لحظه  بروز رسانی 
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

ایجاد قلمرو حافظه (Memory)  رویکرد حافظه بر مبنای این ایده

Rayaniko

ایجاد قلمرو حافظه (Memory)

 رویکرد حافظه بر مبنای این ایده است که قدرت تجسم حافظه فضایی ما به مراتب قدرتمندتر از حافظه‌ی مربوط به ِیادآوری کلمات و اشیا است. قهرمان حافظه‌ی جهان الکس مولن (Alex Mullen) در این باره می‌گوید‌: «زمانی که در منزل خود هستید به‌راحتی می‌توانید جزییات دکوراسیون محلی که در زمان تعطیلات، اقامت داشتید یا محل کار خود را به یاد آورید. شما می‌توانید از این توانایی ذاتی در موارد مختلفی استفاده کنید. لیست مواد غذایی منزلتان یکی از همین موارد است.

لیست خرید خود را بردارید (ممکن است این لیست شامل مواد مختلفی مثل میوه جات، دستمال کاغذی، نان، شیر و غیره باشد). همانطور که در راه منزل به سمت فروشگاه هستید این آیتم‌ها را در ذهن خود تجسم کنید. در اتاق پذیرایی خود مبل‌هایتان را می‌بینید که با کاوری مانند دستمال کاغذی یا حوله پوشیده شده است. سپس ذهنتان را سمت اتاقتان معطوف کنید و در آنجا تابلو‌ی یک تخمگذار عظیم (تخم مرغ یکی از آیتم‌های خریدتان) را روی تخت خود تجسم کنید در حالیکه مشغول خوردن نان است (و یکی دیگر از موارد موجود در لیست خریدتان). و در آخر به حمام سری می‌زنید و آنجا هم با منظره‌ی وان پر از شیر مواجه می‌شوید! به این ترتیب لیست خرید خود را کامل و به شکل تصویری مرور کرده‌اید


رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
ادامه مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/235/show/CreatetherealmofmemoryMemory

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
    http//:rayaniko.com

مشاهده همه ی 1 نظر
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

فریم ورک چیست؟ فریم ورک( Framework ) یا چارچوب واژه‌ای

Rayaniko

فریم ورک چیست؟

فریم ورک( Framework ) یا چارچوب واژه‌ای است که با معانی گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشهورترین کاربرد این کلمه در دات نت فریم ورک است. در ادامه به معانی گوناگون این کلمه و برخی مفاهیم مرتبط با آن خواهیم پرداخت.


فریم ورک چیست ؟
 

تعریف فریم ورک

فریم ورک در اصطلاح به چارچوب نرم‌افزاری گفته می‌شود. یک فریم ورک مجموعه‌ای از کتابخانه‌های برنامه‌نویسی و احتمالا مجموعه‌ای از قوانین برای برنامه‌نویسی است.
برای مثال چارچوب دات نت فریم ورک محصولی از شرکت مایکروسافت است که حاوی صدها و هزارها کتابخانه‌ی کوچک به همراه قواعد و ابزارهایی برای توسعه‌ی برنامه‌های مختلف در این چارچوب است.
یک چارچوب یا فریم ورک به برنامه‌نویسان کمک می‌کند کدهای کمتری بنویسند و در زمان کمتری به نتیجه برسند. علاوه بر آن ممکن است مزایای دیگری نیز با خود داشته باشند. در چارچوب دات‌نت یا چارچوب ماشین مجازی جاوا، این امکان وجود دارد که برنامه‌ی نوشته شده در این فریم ورک‌ها، در سیستم‌عامل‌های گوناگون و محیط‌های مختلفی به صورت یکسان پاسخگو باشد.


فریم ورک‌های برنامه‌نویسی

فریم ورک‌ها علاوه بر نمونه‌های فوق که واسطه‌ای میان سیستم عامل و برنامه‌نویس هستند، در انواع دیگری نیز قابل مشاهده هستند.
برنامه‌نویسان فارغ از زبان برنامه‌نویسی که با آن فعالیت می‌کنند با فریم ورک‌های برنامه‌نویسی نیز مواجهند. این فریم ورک‌ها مجموعه‌ای کدهای از پیش آماده، کتابخانه‌های برنامه‌نویسی و قوانین توسعه‌ی نرم‌افزار هستند.
در زبان php فریم ورک‌های گوناگونی وجود دارند. فریم ورک‌هایی مانند Symfony، CakePHP، Zend و Laravel از این دست هستند. این فریم ورک‌ها به برنامه‌نویسان کمک می‌کنند بسیاری از کدهای تکراری که در بیشتر برنامه‌ها مورد نیاز هستند را تکرار نکنند. همچنین با تعریف قوانین، سرعت توسعه را افزایش می‌دهند، امنیت را بهبود می‌بخشند و کمک می‌کنند تا توسعه‌پذیری کد بالاتر برود.

بهترین فریم ورک‌های  php
 

MVC

عبارت MVC یا Model View Controller واژه‌ای است که در هنگام کار کردن با فریم ورک‌ها به گوش می‌رسد.
این عبارت شکلی خاص از ترکیب کدهای برنامه‌نویسی است. در این شکل از برنامه‌نویسی کدهای برنامه به سه بخش تقسیم می‌شوند. با تقسیم و طبقه بندی کدها، برنامه به صورت سه لایه مجزا از هم در می‌آید. برنامه‌نویسی لایه‌ای مزایای زیادی دارد که در محدوده‌ی این نوشته نمی‌گنجد. تنها به همین نکته بسنده می‌کنیم که در برنامه نویسی MVC بخش View وظیفه‌ی نمایش اطلاعات به کاربر را بر عهده دارد. بخش Controller دریافت اطلاعات از کاربر و پردازش آن را به انجام می‌رساند. و بخش Model کار ذخیره و بازیابی اطلاعات را عملی می‌کند.
آیا از فریم ورک استفاده کنیم؟

اگر بخواهیم پاسخی کلی به این سوال بدهیم، پاسخ مثبت خواهد بود. زیرا در اغلب موارد مزایای فریم ورک بر معایب آن ارجحیت دارد. کاهش زمان توسعه و افزایش قابلیت توسعه‌پذیری مزایای بزرگی در هنگام ایجاد یک برنامه‌ی جدید به شمار می‌روند. همچنین در مورد فریم ورک‌های تحت سیستم‌عامل مانند دات نت و جاوا، نوشتن یک باره و اجرا روی چندین سیستم‌عامل از نظر اقتصادی بسیار پر اهمیت هستند.
به جز در مواردی محدود و برای کاربردهای خاص، برنامه‌نویسی با فریم ورک گزینه‌ای هوشمندانه است. نکته‌ی مهم‌تر که باید در هنگام برنامه‌نویسی به آن توجه شود، انتخاب زبان برنامه‌نویسی و انتخاب صحیح فریم ورک است که به دانش و تجربه‌ی زیادی نیازمند است.
انتخاب صحیح در این مرحله می‌تواند در ادامه و موفقیت پروژه‌های نرم‌افزاری نقشی مهم داشته باشد.


رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
ادامه مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/229/show/WhatIsFremeWork

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
    http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

چرا اپلیکیشن های iOS بر اپلیکیشن های اندروید برتری دارند؟

Rayaniko

چرا اپلیکیشن های iOS بر اپلیکیشن های اندروید برتری دارند؟

اگر بخواهید اپلیکیشنی را روی فقط یکی از سیستم های عامل اندروید یا iOS توسعه دهید، کدام را بر می گزینید؟ این سوالی است که حداقل یک بار برای هر توسعه دهنده ای پیش می آید. در یک نظرسنجی از توسعه دهندگان اپ های اندروید سوال شد که چرا اندروید را به آی او اس ترجیح می دهند. در این نظرسنجی مشخص شد که بسیاری از این افراد برای انتخاب اندروید چاره ای نداشته اند، اما برخی چرا. در مجموع بیشتر پاسخ های دریافت شده از شرکت کنندگان در این نظرسنجی چنین محتوایی داشت:

    با زبان برنامه نویسی جاوا قبلا آشنا بوده اند و در نتیجه خو گرفتن با برنامه نویسی روی اندروید چندان برای شان دشوار نبوده.
    به اجبار کارفرمایشان اپلیکیشن را برای اندروید توسعه داده اند.

البته تعداد توسعه دهندگانی که این سوال از آن ها پرسیده شد، یک جامعه آماری بزرگ و کافی را تشکیل نمی دادند. اما اطلاعاتی که از منابع مختلف در مورد مشکلات موجود بر سر راه توسعه دهندگان اندروید قابل استخراج است، با دلایلی که این برنامه نویسان برای برتر دانستن آی او اس مطرح می کردند کاملا جور در می آید. بنابراین می توان نتیجه گرفت که ادله این افراد چندان هم بی منطق نبوده.

در این مقاله می خواهیم بدون تعصب و طرفداری از برند و شرکتی خاص، با متد های منطقی فرآیند توسعه اپلیکیشن ها روی این دو سیستم عامل را مقایسه کنیم. بنابراین شما هم فارغ از علاقه تان به اپل و یا گوگل در ادامه با ما همراه باشید.

هزینه و زمان مورد نیاز برای توسعه اپ ها

 

 

یکی از بزرگ ترین دغدغه های برنامه نویسان اندروید، مدت زمانی است که طول می کشد که یک اپ کاملا آماده عرضه به بازار شود. طبق ادعای دو تن از این برنامه نویسان که اپلیکیشن یکسانی را روی هر دو سیستم عامل توسعه داده بودند، فرآیند ساخت اپ روی اندروید به مراتب به زمان بیشتری نیاز دارد.

اما ادعای تنها دو نفر برای اثبات این مقوله کافی نیست. بنابراین سراغ دیگر منابعی رفتیم که تمام و کامل فرآیند توسعه اپلیکیشن ها را روی هر دو سیستم عامل مقایسه کرده اند. خوشبختانه این منابع کاملا قابل استنادند و نشان می دهند که حقیقتا توسعه اپلیکیشن روی اندروید، زمان و کار بیشتری را نسبت به رقیبش می طلبد.


رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
ادامه مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/226/show/WhyIOSAppsToAndroidAppsAreSuperior

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

نصب نرم افزار FileZilla برای لینوکس نرم‌افزار Dukto یک ابزار

Rayaniko

نصب نرم افزار FileZilla برای لینوکس

نرم‌افزار Dukto یک ابزار انتقال فایل کم‌حجم، ساده و کاربردی است که به منظور استفاده در شبکه‌های محلی کاربرد دارد. برای انتقال فایل از روش "کشیدن و رها کردن" استفاده می‌شود. این نرم‌افزار که مجوز GPL را در اختیار دارد، از قابلیت‌ها و امکاناتی نظیر پشتیبانی از یونیکد، امکان انتقال فایل‌ها و پوشه‌ها، امکان جستجو و یافتن کلاینت‌ها به صورت خودکار و امکان انتقال لاگ را برخوردار است. اتصالات سرور یا اینترنت از ابتدا مورد نیاز نیست، زیرا این نرم‌افزار از قبل پیکربندی شده است. این نرم‌افزار از نظر سرعت نیز بیشترین بهره را از قابلیت‌های سخت‌افزار می‌برد. این نرم‌افزار حرفه‌ای توسط تیم رایانیکو به شما کاربر گرامی تقدیم می‌شود. در ادامه به سایر ویژگی‌های نرم‌افزار می‌پردازیم.
سایر ویژگی‌های نرم‌افزار:
رابط کاربری ساده.
بدون نیاز به اتصال به اینترنت و سرور.
بدون نیاز به پیکربندی.
امکان انتقال دسته جمعی فایل‌ها با سرعت بالا.
امکان ارسال و دریافت قطعه های متنی.
امکان باز نمودن مستقیم فایل‌های دریافتی از طریق نرم‌افزار.
امکان یکپارچه سازی نوار وظیفه.


برای نصب Dukto در Ubuntu ، لطفا مراحل زیر را انجام دهید:
۱. پنجره ترمینال ( terminal ) خود را باز کنید،
۲. کامندهای زیر را به تربیت وارد کنید:

Instructions for ۳۲ bit systems:
sudo apt-get install gdebi
wget download.opensuse.org/repositories/home:/colomboem/xUbuntu_۱۲.۰۴/i۳۸۶/dukto_۶.۰-۱_i۳۸۶.deb
sudo gdebi dukto_۶.۰-۱_i۳۸۶.deb
 
Instructions for ۶۴ bit systems:
sudo apt-get install gdebi
wget download.opensuse.org/repositories/home:/colomboem/xUbuntu_۱۲.۰۴/amd۶۴/dukto_۶.۰-۱_amd۶۴.deb
sudo gdebi dukto_۶.۰-۱_amd۶۴.deb

رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
ادامه مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/217/show/InstallApplicationDuktoOnLinux

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

مشاهده همه ی 1 نظر
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

مزایای استفاده از Wine بخش دوم :  مزایای استفاده از

Rayaniko

مزایای استفاده از Wine بخش دوم :

 مزایای استفاده از Wine :
 مورد ششم
Wine همیشه دنبال روی ویندوز است و شاید در اجرای برنامه‌های جدید، موفق نباشد.
پاسخ این است که ساختار Wine به گونه‌ای است که به راحتی اجازه می‌دهد APIهای جدید به آن اضافه شوند. توسعه‌دهندگان، توابع مورد نیاز را با سرعت زیادی به Wine اضافه می‌کنند. حتی برنامه‌های جدید، در نهایت پس از چند ماه قابلیت استفاده در Wine را پیدا می‌کنند. به‌علاوه اگر نسخه‌های ساخته شده درست کار نکنند، Wine برای رفع مشکل از Dllهای موجود پشتیبانی می‌کند. در خیلی از موارد این امکان وجود دارد که از Dllهای موجود برای به‌دست آوردن نیازهای برنامه‌ها استفاده کنید.
▪ مورد هفتم
چون Wine فقط درصد کمی از APIهای ویندوز، را اجرا می‌کند بنابراین توان اجرای برنامه‌های کم‌تری را دارد.
APIها مثل یک کتابخانه هستند. پس داشتن تعداد زیادی کتاب در قفسه‌ها همیشه خوب است، اما در حقیقت فقط چند کتاب به‌عنوان مرجع به کار می‌آیند و بیشترین مراجعه را دارند.
بیشتر برنامه‌ها وجه مشترک زیادی با هم دارند تا بتوانند کاربران بیشتری را جذب کنند. Wine از نود درصد فراخوان‌های عمومی ویندوز پشتیبانی می‌کند. این برنامه هنوز هم APIهای Wine۳۲ را اضاف می‌کند، ولی بیشتر کار در حال حاضر روی ترمیم تابع‌های موجود و تغییرات ساختاری Wine متمرکز است.
▪ مورد هشتم
Wine فقط برای ویندوز ۳.۱ کاربرد دارد و هرگز Win۶۴ را پشتیبانی نخواهد کرد. Wine زمانی شروع به کار کرد که هنوز ویندوز ۹۵ به‌وجود نیامده بود. البته ویندوز NT (و بنابراین APIهای ویندور ۲۳) در آن زمان وجود داشت، ولی Wine فقط از ویندوز ۱/۳ پشتیبانی می‌کرد، چون در آن زمان به آن صورت کسی از ویندوز NT استفاده نمی‌کرد. ولی دیگر آن روزها گذشته است. شاید پشتیبانی از ویندوز ۱/۳ نسبت به APIهای ویندوز ۳۲ کامل‌تر باشد، اما این روزها بیشتر توسعه‌ها برای APIهای ویندوز ۳۲ اتفاق می‌افتد.
در ضمن لازم است که در اینجا به دو نکته اشاره کنیم: نخست این که به‌نظر می‌رسد بیشتر کاربران از این شکایت می‌کنند که Wine فقط از ویندوز ۱/۳ پشتیبانی می‌کند. در حالی که نمی‌دانند که Wine از APIهای داس هم پشتیبانی می‌کند، چرا که تعداد زیادی از برنامه‌های ویندوز ۱/۳ و حتی ۹X هنوز برای وقفه‌ها از فراخوان‌های داس استفاده می‌کنند! دوم این‌که این WineLib است که فقط از APIهای ویندوز ۳۲ پشتیبانی می‌کند. header فایل در Win۱۶ (برای کامپایل برنامه‌های Win۱۶ لازم است) برای راحت‌تر شدن برنامه کنار گذاشته شده است. بنابراین به نوعی پشتیبانی از APIهای ویندوز ۳۲ نسبت به ویندوز ۱۶ بهتر انجام می‌شود. در حال حاضر Wine از APIهای ویندوز ۶۴ پشتیبانی نمی‌کند، اما تیم توسعه Wine وقتی تصمیم به تغییر ساختاربرنامه بگیرد از ویندوز ۶۴ هم پشتیبانی خواهد کرد.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
ادامه مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/207/show/BenefitOfWinePart2

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

مشاهده همه ی 1 نظر