بگوییم و شما را بیشتر با این تفریح هیجان انگیز آشنا کنیم.سورتمه بام تهران


سورتمه توچال به طول 1420 متر عنوان طولانی ترین سورتمه کشور ایران را به خود اختصاص داده است. در سال 1394 طرحی به منظور افزایش گردشگران و رفاه آنان در مجموعه گردشگری توریستی توچال عنوان گردید که یکی از پیشنهادات این طرح تاسیس سورتمه توچال بود، پس از بررسی های مختلف این سورتمه شروع به احداث شد و بعد از نصب آن توسط کارشناسان و بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران و گذراندن تست های مختلف بر روی آن از سوی معتبر ترین شرکت بازرسی و استاندارد اروپایی به نام شرکت ویگان آلمان، با اخذ گواهی استاندارد سازمان ملی ایران و تایییه شرکت tuv آلمان، در تاریخ 22 بهمن ماه 1394 افتتاح شد، سورتمه توچال بعد از سورتمه تهران دومین سورتمه این شهر محسوب می شود. گردشگران تور تهران می توانند به راحتی از این تفریحات پایتخت استفاده کنند و لحظاتی به یاد ماندنی برای خود رقم بزنند.سورتمه توچال


برای سوار شدن سورتمه توچال و داشتن تجربه ای مهیج و غیر قابل وصف، بعد از تهیه بلیط با راهنمایی متصدی سورتمه سوار بر آن شده و بعد از انجام ایمنی های مربوطه و بررسی های لازم متصدی و اطمینان از ایمنی کامل آن، سورتمه شروع به حرکت می کند، در اوایل راه به آرامی در حال حرکت است و شما فرصت دارید چشم انداز کامل و فوق العاده ای از تهران که پیش روی شما قرار گرفته را ببینید اما درست در زمانی که شما محو تماشای این دور نمای زیبا و دیدنی هستید به یکباره هیجان آغاز می شود و سورتمه مسیری پر پیچ و خم را با سرعت آغاز می کند و سطح آدرنالین بدن شما را به سر حد خود می رساند، شاید در حین راه فکر کنید چیزی نمانده صندلی از ریل خارج شود اما نگران نباشید طراحی این دستگاه به گونه ای انجام شده که در سرعت خیلی بالا هم امکان خارج شدن از ریل وجود ندارد و سرعت آن بیشتر از 40 کیلومتر نمی شود، همچنین در این سورتمه می توانید سرعت را کم کنید یا حتی کامل بایستید، در کنار صندلی شما دو اهرم تعبیه شده است، یک اهرم برای کم کردن سرعت و دیگری برای ترمز و ایست کامل سورتمه، اگر علاقه دارید پایتخت را دوباره نظاره گر باشید می توانید در وسط راه بایستید و دوباره به تماشای تهران بنشینید اما در نظر داشته باشید امکان رسیدن سورتمه بعدی و برخورد با شما وجود دارد پس مراقب باشید و سعی کنید از این تفریح مهیج نهایت لذت را ببرید چون این راه 1420 متری بر یک چشم به هم زدن تمام می شود اما شما می توانید یک یادگاری از این تجربه مهیج نیز داشته باشید، دوربینی در رو به روی شما بر روی صندلی نصب شده که در حین راه از شما عکس می گیرد، بعد از پیاده شدن و دیدن عکس ها می توانید بهترین آن را انتخاب کنید تا برای شما چاپ و بر روی شاسی انداخته شود.
گفتنی است سورتمه توچال قابلیت جا به جایی 250 نفر در ساعت را دارد. اگر به دنبال هیجان بیشتر هستید، این سورتمه سواری را در شب تجربه کنید چون دیدن تهران در شب بسیار زیباست و در کنار این هیجان لحظاتی وصف نشدنی خواهید داشت.

سورتمه توچالبرای رسیدن به این سورتمه از ورودی توچال تا بام آن حدود 2 کیلومتر راه دارید، این راه به مسیر سلامتی معروف است، می توانید این مسیر را پیاده طی کنید و یا از ماشین های برقی که به همین منظور در نظر گرفته شده استفاده کنید. توچال علاوه بر سورتمه امکانات تفریحی دیگری همچون زیپ لاین توچال، تله کابین توچال، پیست اسکی توچال، تله سیژ توچال، پینت بال و باجی جامپینگ 40 متری برای شما در نظر گرفته و می توانید تجربه های متفاوتی را در آن ها تجربه کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش
قبراققبراق
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش

کجایی ای دوست گر از احوالم پرسی ای دوست

کجایی ای دوست
گر از احوالم پرسی ای دوست


گریزان از زمین و آسمانممدد خواهم ز هستی نیست،یاریخرابم من خرابم من خراااااابم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش
قبراققبراق
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش

واسه چشمات پرشعرم تودلیل قصه هامی

واسه چشمات پرشعرم

تودلیل قصه هامی

هرنفس هم نفسی تو

مث غم توی صدامی

نازکم از تو نوشتم

گل من ترانه ای تو

مث تنهایی عاشق

پرعاشقانه ای تو

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش
قبراققبراق
ARMAN یار قدیمی(استاد)گروه شمیران - تجریش

عشق اتفاقی‌ست که می‌افتد گاهی پُر شتاب، مثل گلوله‌ای

عشق
اتفاقی‌ست که می‌افتد
گاهی پُر شتاب، مثل گلوله‌ای ناغافل
گاهی آرام، مثل نشتِ گاز در شبی زمستانی.
در هر حال
عشق؛ اتفاقِ کُشنده‌ای‌ست که می‌افتد!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید