لحظه  بروز رسانی 
One(گروه الماس های درخشان)
آروم و عادیآروم و عادی
One(گروه الماس های درخشان)

دستاورد های حیرت انگیر جوانان

دستاورد های حیرت انگیر جوانان
دستاورد های حیرت انگیر جوانان ایران اسلامی با وجود تحریم های چند ده ساله که شاید خیلی ها ندانند...

نظرات برای این پست غیر فعال است
parsa
خنگخنگ
parsa

سه جریان در حال تحریف حقایق هستند ظریف

سه جریان در حال تحریف حقایق هستند

ظریف لیست خسارت‌های برجام را به افکار عمومی ارئه دهد/ صالحی مگر نمی‌گفت سریع پیچ و مهره‌های هسته ای را به هم وصل می‌کنیم؟!

حجت الاسلام سلیمی : با اشاره به اینکه «تحریف حقایق» و واژگون نشان دادن واقعیات توسط سه جریان در حال شکل‌گیری و جهت‌دهی است، اظهار داشت: جریان اول که جریان معاند سلطنت طلب و نفاق می‌باشد، به هرکیفیت برای ایجاد تحریف حقایق کشور بصورت شبانه روزی تلاش می‌کنند و ده‌ها شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان در این راستا شکل گرفته است. به عنوان نمونه اخیراً این جریان قصد داشت القا کنند که جزیره کیش فروخته شده یا اینکه قله دماوند وقف شده است.

وی در ادامه با معرفی نوع دیگری از جریان تحریف حقایق، تصریح کرد: جریان دومی که دست به تحریف حقایق می‌زند، جریانی است در داخل کشور شامل افرادی خودباخته و غرب زده که هر چند ممکن است معاند نباشند اما دقیقاً در مسیر طراحی شده توسط معاندین حرکت و ناخواسته با آنان همکاری می‌کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه برخی جریان‌ها در داخل کشور کاملا همسو با معاندین در حال تحریف حقایق کشور هستند، افزود: جریان سوم جریاناتی هستند که از روی ساده اندیشی از دو جریان دیگر تبعیت می‌کنند و مطالبی که توسط دو جریان دیگر القا می‌شود، بازنشر می‌دهند. جریانات داخلی که به شدت نسبت به غرب شیفته هستند، توانایی‌هایی داخلی را بسیاری از اوقات انکار می‌کنند و صرفا یک نسخه برای برون رفت از مشکلات کشور پیش چشم آن‌ها است و آن مذاکره با غرب است. برای این افراد فقط دنیا در غرب خلاصه می شود، حتی تصور برخی از آن‌ها این است که ترامپ یک استثنا است و بعد از رفتن او می‌توان با مقامات آمریکایی مذاکره کرد در حالی که سیستم آمریکا کلا یک سیستم سلطه گر و زرگو است.
سلیمی با تاکید بر اینکه هدف ساده اندیشان داخلی کاملا با هدف جریان‌های معاند متفاوت است خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند معاندان قصد دارند مردم را آشفته و آنها را وادار کنند تا به هر شکل ممکن در مقابل حکومت صف آرایی کنند و آنها به دنبال فروپاشی اقتصادی ایران هستند. این مسئله مربوط به امروز نیست و بیش از 40 سال است که این هدف را دنبال می‌کنند.
این نماینده مجلس با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه در برجام خسارت‌های فراوانی به ما وارد شد و اینستکس بازیچه‌ای بود که محقق نشد، توصیه کرد: دولت مراقب باشد تا دوباره کلاه سرش نرود و در دام غربی‌ها نیافتد، حالا که رهبری فرمودند برجام خسارات‌های فروانی داشت از وزارت خارجه و شخص آقای ظریف خواهشمند است که لیست این خسارت‌ها را به مجلس و افکار عمومی ارئه دهند. یکسال از عمر دولت بیشتر باقی نمانده، دولت اقداماتی انجام داده که برخی از آن‌ها موفق و برخی دیگر ناموفق بوده است، خود آقای روحانی گفت که هشتاد درصد مشکلات برای سوءمدیریت است؛ لذا دولت باید در برخی از مسائل نوع مدیریت خود را تغییر دهد.

سلیمی در پایان درباره وضعیت فعالیت صنعت هسته‌ای کشور پس از برجام گفت: حفظ برنامه صلح آمیز هسته‌ای و اینکه اصل صنعت هسته‌ای کشور حفظ شد به این معنی است که فعلا به هر کیفیتی می‌توانیم صنعت هسته‌ای را داشته باشیم ولی خسارات زیادی در این مدت به صنعت هسته وارد شده و تعداد سانتریفیوژها کم شد، صنعت هسته ای حتما آسیب دیده است. آقای صالحی می‌گفت اگر آمریکا تخلف کند پیچ و مهره‌ها را در عرض چند ثانیه به هم وصل می‌کنیم. اگر آقای صالحی این مطلب را گفته چرا پیچ و مهره ها را به هم وصل نمی کند؛ سانتریفیوژها را اوراق کردند و تمام.

نظرات برای این پست غیر فعال است
parsa
خنگخنگ
parsa

منتظر "اشغال خیابان‌ها" باشید! کنشگری هشتگی و جنبش خیابانی تعارضی ندارند

منتظر "اشغال خیابان‌ها" باشید! کنشگری هشتگی و جنبش خیابانی تعارضی ندارند

سعید مدنی، جامعه‌شناس اصلاح‌طلب و فردی که روزنامه اعتماد او را " تحلیلگر خوشنام مسائل اجتماعی" نامیده، در مصاحبه با شماره شنبه گذشته این روزنامه پیرامون اعتراض توییتری به حکم اعدام ۳ آشوبگر آبان ۹۸ اظهار کرده است:

"در جریان صدور حکم ۳ جوان مورد اشاره و هشتگ «اعدام نکنید» چند عامل دیگر نیز به کمک تکنولوژی آمد؛ اول و مهم‌ترین مساله اینکه جامعه ایران در وضعیت جنبشی است و لذا نارضایتی‌ها خیلی زود تبدیل به اعتراض می‌شود. دوم اینکه موضوع اعتراض در این کنش بسیار روشن و شفاف و خالی از ابهام بود.

به عبارت دیگر همه به سادگی می‌دانستند علیه چه چیزی و با چه مطالبه‌ای اعتراض می‌کنند. سوم اینکه به‌ لحاظ ارزش‌های اجتماعی مظلوم بودن ۳ نفر و ظالمانه بودن حکم بسیار بدیهی بود. یعنی روشن بود که در این پرونده موضوع اجرای حکم اعدام کسانی است که بی‌تردید شایسته چنین حکمی نیستند. در واقع نوعی اجماع شکل گرفت که بر اساس آن حتی اگر حضور در اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ جرم محسوب شود، مجازات آن اعدام نیست.

بنابراین ارزش‌ها، نگرش‌ها و دانش جمعی مشوق شرکت در کنش جمعی بود. به همه اینها ریسک پایین نوع کنش را هم اضافه کنیم. در مقایسه با تظاهرات خیابانی یا اعتصاب یا هر تاکتیک دیگری روش هشتگ کم‌هزینه بود، بنابراین مساعد مشارکت جمع بزرگ‌تری بود. "

او در بخش دیگری از اظهارات خود نیز برای تشویق تجمعات خیابانی تأکید می‌کند: البته خطای بزرگی است اگر تصور شود تعامل و ارتباط در فضای مجازی بدون ارتباط رودررو در فضای حقیقی و اشغال فضای شهری کاری از پیش خواهند برد. گاهی حتی نگرانی نظام‌های مستقر از ورود جمعیت به خیابان موجب می‌شود تا برابر بسیج در فضای مجازی عقب‌نشینی کنند و مطالبات را بپذیرند.

مدنی افزوده است: کنشگری هشتگی و جنبش کف خیابان در تعارض و رقیب یکدیگر نیستند، بلکه مکمل و در تعامل با یکدیگرند.

این فرد همچنین در ادامه تأکیدات خود بر تجمعات خیابانی تصریح می‌کند:

"حکومت‌ها بخواهند یا نخواهند خیابان جزیی انکارناپذیر از اعتراض است. شبکه‌ای شدن نه‌تنها مانع از خیابانی شدن نمی‌شود، بلکه تسهیل‌کننده حضور خیابانی است. تصمیم با دولت‌هاست یا باید امکان حضور قانونمند خیابانی را فراهم کنند یا منتظر باشند تا خیابان‌ها اشغال شوند. وقتی بحران سراسر ساختارهای موجود را فرا گرفته، وقتی فساد تا قله دماوند پیشروی کرده، وقتی فقر و نابرابری رنج و فلاکت را دوچندان کرده و کاهش ارزش پول ملی فقرا را فقیرتر و پولدارها را پولدارتر کرده، وقتی بوی مشمئزکننده تبعیض و رانت سراسر یک جامعه را دچار نفرت کرده، پیش‌بینی آینده چندان دشوار نیست. "

در خطوط پایانی صحبت‌های این فرد نیز می‌خوانیم:‌ در جنبش‌های اعتراضی روابط و پیوند معترضان بسیار اهمیت دارد. شبکه‌های مجازی این پیوندها را به بهترین نحو ممکن فراهم می‌کنند. اما نه برای نیامدن به خیابان، بلکه برعکس برای آمدن به خیابان. هر کنشگری اعم از مجازی یا حقیقی تمرینی است برای ایجاد فضای خودمختار و آمادگی برای کنش جمعی و اشغال خیابان. مگر اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ را همین چندماه پیش ندیدید؟ با وجود تداوم بحران‌ها و ناتوانی نظام حکمرانی در کاهش و حل بحران‌های ساختاری کنونی کنشگری جمعی- چه مجازی و چه حقیقی- پایانی ندارد؛ همان‌طور که بارها گفته‌ام تا اطلاع ثانوی جامعه ایران در وضعیت جنبشی است.

روزنامه اعتماد و گردانندگان اصلاح‌طلب آن چندی قبل نیز صحبت‌های عمادالدین باقی از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب پیرامون "حق براندازی" را منتشر کردند که البته این اقدام میلیتاریزه! با یک تذکر آرام از سوی وزارت ارشاد نیز همراه شد.

قبل از مدنی، برخی دیگر از فعالان اصلاح‌طلب از جمله مصطفی تاجزاده تأکید کرده‌اند که اغتشاشات آبان با خشونت بیشتری تکرار خواهد شد.

جالب است که در اظهارات بالا حتی یک جمله مبنی بر اینکه "اغتشاش" راه حل مسئله نیست، "اشغال خیابان" کار اشرار است، ناامنی مشکلات اقتصادی را بیشتر می‌کند و راه حل در صندوق رأی" است نه در خیابان! نیز به چشم نمی‌خورد.

برای چندمین بار این سؤال تحلیلی را بیان می‌کنیم که "آیا عدم مذمت اغتشاش خیابانی از سوی رجال و تریبون‌های اصلاح‌طلب به معنی تقلای آنها برای فرماندهی فتنه آینده نیست!؟ "

لازم به تأکید است که اگر منویات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه نظارت بر قیمت‌ها و ورود اطلاعاتی و امنیتی به پرونده کارشکنی‌های عامدانه در بازار عملیاتی نشود، اگر فضای کشور و جریان تحریف مورد روشنگری خواص قرار نگیرد و اگر تحرکات فرماندهان فتنه که یک بخش کوچک آن را در بالا دیدیم مورد تأملات امنیتی قرار نگیرد؛ بسا که فتنه‌ای بزرگتر از فتنه سال ۸۸ و آبان ۹۸ دامنگیر مردم و نظام اسلامی شود.

نظرات برای این پست غیر فعال است
parsa
خنگخنگ
parsa

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی(امام جمعه اهل سنت زاهدان) خواستار حذف شرط

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی(امام جمعه اهل سنت زاهدان) خواستار حذف شرط شیعه بودن برای رئیس جمهور در قانون اساسی شد

ایشان که امروز با اصل ۱۲۱ ،۱۱۵،۱۲ قانون اساسی کشور که اکثریت مردم به آن رأی داده اند مخالفت می کند حتما فردا هم خواهان حذف اصل از قانون اساسی خواهد شد.

حالا که عبدالحمید صریح صحبت کرده،من هم صریح حرفم را میزنم. ما با اهل سنت مخالف نیستیم. اما اهل سنتی که با بها دادن به امثال عبدالحمید در کشور در حال انتشار و تکثیر است و رقم آنها در سالهای کنترل غیرعادی جمعیت شیعه در ایران تا 25 یا شاید 30میلیون نفر رسیده(چهل درصد جمعیت کشور)،عمدتا دارای تفکرات تند ضدشیعی هستند و امثال عبدالمالک ریگی که تفریحشان بریدن سر شیعه با در کنسرو میباشد،خروجی حوزه های علمیه بخشی از همین عالمان دلباخته سعودی در خاک ایران است.
اهل سنتی که حتی به هم مذهبان خودشان که دل در گرو انقلاب و محبت اهل بیت دارند هم رحمی نمیکنند و از ماموستای شهید در کردستان تا امام جماعت مظلوم در زاهدان را به جرم بسیجی بودن به وحشیانه ترین حالت ترور میکنند و آب از آب تکان نمیخورد.

جمعیتی که به صورت خزنده به دور از چشم مردم ازهمه جا بیخبر و اتفاقا در برابر چشم مسئولین، تمام نوار مرزی کشور بجز استان ایلام را فراگرفته اند و در برخی شهرها ایران برای اولین بار بعد از صفویه،نسبت جمعیت شیعه از سنیِ عمدتا دارایِ گرایش مشابه با شیخکهای خلیج فارس و سعودی،کمتر شده و حتی در برخی استانها ورودی دبستانها از نظر نسبت کودکان شیعه به سنی،نزدیک به صفر شده است.
در دولت روحانی وقتی بجای اقدام مقتدرانه امنیتی در مقابل ربایش سربازان هنگ مرزی،مسئولین به خدمت مولوی عبدالحمیدی میروند که بارها حکومت را تهدید کرده و او را به نحوی رسما رابط خود و گروههای تروریستی شرق کشور میدانند و شب انتخابات روی تصمیم او برای اعلام رای به فلان کاندید در مقابل دادن امتیازات سیاسی توافقی نانوشته رخ میدهد،باید هم روزی خواستار تغییر قانون اساسی شود.

زمانی باید در دهان او کوبیده میشد که در مقابل تروریستهای اهل سیستان که به داعش پیوستند و سر از تن مردم سوریه جدامیکردند سکوت میکرد و نهایتا با اعزام انها برای پیوستن به داعش مخالفت کرد نه انکه تفکرشان را که ماحصل استنباطات حضرات علمایشان بود نفی کند. همان زمانی که میگفت اگر حکومت حق ما را ندهد دیگر سکوت نمیکنیم(در بازه عملیاتهای داعش در عراق و سوریه). زمانی که در سفرهای خارجی با عالمان سلفی و وهابی رایزنیهای محرمانه میکرد.

امروز شروع شده. مسئله پیری جمعیت اگر 30سال دیگر رخ دهد،مسئله عدم و کشمکش سیاسی بر سر تقسیم قدرت بین شیعه و سنی در کشور از امروز که نه ،از چندین سال پیش آغاز شده است. جمعیتی عظیم از جماعتی با تفکرات ضد شیعی،همسو با تفکرات عبدالحمید در سنین کودکی و نوجوانی در حال پرسه زدن در بین مردمی شیعه در ایران هستند که اهل سنت را برادران خود میدانند، اما نمیدانند کی و کجا آن دست پرورده عبدالحمید به طریقت اسلاف خود عمل کنند. رسانه هم که ماشاالله سکوت.

هرچند!
وقتی قدرت رای حدود 10میلیونی داشته باشی که هر دوره انتخابات حدود چهارمیلیون نفر به واجدین شرایط آن افزوده شود و با یک حرف فلان مولوی در سبد آرا فلانی و فلانیها ریخته شود،هر شیفته سیاستی، حاضر به دادن هر امتیازی خواهد بود. روزی فرماندار و سفیر و معاون پارلمان،روز دیگر وزیر و آن روز دیگر هر چه....
مثلا اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی که شوهرانشان،میلیاردرهای وهابی و سلفی خلیج فارس بوده و حتی تولد فرزندان دهم و یازدهم خود را هم جشن میگیرند که به یک دفعه میتواند تعداد جمعیت رسمی و شناسنامه دار اهل سنت ایران را با تغییر گسترده مواجه کند.
آنوقت اگر روزی گفتند رهبر باید سنی باشد،نباید تعجب کرد.

نظرات برای این پست غیر فعال است
parsa
خنگخنگ
parsa

سوگمندانه و با این که برجام خسارت‌های فراوانی را به مردم

سوگمندانه و با این که برجام خسارت‌های فراوانی را به مردم

سوگمندانه و با این که برجام خسارت‌های فراوانی را به مردم تحمیل کرده، اما عده‌ای همچنان برای عبور از تحریم‌ها دل به این فرزند ناقص‌الخلقه بسته‌اند. این از جمله بزرگترین تحریف‌هاست که تحریم‌های بیشتر را به دنبال آورد.

حمید رسایی

نظرات برای این پست غیر فعال است
parsa
خنگخنگ
parsa

جناب حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور از کجا می دانند «بایدن»

جناب حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور از کجا می دانند «بایدن»

جناب حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور از کجا می دانند «بایدن» (کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا) می آید؟
آیا خبری هست؟هست!

نظرات برای این پست غیر فعال است
parsa
خنگخنگ
parsa

اگر تحریف را شکست دادیم پیروز جنگیم امیر

اگر تحریف را شکست دادیم پیروز جنگیم

امیر حسین عاصف«روزنامه وطن امروز» ۱۱ مرداد ۹۹

یک اندیشکده غربی سال‌ها پیش نوشته بود: در عصر حاضر آن کس که برترین بمب‌ها را دارد صرفا برنده نیست، برنده آن کسی است که بهترین «روایت» را دارد.

جنگ روایت‌ها، بهره‌گیری از شایعات، ضربه به باور و اعتقاد مردم و تمام آن چیزی که در این جنگ، ابزار محسوب می‌شود، زیر‌مجموعه عملیات روانی تعریف می‌شود... در این جنگ بمب و موشک ضامن پیروزی نیست، این جنگ می‌تواند بازنده را برنده تصویر کند و از یک پیروز، بازنده‌ای حقیر‌شده بسازد.

برای اینکه موضوع روشن شود، یک موقعیت فرضی را در معادلات لبنان در نظر بگیریم. در چند روز گذشته بحث انتقام حزب‌الله لبنان از رژیم صهیونیستی به دلیل به شهادت رسیدن یک عضو عزیز حزب‌الله لبنان موضوع داغ رسانه‌های ایرانی، لبنانی و حتی بین‌المللی است. نظر این است که حزب‌الله باید انتقام بگیرد و هر انتقام نظامی باید پشتوانه افکار عمومی را هم با خود داشته باشد اما ناگهان شایعه‌ای منتشر می‌شود؛ این شایعه می‌تواند توسط یک فرد نفوذی باشد یا توسط رسانه‌های رسمی و غیررسمی دشمن:

«شب گذشته یک هیأت بلند‌پایه از رژیم صهیونیستی با فرماندهان حزب‌الله لبنان دیداری محرمانه داشت و قرار شد اگر حزب‌الله انتقام نگیرد، اسرائیل هم به آنها داروی درمان قطعی کرونا را تحویل دهد».

وقتی این شایعه منتشر شد، یک زمان محدود و کم برای پاسخ به آن وجود دارد که حتما هم نباید مستقیم باشد اما اگر شایعه پاسخ داده نشد، از چند ساعت بعد رسانه‌های رسمی دشمن شروع می‌کنند:

۱- اسرائیل به داروی قطعی کرونا دست یافت.

۲- حزب‌الله از ترس کرونا با رژیم صهیونیستی صلح کرد.

این شایعه فقط لبنان را دربر‌نمی‌گیرد و فراتر می‌رود؛ ناگهان بی‌بی‌سی گزارشی پخش می‌کند با عنوان: «شایعه دیدارهای حزب‌الله با سران اسرائیل؛ آیا حزب‌الله به مدلی موفق برای ایران تبدیل خواهد شد؟!».

تمام این اخبار که بر مبنای یک شایعه شکل گرفت و دستگاه رسانه‌ای خودی نتوانست در زمان مناسب به آن پاسخ بدهد، می‌شود یک باور در میان مردم ایران و لبنان.

حالا کار دشمن آسان است! وقتی حزب‌الله انتقام هم بگیرد، فقط لازم است تیتر بزنند: انتقام محدود حزب‌الله برای قانع کردن بدنه نظامی‌اش با هماهنگی رژیم صهیونیستی انجام شد.
در مثال فوق دیدیم رسانه‌ها چگونه یک مظلوم را می‌توانند به شریک جرم ظالم تبدیل کنند!

البته پیشینه جنگ شناخت‌ها و روایت‌ها به دوران فعلی و عصر اینترنت بازنمی‌گردد.

کمی به عقب‌تر برویم... تصور کنید اکنون در ‌میانه جنگ صفین هستیم! یک طرف امیر‌المؤمنین که معیار حق است حضور دارد و در طرف دیگر معاویه که شاخص باطل به شمار می‌رود؛ نکته قابل توجه هم این است که روند جنگ، پیروزی لشکر علی‌(ع) را نشان می‌دهد، هم از جنبه نظامی، هم اعتقاد اصحاب و هم روحیه جهاد و پیروزی؛ باز هم دشمن که خود را بازنده می‌بیند با ایجاد یک عملیات روانی گسترده مسیر جنگ و تاریخ را عوض می‌کند.

این مثال را عرض کردم که بدانیم پیشینه این جنگ به امروز بازنمی‌گردد و این مشکلی است که سالیان سال است جبهه حق با آن دست و پنجه نرم می‌کند.
البته دست باطل در این جنگ بسیار بازتر است؛ همان‌طور که امیر‌المؤمنین می‌فرمایند: «به خدا سوگند اشتباه می‌کنید. معاویه از من زیرک‌تر نیست. او دغل‌باز و فاسد است. من نمی‌خواهم دغل‌بازی کنم و از جاده حقیقت منحرف شوم و فسق و جور مرتکب شوم. اگر خدای تبارک و تعالی، دغل‌بازی را دشمن نمی‌پنداشت، آن وقت می‌دیدید که زرنگ‌ترین مردم دنیا، علی است. دغل‌بازی، فسق و جور است و اینگونه فجور، کفر است».

اما اینکه باید در مسیر حق باشیم نباید موجب شود ناامید شویم، نباید چون نمی‌توانیم دروغ بگوییم ناامید شویم، نباید بگوییم چون دشمن رسانه‌های زیادی دارد و هر چه بخواهد می‌گوید، ما صرفا به کیسه ‌بوکس جریان باطل تبدیل شویم. البته وظیفه نهادهای امنیتی و نظارتی در‌ این موارد روشن است که حتی گاهی باید سلبی باشد، حتی با برخوردهای شدید این موضوع باید در ‌میان این دستگاه‌ها و تمام ما جا بیفتد: همان‌طور که حکومت در‌ مقابل امنیت جانی مردم مسؤول است، در‌ مقابل امنیت روانی جامعه هم مسؤولیت دارد.

حرف از جنگ صفین شد، خوب است ابتکار امیر‌المؤمنین را در این جنگ مرور کنیم؛ این مدل می‌تواند به امروز ما هم کمک کند و آن هم مدل عمار یاسر است که شامل 3 نکته مهم می‌شود:
«روشنگری، روشنگری، روشنگری!»


متن کامل یادداشت را در لینک زیر بخوانید:

http://www.vatanemrooz.ir/newspaper%2...222570/0

نظرات برای این پست غیر فعال است