افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
لحظه  بروز رسانی 
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*
آروم و عادیآروم و عادی
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*

 بدون رامین رضاییان و علی علیپور؛

انقلاب بزرگ در ترکیب پرسپولیس برابر الوحده
برانکو ایوانکوویچ بعد از بی‌انضباطی دو بازیکن تیمش در تمرین روز گذشته، با تصمیم قاطع آنها را از لیست این تیم برابر الوحده خارج کرد. 01182429.jpg

 این اتفاق می‌تواند در دیدار دوم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باعث تغییرات زیادی در ترکیب این تیم شود. رامین رضاییان که در دیدارهای اخیر بعد از پشت سر گذاشتن مصائب فراوان موفق به حضور در ترکیب اصلی ولو در پست غیرتخصصی شده بود، با این تصمیم و رفتار غیرحرفه‌ای باعث شد تا اکنون ضمن اینکه خودش از لیست سرخپوشان خارج شده، برنامه‌ تمرینی چند روز اخیر این تیم که برپایه حضور او بوده هم با دردسر مواجه شود. با این حال برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی و فرد تصمیم گیرنده در خصوص مسائل تیم برای حفظ نظم سرخپوشان تصمیم به اخراج این بازیکن و همچنین علی علیپور گرفت.


اکنون باید دید اخراج این دو بازیکن چه تغییراتی در ترکیب این تیم به وجود خواهد آورد؛ یک تغییر که احتمالا می‌تواند سه جابه جایی در ترکیب این تیم در پست‌های مدافع راست، مدافع چپ و وینگر راست را در پی داشته باشد.

 


حضور صادق محرمی در ترکیب اصلی قطعی شد؟
صادق محرمی در دیدارهای اخیر این تیم توانسته با درخشش مناسب به بازیکنی فیکس در ترکیب سرخپوشان تبدیل شود. او که در زمان حضور در ملوان به عنوان وینگر راست برای نماینده گیلان به میدان می‌رفت با تفکرات برانکو به دفاع راست رفت و البته نمره قبولی دریافت کرد. با این حال برانکو ایوانکوویچ در جدال برابر الهلال قصد داشت از این ستاره جوان تیمش در ترکیب اصلی سود نبرد و بیماری حسین ماهینی در لحظات پایانی او را به جمع 11 بازیکن اصلی رساند. 


محرمی با اخراج رامین رضاییان در جدال برابر الوحده شانس بالایی برای بازی خواهد داشت. او در تمام سه نقطه‌ای که اکنون پرسپولیس نیاز به آن دارد توانایی بازی دارد و البته به نظر می‌رسد بزرگترین شانس بازی او به حضور در پست وینگر راست مربوط باشد. جایی که در ملوان هم تجربه مناسبی در آن به جا گذاشته بود و با ماهینی هماهنگی لازم را در این پست دارد. 


محرمی تنها در صورتی از ترکیب اصلی خارج خواهد شد که برانکو تصمیم به استفاده از محسن ربیع خواه در ترکیب داشته باشد و در این صورت فرشاد احمدزاده به پست وینگر راست خواهد رفت و صادق محرمی با خروج از ترکیب جای خود را به محسن ربیع خواه برای حضور در دفاع چپ خواهد داد.


مدافع جوان و شماره 17 سرخپوشان البته توانایی بازی در سمت چپ دفاعی را نیز داراست که در صورت حضور در این پست، فرشاد احمدزاده راهی وینگر راست خواهد شد و حسین ماهینی در دفاع راست حضور خواهد داشت. با این حال بعید به نظر می‌رسد برانکو ایوانکوویچ در این بازی دست به چنین تغییری بزند و ریسک بزرگ تیمش را معطوف به سمت چپ دفاعی کند. 

 


حسین ماهینی دفاع راست یا چپ؟
حسین ماهینی که در دیدار برابر الهلال به دلیل مسمومیت از ترکیب اصلی خارج شد با بهبود شرایط بدنی مشکلی برای همراهی این تیم در دیدار برابر الوحده نخواهد داشت و اکنون باید دید کاپیتان دوم سرخپوشان در سمت راست دفاعی به کار گرفته خواهد شد یا به سمت چپ دفاعی که در آنجا نیز عملکرد مثبتی از خود به جا گذاشته، خواهد رفت.

 


فرشاد به پست رویایی‌اش بازمی‌گردد؟
شماره 10 پرسپولیس که بسیار دورتر از پست تخصصی مرتبط با شماره پیراهن خود قرار گرفته است، علیرغم تلاش زیاد برای نمایش توانایی‌اش هنوز با عملکرد مثبت خود در خط میانی نسبت به سمت چپ دفاعی فاصله زیادی دارد. او البته در غیاب رامین رضاییان این فرصت را خواهد داشت تا به عنوان وینگر راست بار دیگر در خط میانی حضور داشته باشد.

در صورتی که برانکو مایل به استفاده از محسن ربیع خواه یا حسین ماهینی در سمت چپ باشد، فرشاد احمدزاده با بازگشت به خط میانی می‌توان

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*
آروم و عادیآروم و عادی
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*

در پی درگیری در تمرین؛

رضاییان و علیپور به تهران بازگردانده شدند
در پی درگیری به وجود آمده در تمرین امروز بین دو بازیکن شمالی سرخپوشان، برانکو ایوانکوویچ در تصمیمی قاطع دستور به بازگشت آنها از اردو دبی به تهران داد. 01183032.jpg

 این دو بازیکن در تمرین امروز بعد از ظهر پرسپولیس تنشی با یکدیگر داشتند که باعث عصبانیت برانکو ایوانکوویچ شده و او با تصمیمی قاطع، دستور بازگشت این دو را به تهران صادر کرده است. 


پرسپولیس که در روز دوم لیگ قهرمانان آسیا مقابل الوحده امارات حاضر خواهد شد، در این مسابقه از حضور این دو بازیکن محروم خواهد بود. مشخص نیست که میزان درگیری در چه حد بوده که برانکو ایوانکوویچ را چنین خشمگین کرده است. او این تصمیم را در شام امشب پرسپولیس در باشگاه ایرانیان به تیم اعلام کرد.


برانکو به مسئولان تیم اعلام کرد که این دو در اولین فرصت به تهران بازگردند. براین اساس قرار است رضاییان و علیپور فردا دوشنبه هم زمان با عزیمت تیم به سمت ابوظبی، دوبی را به مقصد تهران ترک کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*
آروم و عادیآروم و عادی
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*

دیگر نمی‌توانم روی قول‌ها حساب کنم؛

کی‌روش: فوتبال در ایران با بازیهای سیاسی گره خورده است
کارلوس کی روش می گوید قادر به ادامه زندگی با قول و قرار و انتظار برای یک پاسخ از جانب فدراسیون فوتبال ایران به این سوال که آیا می توانید برنامه آماده سازی را جهت صعود به جام جهانی اجرا کنید، نیست. 01183496.jpg

سرمربی تیم ملی ایران در مصاحبه‌ای غافلگیر کننده حرف‌های تازه‌ای را مطرح کرده است. او می‌گوید اگر فدراسیون فوتبال ایران تضمینی برای برنامه‌های آماده سازی او برای مسابقات مقدماتی جام جهانی بگذارد، قادر به ادامه همکاری با ایران خواهد بود.

 

کی روش در مصاحبه با نوول لوزا گفت: "به عنوان سرمربی تیم ملی وظیفه دارم  شرایط مناسبی برای راهیابی به جام جهانی 2018 روسیه که اینبار شانس بیشتری برای صعود به دور دوم داریم فراهم کنم. اما با نداوم شرایط  فعلی این خواسته غیرممکن است." 

 

وی  بر روی لزوم "ترکیب استعداد و کیفیت بازیکنان ایرانی با شرایط آماده سازی و کار تیمی برای ارتقای سطح رقابتی آنها" تاکید می کند.کارلوس کی‌روش در ادامه این مصاحبه می گوید: علیرغم استعداد و کیفیتی که بازیکنان ایران برخودار هستند، برای رسیدن به سطح آمادگی مطلوب نیاز به یک برنامه ریزی آماده سازی است. چگونه ممکن است تیمی در 5 سال متوالی در صدر رنکینگ آسیا باشد در حالی که یک شکست هم در سال و نیم اخیر نداشته و در مرحله گروهی هم در صدر گروهش قرار دارد تنها در یک زمین 60 متری تمرین کند. در حالی که همه می دانند زمین فوتبال فقط 60 متر نیست. 

 

کی روش اعلام کرد که احساس می کند باید به مبارزه‌اش ادامه دهد. نه تنها خودش که تیم ملی ایران هم باید این کار را کند تا بتوانند به جاه‌طلبی شان برسند و مهمتر از همه به انتظارات هواداران پاسخ بدهند: به عنوان مربی صعود به جام جهانی برای من کافی نیست. اما می توانم بگویم این حضور در جام جهانی برایم یک رکورد خواهد بود که در دنیای فوتبال تقریبا کسی نمی تواند با آن برابری کند. زیرا این اولین بار است که یک مربی در چهار دوره مختلف جام جهانی با آفریقای جنوبی، پرتغال و دو بار با ایران به این تورنمنت صعود می کند.

 

01183500.jpg

 

 

وی در مورد اتهاماتی که چند ماه پیش به برخی از مسئولین فوتبال ایران وارد کرده و گفته بود آنها چوب لای چرخ آینده تیم ملی گذارند، توضیح داد که همیشه اختلافاتی بین باشگاه ها و تیم های ملی وجود دارد و این فیفا است که با قواعد خود تکلیف آنها را مشخص می کند. با این حال کارلوس کی روش اعتقاد دارد که چهارچوب قواعد فیفا "برای حمایت از تیم هایی چون ایران، آمریکا، ساحل عاج و آسیا تدوین نشده اند. این قوانین از باشگاه های بزرگ و تیم های بزرگی که همه کارها به درستی انجام می شوند حمایت می کنند."

 

کی روش در ادامه اینطور توضیح می دهد: در دنیا دو گروه تیم ملی وجود دارد؛ یک دسته آنهایی که بازیکنان شان همه تمرینات را در باشگاه‌ها انجام می دهند و تیم ملی نتیجه کار باشگاه هاست. در دسته دیگر تیم‌های ملی‌ای هستند که تمام وظیفه ساختن تیم برعهده مربیان ملی قرار دارد. تیم ایران در دسته دوم قرار دارد که بازیکنان آن تمرینات سطح بالای خود را در تیم ملی  انجام می دهند.

 

کی‌روش وضعیت فعلی را به یک "ساز ناکوک" تشبیه می کند که در آن "فدراسیون برنامه ای را با مشاورت باشگاه ها تصویب می کند ولی زمانی که قرار است این برنامه اجرا شود، نهادها یا مربیانی مانع از اجرای برنامه ای می شوند که با هدف موفقیت کشور خودشان تنظیم شده است"

 

بنا به گفته کی‌روش درآنجا هم مثل اینجا(پرتغال) فوتبال با من

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sayeh
آروم و عادیآروم و عادی
sayeh

همین که نباشی یعنی رفته ای....
اسمان و ریسمان بافتن هم ندارد....!
تو اگر بافتن بلد بودی
بند دلم پاره نمیشد
"من و تو " نمیپوسید
"من و تو " گره کور نداشت!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید