لحظه  بروز رسانی 
parsvaccume
parsvaccume

دوام یک کمپرسور را در نظر بگیرید وقتی به مقایسه

 لینک
دوام یک کمپرسور را در نظر بگیرید وقتی به مقایسه

دوام یک کمپرسور را در نظر بگیرید
وقتی به مقایسه کمپرسور هوا مختلف می‌پردازید، دوام هر دستگاه را باید در نظر بگیرید. قدرت برای ماندگاری و عمر سرویس یک کمپرسور بسیار مهم است.

چه مواردی را در زمان انتخاب کمپرسور باید در نظر گرفت
سرمایه‌گذاری که برای یک ماشین مستحکم‌تر انجام می‌دهید، می‌تواند در دراز مدت موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما شود. زیرا کمتر با نقص عملکردی روبرو خواهید شد که می‌تواند منجر به افزایش صورتحساب هزینه‌های نگهداری شود. از ویژگی‌های یک کمپرسور برای بررسی در این رابطه می‌توان موارد زیر را نام برد.

سیستم خنک کننده
کمپرسورهای هوا باید دارای سیستم خنک کننده بهینه باشند تا در روزهای مرطوب و گرم، این سیستم از گرمای بیش از حد موتور جلوگیری کند، به خصوص اگر قصد دارید دستگاه را در محیط گرم قرار دهید. فن‌های داخل کمپرسورهای هوا باید سریع و بادوام باشند. اگر یک کمپرسور بر اساس استحکام و دوام فن‌های خود، نظرات غیرقابل قبولی را دریافت کرده است، مدل‌های جایگزین را در نظر بگیرید.

قاب و محفظه
حتی اگر یک کمپرسور از قطعات داخلی مقاوم تشکیل شده باشد، اگر ساختار بیرونی آن ضعیف باشد، این دستگاه خرید خوبی نخواهد بود. قوی‌ترین کمپرسورهای هوا به عنوان بخشی از ساختار خود دارای قاب‌های فولادی سنگین هستند. در یک مکان صنعتی، در صورت برخورد دستگاه با یک سبد یا سقوط از اشیاء، قسمت‌های داخلی کمپرسورهای هوا از آسیب دیدن محافظت می‌شوند. برای دوام و اهداف زیبایی‌شناسی اضافه شده، محفظه همچنین باید دارای روکش پودری باشد یا با رنگ الکترواستاتیک پوشش داده شود، زیرا این امر به مقاومت در برابر سایش و ترک‌ها کمک می‌کند.

سیلندر چدنی
یکی از قسمت‌های حیاتی کمپرسورهای هوا سیلندر است، زیرا در این جا است که هوا برای استفاده در برنامه‌های مختلف تحت فشار قرار می‌گیرد. برای فشرده‌سازی بهینه، سیلندر باید دارای انعطاف‌پذیری کافی باشد. با استفاده از یک سیلندر چدنی، کمپرسورهای هوا از دوام بهینه در این منطقه محوری برخوردار هستند.

استفاده از تجهیزات مناسب برای کمپرسور
هنگام خرید کمپرسور، شیلنگ‌های مناسب برای اتصالات دستگاه و ابزارهای مربوطه را انتخاب کنید. یک اختلاف جزئی در قطر می‌تواند از نظر فشار و کارایی تفاوت زیادی را ایجاد کند. یک اشتباه رایج در بین کاربران جدید این است که از شلنگ‌های رینگ یک چهارم اینچی در دستگاه‌ها و برنامه‌های کاربردی که به شلنگ‌های سه هشتم اینچی نیاز دارند، استفاده می‌کنند. اگر چه ممکن است این تفاوت اندک به نظر برسد، اختلاف در فشار هوا زمانی مهم است که تعداد چرخش‌هایی را که در یک چرخه رخ می‌دهد را در نظر بگیرید.

گذشته از کیفیت خود کمپرسور ، حتما از یک فروشنده معتبر با پرسنل مجرب خریداری کنید.

برخی از سوالات کلیدی که باید در مورد یک فروشنده آینده نگر بپرسید
این شرکت چه مدت فعالیت داشته است؟ اگر شرکت دارای چندین سال سابقه درخشان است، مانند صنایع واکیوم پارس، می‌توانید مطمئن باشید که آنها دارای سابقه طولانی بوده و در جلب رضایت مشتریان زیادی موفق هستند.

آیا کمپرسورها کالای اصلی یا ثانویه‌ای است که می‌فروشند؟ شرکتی که در کمپرسورهای هوا تخصص دارد احتمالا از دانش، تخصص و پشتیبانی بهتری در مقایسه با یک انبار که کمپرسورها را به عنوان بخشی از موجودی بزرگ‌تر خود ذخیره کرده است، برخوردار است.

آیا می‌توانند به سوالات مربوط به ویژگی‌ها و جزئیات هر نوع ساخت و مدل در انبار پاسخ دهند؟ بر اساس استفاده از یک مدل، شما به احتمال زیاد لیستی از سوالات خاص را خواهید داشت که فقط یک متخصص قادر به پاسخگویی آنها خواهد بود.

میزان گارانتی و خدمات پس از فروش چقدر است؟ در صورت بروز مشکل، اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی در دسترس خواهد بود و در صورت خراب شدن چیزی، در حالی که کمپرسور هنوز تحت ضمانت قرار دارد، قطعات جایگزینی در دسترس باشند. تایید کنید که در صورت لزوم می‌توانید به راحتی از طریق تلفن یا ایمیل با فروشنده تماس بگیرید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

بررسی ویژگی‌های کمپرسورهای هوای روتاری دوار کمپرسور هوا روتاری دوار

 لینک
بررسی ویژگی‌های کمپرسورهای هوای روتاری دوار کمپرسور هوا روتاری دوار

بررسی ویژگی‌های کمپرسورهای هوای روتاری دوار
کمپرسور هوا روتاری دوار به دلیل چندین ویژگی طراحی، در حال سبقت گرفتن از مدل‌های پیستونی در بخش صنعتی هستند. در یک کمپرسور هوای پیستونی، هوا از طریق شیر ورودی به داخل سیلندر مکیده شده و سپس از طریق یک پیستون فشرده می‌شود. سپس می‌توانید از هوای تازه تحت فشار برای ابزارها و کاربردهای مختلف پنوماتیک مانند میخ، پیچ، برش، خشک کردن، رنگ آمیزی و درزگیری استفاده کنید. کمپرسورها حجم هوای کمتری نسبت به بلوئر تولید می‌کنند، اما فشار هوای ایجاد شده توسط کمپرسورها از انواع بلوئر هوا بیشتر است.

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه یک کمپرسور روتاری دوار را برای کارهای خود انتخاب کنید، باید در نظر بگیرید که آنها دارای قطعات متحرک کمتری هستند، به همین دلیل سر و صدای کمی ایجاد کرده و در طی چرخه‌های کاری، گرمای کمتری تولید می‌کنند. به لطف سادگی نسبی طراحی آنها، کمپرسورهای هوای روتاری دوار به نگهداری کمتری نیاز دارند و عموما طول عمر بالایی دارند. کمپرسورهای روتاری در انواع قابل حمل و ثابت در دسترس هستند که برای طیف وسیعی از مصارف شخصی و صنعتی مناسب خواهند بود.

راهنمای انتخاب کمپرسورهای هوای روتاری دوار
کمپرسور را چگونه انتخاب می‌کنید؟ در زیر، ما چگونگی انتخاب کمپرسور هوای مناسب را برای شما بیان کرده‌ایم.

پیش نیازهای کمپرسورهای هوای روتاری دوار خود را تعیین کنید
الزامات CFM (فوت مکعب بر دقیقه) هر برنامه‌ای را که قصد دارید روی کمپرسور هوا خود اجرا کنید را تعیین کنید. اکثر کاربری‌ها به محدوده‌ای بین 2 تا 13 CFM نیاز دارند. به عنوان مثال، آچار پنوماتیک با CFM 2.5 کار می‌کند. بسته به اندازه ابزار و میزان فشار هوای مورد نیاز برای کاربرد، آچار هوا می‌تواند تا میزان CFM 5 نیاز به فشار هوا داشته باشد. در همین حال، برش‌های پنوماتیک برای کار، بین 8 تا 16 CFM فشار هوا نیاز دارند.

به عنوان یک قاعده کلی، ابزارهایی که کارهای ساده‌ای مانند میخ زدن و پیچ زدن را انجام می‌دهند، فقط به CFM 5 نیاز دارند، در حالی که ابزارهای ساخته شده برای برش و کارهای صنعتی به 2 یا 3 برابر فشار بیشتر نیاز دارند.

کل الزامات هوایی را محاسبه کنید
وقتی هر یک از نیازهای CFM را برای ابزارها و برنامه‌هایی که قصد اجرای آن از طریق کمپرسورهای هوای روتاری دوار دارید را تعیین کردید، این تعداد را به عدد کلی اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک برش را اجرا کنید که به CFM 15 نیاز داشته باشد، یک سنباده پنوماتیکی که به CFM 16 نیاز دارد، یک میخ پنوماتیکی که به CFM 5 نیاز دارد، یک آچار پنوماتیکی که به CFM 5 نیاز دارد و یک اره پنوماتیکی که به CFM 16 نیاز دارد، کل نیازهای ترکیبی شما 57 خواهد بود.

هنگامی که CFM 20 اضافی را به احتمالات خود اضافه کنید، در مواقعی که تمام فرآیندها به طور همزمان اجرا شوند، در نهایت به CFM 77 احتیاج خواهید داشت.

H3 CFM مورد نیاز را محاسبه کنید

با وجود تعداد ترکیبی از نیازهای مختلف CFM به رقم کل، شما باید تعیین کنید که در کل چرخه شما به چه مقدار CFM احتیاج دارید. به عنوان مثال، اگر انتظار دارید که ابزارها برای 70 درصد از هر چرخه وظیفه فعال باشند، لازم است که کل نیازهای هوای ترکیبی خود را در 0.7 ضرب کنید.

محاسبه مقدار CFM مورد نیاز در کمپرسورهای هوای روتاری دوار به شرح زیر است:

77 * 0.7 = 53.9

خوشبختانه، بیشتر کمپرسورهای روتاری دوار می‌توانند بیش از 53.9 CFM را در هر چرخه وظیفه ارائه دهند.

تعیین PSIG مورد نیاز
اکنون که کل CFM مورد نیاز برای نیاز ابزارهای هوایی خود را می‌دانید، باید PSIG (پوند بر اینچ مربع گیج) مورد نیاز سیستم هوای فشرده خود را تعیین کنید. در بیشتر موارد، ابزارهای پنوماتیکی به 90 تا 100 PSIG نیاز دارند. ابزارهایی که بطور خاص برای تامین فشار هوا برای ابزارهای باز کردن پیچ‌های چرخ اتومبیل طراحی شده‌اند، معمولا به 150 PSIG احتیاج دارند.

در حالی که می‌توانید این محاسبه را به تنهایی انجام دهید، در حالی که الزامات PSIG ابزارهای مختلف را بررسی می‌کنید، باید مشخصاتی که تولیدکننده تجهیزات در نظر گرفته را نیز در نظر بگیرید. به طور کلی، شما باید دستگاهی را خریداری کنید که بتواند همه چیز را همزمان و فراتر از شرایط عادی انجام دهد.

ولتاژ و فاز را بررسی کنید
بسته به مکانی که می‌خواهید کمپرسور هوا را مستقر کنید، باید ولتاژ و فاز موجود در آن منطقه را بدانید. اگر نمی‌توانید به تنهایی به آن اطلاعات دسترسی پیدا کنید، یک متخصص برق استخدام کنید تا ولتاژ و فاز را تعیین کند. برای اطمینان از استقرار کمپرسور هوا در محلی با منبع انرژی کافی برای دستگاه و اتصالات مختلف جانبی آن، به این اطلاعات نیاز دارید.

هنگامی که همه چیز را روشن کرده‌اید و در وسط برنامه‌های مختلف پنوماتیکی قرار دارید، یکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند رخ دهد این است که یک فیوز که برای روشن کردن و متوقف کردن همه دستگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نتواند میزان جریان مورد نیاز دستگاه‌ها را از خود عبور دهد. ولتاژ و فاز را بشناسید و کمپرسور هوا خود را بر این اساس مشخصات انتخاب کنید.

اندازه مخزن را تعیین کنید
پس از تعیین تمام نیازهای CFM، PSIG و ولتاژ برای سیستم هوای فشرده شده، باید اندازه مخزن مناسب را برای برنامه‌های خود انتخاب کنید. بسته به این که آیا قصد دارید در یک مقیاس کوچک، متوسط ​​یا بزرگ کار کنید، باید یک راهنمای اندازه‌گیری کمپرسورهای هوای روتاری دوار را در نظر بگیرید. متداول‌ترین اندازه مخزن در کمپرسورهای هوا 80 گالن، 120 گالن و 240 گالن است.

اگر قصد دارید از کمپرسور هوای خود برای پروژه‌هایی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

درک توان اسب بخار در کمپرسورهای هوا در هنگام خرید

 لینک
درک توان اسب بخار در کمپرسورهای هوا در هنگام خرید

درک توان اسب بخار در کمپرسورهای هوا
در هنگام خرید یک کمپرسور هوا بسیاری از مشتریان به دنبال رده توان اسب بخار آن هستند تا درک کنند که محصول مورد نظر چه توانی را فراهم می‌کند. دلیل این امر قابل درک است و بیشتر ما با رده‌بندی اسب بخار آشنا هستیم و در هنگام خرید تجهیزاتی که در آنها موتور وجود دارد، به عنوان عامل تعیین کننده در هنگام خرید استفاده می‌کنیم.

حقیقت این است که رتبه‌بندی اسب بخار تمام ماجرا را در مورد کمپرسور و کارهایی که می‌تواند و نمی‌تواند انجام دهد، بیان نمی‌کند. در عوض، اسب بخار کمپرسور تنها یک عدد است که هنگام خرید یک واحد جدید باید در نظر گرفته شود. در حقیقت، حتی ممکن است یکی از کم اهمیت‌ترین‌ها باشد. در مورد تجهیزات دمنده مانند بلوئر هوا و یا کمپرسورهای هوا باید به موارد مختلفی توجه کرد تا بتوان کارایی مورد نظر را از این تجهیزات انتظار داشت.

ارزیابی اسب بخار هنگام خرید یک کمپرسورچقدر مهم است؟
امتیاز اسب بخار کمپرسور فاکتور مهمی از آنچه موتور می‌تواند انجام دهد است و نشان می‌دهد موتور چقدر خوب می‌تواند این کار را انجام دهد. تحت هیچ شرایطی یک کمپرسور 5 HP قادر به انجام کار مشابه کمپرسور 100 HP نخواهد بود. با این حال، به یاد داشته باشید که اسب بخار به تنهایی نباید تنها عاملی باشد که در نظر می‌گیرید. در صورت عدم ارائه CFM یا PSIG مورد نیاز آن، بهترین کمپرسور 5 HP ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد.

اسب بخار چیست؟
اسب بخار میزان کارایی یک موتور را می‌تواند اندازه‌گیری کند. چندین تعریف متفاوت برای این اصطلاح وجود دارد. احتمالا کسانی که در صنعت خودرو فعال هستند از تمایز بین اسب بخار استاندارد (HP) و اسب بخار ترمز (BHP) آگاه هستند، این اندازه‌گیری از قدرت موتور بدون در نظر گرفتن نیرویی است که توسط اجزاء موتور هدر می‌رود نیست. بیشتر اوقات، وقتی از اسب بخار به معنای انتزاعی‌تر صحبت می‌کنیم، در مورد واحد قدرت معادل 550 پوند فوت در ثانیه یا 745.7 وات صحبت می‌کنیم.

کلیه کمپرسورها دارای یک بخش متحرک هستند که دارای قدرت اسب بخار است. کار یک موتور کمپرسور صرفا توسط سیلندرها یا پیچ‌های‌دوار انجام می‌شود که هوا را فشرده می‌کنند. فرایندی که توسط آنها اتفاق می‌افتد، پیچیده است. در نتیجه، درک رابطه بین مقدار اسب بخار یک موتور با میزان کاری که کمپرسور می‌تواند انجام دهد، همیشه ساده نیست.

HP در مقابل CFM در مقابل PSIG
اسب بخار (HP)، فشار (PSIG) و ظرفیت (CFM) سه فاکتور اصلی از میزان کارایی است که کمپرسور می‌تواند انجام دهد. PSIG فشار هوا را می‌تواند اندازه‌گیری کند. برای درست کار کردن، اکثر ابزارهای دارای هوا حداقل به 90 PSIG نیاز دارند. CFM به حداکثر مقدار هوای کمپرسور در سطح فشار معین اشاره دارد. برای اجرای چندین ابزار پیشران هوا به طور همزمان، به امتیاز CFM بالاتری نیاز دارید.

هنگامی که همه عوامل دیگر برابر باشند، اسب بخار فاکتور بهتری برای درک کارایی موتور کمپرسور در سطح معینی از CFM و PSIG است. به عنوان مثال، اگر یک کمپرسور هوای 5 HP و یک کمپرسور هوای 10 HP هر دو بتوانند 100 PSIG فشار هوا را با سرعت 15 CFM فشرده کنند، مدل 5 HP با کارایی بیشتری کار می‌کند و در هزینه‌های شما با مصرف کمتر سوخت صرفه‌جویی می‌کند. البته محدودیت‌هایی برای این کارایی وجود دارد. بیشتر کمپرسورهای خوش ساخت تقریبا 4 CFM در 100 PSIG در هر واحد اسب بخار تولید می‌کنند.

در زمان طراحی یک سیستم، باید به تمامی موارد مختلف، توجه کافی داشت. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، می‌توانید با شرکت واکیوم پارس تماس بگیرید تا کارشناسان با تجربه شما را در انتخاب نوع مناسب راهنمایی کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

درباره بلوئر روتز لب بیشتر بدانید بلوئر روتز لب (Roots

 لینک
درباره بلوئر روتز لب بیشتر بدانید بلوئر روتز لب (Roots

درباره بلوئر روتز لب بیشتر بدانید
بلوئر روتز لب (Roots Lab Blower) تنها یک دمنده نیست و در کاربردهای مکش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از بلوئرها در صنایع مختلف کارایی بالایی دارند و می‌توان این نوع بلوئر را در اندازه‌های مختلفی پیدا کرد. به خاطر تنوع در اندازه و عملکرد دوگانه‌ای که دارند، به یکی از دمنده‌های پرکاربرد تبدیل شده‌اند.


دامنه عملکرد بلوئر روتز لب
حجم هوای مکشی در جدول مربوط به عملکرد این دستگاه‌ها به میزان هوای ورودی در زمان استاندارد بودن فشار مکش (101.325kpa ABS) اشاره دارد. دمای مکش برابر با 20 درجه سانتیگراد و وسیله انتقال، هوای خالص است. زمانی که دمنده گاز مخصوص را فراهم می‌آورد، دمای مکش باید بر اساس وزن مولکولی دمای ورودی و فشار ورودی تبدیل شود.

اصول کار و ساختار بلوئر روتز لب
این دمنده‌ها با استفاده از مکش گاز کار می‌کنند. دو پره آنها که در محفظه مخصوص قرار دارد فاصله مناسبی با یکدیگر دارند.

ساختار پره‌ها شامل دیواره‌های جانبی به همراه غلتک‌های استوانه‌ای است و از اجزائی مانند بلبرینگ‌های مرکزگرای، آب بند، دنده‌های حرکتی، مخزن روغن، مخزن یدکی روغن، پیشران، جلوگیر، روکش و غیره تشکیل شده‌اند. بدنه دستگاه از رزین آهنی باکیفیت و توسط مراکز ماشین‌سازی پیشرفته تولید شده است.

دیواره‌های چپ و راست به گونه‌ای در کنار هم قرار گرفته‌اند تا اتاقک هوا تشکیل شود. دیواره این دستگاه از رزین آهنی باکیفیت ساخته شده است. پیشران نیز از فلز ریخته‌گری شده باکیفیت ساخته شده است که توسط ابزارهای دقیق تنظیم می‌شود. پیشران و شفت به یکدیگر جوش خورده‌اند و روتور با دقت G2.5 تنظیم شده است تا لرزش کم و فعالیت ملایم در پره‌ها ممکن شود.

دنده هماهنگ کننده از آلیاژ کروم، منیزیوم و تیتانیوم ساخته شده است که با استحکامی مناسب با کربن آمیخته شده و سپس با استفاده از دستگاه‌های قدرتمند تولید می‌شود. دقت آن تا GB/ t10095-88 5 است و دنده نیز دائما روغنکاری می‌شود. دنده و حلقه شفت و هاب به گونه‌ای تنظیم شده‌اند تا قطعات به شیوه‌ای هم مرکز قفل شوند. بلبرینگ‌ها از شرکت‌های مطرح در این زمینه استفاده می‌شوند.

صنعت بلوئر روتز لب
تقاضا در این صنعت بسیار بالا است. در بازارهای امروزی، این نوع از دمنده‌ها طرفداران زیادی دارند. نه تنها صنایع مختلف نیاز دارند که از چنین ابزارهایی استفاده کنند، بلکه توسعه صنایع مختلف باعث افزایش نیاز به آنها می‌شود. به توجه به توسعه سریع صنایع، فضای استفاده از این نوع ابزار برای بازار در حال گسترش است، چرا که تقاضا افزایش خواهد یافت.

بنابراین این ابزار اهمیت زیادی برای توسعه بعضی از صنایع مخصوصا صنعت مواد شیمیایی، توان الکتریکی و غیره دارد. در واقع، نیاز به این نوع از دمنده‌ها در فضای بزرگی احساس می‌شود. از آنجا که بسیاری از صنایع از مدت‌ها قبل از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، می‌توان موارد استفاده آن در صنایع دیگر را نیز تصور کرد. بنابراین موارد کاربردی این نوع از دمنده‌ها بسیار زیاد هستند و می‌توانند مصرف‌کنندگان را قادر سازند با کمی دقت بیشتر، سودآوری در صنعت خود را افزایش دهند.

این نوع از بلوئر هوا را می‌توان به عنوان مکنده به کار برد. این بلوئرها را می‌توان به صورت سری پشت سر هم قرار داد تا بتوان نتیجه مطلوبی به دست آورد. با استفاده از دو عدد از آنها می‌توان به درجات وکیوم بالا دست پیدا کرد. برای کاربردهای متنوع، انواعی از از این بلوئرها در اندازه‌های مختلف موجود هستند. از یک جهت این بلوئرها مکش ایجاد شده و در جهت دیگر هوای پرفشار خارج می‌شود. فشار هوای تولید شده از این بلوئرها تا یک اتمسفر می‌رسد که برای صنایع مختلف قابل استفاده خواهد بود.

مزیت این بلوئرها این است که هوای تولید شده عاری از هرگونه روغن و یا مواد زائد است. برای این که هوای تولید شده این بلوئرها از کیفیت بهتری برخوردار باشد، می‌توان در ورودی آنها از فیلتر استفاده کرد تا هوا قبل از ورود به بلوئر تصفیه شود و ذرات اضافه به بلوئر وارد نشود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

کمپرسورهای هوا برای کاربردهای صنعتی در صورتی که برنامه‌های صنعتی

 لینک
کمپرسورهای هوا برای کاربردهای صنعتی در صورتی که برنامه‌های صنعتی

کمپرسورهای هوا برای کاربردهای صنعتی
در صورتی که برنامه‌های صنعتی فعلی شما به هوای فشرده نیاز داشته باشد، باید بدانید که به چقدر هوا نیاز دارید و چگونه باید کمپرسورهای هوا را فعال کنید و از چه موتور دیگری برای تامین انرژی استفاده خواهید کرد. اکنون زمان آن رسیده است که تصمیم بگیرید کدام نوع کمپرسور هوا برای نیازهای شما مناسب‌ترین است.


سه نوع کمپرسور هوا معمولا در کاربردهای صنعتی یافت می‌شوند، کمپرسور پیستونی، کمپرسور اسکرو و کمپرسور روتاری Vane. هر یک از این کمپرسورهای هوا دارای مزایا و چالش‌های خاص خود هستند که در زیر به آنها می‌پردازیم.

کمپرسور پیستونی
کمپرسورهای پیستونی رایج‌ترین نوع کمپرسورهای هوا هستند که در برنامه‌های صنعتی نیز یافت می‌شوند. با این نوع از کمپرسور اکثر مردم آشنایی دارند. انواع مختلفی از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان در سراسر جهان وجود دارند که مجموعه‌ای از گزینه‌ها را برای مصارف گوناگون ارائه می‌دهند.

فواید

از بین سه نوع کمپرسور، کمپرسورهای پیستونی هوا معمولا کمترین قیمت خرید اولیه را دارند. آنها برای انجام کار با چرخه کم کار مناسب هستند. بر خلاف بسیاری از کمپرسورهای اسکرو و پره‌ای، اکثر کمپرسورهای پیستونی می‌توانند با ابزار دستی ساده در این زمینه سرویس دهی یا بازسازی شوند.

چالش‌ها

کمپرسورهای پیستونی معمولا بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین نوع در مقایسه با کمپرسورهای CFM با ظرفیت یکسان هستند. آنها قطعات متحرک بیشتری دارند و مانند کمپرسور Vane مقادیر بیشتری از انتقال روغن را تجربه می‌کنند. با روشی که کمپرسورهای پیستونی هوا تولید می‌کنند، قبل از رسیدن دمای هوای فشرده شده به وسایل و تجهیزات شما، در مخزن هوا دما کاهش پیدا می‌کند. کمپرسور پیستونی تولیدکننده هوا، به یک مخزن گیرنده هوا نیز نیاز دارند که باعث می‌شود فضای بیشتری برای نصب این نوع از کمپرسور، احتیاج داشته باشید.

کمپرسورهای روتاری اسکرو
به طور سنتی، کمپرسورهای روتاری در برنامه‌های صنعتی ثابت یافت می‌شدند و در برنامه‌های کاربردی قابل حرکت گسترده نبودند. با این حال، کمپرسورهای اسکرو به مرور زمان مقرون به صرفه‌تر شده‌اند و مزایای آنها به طور فزاینده‌ای در صنایع متنوع شناخته شد. امروزه، کمپرسورهای هوای روتاری اسکرو در بسیاری از کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و توسط شرکت‌های بیشتری در سراسر جهان ساخته می‌شوند.

فواید

کمپرسورهای روتاری اسکرو برای ماندگاری طولانی و تحویل زیاد هوا شناخته شده‌اند. برنامه‌های چرخه کار بالا برای کمپرسورهای روتاری اسکرو مناسب هستند، زیرا برای این کار طراحی شده‌اند و می‌توانند 100٪ از زمان کار را روشن بمانند. به طور کلی کمپرسور اسکرو برای کار به مخزن گیرنده هوا احتیاج ندارد. در مقایسه با سایر انواع کمپرسور، کمپرسورهای هوای روتاری اسکرو دارای قطعات کمتری هستند و تعمیر و نگهداری آنها معمولا شامل تعویض فیلترها و روغن است.

چالش‌ها

کمپرسورهای روتاری اسکرو معمولا در مقایسه با سایر انواع کمپرسور، هزینه اولیه بالاتر، اما طول عمر آنها بیشتری است زیرا قطعات داخلی کمتری دارند. از آنجا که بیشتر کمپرسورهای روتاری اسکرو که در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، تزریق روغن می‌شوند، آنها دارای یک مدار روانکاری مستقل هستند. در نتیجه روغن مورد استفاده مخصوص کمپرسور به یک سیستم مستقل نیاز دارد و سیستم ممکن است به تعمیر و نگهداری معمول نیاز داشته باشد.

کمپرسورهای روتاری Vane
از سه نوع کمپرسور متداول که در برنامه‌های کاربردی صنعتی یافت می‌شوند، کمپرسور روتاری Vane کمترین رواج را دارد. در مقایسه با کمپرسورهای پیستونی، تولید کننده‌های کمپرسور کمتری وجود دارند که اقدام به تولید کمپرسور روتاری Vane می‌کنند و بنابر این، پیدا کردن قطعات و سرویس این نوع از کمپرسور می‌تواند چالش برانگیز تر باشد.

فواید

مانند کمپرسور روتاری اسکرو، کمپرسور روتاری Vane در مقایسه با یک کمپرسور پیستونی، قطعات متحرک کمتری دارد. کمپرسور روتاری Vane در مقایسه با کمپرسورهای پیستونی با مخزن و کمپرسورهای روتاری اسکرو مقایسه می‌شوند. آنها برای انجام وظیفه مستمر طراحی شده‌اند و یک جریان هوا نسبتا ضربان‌دار را به ابزارها یا تجهیزات شما تحویل می‌دهند. کمپرسور روتاری Vane به طور کلی هزینه خرید اولیه کمتری دارد.

چالش‌ها

مانند سایر کمپرسورها، استفاده از روغن نباید بیش از حد معمول باشد. برای جلوگیری از استفاده بیش از حد روغن، باید تعویض روغن در فواصل زمانی مناسب باشد که یک روند گران است. پیدا کردن قطعات، خدمات و پشتیبانی این نوع از کمپرسور نیز می‌تواند یک چالش باشد.

strong نتیجه

هنگام انتخاب یک کمپرسور برای برنامه صنعتی خود، فاکتورهای زیادی را باید در نظر بگیرید. قیمت اولیه خرید، سهولت استفاده، هزینه نگهداری، اندازه، در دسترس بودن، مقدار جریان هوای مورد نیاز و طول عمر، همه این موارد را باید در نظر داشته باشید. دانستن این که کدام کمپرسور نیازهای شما را برآورده می‌کند، گام مهمی در نهایی کردن سیستم کمپرسور صنعتی شما است. می‌توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان با تجربه، شما را در تهیه کمپرسور مناسب راهنمایی کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

مروری مختصر در مورد انواع پمپ فناوری به کار رفته

 لینک
مروری مختصر در مورد انواع پمپ فناوری به کار رفته

مروری مختصر در مورد انواع پمپ
فناوری به کار رفته در انواع پمپ به دو نوع پمپ خشک و پمپ آبی تقسیم می‌شود و به این نکته بستگی دارد که آیا در طی فرآیند پمپ کردن، گاز در تماس با روغن یا آب است یا نه. در طراحی پمپ­های آبی، از روغن یا آب برای روغن­کاری و همچنین بستن درزها استفاده می­شود و این ماده سیال می­تواند با گاز پمپ شده ترکیب شود و آن را آلوده سازد. پمپ­های خشک هیچ مایعی در ساختار خود ندارند و عملکرد آنها به پاکسازی بخش­های چرخان و ثابت پمپ، پلیمر خشک (PTFE) یا جداساز بستگی دارد که برای جدا کردن مکانیزم اصلی از گاز به کار می‌رود.


نکاتی در مورد انواع پمپ و نحوه عملکرد آنها
اگرچه پمپ­های خشک نیز ممکن است از روغن یا گریس در چرخ‌دنده‌ها و متعلقات دیگر استفاده کنند، اما گاز به صورت کامل از روغن جدا خواهد بود. پمپ­های خشک در مقایسه با پمپ­های آبی ریسک آلوده‌سازی سیستم را کاهش می­دهند. نمی‌توان در سیستم‌های خلاء به آسانی از پمپ وکیوم آبی استفاده کرد. حفره‌ها و لوله­کشی­ها ممکن است توسط پمپ آبی آلوده شوند و باید به صورت کامل تمیز یا تعویض شوند، در غیر این صورت باعث آلوده شدن گاز خواهند شد. در زیر چند نمونه از انواع پمپ آورده شده است.

پمپ روتاری Vane (آبی، جابجایی مثبت)
در این نوع از پمپ‌ها، گاز وارد دریچه داخلی شده و با استفاده از یک روتور خارج از مرکز، نگه داشته می‌شود که در نهایت گاز را فشرده کرده و آن را به دریچه خروجی هدایت می­کند. سوپاپ به گاز اجازه می­دهد در هنگام فشار بیش از حد خالی شود. از روغن برای بستن و خنک کردن پره‌ها استفاده می‌شود. فشار قابل دستیابی با استفاده از یک پمپ پره‌ای دورانی بر اساس تعداد لایه‌های به کار رفته و مقاومت آنها تعیین می­شود. یک سیستم دولایه دارای فشار 0.4 تا 162 ft/mbar و سرعت پمپ کردن آن نیز 0.7 تا 275 است.

پمپ حلقه­ای سیال (آبی، جابجایی مثبت)
پمپ حلقه­ای سیال، گاز را از طریق چرخاندن پیشران فشرده می­کند که به صورت برون از مرکز در داخل پمپ قرار گرفته است. سیالات وارد پمپ شده و با استفاده از نیروی سانتریفیوژی، یک حلقه استوانه‌ای متحرک را برخلاف اجزاء داخلی به وجود می‌آورد. این حلقه سیال مجموعه‌ای از جلوگیرها را در میان پیشران محور چرخان و پره‌ها ایجاد می‌کند که در نهایت حفره‌های فشرده‌ساز را به وجود می‌آورند. هم مرکزی نبودن اجزاء پیشران باعث تغییر چرخه‌ای حجم ذخیره شده توسط پره‌ها و حلقه می‌شود که گاز را فشرده و سپس از طریق یک دریچه خارج می‌کند. این نوع پمپ در برابر اختلالات به وجود آمده بسیار مقاوم است و طیف گسترده‌ای از ظرفیت‌ها را شامل می­شود. این پمپ می‌تواند فشار 30 mbar را با استفاده از آب 15 درجه فراهم آورد و فشارهای پایین­تر نیز از 15 تا 17,799 ft/3 ممکن هستند. دامنه سرعت این پمپ از 25 تا 30,000 متر مکعب در ساعت متغیر است.

پمپ دیافراگمی (خشک، جابجایی مثبت)
دیافراگم با سرعت زیاد توسط یک میله کشیده می­شود که بر روی یک بادامک قرار دارد و توسط موتور، چرخانده می­شود. این کار باعث می­شود گاز از یک دریچه به دریچه بعدی راه پیدا کند. این نوع پمپ جمع و جور بوده و به نگهداری کمی نیاز دارد. طول عمر دیافراگم‌ها و دریچه‌ها معمولا بیش از 10,000 ساعت کار است. پمپ دیافراگمی به منظور استفاده در آزمایشگاه­های مختلف و پمپ­های مولکولی در شرایط تمیز و با خلاء بالا طراحی شده است. این پمپ از ظرفیت پایینی برخوردار بوده و فشار نهایی 5 x 10-8 برای پمپ توربو مولکولی قابل دسترسی است. دامنه سرعت این نوع پمپ در بازه 0.6 تا 10 متر مکعب در ساعت قرار دارد.

پمپ اسکرو (خشک، جابجایی مثبت)
پمپ اسکرو از دو اسکرول غیر چرخان تشکیل شده است. اما زمانی که اسکرول داخلی حرکت می­کند، حجمی از گاز را گیر انداخته و آن را فشرده می‌سازد؛ این کار تا زمانی که گاز به حداقل حجم و مرکز می­رسد، ادامه می­یابد. یک جلوگیر پلیمری حلزونی (PTFE) حداکثر فشار را در میان دو اسکرول فراهم می‌آورد، بدون این که از هیچ ماده سیالی استفاده شود. با استفاده از این پمپ می­توان به فشار 3.0 تا 27 ft/mbar دست پیدا کرد. همچنین دامنه سرعت آن از 5.0 تا 46 متر مکعب در ساعت است.

انواع پمپ برای کاربردهای مختلف وجود دارند و باید برای کاربرد مورد نظر بهترین نوع را انتخاب کرد تا بهترین بازده و نتیجه را به دست آورد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

مقدمه‌ای بر پمپ‌های مکش هنگام طراحی یا بهره برداری از

 لینک
مقدمه‌ای بر پمپ‌های مکش هنگام طراحی یا بهره برداری از

مقدمه‌ای بر پمپ‌های مکش
هنگام طراحی یا بهره برداری از سیستم مکش، درک عملکرد آنها بسیار مهم است. ما متداول‌ترین انواع پمپ‌های مکش و اصول عملکرد آنها و مکانی که در سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرند را مرور خواهیم کرد. در ماه‌های آینده به جزئیات بیشتری از هریک از این پمپ‌ها خواهیم پرداخت.

دسته‌بندی پمپ‌های مکش (با فشار عملیاتی)
پمپ‌های مکش بر اساس محدوده فشار عملیاتی به صورت زیر طبقه‌بندی می‌شوند: پمپ‌های اولیه، پمپ‌های تقویت کننده یا پمپ‌های فرعی. در هر محدوده فشار چندین نوع پمپ خلا مختلف وجود دارد که هر کدام از فناوری متفاوتی بهره می‌برند و هر کدام از مزایای منحصر به فرد در رابطه با ظرفیت فشار، سرعت جریان، هزینه و نیازهای نگهداری برخوردار هستند.

صرف نظر از طراحی آنها، اصول کارکرد آنها همین است. پمپ‌های مکش با خارج کردن مولکول‌های هوا و سایر گازها از محفظه مکش یا از سمت خروجی پمپ مکش بالاتر در صورت اتصال به مجموعه، عمل می‌کنند. با کاهش فشار در محفظه و حذف مولکول‌های اضافی، آنها از نظر ظاهری فشرده‌تر می‌شوند. در نتیجه، یک سیستم مکش صنعتی باید قادر باشد بیش از بخشی از یک محدوده فشار فوق‌العاده بزرگ عمل کند، به طور معمول فشار آنها از 1 تا 10 متفاوت است. در تحقیقات و کاربردهای علمی این میزان تا 10-9 Torr یا بالاتر افزایش داشته است. برای دستیابی به این هدف، از چندین سبک مختلف پمپ در یک سیستم معمولی استفاده می‌شود که هر یک بخشی از محدوده فشار را پوشش می‌دهند و در بعضی مواقع به صورت سری کار می‌کنند.

سیستم‌های مکش در گروه بندی گسترده‌ای از محدوده فشار زیر قرار می‌گیرند:

مکش کم:> فشار اتمسفر به 1 Torr
مکش متوسط: یک تا 10-3 Torr
مکش بالا: 10-3 Torr تا 10-7 Torr
مکش فوق العاده بالا: 10-7 Torr تا 10-11 Torr
خلاء شدید شدید: < 10-11 Torr
انواع مختلف پمپ‌های مکش را می‌توان به صورت زیر تقسیم‌بندی کرد:

پمپ‌های اولیه (پشتیبان): محدوده فشار مکش کم.
پمپ‌های تقویت کننده: محدوده فشار مکش کم.
پمپ‌های ثانویه (مکش بالا): دامنه مکش بسیار بالا و فوق العاده بالا.
دو فناوری مورد استفاده در پمپ‌های مکش عملیات انتقال گاز و جذب گاز است. پمپ‌های انتقال با انتقال مولکول‌های گازی توسط هر دو تبادل حرکت (عملیات جنبشی) یا جابجایی مثبت کار می‌کنند. همان تعداد مولکول‌های گازی که وارد آن می‌شوند از پمپ تخلیه می‌شوند و هنگام بیرون کشیدن گاز فشاری کمی بالاتر از فشار اتمسفر دارند. نسبت فشار اگزوز (خروجی) به کمترین فشار بدست آمده (ورودی) نسبت فشرده‌سازی نامیده می‌شود.

پمپ‌های انتقال جنبشی بر اساس اصل انتقال نیرو کار می‌کنند و گاز را به سمت خروجی پمپ هدایت می‌کنند تا احتمال افزایش مولکول به سمت خروجی با استفاده از تیغه‌های پرسرعت یا بخار وارد شده فراهم شود. پمپ‌های جنبشی معمولا دارای حجم درزگیر نیستند اما در فشارهای کم می‌توانند به نسبت فشار کمتری برساند.

پمپ‌های انتقال جابجایی مثبت با به دام انداختن مکانیکی یک حجم گاز و انتقال آن از طریق پمپ کار می‌کنند. آنها اغلب در چند مرحله بر روی شفت پیشران معمولی طراحی می‌شوند. حجم جدا شده با فشار بیشتر به حجم کمتری فشرده می‌شود و سرانجام گاز فشرده شده به اتمسفر (یا به پمپ بعدی) منتقل می‌شود. اتفاق معمول به این صورت است که دو پمپ انتقال به صورت سری مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مکش بالاتر و سرعت جریان بیشتری فراهم کنند. به عنوان مثال، یک پمپ توربو مولکولی را می‌توان در یک سری با پمپ پیمایشی (جابجایی مثبت) به عنوان یک سیستم بسته‌بندی شده خریداری کرد.

پمپ‌های جذب با گرفتن مولکول‌های گازی روی سطوح درون سیستم مکش کار می‌کنند. پمپ‌های جذب با سرعت جریان کمتری نسبت به پمپ‌های انتقال کار می‌کنند اما می‌توانند مکش فوق العاده بالا را تا 10-12 Torr ایجاد کرده و مکش بدون جذب روغن ایجاد کنند. پمپ‌های جذب با استفاده از تراکم کرایوژنیک، واکنش یونی یا واکنش شیمیایی عمل می‌کنند و هیچ قسمت متحرکی ندارند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

درباره تنظیم کننده‌های کمپرسور هوا معمولا تصور غلطی در مورد

 لینک
درباره تنظیم کننده‌های کمپرسور هوا معمولا تصور غلطی در مورد

درباره تنظیم کننده‌های کمپرسور هوا
معمولا تصور غلطی در مورد تنظیم کننده‌های کمپرسور (رگولاتور) وجود دارد که ما سعی خواهیم کرد در اینجا آن را از بین ببریم و همچنین اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده بهینه از تنظیم کننده‌های کمپرسور به شما ارائه می‌دهیم.

اگرچه نه همه آنها، بیشتر کمپرسورهای هوا دارای یک مخزن هستند که به یک تنظیم کننده هوا مجهز شده است. این معمولا در خط تخلیه مخزن و در بالای اتصال‌دهنده تخلیه قرار دارد، یعنی همان اتصال‌دهنده‌ای است که شلنگ هوای خود را به آن وصل می‌کنید. بسته به نوع و مدل کمپرسور هوا که مورد استفاده قرار می‌دهید، تنظیم کننده کمپرسور شما ممکن است متفاوت باشد.

تنظیم کننده کمپرسور شما ممکن است دارای رنگ متفاوتی باشد. تنظیم کننده شما ممکن است بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باشد، ممکن است دارای یک هواسنج کوچک‌تر یا بزرگ‌تر باشد یا ممکن است فشارسنج حتی به طور مستقیم به تنظیم کننده متصل نشود، ممکن است دستگیره تنظیم کننده شما متفاوت به نظر برسد، با این وجود همه تنظیم کننده‌های هوا اساسا از نظر عملکرد مشابه هستند.

استفاده از تنظیم کننده‌های کمپرسور
استفاده از تنظیم کننده بسیار ساده است. اگر دکمه تنظیم رگلاتور را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، به طور معمول فشار آن افزایش می‌یابد و اگر دستگیره را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید فشار کاهش می‌یابد. فشار رگلاتور روی گیج تنظیم کننده نمایش داده می‌شود و اندازه‌گیری مخزن از آنجا که کمپرسور شما به طور معمول دارای دو فشارسنج است، فشار جریان هوا را در مجرای خروج و شلنگ هوا ا نشان می‌دهد.

برخی از دستگیره‌های تنظیم کننده با فشار دادن یا بیرون کشیدن قفل می‌شوند. اگر متوجه شدید که نمی‌توانید دکمه تنظیم رگلاتور را روشن کنید، سعی کنید آن را فشار دهید یا آن را به سمت بالا بکشید. اگر دارای یک قفل تنظیم داخلی است، باید آن را باز کنید.

تصورات غلط در مورد تنظیم کننده‌های کمپرسور
مهم‌ترین تصور غلط در مورد تنظیم کننده‌های کمپرسور این است که می‌توانند فشار هوا را بالا ببرند. اگر به عنوان مثال فشار مخزن شما 100 PSI است می‌توانید با چرخاندن دستگیره در جهت عقربه‌های ساعت فشار تخلیه را افزایش دهید. اگر سعی کنید فشار مخزن را بالاتر از 100 PSI ببرید، سوزن تنظیم کننده متوقف می‌شود و فشار مخزن 100 PSI را نشان می‌دهد، و این همان فشاری است که باعث خروج اتصال تخلیه به شلنگ هوا می‌شود. تنظیم کننده هوا فقط می‌تواند فشار را کم کند. هیچ تنظیم کننده هوا نمی‌تواند فشار را نسبت به فشار موجود در مخزن و یا هوا تنظیم کند.

پس تنظیم کننده‌ها چه مزیتی دارند؟
تنظیم کننده کمپرسور دستگاه مهمی است. چرا؟ زیرا به شما امکان می‌دهد فشار را به کمترین حد مطلوب مورد نیاز ابزاری که می‌خواهید با آن کار کنید، برسانید. استفاده از تجهیزات در حداقل فشار باعث افزایش عمر آنها می‌شود، میزان هوای مورد استفاده را کاهش می‌دهد که هزینه انرژی را برای فشرده سازی هوا کاهش می‌دهد و فرکانس چرخه کمپرسور هوا را کم می‌کند، که دارای نتایج مثبتی برای چرخه عمر و نگهداری کمپرسور است. همیشه فشار تنظیم کننده هوا را در حداقل فشار لازم برای کار با هر یک از ابزارها تنظیم کنید.

آیا می‌توانید چند تنظیم کننده هوا داشته باشید؟
البته که می‌توانید. بسیاری از کارخانه‌های صنعتی، ابزار هوای فشرده شده را تا سقف محیط کار، لوله کشی می‌کنند تا هوا را درون محل به گردش در بیاورند. فشار هوا به طور معمول بالاترین فشاری است که کمپرسور کارخانه می‌تواند ایجاد کند. خطوط لوله قطره‌ای به کف محل نصب می‌شوند تا هوای فشرده شده قطعات مختلف تجهیزات را تامین کنند. هر دستگاه یا قطعه‌ای از تجهیزات ممکن است دارای حداقل فشار کارکرد متفاوتی باشد، بنابراین یک تنظیم کننده و به طور معمول یک فیلتر اضافی، دقیقا در قبل از هر قطعه تجهیزات نصب می‌شود تا فشار بتواند به حد مطلوب عملکرد برسد.

بنابراین در مغازه یا منزل خود می‌توانید فشار هوای تولید شده از کمپرسورهای خود را روی رگولاتور موجود در خط تخلیه مخزن تنظیم کنید و اگر از هوای فشرده در نقاط مختلف استفاده می‌کنید، در صورت تمایل می‌توانید تنظیم کننده هوا را در هر نقطه دیگری از خط نصب کنید تا بتوانید فشار هوا را بیشتر تنظیم کنید.

تعمیر و نگهداری تنظیم کننده کمپرسور
اکثر ما ترجیح می‌دهیم که از کمپرسورهای هوای خانگی یا فروشگاهی کوچک، تنظیم کننده‌هایی که با کمپرسور وارد بازار خواهند شد، استفاده کنیم. آنها ارزان قیمت هستند و به صورت انبوه تولید می‌شوند. دیافراگم داخل رگولاتور که فشار هوای فشرده شده برای کنترل فشار پایین دست بر آن اعمال می‌شود، از طریق قرار گرفتن در معرض چرخه زیاد، آلودگی دیافراگم توسط روغن‌های کمپرسور، بقایای جریان هوا یا خشک شدن دیافراگم تنظیم کننده به مرور زمان دچار خرابی می‌شود. اگر دیافراگم تنظیم کننده دچار خرابی شود، تنظیم کننده شما تمام وقت دچار نشتی می‌شود.

رگولاتور ارزان قیمت است و با گذشت زمان پیرامون آن دچار فرسایش می‌شود و یا یک ضربه ممکن است روکش آن را خرد کند. تنظیم کننده‌های کمپرسور هوای صنعتی به طور معمول زنجیره تامین قطعات یدکی خوبی دارند. آنها به اندازه کافی گران هستند و به جای تعویض، می‌توان آنها را تعمیر کرد. تنظیم کننده‌های معمولی کمپرسور هوا دارای عرضه قطعات خوبی هستند. به عبارت دیگر، رگولاتورهای سطح پایین در صورت خراب شدن، اساسا یکبار مصرف هستند. اگر تنظیم کننده خراب شود، مطمئنا سعی کنید دیافراگمی برای آن پیدا کنید و در صورت امکان، آن را تعمیر کنید.

در مورد تنظیم کننده کمپرسور هوا سوالی دارید؟ می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

دمنده‌های احیا کننده چگونه کار می‌کنند و کاربرد آنها چیست؟

 لینک
دمنده‌های احیا کننده چگونه کار می‌کنند و کاربرد آنها چیست؟

دمنده‌های احیا کننده چگونه کار می‌کنند و کاربرد آنها چیست؟
دمنده‌های احیا کننده غالبا دستگاه‌هایی هستند که نادیده گرفته می‌شوند، اما برای بسیاری از فرآیندهای تولید و برنامه‌های کاربردی روزمره ضروری هستند. با این حال، بسیاری از مردم به طور کامل نمی‌دانند که دمنده‌های احیا کننده یا پمپ وکیوم چه چیزی هستند، یا عملکرد آنها به چه صورت است. ادامه مطلب را بخوانید تا با چگونگی کارکرد این دمنده‌ها و به طور کلی بلوئر در بسیاری از فرآیندهای تولیدی مختلف و کالاهای متداول و انواع مختلف آنها، اطلاعات کسب کنید.

دمنده‌های احیا کننده چگونه کار می‌کنند؟
دمنده‌های احیا کننده، به عبارت ساده، ورودی و خروجی هوای مداوم، تحت فشار یا تحت مکش را ایجاد می‌کنند. پروانه‌ای در داخل دمنده می‌چرخد ​​و باعث ایجاد افت فشار بین هوای ورودی و خروجی می‌شود. هوا وارد ورودی می‌شود، از طریق پروانه در دمنده احیا کننده منتقل می‌شود و سپس از طریق خروجی خارج می‌شود. این بدان معنی است که می‌توان از دمنده احیا کننده برای هر دو کاربرد یعنی تخلیه هوا از یک محیط و ایجاد فشار هوای مثبت یا منفی (مکش) استفاده کرد. به خاطر این عملکرد دوگانه که این دمنده‌ها دارند، مورد استفاده از آنها زیاد است و در هر جایی و در هر صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع زیادی در اندازه دارند و از موارد بسیار کوچک تا اندازه‌های بزرگ ساخته می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت بین دستگاه‌های احیا کننده و گریز از مرکز چیست؟
دمنده‌های هوا احیا کننده و دمنده‌های هوا گریز از مرکز چندین شباهت دارند، اما دو دستگاه کاملا مختلف هستند. یک دمنده گریز از مرکز روش متفاوتی از مصرف هوا را مورد استفاده قرار می‌دهد که هوا معمولا در مرکز پنکه وارد می‌شود و نسبت به ورودی با زاویه 90 درجه خارج می‌شود. دمنده‌های احیا کننده هوا معمولا دارای تیغه‌هایی هستند که به موازات یکدیگر حرکت می‌کنند، یکی برای مکش هوا به داخل، دیگری برای خروج هوا. این تیغه‌ها با حرکت سریع خود باعث به دام افتادن مولکول‌های هوا می‌شوند و به ناچار در اثر حرکت تیغه به داخل این دمنده‌ها حرکت می‌کنند. تیغه‌ها به صورت زاویه‌دار قرار دارند و موجب حرکت مولکول‌های هوا می‌شوند.

از دمنده‌های احیا کننده چگونه استفاده می‌شود؟
در حالی که اکثر مردم در مورد این ماشین‌ها اطلاعات بسیار کمی دارند، اما تقریبا در زندگی روزمره همه افراد استفاده می‌شوند، بدون این که از وجود آنها آگاه باشند. علیرغم این حقیقت که اغلب نادیده گرفته می‌شوند، دمنده‌های صنعتی در همه صنایع و فرآیندهای تولید حضور فعال دارند. دمنده‌های احیا کننده بخشی از بسیاری از کاربردها و صنایع متداول هستند که برخی از این صنایع را در زیر لیست کرده‌ایم تا گستردگی استفاده از این دمنده‌ها را درک کنید که آنها عبارتند از: تجهیزات هوادهی استخر، دستگاه‌های CNC، تجهیزات حکاکی، خارج کردن گرد و خاک از محیط کار دستگاه، سیستم‌های مکش صنعتی، بسته‌بندی، چاپخانه، سیستم‌های خشک‌کن و بسیاری از صنایع دیگر از این دمنده‌ها به طور گسترده استفاده می‌شود. در بسیاری از دستگاه‌های صنعتی نیز کاربرد دارند و از آنها برای تولید هوا و یا مکش استفاده می‌شوند.

یکی از دلایل استفاده از دمنده احیا کننده در ماشین‌آلات بسیار متداول این است که آنها عملا نیازی به نگهداری ندارند. دمنده‌های احیا کننده در رده ماشین‌های بدون تماس در نظر گرفته می‌شوند. آنها بدون نیاز به سرویس دهی می‌توانند تا 40،000 ساعت کار کنند. این نوع از دمنده‌ها یک عنصر اساسی برای بسیاری از ماشین‌ها بوده و در صنایع متنوعی کاربرد دارند و درک عملکرد و کاربردهای آنها می‌تواند فوق العاده مفید باشد. هزینه نگهداری پایین آنها باعث گسترش این دمنده‌ها در موارد مختلف شده است. به راحتی و بدون نگهداری مدتی طولانی کار می‌کنند و در صورت اشکال، می‌توان آنها را با هزینه‌ای مناسب تعمیر کرد و تعمیر آنها پیچیدگی زیادی ندارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
parsvaccume
parsvaccume

انتخاب پمپ مکش برای کاربرد مورد نظر در صنایع در

 لینک
انتخاب پمپ مکش برای کاربرد مورد نظر در صنایع در

انتخاب پمپ مکش برای کاربرد مورد نظر در صنایع
در هنگام انتخاب پمپ مکش مناسب، ابتدا سطح مکش و فشار مورد نیاز را تعیین کنید. پمپ‌های مکش آزمایشگاهی یا مورد استفاده در صنایع تصفیه، پمپ‌هایی کاربردی عمومی و خاص برای کاربردهای آزمایشگاه یا هر جایی که به مکش کمی نیاز دارید، هستند. بیشتر پمپ‌های آزمایشگاهی یا مورد استفاده در صنایع تصفیه، دارای هر دو قابلیت مکش و فشار هستند.

پمپ مکش در محدوده عادی برای کاربردهای آزمایشگاهی و صنعتی که میزان مکش کمتر دارند، مناسب است. پمپ وکیوم بالا در بسیاری از برنامه‌های کاربردی که به مکش بالاتر نیاز دارند، استفاده می‌شوند. دوم، ظرفیت هوای آزاد را تعیین کنید. هرچه ظرفیت هوای آزاد بیشتر باشد، با سرعت بیشتری در محفظه تخلیه می‌شود. در آخر این نکته را در نظر بگیرید که آیا به پمپ روانکاری شوده یا غیر روانکاری شونده نیاز دارید.

پمپ‌های روانکاری شونده ظرفیت‌های بالاتر، سطح مکش بالاتر و صدای کمتری را ایجاد می‌کنند اما می‌توانند سیستم تخلیه شده را آلوده کرده و علاوه بر این به عملیات نگهداری بیشتری نیاز دارند. برای ایجاد مکش در سیستم‌های تمیزکاری که به نگهداری کمتری نیاز داشته باشند از پمپ غیر روانکاری شده استفاده کنید.

انواع پمپ‌های مکش
پمپ‌های خشک (بدون روغن کاری) مکش را در کل محدوده ایجاد می‌کنند. آنها به نگهداری کمی نیاز دارند و مواد زائدی را تولید نمی‌کنند. با این حال، پمپ‌های خشک هزینه اولیه بالاتری دارند. پمپ‌های خشک معمولی شامل پمپ‌های دیافراگم، پیستونی، پیمایشی و توربومولکولی می‌شود.

پمپ‌های مبتنی بر آب، مکش نسبی را با صرف هزینه اولیه کم با حداقل میزان نگهداری فراهم می‌کنند. این پمپ‌ها دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی هستند. با این حال، آنها برای سیستم‌های حساس به بخار آب مناسب نیستند. دفع آب آلوده یکی دیگر از نگرانی‌های مربوط به این پمپ‌ها است. پمپ‌های مبتنی بر آب شامل پمپ‌های آسپیراتور آب هستند.

پمپ‌های روغن‌کاری شونده، سرعت پمپاژ بالا و طیف گسترده‌ای از مکش‌های نهایی را با قیمت مناسب فراهم می‌کنند. با این حال، پمپ‌ها نیاز به نگهداری معمول و تغییر روغن دارند. این روغن ممکن است مکش شما را دچار آلودگی کند. پمپ‌ها همچنین برای محافظت از پمپ و محیط، به فیلترهای ورودی و خروجی احتیاج دارند. پمپ‌های روغنی معمولی شامل پمپ‌های پره‌ای دوار و پمپ‌های دنده‌ای هستند.

لوازم جانبی قسمت مهمی از هر سیستم پمپاژ هستند. یک فیلتر ورودی، پمپ شما را از گرد و غبار و آلودگی محافظت می‌کند. در هنگام استفاده از پمپ روغن‌کاری شونده، یک فیلتر اگزوز محل کار شما را از غبار روغن در امان نگه می‌دارد. گیره‌ها مانع از آسیب رساندن بخارات چگال به فضای داخلی پمپ شما می‌شود. رگلاتورها اغلب برای کنترل فشار سیستم از خلاء یا فشار سنج استفاده می‌کنند.

راهنمای انتخاب پمپ مکش
انتخاب پمپ مکش مناسب برای کاربری مورد نظر شما به میزان مکش مورد نظر شما بستگی دارد:

مکش نهایی تا 0.3 mbar (0.2 Torr): پمپ‌های مکش دیافراگمی، پمپ‌های مکش پیستونی، پمپ‌های خلاء

مکش نهایی تا 2*mbar (1.5 * Torr): پمپ‌های مکش دوار Vane

مکش نهایی تا 1*mbar (7.5* Torr): پمپ‌های مکش توربو مولکولی

همچنین ویژگی‌های زیر را در نظر بگیرید، که ممکن است به انتخاب پمپ مکش مناسب برای شما کمک کنند:

سازگاری شیمیایی پمپ مکش
تعیین سازگاری گازهای مورد استفاده در پمپ و هرگونه مشکل احتمالی با فرآیند گازی (مانند رطوبت)، سرعت پمپاژ (جریان حجم) و فشار مورد نیاز. با استفاده از معادله Q (بار گاز) = S (سرعت پمپاژ) محاسبه سرعت پمپ خلا برای تولید هر دو سرعت پمپاژ مورد نیاز (جریان حجم) و توان (جریان انبوه) در برابر نیازهای فرآیند مورد نظر خود ارزیابی کنید.

نصب پمپ
اتصالات درگاه و الزامات تجهیزات جانبی مانند روکش پمپ را در انتخاب خود در نظر بگیرید

تعمیر و نگهداری پمپ
این شامل فرکانس چرخه‌های نگهداری و تخصص لازم برای انجام خدمات است

هزینه‌ها نه تنها قیمت اولیه خرید پمپ خلاء بلکه هزینه‌های عملیاتی، چرخه نگهداری و هزینه‌های مربوطه را شامل می‌شوند که باید مورد توجه قرار بگیرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید